Haringtrawlers noordelijker Voordelige zomerjaponnen Prijzen f 14.95 f21.50 f29.95 VELO Medische verzorging tijdens het weekeinde Verzending van zeepost Oude gastoestellen in Haarlem zijn nu meer waard Voor NOVIB 380,07 van huishoudschool Enkele schepen van Hudig Pieters f l Verkeerslichten bij kruising Plesmanweg in Beverwijk Y erkeer sproblemen bij Hoogovens FILM EN FILMWERELD TAUNUS personen-automobielen Modehuis SLUIZEN EN HAVENS LANGS THUIS VRIJDAG 11 JUNI 1965 mode silhouette 65 Beverwijk breestraat138 beverwijk barteljorisstraat 5 haarlem Faillissementen Gemeenteraad besluit tot hogere vergoeding 12 M vanaf 17 M vanaf 20 M vanaf 5725.- 7885.- 8995.- ZWIER Wij ontvingen enige zendingen in tricel, acetaat, linnen en coton- satin. LEUKE JEUGDIGE MODELLEN zomerse dessins m STOFZUIGERS DE VILDER PLEIN 1945 - IJMUIDEN - TEL. 7323 Beslissingswedstri j d om de korfbaltitel Advertentie (Stadsschouwburg). Van vrijdag tot en met zondag vraagt men in dit theater onze aandacht voor de Zweedse film „Susanne", gemaakt door de Zweedse arts Kid Colfach en diens vrouw, hetgeen al wijst op voorlichting op hoog niveau. Dit komt wel zo ongeveer uit, want de film behandelt het merkwaardig geval van een meisje dat door een auto-ongeluk, waarbij zij zwaar gewond is geraakt, volkomen van karakter verandert en van een ingetogen type overslaat op het tegendeel, aldus hard en cynisch wordt en haar vroegere vriendschap wil om zetten in een meer intieme verhouding. Zij trouwt pas met de vriend die de oorzaak van het ongeluk is geweest als zij een kind van hem verwacht, maar ook het huwelijk brengt geen uitkomst, evenmin als de geboorte van haar zoontje. Pas als dit ternauwernood aan een dodelijk ongeluk ontkomt, krijgt Susanne de genezende shock die haar over de gevolgen van het auto-ongeluk heenhelpt. OP GEZAG VAN DR. COLFACH moe ten wij aannemen dat hier sprake is van een medisch juist weergegeven „case-his- tory", anders zou men zijn geneigd te spreken van een naar het melodrama bui gend scenario, dat de aanleiding werd tot een bekend soort openhartigheid per film. „Wij hebben er niets afgelaten en er niets aan toegevoegd," zegt leze arts letter lijk. „Het zal u niet altijd aanstaan, maar de waarheid is nu eenmaal niet altijd even mooi." EVENEENS UIT ZWEDEN komt „Niels Holgersson's wonderbare reis" de char mante verfilming in kleuren van Selma Lagerlöf's bekende sprookje over de klei ne dierenkweller, die voor straf door een kabouter in een dwergje wordt veranderd. Deze film heeft destijds bijzonder de aan dacht getrokken, zodat een reprise stellig is gerechtvaardigd, al zou het alleen maar zijn voor de briljante trucages, waardoor het mogelijk wordt Niels reis op de rug van een wilde gans te volgen. (City). Aan de Engelse film „Ont snapt uit San Pablo" ligt een boeiend en door zijn problematiek interessant ver haal ten grondslag. In een denkbeeldige staat in Zuid-Amerika wordt op oude jaarsnacht het bewind omver geworpen van een gematigd en min of meer ver licht despoot. De gewonde dictator weet het huis van Tom Jordan (David Niven), een employé van een door Europeanen geleide suikerplantage te bereiken en deze kan niet anders doen dan de door zijn tegenstanders gezochte president tijdelijk onderdak te verlenen en te proberen hem over de grens te smokkelen. Het huwelijk van Tom en Claire (Leslie Caron) heeft dan juist een kritiek stadium bereikt en de hulp, die Tom impulsief verleent en waardoor hij in