m Bezorgdheid over water en luchtvervuiling w POLLE, PELLI EN PINGO KAMMETJE FOK AGENDA Jaarvergadering Nijverheid en Handel Reconstructie van moord op de Leenderhei Rapporten weg door brand in school Vier preadviezen Vertraging bij afzinken van tunnel-element Scholieren zochten schedels op begraafplaats Prins in Athene, prinses in Wenen jer eis van 15 jaar egen Rotterdamse zeeman Eerste Kamerlid vraagt rechtsherstel voor F. Weinreb Vrouw stak man in de borst Herbouw van Dousadj kostte ruim 8 ton Morgen iets warmer vV//v In Flevoland geen telefoon-wachtlij st wm§m Itei t weekenders 11 DONDERDAG 3 JUNI 1965 2 VOLKOREN KROKANTBROOD -w Doo Haarlem V elsen-1 J muiden Beverwijk Islag op Schotse vrouw wollen blazers BETROUWBAAR W. G. TWEEHUYSEN WERKRAPPORTEN x c5 Zürich I SR niet mag natmaken c- w Advertentie oorten i'nnbrodi Voor Gistermiddag is op de Leenderhei de reconstructie gehouden van de moord op Corrie Hoffman. De gearresteerde her haalde bij de containers zijn ontmoeting met de kinderen. Op de plaats waar hij zijn misdaad zou hebben bedreven werd met een door mr. Moons, officier van Jus titie uit Den Bosch, meegebrachte pop de gruwelijke rinoord-scene nogmaals opge voerd. De man bekende ter plaatse het misdrijf dat hij bedreven had. Het onderzoek heeft aan het licht ge bracht, dat hij bovendien verschillende in braken heeft gepleegd. De recherche zoekt thans uit, wie hierin zijn medeplichtige is geweest. De man had in de tweedehands autohandel vele kennissen. Een van hen, met wie hij zaken deed en wie hij een gestolen auto zou hebben verkocht, heeft hem aangebracht, nadat hij snoevend de tails van de moord op de Leenderhei zou hebben verteld. Intussen is komen vast te staan dat de gepubliceerde tekening geen gelijkenis met de dader vertoonde. De verdachte heeft toegegeven zich na de publicatie van deze tekening bevrijd te hebben ge voeld. Vermoedelijk is een achteloos wegge worpen sigaret de oorzaak van een brand, die dezer dagen voor vijftigduizend gulden schade aangericht heeft in de Ulo-school in Den Haag. Doordat de administratie in vlammen opging zijn alle gegevens over de leerlingen weg. Alle rapport- en proef- werkcijfers ontbreken. Toen de brandweer arriveerde had het snel vretende vuur één lokaal al verwoest en sloegen de vlam men al uit de ramen. Uitbreiding van de brand kon worden voorkomen. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Open bare demonstratie door de eindexamenklas van de Toneelschool in Amsterdam. Vrij dag 20 u.: Toneelvoorstelling door de Ken- nemer Kunstkring. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 u.: „Lachen is niet verboden", a.l.; 19 en 21.15 u.: „La vérité", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „James Bond contra Dr. No", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Zorro kruist de degens", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Winnetou keert terug", a.l. Minerva, 20.15 u.: „De lefschopper", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Geheim commando", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vuurge vecht in de Casa Grande", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De ver achting", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Expositie van poppen van Maja Alexander en Trudy de Ruyter. Tot 14 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Tevens: expositie van edelsmeed- werk van Hans van der Heijden en kunst naaldwerk van Anneke van der Heijden. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u.; zon- en feest dagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen en grafiek van Jan Koning. Tot 1 juli. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): „Oost en West". Schilderijen en aquarellen van Hal Wichers. Tot 20 juni. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klas siek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Expositie van cultuur-historische diorama's. Dagelijks van 14-17 u. Tot 5 juli. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werken van Poppe Damave en keramiek van Rob den Tonke- laar. Dagelijks geopend van 9.30-18 u. Tot 4 juni. Openluchttheater (Bloemendaal): Expo sitie van werk van Bloemendaalse kunste naars. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. Tot 5 juni Academie '63 (Koudenhorn): Openstel ling der ateliers ter kennisname van het werk van deelnemers. Dagelijks geopend van 13-19 u. Tot 13 juni. De Waag (Spaame/Damstraat): Expo- ■itie van aqu'arellen en tekeningen van Piet Wiegman en Henk Klijn. Dagelijks geopend van 1217 u. Tot 6 juni. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9-18 u.; golfbaan tot 21 u. BEVRIJDINGSTENTOONSTELLING Vishal en Vleeshal (Gr. Markt): „De ja ren '40-'45. Dagelijks geopend van 9-17 u. en op woensdag, vrijdag en zaterdag ook van 20-22 u. Zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot 8 juni. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat): van 20-01 u. tot en met maandag 7 juni: Cobi Schreijer. M.m.v. Frits Lambrechts (piano), Dick Poons, Sven Smeele e.a. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 28 mei). „Water en lucht in industrialiserend Ne derland" is het onderwerp, dat het hoofd bestuur van de Nederlandsche Maatschap pij voor Nijverheid en Handel heeft ge kozen voor de 182ste algemene vergade ring der maatschappij op 10 juni in Den Haag. Vier pre-adviseurs hebben hun persoonlijke standpunten over dit onder werp weergegeven. Het zijn ir. J. Helle mans, directeur van de Vereniging van Gebruikers van Stoomketels en Kracht werktuigen te Amersfoort, J. E. Duintjer, voorzitter van de Commissie Industriewa ter en milieuhygiëne van de Raad van Nederlandse Werkgeversverbonden, ir. C. van Rooijen, directeur van het Rijksinsti tuut voor Drinkwatervoorziening te Den Haag, en dr. N. J. A. Groen, hoofdinspec teur voor de hygiëne van het milieu. „Het behoeft geen verwondering te wek ken dat in vele lagen der bevolking een groeiende bezorgdheid merkbaar wordt over de mogelijkheid dat wij bezig zijn onszelf en onze omgeving langzaamaan te vergiftigen", zegt het hoofdbestuur der maatschappij in een voorwoord op de vier inleidingen. Preadviseur ir. Hellemans ziet een doel treffende bestrijding van de vervuiling mede als een opvoedkundig vraagstuk. De mentaliteit van „Gooi maar in de tuin van de buurman wat je kwijt wilt" moet plaatsmaken voor het bewustzijn dat DONDERDAG 3 JUNI City, 20 u.: „Genadeloze jeugd". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoorstel ling. Gem. Huishoudschool, P. J. Troelstra- weg, 14 en 19 uur: Openbare les, met ten toonstelling en modeshow. Gereformeerde Kerk, Santpoort, 20 uur: Concert door Christelijk Gemengd Koor. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 4 JUNI City, 20 u.: „Stormloop zonder genade". Stadsschouwburg, 20 u.: „De held van Babylonië". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder donderdag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 19 tot 21 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. VRIJDAG 4 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Go liath en de gemaskerde ridder". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De tijger van de zeven zeeën". W. B. Theater, 20 uur: „En de hel volgde hem na". Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van de heer Kraaijpoel, van de Haarlemse schilders „De Groep", ge opend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 15.30-19.30, alleen donderdags. Verdere aanvragen Moens- plein 4, tel. 26020 of Croenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-21 uur. R.-K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21.30 uur. Oosterwij k, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. Het afzinken van het eerste IJ-tunnel- element in het Oosterdok te Amsterdam is ongeveer een dag vertraagd doordat in twee van de vier ankerpunten voor het element een constructiefout is geconsta teerd. Om deze te herstellen moet onge veer veertig kubieke decimeter beton van elk der beide ankerpunten worden ge sloopt. een ieder een vervuiler is en niet van an deren kan verlangen dat deze maatrege len nemen, waaraan hij zich in zijn per soonlijk gedrag meent te kunnen onttrek ken. De heer Duintjer zegt in zijn preadvies dat de uitspraak, dat in vele gevallen een fabriek zonder belangrijk meer kos ten voor een fabricageproces kan zorgen dat weinig of geen schadelijk afval ver oorzaakt, een verkeerde