Velsen wacht vooreerst nog af inzake de winkelsluiting Ambtenaren bijeen te Beverwijk KERKDIENSTEN I IN DE VISHAL EN OP ZEE Vragen van raadslid J. A. Andriesma Waterloo-Stormvogels op Schoonenberg J. Algra sprak voor A.R.-jongeren in IJmuiden Hektrawlers hadden met pech te kampen Trawlers vingen eerste haring Nieuwe fabriekshal aan de Cornwallstraat Havenberichten 5 |J.A.Gans en Zoonl ROND DE LOSPLANK Uw leverancier voor KOLEN en OLIE ZATERDAG 29 MEI 1965 FOTO- en FILM VOORDELEN bij Foto Artistiek KENNEMERLAAN 5 (bij de brug) Ontvangst door gemeentebestuur Voetbaltoernooi om Holland I-beker Afwijzend advies K. v. K. Vangsten zijn echter niet bijzonder groot Prijsvorming Platvis Experiment Willemsbeekweg 88 - Tel. 4627 Voorjaarsprijzen .in.'"-.:-- Geen snreekuur van B. en W. Beverwijk Groenteveiling Beverwijk Het gemeentebestuur van Velsen kan In- sake de winkelsluiting momenteel slechts een afwachtende houding aannemen. Eerst als de verdere ontwikkeling dit mo gelijk maakt en de Velser Middenstand Centrale aan de hand daarvan met nadere voorstellen komt, zal een herziening van de winkelsluitingsregeling onder ogen ge zien kunnen worden. B. en W. komen tot deze slotsom in een beantwoording van vragen van het raadslid de heer J. A. An driesma. Onder andere verwijzende naar een ad vertentie in ons dagblad van 6 mei, waarin 25 zaken te IJmuiden mededeelden, dat zij in het vervolg dinsdags de gehele dag ge sloten zullen zijn, vroeg het raadslid: A. achten B. en W. het niet doelmatiger om de nu verplichte dinsdagmiddagsluiting te verplaatsen naar de maandagmiddag? Men kan dan desgewenst de maandag morgen, die voor de verkoop het onbe langrijkst is, er vrijwillig bijtrekken, waar door een vijfdaagse werkweek met een lang weekend wordt verkregen. B. Is het onder A. genoemde voorstel niet doelmatiger voor de gehele Velser middenstand en voor het gemeentebestuur om tot een overzichtelijker situatie te ko men? C. Zijn B. en W. bereid om op korte termijn maatregelen te nemen en de ver plichte dinsdagmiddagsluiting te verplaat sen naar de maandagmiddag? D. Indien uw college daartegen bezwaren Advertentie BRAUN PAXETTE 35 De bekende kleinbeeld- camera van klasse 79.50 NU 59.5U CANON CANONET de beroemde automatische camera 325.00 NU 275.00 MANSFIELD FILMCAMERA 3 lenzen, ingeb. belich- tingsmeter 195.00 NU 160.00 BELL HOWELL FILMCAMERA zoomlens, volautomatisch 389.00 NU 295.00 Omstreeks het middaguur zjjn vandaag de deelnemers aan de jaarvergadering van de afdeling Noord-Holland van de Neder landse Bond van Gemeenteambtenaren door het gemeentebestuur van Beverwijk ontvangen op het stadskantoor. De jaarver gadering van de bond wordt gehouden in het Kennemer Theater te Beverwijk. Er zijn ongeveer 130 150 deelnemers san deze dag, waarvoor ook de dames zijn uitgenodigd. De heren gingen vanochtend vergaderen. Zij bespraken de agendapunten voor de jaarvergadering van de landelijke bond, welke vergadering dit jaar in Gor- kum wordt gehouden. Ook kwam aan de orde het rapport van het ambtenarencen- trum over het stakingsrecht van de ambte naren. De dames zijn vanochtend op excursie geweest naar broodfabriek Winkel. Na de ontvangst op het stadskantoor Is er een gezamenlijke broodmaaltijd in het Kennemer Theater. Voor vanmiddag staat een excursie naar de Hoogovens op het programma. De dag wordt besloten met een diner, ook in Beverwijk. Op het sportterrein van Hoogovens aan de Blekerslaan in Velsen-Noord is het jaar lijkse voetbaltoernooi om de