m i Nieuwe regering voor Marokko Beloodsen van supertankers in Londen besproken pi hups tv moderne P i'filOAT DE BLOCK van STURKA-HERENen ™bseveZk: HERBERT BLOM KCC?T U OMDAT «aabom-- deblock NIEUW! m Diolen 9.75 en 11.75 u bij DE BLOCK keuze kunt maken uit de volledig© nieuwe serie VAN DEZE WEEK VADERDAGAANBIEDING DE OUDE Zeeweg 263 - Tel. 6573 Nylon damesonderjurken alle maten en kleuren. Royaal kant 4.75 Herenpyama's maten 48 t/m 58 div. dessins LUIDSPREKERS to am brengt 't f& Velserduinweg 149, Tel. 8065, Urn wtw BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK Kerkelijk nieuws eigen met schitterend DE de installatie me. specialisten voor de beste materialen. vabbekvratne 1 beschikt over eigen, lecb„ió en P'fe';S*:anu« kostbare voor hel geva mankeren. I pA*R Philtos-app^ Philips superontvanger. Wat een prachtapparaati 59 cm beeldbuis. Automatische fijnafstem ming en synchronisatie. Prachtig beeld door direct-vision beeldbuis en Philips gradatiefilter. NET iets BETER BIJ RADIO- EN TELEVISIESPECIALISTEN SCHOTE RWEC 44 - H ANN IE SCHAFTSTR. 39 -- RIJKSSTRAATWEG 529 -- TELEFOON 54282 TELEFOON 11470 TELEFOON 62053 Diolen is een stof die gemaakt is voor de zomer. Neem b.v. deze broek: licht van gewicht, licht ook van kleur. Gevaarlijk? Welnee, Diolen is sterk, stoot vuil af, is volkomen wasbaar, licht, en zéér kreukherstellend. Zo'n broek was er nog niet voor de ZomerMan about Town. Nu wel... LID VAN HET IFC - INTERNATIONAL FASHION COUNCIL - APPROVED STYLING BREESTRAAT 56 Het adres voor GOED GOED ^^^UNGERIES - b.h.'s Kennemerlaan 35*37 - IJmuiden voor chemisch reinigen Bezoekt onze zelfbedieningswasserij Autorijschool Wim Handgraaf Zeeweg 133, IJm. Tel. 02550- 2573. Voor prettig en succes vol leren autorijden. Autorijschool „Driehuis", A.N.W.B.-Bondsrijsch. Volled. cursus 160,-. F. Eikelhof, Da Costalaan 53. Tel. 4318. Voor al uw rijbewijzen naar Erk. rijschool „Centrum", 10 rijlessen 60 min. voor 62,50 door gediplom. instr. in nieuwe leswagens (Opeis, Renault R 8 „Major"). Alex Bellstraat 19. Tel. 6509. Ook de gem. instellingen laten hun employé's „pielden door Auto- en Scooterrijsch. Wico; Taunus, Opel, Cortina, Simca 1000, Volkswagen en Vespa. Lesgeld v.a. 6 50 per u. Theorielessen gratis. Lin- naeusstraat 143-147, IJmuiden, tel. 8019. Verloren: Doublé dameshor loge met bandje, merk Indus, omg. bushalte Plein 1945 naar Haarlem, kwart over één. Teg. bel. terug te bezorgen: Mevrouw G. Stramrood-v. d. Scheer, Sieraadstraat 12, IJm. Tel. 4731. Net meisje gevraagd voor halve dagen als hulü in de huishouding. Cepheusstr. 27. G. Inia, Kennemer Garage, Kennemerlaan 222-226, IJm., vr. voor zo spoedig mogelijk leerling-auto-monteurs, hulp monteurs, le en 2e automon teurs bij voorkeur in het be zit van rijbewijs. Gevr.: machinestikster, aan komend machinestikster, voe- ringstikster, handwerkster, controleuse en een leerling. Aanm. C. Zeeuw, Planciusstr. 37, IJmuiden, na 6 uur Wij vragen een nette leerling verkoopster. C. Jamin, Lange Nieuwstraat, IJmuiden Mf* i Merck Sharp Dohme Ned. N.V., Nijverheidsweg 60-62, Hrl., vr. voor haar verpak- kingsafd. nette meisjes in de leeft, van 18-25 j. Gunstige tariefsbeloning en arbeids voorwaarden. Persoonl. aanm. dagel. tussen 10-12 uur en 14- 16 uur op bovenstaand adres. Zelfst. winkelmeisje gevr. Dinsdag- en zaterdagmiddag vrij. Hoog loon. Kalis Tromp straat 71. Biedt zich aan: werkster. Adres te vern. bur. v. d. blad Gevraagd: flinke Banketbak kers, w.o. 1ste en 2de be dienden en een Banketbakker bekend met bonbon- en cho coladewerk. Ook plaats voor noodhulp of hulp voor enkele dagen per week. Hazenberg, Banketbakkerij IJmuiden, tel. 6479. Te koop te IJm.O. woning bevattende 5 kamers, keuken, st. schuur, v.