Produktschap voor Siergewassen staat export van zift tien tulpen toe alles e kan met GetekiMir Amerikaanse republikeinen willen Vietnam-conferentie Oordeel van fractieleiders uit de Tweede Kamer over de verkiezingsuitslag supralux Voorzichtig met „groene blijf jong,blijf fit fiets! Stemmenpercentages in de grootste Rijnmondgemeenten Duitsers dwongen concessie af Brezjnev eist terugtrekking Moordenaar stond vorige week oog in oog met rechter Provinciale Staten van Noord-Holland vergaderden kort de brandweer Auto te water Kamerlid klaagt over het lawaai van straaljagers Nieuwe gevechten in Jemen Doden in het verkeer Studentenprotest tegen B.V.D.-onderzoek bij sollicitaties Radioactiviteit groter in Zagreb Verzending van zeepost VERF EN LAK DONDERDAG 3 JUNI 1965 11 Findley zei, dat de republikeinen er- [ft Tllbber gdl Staükt van overtuigd zijn, dat de NAVO een te ruggang doormaakt die de veiligheid van de vrije wereld bedreigt. Zij wil H. Brand als commandant Canberra 99 Partijen Rotterdam Schiedam Vlaardingen Ridderkerk Maassluis Capelle a. d. IJ. 731.564 inw. 81.956 inw. 72.905 inw. 32.293 inw. 16.241 inw. 16.300 inw. Rijnm. Kamer 1965 1963 1965 1963 1965 1963 1965 1963 1965 1963 1965 1963 P.v.d.A. 46.3 45.4 39.7 39.2 40.2 .38.7 36.7 36.2 34.1 32.7 37.6 36.9 A.R./C.H.U. 14.3 14.9 15.2 15.8 26.4 27.9 31.5 33.3 38.6 41.7 23.5 24.0 K.V.P. 13.6 14.9 24 25.6 11.4 12.0 4.7 4.5 9.1 8.8 5.0 4.9 V.V.D. 10.5 11.1 8.5 8.2 9.0 9.9 8.1 7.5 8.7 8.0 11.7 11.4 P.S.P. 4.7 5.0 3.5 3.7 4.2 4.2 1.6 1.6 3.3 3.8 2.2 2.6 C.P.N. 5.9 4.0 5.1 3.4 2.8 1.6 1.9 0.9 1.3 0.7 1.6 0.7 S.G.P. 2.1 2.1 1.6 1.5 3.5. 3.6 13.6 14.2 3.0 2.5 14.5 15.6 Boerenpartij 1.9 0.9 1.5 0.7 1.5 0.6 1.1 0.5 1.1 0.4 1.8 0.8 G.P.V. 0.7 0.5 0.9 0.9 1.0 0.7 0.8 0.6 0.8 0.7 2.1 2.2 Overige 1.2 1.0 - 0.8 0.7 0.7 0.9 Op de fiets geniet je méér en het is gezonder (Van onze medewerker voor Bloembollencultuur) waarschuwde tegen het maken van een verordening, die van te voren al krach- Het Produktschap voor Siergewassen heeft dinsdagmiddag met tegenzin een teloos zou zi.in, stap achteruit'moeten zetten, omdat de Duitse organisaties zo graag de import van late tulpen van zift tien het volgend seizoen vrijgelaten zien. Bij onder- Uitvoer Vütl Zljt handelingen in Duitsland zijn zij met dit verzoek ter tafel gekomen. Een kleine En zo is besloten dat Nederland bij de stok achter de deur hadden ze wel. Zou Nederland het verzoek niet inwilligen komende onderhandelingen in beginsel de da,, zou Duitsland de Nederlandse marktorganisatie in Brussel laten onder- nitvo.^ van zift tien zat zoeken en bovendien zou men zich wel eens terug kunnen trekken uit ae handhaven en de Nederlandse pogingen om regeling, waarbij vijfentwintig percent vooruitbetaling is vastgelegd. De heer een gemeenschappelijk beleid in de sierge- Huibers zei ronduit, dat er steeds aan de maatregelen wordt geknabbeld, want wassensector steunen, dit is niet het laatste als men uitlatingen uit het buitenland mag geloven. Dr. Verhage was het met hem eens. nooit zo'n export opgebouwd, toch niet ge baat is bij een vervanging van de bestel de rassen in de leverbare maten. Maar vzcc.uwzjz- als een klant zift tien wenst dan krijgt bloemen geven. Wij in Nederland kopen I hij ze ook, omdat dat wel in het belang I sjaa* d;e de handel beslist niet dient. Er ze regelmatig tegen een aardig prijsje. De van de handelaar is. Een verschil van uit- bestaan maar twee mogelijkheden; óf vol- Nederlanders brengen ook deze bloemen gangspunt dus en daardoor ook een enorm lecij„ handhaven, óf de gehele minimum op de buitenlandse markt. De