Grote pinksterdrukte aan het strand Socialistische federatie in Frankrijk nu in zicht Marswedstrijden te IJmuiden voor muzikanten en tamboers China koopt Franse auto's Uitgevaren visserij vaartuigen Evangelisatie Landdag Velsen trok duizenden bezoekers Europacollege Havenberichten Europacollege in Brugge Bromfietsdief kreeg berouw Inbraken in IJmuiden Gevechten in Jemen Nozems in Engeland bijzonder actief BEA neemt kruiers weer in dienst Miss Europa 1965 komt uit Duitsland 1 x-i» j H Defferre won congresgevecht van (ruy Mol let te, mmmmmmmmÊ' '■'mm. Kardinaal Alfrink tot eredoctor benoemd -W - a. O*'*** (Van onze correspondent) PARIJS Op het bijzondere partijcon gres waaraan de Franse socialisten in het gemeentehuis van Clichy de vijf dagen van hun pinkstervakantie hebben, heeft Gaston Defferre, de kandidaat voor het president schap, partijsecretaris Guy Mollet versla gen. Door die uitslag waarvoor door Gas ton en Guy, zoals hun partijgenoten ze bij voorkeur plegen te noemen, even vinnig als langdurig moest worden gevochten, heeft Defferre toestemming gekregen een nieuwe stap te zetten op de weg naar een sociaal democratische federatie, een Fran^ se Labourpartij. Achttien en negentien juli zal een dele gatie van socialisten afgevaardigden van de katholieke volksrepublikeinen en van de radicalen ontmoeten om het fundament voor zo'n gemeenschappelijke politieke fe deratie te leggen. Daarna zal een congres der federatie, waarvoor ook de leden van een ruim aantal politieke clubs zullen wor den uitgenodigd, de kandidatuur van Gas ton Defferre voor hun gemeenschappelijke rekening nemen. De zege van Deferre is heel slecht ont vangen door de P.S.U., een links socialis tische splinterpartij en vooral door de com munisten die nu officieel hebben aangekon- Wijk aan Zee had ook een bijzonder goed pinksterweekeinde met veel be zoek. Gisternamiddag deed zich op de Zeestraat zelfs nog een tijdelijke verkeersopstopping voor tengevolge van de grote drukte. Ondanks de regenachtige eerste pink sterdag zijn dit lange weekeinde toch heel wat mensen naar zee getrokken. Het werd vooral op tweede pinkster dag zeer druk met dagjesmensen, Onze fotograaf maakte deze twee op namen in IJmuiden. De ene van de grote drukte op het parkeerterrein nabij het strand. Op de andere foto ziet u spelende kinderen in een van de grote kuilen op het zuiderstrand te IJmuiden. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Silks- worth, van Baie Comeau; Pergo, Halmstad; Olympia, Delfzijl: Svirles, Leningrad; Globe, Londen, voor IJmuiden; Kyle of Lochalsh, Shet- ham; Angolakust, Hamburg; Esso Emden, Ham burg' Ubbergen, Klapeda; Ceta, Londen; Wind- huk, Lagos; Calvijn, Horneborg; Spaarnestroom, Huil; Jean-E., Londen; Temar, Londen; Mar coni, Kristinahamn, voor Zaandam; Mare Libe- rum, Dagenham; Hoe Vinces, Londen; Wolanda, Londen; Tempo, Kalamata; Roelof de Winter, Poloe; Buka, Londen; Deborah, Londen; Ger- trud Fritzen, Monrovia, voor IJmuiden; Demo craat, Londen; Mario, Portsmouth; Petula, Gruvon; Con Zelo, Rotterdam; Teuntka, Dover; Nordstern, Goole; Fram, Boston, voor IJmui den; Res Nova, Boston, voor Zaandam; Jacob Teekman, Golle, voor IJmuiden; Susaa, Rotter dam; Ulysses, Rotterdam. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden; Athene, naar Mendgrund; Sinoutskerk, Rotterdam; See- falke. Gothenburg; Hasseloe, Rotterdam, van IJmuiden: Herman Suhr, Terneuzen; Sherborne, London; Amstelstroom, Goole; Peterna, Kors- naes; Albert v., Kirckaldy: Aemaues, Liverpool: Zaanstroom, Grangemouth; Herro, IJstad; Myson. Gefle; Maria Angela Martinoli, Londen; Hada 2, Antwerpen; Adonis, Paramaribo; Mosel, Lulea: Willy Huber, Avilez, van IJmuiden; Bloemgracht, Finland; Seeclipper, Palermo, van IJmuiden; Mercator, Barcelona, van IJ muiden. Zondag kwamen te IJmuiden aan: Hoegh Belle, van Las Palmas; Amyntas, Antwerpen; Jason, Hamburg; Yew Forest, Swansea; Hoegh Aiglonne, Boulogne sur Mer; Boekanier, Lon- den; Cypress, Rotterdam; Gunilla, Gefle; Radja, Hamburg; Ulysses, Antwerpen; Uralmash, Ar changel; Vaasa Provider, Kemi, voor IJmuiden; Minos, Kopenhagen; Vechtstroom, Swansea; St Bernard, Le Havre; Medea, Antwerpen, Jupiter, Par; Strabo, Aarhus; Netherlands Coast, Newcastle; Bram, Dagenham; Aeneas, Aalborg; Spolanda, Par; Mode, Kemi, voor Vel gen; Vassijaure, Lulea; Aria, Kdtka; Stockholm; Joost, Hudiksvall; Kong Alf, Oslo; Otto Harms, Hudiksvall; Vlistborg, Holmsund, Lissaban, Antwerpen; Heriot, Leith. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Mercator, naar Barcelona, van IJmuiden; Jur, Rendskar; Portovenere, Argentinië; Esso Emden, Ham burg; Ceres, Zeebrugge; Pampero, Genua; Dinkelstroom, Shoreham; Hinde, Londen. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Aristote- les van Leixoes; Eva, Kotka, naar Velseen, Ardetta, Liverpool; Henning Oldendorff Balti more; Baden, Oslo, naar Velsen; Hinrich Koi- iter Koping; Argo, Britton Ferry; Muttersegen, Kopenhagen; Schweiburg, Helsingborg; Berwyn Accord, Faragon; Lizard, Leixoes; Rifon Ann, Oxelosund; Ramskaer, Halmstad; Trito, Dublin, Geestdam, Great Yarmouth; Lizard, Leixoes; Eminent, Swansea; Spika, Dublin. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Pioneer, naar Londen; Lindesingen, Londen; Gré, Rochester; Hontestroom, Huil; Hoegh Alglonne, Bergen; Thea, Londen, walsmateriaal geladen; Stadersand, Londen, walsmateriaal geladen; Vliestroom, Hull; Netherlands Coast, Rotterdam. Vanmorgen arriveerde de Amor, van Vaster- vick. SyX-dfi HKp 1 .V, H. .."•V <v xWftfeH*. digd ook een eigen kandidaat voor het Elysée de arena in te zullen sturen. Doch ook in zijn eigen partij zijn de zor gen voor Defferre nu zeker nog lang niet van de baan. Mollet, wiens aanhang bijna even groot was op het congres als die van Defferre, heeft even voor het scheiden van de markt zijn draai nog genomen om zo voor de negentiende achtereenvolgende keer tot secretaris-generaal van de par tij te kunnen worden benoemd. Mollet blijft dus voorlopig nog de „baas" in de partij en, gezien zijn onverzettelijke wil die eerste viool te blijven spelen kan Defferre zich van de zijde van zijn „ka meraad" nog op heel wat verrassingen en bananenschillen voorbereiden. Zo zal Mol let ook een grote rol kunnen blijven spe len bij de onderhandelingen met de ande re partijen. Hij zal vermoedelijk weinig nalaten om een overeenkomst voor de fe deratie nog te doen mislukken. Toekomst Niettemin is het belangrijkste resultaat voorlopig dat de Franse socialisten door Defferre boven Mollet te stellen, zich nu bereid hebben getoond de blik niet meer uitsluitend naar het verleden, doch ook naar de toekomst te richten. Mollet heeft de laatste dagen hard op de rode trom ge slagen met de bedoeling de socialistische puurheid van zijn partij veilig te kunnen stellen. Hij aarzelde zelfs niet de para doxale uitspraak te doen, dat hij terwille van de revolutie zichzelf graag als een conservatief van het socialisme wilde be schouwen. Tegen deze troebele frases heeft Det- ferre een veel klaardere taal van politiek realisme gesproken. Het kan tot voldoe ning stemmen dat