- en a.tuin, prijs 13.500. Hypotheek f 12.000. Inl. J. Bals, Driehuizerkerk- weg 100 Driehuis, tel. 5686. Jong paar zoekt zo gauw mogelijk inwoning met ge bruik van keuken. Wie kan ons helpen voor max. 6 mnd.? Br. L 3237. Woningruii. Vrij huis v. een 3-k. flat of kleiner huis. Br. L 3239. Woningruii. 4-k. flat 2e etage Scheldestraat met zolder en schuur. Huur 16,80, voor vrij huis of 4 k-flat Lange Nieuw straat. Br. L 3242. Hypotheken beschikbaar tot 90 percent op woonhuizen, woon-winkelhuizen en be drijfspanden. Inl.: J Bais, Driehuizerkerkweg 100, Drie huis tel. 02550 - 5686. Goede gebruikte wasmachi nes, geheel gereviseerd, v.a. 50.Radio A. Tol, Lange Nieuwstraat 5. Bando voor gebruikte ban den. Trompstraat 8, tel 2555. Plastic golfplaten, 1ste soort, ook in fraaie kleuren, vanaf 8.50 per m2. Zaanlandsche Houthandel, Kalverstraat 1-3, tel. 7543. Keukens van 4 verschillende fabriekeh leveren wij uit voorraad. „De Houthal" Ken nemerlaan 159. Dameskapsalon Lust, Lange Nieuwstraat 471, IJmuiden, telefoon 8166. Wassen en wa tergolven vanaf 4.Per manent v.a. 16,50. Voor uw bril naar Mr. Opti cien J. de Boer, L. Nieuwstr- 789. Leverancier van alle ziekenfondsen. Solex, Kap, Puch. Verkoop koop, service reparatie. Van Bugnum, Planetenweg 40-44, tel. 5290. Atelier voor stofceintuurs, gespen en knopen, knoops gaten maken. Binnen 2x24 u. klaar. Maison Smits, Velser- duinpl. 5 en Velserduinw. 149 Spoed! Jong echtpaar met 1 kind zoekt woonruimte. Wie helpt? Br. L 3245. Jongens- en herenshorts in alle maten verkrijgbaar bij C. Lodder, Driehuis. Een T.V.-toestel huren is het voordeligst en gemakkelijkst. Huur een nieuwe T.V -ontv. v.a. 25.- p. mnd. en maak bij ons keus uit: Philips, Erres, Grundig en Aristona. Des- gew. door huur in eigendom. Onbeperkte serv. Vr. z. ver plicht. inl. en demonstr. bij Hees Co., B. Kraay, Ste- phensonstr. 61, IJm. Tel 4352. RABAT (AFP) Koning Hassan van Marokko heeft woensdag het kabinet ge organiseerd. Er zijn enkele politiek on afhankelijke figuren in opgenomen. Van de nieuwe regering maken vijftien leden uit het vorige kabinet deel uit. j Het Marokkaanse staatlhoofd riep maandag de noodtoestand uit en ontbond het parlement. Hij had hiertoe besloten, omdat zijn herhaalde oproepen tot natio nale eenheid onbeantwoord waren geble ven en de politieke partijen hun twisten niet wilden bijleggen. De koning is zelf premier van de nieu we regering, die in de plaats komt van het kabinet-Achmed Bahnini, dat dins dagochtend aftrad. Op een in Londen gehouden congres van de „European Maritime Pilots Asso ciation" is een aantal aanbevelingen op gesteld betreffende het probleem van het beloodsen van supertankers die naar de in aanmerking komende instanties in di verse landen zijn gestuurd. Deze aanbevelingen zijn onder andere: alle tankers, ongeacht de automatisering die daarop heeft plaatsgehad, behoren voldoende bemanning te hebben om het schip veilig te meren of ontmeren, daar bij inbegrepen het vastmaken van sleep boten. Met de huidige ontwikkeling der auto matisering hebben zich reeds gevallen voorgedaan dat er te weinig personeel Slijterij „Flora", Zeeweg 115, tel. 5307 (1 liter Fleuron cog nac 9,10. Tijdelijk een spel kaarten