Jan Mulder (Anderlecht) kon afscheid niet met zege vieren a m i Franse hengst Seabird de triomfator in Engelse derby Holland en DEM eindigden in Haarlem achter Hollandia Vijftien Nederlanders aan de start van de Tour de France Wim trui Schepers als een verdedigde zijn machtig leider album sigbren Westduitse amateurs sterker dan oranje (2-4) Duindigt verrast door Eemsboy M Brazilië nam revanche op Belgisch elftal Minister tussen collega-renners Klim over Gross Glockner in ronde van Oostenrijk Okker bleef op het zegepad Oostenrijkers betrapt op dopinggebruik Europees record voor Michel Jazy V en L verbeterde juniorenrecord DONDERDAG 3 JUNI 1965 Zesduizend kijkers in Winschoten A antrekkelijk BIJ KUNSTLICHT NICOLS-SCHOTEN Sfeer Tsjegolev startte goed in toernooi Hoogezand Drielandentoernooi korfbal in Den Haag Pele in glansvorm wmm> Overwinning leverde 4000 per seconde op Zilioli ritwinnaar in ronde van Italië Bekerfinale tafeltennis in sporthal van HBG Atletiekwedstrijden in Mulier-sportpark T ransf ernieuws Door meer persoonlijke inzet, hogere technische kwaliteiten en vooral ook meer accuratesse in de in hoger tempo uitgevoerde combinaties, hebben de Westduitse amateurvoetballers gisteravond in Winschoten de landen wedstrijd tegen Nederland met 42 gewonnen, na bij de rust met 3X te hebben voorgestaan. Die zege was, daarover zullen de 6.000 toeschouwers het allen wel eens zijn, verdiend, doordat de Duitse ploeg nu eenmaal meer allure had dan de Nederlandse, welke laatste boven dien in de persoonlijke duels en in het koppen vrijwel steeds de mindere is geweest. Terwijl de Duitse voorlinie in linksbin nen Neuser en midvoor Faltermeier uit stekende voetballers had, die in elke Ne derlandse eredivisie-ploeg zouden kunnen meekomen, had oranje alleen in linksbin nen Jan Mulder (deze W.V.V.-er gaat> naar Anderlecht) en Wil van Beveren (de Emmen-speler die overgaat naar Go Ahead) krachten van allure, maar ook zij waren in tempo en inzet toch de minderen van de twee genoemde Duitsers. Deze laatsten hebben samen met de andere drie aanvallers de betekenis van de Duit se voorlinie aanzienlijk boven die van Ne derland gebracht. Toch hebben de Nederlandse toeschou wers, er waren ook velen uit het Duitse grensgebied, het eerst mogen juichen, want reeds na 6 minuten kon Jan Mulder zijn afscheidswedstrijd als amateur vieren met een treffer, toen Nederland een vrije schop toegewezen kreeg van de Belgische arbiter Hanneth. De Duitsers waren zo vriendelijk een gat open te laten in hun afweermuur en daarvan maakte Mulder een prima gebruik (1-0). Die voorsprong is echter van korte duur geweest, want enkele minuten later schoot de Duitse linkshalf Giegeling van zo grote afstand in, dat doelman Van Zanten alleen door te laat te reageren gepasseerd kon worden (1-1). Het werd daarna een aantrekkelijke strijd met goede afweer van de Neder landse verdediging tegenover het tech nisch betere veldwerk van de Duitsers. In de 20ste minuut beging doelman Van Zanten echter een grove overtreding tegen de Duitse rechtsbinnen Kreh, die hij on deruithaalde en uit de toegewezen straf schop maakte de Duitse linksbinnen Neu- ser er 1-2 van. Een lelijke fout van Diertens leidde een kwartier later de derde treffer in. De Noordster-man wilde de bal terugzenden naar zijn