Holland I- beker in volle gang. Dit jaar nemen 24 ploegen verdeeld in vier poules aan de competitie deel. De uitslagen waren: Afd. H.O.Kilometervreters 60; B.G.Casa Nostra 30; Blokwals IIMekog 02; StopgangersGas Boys 21; Schuintrek- kersOxy Boys 11; IJzeren PaardAro- ■a Sun 22; Huish. DienstB.G. 11. De wedstrijd WaterlooStormvogels, die zondagmiddag wordt gespeeld in het toer nooi om de districtsbeker west 1, wordt gespeeld op het hoofdveld van het Sport park Schoonenberg. De produktieve vierdeklasser Waterloo verschijnt in de volgende opstelling: Kok; Smit en van Eden; Van de Voorde, Bruis- schaart en Oldenburg; Zwaan, Boekhout, Demmers, Broek en Vrouwe. Derdeklasser Stormvogels, die deze week kampioen van Velsen werd, maar in de voorronden met 0-1 van Waterloo verloor, komt vermoede lijk in de volgende opstelling: Degen; De Vries en Kloosterman; De Vries, Lup- pens en Plug; Van Zon, Maarleveld, Wor tel, Spruit en Cleeren. De wedstrijd begint om half drie. zou hebben, wilt u deze dan motiveren en aangeven waarop uw afwijzing berust? In hun antwoord delen B. en W. mede, dat in de loop van 1964 de Velser Midden stand Centrale de gemeenteraad verzocht de winkelsluitingsregeling te wijzigen. En wel in die zin, dat op maandag na 13.00 uur de winkels in meer duurzame gebruiks goederen en op dinsdag na 13.00 uur de andere winkels voor het publiek gesloten zouden zijn (voor vis- en slagerswinkels zou de bestaande regeling gehandhaafd moeten blijven). De bedoeling was de win kels, die op maandagmiddag verplicht ge sloten zouden zijn op maandagmorgen vrij willig te sluiten. Zo zou voor de desbe treffende branches een vijfdaagse werk week worden verkregen. B. en W. kregen het verzoek om advies in handen. In augustus vorig jaar bericht ten zij de Velser Middenstand Centrale, dat zij wegens onvoltalligheid van het col lege hun standpunt eerst in september zou den bepalen. Wel lieten B. en W. weten, dat de organisaties van winkelpersoneel (waaraan de zaak was voorgelegd) afwij zend tegenover het verzoek stonden. Ook dat de omschrijving „winkels in meer duurzame gebruiksgoederen' de door adres sante gegeven opsomming van zodanige winkels niet dekte. Het was dus onzeker op welke winkels de verschuiving naar de maandagmiddag betrekking zou moeten hebben. Bij overneming van het voorstel van de middenstand zou het voor het pu bliek wel zeer moeilijk worden om te be palen welke winkels nu wel en welke niet geopend zouden zijn. De verdere afhandeling van deze aange legenheid werd doorkruist door een afwij zend advies van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Haarlem en om streken. De Kamer baseerde haar beslis sing op de overweging, dat ten aanzien van de vijfdaagse werkweek intussen een Voor een aandachtig gehoor van de anti revolutionaire jongeren in de Pieter Ver- meulenschool aan de Gerard Doustraat in IJmuiden-oost deed de heer J. Algra, ge meenteraadslid van Velsen, vrijdagavond een aantal zeer duidelijke politieke uitspra ken. De meest opmerkelijke was het dat het een beschamende vertoning is dat er nog steeds niet één protestants-christelijke partij in Nederland tot stand gekomen is. „Vijftig jaar geleden was deze scheiding wellicht nog historisch verklaarbaar, maar thans is deze gescheidenheid een struikel blok voor een zo groot mogelijke inbreng van onze doelstellingen in de politiek. Dat het G.P.V. en in mindere mate de S.G.P. niet bereid zijn tot samenwerking, omdat zij geen coalitie willen vormen met ande re