Portret van minister Cals voltooid ASPIRIN BAYER va< ieróat 3 TÏT W geef een boek Schimmels en insekten op sierplan ten (rozen)? Nederlanders bekroond in I congres Jeugd en Muziek mm Wm .FFL. NEGEN MUZEN Origineel zijn is niet te bedenken Bij hoofdpijn vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. éP i VRIJDAG 11 JUNI 1965 Arie Kater: „Je moet de ruimte om je heen open houden, solidair zijn met wat je ziet" DE 43-JARIGE SCHILDER ARIE KATER is een ras-Amsterdammer. Hij woont aan de Weesperzijde, bij de Nieuwe Amstelbrug, in een koket-stijlvol gebouwd huis. Hij bewoont er de bovenverdieping en heeft op zolder een ruim atelier. Parterre is een tabakswinkel en daarnaast een best café; een concentratie die de schilder goed ligt. Arie Kater is docent aan de Haagse Academie en de Haarlemse Academie '63. Hij heeft een scherp koppie, diepe lijnen langs de neus vleugels en melancholieke ogen. Een Nescio-wijsheid heeft hij, een gevoelige intelligentie die altijd raak-is omdat ze onbedoeld is, niet op compacte zeker heden mikt en onvermoeid blijft. Hij is een man van telkens dat éne regeltje. Zijn leerlingen luisteren aandachtig naar zijn gemompel, want ineens is er altijd „het regeltje", dat argeloze zinnetje waar het allemaal in zit. „Het beste rolt uit je achterzakje", hield prof. Bronner eens zijn leerlingen voor. Dat is^ ook zo bij Arie Kater, vooral omdat hij er geen weet van heeft; een „dichtertjeEen man wiens principes pas beginnen als het onbenullige voorbij is. Maar het onbenul lige is er bijna altijd.en Kater beweegt zich daarin dan met een mateloze welwillendheid, een omarmende goedheid; een bron van broederschap. „De Kater komt altijd later" is meer dan woordspeling, het is zijn langzame oogopslag; een lijfspreuk. In Katers atelier staat het zojuist voltooide portret van mr. J. M. L. Th. Cals. Ton Neelissen AVRO verdedigt „De verdedigers" Uitgeversbond contra de Staatsdrukkerij MET DIT STUIFP0EDER, TIJDIG EN REGELMATIG TOEGEPAST, UW PLAN TEN GEZOND. Tevens voor Uw tuin: Produkten van N.V. ORGACHEMIA BOXTEL j A W nabeschouwingen Père Duval ziek DAAR STAAT Het proces Andersonville Ad Interim HA De radio geeft zaterdag HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. T elevisieprogramma VOOR ZATERDAG NEDERLAND I O O 99 Vind je jezelf vooral portretschilder? „Och, portretschilder. Je schildert eigenlijk mensen. Bij 'n vrij schilderij is het avontuur groter, daar gaat 't me om. Soms lukt dat ook bij een opdrachtpor tret. Maar als je een hekel krijgt aan je model, moet het opdrachtportret tóch af. Bij een vrij schilderij kun je dan nog alle kanten op. Ik heb 't wel 'ns dat ik een model, zelfs als het een héél aardig mens is, niet meer kan zien. Maar dat werkt nooit na als 't af is, niet van mijn kant tenminste. Soms wel bij 't model, als ze héél ij del zijn." Bij een zelfportret, hoe is 't dan? ~Dan heb je niet die angst van iets af te hoeven maken. Ik heb geen verplichtingen tegenover mezelf. Ik heb een zelfportret waarvan ik niet eens meer weet of ik 't als zelfportret begonnen ben. Je begint al tijd met een vlek, om op een idee te ko men, net als bij de abstracten, een vlek. Alleen zou 't me vervelen om 't bij die vlek te laten. Maar zo'n vlek geeft me de mogelijkheden, de ruimte van het spelele ment. Anders zou ik me als een vis op 't droge voelen. Met dat portret van Cals, dat was gek, ik zag 't er eerst helemaal niet in. Je denkt: die man is zo keurig, zo net. Hij heeft drie maal geposeerd. Acht maanden geleden voor 't eerst. Je wilt geen schijnbewegingen staan te ma ken. Maar