doelman, maar twee Duitsers waren er eerder bij en dat veroorzaakte een druk op het Nederlandse doel waarbij tenslotte linksbuiten Linz de stand op 1-3 bracht. Blijkbaar had de oranje-ploeg in de pau ze het nodige te horen gekregen, want na de rust werd er met veel meer inzet en sneller ook gespeeld, waardoor Duitsland een kwartier lang in moeilijkheden kwam. Goed gedirigeerd door stopper Van Gus- senhoven drong Nederland in gesloten for matie naar voren en in de 10e minuut rondde Jan Mulder een voorzet van de ac tieve rechtsbuiten Vlietman af met een schot. Wel werd de paal getroffen, maar Advertentie vrijdag en zaterdag - 8.00 uur de overigens zwakspelende linksbui ten Roggeveen maakte er toch een treffer van (2-3). Er kwam toen sfeer rond de verbeten gevoerde strijd, waarin bij de Duitsers de doelman en bij Nederland de (zwakke) midvoor Onsman en doelman Van Zanten vervangen rrtoesten worden. Van lieverle de evenwel deed de betere techniek van de Duitsers zich toch meer gelden en dat in de 35-ste minuut de Duitse linksbinnen Neuser uit een vrije schop ineens kon in schieten was als doelpunt een meevaller, maar de 4-2 waarin de Duitse zege werd. uitgedrukt, is op zichzelf zeker niet te veel. Nederland speelde met: Van Zanten (ZAC), later Van Heerikhuizen (Rigters- bleek); Kraayer (ZAC), Diertens (Noord ster), Van Gussenhoven (De Valk), Huis man (AFC); Hogenhout (Ede), Van Be- veren (Emmen); Vlietman (AFC), Jan Mulder (WW), Onsman (AFC), Rogge, veen (CVV). Gisteren is in Hoogezand het jaarlijkse damtoernooi begonnen, dat een zeer sterke internationale bezetting heeft. Oud-we- reldkamioen, de Rus Tsjegolev maakte op de openingsdag verreweg de meeste in druk. In enkele uren overspeelde hjj de Franse kampioen Hisard volkomen. De tweevoudige winnaar van het toernooi in Hoogezand Baba Sy had het tegen oud wereldkampioen Deslauriers zeer moei lijk. De Canadees hield de partij volkomen in evenwicht. Studentenkampioen Schotanus was de enige van de drie Nederlandse deelnemers, die zich kon handhaven. Tot aller verras sing dwong hij de Rus Skretensky een fraai gelijkspel af. De uitslagen van de eerste ronde waren: Sybrands (Ned.)Nimbi (Kongo) 02; Germain (Haiti)Fanell (It.) 20; Deslau riers (Canada)—Baba Sy (Senegal) afge broken; Tsjegolev (Rusland)Hisard (Fr.) 20; Okrogelnnik (Ned.)Cazemir (Zwits) 02; Schotanus (Ned.)Skretensky (Rusl.) 1—1. HONKBALSTADION 6665 De uitslagen van de gisteren op Duindigt ge houden koersen luiden: Heraut-prijs (1000 m): 1. Lady Be Good S.; t. Pampered Queen; 3. Whirlwind. Toto: win. 2,80, pi. 1,50, 1,50, gek. 7,—, cov. .5,40. Rolling Norton-prijs (1800 m): 1. Fair Quota; 1. Cambrousard; 3. Bianca. Toto: win. 4,40, pi. 2,10, 2,60, niet gespeeld gekoppeld 5,cov. 5,60, trio 10.079,60. Margriet-prijs (1400 m): 1. Eemsboy M.; 2. Europa; 3. Ellen Tinga. Toto: win. 26,—, pi. f 4,40, 9,—, 1,90, gek. 31,20, cov. 21.50. Seringen-prijs (2000 m): 1. Zephyr Scotch; 2. Eelda's Happines; 3. Zonnestraaltje. Toto: win. 9,30, pi. 3,30, 5,10, 6,90, gek. 13,50, cov. f 10,40, trio 5.071,20. Korenbloem-prijs (2140 m): 1. Crack Hollandia; t. Benjamin Olivier: 3. Carrière. Toto: win. f 5,30, pi. 2,20, 3,70, 5,60, gek. 12,20, cov. 13,50. Kamperfoelie-prijs (2100 m): 1. Anastasia; 1. Annie Norma; 3. Ylogie M. Toto: win. 4,30, pi. 1,70, 