partijen, waarin het getuigende karak ter van het christendom niet tot uiting komt, is begrijpelijk. Maar C.H. en A.R. kunnen beslist tot één partij samensmel ten". Aldus de heer Algra, die de bereid heid van de A.R. en C.H. tot het deelne men aan regeringscombinaties, waarin ook niet-christelijke partijen deelnemen, duidelijk onderstreepte. Een heftig voorstander toonde de spre ker zich voor een regeringscombinatie, be staande uit K.V.P., C.H.U. en A.R.P. ter- wille van de politieke duidelijkheid op ons Nederlandse politieke „erf. Een christen-democratische partij in Ne derland achtte de heer Algra op dit mo ment niet realiseerbaar, terwijl één ge meenschappelijk program van de drie af zonderlijke partijen meer kansen op ver- wezelijking heeft. Bijzonder lang bleef de inleider stil staan bij de problematiek of een christen lid mag zijn van de Partij van de Arbeid of van een andere niet-confessionele par tij. „De Generale Synode van Amersfoort heeft de christenen niet het recht ontzegd op straffe van tuchtmaatregels om lid te zijn van een niet-confessionele partij. Anderzijds heeft de Generale Synode dui delijk gesteld dat zij de aanwezigheid in Nederland van christelijke partijen nood zakelijk acht." Aldus de heer J. Algra. De hektrawler Rijnmond I KW 15, die woensdagmorgen als eerste de haven ver liet, kwam gistermiddag om één uur de IJmuider vissershaven weer binnen. Toen de trawler bijna op de visserij was, brak één van de zuigers in stukken. Hier door was men gedwongen terug te keren, zonder zelfs het net over boord gehad te hebben. De tweede hektrawler, die met machi- neschade te kampen had, was de „Elisa beth Christine" KW 41. Deze trawler vis te in de wateren rond IJsland toen het stuwblok van de schroefas onklaar raakte. Omdat de trawler, die slechts 8 dagen in zee was, weinig vis aan boord had, werd besloten naar Reykjavik op te stomen om daar het mankement te verhelpen. De derde hektrawler die met pech kampt is de Vooraan VI. 115. Zoals giste' ren is gemeld begon de hektrawler de uit vaart al erg ongelukkig. Op de visserij aangekomen, dat was op 57 graden 10 min N.B. en 0.10 min. O.L., werd uitgezet. Kort daarna was de hoofdmotor niet meer hon derd percent. De oorzaak was dat er zich water in het carter bevond. Na veel uren repareren werd dit gedeeltelijk verholpen. Later vielen de lopende band, die van de achtersteven naar het werkdek leidt en de kleine winch op dit laatstgenoemde dek uit. Dit was niet te verhelpen. Er werd wel doorgevist en men ving 20 kantjes haring gistermiddag. Gisteravond werd een trek gedaan van 120 kisten hoops. Deze moesten mandje voor mandje naar het werkdek versjouwd worden en aldaar uitgezocht. De haring werd gekaakt (In totaal 20 kantjes). Het zout dat hiervoor gebruikt moest worden, werd met de hand uit het kantjesruim om hoog gehaald. compromis was gesloten tussen de lande lijke organisaties van werkgevers en werk nemers in het winkelbedrijf. De algemene punten van dit akkoord zijn naderhand vastgelegd in een verordening van het Hoofdbedrijfschap Detailhandel. Daarmee zou een sluiting van de winkels de gehele maandag, zoals door de Velser Middenstand Centrale beoogd, zich niet verdragen, omdat in principe het stand punt wordt ingenomen dat ook het perso neel enige vrije zaterdagen per jaar zal moeten hebben. De Velser Middenstand Centrale ging in beroep tegen de beslissing van de Kamer van Koophandel, maar werd onontvankelijk verklaard. De verdere ontwikkeling van de zaak is thans