W aterverontreiniging wordt aangepakt C A G N D A Regering zo nodig bereid tot steun aan de koopvaardij BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO m Kort en bondig Politie-agenten met schuimblussers bespoten Automobilist, die twee kinderen doodreed, krijgt boete Straf voor meineed zes maanden de ideale koelkast met het 2 sterren koelsysteem Nu hunt U zelfs diepvriesprodukten wekenlang bewaren! Als rederijen zelf samenwerken Veiligheidskenmerk voor huurauto's Diefstal van kostbare scarabeeënarmband berecht Man ging buren met scheermes te lijf Tamelijk zonnig ZATERDAG 5 JUNI 1965 2 Haarlem V elsen-I J muiden Beverwijk Ignis koelkasten zijn er in vele maten en prijzen. Er is eral een van130litervoorf298,- (zie afbeelding) Praktisch verkeersexamen in Rotterdam afgeschaft Eis van tien jaar verseten! jt\r~y Haags meisje verdwenen Eervol ontslag aan burgemeesters „DE UILENBOOM" (Vervolg van pag. 1) De minister is bereid regionale plannen tot bestrijding van de waterverontreini ging door het verlenen van subsidie te be vorderen. Projekten die zowel uit tech nisch als bestuurlijk oogpunt de moge lijkheid bieden een afgerond complex van wateren (bijvoorbeeld een boezem of stroomgebied) geheel te zuiveren, komen voor de rijkssubsidie in aanmerking. Dat is ook het geval met plaatselijke vervui lingen van zeer ernstige aard. De vervuiling van het Rijnwater boven- strooms van de Nederlandse grens baart de minister zorgen. In Duitsland, waar het overgrote deel van deze vervuiling wordt veroorzaakt, is thans de uitvoering van een bestrijdingsplan aangevat. Van Nederlandse zijde wordt met Bonn over leg gevoerd om tot een gecoördineerde uit voering in beide landen te komen. Er zijn verder plannen in voorbereiding om de watervoorziening van de randstad Holland, die met verzilting wordt be dreigd, op andere wijze te verzekeren dan thans geschiedt. Het probleem ligt volgens de bewinds man in het regelmatig optrekken van de verzilting langs de Rotterdamse Water weg, waardoor het inlaten van zoetwater op Delftlands boezem steeds bezwaarlijker en op den duur vermoedelijk geheel on mogelijk zal zijn. Delfland zal via de boe zem van Rijnland van zoet water moeten worden voorzien, zoals thans al gedeelte lijk geschiedt. Rijnland betrekt zelf dit water uit de Hollandsche IJssel bij Gou da. Mocht, zoals niet uitgesloten is, ook het water van de Hollandsche IJssel gaan verzilten, dan zal de watervoorziening van het westen des lands op andere wijze moe ten geschieden. De politie van Eindhoven heeft drie mannen gearresteerd wegens openlijke ge weldpleging. Zij hadden vijf politie-agenten met behulp van schuimblusapparaten be spoten met natrium-bicarbonaat, kleverig wit schuim, dat gebruikt wordt om een brandhaard te verstikken. De oorzaak is het conflict tussen het ge meentebestuur van Eindhoven en de ex ploitant van een benzinepomp, die zonder vergunning goedkope superbenzine heeft verkocht in opdracht van een Tilburgs be drijf. Gemeentearbeiders hebben vorige week de benzinepomp afgebroken en het pompeiland gesloopt. De exploitant liet toen een tankauto aanrukken om met de benzineverkoop te kunnen doorgaan, het geen tot het gevecht met de politie leidde. Grote Kerk, dinsdag 20-21 u.: Orgelcon cert door Simon C. Jansen. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 u., zondag en maan dag ook 16.15 u.: „Lachen is niet verboden", a.l.; 19 en 21.15 u.: „La vérité", 18 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u., zondag en maandag ook 16.30 u. en dins dag 20 u.: „James Bond contra Dr. No", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag en maandag ook 16.15 u.: „Zorro kruist de degens", 14 j. Zaterdag 23.30 u.: „Danseres der miljoenen", 18 j. Maandag 11 u.: „Jun gle cat", a.l. Luxor, 14, 19 en 21-15 u. en zondag en maandag ook 16.15 u.: „Winnetou keert te rug". a.l. Minerva, 14.30 u., zondag en maandag 14 en 16.15 u.: „Sjors en Sjimmie op het pi- rateneiland", a.l.; vandaag, zondag en maandag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20.15 u.: „De lefschopper", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u., zondag en maandag ook 16.15 u-: „Geheim Comman do", 14 j. Maandag 11 u.: „De grote jacht", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Vuurge vecht in de Casa Grande", 14 j. Maandag 14. 16.15, 19 en 21.15 u. en van dinsdag, .af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Goud voor de heer sers", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u., zondag en maandag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De ver achting", 18 j. Maandag 11 u.: „Wilde pracht", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Expositie van poppen van Maja Alexander en Trudy de Ruyter. Tot 14 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Tevens: expositie van edelsmeed- werk van Hans van der Heijden en kunst naaldwerk van Anneke van der Heijden. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u.; zon- en feest dagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen en grafiek van Jan Koning. Tot 1 juli. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): „Oost en West". Schilderijen en aquarellen van Hal Wichers. Tot 20 juni. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klas siek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Expositie van cultuur-historische diorama's. Dagelijks van 14-17 u. Tot 5 juli. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Academie '63 (Koudenhom): Openstel ling der ateliers ter kennisname van het werk van deelnemers. Dagelijks geopend van 13-19 u. Tot 13 juni. De Waag (Spaarne/Damstraat): Expo sitie van aquarellen en tekeningen van Piet Wiegman en Henk Klijn. Dagelijks geopend van 1217 u. Tot 6 juni. Artificia (Binnenweg 74, Heemstede): Beeldhouwwerken van Piet van Heerden en tekeningen en schilderijen van Wim Stevn. Dagelijks geopend van 9.30-18 u. en vrijdags ook van 19.30-22 u. Tot 1 juli. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9-18 u.; golfbaan tot 21 u. BEVRIJDINGSTENTOONSTELLING Vishal en Vleeshal (Gr. Markt): „De ja ren '40-'45. Dagelijks geopend van 9-17 u. en op woensdag, vrijdag en zaterdag ook van 20-22 u. Zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot 8 juni. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat): van 20-01 u. tot en met maandag 7 juni: Cobi Schreijer. M.m.v. Frits Lambrechts (piano). Dick Poons. Sven Smeele e.a. Hotel Bouwes (Zandvoort): gedurende het weekeinde 's middags en 's avonds variété. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 4 juni). ZATERDAG 5 JUNI City, 19 en 21.15 u.: „Stormloop zonder genade". Stadsschouwburg, 20 u.: „De held van Babylonië". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZONDAG 6 JUNI City, 14.30 u.: „De scherpschutter"; 19 en 21.15 u.: „Stormloop zonder genade". Stadsschouwburg, 15 u.: „Charlie Chap lin festival"; 20 u.: „De held van Baby lonië". „Du Commerce", Marktplein, 20 uur: Dansavond Ontspanningsvereniging „Aro- sa" op muziek van „The Aces". MAANDAG 7 JUNI City, 14.30 u.: „Tarzgn's verbanning"; 19 en 21.15 u.: „De tante van Charley". Stadsschouwburg, 15 u.: „Charlie Chap lin festival"; 20 u.: „Ontvoering uit Stock holm". „Du Commerce", Marktplein, 20 uur: Dansavond Ontspanningsvereniging „Aro- sa" op muziek van „The Aces". DINSDAG 8 JUNI S City, 20 u.: „De tante van Charley. Stadsschouwburg, geen bioscoopvoorstel ling. Pieter Vermeulenmuseum, 'zie onder zaterdag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 uur; wijk centrum „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur. ZONDAG 6 JUNI Kennemer Theater, 14,30 u.: „Jonge des perado's; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Goliath en de gemaskerde ridder". Luxor Theater, 14.15 u.: „Makker, de zoon van Rin-Tin-Tin"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „De tijger van de zeven zeeën". W.B.