Raad Beverwijk besluit to verbouwing B.E.T.-veiling Nieuwe politieverordening tegen hinderlijk parkeren Nieuwe gezichten in de raad van Beverwijk IN DE VISHAL EN OP ZEE •elna NOOY VROUWELIJKE MEDEWERKERS B IJ R IJ D E R VOOR TIENERS EN TWENNERS" Bijdrage van Heemskerk voor verenigingsgebouw Stagnatie in poloprogramma Sterke deelname 25-km-wedstrijd in Beverwijk „Pendrecht" op weg naar Rotterdam Successen van DEM-atleten L. van Aardenburg all-round junior Willem Ketting overleden Zeezicht blijft stevig aan kop Voorrangskruising in Pleiadenplantsoen VADERDAG PLATENDAG MUZIEKHANDEL Adverteert in dit blad ENGEL N.Y. Machinefabriek ,,DE TUNNEL - LASSERS - MACHINEBANKWERKERS - C0NSTRUGT1EWERKERS - HANDLANGERS - VRACHTWAGE1. CHAUFFEiii, IJSVERK0PER. QUAKER 0ATS-EDIV0 JONG MANNELIJK PERSONEEL JONG MANNELIJK PERSONEEL VRIJDAG 11 JUNI 1965 Ook bejaardensoos? Verwijt aan B. en W. Par keer excessen A. J. J. Sprengers (KVP) volgt T. Ettema op Strandvoetbal IJmuiden WiuWlY Dameskapsalon VICO - IJMUIDEN VICO - IJMUIDEN C. BAKKER, móten yern XyX ff De gemeenteraad van Beverwijk heeft in zijn vergadering van donderdagavond unaniem zijn instemming betuigd met het voorstel van B. en W. het gebouw van de voormalige B.E.T.-veiling aan de Meerstraat voorlopig voor tien jaar om niet in gebruik te geven aan de stichting Sociaal-Culturele Voorzieningen te Bever wijk en om aan genoemde stichting een bijdrage ineens toe te kennen ten bedra ge van 25 percent of 25.300,- van de kos ten van verbouwing en inrichting. Het vroegere veilinggebouw zal onderdak ver schaffen aan een jeugdsociëteit. De heer Luypen (KVP) noemde het een groots gebaar van B. en W. dat bij de „tieners en twenners" wel in goede aarde zal vallen. Hij vond het bovendien een gelukkige oplossing dat de jeugd, in dit geval leerlingen van de twee plaatse lijke lagere technische scholen bij de ver bouwing ingeschakeld zullen worden, het geen een besparing van circa 37.000 aan arbeidsloon oplevert. De heer Joustra (Pv.d.A.) vond de kosten van verbouwing en inrichting, ruim een ton, weliswaar aan de hoge kant, maar hij kon zich toch wel van harte verenigen met het voorstel van B. en W. De heer Joustra brak een lans voor de bejaarden voor wie wellicht in het ge bouw ook een plaatsje gevonden kan wor den voor een sociëteit. De heer Koger (Prot.Chr.) infor meerde naar de vermoedelijke datum van ingebruikneming. Wethouder H e r m e s zei de suggestie van de heer Joustra aangaande de be jaardensociëteit in overweging te zullen nemen. Wanneer het gebouw voor ge bruik klaar zal zijn kon hij onmogelijk zeggen, aangezien dit van te veel facto ren afhangt. Ook B. en W., aldus wet houder Hermes, zijn verheugd over de nieuwe bestemming van het voormalige veilinggebouw ten behoeve van de jeugd- activiteiten. Zijn voorstel om de opzeg termijn na afloop van tien jaar op twee jaar te stellen in plaats van op een jaar werd zonder meer door de raad geaccep teerd. De door B. en W. voorgestelde wijzi ging van de algemene politieverordening met betrekking tot het hinderlijk parke ren op de openbare weg voor woningen leverde nogal wat stof tot discussie op. Het nieuwe artikel in de A.P.V. luidt: Het is verboden op de weg met een vrachtauto, trekker, oplegger, aanhang wagen, caravan, autobus of een uitslui tend voor het vervoer van goederen be stemde bestelauto een plaats in te nemen of te blijven innemen vóór een bewoond perceel op zodanige wijze, dat daardoor het uitzicht uit dat perceel voor de be woner op