VAN DAG TOT DAG CENT Opnieuw Chinees vrijwilligers voor dreigement Hanoi vaderdag! Defferre's nieuwe federatie staat al op losse schroeven 2.75 ƒ2.95 WERELDNIEUWS J Portret van een moordenaar Commentaren op de kwestie-Vietnam Slag om Dong Xoai woedt nog voort Vietnam in cijfers Auschwitz-artsen spaarden levens ^Praatótoel van duivenboden n.v. Nog 9 dagen en dan is het unieke aanbieding overgordijnstoffen VRIJDAG 11 JUNI 1965 3 Blikopeners Extra vaderdag-attractie Katholieke volksrepublikeinen hebben critiek Bonn en Kopenhagen gaan nauwer samenwerken Protest Valse De Ghirico's Op de cretonnes v.a. damasten v.a. Het zou afgezien van alle andere overwegingen niet esthetisch zijn om letterlijk te herhalen wat de Amerikaan se minister van Marine tot toekomstige kadetten heeft geopenbaard over zijn mi litaire toekomstverwachtingen. Het be schrijven van manieren waarop grote mensenmenigten feilloos en efficiënt kun nen worden opgeruimd en hoe de tech niek der toekomst daartoe zal kunnen bijdragen is niet esthetisch. Als militaire kopstukken niet bij machte zijn de aan hun zorgen toevertrouwde jongemannen andere dingen over de toekomst te ver tellen dan deze, dan kan men dat mis schien wel verklaren maar niet excuseren. Ook militairen moeten de elementaire normen van pedagogisch fatsoen in acht nemen. Als een korporaal in het Ameri kaanse leger zijn recruten een smerige grap vertelt, krijgt hij een flinke tik op de vingers. Zo fatsoenlijk is men in het leger wel. Maar het uitstallen van de gru welijkste vernietigingsmogelijkheden op het gebied der mensenslachting valt blijk baar niet onder de morele etiquette. Van één van die bijzonderheden moe ten wij melding maken, omdat deze een licht werpt op de steeds wijder worden de kloof tussen bewapening en ideële de fensienoodzaak. Wanneer een democrat! sche, als fatsoenlijk geldende regering stelt dat zij niet werkeloos wil toezien dat volken onder de terreur van een dicta toriale regering raken, kan ieder welden kend mens daarmee instemmen. Maar als men dan hoort dat de militaire tech niek (volgens de Amerikaanse minister van Marine) in de toekomst zal moeten werken met lichaamscellen ontbindende Laser-straling en met „genetische wape nen" (dat zijn wapenen die de geslachte lijke vermogens van andere volken zullen aantasten en vernietigen) dan vraagt men ,De Echte Waarheid", een anoniem pro- pagandablaadje dat zijn afkomst verbergt achter de schoonklinkende titel „bulletin van de stichting Vrede en Vrijheid" en eens per maand aan het Nederlandse intellect wordt toegezonden, heeft de kans van haar leven gemist door over het onderwerp „Vietnam" niet met een gedegen artikel over de echte waarheid voor de dag te komen. Dat is jammer voor de bestede gel den, jammer ook voor het vertrouwen dat men in de verspreiders van echte waarhe den zou moeten hebben. Die echte waar heid is nu al in zoverre gemeengoed ge worden, dat zij voor oprechte vechters voor vrede en vrijheid zou kunnen helpen in hun dringend beroep op het gezonde ver stand. De Echte Waarheid" omzeilt dit pro bleem door de tekenaar F. Behrendt de hele achterpagina te laten vullen met een tekening in twee taferelen, waarop men kan zien wat -er in Vietnam gebeurt: op tafereel nummer 1 jaagt Peking China een aantal steeklustige insecten af op Johnson in tafereel nummer 2 hanteert Johnson de flitspuit en alle insecten vallen dood ter aarde. Eenvoudiger kan het niet. Maar he laas heeft de ijverige tekenaar de vernie tigde insecten de gezichten gegeven van Vietnamese mensen Dus tóch een „echte waarheid". Tussen Peking en Washington worden Vietname- als lastige insecten vernietigd. Wan neer dit bedoeld is als de illustratie van de verkeerde wijze, waarop goede levensbe schouwingen de slechte ideologieën te lijf gaan, heeft F. Behrendt de waarheid beter door dan de anonieme redactie De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Dean Rusk heeft in