2,30, 2,80, gek. 8,40, cov. 7,60, trio 255, Klaproos-prijs (2000 m, le afd.): 1. Blauwe Reiger S.; 2. Comte du Commerce; 3. Carla van IJmuiden. Toto: win. 2,80, pi. 1,40, 2,—, 1,60, gek. 8,20, cov. 6,10. Goudenregen-prijs (2120 m): 1. Bürmann B.; S. Comet Volann; 3. Double v. d. Lente. Toto: win. 3,10, pi. 1,20, 1,60, 1,30, gek. 8,10, cov. 5,—. Fluitekruid-prijs (2100 m): 1. Zilvervos; 2. Zahir B.; 3. Yberflote. Toto: win. 16,20, pi. 6,30, 6,10, 5,10, gek, 82,60, cov. 15,20. Klaproos-prijs (2000 m, 2e afd.): 1. Cyrano Bilk; 2. Brion v. d. Lente; 3. Bingen Magowan. Toto: win. 6,50, pi. 1,50, f 1,70, 2,10, gek. 14,90, cov. 5,10. Totalisator-omzet 175.983,50. Tweede Pinksterdag wordt in het Sport park Laakkwartier te Den Haag een drie- landenkorfbaltoernooi gehouden, waaraan deelnemen België, Engeland en Nederland. De winnaar komt in het bezit van de wis- •elbeker, de Triangular Trophy. Het toernooi wordt dit jaar voor de derde maal georganiseerd. België won in 1963 in Londen het toernooi en Nederland was in 1964 in Antwerpen winnaar. Daar de spelers(sters) van Blauw Wit niet beschikbaar waren, komt het volgen de gewijzigde Nederlands twaalftal in het veld. Aanval. Dames: Greet Stroomberg (Ar chipel), Lucie Gerritsen (Westerkwartier). Heren: Jan Wals (Ons Eibernest), Theo v. Zee (Ons Eibernest). Midden. Dames: Ans v. d. Velde (Rohda), Nel Wagemakers (Het Zuiden). Heren: Harry de Voos (Westerkwartier), Cees v Lunteren (Rohda). Verdediging. Dames: Tini v. Lunteren (Rohda), Gerda v. d. Waarde (Spangen). Heren: Gerard Bos (HKV), Wim de Vries (Rohda). Reserves. Dames: Annie de Niet (Luto) Willie Peters (ZKC). Heren: Johnny Boo- gers (Deetos), Rob Loef (Het Zuiden). Aanvoerder is wederom Gerard Bos. Het ziet er naar uit dat tweevoudig voet balwereldkampioen Brazilië momenteel, ruim een jaar voor het eindtoernooi om de wereldtitel in Engeland, wederom een sterke formatie op de been heeft kunnen brengen. Woensdag versloegen de Brazili anen België (zonder Van Himst en Jurion) in Rio met niet minder dan 5-0, de groot ste nederlaag die onze zuiderburen sedert jaren hebben geleden. De Zuidamerikanen namen daarmee tevens revanche voor ,de schande van Brussel", toen zij met i-1 van België verloren, nu twee jaar ge leden. Brazilië verloor toen enkele dagen later in Amsterdam ook van Nederland (0-1). Het „nieuwe" Brazilië speelt onder lei ding van 's werelds beste voetballer: Pele. De „zwarte parel" schoot onder de ogen van 120.000 kijkers alle Belgische illusies in de tweede helft, die met 0-0 was in ge gaan, aan flarden. Binnen een half uur scoorde hij zelf driemaal (49, 61 en 71) en legde hij de bal voor de voeten van Flavio (73). In de 78ste minuut tenslotte comple teerde Rinaldo de score, waarmee de kreet „vijf, vijf" van het publiek werd be antwoord. SCHAKEN. De afgebroken derde partij in de tweekamp tussen de Russen Spasski en Geiler in de halve finales voor het wereldkampioenschap is dinsdag, zon der verder te spelen, remise geworden Spasski leidt thans met 2V2V/2 punt. De Australische oud-wielerkampioen en minister van Immigratie Opper man temidden van enkele Nederland se wielergroten uit het verleden. V. I. n. r. Pijnenburg, Blekemolen, Schulte, minister Opperman, Van Vliet en Derksen. -v'. Het Franse paard „Sea Bird 2" met de Australische