Onderscheiding voor Conring aan de orde op Expogé-congres AGENDA LOOP VRIJ IN EN UIT Kort en bondig KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO GROEN CO IHaranka meubelen VAM-bedrijf nu aangepast aan „welvaartvuil" Meisje was te sterk voor aanrander IRESLONG-HILLEGOM „Juliana-tulips" bloeien weer in Ottawa Man probeerde zijn meisje te doden VJaardingse vishandel verkoopt geen nieuwe haring meer Bejaard echtpaar omgekomen door kolendamp Auto tegen boom, bestuurder overleden Veel regen doet rivieren weer wassen Eerste kersen in Tiel aangevoerd Vrij zonnig Maranka Me aarlem VRIJDAG 11 JUNI 1965 Centrale verwarming „Duiker" oliebranders „Duiker" aardgasketels Simon Wiesenthal komt naar Den Haag Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk GOUDVISSEN Gebr. Veeninga HET WEERBERICHT ZEGT: G. A. v. d. STEUR KRUISSTRAAT 7 - HAARLEM telefoon 02500 - 1 07 30 6ooi die Ftexs er weer in, we winden j Y WERKRAPPORTEN o.a o De commissaris der koningin in de pro vincie Drente, mr, K. H. Gaarlandt, heeft het vrijwel totaal vernieuwde en uitgebreide bedrijf van de n.v. Vuilafvoer maatschappij VAM, te Wijster officieel in werking gesteld. Dit bedrijf is in 1931 ge sticht om de ontginningsgronden in Dren te met compost vruchtbaar te maken. Toen de oude fabriek in juli 1964 werd stilgelegd waren ruim 4,1 miljoen ton ste delijke afvalstoffen uit Den Haag, dat gaat overschakelen op vuilverbranding, en een negental andere gemeenten ver werkt. Gebouwen en installaties waren versleten en verouderd. Doordat de sa menstelling van het vuil veranderde was aanpassing van de bewerkingsmachines nodig. Ook gingen gebruikers van compost een groter sortiment kwaliteiten vragen. Als gevolg van de welvaart neemt het percentage reststoffen bij de compostpro- duktie toe. De omloopsnelheid van duur zame verbruiksgoederen is veel groter dan vroeger waardoor het percentage compost dat uit vuil wordt verkregen sinds de oorlog is gedaald van 80 tot 60 percent. De hoeveelheid afvalstoffen per inwoner is gestegen. Thans wordt voor Nederland een gemiddelde van 200 kg. per hoofd per jaar aangenomen. Sinds 1951 zijn er 15 compostbedrijven in ons land, drie van de V.A.M. en 12 van gemeenten. In 1964 ging van de totale Nederlandse stadsvuilcompostproduktie (ruim 190.000 ton) 50 percent naar de tuinbouw, 31 percent naar de plantsoe nen, sportparken en wegbeplantingen en 18 percent naar de akker- en weide- bouw. De V.A.M. en de andere compost bedrijven verwerken 40 percent van het huisvuil der Nederlandse bevolking. Voor 60 percent zal in de nabije of verdere toekomst nog een oplossing gevonden moeten worden. Advertentie OVERVEEN TELEFOON 54855 De Nederlandse vereniging van ex-po litieke gevangenen uit de bezettingstijd zal zich tijdens het vierde vrijheidslus trumcongres, dat van 23 tot 26 juni in Den Haag wordt gehouden, bezig houden met het feit dat dr. Hermann Conring. de voormalige gevolmachtigde van Seyss Inquart in Groningen, onlangs in de Duit se bondsrepubliek een hoge onderschei ding heeft gekregen. Het congles, waarvan de openingszit ting op de 23e zal worden bijgewoond door koningin Juliana en prins Bernhard, staat in het teken van de overdracht van de doelstellingen en idealen van de ver eniging aan de jeugd. Daarom zullen zes tig jongeren permanent bij alle onderde len aanwezig zijn. Belangrijke gasten zijn Simon Wiesen thal, het hoofd van het joodse bureau op sporing oorlogsmisdadigers te Wenen, die op donderdagmiddag in de Haagse dieren tuin een inleiding zal houden en op heel ander terrein de populaire zange res Vera Lynn, die door haar aanwezig heid het vrijheidslustrumfestival op vrij dagavond zal gaan opluisteren. Er zullen ongeveer zevenhonderd ex-po- De Amsterdamse politie heeft op de Ringdijk een 27-jarige monteur aangehou den, die er van wordt verdacht twee veer tienjarige meisjes te hebben lastig geval