een te levisie-vraaggesprek gezegd dat de Ame rikaanse troepen in Vietnam niet als „ge- hynotiseerde konijnen" zullen afwachten tot de Vietcong toeslaat. Volgens het Russische persbureau Tass schijnt Washington waarschuwingen van vele voormalige Amerikaanse leiders, in het bijzonder van wijlen generaal Mac Ar thur, in de wind te slaan. De generaal heeft destijds gewaarschuwd tegen het be trokken raken in een grote oorlog in Azië, aldus Tass. Het onafhankelijke Franse blad „Le Monde" heeft critiek geuit op de Ameri kaanse politiek in Vietnam: „De V.S. ra ken steeds meer betrokken bij het conflict in Vietnam. Het zal steeds moeilijker wor den vol te houden dat Amerika tegenover een buitenlandse bedreiging het recht op zelfbeschikking van het Vietnamese volk verdedigt, als het uitsluitend tegen Viet- namezen vecht. De Amerikaanse republikeinse senator Jacob Javits heeft in de Senaat de vraag gesteld of er van Amerikaanse militairen zal worden gevraagd na de luchtaanval len op Noord-Vietnam nu acties te land te voeren. Javits zei dat de Verenigde Staten in Azië de richting uitgaan van een groot scheepse strijd te land zonder enig toe stemmen van Congres of volk te hebben gekregen voor een oorlog van die aard. Het nationale bevrijdingsfront van Zuid Vietnam (de Vietcong) zegt zich het recht voor te behouden eventueel een beroep op de strijdkrachten van Noord-Vietnam en andere bevriende landen te doen als Wash ington aan de Amerikaanse troepen op dracht geeft direkt aan de gevechten deel te nemen. Een oproep werd gedaan tot de Zuidvietnamese regeringstroepen hun eenheden in de steek te laten om ge meenschappelijk de Amerikanen te ver nietigen. Advertentie Sinds '64 de succes-bolknak Vervaardigd volgens Velasques-patent nr. 86596, dus de kwaliteit van een dure sigaar en dat voor dertig cent! VELASQUES ALCAZAR 4 VaN NEERLANDS 6R0°^* De onenigheid in de Stichting van de Arbeid over de omvang van de door vak- zich toch af tegen wie de in termen van bonden geëiste uitkering ineens blijkt te hangen op betrekkelijk kleine percents- verschillen. Gerekend over de hele linie der loontrekkende bevolking is dat uiter aard toch een geweldig bedrag, dat voor het allergrootste deel direct in de con sumptie zal worden gepompt. Een uit kering ineens heeft natuurlijk andere ge volgen dan een loonsverhoging, zowel voor de koopkracht als voor de bedrijfs situaties. Zij komt, meer dan een loons verhoging, bijna in haar geheel en onmid dellijk terug in bepaalde consumptiekrin gen. Een groot aantal werkgevers ziet geen cent van terug, omdat zij een arti kel leveren dat er niet sterker door zal worden geconsumeerd. Vandaar dat ver zet in werkgeverskringen heel begrijpelijk is, ook wat geringe verschillen in percen tages betreft. Een andere kwestie is, dat dit verzet misschien zwakker zou zijn geweest wan neer de uitkering al bij voorbaat bedoeld was geweest om de allerlaagste inko mens een extraatje te bezorgen. Ook nu weer hebben de vakbonden dit element onbesproken gelaten. Toch zou die beper king ook bij de werkgevers heel wat sympathieker weerklank hebben gevon den, aangezien zij allen direct en indirect gunstige gevolgen zouden hebben mogen verwachten van een verlichting der lasten van hun minstbetaalde werknemers. De uitkering voor een beperkte groep zou nuttiger en rechtmatiger maar ook hoger hebben kunnen zijn. oorlogsformules denkende regeringsperso nen zich eigenlijk richten: tegen die ge wraakte dictatoriale regeringen of tegen de burgers, die onder dat juk zuchten. Als men mensen bevrijden wil van dic tatuur of beschermen tegen een autoritair regime, moet men diezelfde mensen dan met kankerstraling verdelgen of van hun elementaire biologische vermogens ontro ven? De oorlog van de toekomst wordt steeds nadrukkelijker en massaler een verplet tering van gehele volken en steeds minder een bestrijding van vijandelijke dogma's. Hoe wijder de kloof tussen theoretisch