-Theater, 14.30 u.: „De opstand der krokodilmensen"; 16.30 en 20 u.: „Sam van hiernaast". MAANDAG 7 JUNI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Jonge des perado's"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „De wraak van de piraten". Luxor Theater, 14.15 u.: „Makker, de zoon van Rin-Tin-Tin"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Love in Las Vegas". W.B.-Theater, 14.30 u.: „Hinderlaag in Tomahawk Ravijn"; 16.30 en 20 u.: „Sam van hiernaast". Een 23-jarige onderaannemer uit Ge leen, die op 1 juni 1964 te Geleen met zijn auto twee overstekende kinderen heeft doodgereden, is door de rechtbank te Maastricht veroordeeld tot een geldboete van 250 of vijftig dagen hechtenis en zes maanden ontzegging van de rijbe voegdheid. Inbraak in raadhuis. Inbrekers hebben in het gemeentehuis van Maarssen 3.000 gestolen. De brandkast met cijfercombi natie was voor hen een te zware opgave. Wegens het plegen van meineed tijdens de zitting van het gerechtshof te 's Her togenbosch is een 25-jarige landbouwer uit Schinnen door de rechtbank te Maastricht veroordeeld tot zes maanden onvoorwaar delijke gevangenisstraf. Hij had op 24 februari als getuige val se verklaringen afgelegd ten gunste van zijn broer, die toen voor het gerechtshof te 's Hertogenbosch terecht s^ond wegens het besturen van een auto, terwij L de be voegdheid daartoe hem ontzegd was. Advertentie o<iis (Van onze parlementaire redactie) De regering is bereid, als dat nodig mocht blijken, de Nederlandse passagiers vaart in enigerlei vorm steun te bieden, mits de betreffende rederijen bereid zijn in nauwe onderlinge samenwerking maat regelen te nemen om de bestaande moei lijkheden het hoofd te bieden. Dat deelt minister Suurhoff (Verkeer en Water staat) de Eerste Kamer mee in zijn me morie van antwoord op de begroting voor 1965. De bewindsman acht steunverlening aan de koopvaardij in het algemeen niet doen lijk. Vergelijking van de bedrijfstak met KLM, NS of staatsmijnen gaat niet op, meent hij. Van de kant van de rederijen is tot dusver ook nimmer op enigerlei steun aangedrongen. Dat neemt niet weg, aldus de heer Suurhoff, dat financierings moeilijkheden bij de noodzakelijke ver nieuwing en uitbreiding van de vloot voor reders en overheid aanleiding zouden kun nen worden hun standpunt opnieuw te overwegen. Volgens de minister mag op grond van het aantal uit de vaart genomen schepen niet worden geconcludeerd dat de Neder landse koopvaardijvloot aan belangrijk heid heeft ingeboet. De indruk dat de koopvaardijvloot in het algemeen ernstig In overleg met onderwijsdeskundigen heeft de Rotterdamse politie besloten het praktisch verkeersexamen voor scholieren van het lager onderwijs af te schaffen. De politie acht het voor de kinderen veel te gevaarlijk om voor die ene keer plot seling op een dikwijls geleende fiets het levensgevaarlijke verkeer te doorkruisen. Een praktisch verkeersexamen heeft volgens de deskundigen alleen nut als er praktische oefeningen aan vooraf gaan, maar veel kinderen kunnen nauwelijks fietsen als ze op het examen verschijnen. Ook in de verkeerslessen is enige veran dering gekomen. In de nieuwe lageronder- wijs-wet is vastgesteld dat verkeersles een verplicht vak moet zijn op de lagere scho len. Twintig uur per jaar zijn voor het verkeer