Vragenrecht van Kamerleden en de zaak-Weinreb Doden in het verkeer wegenwacht naar het museum ^drinks jj Zeg het met bloemen De zon tegemoet! VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDE Doetinchemse wethouder van Sociale Zaken overleeft de storm Spelen in Groenendaal Emigratie (2) Vietnam-politiek in de Tweede Kamer Hartenlustschool Werklozenopleiding .geschiedenis Kwakel 3 Dollars en guldens Advertentie Advertentie Op ons hoofdkantoor te HAARLEM is plaats voor een Op de rijksweg bij Laren is een vracht wagen frontaal op een tegemoetkomende stationwagen gebotst. De bestuurder van deze auto, de 35-jarige Amsterdamse be- drijfs-directeur A. Baas, kwam om het leven. De 31-jarige H. J. Sievers uit Enschede is bij een verkeersongeval op de weg van Ochtrup naar Gronau om het leven gekomen. In de Westerstraat te Amsterdam is de 73-jarige mevrouw W. Luykx-Pel tijdens het oversteken door een bromfietser aan gereden. In het Wilhelminagasthuis is zij overleden. In de Borrekuilstraat te Geleen is de vijfjarige Frans Niersman door een trek ker met oplegger aangereden en tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overle den. In het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam is de 57-jarige mejuffrouw W. Kruger overleden aan de verwondingen, die zij enige tijd geleden had opgelopen bij een aanrijding op de Westblaak in Rotter dam. In het Sint-Lucasziekenhuis te Winscho ten is de 31-jarige mevrouw A. Wollerich- Hinrichs uit Muntendam overleden. Zij was maandagavond op de rijksweg Gro- ningen-Nieuweschans bij Winschoten bij een botsing gewond. In het Sint-Jozef-ziekenhuis te Heerlen is de 64-jarige mevrouw Estermans over leden. Zij was daar op 16 mei met een schedelbasisfractuur opgenomen, nadat zij op de Heerlenseweg te Schaesberg was aangereden door een scooterrijder. leeftijd 17 tot en met 21 jaar. ULO-diploma vereist. Goede beloning en prima sociale voorzieningen. Vrij vervoer op het gehele lijnennet. Onze afdeling Personeelszaken zal u gaarne alle inlichtingen verstrekken. NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOER MAATSCHAPPIJ n.v. LEIDSEVAART 396 - HAARLEM - TELEFOON 18460 De raad van Doetinchem heeft geen mo tie van wantrouwen ingediend tegen de wethouder van Sociale Zaken C. van der Grijn. De vier fractievoorzitters hadden aan B. en W. vragen gericht waarin gesteld werd dat er een gezagscrisis zou zijn ontstaan, omdat de wethouder samen met twee hem ondergeschikte ambtenaren een vennoot schap i.o. had opgericht met het doel een vinding van een der ambtenaren een speciale koppeling voor buizen - in produktie te brengen. De produktie hier van was uitbesteed aan de gemeentelijke werkplaats voor minder validen in Doetin chem. Volgens de burgemeester, mr. J. M. J. Cornelissen, was er juridisch geen enkele fout gemaakt. Hij zei het te betreuren dat na het rumoer om deze kwestie be sloten was de produktie van de vinding ergens anders onder te brengen daar het voor de gemeentelijke werkplaats finan cieel voordelig zou zijn geweest. Advertentie In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatie aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatie zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De Inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens ls met daarin vervatte meningen of argumenten. Het jaarverslag van de veren. v. die renbescherming vermeldde over het afge lopen jaar een tekort van 18000. Een te veel van 1100 dieren waarvoor geen plaats was in het veel te kleine asiel, dat feite lijk voor de hedendaagse begrippen in een noodtoestand verkeert, wat dus betekent, dat deze dieren afgemaakt moesten wor den. In wat prettiger bewoordingen, pijn loos laten inslapen, om nooit weer wak ker te worden, dat klinkt iets vriendelij ker maar de feiten zijn hetzelfde. En dat in een stad met 172.000 inwoners plus de bewoners van de omringende plaatsen. Slechts 1800 mensen voelden zich ver plicht door hun lidmaatschap ons te hel pen. Waar blijven de anderen die ons hun kritiek niet spaarden er blijkbaar niet aan denkende, dat wij moeten roeien met de riemen die wij hebben en die helaas veel te kort zijn? Zijn de dieren, die niet ge dood werden, beter af? Zeker niet, als zij lang in hun kleine getraliede hokjes moe ten doorbrengen, met een paar keer per dag wat