hinderlijke wijze wordt belem merd of hem anderszins hinder of overlast wordt aangedaan. De heer Langendijk (KVP) begon met B. en W. een licht verwijt te maken dat het college nog steeds geen vergade ring had uitgeschreven waarin de ver keerssituatie in Beverwijk aan de orde wordt gesteld, hoewel zulks in de laatste begrotingsvergadering was toegezegd. Ook zou er een verkeerscommissie wor den ingesteld. Deze commissie is er nog steeds niet. De heer Langendijk had voorts kritiek op de redactie van de door B. en W. voorgestelde wijziging van de A.P.V. Hij vond deze te negatief gesteld. De heer Langendijk kreeg hierin steun van zijn fractiegenoot, de heer Luypen. De heer Joustra (P.v.d.A.) was daar entegen van oordeel dat het voorstel van B. en W. een gelukwens waard was. De heer Koger (Prot.Chr.) betoogde dat de wijziging van de A.P.V. in de eer ste plaats beoogt parkeerexcessen tegen te gaan. Het woord „bewoner" in het des betreffende artikel zou hij echter liever veranderd zien in „omwonenden", omdat deze vaak hinder en overlast ondervinden van omvangrijke voertuigen al staan deze niet voor hun eigen deur. De voorzitter, burgemeester Bruins- m a zei dat de instelling van een ver keerscommissie bij B. en W. in beraad is. Mogelijk kan de raad jji de eerst volgende vergadering hierover een raads voorstel verwachten. De heer Bruinsma legde uit dat de wijziging van de A.P.V. juist ten doel heeft hinder en overlast door zware voertuigen die langdurig voor andermans deur worden geparkeerd te voorkomen. De bewoner of bewoners van het pand waar zo'n voertuig voor staat kunnen dan door de politie proces verbaal laten opmaken. Indien ook aan omwonen den dit recht wordt toegekend is het hek van de dam. Na deze toelichting van de voorzitter gaf de raad zijn fiat aan de voorgestelde wijziging van de A.P.V. De overige voorstellen van B. en W. verkregen vlot de goedkeuring van de raad. De vergadering van de Beverwijkse ge meenteraad begon donderdagavond met de installatie van twee nieuwe raadsleden Het waren de heren J. H. van der Schoor, die ir. C. L. Bijl in de Prot. Christelijke fractie is opgevolgd en M. J. J. Stelder, die in de plaats is gekomen M. J. J. Stelder (KVP). van de heer P. M. Mulder in de fractie van de K.V.P. De derde beëdiging gister avond gold de heer Th. Schaaf, chef van de afdeling financiën, belastingen en per soneelszaken ter gemeentesecretarie, die daarmee officieel was aangesteld als der de waarnemend secretaris. De voorzitter, burgemeester J. G. S. Bruinsma wijdde voorts enkele woorden van afscheid aan het K.V.P.-lid en nestor van de raad, de heer T. Ettema wegens diens terugtrekking als raadslid. De heer Ettema heeft sedert 1945 deel uitgemaakt van de Beverwijkse raad. In het bijzon der heeft hij zich verdienstelijk gemaakt Aanvoer van donderdag Te IJmuiden werden donderdag aange voerd totaal 1800 kisten vis, waarvan 80 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 4 tong schar en schartong, 268 schol, 5 schar, 8 haring, 140 makreel, 505 schelvis, 610 wij ting. 102 kabeljauw en gul, 28 haal, 40 koolvis en 19 diversen. De prijzen van donderdag De prijzen (in guldens) werden donder dag, per kilogram: heilbot 5,20-3,20, gr. tong 5,80-5,61, grm. tong 4,99-4,78, kim. tong 5,78-5,41, kl. tong 1 6,86-6,43, kl. tong 2 6,44-6,20, tarbot 1 4,90-4,10. Per 50 kilogram: tarbot 4 168-140, tong schar 112, kl. tongschar 90, kl. schol 2 66-33, schar 36-27, verse haring 44,50-28,50, ma kreel 32-25,60. kl. schelvis 2 45-10, wijting 42-10. gr. gul 62-58, middel gul 56-50, kl. gul 37-36, kl. haai 18-14, kl. koolvis zwart 42-33. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 300-134, gr. koolvis zwart 94-79. Besommingen Te IJmuiden zijn donderdag de volgende besommingen (in guldens) gemaakt: KW 171 11.460. KW 159 9.020, KW 144 10.530, KW 119 2.120, SCH 171 7.760, VL 73 4.130, VL 153 3.050. Aanvoer van vrijdag Hedenmorgen werd in IJmuiden de aan voer verzorgd door 35 vaartuigen. De to tale aanvoer bedroeg 3.900 kisten vis. Hier bij waren: 1.050 kisten schelvis, 80 radio, 320 wijting, 160 gul en kabeljauw, 320 torregullen, 820 makreel, 40 kleine kistjes makreel, 720 schol, 20 tarbot, 110 varia, 1.020 stuks stijve kabeljauw, 15.000 kg tong. Prijzen vrijdag Per kilogram in guldens: heilbot 4,10 2,70, tarbot 4,303,60, grote tong 5,655,58, grootmiddel tong 4,774,65, kleinmiddel tong 5,725,60, tong I 6,956,70, tong II 6,816,40, zalm 6. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 120 86, middel kabeljauw 12488, grote koolvis 10278, middel koolvis 118102, grote leng 8064, grote wolf 11296. Per tien stuks: grote kabeljauw 12096, middel kabeljauw 7151, grote schelvis 6156, middel schelvis 6146, kleinmiddel schelvis 50—38, schelvis I 50—33, schelvis II 31—15, gul I 47—34, gul II 37—29, gul III 3623, koolvis I 3426, koolvis II 2924, grote en middel schol 6148, kleinmiddel en schol I 6252, schol II 4635, schol III 28—21, schar 31—16, bot 54,30, poon 18, haai 2813, gestripte wijting 2815, dichte wijting 18—12, makreel 25—14,20, tarbot 192156, griet 114112, tongschar 114 92, rode poon I 62, rode poon II 38—20, kleine wolf 3837. Scheveningen Hedenmorgen werden in Scheveningen aangevoerd 380 kisten schelvis, 190 wij ting, 220 gul en kabeljauw, 10 koolvis, 3 haring, 520 makreel, 600 schol, 150 varia, 200 stuks stijve kabeljauw en 10.500 kg tong, 450 kantjes haring. Katwijk Hedenmorgen werd in Katwijk aange voerd door de Bellatrix KW 139 35 kantjes haring, Haarlem IJmuiden 9 20 kantjes haring ,door de Meyert Menno IJM 209 41 kantjes haring. De prijzen te Katwijk van hedenmorgen waren kleine maatjesharing 238134, grote maatjesharing 185136. B. en W. van Heemskerk stellen de ge meenteraad voor te besluiten tot het ver lenen van een subsidie van 22.685 aan het bestuur van de algemene vereniging voor ontwikkeling en jeugdwerk te Oos- terwijk. Dit geld is bestemd voor de bouw en inrichting van een houten verenigings gebouw in het Heemskerkse gedeelte van Oosterwijk. De gemeente Beverwijk zal 32.115 bij dragen. De vereniging telt thans 401 le den, waarvan 235 uit Beverwijk en 166 uit Heemskerk. De totale kosten van bouw en inrichting van het verenigingsgebouw zijn geraamd op 54.800. Door zelfwerkzaam heid van de leden wordt aan arbeidslo nen naar raming 4800 bespaard. op het sociaal-maatschappelijke terrein. Namens B. en W. en de raad dankte de voorzitter de heer Ettema voor hetgeen hij in het belang van de gemeenschap heeft gedaan. Als opvolger van de heer Ettema is be noemd verklaard de heer A. J. J. Spren- gers. Na onderzoek van zijn geloofsbrief werd hij tot de raad toegelaten. Afscheid werd ook genomen van de heer A. Wetselaar, redacteur-verslaggever van Dagblad Kennemerland. Burgemeester Bruinsma dankte namens B. en W. de heer Wetselaar voor de wijze waarop hij gedurende meer dan twaalf jaar voor zijn krant de Beverwijkse raadsvergaderingen heeft verslagen. Als stoffelijk blijk van waardering ontving de heer Wetselaar een boekenbon. J. H. van der