buitenlan-verschil in de controlemogelijkheden, De situatie is als volgt. Er zijn varië teiten van late tulpen, waarvan de bol len in de maat zift tien in koude en ge deeltelijk verwarmde kassen uitstekende Niet zal men voldoen aan de Duitse wens om de minimumexportprijzen in vijf jaar tijd te verlagen door de exportmarge met twintig percent per jaar te verkleinen. In de eindfase van de E.E.G. zijn we dan op gelijke voet gekomen, aldus de Duitse redenering. Maar Nederland is van me ning, dat er dan een zwevende prijs ont- ders willen ook die bollen wel hebben, maar Nederland staat de export daarvan niet toe, omdat er ook variëteiten zijn, die geen beste bloemen geven. Nederland levert dan géén goede kwaliteit. De Duitsers weten dat ook wel, maar ze willen toch zo langzamerhand op voet van gelijkheid met Nederland komen, van daar hun „verzoek" om ook die „tienen" te exporteren. Hét bestuur van het Pro- duktschao voelt daar weinig voor, maar als de Nederlandse marktorganisatie van Duitse zijde nog zwaarder wordt aange vallen en als dan bovendien nog de voor uitbetaling van vijfentwintig percent, een bescherming eigenlijk van de Neder landse verkoper!, vervalt, wel dan moe ten die zift tienen dan maar de deur uit. Een nieuwtje is dit niet, volgens dr. Men heeft getracht maatregelen te be denken om deze zift tienen niet verder te laten gaan dan de E.E.G. Men is na melijk bang, dat Engeland en de V.S. zul len protesteren tegen invoer van deze ma ten. Hoewel, ze importeren die maten wel uit bijvoorbeeld Denemarken. prjjs weg. Zij dan nog medegedeeld, dat het finan ciële verslag in enkele minuten tijd werd behandeld en goedgekeurd. Werkelijke ba ten 9.489.004.10 met een overschot van 98.076.67. De accountant spreekt van een zuinig beheer van het geld en de heer Maar men kan slechts een waterdicht Elfring dankte dr. Verhage voor het uit- net maken als alle zes de E.E.G. partners bereid zjjn de uitvoer van Nederlandse bol- I len te controleren, zodat geen her-export mogelijk zou zijn. Maar met Frankrijk en Italië zou een dergelijke overeenkomst niet te maken zijn. Met België gaat dat toch wel en met I Duitsland zou het misschien ook wel gaan. Alweer de heer Roelofs. Toegegeven, al dus dr. Verhage, maar vergeet niet, dat wij weer controleren of er hier geen her- stekende financiële beleid en de vlotte or ganisatie van het werk in het PVS. Advertentie die drie kilometer uit de kust lag, werd per radio ingeroepen toen verkennings vliegtuigen in de buurt van Quang Ngai, waar de Zuidvietnamese troepen het afge lopen weekeinde zulke gevoelige verliezen leden, een concentratie van Vietcong-strij- ders ontdekten. Bij een aanval op Noord-Vietnam zijn gisteren twee Amerikaanse vliegtuigen neergeschoten. De bemanning van een van deze toestellen, een „skyraider", be stond uit vier koppen. De afgelopen drie dagen zijn nu in to er mis is in de NAVO. Deze missie zal elf I taal vijf toestellen door Noordvietnamees WASHINGTON (AP, Reuter en AFP) Amerikaanse republikeinen hebben aange drongen op een conferentie van de vrije wereld over Vietnam. Ze deelden mee, dat zij een aantal leden van het Congres naar Europa zullen zenden om na te gaan wat juni naar Parijs vertrekken" om te trach ten de oorzaak op te sporen van de moei lijkheden waardoor zowel de NAVO als de Frans-Amerikaanse betrekkingen getrof fen zijn". De groep zal onder leiding staan van afgevaardigde van Illinois Paul Find- ley. Minister van Staat Auguste de Schrij ver is door koning Boudewijn tot informateur benoemd. van Engeland die uitvoer pas verboden, Voordien heeft de