jockey Pat Glennon, gedoodverfd als de combinatie met de meeste kansen, heeft dit in Ep som waargemaakt. Zij wonnen de „Derby". Hier de finish. Tweede werd „Meadow Court" terwijl „I Say" als derde door de finish ging. Met een voorsprong van twee lengten zegevierde woensdag in de klassieke En gelse derby van Epsom de favoriet Sea Bird (P. Glennon) voor Meadow Court (L. Piggott) en I Say (R. Poincelet). De sinds 1780 in Epsom over een afstand van 2114 meter gelopen derby, die geldt als de race waarbij het meeste geld omgaat, was dit jaar gedoteerd met 77.000 pond ster ling (meer dan driekwart miljoen gulden) en bracht de winnende Franse eigenaar J. Ternynck ruim 560.000 gulden op. Dat betekende dat Seabird zijn welgestelde eigenaar elke seconde van de tijd, die hij in actie was, 4.000 gulden rijker maakte. De Epsom Derby, het jaarlijkse hoogte punt van het Britse renseizoen spreidde weer alle traditionele luister ten toon. In aanwezigheid van de Britse koningin gin gen de 22 deelnemende paarden van start. Op tweederde van de wedstrijd leidde Su- nacelli het compacte veld. De favoriet Sea Bird werd in het middenveld gehou den. 800 meter voor de finish nam I Say de leiding over voor de 2000 guinea-win- naar Niksar, Meadow Court en Gulf Pearl. 400 meter verder zette Jackey Glennon vanuit een onopvallende middenmootposi- tie Sea Bird aan voor de eindsprint. De hengst ging onbedreigd naar de kop. Te gen de pure snelheid, die de favoriet ont wikkelde, was geen enkel paard opgewas sen. Doordat Sea Bird algemeen favoriet was, waren de toto-uitkeringen aan de la ge kant: 27 tegen 10. Het Franse paard wordt getraind door Etienne Pollet in Parijs-Chantilly. Het won onlangs de klassieke prijs Lupin met een voorsprong van zes lengten en is onbe twist de beste driejarige volbloed van Frankrijk. Voor jockey Lanky Pat Glen non was het de derde maal dat hij aan de derby deelnam. Het was zijn dertien de overwinning dit seizoen. Hij kreeg be kendheid door het tweemaal winnen van de Melbourne-cup. De Australische minister van Immigra tie en oud-wielrenner de heer H. Opper man, heeft gistermiddag in Hilversum ver toefd in gezelschap van cracks van vroe ger en thans uit de Nederlandse wieler sport. Eerder op de ochtend had de minis ter een bezoek gebracht aan de koningin in paleis Soestdijk, een bezoek, dat voor hem, zoals hij het noemde onvergetelijk is. De minister was in 1924, 1926, 1927 en 1929 Autralisch wielerkampioen. Hij oogst te in Europa grote roem in 1931 met de monsterrit Parijs-Brest-Parijs, een traject van ongeveer 1200 kilometer. Aan de lunch in hotel Gooiland zaten aan Jan Derksen, Gerrit Schulte, Jan Pijnenburg, Arie van Vliet, en de 82-jarige Cor Blekemolen. De laatste heeft destijds nog in wedstrijden met minister Opperman gereden. Tevens gaven van hun belangstelling blijk de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Wieier Unie, dr. W. van Dijk, dr. W. van Zijl van de NSF en de heer D. Bessem directeur van het Olympisch stadion in Amsterdam. In de ronde van Italië zijn de troeven wel zo ongeveer uitgespeeld. Er verandert niet veel meer. Ook in de achttiende étap pe die van Biandronne naar het Zwitserse Kurort Saas-Fee voerde, kon niemand de leidende Adomi bedreigen. Na een rit van 178 kilometer schoot Ziliolo welgeteld 14 