Schoor (Prot. Chr.). Het wil nog niet vlotten met de afwer king van de zomerwaterpolocompetitie. In Velsen met een watertemperatuur van 21 graden lieten de dames van Njord en Vliegende Vissen verstek gaan; DWR stuurde een afgezant naar de jongens van NVA, die in Stoopsbad stonden te wach ten, met de mededeling dat DWR niet kwam. Met dat al en de wedstrijden die door een te lage watertemperatuur niet door konden gaan wordt het voor de com petitieleiders steeds moeilijker om binnen de gestelde tijd het rooster te laten af werken. Het ziet er naar uit dat de 25 km.- wegwedstrijd atletiek, die morgen ge houden wordt, het hoogtepunt belooft te worden in de Beverwijkse sportweek 1965. Dit nationale evenement, waarvan de start om drie uur plaats vindt in het sport park „Adrichem", telt bijna 60 deelne mers uit het gehele land. Onder deze su- perlangeafstand-lopers bevinden zich een aantal cracks van naam, die de strijd door de straten van Beverwijk tot een on gekende hoogte kunnen opvoeren. Het houden van deze grote wegwedstrijd vergt een uitgebreide en gedegen voorbe reiding, doch de organiserende vereniging DEM ondervindt veel medewerking. Het parcours van 5 km., dat vijfmaal moet worden afgelegd, voert de lopers uit het sportpark via het tegelpad tussen de sportvelden door de Spaarnestraat, Zwaansmeerstraat, Drechtstraat naar de Laan der Nederlanden. Via de Plesman- weg gaat het naar de Van Riemsdijk laan, Hoflanderweg, Luxemburglaan, Neckarstraat en Beneluxlaan. Vervolgens vervolgen de lopers hun route over het Europaplein, Belgiëlaan, Merwedestraat en Spoorsingel naar het sportpark, alwaar tevens de finish zal plaatsvinden. Behal ve een voor haar taak berekende jury zal een groot aantal leden van de atletiek vereniging DEM de organisatie bijstaan. Tot de favorieten behoren op de eerste plaats Rudy Mol van Altis uit Amersfoort, die de laatste weken een aantal successen op zijn naam heeft geschreven. Van de cracks zijn voorts Jacques Kraan, een neef van de bekende Gerda Kraan, Piet Schoonen, Ru de Hartog van AAC en Cor van Blerck uit Breda de belangrijkste na men. De DEM-specialist op dit gebied, Piet Bleeker, kan helaas niet aan de start verschijnen. Toch is de Beverwijkse ver eniging vertegenwoordigd door Jan Beste man, die zaterdagmiddag in zijn woon plaats voor het eerst aan een dergelijke wedstrijd zal deelnemen. Na afloop der wedstrijden vindt de prijsuitreiking plaats in het paviljoen van „De Kennemers". De tanker Pendrecht van de rederij Ph. van Ommeren n.v. in Rotterdam wordt op 21 juni in zijn thuishaven terug verwacht, zij het dan in geschonden toe stand. Het schip, dat op 26 januari op de La Plata, na op een zandbank te zijn gesto ten, in tweeën brak, wordt in twee stuk ken naar Nederland gesleept voor repara tie. De sleepboot Elbe van L. Smit en Co's internationale sleepdienst is de Pendrecht in Argentinië gaan ophalen. In het kader van het Hoogoven-voetbal toernooi om de Holland 1-beker werden gisteravond gespeeld de wedstrijden: OxyboysHoogovens 3-1, Laboratorium Rooswijk-Binnenhaven 3 0-1, Schuintrek- kersKilometervreters 7-0. Voor vandaag staan op het programma: Casanostra Huishoudelijke dienst, Blokwals 2—Tech nische dienst Breedband. Bij avondwedstrijden in Amsterdam hebben enkele D.E.M.