len. Eén van de meisjes wist te ontkomen, het andere meisje werd gegrepen, waarna de man trachtte onzedelijke handelingen met haar te plegen. Dit lukte hem niet omdat het meisje zich hevig verzette en haar aanvaller op een gegeven moment zo stevig bij de kraag van zijn overhemd te pakken had dat hij haar verzocht hem alsjeblieft los te laten. Toen zij dit deed rende hij weg, maar twee mannen, die op het hulpgeroep van het andere meisje waren toegesneld, hielden hem tegen en gaven hem over aan de politie. c BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De held van het Lunapark", a.l. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en laterdag 14, 19 en 21.15 u.: „James Bond contra Dr. No.", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Uitdaging in Gibraltar", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Winnetou keert terug", a.l. Minerva, 20 u.: „Becket", 14 j. Zaterdag 14.30 u.: „Rekruut tegen wil en dank", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De dag na de invasie", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De vechter van Montana", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Elektra", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Expositie van poppen van Ma ja Alexander en Trudy de Ruyter. Tot 14 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, -schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u.; zon- en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen en grafiek van Jan Koning. Tot 1 juli. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): „Oost en West". Schilderijen en aquarellen van-Hal Wichers. Tot 20 juni. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klas siek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Expositie van cultuur-historische diorama's. Dagelijks van 14-17 u. Tot 5 juli. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Academie '63 (Koudenhorn)Openstel ling der ateliers ter kennisname van het werk van deelnemers. Dagelijks geopend van 13-19 u. Tot 13 juni. Artificia (Binnenweg 74, Heemstede): Beeldhouwwerken van Piet van Heerden en tekeningen en schilderijen van Wim Steyn. Dagelijks geopend van 9.30-18 u. en vrijdags ook van 19.30-22 u. Tot 1 juli. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuln en minicorso. Dagelijks geopend van 9-18 u.; golfbaan tot 21 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 4 juni). Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten 7.00 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. 02520 - 5347 'S MAANDAGS GESLOTEN VRIJDAG 11 JUNI City, 20 uur: „Sandokan, de tijger van Ceylon'. Stadsschouwburg, 20 uur: „Susanne". Triabasveld, 21 uur: Taptoe IJmuider Harmonie met jeugddrumkorps en Natio naal Majoretten Peloton. Oud-Katholiek Verenigingsgebouw, Jaar vergadering Oud-Katholieke Kinderbe scherming. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 12 JUNI City, 19 en 21.15 u.: „Sandokan, de tijger van Ceylon". Stadsschouwburg, 20 u.: „Susanne". Poptaplantsoen, 14.30 u.: Marswedstrijd, sectie muziek Velser Gemeenschap. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder vrijdag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 10 tot 12 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. ZATERDAG 12 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Voor post in de jungle"; 23.30 u.: „Misdaad en striptease". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Geen alibi voor moord". W.B. Theater, 20 u.: „De leeuw van Sy racuse". Terreinen „DEM" en „Beverwijk", 14 u.: Voetbalvijfkamp voor pupillen en adspi- ranten met deelname van alle plaatselijke voetbalverenigingen. Tennispark „Duinwijck", Zeestraat, 14 u.: Finales Lawntennistoernooi om het kam pioenschap van Beverwijk. Sportpark Adrichem, 15 u.: Atletiek, 25 km wegwedstrijd, met deelname van vele bekende lange afstandlopers. Parcours Oosterwijk-Meerestein. Start en finish Sportpark Adrichem. Galerie Boumans, Breestraat 122, ex- Rositie werken van de heer Kraaijpoel van de Haarlemse schilders „De Groep", geopend van 9-18 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 15-21 uur; r.