Telstar contracteerde al de vaste kern van zijn spelers Henk Peters bij selectie voor wielerploeg Tour de l'Avenir Weer volkomen open strijd bij de Pinksterderby op Duindigt Onderzoek van KNWU naar doping Benauwde 1-0 zege van Nicols op verkeerd gokkend Schoten „BOKSEN GEEN KWESTIE VAN KRACHT" Henk Schoorl IJmuidense boksinternational legt accent op goede techniek „Ome" Dick Beumer: zege op punten veel mooier dan k.o. Onderhandelingen over trainer duren voort Trainer Haarlem naar Hillegom Okker in finale van Manchester Door niet-meedoen van Right Royal Slechts zes clubs in tweede ronde amateurbeker Adorm wel zeker van zege in Giro Door no-run spel van Beidschat Tsjegolev veruit het sterkste VZV bleef Haarlem baas Handbalinterland in Alkmaar Tennissers naar het buitenland Vroeg voetbal ZATERDAG 5 JUNI 1965 9 Definitieve keus na ronde van Brabant mm Long Look snelste in de „Oaks" voor merries Damtoernooi Hoogezand m Huilen Renners naar buitenland (Van onze sportredactie) Telstar heeft de grootste kern van zijn •pelers al weer onder contract, zodat spe culaties over hen tot de onmogelijkheden gaan behoren. De volgende spelers teken den voor Telstar: Stuy (naar wie vooral Ajax „gedongen" heeft), Pirovano, Lip- tak, Althoff, Hendrikse, Van der Kuil, Bakker, Van Egmond, Galis, Brom en Cleeren. Van Wijk heeft nog niet gete kend. Andere spelers zoals Boekestein hebben het contract mee naar huis om het door de ouders te laten signeren. Telstar heeft nog geen nieuwe spelers aangetrokken. Wel is men uiteraard druk bezig met onderhandelingen. Dat geldt ook voor de vacante plaats van trainer. De oefenmeester Van Wilsum van Haar lem gaat het volgende seizoen de ama teur-eerste klasser Hillegom onder zijn hoede nemen als opvólger van de Am sterdammer Cor Wilders. Haarlem krijgt een tweetal trainers, dat nauw gaat sa menwerken. Eén van hen is Kick Smit, die dus blijft, maar een grotere bevoegd heid krijgt. Cockie Luyten is op eigen verzoek op de transferlijst van NAC geplaatst. Luy ten speelde van 1956 af als contractspe ler voor NAC, dat het afgelopen seizoen degradeerde en het komende seizoen in de eerste divisie uitkomt. Hij kwam o.a. ook uit voor het Nederlands jeugdelftal, het militaire elftal en in het team van Jong Oranje. Naast Charlie Bosveld, heeft ook Ad Verhoeven zich op eigen verzoek op de transferlijst van Sparta laten plaatsen. PSV heeft zijn doelman Gert Bals en reservedoelman Mikkers op de transfer lijst gezet. In totaal komen daarop zes PSV-spelers voor: Gerard Hoenen en Ad de Wit op eigen verzoek, Gert Bals en Mikkers door het bestuur en Roel Wiers- ma en Toon Brusselers, aan wie reeds enige tijd geleden een zg „vrije" transfer werd beloofd. Naar verluidt zou Brusselers in onderhandeling zijn met F. C. Den Bosch. PSV heeft gecontracteerd de 24- jarige Duitser Horst Nussbaum. Deze speelde twee jaar geleden voor FK Pir- masens en het laatste seizoen voor TSC Zweibrücken uit de Duitse regionale liga. Bij Eindhoven staan niet minder dan elf spelers op de transferlijst, van wie zes op eigen verzoek: doelman Wil Heijink, Joop Oomens, Wim van Kessel, Thieu 1 Soers, Harry Bottram en Wim Brouns. De Nederlandse kampioen Tom Okker is vrijdag doorgedrongen tot de finale van de noordelijke tenniskampioenschap pen die in Manchester worden gehouden. In de halve finales won hij met 6-1, 6-4 van de Zuidafrikaan Dave Phillips. Ok ker is in dit toernooi als tweede geplaatst. Okker en Trudy Groenman bereikten verder de finale van het gemengd dub belspel. Zij