-atleten zich bijzon der weten te onderscheiden. Het ziet er naar uit dat D.E.M. nu ook op de sprint nummers de beschikking krijgt over enke le lopers van klasse. Vooral het uitsteken de werk van Eelco Bootsma tijdens de wedstrijden op het Olympiaplein in de hoofdstad heeft de aandacht van de insi ders getrokken. De snelle DEM-man won zonder moeite zijn serie 200 m. in 23,- sec. Ook in de finale van dit nummer in de c-klasse werd hij onbedreigd eerste. Hij kwam daarbij zelfs tot een tijd van 22,5 sec., waarmede hij niet alleen het club record van St. Ackermans (22,8 sec.) flink verbeterde, doch tevens rechtstreeks pro moveerde naar de a- klasse op de sprint. Stan Ackermans deed eveneens van zich spreken. Hij werd in de finale 200 m. voor b-klassers derde in 22,6 sec., zodat ook hij onder zijn beste prestatie bleef. Bij de dames heeft Marian Thomas op nieuw blijk gegeven van haar veelzijdig heid. Zij liet op de 200 m. de fraaie tijd van 26,1 sec. voor zich afdrukken, hetgeen haar in de b-klasse de derde plaats ople verde. De Beverwijkse topatlete gaf in voorgaande wedstrijden reeds blijk van haar vooruitgang op het nummer kogel stoten, waardoor zij thans tot de beste vijf kampsters van ons land kan worden ge rekend. Ineke Hoogland bezette op de 400 m. de vierde plaats in 68,5 sec. Ida Oes- terholt weerde zich verdienstelijk op de 200 m. d. Zij liep zowel haar serie als de finale in 28,5 sec., hetgeen voldoende was voor de derde plaats. Gea Blok van Suomi werd twee de in 27,9 sec. Bij het speerwerpen da mes b eindigde zij als tweede met een worp van 32,98 m. Op dit nummer in de d-klasse werd Ineke Hoogland eveneens tweede met 29,80 m. Voetbalkampioen van Beverwijk Gisteravond werd in het kader van de Beverwijkse Sportweek een juniorenvijf - kamp gehouden voor jonge voetballertjes op het sportpark Adrichem. De verenigingen Wijk aan Zee, Jong Hercules, Beverwijk en De Kennemers namen met ongeveer zestig junioren aan deze vijf kamp deel. De jongens moesten vijf onderdelen af werken nl: zuiver schieten, baldribbelen, bal ingooien, verschieten en doelschieten. De beste all-round junior-voetballer was Leo Aardenburg van Beverwijk die met 37 behaalde punten de titel: „kampioen van Beverwijk", ruimschoots verdiende. Tweede werd Karei Steenbeek van De Kennemers met 33% punt, derde Jan de Wit van Beverwijk met 33 punten. Hans Oorthuis van De Kennemers en Jan Vis van Beverwijk bezetten ex aequo de vier de en vijfde plaats met ieder 32% punt. De heer Schipper, hoofd van de Zee wij kschool en organisator van de vijf kamp, reikte de winnaars de prijzen uit. Iedere deelnemer kreeg een herinne ringsvaantje aangeboden. Op de leeftijd van 65 jaar is in IJmuiden overleden de heer Willem Ketting, ter plaatse algemeen bekend als collecteur van de Nederlandse Staatsloterij, welke functie hij gedurende ongeveer twintig jaar heeft vervuld. Ook was de heer Ket ting voor de oorlog een bekende figuur in sportkringen, onder meer als lid van de voetbalvereniging „Stormvogels". Het stoffelijk overschot wordt zaterdag 12 juni op de begraafplaats „Westerveld" teraarde- besteld, na aankomst van trein 11.31. Zeezicht heeft nog steeds de leiding van de strandvoetbalcompetitie vast in handen. Brulboei staat tweede. De woensdagavond in de IJmuider Strandvoetbalcompetitie gespeelde wed strijd YRB-Brulboei begon met goede aan vallen aan beide kanten. Na 3 min. spelen kwan. Pronk (SVIJ) in botsing met Zwager (VSV) en moest het veld verlaten. IJRB ging met 10 man verder. Na 13 min. scoorde Zwager (VSV) met een fraaie kop bal het eerste doelpunt, na goed voorbe reidend werk van Van der Zwan (Water loo). Aardenburg (Kennemers) en Van der Zwan (Waterloo) losten diverse goede schoten