ik heb geluk gehad. Hij liet me helemaal vrij en toen was 't er met een." Is 't altijd zo met je portretten? „Ik durf niet eens goed te kijken in *t begin. Dan kijk ik er zo wat omheen, naar die massa die daar zo zit. En dan zegt zo iemand ineens wat. En ik zeg wat. Door dat gepraat vergeet ik dan dat ie voor me zit, dan ga ik werken en ik hoor niets meer. Ik zeg wel ja en nee, altijd op 't juiste moment, maar ik weet niet precies wat ie zegt. Net wat jij nou doet, met dat geschrijf van je en je ja en nee." Is er dat spelelement ook als je opdrachten maakt? „Ja, zelfs bij opdrachtportretten. Je be gint op 't doek te zoeken." Die vlek weer? Begin je abstract? „Ja natuurlijk. En dat begin je dan con ereet te maken, maar steeds van die vlek uit. Als je die verliest krijg je timmer- manswerk. Als ik goed ga moet 't bij een opdrachtportret hetzelfde zijn als bij, nou ja, een zelfportret. Als ik goed ga met iets dat ik weg moet geven krijg ik angst. Gewoon angst om 't kwijt te ra ken. Dat geeft een rem. Dat abstracte moment, zoals jij het noemt, daar moet je op doorgaan, dat moet je sublimeren. Dat is geraffineerder. De abstracten han gen op dat begin, voor mij is 't een on dersteuning. Zij hebben de pretentie per soonlijk te zijn en er bestaat niks saaiers dan 't persoonlijke want dan kom je met dingen die je overal kunt terugvinden. Maar als je het niét origineel wil doen origineel is gewoon niet te- bedenken dan wordt 't een kwestie van karakter." Wat bedoel je eigenlijk met persoon lijk? „De pretentie van persoonlijk willen zijn is saai. Persoonlijk zijn krijg je niet door bedenksels. Als je 't juist niet wil zijn kun je vrij naar anderen kijken, naar fij ne schilders en die gewoon mooi vinden. Je bakent de ruimte om je heen niet af met je eigen bedoelingen. Je moet de ruimte open houden, daar kun je écht per soonlijk in zijn. Je moet jezelf vergeten om aan jezelf toe te komen, heel eenvou dig. Ik heb wel eens tegen een abstracte schilder, 'n vriend van me, gezegd: als je doorgegaan was op je oude manier was je erboven uitgekomen, nu blijf je eron der." Waaronder? „Onder zijn eigen maat. Kijk, als je be gint dan begin je toch gewoon voor je zelf. Er zijn de prachtigste portretjes ge maakt, niet om te laten zien, maar voor 't graf. Dat is het heel persoonlijke. Je wil er niks mee, je komt erboven uit. Maar als je denkt: dat is nou wat ik wil, dan beperk je alles om je heen. Dan ga je aan de wereld denken, hoe ze 't zullen vinden. Dan ben je al met de lijst bezig terwijl je nog schildert. Als je goed bezig bent vergeet je de wereld wel. An ders komt ie binnen, 't is een soort lijst, een latje dat begrenst, een streep eromheen. Maar je moet 't toch zonder die streep maken, zonder die opzet spo ren, jouw sporen, na te laten, 't Was in 't begin toch ook voor jezelf. Een schilde rij is nooit toeval. Zonder 't een is 't an der niet. Toen ik zestien was dacht ik al zo. 't Is een kwestie van solidariteit. Solidariteit waarmee? Met alles wat er is en wat je ziet, dat is die ruimte. Die moet je open laten. Als je er iets van wil, als je er iets héél persoonlijks mee wil gaan doen, als je 't van tevoren al zo zeker weet, dan ben je er niet solidair mee, dan gebruik je 't voor je pretenties. Dat geldt voor alle kunstenaars. Jazeker, ik ben niet te rottig om iets vóór de abstracten te zeggen. Maar als ik zie waar 't applaus vandaan komt hoeft 't voor mij niet meer. 