hij het pleit tenslotte, wist te winnen. In de binnenlandse poli tiek van Frankrijk is sedert pinksteren dus een nieuwe situatie geschapen. De cen trumpartijen hebben zich uitgesproken voor een onderlinge integratie of fusie. Zodra de federatie een feit zal zijn is het de bedoeling van Defferre ook met de communisten een akkoord te zoeken. In de slotmotie spreekt het socialistische con gres zich nadrukkelijk uit voor een reïnte gratie der communisten in de nationale gemeenschap. Het is trouwens die wens welke Defferre nog wel moeilijkheden met de katholieken zal bezorgen voor wie in meerderheid de communisten nog altijd een dolk tussen de tanden dragen. Maar in elk geval heeft Defferre zijn persoon lijke prestige in niet geringe mate ver hoogd en mag men zijn verdere gedragin gen met een redelijke dosis vertrouwen te gemoet zien. Prinses Beatrix heeft zaterdag in Brugge de eerste steen gelegd voor de nieuwe bi bliotheek van het Europa-college. Zij woonde in de Belgische stad ook de slui tingszitting bij van 't vijftiende academie jaar van het college. In een welkomst woord zei de voorzitter van de raad van beheer van het college, de Belgische oud minister J. Rey, in de aanwezigheid van da prinses een bewijs te zien van haar be- langstelling voor de opbouw van Europa en voor de studerende jeugd. De Nederlandse rector van het Europa college, prof. H. A. Brugmans, deelde mee, dat de leerlingen van het college in drie onderdelen zullen worden gesplitst; rech ten, economie en politieke wetenschappen. Ter herinnering aan haar bezoek aan Brugge werden aan prinses Beatrix drie boekwerken over de stad aangeboden. Vrijdagmiddag vervoegde zich aan het politiebureau in Velsen-Noord de zeven tienjarige stuurman van de Belgische kust vaarder ,.Dacy", uit Antwerpen, die ver klaarde zijn geweten te willen ontlasten door te bekennen dat hij in april in Nieuw- aal een bromfiets had ontvreemd. Hij voegde hier echter onmiddellijk aan toe dat de twintigjarige schipper wat dit be treft evenmin geheel onschuldig was, want deze zou enige bromfietsen hebben gesto len in Venlo, Maastricht, Amsterdam, Rot terdam en enige andere plaatsen. Beid» zeelieden zijn daarop aangehouden en in arrest gesteld. Zondagavond omstreeks tien uur werd ontdekt dat was ingebroken in een perceel aan de Vareniusstraat. waarbij men zich toegang had verschaft door een der ruiten uit de sponning te verwijderen. In de wo ning was een linnenkast doorzocht, maar omdat de bewoners afwezig waren kon nog niet worden vastgesteld of er iets was ontvreemd. In de nacht van zondag op maandag bleek er ook een insluiper aan het werk te zijn geweest in een perceel aan de Snel- liusstraat, waar hij de woning door het openstaande bovenlicht van de keuken was binnengedrongen. Hier werd uit een colbertjasje een portefeuille met auto papieren en enige bankbiljetten gestolen. CAIRO (AFP) In het noordoostelijke grensgebied van Jemen is de laatste da gen hevig gevochten tussen royalistische strijdkrachten en Egyptische troepen. De Egyptenaren zouden een groot offensief van de royalisten hebben afgeslagen. On der de laatsten vielen volgens een zegs man in Cairo twintig doden en dertig ge wonden. De Egyptische verliezen zijn niet opgegeven. PEKING (Reuter) China heeft bij een Franse firma duizend zware vracht wagens besteld voor 100.000 per stuk. Vertegenwoordigers van de betrokken Franse firma, Automobile Berliet, bespre ken de mogelijkheid van het vervaardigen of assembleren van hun produkten in Chi na. Onder het Chinese derde