maar de IJRB doelman Dictus' stond op zijn plaats. In de tweede helft beging De Vries (Vel sen) een overtreding tegen van der Zwan, Aardenburg nam deze vrije schop en bracht de stand op 2-0. Na 13 minuten scoorde Zwager met een fraaie kopbal het derde doelpunt. Dezelfde Zwager zorgde na een corner in de tweede helft voor 4-0. Het was jammer voor Zwager (VSV) dat hij na een botsing met Vader (Waterloo) met een ernstige rugblessure van het veld gedragen moest worden. De wedstrijd werd door scheidsrechter Akkerman gestaakt; 4-0 voor Brulboei. Uitslagen van de woensdag gespeeld® wedstrij denSchoonenberg-Strandplateau 1-1; Bitumarin-Groentehandel 2-1; IJRB- Brulboei 0-4. Gisteren zijn gespeeld: Noordzee-Markt- plein 2-1; Zeezicht-Schoonenberg 1-0; Zee distel- Zuidpier 0-1. De stand is nu: Zeezicht 9 17 Brulboei 9 14 Noordzee 10 14 Marktplein 9 12 Strandplateau 9 11 Zuidpier10 10 IJRB 9 7 Groentehandel 9 6 Schoonenberg 9 5 Betumarin 9 5 Zeedistel 10 1 De kruising van het Pleiadenplantsoen- Raafstraat met de Orionweg te IJmuiden is aangewezen als voorrangskruising. Het verkeer op beide eerste wegen heeft voor taan voorrang boven dat op de Orionweg. De overweging, dat de route Pleiaden- plantsoen-Raafstraat intensief wordt ge bruikt door het wegverkeer naar het wes telijk industrieterrein en naar het strand, heeft geleid tot deze maatregel. Reeds enige malen zijn op deze voor al voor het van de Orionweg komende verkeer niet zeer overzichtelijke weg- kruising verkeersongevallen voorgekomen Gezien het karakter van de wegen bestond bij het verkeer op de Pleiadenplantsoen- Raafstraat een sterke neiging om voor rang te nemen. De nieuwe maatregel sluit bij deze be grijpelijke neiging aan en zal hopelijk het gewenste ordelijke en vlotte verloop van het verkeer op dit kruispunt bevorde ren. Op de Orionweg is het driehoekige bord „nadering voorrangsweg/kruising" reeds geplaatst. Grote sortering GRAMMOFOONPLATEN In alle genres. TOONAANCtVtMD Wijk aan Zeeërweg 45 IJmuiden-O. - Tel. 7127 Moderne coiffures •k Wijk aan Zeeërweg 53 IJmuiden-O telef. 5020 hier is de nieuwe zó veelzijdig! zó volmaaktl zó eenvoudig in 't gebruik de meest praktische èn de meest geraffi neerde werkjes op de meest een voudige manier. dat brengt U de nieuwe ('n ZWITSERS praclsie- produkt van topklasse blnnan hat baralkvan ladara beurs I) 'sa- -a •a Grote Houtstraat 181 Haarlem Tel. 14444 15 te IJMUIDEN vraagt met spoed Sollicitaties Kantoor: Haringkade 15 - Tel. 02550 - 4026 Na 6 uur: Diezestraat 3, IJmuiden Schulpweg 614, Velsen-Noord. Wegens enorm succes in IJmuiden met onze ijscarriers vragen wij ook voor Velsen- Noord een nette Aanm. C. Jamin, Lange Nieuwstr. 449, IJmuiden. IJMUIDEN vraagt: voor verpakkingswerkzaamheden OOK VOOR HALVE DAGEN hoog loon 10% tijdpremie goede sociale voorzieningen 5-daagse werkweek vrije werkkleding Aanmelden dagelijks: Strandweg 80. N.V. Visconservenfabriek „VICÖ" Middenhavenstraat 18 - IJmuiden vraagt: voor fabriekswerkzaamheden. Goed loon - vijfdaagse werkweek. Aanmeldingen op werkdagen tussen 7 en 17 uur MIDDENHAVENSTRAAT 18 - IJMUIDEN vraagt: N.V. Visconservenfabriek „VICO" Middenhavenstraat 18 - IJmuiden voor tijdelijke fabriekswerkzaamheden gedu rende de vakantiemaanden. Goed loon - vijfdaagse werkweek. Aanmeldingen op werkdagen tussen 7 en 17 uur MIDDENHAVENSTRAAT 18 - IJMUIDEN GROOTHANDEL in bier en frisdranken, vraagt zo spoedig mogelijk CRONJÉSTRAAT 5 - 9, IJMUIDEN-WEST

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4