Nederlandse kwekerij zich uitstekend kunnen handhaven. Dit was een antwoord op de vrees van de heer Huibers, over de achteruitgang van de Nederlandse bloembollenkraam, De fractieleiders van de politieke par- Verhage, de voorzitter van het P.V.S. want eXp0rj van Belgische gewassen is. En ver- dertig^ jaar geleden hebben wij op verzoek gee^ jaarbij ook niet, dat België maar zestig hectare bloembollen teelt, waarvan de zift tien wel mogen worden uitgevoerd, maar dat Duitsland zelf heel wat meer heeft. Wat is dan Nederlands en wat is tijen in de Tweede Kamer hebben reeds Het was onmogelijk een controle op te commentaar geleverd op de uitslag an „waaruit dan het beste plantgoed zal wor- Zetten die werkelijk sloot. Dr. Verhage Rijnmondverkiezingen. den verkocht." I De Bond van Bloembollenhandelaren zag toch wel gevaren. Men stond niet al leen, want ook in Duitsland voelt men wel iets voor een lijst, waarop staat aangege ven welke rassen wel en niet mogen wor den uitgevoerd in die maten. Dat is wel aardig, aldus dr. Verhage, maar wie con troleert dat? Niet alle tulpen zijn zo maar uit elkaar te houden. De beer Roelofs, altijd een slimme man. vroeg waarom men zich de voorgaande vergaderingen zo druk had gemaakt over de kwaliteits- en sortimentscontrole. Als die tienen niet te controleren zijn dan kunnen de controleurs de leverbare ma ten ook niet uit elkaar houden. Dr. Verhage beantwoordde dat weer met de opmerking, dat het merendeel van ïe bloembollenhandelaren, hoewel geluk-1 kig geen engelen zijnde anders hadden ze „De bevolking van de Sovjet-Unie ver oordeelt met kracht de smerige piraten- oorlog van de Amerikaanse imperialisten in Vietnam. Het eist dat er een einde komt I aan de Amerikaanse agressieve acties te- gen Noord-Vietnam. Dat de Amerikaanse I troepen en wapens uit het gebied van Zuid-Vietnam worden teruggetrokken, dat de Vietnamese bevolking de kans wordt gegeven zelf hun aangelegenheden te regelen". Dit zei de secretaris van de Russische I communistische partij Leonid Brezjnev gisteren. Zijn opmerkingen stonden in een (Van onze correspondent) EINDHOVEN De 24-jarige jongeman, die bekend heeft de moord op Corrie Hof man gepleegd te hebben, is bij de zaken- Advertentie Drs. Schmelzer (KVP) meende dat de ontwikkelingen in de landspolitiek de kiezers in het Rijnmondgebied niet ern stig hebben geraakt of geschokt. Het eind resultaat geeft een tamelijk stabiel beeld ten opzichte van de voorgaande verkiezin gen, ook al hebben CPN en Boerenpartij wat vooruitgang geboekt. Het zal, aldus drs. Schmelzer de V.V.D., die de kiezers een zeer nadrukkelijke uitspraak vroeg over de landspolitiek, weinig voldoening geven. De heer Ne derhorst (P.v.d.A.) vond dat met het oog op de vooruitgang van de CPN en de Boerenpartij gespro- lieden op de Demer, een der tUlangrijlwte I ken kan worden van enige radicalisering, winkelstraten in Eindhoven, een bekende I V.V.D. heeft waarschijnlijk.aan deBo figuur. Hij is enige tijd geleden bij de renpartij stemmen moeten afstaan. Uit na- „Encyclopedia Britannica", die een kan- tionaal politiek oogpunt boden deze - toor in deze winkelstraat heeft, ontslagen kiezingen een gekkend beeld voor de als verkoper. Men wist dat hij zijn werk Partd ^an de Arbeid, aldus alleen telefonisch verrichtte. Hij heeft dui- derhorst. zenden Eindhovenaren, die voor de aan- De heer Lankhorst (P.S.P.) zag als koop van een encyclopedie in aanmerking mogelijke oorzaak van de geringe terug kwamen, opgebeld om hun een „extra gang in het aantal stemmen voor zijn par- aanbieding" te doen. Hij ratelde dan mi- tij dat het pacifistisch socialisme „zich be- I nutenlang een keurig verzorgd lesje op, ter uitspreekt" bij het landelijk beleid. Het alsof er een grammofoonplaat werd ge- meest opvallende was voor hem dat de draaid. Er was geen woord tussen te I V.V.D. geen winst had kunnen behalen na krijgen. de radio-t.v.