cadeau. Huur een koelkast voor f 12.75 per maand zonder vooruitbetaling, met recht van koop. Vandaag besteld, morgen bij u thuis. Bel dan vóór 6 uur 020 - 249767 en 's avonds 02964 - 18664. Zonder aanbetaling Radio, Televisie, Koelkasten, Was machines, Gasfornuizen, Bandrecorders, Portabels enz. Alléén bij Telerama, Gen. Cronjéstraat 18-20, Nieuwe Groenmarkt 2. Zonder aanbetaling Radio, Televisie, Koelkasten, Was machines, Gasfornuizen, Bandrecorders, Portables enz. Alléén bij Telerama, Kenne merlaan 24, Imuiden. Jubileumaanbieding. Wegens 't 60-j. bestaan van de Benzo Rijwielfabriek kunt u tijdel. profiteren van onze Benzo- sportrijwielen in de gewenste kleur, geh. compl. incl lamp, jasbeschermer, slot en bag.- drager voor slechts 129,- netto. Nergens beter, nergens goedkoper. Vraagt gratis pr.- courant. Benzo Rijwielfabr., Vlaardingen. Tel. 01898-2474, 4244 en 5686. f 200 tot 500 is uw oude T.V waard bij aank. v. d. aller nieuwste T.V. 59 cm., met 2e net o.a. Philips, Blaupunkt, Nordmende enz. 100 - terug voor uw oude radio oij aank. v. radio-gramm.-comb. norm. prijs 389 m. inr. oude radio f 298. Verder grote sortering bandrecorders, platenspelers en transistor-radio's. Goed koper dan waar ook. Van Campen, Cremerstr. 69 Hrl., tel. 14750. Ralston verf en beits ver krijgbaar bij Drog. en Verf handel T. M. Ritskes, Frans Naereboutstraat 66, tel 5207. 'n Geboortekaartje ontvan gen??? Wij hebben een over vloed van kleine en grote geschenken en zullen u graag deskundig adviseren, 't Kin derpaleis, Kennemerlaan 54, tel. 6405. Wjj maken alle sleutels. Fa. N. P. Zwager, Kennemerlaan 77, tel. 5607. Ijzer- en metaalhandel. Fa. Veldman. Opslagplaats Vel- sen-Zuid. Tel. 6509. W(j halen gratis uw auto wrakken weg. Metaalhandel A. Vrijhof, Middenhavenstr. 54, tel. 4932, 7326. Voor uw t.v.-reparaties D. de Vries, Steenbokstr. 9. Telef. IJm. 6244 (ook 's avonds). Van Pel's Kapsalon. Uw adres voor het opmaken van uw postiche. Kennemerlaan 126, telefoon 02550 - 4426. Van Pel's Kapsalon. Uw adres voor een perfecte kleurspoe- ling. Kennemerlaan 126. Tel. 02550-4426. Van Pel's Kapsalon Uw adres voor zeer moeilijk te bewer ken haar. Kennemerlaan 126. Tel. 02550-4426. Uw T.V. defect? Bel 7849 (ook 's av.) en wij komen direct. W. F. Harrems, Steenbok straat 17. Te koop: Herenfiets. manstraat 9. Tas- Postzegelverzamelaars. De nieuwe zonnebloem-catalogus is uit. Bij ons verkrijgbaar. Wij vragen steeds goede ver zamelingen te koop. Sigaren- en postzegelhandel G. Bakker, Snelliusstraat 53, IJmuiden. Te koop 200 cc motor merk Tornax, en 500 cc Cross mo tor. IJmuiderstraatweg 141. Aangeb.: damesfiets f 20, kin derfietsmandje f 4,50 en huis orgel 15. Tel. 8979. Te koop jongensfietsje 6 tot 10 jr., z. g. a. n. 50. A. W. Brakenhoff, Pres. Kruger- straat 33. Te koop: Opel Rekord 1500 1962, prima staat, nieuwe banden. Herculesstraat 7. aan boord was om een schip veilig in een haven te kunnen behandelen. Dit kan voorkomen worden door ter plaatse een zogenaamde havencrew aan boord te ne men. Alle tankers behoren te zijn uitgerust met VHF-radiotelefonie. Alle havens be horen een dermate diepe toegang te heb ben dat de afstand onder de kiel nooit minder zal zijn dan tien percent van de diepgang van het schip. Indien olie, door tankers vervoerd, een wezenlijk deel van de verhandelde lading van een haven uitmaakt behoren ter voor koming van gevaar alle zeeschepen en al le andere schepen die de tankers in hun manoeuvres zouden