beweging op een betonnen plaats je! Wie zijn mede schuldig aan deze toe stand? Zij die een nestje jonge poezen of honden groot laten worden zonder zeker te zijn van adressen van mensen, die hen met liefde willen opnemen. En zij, die hun volwassen kater niet laten castreren, hun loopse teefje niet aangelijnd uitlaten en nog veel erger, hun huisdieren on verzorgd achterlaten wanneer zij met va kantie gaan of hun hond of poes op de drukke rijweg uit hun auto gooien. Hoe kunnen deze onverlaten nog rustig van hun vakantie genieten? Helpt de Dieren bescherming de dieren te helpen, wordt lid of opnieuw lid en vergeet wat vroeger plaats vond. Aan beide kanten kan uit de gemaakte fouten geleerd worden, geeft weer uw vertrouwen. Noteert het giro nummer. Wie vlug helpt, helpt dubbel. Ons gemeentebestuur is van de toestand op de hoogte en ook van die zijde zijn moedgevende toezeggingen gedaan. Mogen de Dierenbescherming en de die ren op uw aller hulp rekenen? N. v. d. LEK-MUNS, Haarlem, (lid Dierenbescherming). In uw blad van 6 juni werd in de aan hef van het artikel over de Hartenlhst- school in Bloemendaal geschreven, dat de school wel in 1914 klaar was, maar pas in 1915 in gebruik werd genomen door de mobilisatie. Dit is niet juist. Wij be gonnen wel degelijk september 1914 in het nieuwe gebouw. A. M. VAN BENTHEM JUTTING-HOOG, Haarlem. Nog steeds gaat de reclame voor de Geschiedenisopleiding van de zijde van de MO opleidingscursussen dóór. Men „vergeet" in de fraai uitgevoerde prospec tussen op de schaduwzijden van de studie te wijzen. Dit is geen fair play tegenover de jonge mensen die van niets weten. Hun moet eerlijk op de risico's gewezen wor den. Het Dalmulderrapport van het mi nisterie van O. K. en W. zegt duidelijk dat „het tekort aan Geschiedenisleraren rond 1965 zal zijn opgeheven, waarna het aanbod de vraag sterk zal overtref fen." De examencommissie Geschiedenis MO waarschuwt tegen deze studie in haar jaarverslag over 1961. De Utrechtse hoog leraar in de Geschiedenis prof. dr. F. W. N. Hugenholtz zegt in de Utrechtse Stu denten Almanak 1964: „in het vak Ge schiedenis is iedere plaats bezet" en „groot aanbod op de markt bij een gerin ge vraag." Het r.k. lerarenblad Bonaventu- ra zegt in zijn nummer van 24 juli '64 zelfs: „bij voorkomende vacatures is het geen uitzondering dat er een tiental sol licitaties wordt ontvangen, waarvan een aantal van bevoegden of nagenoeg be voegden". A. P. BRANDES, Haarlem. En Hero vruchtenlimonade mee in Hero tins. Dat is handig! Meer inhoud, minder ruimte. 2 volle glazen per Hero Tin. Geen breuk - geen statiegeld. Vlot geopend en geschonken. SINAS 49 ct - CASSIS 59 ct CERISE 59 ct Advertentie Het is een wijs besluit het bruggetje over de Delft af te breken. Immers, het grootste en beste deel van Haarlems bur gerij (B. en W. behoren hier stellig ook toe) bezit tegenwoordig wel een auto en anders toch zeker een fiets of brommer. Nu, voor de automobilisten betekent de overgang bij de Zaanenlaan alleen maar last en ergernis, terwijl het voor de fiet sers geen bezwaar mag heten om een eindje om te rijden. Blijft alleen dat arm zalige beetje voetgangers. Wel, die moe ten het dan maar voor lief nemen twee keer een kwartier of langer om te lopen, wanneer ze bij de voetgangerstunnel moe ten zijn. En anders nemen ze maar de bus. O, gaat er geen bus naar de over kant? Och, dan huren ze maar een taxi, of, nog beter, ze blijven rustig thuis. Mensen, die slecht ter been zijn, vormen toch een gevaar op de weg. Bovendien kunnen ze, bij de Orionweg, in de korte tijd, die hun wordt toegemeten, onmoge lijk veilig de overzijde halen. En het is voor een automobilist, ook al treft hem geen schuld, echt niet leuk om een aan rijding te veroorzaken. Nogmaals, het is een zeer verstandig besluit van B. en W. C. VAN DER HEIDEN, Haarlem. Vraag gratis tinprikker. 2 gaatjes in tin zijn voldoende. Een Amerikaan verdient dollars, een Hollander guldens. In de omgerekende prijzen is weinig verschil. De Amerikaan verdient dus feitelijk veel meer. Waar om zijn onze prijzen zo hoog? zit er te veel winst tussen producent en consu ment? In Amerika heeft men zeer grote omzetten met kleine winst. Met hoger loon is niemand gebaat! Wel met lagere prijzen! H. SERVAAS, IJmuiden

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11