vijfjarenplan, dat volgend jaar begint, wil China het transportsysteem moderniseren. De pro- duktie van „bevrijdings"-vrachtwagens in Tsjangtsjoe in Noordoost-China zou 10.000 stuks per jaar bereikt hebben. China heeft ook Russische vrachtwagens gekocht. Maandag 17 mei: st. Utrecht IJM. 24, hek- i trawler Elisabeth Christina KW. 41. Zaterdag 22 mei: mt. Anita VL. 34. Maandag 24 mei: mt. Maria Theresia KW. 99, mk Maartje Jacoba KW. 137 (3 juni binnen), Cornelia KW. 217. Dinsdag 25 mei: ml. Concordia KW. 26, De Vier Gezusters KW. 162, mk. Tokio KW. 185, Platessa KW. 189, Margaretha Christina KW. 190, Willem Senior KW. 197, Jana KW. 213, Dieuwina WR. 45. Woensdag 26 mei: mt. Sakina Martine KW. 32, Nicolaas Senior KW. 42 (3 juni binnen), Antje KW 49 (3 juni binnen), Ora et Labora KW. 51, Johanna Lydia KW. 55, Onderneming I SCH. 261 Voorloper VL. 16, Elizabeth VL. 105, Michiel Jan VL. 110, ml. André KW. 12, Doggersbank KW. 75, Nestor KW. 101, Michiel KW. 167, Dirkje KW 205, Drie Gebroeders HD. 79, mk. Gelria IJM 18, De Hoop III IJM. 73, Wiron vni IJM. 205, Wiron VII IJM. 206, Wiron VI IJM. 207, Wiron I IJM. 210, Arie KW. 67, Voorwaarts KW. 140, Anna Hendrika KW. 215, Maarten Cornells KW 222, Jacob Senior KW. 226, Okko Bosker WR. 25, Hiny WR. 33, Kapitein Molenaar WR. 26, Internos WR. 49, Johanna Cornelia WR. 57, Alie WR. 59. Vrijdag 28 mei: hektrawler Maria Elizabeth IJM. 5, mk. Arendje KW. 98 (S juni binnen), Alida Jacoba KW. 165, Aquarius KW. 173. Zaterdag 29 mei: st. Amsterdam IJM. 28, mt. Xgmont IJM. 99. Maandag 31 mei: mt. Protinus IJM. 154 (3 ]um binnengesleept), Dirkje KW. 54, ml. Adeodatus UM. 30, Jan IJM. 81, Wiron V IJM. 208, Zephyr KW 14, Cornelis Judith KW. 17, Cornells KW. 24 Gijsbert Jan KW. 28, De Vrouw Anna KW. 52' Floris KW. 59, Willem van Beelen KW. 62, Jan KW. 91, Alida KW. 108, Avontuur KW. 114, Astra KW. 115 (1 juni binnen), Vier Gebroeders KW. 116, Sursum Corda KW. 124, Leuntje KW. 128 (3 juni binnen), Vertrouwen KW. 166, Samen werking KW. 216, mk. Neeltje IJM. 2 (3 juni binnen), Dageraad IJM. 4, Adriana IJM. 6 (3 juni binnen), Zuiderkruis IJM. 7, Maartje IJM. 8 (2 juni binnen), Guurtje IJM. 41 (3 juni binnen), Be Hoop I IJM. 45, De Hoop IV IJM. 46, Nora IJM. 51, Swift IJM. 54, Ronny IJM. 64, Frank MM. 65, Paul IJM. 66, Hans IJM, 67, Deo Vo- lente II KW. 11, Arendje Jacoba KW. 21, Ada KW. 29 (3 juni binnen), Limanda KW. 33, Stern KW. 36, Margriet Jozien KW. 63, Neeltje Jo hanna KW. 84, Vrouw Immetje KW. 88, Alnilam KW. 90, Adriana Catharina KW. 92, Jeannette KW. 93, Willem KW. 94, Cornelis KW. 97, Wrai KW. 103, Jacoba KW. 105, Jacoba KW. 107 (3 juni binnen), Gijsbert Dirk KW. 109, Rianne KW. 110, Wilma KW. 113, Mare Liberum KW. 117, IJsbrand KW. 119, Flamingo KW. 120, Maar ten Senior KW. 125, Agatha Arie KW. 126 (3 juni binnen), Adriana KW. 131, Dirk Taat KW. 134, Urania KW. 136, Gijsberta KW. 143, Anna Lydia KW. 145, Cornells van Beelen KW. 146, Dirk van Beelen KW. 148, Fiducia KW. 155 (3 juni binnen), De Vrouw Bregtje KW. 156 (3 juni binnen), De Vrouw Alida KW. 160, Helena KW. 164, Cornelis Schaap KW. 172, Dirkje KW. 178, Hoop op Welvaart KW. 179, Solea KW. 180, Aleida KW. 189, Elly KW. 187, Deo Volente KW. 191, Vrouw Prijne KW. 193, Antje KW. 200, En Avant KW. 210, Geertruida KW. 211, Marlena KW. 212, Klaas Dubbelaar KW. 214, Jaeo-Mina KW. 219, Aimuth KW. 225, Maryanne WR. 7 (3 juni binnen), Petra WR. 32, Sagitta WR. 37, Flevo WR. 50, Sijtje WR. 58, Bastiaan WR. 61, Quo Vadis WR. Dinsdag 1 juni: mt. Haarlem IJM. 9, Emma IJM. 15, Nooit Gedacht IJM. 