kunnen belemmeren te zijn uitgerust met VHF. Dit geldt ook voor de sleepboten die de tankers assis teren. Zulke havens behoren voorts een VHF-informatiesysteem te hebben, dat dient te worden geleid door een loods van het betreffende district opdat een maxi mum aan nuttige informatie kan worden gegeven. Alle havens die walradarassistentie ver lenen moeten, zoals op de Elbe, dergelijke radarposten door loodsen van dat district bemannen, die volledig met het vaarwater op de hoogte zijn. De havenautoriteiten dienen een com missie van advies te installeren, bestaan de uit loodsen en vertegenwoordigers van hen die een direct praktisch belang heb ben bij het varen met en het meren of ontmeren van tankers. Het punt salarissen had eveneens alle aandacht. Het congres was van mening dat wat tot nog toe als norm voor de sa larissen der loodsen had gegolden, name lijk het salaris van de gezagvoerder grote handelsvaart grootste categorie, niet lan ger redelijk is gezien de ontwikkeling van het loodsenberoep door het toenemen der grootte der schepen, hun ladingen, het varen tijdens mist enzovoorts en de daar door toegenomen verantwoordelijkheid van de loods. Eind mei 1966 zal .een volgend congres in Gothenburg worden gehouden. GEBOREN: Lucas J. H., z. v. W. D. Welp en T. J. van Woggelum; Theodorus, z. v. T. C. P. van der Kolk en J. C. Tege- ler; Jannie, d. v. D. Spijker en A. Bolte; Humphrey J., z. v. W. C. F. Kraay en Y. E. van der Eerden; Sabrina, d. v. R. P. A. Klootwijk en M. F. Harmsen; Edward P., z. v. E. K. Grünewald en H. M. T. Rece- veur; Cornelis H. M., z. v. N. C. Geluk en J. J. C. Castricum; Johannes P. M., z. v. J. J. Castien en E. J. Kunnen; Robert L., z. v. L. A. G. Nicolussi en B. J. Smit; Ivo R. B., z. v. R. H. M. Pronk en H. H. J. Volman; Petronella J. M., d. v. J. W. Knaap en G. M. D. van Noort; Nathalia M., d. v. J. C. Hoebe en A. M. de Koning; Hendrikus J., z. v. J. Vreeker en M. Stengs; Elisa beth, d. v. F. Beekman en P. K. Yianna- kari; Marcelis J. J., z. v. A. J. Metselaar en C. Commandeur; Margaretha W. M., d. v. J. H. van Tunen en M. C. van Noort; Regina, d. v. P. H. G. Boesaart en C. Beijl; Cornelia J. M., d. v. J. A. Veldt en J. W. M. Knaap; Helene C., d. v. H. Kruithof en C. H. Griffioen; Yvonne A. B., d. v. J. P. Kuil en W. A. Hoogeboom; Petrus W., z. v. G. H. Hulscher en A. J. Duin; Ronald, z. v. H. Bijtenhoorn en A. Klinkenberg; Ronal- dus H., z. v. J. Bleijendaal en A. Bruijns; Wilhelmus, z. v. W. van 't Klooster en C. Bruijns. ONDERTROUWD: G. J. de Jong en J. J. Groot; A. K. de Jong en B. Pieper. GETROUWD: H. den Ouden en J. Wij- benga; G. F. Bruins en M. Sap; A. R. Ro vers en W. C. Buntjer. OVERLEDEN: E. Keiser, 71 j., echtgen. van H. Burger. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Velp (4e pred.pl.) (toez.) BL J. N. Kronenburg te Hellendoorn. Geref. Kerken.. Beroepen te Vlaardingen L. R. Krol te Nieuwolda. Bedankt voor Treebeek (vac. J. van Wijngaarden) Tj. Doesburg te Tienhoven - voor Voorburg (vac. dr. J. M. v. Vlijm) G. Rang te Haarlem-Zuid - voor Kralin gen (vac. J. Ytsma) S. de Vries te Benne- kom. Geref. Kerken Vrygem. Aangenomen naar Appingedam-O ver schild K. J. Kapteijn, kand. te Groningen, die bedankte voor Cloverdale (Can. Ref. Church), Middelstum, Musselkanaal-Pekel- derweg, Onnen, Opende-Surhuisterveen, Tweede Exloërmond-Valthermon, Ulrum en voor Vrouwenpolder. f* V -W: ',i 'W'- v.l-v otulfett

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 6