doel en praktische consequentie wordt, hoe onzinniger het woord „vrijheid" gaat klinken. Want na de oorlog der toekomst, indien en wanneer die woeden zal, treft het woord „vrijheid" nog slechts zonder weerklank de dode oren van vernietigde mensenlichamen, die toebehoord hebben aan vrije democraten èn aan onderdruk ten die bevrijd hadden moeten worden. Dode oren, tevoren doofgeschetterd door dwaze, onvervulbare beloften. t/mAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAIWUIAWAAIL IfWWAAAAAMAAAilAMAAAAIUUUMMUUIMWVWIMWUIAMM Advertentie SAIGON (Reuter, AP en AFP). De oorlog in Zuid-Vietnam krijgt een steeds dreigender aanzicht. Terwijl Vietcong-guerrilla's in verwoede gevechten ge wikkeld zijn met Zuidvietnamese soldaten en hun Amerikaanse „adviseurs" om de provincieplaats Dong Xoai neemt de critiek op het Amerikaanse beleid in Zuidoost-Azië toe. President De Gaulle zei gisteren dat de Verenigde Staten in Vietnam in een „smerige zaak" verwikkeld zijn en moeten beseffen dat er nog anderen in de wereld zijn dan de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie. China heeft vandaag gedreigd vrij-1 yvr willicrpr'; naar Vietnam te zullen I u/jui m President Johnson heeft vandaag zijn belangrijkste adviseurs bijeengeroe pen voor een bespreking over de toe stand in Vietnam. willigers naar sturen. „Peking houdt zich het recht I voor het Zuidvietnamese volk te helpen in antwoord op een oproep voor internationale hulp van het| De bloedige slag om Dong Xoai is nog i steeds niet beslist. De regeringstroepen hebben het districtshoofdkwartier her overd, maar sterke Vietcong-eenheden zijn nog heer en meester in de rest van het plaatsje, terwijl zij een dodelijk vuur Vietnamese nationale bevnjdmgs- legg£n opJ jjet vliegveld. De sterkte van de Amerikaanse strijdkrachten in Zuid-Vietnam is ge stegen tot 53.500 man. In de afgelopen week werden van de Zuidvietnamese troepen 530 man ge dood, 710 gewond en 635 zijn vermist of gevangen genomen. De verliezen van de Vietcong bedragen: 1221 man gesneuveld en 84 vermist. Volgens Amerikaanse officiële schat tingen is de harde kern van de com munistische strijdkrachten in Zuid Vietnam in totaal 12.000 man meer dan in januari van dit jaar. Het totaal van de communistische guerilla-strijders wordt geschat op 47.000 militairen. front. Noord-Vietnam heeft een oproep gedaan voor dienstneming in het leger. Het ministerie van Defensie zou al honderdduizenden verzoeken hebben ontvangen, vooral van ex- militairen die „het verlangen koes teren de Amerikaanse agressie te weerstaan". /VWVWWVWWVWWVWVWVWWWWWWWWW tfVWVWWVWWWWVWWVWWWWWWWWWW Op de zwarte markt in de Zuidvietna mese hoofdstad Saigon worden blik openers verkocht voor 5,25, omdat in de winkels van het Amerixaanse leger geen openers meer te krijgen zijn voor het bier dat in blik wordt verkocht. De beroemde gas-aansteker 5,95/7,95 10,-/11,-/12,50. (alleen voor vaderdag): Elke Poppell met een speciaal Poppell-speldje BONN (AP). West-Duitsland en Dene marken zijn overeengekomen te streven naar een omvangrijker en diepere Europese «amenwerking. Denemarken heeft daarbij echter gesteld niet tot de E.E.G. te zullen toetreden, tenzij ook Groot-Brittannië wordt toegelaten. (Van onze correspondent) PARIJS Nog voor de doopakte offi cieel getekend is, verkeert de socialisti sche federatie in hope van Gaston Defferre, waarin alle linkse stromingen en partijen van Frankrijk, op de commu nisten na, zouden moeten opgaan, al in een stadium van acuut levensgevaar. De aanslag op het leven van deze jongste spruit uit het veeltallige gezin der Fran se binnenlandse politiek is afkomstig van de katholieke volksrepublikeinen van de M.R.P., die Defferre nu van dubbelhartig heid betichten. Ze beschuldigen de socialistische voor trekker en kandidaat voor het president schap ervan tegen hen een heel andere taal dan tegen zijn eigen partijgenoten te hebben gesproken. Ze eisen daarom in