seconden voor de rosetruidrager over de eindstreep. De finale van de Kennemer Beker competitie tafeltennis wordt gehouden op donderdag 10 juni in de sporthal van HBC. De wedstrijden beginnen om 19.45 uur. Van HBC komen 3 duo's in het strijdperk. In het Pim Mulier-sportpark in Haar lem zijn gisteravond atletiekwedstrijden georganiseerd door de RKAV Holland. De wedstrijden werden gewonnen door Hol landia (Hoorn) vóór Holland (Haarlem) en DEM (Beverwijk). De tweede ploeg van Haarlem eindigde als vijfde. Er werden enkele goede prestaties gele verd. Zo liep Halsema van Hollandia de 100 meter in 10.8 en S. Ackermans (DEM) die afstand in 10.9. De Hollanders Roozen en Lips legden de afstand af in resp. 11.1 en 11.2. Op de 1500 meter finishte Giling van Olympus-Alkmaar als eerste in 4.04.8. Vink (DEM) werd vijfde in 4.17.7. De tijd van De Vries van Doves op de 400 meter was niet slecht. De Alkmaarder raasde naar de finish in 50.9. Ackermans van DEM werd in deze serie tweede in 52.8. Gieles van Holland bereikte een vier de plaats met zijn 53.3. In de tweede serie boekte Halsema een zege in 51 sec. Boots- ma van DEM (tweede) liet 51.4 noteren Honderddertig coureurs, ondergebracht in dertien équipes, waarvan tenminste zes renners dezelfde nationaliteit moeten be zitten en de overige vier uit andere landen afkomstig mogen zijn, starten op 22 juni a.s. in Keulen voor de 52e ronde van Frankrijk. De keuze-commissie van de Tour, gepresideerd door de heren Goddet en Levitan hebben de ploegen aangewezen. Daarbq heeft zich geen enkele verrassing voorgedaan. Nederland zal zijn vertegen woordigd door de ploeg van Pellenaars. In Keulen komen vijf Franse ploegen aan de start, drie Belgische, twee Spaanse, twee Italiaanse en één Nederlandse for matie. Advertentie met prachtige sigarenbandjes ROZEN - PADDESTOELEN \TULPEN - ZEILJACHTEN De ploegen zijn (met vermelding van de belangrijkste renners): Ford-France-Gi- tane: met o.a. de Fransen Aimar, Everaert, Lebaube, Novak, Thiellin en Den Hartog (Ned.), Elliot (Ierland) en Cees Lute (Ned.); Margnat-Paloma: de Fransen Darrigade, Novales, Mastrotto en Bahamontes (Sp.), Geldermans (Ned.) en Junkermann (Did.); Mercier BP: de Fransen Poulidor, Cazala, Gainche en Wolfs'hohl (Did.); Pelforth Sauvage-Lejeune: de Fransen Anglade. Foucher, Delberghe en Jan Jansen (Ned.) en Monty (België); Peugeot BP: de Fransen Delisle, Letort en Zimmermann en Bracke (België), Simpson (G.B.) en Soler (Sp.); Flandria-Romeo: de Belgen Bocklandt Foré, Molenaers, Boucquet en Peter Post (Ned.); Solo-Superia: de Belgen Van Looy. Seis, Sorgeloos, Armand Desmet, Planckaert en Van Aerde; Wiels Groene Leeuw: de Belgen Gilbert Desmet 1 en 2, Gustave Desmet, Pauwels, Godefroot en de Duitser Kunde; Ferrys: de Spanjaarden Perez Frances, Otano, Hernandez, Bertan, Mas en Martin; Kas: de Spanjaarden Elorza, Etchevarria, Gabica, Galera en Jimenez Igni-s-Moltini: de Italianen Motta, De Rosso, Dancelli, Cribiori en Durante Salvarani: de Italianen Adorni, Taccone, Gimondi, Pambianco en Fantinato; Tele- vizier: de Nederlanders De Roo, De Haan. Maliepaard, Nijdam en Haast. De Limburger Wim Schepers heeft in de vijfde en belangrijkste etappe van de ronde van Oostenrijk zijn leiderstrui op schitterende wijze verdedigd. De rit voerde o.a. over de ruim 2000 meter