zegevierden in de halve fi nales met 6-3, 6-4 over Geoff Bluett en Rita Bentley (GB). Betty Stöve en haar Britse partner Charles Applewhaite wer den in de andere halve finale met 6-3, 3-6, 2-6 uitgeschakeld door Judy Tegart en Alan Stone (Austr.). De sportcommissie van de KNWl1 heeft in overleg met de bondscoach Joop Middelink en ploegleider Sjefke Janssen twaalf renners geselecteerd voor de ron de van de Toekomst, die 20 juni in Keu len van start gaat. De definitiefe ploeg van acht renners zal pas na de twee daagse ronde van Brabant, die over een week wordt gereden, worden samenge steld. De geselecteerden zijn: Eddy Beu gels (Sittard), Piet Braspennincx (Rijsber- gen), Eef Dolman (Rotterdam), Joop Hoogland (Aalsmeer), Dies Kosten (Kapel- Hoewel tUdens de beide Pinksterdagen op vi)t plaatsen draf- en renmeetings worden gehou den, behoeft geen enkele baan over de bezet ting der nummers te klagen en zeker niet Duindigt en Alkmaar, die respectievelijk op de eerste en tweede pinksterdag met groots opge zette programma's komen. Op Duindigt eist de 37ste Derby alle aandacht. Daar de favoriet Right Royal door een blessure op stal moet blijven is het een volkomen open ren geworden tussen twaalf drie-jarigen. Een lichte voorkeur gaat uit naar de in sterk opgaande vorm lopende vertegenwoordigers van stal Frowein (Kandy, Waikuru). Om echter de zaak nog moeilijker te maken heeft de eerste Jockey van de stal niet Waikuru, maar Kandy gekozen. Voorts is er de internationale Amateursren, waarin slechts vier Nederlandse amateurs zullen rilden, tegen vijf Belgen, twee Fransen en één Duitser. DRAVER IJ EN: 1. Jollen-prüs, 2000 m: 1. Deter d'Aster; 2. Dar ling Hollandia; 3. Diogen; outsider: David v. d. Lente. 2. Regenboog-prijs, 2000 m: 1. Carla van IJ muiden; 2. Comte du Commerce; 3. Cyrano Silk; outsider: Stal Haarselhorst (Barones Julia H., Caesar Julia H.). 4. Grote pinkster-prijs, 2500 m: 1. Bruno; 2. Carlos Pluto; 3. Anastasia Hanover; outsider: Annie Norma. 6. Draken-prijs, 2000 m: 1. Arlon Athel; 2. Buziau Norton; 3. Bertha P.; outsider: Bento Hollandia. 8. Oranjeboom-prijs, 2120 m: 1. Lively Rodney; 1. Xuthus T.; 3. Pigh Life II; outsider: Young Six 10. Boeier-prUs, 2140 m: 1. Büermann B.; 2. Claudy Williams; 3. Cecilia Magowan; outsider: Benny Hollandia. RENNEN: 3. Santa Claus-prUs, 1900 m: 1. Willibald; 2 Rex Mundi; 3. Funny Face; outsider: Kohinoor 5. Derby, 2400 m: 1. Stal Frowein (Kandy. Waikuru); 2. Petra; 3. Cin Cin; outsider: Miss Pixie. 7. Grote Prys der Amateurs, 2100 m: 1. Agram; I. Whitefoot S.; 3. Remus II; outsider: Stal Voss (Beau Départ, Chalons). 9. Santa Claus-prys, 1900 m: 1. Kronenhof; t- Pasja; 3. Iliona; outsider: Antonio Tatti. In Alkmaar is de tweede pinksterdag het nummer voor de stayers van een byzondere kwaliteit. Niet minder dan vyftien paarden waaronder Quicksilver S. zullen aan de lange reis over 2700 meter beginnen. Ook de om ïystende nummers tellen dank zy de verbeterde baan vele dravers van topklasse. De tips: 1. Aardbeien-prys, 1380 m: 1. Eemsboy M.; 2. Europa; 3. Eronica W.; outsider: Eline Vere. 2. Dutch Evern-prys, 2340 m: 1. Baron Heny; Blauwe Valk S.; 3. Bertus van Zelda; out sider: Zombrewer. 3. Moulin Rouge-prys, 2040 m: 1. Doortje Dar tel; 2. Qristtine Williajms; 3. Desiree van Sprook' jeshof; outsider: Diana Volann. 4. Mizzie Schindler-prys, 2040 m: 1. Duranïe Frances; 2. Christiaan de Wet; 3. Crfsante, out sider: Benjamin. 5. Amateur-kampioenschap, 2040 m: 1. Barre- lina; 2. Zephyr Scotch; 3. April Love; outsider: Xenophon Scott. 