-kwestie en de kabinetscrisis De jongeman, die ontslagen werd om- Voor de C.H.U.-fractieleider, mr.^B eer dat hij gemakzuchtig was en beneden de I n i n k, hadden de Rijnmondverkiezingen vereiste verkoopcijfers bleef, is na de in verband met het samengaan van Anti- moord nog herhaaldelijk op de Demer ge- Revolutionairen en Christelijk-Historische zien. op één lijst, slechts betrekkelijke waarde. Hij had intussen blijkbaar een ander Een succes is dit samengaan niet ge- baantje, vertegenwoordiger van een Bel- weest, zei hij. Dat meer kiezers dan in gische firma. Omdat hij zich ten nadele 1 1963 de Boerenpartij hebben gesteund van deze firma aan verduistering van schreef hij toe aan gevoelens van wrevel 35000 Belgische francs schuldig maakte en onbehagen. moest hij vorige week voor de politierech- Qok de heer R o o lv i n k (A.R.) achtte ter in Eindhoven verschijnen, die hem tot het niet uitgesloten dat een aantal A.R.- een boete veroordeelde. en c.H.-kiezers niet erg ingenomen was In Budel, waar zijn vader een algemeen met de gecombineerde lijst, geachte hoofdonderwijzer is, raakt de be- verontrust was de heer Roolvink over volking niet uitgepraat over de zaak. De de winst van de Boerenpartij, omdat, gearresteerde had daar omgang met een naar hij zei> de kiezers hierdoor een ne- De provinciale staten van Noord-Holland meisje^van goede familie. Haar oudere wa- gatieve politiek bekroonden in een mate, A !~A 1 4 1 die doet denken aan de extremistische ontwikkeling van de dertiger jaren. De heer Koekoek was uiteraard bij zonder verheugd over de verdubbeling van het aantal stemmen op zijn lijst. „Wij zouden in deze verhouding in de Kamer van 3 op 7 zetels gekomen zijn," zo had hij berekend. Voorts zei hij: „Hét zal de V.V.D. wel tegengevallen zijn, dat de kie zers, die werkelijk vrijheid willen, hun stemmen aan de B. P. gaven". De voor' uitgang van de C.P.N. vond de heer Koe koek niet verontrustend. „Zij hadden lijst 1 en veel kiezers stemmen daar klakke loos op. Die winst verdwijnt wel weer. Mr. Van Riel (V.V.D.) was niet ver wonderd over de uitslag. „De in doorenee niet emotionele bevolking van Rijnmond heeft haar houding bepaald aan de hand van de betekenis van de politieke partijen voor henzelf. De gebeurtenissen in de landspolitiek waren niet van invloed, de keuze was zuiver zakelijk," meende hij. De radicaliserende tendens vond de heer Van Riel zeer gevaarlijk. De Boerenpartij trok waarschijnlijk een deel van de han deldrijvende middenstand. Naar links zag men een verschuiving uit de P.v.d.A. en de P.S.P. naar de C.P.N. Als achtergrond van deze verschuiving zag de heer Van Riel een symptoom, dat een zeker percen tage kiezers dat wel met de C.P.N. in principe sympatiseerde de coëxistentie thans zover gevorderd acht, dat zij er nu rustig op kan stemmen. De aanvoerders van de C.P.N., de heer Marcus Bakker, en van de S.G.P., ir. Van Dis waren voor commentaar nog niet be reikbaar. hebben gistermorgen en een deel van de ren echter niet ingenomen met de keuze middag een betrekkelijk korte vergade- van hun dochter. Want in Budel beschouw- ring gehouden over een aantal punten, de men de jongeman als een nietsnut, die waarvan men meer en vooral langduriger zijn ouders meer verdriet dan plezier be- discussies zou verwachten. Over