feite dat de socialisten na hun pinkster congres, waarop ze zich niet zonder pijn voor Defferre's plannen uitspraken, nog eens een nieuwe conferentie beleggen. Nadat de socialisten onder Defferre's aandrang juist op het gaspedaal hebben getrapt om binnen afzienbare tijd de fe deratie op gang te krijgen, trekken de ka tholieken nu met eenzelfde kracht dus al aan de noodrem. Het eerste gevolg van hun manoeuvre is, dat de samenkomst die de socialisten voor dinsdag met de delegaties van an dere partijen hadden belegd, nu op de lan ge baan is geschoven. Op die dag zullen Defferre en zijn socialistische kameraden nu slechts een vrijblijvend bezoek kunnen brengen aan de leiders van de M.R.P., in de hoop alle vouwen en kreukels nog recht te kunnen strijken. Die taak zal Defferre niet licht vallen want het is duidelijk, dat de katholieke volksrepublikeinen weer eens door hun eigen fundamentele tegenstellingen wor den verscheurd. Hun leiders willen wel I een progressievere koers volgen. Hun kie zers blijven echter in grote meerderheid niettemin van rechtse huize. Samen met de onafhankelijken, of conservatieven, hadden de volksrepublikeinen vorig jaar een zogeheten „comité van democraten" opgericht, dat tot opdracht kreeg de poli tieke toekomst van Frankrijk na de ver dwijning van De Gaulle voor te bereiden. De conservatieven in dit comité willen met Defferre's federatieplannen niets te maken hebben en die antipathieën zijn trouwens wederzijds. De volksrepublikei nen zijn nu kennelijk gaan aarzelen al definitief uit het comité te treden en daarom werpen ze voor de voeten van Defferre nu verschillende obstakels op. Ze maken bezwaar tegen enkele passa ges in de socialistische motie, waarin over heidssteun aan het kerkelijke onderwijs werd afgewezen en ze verwijten Deffer re daarenboven dat zijn, niettemin gega randeerd alcoholvrije socialisme, toch nog te „collectivistisch" van smaak en aard zou zijn. Het is voor Defferre derhalve geen op beurend debuut. Hij zal al zijn overtui gingskracht en temperament dinsdag no dig hebben om toch nog te kunnen door zetten. De grote moeilijkheid is echter, dat de vele partijen van Frankrijk bovendien nog eens door diverse fracties in zichzelf zijn verdeeld zodat een overeenkomst aan de top steeds weer door tegenstromingen op losse schroeven kan worden gezet. Anderzijds ziet men evenmin goed in hoe een reorganisatie van het Franse po litieke leven in de richting van meer over zichtelijkheid ooit haar beslag zal kunnen krijgen zonder een minimum aan overleg en akkoord tussen de leidende organen van de bestaande partijen. Doch in ieder geval geven die leidende organen gene raal De Gaulle nu alweer een nieuwe on gezochte aanleiding in zijn vuist te lachen en hoogst vermoedelijk zal hij die vreug- ide niet eens voor zichzelf houden. Met Amerikaanse helikopters zijn van- meer versterkingen naar de stad overgebracht. Officieren van de Vietna mese regering achten echter de mogelijk heid niet uitgesloten dat de Vietcong op nieuw tot de aanval zal overgaan. Honderden Zuidvietnamese militairen zijn gedood of worden vermist. De lijken van ongeveer 150 burgers waaronder vele vrouwen en kinderen liggen tussen de lijken van militairen op de puinhopen van deze stad in het oerwoud op 96 kilo meter ten noorden van Saigon. Het juiste aantal slachtoffers is niet bekend. Vol gens sommige berichten is het aantal ge sneuvelde, gewonde en vermiste Amerika nen 31. De communisten in het omliggende oer woud zijn hard getroffen door de aanval len van Amerikaanse en Vietnamese bom menwerpers en Amerikaanse helikopters. Deze bombardementen worden vrijwel voortdurend uitgevoerd na de eerste aan val van de Vietcong op Dong Xoai. Vliegtuigen van de regering hebben het grootste gedeelte van de stad met napalm bommen bestookt. Een katholiek kerkje en een aantal andere bolwerken van de vijand werden met de grond gelijkge maakt. Vliegtuigen van de Amerikaanse lucht macht en marine hebben gisteren een he le serie doelen in Noord-Vietnam gebom bardeerd. Een toestel van de Amerikaan se marine stortte daarbij neer. De vlie ger is waarschijnlijk omgekomen. De Russische ambassadeur in Nieuw- Zeeland heeft vandaag meegedeeld dat hij namens zijn regering bij premier Holyoa- I ke heeft geprotesteerd tegen het Nieuw- zeelandse besluit een batterij artillerie naar Zuid-Vietnam te zenden ter onder steuning van het Australische infanterie- bataljon. FRANKFORT (Reuter) „S.S.