6. Alkmaars Grote Pinkster-prys, 2700 m: 1 Annie Norma; 2. Adios K.; 3. Aureola; outsider: Quicksilver S. 7. Mizzie Schindler-prys, 2040 m. 1. Dave Fez; Captain Kinley; 3. Dea Alkestis van E.; out sider; Crystal Heny. 8. Zoete Fransjes-prys, 2040 m: 1. Brian Hanover; 2. Buick Magowan; 3. Brahmapoetra S.; outsider: Conny Stuart. 9. Amazone-prys, 2040 m: 1. Zephyr Magowan; Bromelia; 3. Art Erebus; outsider: Chan- tiago. Slechts zes clubs uit de omgeving van Haarlem en IJmuiden zijn de eerste ron de van de strijd om de districtsbeker KNVB in het amateurvoetbal goed door gekomen. Zij kunnen dan ook met het Pinksterweekeinde alleen HBC speelt later aan de tweede ronde beginnen, Zo heeft het naar de tweede klas ge promoveerde ETO, dat vorig jaar tot de finale doordrong en daarin op het nip pertje door QSC van de trofee werd weer houden, een uitwedstrijd tegen Grashop pers. De Hoofddorpers kunnen deze ont moeting in winst omzetten en daarmee opnieuw een stapje verder komen. De wedstrijd Grashoppers-ETO wordt reeds zaterdagavond gespeeld. Alle overige be kerwedstrijden vinden maandag plaats Voor Waterloo is een uitwedstrijd vastge steld tegen Assendelft. De Velsenaren zul len daarin met een verzwakt elftal aan moeten treden, omdat enkele spelers als leider met de jeugd op pad zijn. Het treffen tussen De Spartaan en HBC is op verzoek van de thuisclub uitgesteld en zal nu vermoedelijk op zaterdag 12 juni wor den gespeeld. Zekerheid daarover kon men ons nog niet verschaffen. Het Hillegomse Concordia heeft in west 2 voor de strijd om de beker opnieuw een thuiswedstrijd en zal het ditmaal op moe ten nemen tegen Celeritas. Het Zilker Van Nispen trekt weer zuidwaarts en zal in Rotterdam Transvalia moeten bekam pen. Over de resultaten van de bekeront moetingen valt niet veel te voorspellen De animo om te voetballen is over het algemeen niet zo groot en de meeste clubs proberen jongere krachten of geven oude reserves eens 'n kans om in het •erste te spelen. Ie Zeeland), Karei Leyten (Breda), Nico Lute ('s-Graveland), Harm Ottenbros (Alkmaar), Henk Peters (Heemstede), Wim Schepers (Steyn), Henny Schouten (Badhoevedorp), Harryy Steevens (Elsloo). Karei Leyten is de enige onafhanke lijke in deze ploeg, de overige elf gese lecteerden zijn nog amateur. Het is niet de bedoeling dat de lijst van mogelijken nog zal worden aangevuld. Slechts indien een aantal coureurs niet zou willen star ten in de Tour de l'Avenir met name nationaal kampioen Eef Dolman verklaar de onlangs daar weinig voor te voelen, terwijl er ook over Harry Steevens twij fel bestaat zullen nog andere kandida ten worden aangewezen. In principe zal echter worden geput uit deze twaalf, van wie Henk Peters en Nico Lute vorig jaar reeds deel uitmaakten van de ploeg. Chef d'équipe is ditmaal na een onder breking van een jaar het experiment met Gerrit Schulte was minder geslaagd weer de Limburger Jefke Janssen. Hij wordt ter zijde gestaan door mecanicien Jan Spenkelink en soigneur Henk de Haan, De renners die deel uitmaken van de selectieploeg, hebben hun keuze te dan ken aan hun verrichtingen in buitenland se ronden, waarnaar zij eerder dit sei zoen werden uitgezonden, alsmede aan hun prestaties in de pas geëindigde Olym pia's Tour door Nederland. A i 1 1 Vittorio Adorni verloor in de twintigste etappe van de ronde van Italië weliswaar 2.02 minuten op ritwinnaar Graziano Bat- tistini, maar bleef onbedreigd eerste in het afgemeen klassement. De eindzege kan hem met nog twee etappes te