't Komt bij abstract en figuratief natuurlijk op het zelfde neer, maar ik vind de resultaten van de abstracten dikwijls te eng. Ik heb 't abstracte nodig om gericht te zijn. Zo'n wit doek moet z'n richting geven. Maar al die namen, al die grootheid, daar zou natuurlijk veel van wegvallen als ze Het door Arie Kater geschilderde portret van mr. J. M. L. Th. Cals, oud-minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen. Het portret is bestemd voor de „mini sters galerij" in het ministerie aan de Nieuwe Uitleg in Den Haag. I een gewoon tekeningetje maakten. Als je goed kijkt ben je solidair met wat je ziet. Dan ben je niet alleen meer. Niet dat je 't daarom doet, maar die functie krijgt I het." En pop-art? „Droeve kermis. Kermis moet door het publiek worden gemaakt. En als ze ker mis gaan maken zonder publiek, dan vind ik 't triest. Als het publiek zich écht mees ter zou gaan maken van die kermis, dan zouden de pop-artiesten er niet meer zijn. Ramp voor ze. Maar een échte kermisdi- recteur is blij als er mensen zijn. Maar als je van een museum zo'n echte kermis zou maken, verliest de directeur zijn bo ventoon. Iemand die de primitief wil spe len moet 't ook zijn, want als je 't niet bent wordt 't heel wat anders. Van Gogh had eigenlijk geen vrienden. Nu is hij de grote revolutionair. Maar de omwente- laars van nu? Hun namen staan thuis op de gordijnen gedrukt. Rooie en gele deu ren thuis. Appel doet net of hij altijd zo geweest is. Ik was altijd reuze slordig in verhouding tot hem op de academie. Hij slaagde op de academie, ik ben er ge zakt. Gek eigenlijk, want wat het bur gerlijke aangaat ben ik handiger dan hij. Ik was reuze slordig, gooide er met de pet naar. Ook Ger Lataster heeft altijd netter geschilderd dan ik, decoratiever en helemaal haaks. Er mankeerde niks an. „Weet je, er worden altijd teveel belof tes gedaan. Je moet je er niet op vast leggen. Je moet eigenlijk ook niets aan vallen, anders kun je morgen niet het zelfde gaan doen. Je moet alles om je heen open houden." De Nederlandse deelnemers aan het we reldcongres „Jeugd en Muziek", dat dit jaar in Wenen werd gehouden, zijn op het Centraal Station te Amsterdam aangeko men. Onder hen bevond zich het Neder landse muzikale duo dat op het congres de eerste prijs in de sectie kamermuziek in de wacht sleepte: de klarinettist Geert van Keulen en pianist Stanley Hoogland. De eerste is leerling aan het Amsterdams Muzieklyceum, de tweede is reeds voor zijn eindexamen aan hetzelfde lyceum ge slaagd en studeert nu voor het behalen van de Prix d'Excellence. Aan het con gres namen c. 30 landen deel, waaronder ook enkele van achter het ijzeren gordijn. De Nederlandse afdeling van de inter nationale federatie van „Jeugd en Mu ziek" dat zich ten doel tselt jeugd en mu ziek nader tot elkaar te brengen, had een afvaardiging van 50 leden naar Wenen ge stuurd. Van dat aantal waren er 19 musici die allen, op één na, deel uitmaakten van het 100 man tellende internationale jeugd orkest dat gisterenavond de slotuitvoering in de Oostenrijkse hoofdstad gaf. De prijs die werd toegekend door een jury samen gesteld uit Weense muziekrecensenten, bestond uit een porseleinen beeldje. De belangrijkste prijs volgt echter nog, na melijk de uitwisseling met andere jeugd- ensembles. (Van onze radio- en t.v.