uitgetrokken. De onderwijzers moeten deze lessen zelf geven na op de kweekscholen hiervoor een akte te hebben behaald. De politie blijft op elke school nog twee maal per jaar les geven. Als afronding van het verkeersonderwijs kunnen de kin deren dan deelnemen aan het theoretische verkeersexamen van het Verbond van Vei lig Verkeer. achteruit zou gaan, is onjuist. Wel zijn er bepaalde moeilijkheden bij de passagiers- en kustvaart, maar in de periode 1958 tot 1965 steeg de bruto tonnage met 510.000 ton en het draagvermogen met een mil joen ton. In diezelfde periode is het aan tal schepen met 77 gedaald. Ons land beschikt over een snelle koop vaardijvloot, aldus de bewindsman, de ge middelde snelheid ligt hoger dan die van de wereldvloot. Door het in de vaart ko men van nieuwe schepen met moderne los- en laadmiddelen is de omloopsnelheid aanmerkelijk vergroot, zodat met een ge lijke tonnage meer kan worden vervoerd. 'Daardoor is de produktie-capaciteit aan zienlijk toegenomen. De vraag is echter of de rederijen in staat zullen blijven de vernieuwing en uit breiding vol te houden. De indruk bestaat dat zich hierbij moeilijkheden in het in- vesteringsvlak voordoen, die de ontwikke ling op langere termijn ongunstig kunnen beïnvloeden. Dit vraagstuk is dan ook in studie genomen in samenwerking met de redersvereniging. Minister Suurhoff meent dat de koop vaardij een oude tak van nijverheid is, die voor onze nationale economie nog al tijd van groot belang moet worden geacht en daarom in de steeds ongelijker worden de concurrentiestrijd op het gebied van het vervoer niet ten onder mag gaan. Mocht dat nodig zijn, zo laat hij de se naat weten, dan zal de overheid de con sequenties van dit standpunt zeker aan vaarden. (Van onze correspondent) DEN HAAG De BOVAG, de FNOP en de NAA (Ned. Autoverhuur Associatie) ple gen momenteel overleg om te komen tot een kenmerk voor huurauto's, waaraan de htrurdër-zaLküfÉiéit' zien dat: hïj è'eft'bgi' trouwbare wagen huurt. Dit is een uit vloeisel van het feit. dat een -door de Ne derlandse Consumentenbond ingesteld on derzoek naar de toestand van huurauto's ontstellende toestanden aan het licht heeft gebracht. De organisaties willen hun leden adviseren regelmatig inspecties te Jaten instellen naar de toestand van hun wagens. Deze inspecties zullen moeten worden ver richt door BOVAG-bedrijven. De goedge keurde auto's zullen dan het bekende vei ligheidsvignet op de voorruit krijgen met op de achterzijde een kenteken, waaraan de klant kan zien, dat het een deugdelijke wagen is. Men wil namelijk niet, dat aan de buitenkant van de wagen te zien is dat het een huurauto is, teneinde gevoelig heden van de klant te ontzien. Men hoopt de nieuwe regeling volgend jaar te kunnen invoeren. De rechtbank te Amsterdam heeft von nis gewezen tegen vier Amsterdammers, die in februari 1964 betrokken zijn ge weest bij een diefstal in de woning van een tapijtenhandelaar, waar een paar bank- billetten van duizend gulden, een flink be drag aan buitenlands geld, een aantal gou den sieraden en munten en een armband werd ontvreemd, bezet met zeven scara- beeën, drieduizend jaar oud. De waarde werd door de eigenaar op 50.000 gulden ge schat, een schatting die naar de mening van deskundigen met een korreltje zout moest worden genomen. Een 26-jarige chauffeur en zijn 20-jarige broer werden wegens diefstal in vereniging veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maanden waarvan drie voorwaar delijk. Een 27-jarige monteur kreeg we gens uitlokking van de diefstal tien maan den waarvan drie voorwaardelijk. Een 52-jarige veemarbeider werd vrijge- spreken van heling van sieraden en delen in de opbrengst. Tien jaar gevangenisstraf en terbe