rijden nauwelijks meer ontgaan. Schepers. (Van onze sportredacteur) De drie Nederland se renners, die nog in de strijd waren in de ronde van Oostenrijk, Gisbers, Leyten en Geraeds, zijn na de doping-affaire met - Schepers afgestapt. Ze waren wel gestart voor de zevende etap pe, maar staakten al snel en bloc de strijd. Joop Middelink, de coach van de KNWU die aan ploegleider Aad Straver uit Haarlem geadviseerd had om de Nederlan ders te laten doorrij den, vond het jam mer, maar zeer be grijpelijk, dat het drietal gestopt was. „Na zo'n enerverende nacht en na al die gebeurtenissen was het moraal van de jongens natuurlijk weg. Als de ploeg in Nederland terugge keerd is, zullen Stra ver en Schepers door de sportcommissie van de KNWU ge hoord worden. Als ze zoet bij stuk houden Straver bezwoer dat ze alleen maar geoorloofde mid delen hadden gebruikt zal de KNWU de Oostenrijkse bond om nadere inlichtin gen verzoeken". De 27-jarige Straver, die Schepers en Geraeds ook in de ronde van Neder-Oos tenrijk coachte en van de winter de schaatsploeg bij de training verzorgde, staat bekend als een betrouwbare soigneur „Hij zou", aldus Middelink, „wel gek ge weest zijn om als hij dat gewild had de jongens doping te geven, wetend dat er een onderzoek zou plaats vinden". Het gaat hier om o.a. het stimulerende middel Condito, dat door de medische commissie van de KNWU (dr. Van Dijk dr. Strikwerda en dr. Rolink )als onge vaarlijk is betiteld en dat ook normaal in de handel (drogist) verkrijgbaar wordt ge steld door de Pharmaceutische Industrie Nederland. Schepers, die over stuur was geraakt door deze affaire, verklaarde, dat hij de pillen ook op de eerste dag had in genomen en dat hij toen ook medisch was gecontroleerd en in orde bevonden. (Hij won toen de tijdrit). De zevende en voorlaatste etappe van de ronde van Oostenrijk werd gewonnen door de Luxemburger Sassel. In het algemeen klassement leidt de Oostenrijker Fuhrian die de leiderstrui heeft overgenomen van Schepers. De „Oaks", de klassieke race op de merries, is vrijdag gewonnen door het Ierse paard Lonfe Look. Het had weinig gescheeld of Long Look was in het ge heel niet op Epsom gearriveerd wegens een transportstaking in Dublin. De merrie werd op het laatste nippertje met een charter-vliegtuig overgevlogen. Long Look nam de leiding op het laatste rechte stuk en won met een voorsprong van ander halve lengte op de Britse merrie Mabel die als tweede favoriet van start was gegaan. Long Look verdiende voor haar eigenaar J. Cox Brady ruim f 300.000 Ze werd gereden door Jack Purtell. De lichtwedstryd die Haarlem Nicols en Schoten vrijdagavond voor 2000 toeschou wers speelden, heeft een 10 zege voor de Nicols opgeleverd dank zjj een door Leo Kops gescoorde run in de vijfde innings. Een verre tik van Boudewyn Maat die niet geheel correct door Schoten-midvelder De Groot werd behandeld, stelde Kops in staat te scoren. Schoten kreeg weinig kansen van de sterk werpende Beidschat (13-1-2). De derby Haarlem NicolsSchoten heeft de talrijke toeschouwers weinig spectacu lairs opgeleverd. Beidschat was goed op dreef en gaf Schoten dat zonder Keulemans moest spelen, weinig kansen. Beringen en Van Dusschoten gaven honkslagen en ver der bereikten nog vier Schoten-spelers de honken. De Nicols hadden opvallend veel moeite met de worpen van Erik Hendrik- sen die dan ook zelden in grote moeilijk heden kwam. De beide coaches gebruikten het stoot- slagwapen zelden en daarom bleef de score laag. Het enige punt in de wedstrijd werd gescoord