Twee keer zoveel kernbommen in West-Europa sinds 1961 Troepensterkte van NAVO wordt niet uitgebreid De Bouwmeester-prijzen Blanken gedood in N oord-Kongo „Chinezen in Laos' HET WEER Eén winnaar toto-hoofdprijs Meisje omgekomen tijdens fietsles Volgens generaal Rathikone zijn er Nieuws voor u... Scherk Gezichtsmelk! SER-commissie consumentenzaken Gemini-lancering op het scherm MIJ MAAR W. A. VERWOERD en ZONEN Ï.1P-' j Het woord is aan IJmondraad biedt geen soelaas" Groothandel JAC. VAN DER LAAN voor SIGAREN In Spaarndam Australische troepen in Saigon aangekomen Veel bewolking Aan het strand KOLEN c*w DAMESKAPSALON rant Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Geopend van 9-12.30 en 2-5 u. Zat. 9-11 u. Tel. adm. 5437, chef bezorging tot 7 u. 7519. Tel. redactie 5389, na kantooruren 02560-6484. Uitgave: Grafische Bedrijven Damiate N.V. DAGBLAD VOOR V E L S E N-IJ M I D E N, SANTPOORT, DRIEHUIS, BEVERWIJK EN HEEMSKERK Directeur: Mr. H. C. van der Mije Chef van de redactie: H. Landré Adjunct Hoofdredacteur: E. Koning Hoofdredacteur: Simon Koster Confucius Te zien wat goed en terecht is, en er niet naar handelen: dat is lafheid. de hoofdrol" representeren, gingen naar mevrouw Elisabeth Andersen en André van den Heuvel, voor hun creaties in „De Gedachte" van An- drejev bij de toneelgroep Centrum. De Theo d'Or was voor mevrouw Annet Nieuwenhuyzen voor haar ver tolking van de titelrol in „Rouw past Electra" van O'Neill bij het Nieuw Rotterdams Toneel. De Louii d Or ging naar Paul Steenbergen voor zijn uitbeelding van de hoofdrol in „Na de Zondeval" van d-xhur Miller bij de Haagse Comedie. André van den Heuvel, Elisabeth An ders en, Annet Nieuwenhuyzen en Paul Steenbergen (van links naar rechts op de foto) zijn bekroond met de Bouwmeesterprijzen 1965. De tro feeën zijn hun gistermiddag uitge reikt door de Eindhovense burge meester ir. H. Witte tijdens een lunch in de Stadsschouwburg te Eindhoven aan het slot van het tweedaags con gres van de Vereniging van Schouw burg- en Conc'~*-JWect>"s in NederlanS De Colombma en dr Ar- lecchino, de twee beeldjes welke de waardering voor „een andere rol dan om zo hun ongeduld meester te blijven of te worden. Van Duitse en ook wel Britse zijde werden de Amerikanen de laatste dagen immers juist weer opgejut, om kreupele M.L.F., de multilaterale Kern macht, voor te laten draven. Een demon stratie die de Frans-Amerikaanse tegen stellingen op dit ogenblik zonder enige twijfel alleen nog maar weer scherper zal hebben gemaakt. Advertentie De hoofdprijs van de sportoto gaat deze week in zijn geheel naar de heer L. v. d. Lugt uit Vlaardingen, lid van de vereni ging Fortuna. Hij is de enige die alle der tien wedstrijden juist heeft voorspeld, het geen hem netto 76.22.05 oplevert. Drieendertig personen hebben het tot 12 punten gebracht. Zij delen de tweede prijs, hetgeen neerkomt op bruto 1482, voor ieder. De derde prijs moet worden gedeeld door 450 personen (waarvan 2 met 2 kolommen). Zij ontvangen ieder 54,30. LEOPOLDSTAD (AFP en Reuter). - Blanke huursoldaten hebben in de Noordkongolese stad Boeta de lijken ge vonden van tien blanken die door de opstandelingen lange tijd als gijzelaars zijn vastgehouden. Later meldde de voorhoede van het oprukkende re geringsleger dat de rebellen veertig blanken hadden vermoord. Men gelooft dat er ongeveer honderd blanken door de vluchtende opstandelingen gevangen worden gehouden. Onder hen bevinden zich Belgen, Portu gezen, Engelsen, Grieken en Nederlanders. Een van de Kongolese regeringseenheden heeft opdracht met de rebellen te onder handelen. Als zij bereid zijn de blanken vrij te laten, krijgen zij een vrijgeleide. Men heeft contact met de rebellen via de I spoorwegtelefoon. De regeringstroepen rukken over een breed front op naar Bana- lia, een stad in het hart van het gebied dat nog door rebellen wordt beheerst. Om tien voor acht dinsdagavond is de zevenjarige Astrid Nederpelt uit Haarlem- Noord op de kruising van de Nieuwe Rij weg en de Slaperdijk in Spaarndam dode lijk verongelukt. Het meisje, dat van haar vader fietsles kreeg, raakte onder de wie len van een bus van de NZH doordat ze ten val kwam. Het meisje fietste naast haar vader over de Nieuwe Rijweg in de richting Spaarn dam. Op de driesprong met de IJdijk en de Slaperdijk naderde van rechts een auto. De vader week met zijn fiets naar links uit en voerde het meisje, dat hij met een hand aan de kraag van haar jurk in even wicht hield, mee. In de linkerberm kon hij het meisje niet meer houden, waardoor het op de weg viel net op het moment dat over de Slaperdijk de bus naderde. TANK DUS NIEUWE ESSO EXTRA Een verrukkelijke chocoladedrank mei* slechts 1 vet. Fris en pittig van smaak. Tosti