afhankelijk van de beslissing van de minister van sociale zaken en volksgezond heid aan wie genoemde verordening van het Hoofdbedrijfschap Detailhandel ter goedkeuring is voorgelegd. Vrijdagmiddag is door verscheidene trawlers haring gevangen. De vloot bevond zich op 57 10 min. Noorder Breedte en 10 min. Ooster Lengte. Er waren nog veel trawlers die geen haring vingen. De Jaczon 11 meldde een trek van twee en een van vijf kantjes, 's Avonds berichtte deze kotter een dagvangst van 22 kantjes. De haring is van vrij klein formaat. De „Arie van der Zwan" deed gister avond vroeg een trek van 40 kantjes hoops, waaruit 10 kantjes haring kwam. De vol gende trek leverde eveneens 40 kantjes hoops op, maar nu werden er 20 kantjes haring uitgehaald. De trawlers vingen gisteravond gemiddeld 10 tot 15 kantjes in een trek. Vandaag is dus te verwachten dat de trawlers, die de maximum 100 kantjes niet vol gemaakt hebben, aan elkaar overgeven, zodat dan één trawler van een rederij of combinatie gaat thuisvaren voor de maan- dagmarkt. De deze keer gebroken week (Hemel vaartsdag) bracht met zich mee, dat het èn voor degenen, die vis aanvoerden èn voor de verwerkers niet zo prettig werken was. Ze begonnen reeds zondagmiddag. De havendienst te IJmuiden had aan hal E ruimte vrijgehouden voor een van IJs land komende trawler, die echter zo bleek later pas In de nacht van maan dag op dinsdag binnenkwam. Hierdoor moest de havendienst het opgestelde plan radikaal herzien en moesten zondagavond vele schepen verhaald worden. De van de Lofoten zondagmorgen binnen gelopen Scheveningen 303 was aan de zuidzijde afgemeerd om aan de dinsdag- markt te verkopen. Omdat voormelde trawler niet kwam werd deze vrijgehouden ruimte ingenomen door de Sch. 303. De KW 123, met liefst 1900 kisten aan boord, was zondagochtend afgemeerd aan hal C en werd eveneens verhaald naar hal E. Dinsdag en woensdag moesten weer en kele schepen nalossen om ze tijdig los te krijgen en niet Hemelvaartsdag over te la ten liggen. Dat overliggen gebeurde alleen met de IJmuiden 99. De rederij had mis schien woensdag wel kunnen nalossen aan de woensdagmarkt, maar gaf er de voor keur aan de boot tot vrijdag te laten lig gen. Dat de afzet zeker van rondvis niet bepaald vlot kon verlopen, was te merken aan de prijsvorming. Kleine schel vis werd maandag vrij vlot opgenomen voor alleszins redelijke prijzen. Dinsdag werd dit minder en woensdag (bij een aan voer van niet meer dan 500 kisten) draai den ook nog enkele partijen door. De grof ste soorten werden bij een zeer geringe aanvoer goed verkocht. Kabeljauw en gul len zijn voor zeer matige prijzen verhan deld. De kleinste gullen werden net ver kocht, die welke aangevoerd waren van de Lofoten, draaiden grotendeels door. De wijting, het steeds meer gevraagde visje, heeft afgelopen week zijn weg naar de di verse bakkerijen wel gevonden. Hier wa ren kwaliteit en soort zeer belangrijk. De prijs liep dan ook uiteen van 31 tot f 15 minimaal. Haring is hoegenaamd niet aangevoerd, zodat de voorraden in de koelhuizen uit komst moesten brengen. De enkele kist haring, die aangevoerd werd, bracht het van 25 tot f 30. Makreel was er weer in grote hoeveelheden en de kopers kon den terecht voor alle prijzen. De bonken (de gevraagde soort voor de rokerijen) konden het niet hoger brengen dan tot 30, met als dieptepunt een prijs van rond de 22. Met de platvis was het zeer wisselvallig. Maandag 1400 kisten schol, dinsdag 600, woensdag 120 en vrijdag ineens weer 1200 