in de vijfde innings: met twee nullen gaf Leo Kops een honkslag. Boude- wijn Maat volgde met een hoge tik in het buitenveld, waar Teun de Groot een uiter ste poging deed om de bal te vangen maar de Schoten-midvelder werd verrast door de bal en Kops kon scoren. De enige reële scoringskans die Schoten kreeg, deed zich voor in de negende innings, toen De Groot als eerste slagman 4 w. lospeuterde en In de derde ronde van het internatio nale damtoernooi van Hoogezand Sappe meer verwijderde wereldkampioen Tsje golev zich vrijdag weer verder van zijn concurrenten. Hij zegevierde met wit over Fanelli. De overige vijf partijen eindigden alle in remise. De Nederlanders Sybrands (tegen Des lauriers) en Okrogelnik (tegen Baba Sy) hadden goede winstkansen. Okrogelnik durfde echter niet alles op alles zetten en bood remise aan. Sybrands miste in tijd nood de beste voortzetting tegen Deslau- riers. De uitslagen waren: Germain (Haiti)—Nimbi (Kongo) 1—1, Deslauriers (Can.)—Fanelli (It.) 2—0, Okrogelnik (Ned.)—Baba Sy (Senegal) 1—1, Schota nus (Ned.)—Hisard (Fr.) 1—1, Skretensky (Rusl.)Cazemir (Zwits.) 11. Stand: 1. Tsjegolev 6 pnt., 2/. Germain en Schotanus beiden vier pnt., 5 t/m. Deslauriers, Baba Sy, Skretenski, Nimbi en Cazemir allen drie punten. daarna het tweede honk stal. Met nul uit had Schoten kans op de gelijkmaker via stootslagen. Schoten-coach Klooster gokte op een honkslag van Ferry Beringen, die echter sneuvelde op 3 sl. Van Maren sneu velde op het eerste honk maar bracht De Groot op het derde honk. Klooster zette zichzelf in, maar had geen succes: 3 sl.! De Haarlem-heren speelden in IJmuiden tegen het Velsense waterpoloteam VZV. Het was een spannende strijd al brengt de uitslag 6-1 voor VZV dat niet tot uit drukking. Haarlem was weinig produktief in de aanval en de VZV-doelman was niet gemakkelijk te passeren. Na een ver schot van Jan Stapper volgde er een hooghal van Johan Vellinga. Jelle Oortwijn bracht na een rush de stand op 3-0. Van Goor kon een strafworp goed nemen waarmee de eer voor Haarlem werd gered. Stap per en Oortwijn (2) stelde de VZVlover- winning op 6-1. De Haarlem-dameswaterpoloploeg heeft in Den Haag tegen Swift een veer moeten laten. Het heeft lang geduurd eer Haar lem het juiste antwoord wist te vinden te gen de nogal pittig spelende Haagse da mes. Het was in de tweede helft bij de stand 4-0 dat de scheidsrechter het te grof spelen van de Haagse midachter met een strafworp aan Nel Goedhart honoreerde. Het schot ging in de roos en de Haarlem- aanvallen volgden elkaar snel op. Voor het in evenwicht brengen van de balans was de tijd te kort, want bij de stand 4-3 werd afgefloten. De dames van. Njord kregen voor de derde klasse het Alkmaarse DAW 1 op be zoek. Njord verscheen incompleet. DAW won met 11-1. De eer werd voor Njord gered door Loes Wildschut. Voor de wed strijd tegen SNA stond Njord aangetreden maar de heren uit Den Haag kwamen zo laat dat de wedstrijd niet kon doorgaan, waarvoor SNA 2 verliespunten incasseer de. HPC trok naar Utrecht om in het wa ter te gaan tegen UZSC. De HPC-ers ver loren met 8-3. De daling van watertempe ratuur was oorzaak dat verschillende wedstrijden niet doorgingen. Competitie kring Haarlem KNZB: Afdeling dames DWR 2DWT 2 1-4., Afdeling meisjes A: DWRDWT A 4-1, HaarlemNVA A 2-3. Afdeling meisjes B: DWT BZZZ 1-1, Njord—Hillegom 5-6. Afdeling heren DWR 3DWT 3 0-9, Haarlem 2Njord 2 1-1, NVA 2HPC 4 2-2. Afdeling jongens A: DWT ADW RA 4-1, Afdeling jongens B: VAV BDWR B 2-7, DWT B—HPC B 1-6, Haarlem—Njord 