-medewerkster) Bij het protest dat een naamloze arts, schrijvend onder het pseudoniem „Colle ga" in het vakblad ten behoeve van de medische professie „Pols Internationaal" heeft aangetekend tegen de AVRO, die op 18 mei jl. in de Amerikaanse serie „The Defenders" een aflevering uitzond over abortus-provocatus, tekent de AVRO het volgende aan. „Wij willen", aldus de perschef van de AVRO, de heer H. Reinhardt, er op wij zen dat het hier niet gaat om een docu mentaire behandeling van de abortus, maar dat deze gewraakte uitzending slechts een verhaal was uit een reeks films. In dit verhaal werd dit onderwerp behandeld op een manier, waarbij de fan tasie van de schrijver de vlucht heeft ge nomen. Zijn behandeling van dit thema was wel wat gedurfd, maar aanvaard baar. De AVRO heeft dan ook geen en kele reden aanwezig geacht om dit pro gramma niet uit te zenden. Achteraf zijn wij in die mening versterkt door het feit dat noch van uit het publiek, noch van medische zijde reacties op dit program ma zijn gekomen. Ter voorkoming van een misverstand willen wij nog opmer ken, aldus de heer Reinhardt, dat „Pols Internationaal" geen medisch blad is en dat het hier ook niet gaat om de mening van de Nederlandse artsenstand: „Pols Internationaal" is het tijdschrift van een farmaceutische fabriek, voor zover be kend uit Amerika, zodat de uitlatingen van „collega" slechts beschouwd moeten worden als een willekeurig artikel in een willekeurig blad van de hand van een wil lekeurige arts." (Van onze correspondent) De Koninklijke Nederlandse Uitgevers bond heeft bij de minister van Binnen landse Zaken geprotesteerd tegen de kor ting, die de Staatsdrukkerij en -uitgeverij de boekhandel biedt bij afname van een bepaald aantal exemplaren van het boek „De Ondergang" van prof. dr. J. Presser. Volgens de Uitgeversbond zit de Staats drukkerij met 45 tot 50 percent boven het gebruikelijke kortingspercentage, dat 35 tot 40 percent zou bedragen. Er zijn volgens de heer Oltheten voor beelden te over van kostbare uitgaven, waarvoor een even hoog kortingspercen tage gold Advertentie Gesal stuifpoeder het universele stuifpoeder tegen schimmels en insekten in de zomer. Veilig, doelmatig, fraai verpakt. Verkrijgbaar bij zaadhandel, bloemist en drogist. Gesatop strooikoker tegen onkruid op paden. Basudine spuitbus tegen luis op rozen, kamerplanten, enz. Pesco 18-15 spuitbus tegen onkruid in gazons. Arie Kater. Pater Aimé Duval, de beroemde zingen de priester, is in een ziekenhuis in Genève herstellende van een hartaanval. Hij kreeg deze eerder in de week toen hij met een auto door Genève kwam. Hij is 47 jaar Advertentie De N.C.R.V.-omroepster bood vooraf haar verontschuldigingen aan: de drie jaar oude tele-recording van „Het Proces Andersonville" zou van niet al te beste kwaliteit zijn. Inderdaad kwam hier en daar dit toneelspel van Saul Levitt in een Vlaamse rolbezetting wat minder vloeiend door, maar in het algemeen genomen deed dat toch weinig afbreuk aan de kwa liteit van het geheel. Het is een verstan dig besluit van de N.C.R.V.-televisie ge weest, nu zij eindelijk kans zag het stuk in handen te krijgen, het alsnog op het scherm te brengen. „Het Proces Ander sonville" bevat een belangwekkende in houd en heeft van Jan Teulings een be kwame vertaling gekregen. Het spel is ge baseerd op het officiële verslag van de rechtszaak tegen kapitein Henri Wirz, de man die rond het begin van 1864 even voor de afloop van de Amerikaanse Bur geroorlog gedwongen wordt de leiding op zich te nemen van het krijgsgevangen kamp „Andersonville", waar 40.000 solda ten uit de noordelijke staten zijn opge sloten. Bij de bevrijding blijken 14.000 mi litairen te zijn overleden, onder meer als gevolg van een nijpend gebrek aan voed sel, een tekort aan medicijnen, erbarme lijke sanitaire toestanden, hardvochtigheid slechte behuizing en te weinig kleding, waardoor de gevangenen zich niet konden beschermen tegen het strenge klimaat. De aanklager, de