schikkingstelling van de regering heeft de officier van Justitie bij de rechtbank in Groningen geëist tegen een 39-jarige me taalbewerker uit Veendam. In de nacht van 14 op 15 september is hij via een raam de woning van zijn buren binnengedrongen. Hij takelde met een scheermes eerst de slapende 61-jarige heer W. Kolk toe en liep vervolgens naar de kamer, waar diens 81-jarige tante sliep. Ook haar bracht hij vrij ernstig letsel toe. De politie trof later de dader slapende in zijn werkplaats aan. Toen hij gewekt was, sprak hij wartaal en wist zich van het gebeurde niets te herinneren. Hij is toen overgebracht naar een psychiatri sche inrichting. De officier van Justitie achtte poging tot moord bewezen. De raadsman, mr. R. A. 'TVos, Concludeerde echter tot ontslag van rechtsvervolging, omdat de verdachte on toerekeningsvatbaar is. Prof. W. K. van Dijk uit Groningen ver klaarde als getuige-deskundige dat de ver dachte leed aan ernstige bewustzijnsstoor- nissen. Hij is sterk infantiel. De pre-psy- chotische toestand heeft zich verdiept door een film die hij de avond voor zijn daad op de televisie had gezien. Volgens prof. Van Dijk was de verdachte geheel on toerekeningsvatbaar. De verdachte zelf begreep niets van het gebeurde en had er geen verklaring voor. Hij stond bekend als een consciëntieus, hard werkend en spaarzaam man, die een debiele broer onderhield. Hij deed vaak karweitjes voor zijn buren. De rechtbank zal op 17 juni vonnis wij zen. 255. Het allerliefste was Bram doorgelo pen, totdat hij Sinbad had gevonden, maar hij moest ook rekening houden met zijn metgezellen. Toen ze eenmaal de grot hadden verlaten en de duisternis ging in vallen, besloot Bram om tot zonsopgang rust te nemen. Koud was het niet en op een bedje van mos sliepen Bram, Karo en Tutu spoedig in. Ook de ogen van Ali-Ben-Japie vielen dicht. Hij was moe, en hij was gelukkig, en hij zou vast nog langer dan de anderen hebben geslapen als hij niet plotseling wakker was geworden door de heerlij ke geur van wildbraad. Wildbraad Al had Ali-Ben-Japie aan boord van het goede schip Kokanje heel lekker gegeten, toch wist hij nog heel goed, hoeveel hon ger hij had geleden. Daarom stond hij op, zonder goed de we ten wat hij eigenlijk deed. En inplaats van de anderen te wekken werkte hij zich door de varens en het dichte struikgewas, op zoek naar de oorzaak van die heerlijke geuren. Al gauw stond hij aan de rand van een diepgelegen dal, waar een afgebroken touw aan een paaltje hing. WAT NU? IK HEB MUM StEOTEU) TlKZADJE HEUPEN, fOUè[) DAT IS OOK OUDERWETS - IK WEET E6N VEEU BETERE MANIER,»., DEUR MET4E STUKSLAAN ©PIB COPENHAGEN 1802-A. In Den Haag is de 19-jarige Hendrina van der Ven op 31 mei van huis weggelo pen en sindsdien niet teruggekeerd. Het meisje, een kantoorbediende, is 1.75 meter lang, heeft blond haar en blauwe ogen en draagt een bril met donker montuur. Toen zij wegliep was zij gekleed in een blauwe spijkerbroek en dito nylon jack. Zij heeft een zwarte „beatlepruik" meegenomen. Aan de heer A. C. W. Willemse is op zijn verzoek wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd met ingang van 1 juli eervol ontslag verleend als bur gemeester van Ierseke. Eveneens wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is aan de heer P. F. van Hootegem op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als burgemeester van Sluis. Burgemeester van Dordrecht. Aan mr. J. A. H. J. van der Dussen is op zijn ver zoek wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd met ingang van 1 juli eervol ontslag verleend als burge meester van Dordrecht. Ongewenste censuur. De Commissie voor Verzoekschriften uit de Tweede Kamer acht de censuur op brieven van gedeti neerden die aan