-artsen, die in het vernietigingskamp Auschwitz de gevangenen selecteerden voor de gas kamers of het arbeidskamp redden le vens". Dat heeft de verdediger van drie voormalige kampartsen, die in Frankfort terecht staan, donderdag in zijn pleidooi gezegd. De advocaat, mr. Laternser, zei dat vol gens het bevel van Hitier alle transporten die in Auschwitz arriveerden, volledig vernietigd moesten worden. „Zonder er de genen uit te halen die nog in staat waren tot arbeid zouden meer mensen zijn ge dood", aldus de verdediger. De openbare aanklager heeft tegen de drie verdachten, Willi Schatz, Willi Frank en Victor Capesius levenslange gevange nisstraffen geëist. De directie van de Tate Gallery in Lon den heeft thans pas bevestigd dat onge veer drie jaar geleden de Italiaanse schil der Giorgio de Chirico heeft gezegd dat drie aan hem toegeschreven werken in de ,Tate" vervalsingen zijn. Misverstand Wij blijven, u en ik, mevrouw, niet al tijd 18. U kunt dat prettig vinden of niet, maar het is een feit waaraan we niet ontkomen en waarbij we ons dus dus maar beter met een filosofische lach kunnen neerleggen. Zoals Truus en Agaath onlangs deden, bij dat gruwelijk misverstand. Truus en Agaath zijn beiden geen 18 meer. Maar niettegenstaande dat zijn ze vrolijk, charmant en actief. Bovendien zijn ze geïnteresseerd in de zangkunst en om die te beoefenen trekken ze eenmaal per week naar een verafgelegen straat waar ze, tezamen met nog andere zus ters in de kunst, liederen zingen. Waar na ze met de bus huiswaarts keren. Zo ook onlangs. Truus en Agaath stonden bij de bushalte. Het was kil, nat en scheme rig en het wachten was vervelend en langdurig. En toen verscheen aan de ein der die eigele sportwagen. Hoe meer hij naderde, des te duidelijker werd het, dat hij recht op Truus en Agaath aankoer ste. In de buurt van de bushalte geko men, minderde hij vaart. Nu is Truus, zo als vele mensen met een kunstenaars ziel, impulsief en erg voortvarend. Bo vendien had ze ijsvoeten. Dus vroeg ze verwachtingsvol aan Agaath: „Is dat een kennis van je?" Natuurlijk had ze kun nen weten dat Agaath de tijd van kennis sen in eigele sportwagens achter zich had, maar het lange wachten op de bus en daarbij de ijsvoeten, hadden haar dit hoop denkelijk ingeblazen. Hoe dit zij, zonder een antwoord af te wachten, stort te ze zich voorwaarts op het gele ei aan. Het ging tamelijk snel in zijn werk en Agaath, die er niet veel van begreep en veronderstelde dat Truus inmiddels een vriend van haar man in het ei had ont dekt, volgde nieuwsgietig. En zo verdron gen zich dan deze twee vrouwen voor het raampje van de inmiddels tot stil stand gekomen sportwagen en blikten be langstellend naar binnen. Daar zat, ach ter het stuur, een hun totaal onbekend persoon die niet alleen, logischerwijze, geen enkel blijk van herkenning gaf, maar dit bovendien, naar Agaath later met klem verzekerde door, langs en over hen heen keek. „Alsof we lucht waren," zei Agaath. „Alsof we daar niet stón den!" Het was een wat pijnlijke situatie die helaas nog pijnlijker zou worden. Want toen Truus, overwegende, dat die man toch èrgens voor stopte, spiedend rond keek, ontdekte ze de jongedame. Hooggehakt, beeldschoon gekapt en naar alle richtingen sex-appeal uitstralend, zo stond ze daar en het was op haar, dat de meneer in het ei zijn goedkeurend oog had laten vallen. Maar aangezien de jon gedame, ondanks haar