kisten. Dat met zo'n aanvoer de prijzen onderhevig waren aan een kleine schom meling is wel begrijpelijk. De grofste soor ten hadden hiervan het minst te lijden: maandag en dinsdag rond de f 50, woens dag tot 60 en die prijs handhaafde zich vrijdag ook nog. De kleinere soorten wer den verkocht van 20 tot 30, met woens dag een spits van 41. De afgelopen week is er rond 100.000 kg. tong aangevoerd. Voor de grofste en de kleinste soorten beliep de prijs altijd nog 5 of iets meer; de grootmiddel en klein- middel tong kon de meeste dagen dit be drag niet halen. Diverse keren kon men al iets beneden de f 4.50 terecht. Woensdag kwamen in IJmuiden aan de markt de vier Katwijkse kotters, die in het kader van de experimentele visreizen Advertentie naar tong hadden gevist in de Liverpool- baai aan de Engelse westkust. Dit experi ment is wel wat aan de late kant geno men, maar alles is toch nog betrekkelijk goed verlopen. De vangsten lagen rond de 2000 kg. per schip. Deze 2000 kg. waren in zes etmalen scheepkomen. De overige da gen van de reisduur had men gebruikt om naar en weer van de vangpiaatsen te sto men. Deze reizen vragen om een voortzetting, temeer omdat bekend is dat Belgische vis sers daar met hun kotters vangsten binnen halen van 6000 tot 7000 kg. per reis. Het is echter niet alles goud wat er blinkt. Vorige week namelijk werden maar liefst zes Belgische eenheden door de En gelse marine opgebracht wegens het vis sen binnen het territorium van twaalf mijl. Alleen al in de Liverpool-baai waren drie Belgen, die daarvoor hun penningen moesten offeren aan de Britse schatkist. Van de schippers wordt uiterste nauw keurigheid geëist bij het vissen onder de kusten van vreemde mogendheden. Vooral nu steeds meer landen overgaan naar een territorium van twaalf mijl! ZONDAG 30 MEI IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 uur: ds. G. van Doorn, 19 uur: ds. M. L. W. Schock, jeugddienst; Bethlehemkerk, 9.30 en 19 uur: ds. J. van den Berg. Chr. Geref. Kerk (tijdelijk wegens ver bouwing aan het kerkgebouw aan de Marconistraat in de Bethlehemkerk aan het Gijzenveldtplantsoen), 11 en 17 uur: ds. M. Vlietstra. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.30 uur: ds. W. Diepersloot; 17.30 uur: ds. J. A. Tiemens; Petrakerk, 9.30 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: drs. J. Firet. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9 30 en 17 uur: ds. D. Nieuwenhuis. R.-k. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 uur; Petruskerk 7, 8, 9.30, 11.30 en 17 uur. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers; woens dag 9 uur: h. mis. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 uur: heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 20 uur: evangelisatiebijeenkomst. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, 10 uur: bijeenkomst. Geref. Gemeente, Cultureel Centrum, 10 en 17 uur: leesdienst. Pinkstergemeente, Velserduinweg 161, 10 en 19 uur: H. Blankespoor. Onafh- Baptisten Gem., Helmstraat, 17 uur: A. T. Polderman. Doopgez. Gem., Helmstraat, 10 uur: ds. P. J. van Schayck. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout; 19 uur: ds. J. Gerritsen. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 uur: drs. J. Firet, 17 uur: ds. W. Diepersloot. Baptistengemeente IJmond, Elonkapel, Vareniusstraat 1, 10 uur: ds. G. van 't Wout; 12 uur: zondagschool; 19 uur: ds. B. Grevelink; 20 uur: jeugddienst. Maan dag 31 mei, 19.30 uur: ds. L. Gebraat. R.-k. Kerk, H. Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg, heilige mis 7.15, 8.30, 9.45, 11.15, 12.30, 18 uur. Anthonius Ziekenhuis, 15.45 uur: ds. G. Assies. Advertentie GARAGE L. v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT Steeds meer landen gaan er toe over hun territorium langs de kusten uit te breiden. Dit eist van de bemannin gen op de vissersvaartuigen grote waakzaamheid. Meermalen worden schepen binnen deze nieuwe grenzen aangehouden, opgebracht en beboet. Ook Nederlandse schippers is dit al overkomen. Op de foto: het opbren gen van de VL. 16 Voorloper door een Iers fregat in de wateren aan de zuidoostkust van de Ierse Zee. Dit gebeurde in december 1963. De n.v. Haarlemse Machinefabriek en Handelmaatschappij Diesel-Holland te IJ muiden is voornemens een fabriekshal te bouwen aan de Cornwallstraat. Het bedrijf heeft het gemeentebestuur verzocht daarvoor een perceel grond van ongeveer 1100 m2 te mogen kopen. B. en W. stellen de gemeenteraad voor te besluiten tot deze verkoop. Als prijs wordt voorge steld een bedrag van 30 per m2, met welke prijs voornoemde n.v. heeft inge stemd. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Saint Mare, van Bremen; Nordland, Seven Islands; King Fisher, Felixstowe; Lillgaard, Sandarne, voor IJmuiden; Ellen Bagge, Wismar; Vliestroom, Sheerness; Peterna, Karlshamn; Port Talbot, Lowestoft, voor IJmuiden; Jacob Teekman, Teignemouth; Tor, Londen; Loke, Rotterdam; Baden, Rotterdam, voor IJmuiden. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Adonis, naar Hamburg: Aggi, Puerto Cabello: Alme, Londen; Jutland, Gdansk; Aristo, Gdynia, van Velsen; Argonaut, Dublin; Mare Liberum, Dagenham; Geziena H., Cork; Prins der Nederlanden, Cowes Roads; Derfflinger, Djuron; Tilly, Delfzijl, van Zaandam; Sotka, Kotka; Deborah, Londen; Vera, Xpila, van IJmuiden; Avanti, Kirkaldy; Bomma, Kristiansand; Tramp, Londen; Ner- landia, Gothenburg; Frans Boehmer, voor Rotterdam: King Fisher, Felixstowe; Bjarmia, Gdansk; Rhea, Poole; Hongkong Banner, Ham burg. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Mosel, van Karlstad; Skaumor, Monrovia, voor IJmui den; Leonidas, Rotterdam; Neder Rhone, Ant werpen. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Berkel- stroom naar Vlissingen; Bovenkerk, Kaapstad; Alouette, Londen; Orfeo, Vitoria; Jantje Ep- piena, Delfzijl; Midas, Santander; Phidias, Bilbao; Francisca, Gothenburg, van IJmuiden; Eemland, Las Palmas; Hilversum, Bremen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Vrijdag De aanvoer in IJmuiden bedroeg vrijdag 7070 kisten vis, waarvan 856 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 10 griet, 5 tongschar en schartong, 820 schol, 17 schar, 3060 ma kreel, 1270 schelvis, 310 wijting, 624 kabel jauw en gul, 12 leng, 5 haai, 22 wolf, 16 poon, 20 koolvis en 27 diversen. Per kilogram werd in guldens betaald voor: heilbot 4-2.30, gr. tong 5,15-5,06, grm. tong 4,42-4,22, kim. tong 4,94-4,65, kl. tong I 5,29-5,15, kl. tong II 5,94-5.40, tarbot I 3,80-3,30, zalm 7,50-4,60. Per 50 kilogram werd in guldens be taald: tarbot IV 116-118, gr. griet 94-90, tongschar 94, gr. schol 54-52, grm. schol 53-50, kim. schol 54-49, kl. schol I 56-51, kl. schol II 48-19, schar 28-17, makreel 24,80-11,50, gr. schelvis 41-31, grm. schel vis 34-17, kim. schelvis 30-15, kl. schelvis I 31-15, kl. schelvis II 24-10, wijting 26-10 gr. gul 40-28, mid. gul 30-21, kl. gul 22-16, kl. leng 20, kl. haai 40-28, kl. wolf 39-35, poontjes 13-3, kl. koolvis zw. 3n, kl. kool- vis wit 42, kl. rode poon II 16-11. Per 125 kilogram werd in guldens be taald: gr. kabeljauw 160-75, gr. koolvis zw. 100-70, gr. koolvis wit 160, gr. leng 48-43, gr. wolf 92-70. In IJmuiden zijn vrijdag de volgende besommingen (in guldens) gemaakt: KW. 54 9860, 196 5140, 125 19.950. 