lest de dorst, is lekker luchtig en eerbiedigt de slanke lijn! Hoe reinigt en stimuleert u uw huid 't best? Speciaal voor de niet meer zo jeugdige en de droge huid is er nu Scherk Gezichts melk. Dringt diep in de poriën, maar is toch mild. Verwijdert alle stof en reinigt grondig, zonder huid-irritatie. Scherk Ge zichtsmelk... nieuw, ideaal, onmisbaar. Royale flacon 4,95 Gebruik ook Scherk crèmes voor voeden en beschermen van de huid. Tubes f3,- en f3,85. ffp| woordelijk waren. Uit vrees dat een groot scheepse aanval op handen was, betrok ken de Amerikaanse en Zuidvietnamese troepen onmiddellijk stellingen, terwijl al le vliegtuigen van het nabijgelegen vlieg veld de lucht in gingen. De eerste Australische gevechtstroepen meer dan 100 man zijn vandaag in. Zuid-Vietnam aangekomen. Na een korts welkomstplechtigheid vertrokken zij in bus sen met onbekende bestemming. Volgen» ingelichte kringen zullen zij worden inge zet voor de versterking van de vliegbasis Bien Hoa, waar 1500 Amerikaanse para chutisten zijn gelegerd. In totaal zullen 1.000 Australische mili tairen in Zuid-Vietnam worden ingezet. Zij zullen onder Amerikaans bevel staan, Straalvliegtuigen van de Amerikaanss luchtmacht en marine hebben gisteren zes aanvallen gedaan op een munitiedepot, wegen, veren, patrouilleboten en een brug in Noord-Vietnam. SAIGON (Reuter, AP en AFP). - „En kele Chinese militaire eenheden zijn Laos binnengekomen om de communis tische Pathet Lao-troepen te helpen. Verder 'houden zich Noordvietnamese eenheden op Laotiaans grondgebied op. Ze maken zich gereed Zuid-Vietnam binnen te trekken". Dit heeft de opper bevelhebber van het Laotiaanse leger generaal Rathikone gisteren in de Thai- landse hoofdstad Bangkok tegen ver slaggevers gezegd. Het zou blijken uit boodschappen die in het Chinees Laoti aanse neutralistische troepen hadden opgevangen en uit de aanwezigheid van Chinese uitrustingsstukken in de pro vincie Sam Neua. De grote slag in het gebied van Quang Ngai is op een nederlaag van de Zuid- vietnamese troepen uitgelopen. De bevel hebber in het betrokken gebied, generaal Thi, verklaarde gisteren dat twee batal jons elitetroepen zijn vernietigd. Het aantal doden, gewonden en vermisten aan Zuid- vietnamese zijde wordt voorlopig geschat op ruim 550 man. De mededeling van ge neraal Thi dat aan de kant van de Viet- cong 500 man zou zijn gesneuveld, kon door Amerikaanse militaire functionaris sen niet worden bevestigd. Hoewel van Amerikaanse en Zuidvietna- mese zijde maandag was meegedeeld, dat de guerrilla-troepen zich naar de bergen hadden teruggetrokken, deden zich giste ren bomontploffingen voor in Quang Ngai, waarvoor kennelijk Vietcong-leden verant- De Sociaal-Economische Raad heeft, in overleg met de minister van Economische Zaken, een commissie consumentenaange legenheden ingesteld. Deze commissie is bedoeld als centraal orgaan van overleg van groeperingen die zich de behartiging van consumentenbelangen ten doel stellen, van het bedrijfsleven en van enkele onaf hankelijke deskundigen. Dat centraal or gaan kan de overheid én andere daarvoor in aanmerking komende instanties, waarr onder de partijen die in de commissie sa menwerken, gevraagd en ongevraagd van advies dienen. Op deze wereldkaart zijn de eerste twintig omlopen aangegeven die het Gemini IV-ruimtevaartuig om de aarde moet beschrijven met twee Amerikaanse astronauten aan boord. Van links naar rechts: Stille Oceaan, Zuid-Amerika, Atlantische Oceaan, Indische Oceaan, Australië, Nieuw- Zeeland en dan weer de Stille Oceaan. De lancering van de Gemini IV is vastgesteld op morgen, 3 juni. Telefoto De rechtstreekse reportage via de com municatie-satelliet „Early Bird" van de lancering van het Amerikaanse Gemini- ruimtevoertuig donderdag zal vermoedelijk niet van 13.30'tot 14.15 uur worden uitge zonden, doch van 14.30 tot 15.15 uur. Als de lancering wordt uitgesteld, blijft „Early Bird" voor de uitzending beschikbaar tot 19.00 uur. SCHERK Verwachting tot morgenavond: Op de meeste plaatsen droog weer met vooral in de kustpro vincies veel bewolking. Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen. Dezelfde temperatu ren als vandaag of iets lagere. Volledige weerrapporten op pagina twee Een noordwestelijke luchtstroming blijft koele Noordzeelucht met wol kenvelden aanvoeren, waarin echter ook morgen opklaringen voorkomen. Het blijft overwegend droog. Mid dag temperatuur 13 tot 15 graden. Zee water 13 graden. Vooruitzichten: Nog te koel. Advertentie UITSLUITEND DE BETERE SOORTEN Let op het juiste adres Alléén KENNEMERLAAN 166 hoek Napierstraat - Telefoon 4 4 2 0 (47 jaar Rijkslever^ncier) nftrtSiK f H'fNNMrÖT

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 1