-k. .leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. litieke gevangenen uit Nederland en an dere landen deelnemen. De jongste deel' neemster is mejuffrouw W. M. Vernooy uit Utrecht, die op 7 april 1943 in het concentratiekamp Vught werd geboren, de oudste is een Limburger van 87 jaar. OTTAWA (AP) Het is vanddag 25 jaar geleden dat (toen nog) prinses Julia na als vluchteling voor de nazi's in Cana da aankwam. De herinnering aan haar verblijf in de Canadese hoofdstad wordt elk voorjaar, als daar de tulpen bloeien, hernieuwd. Prinses Juliana verbleef van 1940 tot 1945 in Canada. Toen zij naar Nederland terugkeerde, beloofde ze Ottawa 20.000 bloembollen te sturen als een bewijs van haar dankbaarheid voor de gastvrijheid die haar door het Canadese volk was ver leend. De eerste zending arriveerde in 1946 en sindsdien zijn de „Juliana-tulips" elk jaar gekomen. Zij vormen de stimu lans voor het jaarlijkse Canadese tulpen festival, dat een van de grootste toeris tische attracties van Ottawa is geworden. Slechts een paar mensen waren op die zonnige 11 juni in 1940 aanwezig in de ha ven van Halifax toen daar de Nederlandse kruiser „Sumatra" arriveerde met aan boord prinses Juliana en haar twee doch ters. Beatrix was toen twee-en-een-half jaar, en Irene negen maanden. De prinses en haar kinderen hebben vijf jaren in Ottawa gewoond. Koningin Julia na denkt nog steeds met warmte terug aan die dagen, dat zij door de straten wandelde om ter kerke te gaan, te win kelen of vrienden te bezoekne. Zij leefde zeer eenvoudig in haar huis in de voorstad Rockcliffe. De prinses deed het huishouden, maakte de bedden op en veegde vloeren. Haar vriendin, ba- ronel Roëll, kookte. Prins Bernhard maak te daar een einde aan en nam personeel in dienst. De geboorte van prinses Margriet ver oorzaakte heel wat opwinding in de Ca nadese hoofdstad. Toen de prinses op 19 januari 1943 werd geboren, werd een ka mer in het ziekenhuis van Ottawa voor die gelegenheid tot Nederlands grondge bied verklaard, zodat Margriet op Neder landse bodem ter wereld kon komen. In juni van hetzelfde jaar kwam koningin Wilhelmina de doop bijwonen van haar nieuwe kleinkind. Koningin Juliana is na de oorlog één keer in Canada teruggeweest. Dat was in april 1952, na de terugkeer van een offi cieel bezoek aan de Verenigde Staten. Zij bezocht toen vele van de plaatsen in Ot tawa waaraan zij goede herinneringen had behouden. Advertentie voor de vijver. NATURALISTEN Jacobjjnestraat 10-18 - Telefoon 13265 G. O. Gracht 62 - Haarlem - Tel. 11269 Advertentie ANEGANG 39 - HAARLEM TELEFOON 1 63 40 Komt u rustig eens binnen kijken, het geeft u geen enkele verplichting. In een vlaag van verstandsverbijstering heeft een 28-jarige metaalbewerker uit Gouda langs de Parallelweg even buiten Gouda een meisje waarmee hij enige tijd verkering had ernstig letsel toegebracht. Het slachtoffer, de 22-jarige modinette Debora H. Huijgen uit Kinderwijk is in bewusteloze toestand opgenomen in het Van Iterson-ziekenhuis in Gouda. Haar toestand is zeer ernstig. Het meisje was naar Gouda gekomen om haar verkering, waarop haar ouders niet waren gesteld, te verbreken. De me taalbewerker ontstak in woede en tracht te het meisje te wurgen. Toen zij bloe dend en bewegingloos op de grond lag trapte hij haar nog tweemaal in het ge zicht. De metaalbewerker liep daarna de weg op, hield een automobilist aan en ver telde hem dat hij zijn meisje had ver moord. Hij verzocht de automobilist hem naar het politiebureau te brengen, het geen deze dadelijk deed. Een grote vishandel in Vlaardingen ver koopt geen nieuwe haring meer omdat volgens de handelaar ook in de volgens