hoge Gross Glockner en moest in verband met lawine gevaar in twee gedeelten worden gesplitst. Het eerste deel voerde over de Glockner, waar na 51 kilometer op de top de finish lag, 's middags reden de 52 overgebleven rennen, van Heiligenblut naar Paternlon over een afstand van 98 kilometer. In de lastige klim op de Glockner heeft Schepers zich een waardige leider getoond. Hij sloeg zelf de aanvallen van zijn naaste belager, de Oostenrijker Furian, af en reed vooral in de laatste lussen zo sterk dat hjj vrijwel gelijktijdig met de Pool Zapala, die als tweede eindigde, binnenkwam. Alleen de Oostduitser Rudy Tannenberg bleek sterker: hij won de rit met ander halve minuut voorsprong. Aanvankelijk fietst Schepers niet in de voorste groep jes. Toen de Limburger eenmaal het juiste ritme gevonden had, danste hij gemakke- lijk omhoog. Hij passeerde steeds meer renners en door zijn derde plaats vergroot te hij zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 3.16 op de Pool Josef Beker. 's Middags beheerste de Nederlandse ploeg de strijd. Er werden weinig ontsnap pingspogingen ondernomen en tenslotte won de Pool Widera de spurt van het voltallige peloton. De ronde van Oostenrijk werd overscha duwd door een nieuw geval van doping- misbruik. Een op de eerste dag ingesteld onderzoek bracht vier dagen later aan het licht dat drie Oostenrijkers, de Wener Bachmaier en de Steiermarkers Frisch en Schattelbauer gebruik hadden gemaakt van niet toegestane stimulerende middelen. Ook Schepers was bjj dit onderzoek betrokken. Woensdag kwam vast te staan dat de lei der van de ronde van Oostenrijk vrijuit gaat. De uitslag van de eerste halve etappe was: 1. Tannenberger (O.-DId.) 54.49, 2. Schepers (N.) 56.03, 3. Zapala (Polen) 56.24 4. Köningshofer (Oostr.) 56.49, 5. Eckstein (O.Dld.) 56.50. Het totaalklassemt van de vijfde etappe: Salfelden-Paternion (146 km) was: 1. Tan nenberger (O.Dld.) 4.20.22, 2. Zapala (Polen) 4.22.27, 3. Schepers (Ned.) 4.22.59, 4. Mon- teyne (Belg.) 4.23.35, 5. Eckstein (O.-DId.) 4.23.46, 20. Geraeds (Ned.) 4.30.00, 25. Leyten (Ned.) 4.32.32, 28 Gisbers (Ned.) 4.32.59. Het algemeen klassement na vijf etappes luidt: 1. Schepers (Ned.) 21.43,18, 2. Beker (Polen) 21.46.24, 3. Bladwdzin (Polen) 21.46.59, 4. Furian (Oostenr.) 21.48.03, Zapah (Polen) 21.50.06, 22. Geraeds (Ned. 21.59.57, 26. Gisbers (Ned.) 22.03.57. Het algemene ploegenklassement na vijf etappe<i luidt: 1. Polen 60.52.39, 2. Oost- Duitsland 60.56.53, 3. België 61.03.38, 4. Oos tenrijk 61.09.43, 5. Nederland 61.12.28. De Nederlandse tenniskampioen Tom Okker heeft gisteren in Manchester ook de derde ronde van het internationale toer nooi om het kampioenschap van Noord-En geland overleefd. De 21-jarige Haarlem mer, als nummer twee geplaatst, versloeg de Britse juniorkampioen Gerald Battrick met 10-8, 8-6. Okker was duidelijk beter dan de Brit, maar verspeelde vooral in de eerste set een groot aantal gemakkelijke kansen Mede daardoor duurde de partij ruim een uur. Van de drie Nederlandse tennismeis jes bereikte alleen Betty Stöve de derde ronde. De Rotterdamse speelster won met 3-6, 6-2, 8-6 van mevrouw Robin Lloyd. Elly Krocké en Trudy Groenman werden ge stuit door de beste speelsters ter wereld, Elly verloor met 0-6, 1-6 van Wimbledon- kampioene Maria Esther Bueno