de veror- j zorgde. Tot een moord had men hem ech- dening landschapsschoon Noord-Holland ter niet in staat geacht. Hij kon zich aardig werd enige tijd over en weer gesproken, voordoen en kleedde zich goed. Hij had zonder dat er veel schokkends naar vo- drie klassen van de hbs doorlopen en was ren kwam. I zeer welbespraakt. De politie heeft kort na de moord aan de Wel werd er uitgebreid gesproken over hanj Van allerlei aanwijzingen een gete- de overdrachten van de provincie van het 1 kenj portret van de vermoedelijke moor- geannexeerde gebied Zuid-Schalkwijk aan denaar geconstrueerd en laten verspreiden. Haarlem, waar het de levering van elek-|Dit moet weinig gelijkend zijn geweest, triciteit en water betreft. In een brief noe men Gedeputeerde Staten de voorwaar den waarop Haarlem de levering van elek triciteit en water voor de bewoners van dit gebied van de provincie zou kunnen overnemen. Haarlem zou voor de levering aan de provincie een bedrag van twee mil joen gulden (voor elektriciteit) en vier honderdduizend gulden (voor water) aan de provincie moeten betalen. De fractie van de P.S.P. diende bij mon de van de heer De Nie een motie in waarin erop aangedrongen werd het over leg tussen de provincie Noord-Holland en Haarlem te hervatten inzake de over dracht van de leveringsbevoegdheid van stroom en water. Haarlem zou hierbij de vrije keuze gelaten moeten worden: óf het betalen van de gevraagde som, óf het niet betalen en het invoeren van een redelijke teriefsverlaging. De motie van de P.S.P. kreeg alleen de stemmen van de eigen partij. De dis cussie over de verordening snelle motor boten in Noord-Holland was nauwelijks vermeldenswaard. Over de bijdragen van de provincie in de kosten van verbetering en algehele verruiming van het Noordzee kanaal werd helemaal niet gediscussieerd. De heer Co en en (K.V.P.) complimen teerde het college van Gedeputeerde Sta ten met het voorstel de harmonie- en fan farekorpsen in de provincie een subsidie toe te kennen van honderdduizend gulden. „Dit is natuurlijk nog maar een eerste stap, maar het is een goede" aldus de heer Coenen. Op 30 juni komen provinciale staten weer in vergadering bijeen. Dan zal on der meer het streekplan voor de Gooi- en Vechtstreek aan de orde gesteld worden. want niemand heeft er de jongeman uit Budel in herkend. luchtafweergeschut neergeschoten. De Zuidkoreaanse minister van Defen sie, Soeng Oen Kim, heeft gisteren be kend gemaakt, dat Zuid-Korea niet van plan is gevechtstroepen naar Zuid-Viet nam te zenden. In Tubbergen staakt de vrijwillige brand weer. De 20 brandweerlieden willen als commandant een ander benoemd zien dan B. en W. Het gemeentebestuur wil ook de brandweer reorganiseren en de gele genheid daartoe deed zich voor toen com mandant G. A. Mensink wegens drukke - - - werkzaamheden bedankte. B. en W. be- boodschap aan 't Internationale vakbonds- sloten de adiunct-directeur van Gemeen tewerken, de heer J. M. Grooten, tot commandant te benoemen, maar dit viel congres dat gisteren in Hanoi is begonnen. Voor het eerst in de strijd in Zuid-Viet nam heeft een Amerikaanse kruiser giste ren posities van de Vietcong beschoten. De hulp van de zware cruiser Canberra, „Meneer, uw wagen ligt in het wa ter", zei gisteren een meisje uit Den Bosch tegen een Vughtse automobi list, die juist het portier van zijn personenwagen had dichtgeslagen. De man, die vergeten had de hand rem aan te trekken, draaide zich om en zag zijn auto juist in de Dommel verdwijnen. Kikvorsmannen zijn uren lang bezig geweest om met behulp van de Bossche brandweer het ge