de regel gezouten haring larven voorko men. De Scheveningse handelaren halen hier de schouders over op. Dat is bekend, zeg gen ze, maar als de haring goed wordt schoon gemaakt en dat gebeurt in Den Haag zit er geen larf meer in. De keuringsdienst van waren stelt even als vorig jaar een uitgebreid onderzoek in naar de kwaliteit van de haring. Zij zal hierover rapporteren aan het ministerie. De haringhandelaren hopen, dat dit gun stig zal uitvallen, want zij voelen zich zeer gedupeerd door de waarschuwing van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Zowel het ministerie van Volksgezond heid als het produktschap van vis en vis- produkten merkten naar aanleiding hier van op, dat de zoutingsvoorschriften, zo als die door het produktschap worden ge hanteerd, garanderen dat de larven dood zijn. Die voorschriften zijn gemaakt na dat er uitgebreide proeven waren geno men. In Maartensdijk is het bejaarde echt paar L. Cornelissen-Van Muissenburg door kolendampvergiftiging om het leven gekomen. Een schoondochter die op be zoek kwam trof het echtpaar levenloos aan. De heer Cornelissen was 81 jaar, zijn vrouw 76. De 49-jarige in Amsterdam wonende J. D. van Haaren is donderdagavond omstreeks kwart over negen in Haarlem mermeer om het leven gekomen, toen hij met zijn personenauto tegen een rechts van de rijbaan staande boom reed. Het ongeval gebeurde op de Lijnderdijk nabij Badhoevedorp, nadat het slachtoffer een tegenligger was gepasseerd. De man, die alleen in de auto zat, over leed ter plaatse. Het gehele voorjaar hebben de Rijn, de Waal, de Lek en de IJssel een abnor maal hoge waterstand te zien gegeven. Begin mei kwamen nog vele uiterwaar den blank te staan, hetgeen voor veel veehouders een grote schadepost werd. De afgelopen dagen is er voor juni ab normaal veel regen in het hele Rijnge bied tot in Zwitserland gevallen, plaatse lijk in twee dagen meer dan 60 mm. Hier door is de Rijn, die nog steeds een vrij hoge waterstand had opnieuw sterk gaan wassen. Tot in Zwitserland werd vanmorgen een was van 40 tot 80 cm. gemeten. Ook de vele zijrivieren als Moezel en Main meldden was. In Keu len bedroeg de stand vanmorgen 5.04 cm. boven NAP met een was van 80 cm. Waarschijnlijk zal de stand in Keulen rond het weekeinde in de buurt van 6 meter boven NAP komen, waar door begin volgende week de meeste ui terwaarden van Rijn, Waal, Lek en IJs sel opnieuw blank komen te staan, moge lijk zelfs met een waterstand tot aan de dijkvoet, hetgeen in juni een grote uit zondering is. Koninklijke belangstelling. De koningin heeft het voornemen het ochtendpro gramma van de landdag „Eurofest 1965", die door de Arnhemse Platte lands Jongerenorganisatie „Jong Gelre" in samenwerking met de Plattelands Jongerengemeenschap Nederland en het „European Committee for Young Far mers and 4-H-clubs" op vrijdag 16 juli in de pluimveehal te Barneveld wordt gehouden, bij te wonen. Pech. Toen een automobilist in Den Haag even stopte, tikte er een man tegen de voorruit, die hem sommeerde zijn pa pieren te laten zien en zijn auto te laten controleren. De man verklaarde van de politie te zijn en zwaaide met een kaart die blijkbaar als legitimatie moest die nen. De automobilist haalde toen ook een kaart tevoorschijn, waaruit bleek dat hij een politieman uit Rotterdam was. Hij leverde zijn pseudo-collega aan de Haagse politie over, die proces verbaal opmaakte tegen de onbevoegde controleur. Onder trekker geraakt. Tijdens het maaien van een land te Zwaagdijk is de 42-jarige eigenaar van een loon-maaibedrijf uit Oostwoud, de heer K. Bruin, met zijn trekker in een sloot gekanteld. Hij kwam daarbij onder het voertuig terecht en verdronk. Bedrijfsongeval. De 21-jarige houtbewer ker Maarten Koomen uit Krommenie Is bij een bedrijfsongeval in de timmer fabriek Hondera in Krommenie om het leven gekomen. Advertentie MEER ZON Lichtgewicht colberts vanaf 88.