0-8. (Van een onzer verslaggevers) „Boksen is geen kwestie van kracht", zegt Henk Schoorl, de nu 21-jarige „eer ste man" van de IJmuidense boksclub De Ring". „Je moet je tegenstander technisch te lijf gaan. Steeds maar win nen op knock-out schenkt je geen vol doening". „Ome" Dick Beumer, zijn reeds kalende coach, beaamt dat ten volle. Als leider van „De Ring", met vele jaren bokservaring achter zich, kan men hem niet kwader krijgen dan door te zeggen dat boksen een sport is voor woestelingen. „Boksen is een vecht sport", geeft hij toe, „net als judo en jiu-jitsu, maar het is bovenal technisch Op punten een wedstrijd winnen is veel mooier dan je tegenstander met een enorme slag tegen het canvas te jagen zodat hij voor de volle tien seconden uit-gaat". „Drie jaar geleden ben ik begonnen", vertelt Henk Schoorl. „Ik vond boksen wel aardig en ben het eens gaan probe ren bij „De Ring". In maart begon ik daar en in september bokste ik mijn eer ste wedstrijd". Maar daarna kwam de dienst en natuurlijk kwam Henk bij de militaire boksploeg. „Maar dat was niet zo fijn", vertelt hij, „Ze zagen je daar alleen maar als vechter, niet als techni cus". En de grootste klap, die kwam in Ful- da. We boksten daar met de militaire ploeg. Het ging eerst lekker, ik had een paar wedstrijden gewonnen en toen werd ik opeens tegenover de kampioen van Duitsland, Regenauer, gezet. Nou, die knaap kon er wat van, hij sloeg zo hard, dat ik me niet eens meer herinneren kan, hoe het prcies gegaan is. Afijn, de eerste ronde kwam ik goed door, ik had fijn ge bokst zeiden ze me. Maar in de tweede ronde bleef ik nergens, hij heeft me een enorm pak slaag gegeven. Tpen ik de ring uitkwam, was ik onherkenbaar. Zelfs m'n meisje herkende me niet eens toen ik de volgende dag thuiskwam. Mijn kaak was gezwollen, mijn ogen zaten dicht en ik was een paar tanden kwijt. Maar het erg ste was, dat mijn militaire trainer tegen me had gezegd na de wedstrijd: „Wat Keulen en in juli is er een internationale landenwedstrijd in Noorwegen. Wie weet, zit dat er ook nog in." Henk Schoorl, de in Arnhem geboren IJmuidenaar heeft de beste hoop voor de toekomst. Met reden, want voor boksers als Verkade, Stembergen, Kuiper, De Vos en Kokmeier is hij een gevreesde tegen stander. Hij heeft in zijn internationale bokscarrière, hij bokste in Wetzlar, Bo- Henk Schoorl met op de achtergrond „ome" Dick Beumer. zal ik lachen als knock-out gaat!" leuk meer?" jij de volgende keer „Nou, dat is toch niet Ome Dick Beumer schudt zijn hoofd. „Man, ik lag toen in het ziekenhuis en toen hij bij me kwam, heb ik gewoon lig gen huilen, zó erg zag hij eruit. Dat ze dat nou een van mijn jongens aan moe ten doen. Een pak slaag krijgen is hele maal geen schande voor een bokser, maar die Regenauer was geen partij voor Henk, dat had die militaire trainer moeten zien'S Henk Schoorl heeft drie weken gerust en toen moest hij van Ome Dick Beumer zich eerst laten onderzoeken vóór hij weer toe stemming kreeg de ring in te stappen. „Of ik bang geworden was? Welnee, ik ben gewoon weer doorgegaan met m'n training. Bij zulke dingen moet je niet blijven stil staan. En het ging weer heel goed, ik ben kampioen geworden van Noord-Holland, twee keer militair kampioen en ik hoop nog steeds kampioen van Nederland te worden in het half-zwaar gewicht, maar dan moet ik eerst Rudi Lubbers verslaan, en dat is een heel goede bokser. „Wat mijn plannen zijn? Nou, eind van deze maand gaan we waarschijnlijk naar chelt, Wesel en Brand-Oberdorf o.a. al