de commissie gericht zijn, onwenselijk. Zij is van oordeel, dat voor deze vorm van censuur geen enkele aanleiding bestaat. Zij vraagt maatrege len opdat dergelijke censuur voortaan achterwege zal blijven. Zingeunerkoning heeft zoon. In Delft is in het St. Hippolytus-ziekenhuis een zoon geboren van de zigeunerkoning Petaio en zijn vrouw Cecilia Atanosia. De kleine, die Roka Petaio heet, weegt zeven pond en drie ons. Duitser verdronken. Een visser heeft in de Maas bij Wanssum (Lb) het stoffelijk overschot aangetroffen van de 68-jarifV Duitser C. Niersmann uit Waldeck. De man was zondag in Arcen te water ge raakt. Advertentie mmm *yc fantastisch Hotel-Restaurant Taveerne vanouds HOOFDSTRAAT 174 - SANTPOORT Telefoon 02560 - 8623 vwwwwwwwvwwvwvwwwwwwwvww* Het K.N.M.I. deelt mede: Hoewel het weer over het algemeen aan zienlijke verbetering heeft ondergaan, zijn er toch nog^ storingen in onze omgeving. Zo bevond er zich vanochtend nabij de Alpen een lagedrukgebied dat vergezeld ging van een uitgestrekt regengebied. Zwakke uitlopers van dit regengebied reikten vanochtend tot dicht bij het zuid oosten van ons land. Verder drong een oceaanfront behorend bij een depressie bij IJsland langzaam over Engeland naar het oosten. Het is waarschijnlijk dat deze storing het weer pas op de tweede pink sterdag zal gaan beïnvloeden. De eerste pinksterdag zal het droge, rustige en ta melijk zonnige weer zich op de meeste plaatsen kunnen handhaven, te meer daar de eerstgenoemde storing zich langzaam in oostelijke richting verwijdert. De temperatuur zal daarbij opnieuw tot hogere waarden oplopen en in het binnenland de twintig graden ruim kun nen overschrijden. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen UO C w a g binnen- en buitenland. d BB U c Neerslag: laatste 24 uur. C «E S s c c c Den Helder half bew. nno ii 0.1 Ypenburg zwaar bew. n 13 0 Vlissingen geheel bew. no 13 0 Eelde onbewolkt ono 12 0.1 De Bilt mist n 13 0 Twente zwaar bew. ono 16 0 Eindhoven mist n 16 0 Z.-Limburg half bew. w 16 0 Helsinki licht bew. w.st. 15 0 Stockholm zwaar bew. w 19 0.3 Oslo geheel bew. ozo 20 0 Kopenhagen onbewolkt O 17 0 Aberdeen regen zzw 19 0.1 Londen geheel bew. zw 21 0 Amsterdam onbewolkt n 12 0 Brussel half bew. n 16 0 Luxemburg geheel bew. nno 18 0 Parijs onbewolkt w.st. 17 0 Bordeaux mist wzw 20 0 Grenoble geheel bew. n 15 1 Nice licht bew. nnw 20 0 Berlijn zwaar bew. ono 22 0 Frankfort geheel bew. nno 21 0.3 München geheel bew. no 19 0 Zürich regen n 13 l.T Genève zwaar bew. w.st. 16 1 Locarno licht bew. ono 15 3 Wenen geheel bew. nnw 16 3 Innsbruck regen wzw 19 0.1 Belgrado zwaar bew. ozo 29 7 Athene licht bew. n 0 Rome licht bew. zw 0 Barcelona licht bew. n 0 Madrid zwaar bew. w.st. 24 0 Mallorca onbewolkt w 24 0 Lissabon licht bew. wnw 23 0 Zon- en maanstanden Zaterdag 5 juni Zon op 04.23 uur, onder 20-54. uur. Maan op 10.36 uur, onder 01.19 uur. Zondag 6 juni Zon op 04.23 uur, onder 20.55 uur. Maan op 11.59 uur, onder 01.42 uur. Maandag 7 juni Zon op 04.22 uur, onder 20.56 uur. Maan op 13.19 uur, onder 02-00 uur. Dinsdag 8 juni Zon op 04.21 uur, onder 20.57 uur. Maan op 14.37 uur, onder 02.16 uur. Maanstanden 6 juni 1.13 uur eerste kwartier. 14 juni 2.59 uur volle maan. 22 juni 6.36 uur laatste kwartier. 29 juni 5.52 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in Jmuiden Zaterdag 5 juni Hoog water 7.46 uur en 20.23 uur Laag water 3.19 uur en 15.48 uur. Zondag 6 juni Hoog water 8.55 uur en 21,32 uur. Laag water 4.19 uur en 16.51 uur. Maandag 7 juni Hoog water 10.08 uur en 22.47 uur. Laag water 5.25 uur enl8.03 uur. Dinsdag 8 juni Hoog water 11.23 uur en 23.55 uur. Laag water 6.37 uur en 19.23 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2