— Wasbare zomerpantalons vanaf 68.— 259. Ademloos luisterde Brammetje toe, terwijl Sinbad de Zeeman vervolgde: „Er was niets, wat ik kon doen. Hulpe loos hing ik aan het touw boven de afgrond Ik wist, wat de vogel van plan was, maar ik kon hem niet tegenhouden." Zijn ogen sperden zich wijd open van schrik bij de herinnering aan deze afschu welijke gebeurtenis. „Het was als in een nachtmerrie. maar dit was werkelijkheid. Met een sna vel, zo scherp als een mes, sneed de vo gel het touw door, waaraan ik hing. Draad je voor draadje knapte af. Ik kon niets anders doen dan te proberen door" schreeu wen die vogel te verjagen. Maar het dier scheen te weten, dat ik niets kon doen. En op een kwaad moment prak het touw af. Ik viel in de diepte en verloor het be wustzijn." Tutu slaakte een diepe zucht. „Alle krrakepitte, wat spannend," kras te hij. „Nou zie je maar weer, hoe gemeen vo gels kunnen zijn," zei Karo de Scheepskat „Ik ben vogel," herinnerde Tutu hem maar dat vond Karo een kinderachtige op merking. DAT ANDERE WIED, i L-=- TOCH NOOIT iEN WE MOETEN HE, «IE VAN6T STEEDS VISSEN, JE MOET HET TWEEDE WIEL VAN6EN 1 HOERA, PlNGO-HET VOOH, NO 66(51 NT TWEEDE WIELI AtlES WEER VAN VOREN Af AAN NU NAAR HOIS -1806-8. Aan de veiling in Tiel, zijn gisteren de eerste kersen aangevoerd. De prijs be droeg 4,05 per kg. Dit jaar zal de oogst niet groot zijn, in het bijzonder de alom bekende en be geerde meikers heeft het erbij laten zit ten. Door het koude voorjaar is de oogst minstens een week vertraagd. Eén dag per tik. Bij wijze van snelgerecht is een in Venlo woonachtige Turkse ar beider veroordeeld tot tien dagen ge vangenisstraf. De man had vier dagen tevoren in een pension te Venlo een landgenoot mishandeld met een fles. Hij zou daarmee tien maal hebben ge slagen, hetgeen door de rechter werd gehonereerd met één dag gevangenis straf per tik. VWWWWVWVWIflfVWWWWWVWVWIfWWWWtl fWV/WWWWVVWWVVWVWVVVWVfVVWWWWWWWVV» Het K.N.M.I. deelt mee: Een boven Frankrijk aanwezig hoge» drukgebied komt langzaam naderbij, waardoor in de komende 24 uur de wind zwak en veranderlijk wordt. In de nacht kan zich plaatselijk mist vormen, die vroeg in de ochtend oplost. Daarna zal voor een groot deel van de dag overwe gend zonnig weer verwacht kunnen wor den. Ten westen van een hogedrukgebied bo ven Ierland en West-Engeland komt veel regen voor. Ook in Oost-Europa valt nog overvloedig regen. Het weer in het Alpen gebied is de afgelopen 24 uur wat verbe terd. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. ■oS -8 8 Eg Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geheel bew. geheel bew. geheel bew. geheel bew. zwaar bew. motregen motregen regen half bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew. motregen zwaar bew. zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. onbewolkt mist zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. regenbui mist zwaar bew. geheel bew. regen zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt n nnw nnw nnw nnw n nnw wnw n ono no n o z nnw nnw n nnw w.st. nno n nw wnw nw zw no ono wnw w.st. wzw nw w.st. nnw w.st. w.st. n 15 17 17 17 19 20 22 22 26 25 17 20 11 23 20 22 21 23 18 13 19 22 22 17 14 10 25 15 11 19 28 22 22 23 25 24 0 0 0 0 0 0.1 0.1 0.1 0 0 12 0 0 0 0 0 0 0.2 0 9 0 26 40 0.4 0 1 65 1 0 0 0 0 0 0 Zon- en maanstanden Vrijdag 11 juni Zon op 04.20 uur, onder 20.59 uur. Maan op 18.22 uur, onder 03.03 uur. Zaterdag 12 juni Zon op 04.20 uur, onder 21.00 uur. Maan op 19.35 uur, onder 03.24 uur. Maanstanden 14 juni 2.59 uur volle maan. 22 juni 6.36 uur laatste kwartier. 29 juni 5.52 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in .Tmuiden Vrjjdag 11 juni Hoog water 1.48 uur en 14.16 uur. Laag water 9.34 uur en 22.12 uur. Zaterdag 12 juni Hoog water 2.32 uur en 14.57 uur. Laag water 10.22 uur en 22.52 uur- Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2