menige tegenstander z'n vuisten laten zien en voelen en hij won de laatste landen- wedstrijd in Rotterdam, een prestatie die, gezien de sterkte van de Tsjechen, toch wel goed genoemd mag worden. Terwijl we zitten te praten komt ook J. Riedijk, hulptrainer van de ring er bij staan. „Hij is een goede lesgever", vertelt Ome Dick Beumer, „hij is zelf actief bokser ge weest, maar door een ongelukkige klap op z'n oor is hij daarmee gestopt". „Op aandringen van Ome Dick," werpt Rie dijk daartussen, „hij wilde niet dat ik la ter permanent hoofdpijn zou hebben". „Technisch boksen, dat wil ik de jongens leren. Dat heb ik zelf ook gedaan." „De Ring" heeft een vast ledental dat schommelt tussen de 25 en 30. „Meer dan genoeg," vindt Ome Dick. „Nu kunnen we elke jongen individueel goed boksen leren." Bij De Ring denkt en praat men niet over boksers-vellende spookstoten en knock-outs. Iedere leerling berijdt er het stokpaardje van Ome Dick: de techniek. „Dan is boksen pas echt sport." Op het terrein van Alkmaarse Boys te Alkmaar wordt maandag 7 juni a.s. de he- renhandbalinterland NederlandOosten rijk gespeeld, aanvang 19.10 uur. Voor deze wedstrijd zijn de volgende spelers uitge nodigd: Doel: George van Noesel (Swift), Jan Witte (ESCA). Achter: Jan v. d. Vosse (Aalsmeer), Daan Gillissen (Niloc), Guus Cantelberg (Sittardia), Wim Budding (ESCA), Jaap ter Horst (Swift). Voor: Rob Jansen (Micrometers), Dick Veen (Jahn II), Piet Vennik (ESCA), Jaap Bax (Micro meters), Ab Veenhuizen (ESCA). Wissel speler: Hennie Berkhout (ESCA). Reserve: George Janssen (Attila). Deze ploeg (veldhandbal) telt niet min der dan zeven debutanten, t.w. Witte, Can telberg, Budding, Ter Horst, Vennik, Bax en Veenhuizen. Cantelberg, Bax en Veen- huizen speelden wel in de nationale zaal- handbalploeg. De wedstrijd wordt geleid door de Duitse scheidsrechter H. Beier. De komende weken nemen weer ver scheidene Nederlandse amateurs deel aan buitenlandse wedstrijden. Op 6 juni a.s. starten in Oberhausen Van den Adel (Pa- pendrecht), Legierse (Den Bommel) en Pie- ters (Maassluis). In Wiesbaden (13 juni) vertrekken Deenen (Vlijmen), Van Keme- nade (Eindhoven), Vianen (Kockengen) en Bronger (St. Annaparochie). Tenslotte rij den Beugels (Sittard), Pellenaars (Breda), Poortvliet (Herkinge) en Hoogerland (Ka- pelle) op 25 juni op het eiland Man. Voor de komende maanden heeft de ten- nisbond weer diverse vooraanstaande spe lers en speelsters naar het buitenland af gevaardigd. 14 tot en met 19 juni: Queens' toernooi (tenzij zij uit moeten komen in de kwalificatiewedstrijden voor Wimbledon). Trudy Groenman, Elly Krocké, Betty Stöve, Jenny Ridderhof, Els Spruyt, Lydia Janssen-Venneboer en Tom Okker. Op „eigen gelegenheid" Jan Hajer en Evert Schneider. 21 juni tot en met 3 juni: Wimbledon: zelfde spelers en speelsters als voor Queens. 27 juni tot en met 3 juli: Jeugdtoernooi Wimbledon (onder 18 jaar) Ada Bakker en Richard Kasten. 8, 9 en 10 juli: Centropa-cup in Salzburg (tot 21 jaar) waaraan deelnemen: Itali, Oostenrijk, Hongarije, Zwitserland en West-Duitsland, Groenman, Nick Fleury, Ron van Gelder en Okker. De vroegste sportwedstrijd is van ochtend in Den Hoorn op Texel ge speeld. Het hoofd van de openbare la gere school daar, de heer Van Wolferen, heeft reeds om vijf uur vanochtend twee jeugdelftallen in het veld gebracht. Daarmee wilde hij de „luilak-balda digheid tegengaan, hetgeen het op het op •.oerisme ingestelde dorp uiteraard zeer welkom was.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 9