en Trudy met 3-6, 0-6 van de Australische kampioe ne Margaret Smith. Achter hem eindigde Kerssens (Holland) als derde in 51.2. De 4 x 100 meter estafette, die uiterma te spannend was, bracht een fraaie zege voor Holland. De oranjebroeken liepen de afstand in 44.4. Hollandia werd tweede (44.5) en DEM derde (44.7). De 3000 m. leverde een zege op voor Smit van Doves (9.06.2) vóór, Hes (Hollandia). De Wit van Doves was de beste kogelsto ter (12.57 m.) Kales (Haarlem) bereikte een tweede plaats (12.31) en Postma (DEM) een derde (11.83). De Hollandiaan met de Noorse naam Olofsen wierp de speer 62.24 m. Kors (Holland) werd twee de met 54.47 m. Durge (DEM) kwam tot een afstand van 47.51 m. Nelis van Holland legde beslag op de eerste plaats bij het hoogspringen. Hij haalde een hoogte van 1.70 m., hetgeen ook de beste prestatie was van de Hol landiaan Jorritsma. Gieles van Holland stelde op dit nummer met 1.55 m. teleur. Het verspringen was een Holland-aangele genheid, want Bonsen werd eerste met 6.49 m. en Roozen tweede met 6.48 m. Veteraan Postma van DEM (48 jaar) ver raste de jongeren met een discus worp van 41.43 m. Nelis van Holland werd derde (38.25). Einduitslag: 1. Hollandia Hoorn 12.561 punten, 2. Holland Haarlem 12.417 punten, 3. DEM Beverwijk 12.113 punten, 4. Doves Alkmaar 11.831 punten, 5. Haarlem II Haarlem 10.156 punten, 6. Olympus Alk maar 9.895 punten. Frankrijks toploper Michel Jazy, de on gelukkige verliezer van Tokio, heeft woensdagavond in de Parijse voorstad St. Maur het Europees record op de mijl (1609 m) verbeterd. Jazy maakte een tijd van 3.55.5 waarmee hij een halve seconde snel ler was dan de Pool Witold Baran, die vorig jaar augustus 3.56.0 liep. Het wereldrecord staat met 3.54.1 op naam van de Nieuwzeelander Peter Snell. Het nieuwe record van Jazy is de op twee na beste tijd ooit gelopen. Sneller waren Peter Snell (3.54.1) en de Australiër Herb Elliot (3.54.5). i Tijdens, de wedstrijden op de sintelbaan aan het lange pad te Rotterdam heeft een estafetteploeg van V. en L. uit Den Haag het Nederlands record op de 4 x 100 me ter jongens A verbeterd met een tijd van 42.8 seconden. De ploeg bestond uit Rob Mahieu, Fred van de Bosch, Rob Schiferli, en Wim Berkhout. Het oude record stond op naam van AAC met een tijd van 43.3 seconden. Het werd gevestigd op 22 september 1963 in Amster dam. KORFBAL. Voor de hoofdklasse van de korfbalcompetitie werd woensdag een wedstrijd gespeeld. Ons Eibernest won daarin de uit-wedstrijd tegen Spangen met 87. Door de Haagse eredivisieclub ADO zijn de volgende spelers op de transferlij st ge zet: Van Buuren, Feldman, Kleindijk, Hoet en Vos. Op eigen verzoek zijn op de lijst gezet: Van der Loop en Verlangen. Bij Elinkwijk zijn drie spelers op eigen verzoek op de lijst geplaatst: Sulzle, Van Egdom en De Bree. Nieuwenhuijs heeft een hem aangeboden contract geweigerd. Als opvolger van trainer Arie de Vroet zal DOS dezer dagen de trainer van En- schedese Boys contracteren, Jovanovic. GVAV heeft besloten voorlopig tien contractspelers op de transferlij st te plaat sen. Onder dit tiental bevinden zich Men- gerink en Meuken. Volewijckers heeft o.a. Cees Kick en Rui ter op de transferlijst geplaatst Looyen staat op eigen verzoek op de lijst.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 19