vaarte op het droge te trekken. De Hollandse nieuwe is weer in het land en vele liefhebbers genieten er met smaak van. Maar zoals ieder jaar be staat de kans, dat er weer mensen ziek van worden", aldus de afdeling algeme ne voorlichting van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. „Vooral in Rotterdam en de omliggen de gemeenten komt het voor dat door het eten van haring buikklachten optreden. Van de patiënten met de klachten loopt helaas het merendeel de kans op de ope ratietafel terecht te komen. Het ministe rie van Sociale Zaken en Volksgezondheid meent niet te mogen nalaten op deze kwade kans te wijzen. Wat is het geval? In de haring leven larven, die gedood kunnen worden door het zout, dat aan boord van de vissers schepen in de tonnen aan de gekaakte haring wordt toegevoegd. Er bestaan zo danige voorschriften van het produkt schap voor vis en visprodukten dat bij goed zouten haringwormziekte practisch niet optreedt. Een groot deel van het pu bliek wil echter groene, bijna ongezouten haring. Dat is in de ogen van de liefheb bers pas de echte „groene", en als er vraag naar is zijn er handelaren die daar aan tegemoet willen komen. Zij kunnen door de voorlichting van het produkt schap weten hoe gevaarlijk deze te licht gezouten haring voor de gezondheid is maar zij ontduiken terwille van de ver diensten dan graag de wet. Zelfs van ver se ongekaakte haring wordt als het ware met een beetje zout een groene gemaakt. Het publiek wordt daarom aangeraden van de handelaar te eisen dat hij ha ring verkoopt, die goed doorzouten is ge weest en niet om zogenoemde „groene haring" te vragen, maar uitsluitend om goed bewerkte maatjesharing. Men dient er bovendien op te letten dat deze goed is schoongemaakt. Een goede vakman kan het publiek een mal se Hollandse nieuwe voorzetten, die men kan eten zonder dat men zijn gezondheid in gevaar brengt, aldus het ministerie. Advertentie Is de minister zich bewust dat de om wonenden van Nederlandse vliegvelden, onder wie zieken, ouden van dagen, kleine kinderen, patiënten van verpleeginrichtin gen en ziekenhuizen en voor hun over gang of eindexamen zittende scholieren in de nacht van 1 op 2 juni door een nach telijke vliegoefening, gepaard gaande met het de nachtelijke stilte verscheurende la waai van straaljagermotoren en het on draaglijke geknal van zogenoemde nabran- ders, van hun nachtrust zijn beroofd, het geen grote ontstemming heeft veroor zaakt? Het Tweede-Kamerlid Vredeling (P.v.d.- A), dat de minister van Defensie hierop schriftelijk attendeert, wil weten of de mo gelijkheid bestaat, dat een dergelijke nachtelijke manifestatie zich zal herhalen. Zo ja, wil de minister dan tijdig de data, waarop dit zal plaatsvinden, bekendmaken, zodat de betrokken bevolking eventueel voor zover dit mogelijk is in deze nachten naar elders kan evacueren? aldus de heer Vredeling. SANA (Jemen) (AP) In het grensge bied van Jemen zijn woensdag nieuwe ge vechten uitgebroken tussen Egyptische troepen en royalistische stamkrijgers. De strijd woedde in het kustgebied van Ha- radh in Noordwest-Jemen. bij de brandweer niet in goede aarde. Toen de heer Grooten door de burge meester aan het brandweerkorps zou wor den voorgesteld, bleven de brandweerlie den weg. Zij hebben als commandant voorgedragen de heer H. Brand en als plaatsvervangend commandant de heer IJ. Brokers, beiden uit eigen kring en beiden Tubbergenaren. De burgemeester heeft nu, om in deze uitgestrekte plattelandsgemeente met zijn vele kerkdorpen op alle gebeurlijkheden voorbereid te zijn, de brandweer van Al melo gevraagd te