239, Koraalbank KW. 3, Soli Deo Gloria KW. 152, Cornelis Vrolijk Fzn. SCH. 171, ml. Alpha KW. 100, Astra KW. 115, Jacoba Catharina KW. 132, Gijsbert Bastiaan KW. 161. mk. Klaas Junior KW. 60, K.P. IJM. 61, Ermine KW. 30, Tiny KW. 34, Arie Jacob KW. 221. Woensdag 2 juni: hektrawler Rijnmond II KW. 43, Rijnmond IV KW. 85, Yke SCH. 23 (le reis), mt. Rotterdam IJM. 82, Meyert Menno IJM. 209, Deining KW. 8, Dirk Maria KW. 80, Albatros KW. 87, Brittenburg KW. 121, Bellatrix KW. 139, Cornelis den Duik KW. 144, Francina KW. 153, Marian Ellen KW. 159, Jan Maria KW. 171, Cor nelia Maria SCH. 135, ml. Maria Jacoba KW. 73, Onderneming III SCH. 117, mk. Maartje IJM. 8, IJsbrand KW. 119, Gijsbert Marian KW. 150, Pla tessa KW. 189, Pieter Jacob KW. 195, Stella Maris WR. 61, Spes Nostra WR. 56, Zaterdag organiseert de sectie muziek van de „Stichting de Velser Gemeen- I schap" de jaarlijkse marswedstrijd. Daar aan wordt deelgenomen door de Velsense harmonie- en fanfarekorpsen en de tam boer- en pijperkorpsen. Er wordt gestreden om drie wisselprij- zen, resp. voor; a. beste prestatie harmo nie- en fanfarekorpsen, b. beste prestatie tamboer- en pijperkorpsen, c. beste pres- tatie jeugd- tamboer- en pijperkorpsen. De wisselprijs voor de harmonie- en fan farekorpsen is momenteel in handen van het fanfarekorps „Wilhelmina" uit Sant- De tiende Evangelisatie Landdag te Vel sen is voor velen een dag geweest die lang in herinnering zal blijven. Duizenden stroomden weer naar de reusachtige tent, die veel te klein bleek te zijn om allen te kunnen bergen. Evenveel mensen moesten genoegen nemen met een plekje buiten de tent. Dat was echter een genoegen van wege het prachtige weer en de prachtige omgeving. Via luidsprekers kon iedereen de spre kers volgen. De voorzitter van het Landdagcomité getuigde in een kort openingswoord zijn dankbaarheid tegenover het gemeentebe stuur van Velsen dat het park „Velser- beek" telkenj are beschikbaar stelt voor deze Landdag. De heer Bouhof deelde de vergadering ook mede dat de heer A. P. Meerkerk na een hartaanval plotseling was overleden. De heer Meerkerk deed ontzettend veel voor deze dag. Als be stuurslid en penningmeester van het Land dagcomité was hij ook nu weer tot het laatst bezig geweest met de voorbereidin gen. Staande werd het geloofslied gezon gen van het Nieuw Jeruzalem waar geen rouw en geen tranen meer zullen zijn. De morgensamenkomst begon om half elf. Evangelist J. Klein-Haneveld opende deze dienst en herinnerde aan grote open luchtsamenkomsten die in de bijbel voor komen. Hij dacht bijzonder aan de bijeen komst op de Karmel onder leiding van Elia. Evangelist J. Kits sprak over de be lofte van de Heilige Geest, die met vuur zou nederdalen. Hij sloot daarbij aan bij de geschiedenis van de Karmel. Er werd ernstig op gewezen dat de Heilige Geest ook verteert wat niet naar de wil van God is. Evangelist Th. Dikkes had tevo ren reeds zijn gehoor er nadrukkelijk bij bepaald dat ook de gelovigen niet altijd de zegen van God dankbaar aanvaarden. Welke rijkdom begeren we zo vroeg hij zich af. Mensen zonder God begeren din gen die ze niet hebben. De Christenen mo gen begeren wat hen in Christus reeds ge schonken is. Op deze Landdag werd bij zonder gewaarschuwd voor de geest van de tijd, die het werken van de Heilige Geest verhindert. vliet riep op revolutionaire wijze op (zo noemde hij het zelf) tot de strijd voor Je zus Christus. „De Here kan evengoed ver lossen door weinigen als door velen." (1 Sam. 14-6). We mogen niet „luilakken", maar moeten ons