krijgsauditeur zoal# Teulings dat heeft genoemd, verwijt ka pitein Wirz dat deze niet heeft gehandeld in overeenstemming met de geldende voorschriften en beestachtige bevelen uit gevoerd heeft. Wirz daarentegen meent gehandeld te hebben zoals dat van een militair verwacht wordt: hij heeft stipt iedere opdracht van zijn meerdere opge volgd. Een interessant onderwerp dus, dat herinneringen oproept aan een nabij ver leden. Er werden opmerkelijke spelprestaties door de Vlamingen geleverd. Vooral Mau- rits Gossens als kapitein Wirz, maar ook aanklager en verdediger, die in het spel het meest op de voorgrond traden, maak ten het proces tot een boeiende uitzending. Eveneens op Nederland I zagen we het bezoek van Jan van Hillo aan Nederland se suikerplantages in Ethiopië. Een goe de reportage over deze vestiging in Won- i, de H.V.A., die per jaar 70.000 ton sui ker produceert die voornamelijk voor bin nenlands gebruik bestemd zijn. Ondanks Van Hillo's grote bewondering voor het initiatief van deze Nederlanders, deed het weldadig aan toen we hoorden dat bij voorbeeld de binnenlandse losse arbeiders ongeveer twee gulden per dag verdienen hem eerlijke vragen te horen stellen over sociale voorzieningen en opleiding. „We moeten eerbied hebben voor ander mans levensstijl. Werkkrachten zijn hier niet te koop. Wij mogen in deze bedrijven niet herinnerd worden aan het feodale be leid, zoals dat werd gevoerd in Neder- lands-Indië". Jan Huyskens en Didier van Hoekenberg hadden uitstekend camera werk verricht. HILVERSUM I 402 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Het levende Woord, medita tie. 7.05 Klassieke grammofoonmuziek. 7.30 Nieuws. 7.40 Geestelijke liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Djinn: gevarieerd pro gramma. (8.30-8.40 Nieuws; 9.35 Water standen). 12.00 Angelus. 12.03 Lichte gram mofoonmuziek. 12.24 Marktberichten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Religieus nieuws. 12.45 Overheidsvoorlichting: Geven en nemen. De familie Van Buuren praat weer over het verkeer. 12.55 Licht instrumentaal en semble en zangsolisten: afgewisseld met lichte orkestmuziek. 13.15 Voor de jeugd. 14.10 Musicerende dilettanten: meisjes schoolkoor. 14.30 Voor de kleuters. 14.40 Franse les. 15.00 Dansorkest en licht in strumentaal ensemble. 15.30 Signaal: do cumentatie van en over jonge mensen. 15.50 Lichte muziek (opn.). 16.30 Sportpe- riscoop. 16.40 Populaire grammofoonmu ziek. 17.10 Lichte muziek (opn.). 17.30 Kunstkroniek. 18.00 Lichte grammofoonmu ziek (plm. 18.20 Toeristische tips). 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Ac tualiteiten. 19.30 Berlijns Philharmonisch orkest (opn.): klassieke muziek. 20.30 Drie van Elck wat wils: gevarieerd muzikaal programma. 21.30 Reisoogst: zwerftochten door gedroomde en werkelijke werelden, klankbeeld. 21.50 Lichte grammofoonmu. ziek. 22.20 Actualiteiten of grammofoon, muziek. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Tussen licht en donker, lezing. 22.55 Stereo: Nieuwe klassieke grammofoonpla ten. 23.55-24.00 Nieuws. VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymnastiek en socialistische strijdlied. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 7.25 Van de voorpagi na. 7.30 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmu ziek. 8.30 Lichte grammofoonmuziek. 9.10 Populair klassieke muziek (gr.). VPRO: 9.40 Het geheim in de alledaagsheid, le zing. 9.55 Samen uit (III slot), lezing. VARA: 10.00 Loon naar werken, lezing. 10.10 Z.O. 135, gevarieerd programma. (Om 11.00 Nieuws). 