indruk wekt. De waterverontreiniging die nog zal ontstaan zal een veelvoud zijn van de reeds be staande. Tussen lucht- en waterverontrei niging is een belangrijk verschil. Vervuild water kan worden gezuiverd tot het zelfs weer als drinkwater te gebruiken is, maar de vervuilde lucht wordt direct weer ge consumeerd. Dat betekent dat versprei ding van vervuilde stoffen in de lucht meet worden voorkomen. Bestrijding bij de bron is dus noodzakelijk. Ir. Van Rooijen acht het in zijn pread vies noodzakelijk dat de inwoners van het waterrijke Nederland zich bewust worden van het feit, dat goed water een steeds schaarser artikel wordt en dat zuinig en efficiënt gebruik van het beschikbare wa ter geboden is. Dr. Groen benadert in zijn preadvies de problemen van water- en luchtverontrei niging vanuit een overheidsstandpunt met betrekking tot de milieuverzorging in het algemeen. Wanneer bij het gehele Neder landse volk het inzicht is gegroeid en de bereidheid is ontstaan gezamenlijk oplos singen te zoeken in het algemeen belang en men voor het behoud van de leefbaar heid ook financieel wat over wil hebben, moet het mogelijk zijn afdoende maatre gelen te treffen. Twee vijftienjarige scholieren uit Die- men en Amsterdam zullen zich binnenkort voor de kinderrechter moeten verantwoor den wegens grafschennis. Enkele dagen geleden hebben zij op de Israëlitische be graafplaats in Diemen gegraven naar sche dels. Op vier plaatsen namen zij een schop ter hand, telkens echter zonder suc ces. Een onderzoek van de groep Diemen van de rijkspolitie leidde tenslotte tot hun aanhouding. Als reden voor hun wandaad gaven de jongens op dat zij met de sche dels hun kamers hadden willen versieren. Prins Bemhard is vandaag per vliegtuig uit Londen naar Athene gevlogen, waar hij vandaag lunchte met koning Constan- tijn. Vanavond opent hij de Atheense brou werij, waarin de Amstel Brouwerij N.V. te Amsterdam belangen heeft verworven. Prinses Beatrix vertrok gistermiddag naar Wenen voor een particulier bezoek. Zij werd vergezeld door twee vriendinnen. De prinses wordt vrijdag in Nederland te rugverwacht. het gerechtshof in Den Haag heeft een 30-jarige Rotterdamse zeeman terecht gestaan die in beroep was gekomen tegen het vonnis van de Rotterdamse rechtbank, waarbij hij was veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf wegens doodslag op 26 april 1964 in Grangemouth in Schotland op de 35-jarige vrouw Jessie Gibson. Ook voor het gerechtshof ontkende de zeeman hardnekkig, zoals hij steeds heeft gedaan. Evenals hij voor de rechtbank had ge daan betoogde de zeeman dat Jessie Gib son, na met hem te zijn gezien op de laatste avond van haar leven, nog met een ander in de straten van Grangemouth moet hebben gelopen. Haar stoffelijk overschot werd ruim twee weken later gevonden in een put op een braakliggend terrein. De zeeman was in de nacht van 26 april geheel overstuur en niet geheel nuchter de hut van de kapitein van zijn schip bin nengekomen met een verhaal dat hij iemand had doodgemaakt. De volgende dag ontmoette de verdachte aan de wal in Grangemouth twee landgenoten. Aan deze Nederlanders had hij later, toen hij onder invloed van drank verkeerde, ge zegd, iemand te hebben vermoord en het lijk te hebben begraven in een put. De procureur generaal, mr. J. Zaaijer, vroeg het gerechtshof met het oog op de cassatie het vonnis van de Rotterdamse rechtbank te vernietigen en de verdach te te veroordelen wegens doodslag tot 15 jaar gevangenisstraf. De raadsman van de verdachte, mr. S. Ivens uit Rotterdam, betoogde dat in de getuigenverklaringen zoveel tegenstrijdig heden en lacunes zitten, dat daaruit niet 't wettig bewijs is te destilleren. Mr. Ivens wilde daarmee niet zeggen, dat de zeeman de vrouw niet heeft vermoord. Hij was echter van mening, dat 't beter is iemand die een misdrijf heeft gepleegd, vrij te spreken, dat iemand te veroordelen, die het misdrijf niet heeft begaan. Op 16 juni zal het gerechtshof arrest wijzen. Advertentie een grote keus in moderne dessins en tinten 14.95 16.90 18.75 zomer-pantalons „TERLENKA" 27.75 32.50 blauw en zwart 67.50 Het Eerste Kamerlid prof. Polak (P.v.d.A.) heeft de minister van Justitie gevraagd