inzetten. Ds. Brucks ging als tweede spreker niet minder indringend in op de taak als Christenen in zending en evangelisatie. Waar de Heilige Geest werkt daar zal men zich geven voor deze arbeid. Hij stelde zeer duidelijk dat de Heilige Geest vaak op plaatsen en manieren handelt die ver rassen. „We moeten daarom het werk van de Geest niet schematiseren willen. De Heilige Geest maakt ons dienstbaar en niet andersom". De slotbijeenkomst begon om vijf uur. Er waren toen wel wat minder mensen. Maar een aandachtig gehoor luisterde naar de boodschap over de wederkomst van Christus die gebracht werd door ds. J. Vis ser en evangelist Klein-Haneveld. Spre kers besloten met een oproep tot beke ring. Velen gaven hieraan gehoor en be gaven zich naar een aparte tent voor een nagesprek. De bekende evangeliezanger John Buurman leidde de samenzang en zong op indringende wijze zijn liederen. Het was een gezegende dag. LONDEN (AFP) In de Engelse bad plaats Brighton zijn op de avond van eer ste pinksterdag de tienerbenden „mods" en „rockers" slaags geweest. De politie verspreidde een honderdtal vechtende jon gelui en verrichtte acht arrestaties. In Glasgow gooiden de plaatselijke no zems winkelruiten in, staken een auto en een vuilopslagplaats in brand en poogden een paviljoen in een park in brand te ste ken. Met behulp van honden maakte de politie een einde aan hun optreden. Er werden 27 jongelui gearresteerd. LONDEN (AFP) De directie van de „British European Airways" (B.E.A.) heeft zich bereid verklaard de 250 kruiers, die vrijdagavond werden ontslagen, weer in dienst te nemen. De staking van deze krui ers is inmiddels beëindigd. Door de staking moesten tot zaterdag 200 vluchten worden afgelast, waardoor 20.000 reizigers niet weg konden. poort. De andere prijzen zijn bij de laat ste wedstrijden definitief in handen geko men van respectievelijk het tamboerkorps van de IJmuider Harmonie en het jeugd- tamboerkorps „Schulpen en de Meerwei- den". Hiervoor zijn nieuwe prijzen be schikbaar gesteld, waarvan één geschon ken door de V.V.V. Velsen-IJmuiden. De wedstrijden zullen worden gehouden op het Van Popta-plantsoen te IJmuiden. Aanvang 14.30 uur precies. NICE (AFP) Miss Duitsland, de twintigjarige mannequin Juliane Herm, is in Nice uitgeroepen tot „Miss Europa 1965." De Finse Virpi Miettinen werd tweede, Ingrid Normann uit Zweden derde. Miss Spanje eindigde op de vierde plaats, miss Denemarken op de vijfde. Juliane Herm ontving een bedrag van duizend dollaar, een bontmantel en een stapel andere cadeaus. Daarnaast verwierf zij het recht, in juli deel te nemen aan de miss world-verkiezing in Miami. De universiteit Notre Dame te South Bend (Indiana) heeft kardinaal Alfrink, aartsbisschop van Utrecht, benoemd tot ere doctor in de rechten uit erkenning voor zijn leidende rol in de oecumenische be weging. Kardinaal Alfrink droeg een pon tificale mis op, waarna hij zijn bacca- laureaatstoespraak hield op het terrein van de universiteit. Theodore M. Hespurgh CSC, rector mag nificus van de universiteit, noemde de kar dinaal; een befaamd geleerde, onderwijs man en bijbelkenner, een herder wiens herderlijke zorg de hele wereld omvat. een ontwerper van geestelijke bruggen die mensen van elk geloof verbinden. Ds. G. Toornvliet en ds. G. Brucks wek ten in hun prediking op zich te geven in de dienst van God. Tijdens deze middagdienst werkte de muziekgroep „Sursum Corda" uit Den Helder mee. Het was ongetwijfeld het hoogtepunt van deze dag. Ds. Toom-

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5