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Actueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA- varia. 13.20 Stereo: Licht orkest met zang solisten. 13.40 Voor de twintigers. 14.15 Radio Jazzclub. 14.45 Voor nu en later, lezing. 15.00 Nederlandse zangers uit vroe ger jaren (opn.). 15.40 Boekenwijsheid. 16.00 Nieuws. 16.02 Licht instrumentaal trio. 16.25 Lichte grammofoonmuziek. 17.05 Amateursprogramma. 17.30 Actualiteiten. 18.00 Nieuws en commentaar op het nws. 18.20 Lichte grammofoonmuziek voor teen agers. 19.20 Voor de kinderen. 19.30 Ste reo: Promenade orkest en zangsoliste: amusementsmuziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Ge vaarlijke haven, hoorspel. 21.10 Stereo: Concertgebouworkest en zangsoliste: klas sieke en semi-klassieke muziek. 22.30 Nws. 22.40 Sport op zaterdag. 22.45 Chansons. 23.15 Zij die van de zon leven, muzikaal klankbeeld. 23.45 Lichte grammofoonmu ziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Gevarieerd program' ma. 12.25 Weerbericht, mededelingen en berichten. 12.30 Stereo: lichte muziek. 12.57 Programmaoverzicht. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.20 Gevarieerde muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Jazzmuziek. 15.00 Nws. 15.03 Radioweek I, II en III. 15.15 Hoor spel. 16.45 Klankbeeld. 17.00 Nieuws, weer bericht en mededelingen. 17.15 Amateur koren. 17.30 Kerkorgelrecital. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesport- berichten. 18.30 Kleinkunstprogramma. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Grammofoonmu ziek. 19.00 Nieuws, weerbericht en radio kroniek. 19.30 Festival van de Lichte Mu ziek. 22.00 Nieuws en berichten. 22.15 Jazzmuziek. 22.45 De zeven kunsten. 23.00 Nieuws. 23.05 Dansmuziek. 23.55-24.00 Nws. VOOR VRIJDAG NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Ba rend de Beer. AVRO: 19.06 Rooster: tie nermagazine. 19.35 De Flintstones, teken film. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht AVRO: 20.20 Televizier. 20.40 De verdedi gers: de gesloten kamer. TV-film. 21.30 Voor de vuist weg, gevarieerd program ma. NTS: 22.40 Toeristische tips van de A.N.V.V. 22.43-22.48 2e journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. KRO: 20.01 De Phil Silvers Show een karwei tje in Las Vegas. 20.25 Prijs van de rust, documentaire. NTS: 20.55-22.10 Studio I: Gejaagd door de wind parodische musi cal. VARA: 16.00 Klantenservice, TV-film NTS: 16.25 Bespied ooievaars, filmdo- kumentaire. 16.45 Op weg: adviezen en tips voor vakantie. 17.00 Pak een boek: programma over jeugdboeken. 17.20 Voor de kinderen. NTS: 19.00 Nieuws in het kort 19.01 Barend de Beer. VARA: 19.06 Raw hide: Vreemde eenden in de bijt, Western film. 19.55 Tentoonstellingsagenda. NTS: 20.00 Journaal VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Grand Gala des artistes 1: showprogramma. 21.55 Mickey Rooney Show. 22.20 Mainly Millicent: TV-film showprogramma. NTS: 22.55 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.01 Een diamant voor Carla, Tv-musical. 20.45 De 700 miljoen (II): filmverslag over het le ven in de Chinese Volksrepubliek. 21.25 Detective-bureau Lynx de man met het zilveren masker: TV-film. 21.50 Tekenen van vernieuwing, causerie. 21.55-22.10 At tentie. Advertentie kj Koningin bij N.A.T.U.-jubileum. De konin gin heeft het voornemen in verband met het 225-jarig bestaan van de Nederlandse Amateur Toneel Unie de opvoering van twee toneelstukken bij te wonen op za terdag 19 juni in de sociëteit P.H.R.M. te Utrecht.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 13