herziening te bevorderen van de veroordeling van Friedrich Weinreb. Moch ten er voor rechtsherstel onvoldoende ter men aanwezig zijn, dan vraagt het Kamer lid de heer Weinreb langs andere weg eni ge genoegdoening te verschaffen. Friedrich Weinreb werd in 1948 door de Bijzondere Raad van Cassatie o.a. wegens verraad tot zes jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Prof. Polak vraagt of naar aan leiding van hetgeen in het boek van prof. Presser „Ondergang" over de zaak-Wein- reb is geschreven, geen ernstige bedenkin gen tegen diens veroordeling rijzen en in menig opzicht een gunstig licht werpen op diens gedragingen gedurende de bezettings tijd, waardoor hij honderden Joden het le ven zou hebben gered. Prof. Polak merkt op dat in het tegen Weinreb uitgesproken vonnis, o.a. de over weging voorkomt „dat de rechtsorde niet gedoogt, dat enig mens in vertrouwen op eigen kunnen en naar eigen morele maat staven aldus beschikt over leven en lot van anderen". Is de minister niet van oordeel, zo vraagt prof. Polak, dat die overweging nu gezien buiten verband en samenhang met de in het vonnis aangevoerde overwe gingen de indruk zou kunnen wekken, dat het illegale werk in de bezettingsjaren behoort te worden afgekeurd? Prof. Polak vraagt de minister, zijn vragen zodanig te beantwoorden dat er klaarheid komt zowel in de zaak-Weinreb als in het standpunt van de regering ten aanzien van de rechtsorde, naar welke in Nederland tegen standers (waaronder vervolgden) van een eigenmachtige bezetter zich hebben te richten. Wegens poging tot doodslag heeft de Bredase politie een 46-jarige vrouw uit Breda gearresteerd. De vrouw zou een 43- jarige man met een mes in de borst heb ben gestoken omdat hij de verhouding met haar had verbroken. De man is ernstig ge wond in een ziekenhuis opgenomen. De herbouw van het Perzische dorpje Dousadj, dat op 1 september '62 bij 'n grote aardbeving geheel werd verwoest, heeft 843.000 gekost. De Europese Werkgroep waarvan prinses Beatrix presidente is, heeft twee jaar geleden een actie voor de financiering van de herbouw gevoerd, waarvan nu de verantwoording gepubli ceerd is. Europese vrijwilligers hebben in samenwerking met dorpsgenoten en stu denten van de universiteit van Teheran Dousadj in 1963 herbouwd. De actie in Nederland bracht ruim zes ton op. Uit het buitenland kwam bijna drie ton en de kosten van inzamelingsacties be droegen ruim een ton. De Unesco droeg destijds voor de school in Dousadj 36.000 bij. De tweede fase van het Dousadj-project begon in maart 1964 en zal doorlopen tot ongeveer mei 1967. De Vrijwilligers, die deze maand naar Dousadj gaan, hebben hun training in Israel gekregen. In Oostelijk Flevoland zijn gisteren drie nieuwe telefooncentrales in gebruik geno men in de dorpen Dronten, Biddinghuizen en Swifterbant. Tot nu toe moesten deze drie dorpen het doen met een mobiele cen trale voor ten hoogste vijfhonderd aansluit tingen. De nieuwe centrales beschikken ge zamenlijk over apparatuur voor veertien honderd aansluitingen met een uitbrei dingsmogelijkheid tot drieduizend. Ooste lijk Flevoland is nu het enige gebied in j ons land, dat geen wachtlijst kent voor te lefoonaansluitingen. De verbinding tussen Dronten en Lely- tad geschiedt met een straalzender, in af wachting van het ogenblik der er een ka belverbinding langs de nog aan te leggen weg tussen Dronten en Lelystad kan wor den gelegd. Geen speelgoed. In Groningen hadden twee 17-jarige jongens een aantal ge vonden signaalpatronen in een ijzeren buis gestopt en deze buis even buiten de stad in een vuurtje gelegd. Op veilige afstand bleven zij wachten, maar toen er na tien minuten niets gebeurd was, gingen zij terug. Op dat moment volgde er een hevige explosie. De jongens kre gen scherven van de ijzeren pijp in de benen. Een van hen moest in een zieken huis worden geopereerd. Stelend echtpaar. De rechtbank in Den Haag heeft een echtpaar uit Apeldoorn veroordeeld tot tien maanden gevange nisstraf, waarvan drie maanden voor waardelijk, wegens talrijke diefstallen in warenhuizen in vele plaatsen van ons land. Daar de man in dienst was van de spoorwegen kon het echtpaar met kind goedkoop door Nederland reizen. Van het