sex-appeal, de no bele bedoelingen van de meneer in de sportwagen in twijfel scheen te trekken, had ze zich afgewend en staarde in de lucht alsof dit hele tafereel haar niet aanging. Vanuit het ei steeg een verbit terd gemompel op, waarna de wagen met een sprong vooruit schoot, nagestaard door drie vrouwen, elk met haar eigen gedachten. „En je mag me geloven of niet", vertelde Truus later verontwaar digd, „maar die man heeft ons niét ge zien!" Want zo inconsequent is de vrouw, ook als ze geen 18 meer is. Je zou je mis schien liever laten villen dan bij zo'n vreemd persoon in de wagen te klimmen, maar als hij je helemaal niet ziet Enfin, toen kwam de bus en Truus en Agaath stegen in. Snikkend. Van het lachen! Ine Vlier da Advertentie ged. oude gracht 108-110 kruisstraat 22 Zie onze etalage -V NEW-YORK (AFP) In New York zal volgende week een boek verschijnen dat onder de titel „het portret van een moor denaar" de moord op president Kennedy behandelt. Eén van de auteurs, Gerald Ford, Was lid van de comissie-Warren, die een on derzoek naar de moord heeft ingesteld. In het boek oppert Ford de mogelijk heid dat Lee Harvey Oswald, de vermoe delijke moordenaar, daartoe door zijn echtgenote, de onlangs hertrouwde Mari na, zou zijn aangezet en dat zij de fei telijke aanstichtster van de moord op de president was. Vrij. De drie Cubanen die ervan waren beschuldigd een aanslag op het gebouw van de Verenigde Naties te hebben ge pleegd toen daar vorig jaar december een Cubaanse minister het woord voer de, zijn woensdag wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Te water. Op een Hamburgse werf is door een niet opgehelderde oorzaak een schip in aanbouw van de helling in de Elbe gegleden. Een aantal arbeiders werd ern stig gewond. Een man wordt vermist. Burgemeester. Bruno Marek, directeur van de Weense jaarbeurs, is donderdag door de gemeenteraad van Wenen met grote meerderheid als opvolger van de huidige president Jonas gekozen tot burgemees ter van de Oostenrijkse hoofdstad. Bezoek. De Chileense president Eduardo Frei wordt 19 juli in de Westduitse Bondsrepubliek verwacht voor een offi cieel bezoek van drie dagen. Pet. Een Keulse antiquair heeft een boete van bijna 300 gulden gekregen omdat hij in zijn etalage een zwarte S.S.-pet met doodskop had tentoongesteld. De anti quair zei voor de rechtbank dat hij geen propaganda had willen maken, maar dat verzamelaars zich voor dit soort souve nirs interesseren. Advertentie HET MERK Regelmat Staking. De grote Altos Hornos de Viz- caya staalfabriek in Sagunto bij Valen cia is door de regering gesloten, omdat de arbeiders er staken. Ze willen hoger loon. De fabrieksdirectie had het perso neel 6.000 man een loonsverhoging van zeventien percent aangeboden. Niet temin legde zeventig percent van de ar beiders het werk neer, omdat ze het aanbod onvoldoende vonden, reeds tien mensenlevens geëist. Protest. De drie westelijke geallieerden in Berlijn hebben woensdag bij de Russi sche autoriteiten een protest ingediend, omdat tweemaal een hefschroefvliegtuig van de Oostduitse luchtmacht over ge heel West-Berlijn heeft gevlogen. Vol gens de vier-mogendheden-akkoorden mogen alleen Russische, Amerikaanse, Britse en Franse vliegtuigen zonder machtiging vooraf boven Berlijn vlie gen. Staking. Meer dan honderd gekleurde werknemers van een kunstzijdefabriek in Preston in Lancashire hebben beslo ten voor de ambtswoning van de Britse premier een hongerstaking „tot het bit tere einde" te houden. De mannen, die al enkele weken staken, eisen een on derzoek naar hun arbeidsomstandighe den. Sneeuw. Het heeft woensdag gesneeuwd in de Beierse Alpen. De temperatuur zak te er tot zeven graden onder nul. In de rest van Beieren was het eveneens ongewoon koud. Het regende hevig. De weerkundigen menen dat het koude weer zal aanhouden. In de rest van Duitsland was het bewolkt en koel.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3