195 6000, 24 3200, 114 2730, 28 2340, 146 9239, 79 1540, 178 5800, 116 2340, SCH. 171 14.340, 261 9130; IJM. 2 6400, 154 6950, 60 6650, 64 2680. In de Noord Zoals bekend is niet de gehele trawler- vloot op haring gaan vissen. Er zijn nog veel trawlers, die proberen ook nog wat anders dan haring te vangen. De trekken waren gisteren niet groot. Zij liepen uiteen van een tot twee pakjes. Hiervan werd het meest „over de muur" gezet. De „Holland" KW 123 echter, die samen met de „Bets en Gerda" VL 112 buiten de vloot visten, vingen wel. De „Holland" KW 123 meldde in drie trekken een vangst van 300 kisten vis, meest piepers. De rest was makreel en wat kabeljauw. De „Bets en Gerda" VL 112 ving 400 manden vis, waarvan 300 manden piepers. De rest was eveneens makreel en kabel jauw. Voor de maandagmarkt is reeds binnen de KW 85 „Rijnmond" met 1500 kisten en de „Haarlem" IJM 9 met 1000 kisten. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel serduinweg 248, 18.30 uur: openbare le zing; 19.30 uur: Wachttorenstudie. Vrij dag 19.15 uur: theocratische school; 20.15 uur: dienstvergadering. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: verkondiging van de dood des Heren. Woensdag, 19.30 uur: bijbelbespreking. Ver. van Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: ds. T. Bruinsma. VELSEN-Noord: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 9.30 uur: ds. Knol; 17 uur: ds. Heule. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 8.45 en 10 uur: ds. L. Brink. DRIEHUIS: R.-k. Kerk, St. Engelmundus, heilige missen 7, 8.15, 9.45 en 11.30 uur. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. H. van Niel; 19 uur: prof. dr. G. C. van Niftrik. De Hoeksteen, 10 uur: ds. J. C. Remijn; Jeugdkapel, 10 uur: H. de Jong; Adventskerk (Prov. Ziekenhuiskerk) 19 uur: ds. M. E. Duyverman. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel, Pastorie- weg, 9 uur: ds. J. C. Maris, 15 uur: ds. M. Vlietstra. Volle Evangelie Gemeente, Hoofdstraat 117, 10 uur: J. J. Klut, tevens kindersa menkomst; 19.30 uur: E. Jongman. BEVERWIJK: R.-k. Kerk, St. Agatha, heilige missen om 6.15 uur, 7.15 uur, 8.15 uur (kinder mis), 9.15 uur, 10.15 uur (hoogmis), 11.15 uur en 12.15 uur; avondmissen om 15.18 uur, 16.15 uur, 17.15 uur en 18.15 uur; Regina Coeli, heilige missen om 6.15 uur, 7.15 uur, 8.15 uur (kindermis), 9.15 uur, 10.15 uur (hoogmis), 11.15 uur en 12.15 u.; avondmissen om 15-15 uur, 16.15 uur, 17.15 uur en 18.15 uur; O.L. Vrouw van Goede Raad, heilige missen om 6.30 uur, 7.30 uur, 8.30 uur (kindermis), 9.30 uur, 10.30 uur (hoogmis), 11.30 uur en 12.30 u.; avondmissen om 15.30 uur, 16.30 uur, 17.30 uur en 18.30 uur; St. Jozef: heilige missen om 6.30 uur, 7.30 uur, 8.30 uur (kindermis). 9.30 uur, 10.30 uur (hoogmis), 11.30 uur, 12.30 uur; avondmissen cm 15.30 uur, 16.30 uur, 17.30 uur en 18 30 u. Baptistengemeente IJmond, Plesmanweg, hoek Van Riemsdijklaan, 10 uur: zon dagschool; 17 uur: B. Grevelink. Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, 10 uur: ds. W. G. IJzerman; 19.15 uur: jeugddienst. Irenekapel, 10 uur: ds. G. van Scnuppen, Heilige Doop; 19.15 uur: jeugddienst in de Opgang; De Opgang, 10 uur: ds. Th. van Sprang; 19.15 uur: jeugddienst; Jeugdkapel, 10 uur: de heer G. J. Offer- haus; Oosterwijk-Meerestein, kantine Christ. L.T.S., Luxemburglaan, 10 uur: ds. J. A. Don, viering Heilig Avondmaal; 19 uur: ds. M. Wendte. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsessenlaan 10 uur: dr. P. D. Tjalsma. Doopsgez. Kerk, Meerstraat 60, ds. H. Luikinga. Geref. Kerk, Middelaarskerk, Moens- plein, 9.30 uur: ds. C. Meijer; 11.30 uur: ds. C. Meijer; 17.30 uur: ds. Joh. Knol; Verenigingsgebouw, Parmentierstraat, 10 uur: ds. Joh. Knol. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Prinsessen- laankerk, 8.30 uur en 17 uur: dienst. Chr. Geref. Kerk, Koningstraat 119, 9 uur: ds. M. Vlietstra; 14.30 uur: ds. J. P. Geels. Maranatha, Baanstraat 74, 10 uur: evan gelist H- Veldkamp. Evang. Luth. Gem., Koningstraat 119, 10.30 uur: ds. P. Kastelein. Vrjje Evang. Gem., Van Riemsdijklaan, hoek Hoogdorperweg, 10 uur: ds. J. v. d. Werfhorst; 18.30 uur: ds. J. v. d. Werf horst. Nieuw Apost. Gem., Groenelaan 74, dienst om 10 uur en 16 uur; woensdags om 20 uur. Leger des Heils: Handels- en Praktijk school „De Poort", Laan der Nederlanden 122. diensten om 10 uur en 16 uur. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. M. Wendte; 19 uur: ds. Joh. Heule: kantine Chr. L.T.S. Luxemburg laan, diensten om 10 uur en 19 uur; Oos terwijk-Meerestein, 10 uur: ds. J. A. Don, viering Heilig Avondmaal; 19 uur: ds. Wendte. Vrijz. Herv. Gem., Prinsessenlaankerk, 10 uur: ds. P. D. Tjalsma, 11.15 uur: ds. H. Luikinga (De Zandkraai); De Opgang, 10 uur: de heer G. J. Offerhaus. Geref. Kerk, Constantijn Huygenstraat, dienst om 9.30 uur en 17 uur. Vrjjz. Chr. Kerk, „De Zandkraai", Ingen- houszstraat, dienst om 11.15 uur; gebouw ..Bloemlust", dienst om 10 uur en 16 uur. Doopsgez. Kerk, „De Zandkraai", 11.15 uur: ds. H. Luikinga. Nieuw Apostolische Kerk, Gounodstraat, 9.30 en 16 uur: dienst. R.-k. Kerk, St. Laurentius, heilige mis sen om 6.15 uur, 7.15 uur, 8.15 uur (kin dermis), 9.15 uur, 10.15 uur (hoogmis), 11.15 uur en 12.15 uur; avondmissen om 15.15 uur, 16-15 uur, 17.15 uur en 18.15 u.; H. Maagd Maria, heilige missen om 6.15 uur, 7.15 uur, 8.15 uur (kindermis), 9.15 uur, 10.15 uur (hoogmis), 11.15 uur en 12.15 uur; avondmissen om 15.15 uur, 16.15 uur, 17.15 uur en 18.15 uur; O.L. Vrouw van Lourdeskapel, heilige missen om 6.30 uur, 7.30 uur (kindermis), 8.30 uur, 9.30 uur, 10.30 uur (hoogmis), 11.30 en 12.30 uur. avondmissen om 15.30 uur, 16.30 uur, 17.30 uur en 18.30 uur. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Oude Dorpskerk. Kerkplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. R.-k. Kerk, heilige missen om 6.15 uur, 7.15 uur, 8.15 uur (kindermis), 9.15 uur, 10.15 uur (hoogmis), 11.15 uur en 12.15 u.; avondmissen om 15.15 uur, 16.15 uur, 17.15 uur en 18.15 uur; Apostelkerk, hei lige missen om 6.30 uur, 7.30 uur, 8.30 uur (kindermis), 9.30 uur, 10.30 u. (hoog mis), 11.30 uur en 12.30 uur; avondmissen om 15.30 u., 16.30 u„ 17.30 u. en 18.30 uur. Burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk en de wethouders E. Gerritsen (sociale zaken) en W. J. Vessies (open bare werken) zullen a.s. dinsdag geen spreekuur houden. Op de groenteveiling in Beverwijk wer den vrijdag de volgende prijzen genoteerd: aardbeien 70105, andijvie 9095, asper ge 200350, bloemkool 70160 bospeen 75 105, sla 1530, spinazie 1555, rabarber 1836, radijs 1222; tomaten 100115, waspeen 75110, prei 6080, postelein 4090, raapstelen 1022.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5