hulp te komen, wanneer er brand mocht uitbreken. Dat gebeur de nog dezelfde dag toen de Almelose brandweer moest uitrukken om een stro brandje op een boerderij in Tubbergen te blussen. Twèe fietsers hebben woensdagmiddag in Tilburg het leven verloren, toen zij werden geschept door een personenauto, waarvan de bestuurder de macht over het stuur had verloren. De 68-jarige P. C. van Hedel uit Tilburg overleed ter plaatse, de 33-jarige ongehuwde hoofdonderwijzer J. A, Ba eten uit Alphen (N.B.) in het zie kenhuis in Tilburg. Bij een autobotsing op een kruispunt in het uitbreidingsplan Proostdijland in Mij drecht is gistermiddag de 24-jarige me vrouw E. Rietstap-Floors uit die gemeen te om het leven gekomen. De botsing was zo hevig, dat een volkswagenbusje kantel de en op het (brede) trottoir belandde. Daar stonden twee vrouwen te praten en waren kinderen aan het spelen. Een der vrouwen werd zeer ernstig aan het hoofd ggwond, vermoedelijk door een wieldop, die werd weggeslingerd en overleed op weg naar het ziekenhuis. Twee kinderen werden licht gewond. De 49-jarige schoonmaker Joh^n Hoo- gewey uit Den Haag is vannacht in de Ursulakliniek in Wassenaar overleden na 's avonds te zijn aangereden door een be stelauto. Wetenschapsbeoefening is een niet-poll- iieke bezigheid en daarom is politiek ante cedentenonderzoek door de Binnenlandse Veiligheidsdienst voor benoemingen aan universiteiten en hogescholen uit den boze. Dit verklaart de Studenten Vakbeweging in een resolutie die zij zaterdag op het nationaal congres van de Nederlandse Stu dentenraad in Utrecht zal indienen. De S.V.B. betwijfelt of politieke controle, voorafgaande aan overheidsbenoemingen, wel een wettelijke basis heeft. Zij wijst op artikel 5 van de Grondwet, dat bepaalt dat iedereen tot landsbediening benoem baar is, en op het Verdrag van Rome in zake de bescherming van de rechten van de mens. De S.V.B. wijst verder op het ontbreken van rechtszekerheid; de betrok kene blijft namelijk dikwijls onkundig van het feit, dat „belastend materiaal" tegen hem wordt gebruikt bij een sollicitatie. Bovendien zijn de richtlijnen, volgens wel ke uitsluiting van overheidsbenoemingen geschiedt, niet openbaar gemaakt, waar- De royalisten verloren ongeveer honderd door vol 'ens de s v g niet alleen het offi- man. Hun krijgers lieten kleine hoeveel- 1 heden munitie en lichte wapens op het slagveld achter. Egypte heeft in Jemen 50.000 soldaten gelegerd om het republi keinse bewind van president Sallal te steunen. ZAGREB (TANJOEG) Zowel de eer ste als de tweede kernproef in China heb ben grotere radioactiviteit in de lucht bo ven Joegoslavië tot gevolg gehad. Dit is door het medische instituut van de Joego slavische academie van wetenschappen in Zagreb bekendgemaakt. Volgens de in Zagreb verrichte metingen is de radioactiviteit na de eerste Chinese kemproef twee tot vijf keer zo groot ge worden en na de tweede proef ongeveer vertienvoudigd. ciële regeringsstandpunt maar ook de po litieke overtuiging van de B.V.D.-ambte- naar een rol kan spelen bij de beoor deling van de politieke betrouwbaarheid. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „La-go Traful" (9-6) en ms „Rio Cuarto" (12-6); Australië: ss „The seus" (9-6); Brazilië: ms „Alnitak" (8-6), ms „Aragon" (10-6) en ms Argentina Star" (12-6); Canada: ms „Belgien" (9-6); Ned. Antillen: ms „Maron" (8-6); Suriname: ms „Kreon" (9-6); Ver. Staten: ms „Kerke- dijk" (9-6); Zuid-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W. Afrika: ms „Zuiderkerk" (9-6). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11