gestolene installeerden zij hun huis. De rechtbank beval dat 600 gulden en de opbrengst van het in beslag genomen meubilair onder de benadeelden zal wor den verdeeld. Geen bejaardenoord. De 75-jarige direc teur-eigenaar van het tehuis „Sonnen- borgh" in Scheveningen heeft onlangs terecht gestaan omdat hij zijn inrichting niet had aangemeld als bejaardenoord. Hij beriep zich er echter op dat „Son- nenborgh" geen bejaardentehuis maar een verpleeginrichting voor chronisch zieken is. De kantonrechter veroordeelde hem desondanks toch, maar de Haagse rechtbank sprak de directeuf vrij. Dit vonnis is thans door de Hoge Raad be krachtigd. Onderscheiding. Tot ridder in de orde van Oranje-Nasau is benoemd J. B. M. Rij ken, referendaris ter secretarie der ge meente Eindhoven. Advertentie RIJDEN RIJDEN Bloemendaalseweg 200 Overveen Zoekt o een goede Volvo-occasion Belt n ons even: Tel. 55602 Het K.N.M.I. deelt mee: Op de flank van een rug van hoge barometerstanden boven de Britse eilan den voeren noordelijke winden koudelucht, waarin plaatselijk wat motregen voor kwam, ons land binnen. De rug van hoge luchtdruk verplaatst langzaam verder naar het zuidoosten en zal zich morgen van Engeland over ons land uitstrekken naar Duitsland. De aanvoer van koude lucht houdt dan op en de temperaturen zullen weer stijgen, waarbij de bewolking in de loop van de dag minder zal worden. Op de oceaan breiden nieuwe storingsgebie- den zich langzaam naar het oosten uit, maar de invloed ervan zal morgen nog niet verder reiken dan tot Ierland en Schotland. M S Maximum-temperaturen c S g binnen-en buitenland. v- a w. c Neerslag: laatste 24 uur. |o Den Helder regen n 15 0.1 Ypenburg zwaar bew. n 17 0 Vlissingen zwaar bew. nno 17 0 Eelde regen nw 17 0.5 De Bilt half bew. nnw 18 0 Twente motregen n 18 0.1 Eindhoven half bew. ono 19 0 Z.-Limburg licht bew. no 18 0 Helsinki regen nnw 18 0.1 Stockholm zwaar bew. n 21 0.4 Oslo zwaar bew. n 21 0 Kopenhagen zwaar bew. w 15 0 Aberdeen licht bew. w.st. 13 0 Londen zwaar bew. no 19 0 Amsterdam zwaar bew. n 18 0 Brussel zwaar bew. no 19 0 Luxemburg half bew. no 18 0 Parijs onbewolkt n 19 0.1 Bordeaux licht bew. w.st. 19 0 Grenoble geheel bew. w.st. 13 6 Nice zwaar bew. n 18 1 Berlijn half bew. w 19 0 Frankfort half bew. no 19 0 Mönchen zwaar bew. 0 18 0 regen zw 17 2 Genève regen w.st. 17 5 Locarno regen wzw 17 1.5 Wenen onbewolkt ozo 18 0 Innsbruck zwaar bew. w.st. 18 0 Belgrado n. ontv. 29 Athene onbewolkt w.st. Rome geheel bew. w.st. 14 0 Barcelona geheel bew. w.st. 18 0.1 Madrid onbewolkt w.st. 19 0.4 Mallorca regen W.st. 23 0.4 Lissabon licht bew. n 24 0 Zon- en maanstanden Donderdag 3 juni Zon op 04.25 uur, onder 20.52 uur. Maan op 07.47 uur, onder 00-07 uur. Vrijdag 4 juni Zon op 04.24, onder 20.53 uur. Maan op 09.11 uur, onder 00.49 uur. Maanstanden 6 juni 1.13 uur eerste kwartier. 14 juni 2.59 uur volle maan. 22 juni 6.36 uur laatste kwartier. 29 juni 5.52 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in Jmuiden Donderdag 3 juni Hoog water 5.56 uur en 18.26 uur. Laag water 1.36 uur en 13.59 uur. Vrijdag 4 juni Hoog water 6.48 uur en 19.20 uur. Laag water 2.24 uur en 14.50 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. MOEDER STAAT JUIST 1800-S. IK HEB TOCH 66266!?, DAT 16 4 6 BROEK} NU KUN 46 DAAR. HANSEN, TOT N66, JS DR0O6 B£N)T -A MOEDER I SEEN KOU 1 •Kisl®i i/. y - r-'il 253. DEINZEND KEEK BRAMMETJE in de diepe afgrond, alsof hij daarvan daan antwoord verwachtte op zijn vraag, hóe ze over die brede kloof moesten ko men. Intussen wond Ali-Ben-Japie met lang zame slagen de tulband van het hoofd. „Tja", zei Bram bedenkelijk, „ik zou natuurlijk kunnen proberen om een hele lange aanloop te nemen en over die kloof heen te springen. Maar zo te zien moet ik dan minstens het Olympisch record, en bijna het wereldrecord verspringen bre ken," zei Bram. Alleen maar je been," zei Karo. Voorzichtig stak Ali-Ben-Japie zijn afge rolde tulband naar voren. „Lasso?" vroeg hij bedeesd en meteen wist Bram, dat dit de oplossing was. Hij gunde zich de tijd niet om de jongen te bedanken. Senl maakte hij een lus, die hij ver voor zich uit wierp. c

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2