de grootste moeilijkheden zal worden gebracht, heeft diepere gron den, waar de ontsnapping aan zijn weinig geslaagd leven er een van is. DE TOCHT NAAR DE GRENS door een vijandig gebied, samen met zijn vrouw en de politieke vluchteling, die zich tijdens het gevaar van zijn minder goede kant laat kennen, roept nog andere morele pro blemen op en dwingt Tom zelfs een tegen stander te doden, die als mens waar schijnlijk belangrijker was dan de man, wiens leven hij uit puur toeval is gedwon gen tot het bittere einde te verdedigen. Een en ander levert een buitengewoon spannende intrige op met diepere gron den, waarvan voor de inzet opvallend sterk blijkt en waarbij ook verder nog sprake is van enige sensationele hoogtepunten. Deze film draait dinsdag en woensdag, van vrijdag tot en met zondag voorafge gaan door „Sandokan, de tijger van Cey lon", welke rolprent door de liefhebbar van spannende avonturen in het myste rieuze Oosten ongetwijfeld eveneens met de ogen zal worden verslonden. Voor zon dagmiddag staat dan nog de western „De gemaskerde ruiter" op het programma. Advertentie JAREN GELEDEN publiceerde Leon Uris auteur van de bekende „Exodus"-tragedie zijn oorlogsroman „Battle Cry", die we reldvermaard is geworden en ook in ons land vertaald onder de titel „Gezworen kameraden" lange tijd bovenaan de lijst van bestsellers heeft geprijkt. En te- recht, want met uitzondering alleen van] „The story of G.I. Joe" kennen wij geen ander oorlogsboek, waarin leed en lief van de frontsoldaat met zoveel bewogenheid, humor en waarheidsliefde worden be schreven als in dit lijvige epos van de Amerikaanse marinier. De filmversie van dit ontroerende boek doet het origineel grotendeels volkomen recht wedervaren. HET VERHAAL IS, afgezien van enke le noodzakelijke bekortingen op de voet gevolgd en men vindt in de film aldus de markante hoofdfiguren ongemutileerd te rug: de harde, eenzame bataljonscom mandant Huxley; de intelligente, gevoeli ge „boekenwurm" Marion; de gauwdief Spanish Joe, de beroepssergeant-uit-roe- ping Mac, de houthakker (ruwe bolster, gouden pit) Andy Hookans en al die ande re, heterogene types en karakters, door het lot bijeengebracht in één gevechtseen heid en door de gezamenlijke ontberingen aaneengesmeed tot een hechte, efficiënte en harmonieuze kring van vrienden op le ven en dood. Het is een indrukwekkend en aangrijpend filmverhaal geworden, waarin in tegenstelling tot het boek alleen de chauvinistische tendens enigs zins is overtrokken. Maar toch niet zoveel dat hier sprake is van hinderlijke effec ten. In ieder geval kan een bezoek voor donderdagavond bijzonder worden aan bevolen. Betaling in overleg. LANGE NIEUWSTRAAT 435 - IJMUIDEN TELEFOON 4654 exklusieve en sportieve kolberts het aksent is gelegd op ideale zomerstoffen f89.- f125.- Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het «chip vermeld. Australië: ms „Orcades" (19 juni); Bra zilië: ms „Laennec" (16 juni); Canada: ss „Rotterdam" (13 juni) en ss „Rijndam' (17 juni); Chili: ms „Buchenstein" (13 juni) en ms „Wonogiri" (16 juni); Kenya, Oegan da, Tanganjika: ms „Pierre Loti" (13 juni); Ned. Antillen: ms „Oranje Nassau (16 juni); Nieuw-Zeeland: ms „Limerick (14 juni); Suriname: ms „Ares" (15 juni); Ver enigde Staten: ss „Rotterdam" (13 juni) en ms „Sloterdijk" (16 juni); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Pendennis Castle (13 juni) en ms „Simonskerk" (16 juni). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. De rechtbank in Haarlem heeft dinsdag 8 juni geen faillissementen uitgesproken. Wegens gebrek aan actief werd dinsdag 8 juni opgeheven het faillissement van: R. Hennen, aardappelhandelaar, wonende in Beverwijk, Hobbesteeg 21, uitgesproken op 11 mei 1965. Rechter-commisaris: mr. A. J. Ph. de Haseth Möller. Curator: mr. M. L. Swaab, advocaat en procureur te Beverwijk. (Luxor). De Franse filmindustrie put nog al eens inspiratie uit Amerikaan se ontspanningsliteratuur en in die cate gorie zijn de sensatieromans van James Hadley Chase bijzonder gezocht. Ook de jonge generatie van filmers heeft meer dan eens bij deze veelschrijver stof ge leend voor een film, maar ditmaal is het de onvermoeide Julien Duvivier die Had ley Chase weer eens voor het witte doek heeft bewerkt in een rijk gevarieerde thriller. HET IS HET VERHAAL van een sym- sein, die voortdurend in situaties komt te verkeren, waarbij hij ten onrechte van moord zou kunnen worden verdacht. Het begint met een mislukte inbraak, onderno men door deze Daniel Boisset in samen werking met een vriend. De onverwacht terugkerende huiseigenaar wordt daarbij door de vriend gedood, maar Daniel wordt gepakt en veroordeeld en ontloopt slechts gevangenschap door tijdens het transport uit de trein te springen. Hij vindt bij een benzinepomphouder en diens vrouw onder Hak-, maar daar beginnen nieuwe moeilijk heden en vallen nieuwe doden die Daniel in de schoenen kunnen worden geschoven. De „plot" is hier en daar nogal gefor ceerd, maar met de behendigheid van een jarenlange ervaring weet Duvivier de meeste opdoemende bezwaren te bezwe ren en in te passen bij een spannende „film noir". Tot en met zaterdag, zondag middag gevolgd door de politiefilm „Boe ven voor Scotland Yard", waarna dit weekprogramma tot en met woensdag wordt voortgezet met de „onthullende" film „Losgeslagen meisjes". W. B.-t h e a t e r)In „Slavenopstand I in Atlantis" (zondagmiddag) demon streert regisseur George Pal zijn techni sche vaardigheid in het bereiken van fan tastische effecten bij het oproepen en la ter weer ten onder laten gaan van het I fictieve werelddeel Atlantis, dat volgens oude overleveringen eens moet hebben be- staan ergens in de Atlantische Oceaan. EEN GRIEKSE VISSERSZOON, die duizenden jaren geleden op zee prinses Antilla, dochter van koning Kronas van Atlantis heeft gered, komt in dat fantas tische rijk terecht als hij de prinses naar huis brengt. Hij beleeft er de nodige po litieke verwikkelingen, komt achter de plannen van eerste minister Zaren om de wereld te veroveren met een geheim wa pen, een alles vernietigend kristal en weet dan nog net opnieuw de prinses te redden als de elementen zich tegen At lantis keren en het werelddeel in zee ver dwijnt. Ongeveer dezelfde historische romantiek is dan vrijdag en zaterdag reeds behandeld met „De leeuw van Sy racuse", waarna zondag en maandag „Doden betalen dezelfde prijs" het mo derne misdaadverhaal vertegenwoordigt. De trawlers, die op de haringvangst zijn hebben hun jachtgebied meer naar het noorden verplaatst. Ze probeerden aan vankelijk hun geluk op 57 graden NB, maar daar was de vangst nu niet bepaald succesvol. De trawlers zijn daarom alle kanten uitgestoomd. Op 58.50 NB en 1.20 WL zijn de vangsten tot nu toe niet tegengevallen. Er zijn dag vangsten gemeld van 60 tot 70 kantjes. Vanwege het Produktschap is bepaald dat ten hoogste 175 kantjes mogen worden aangevoerd, mits er voor de laatste 75 kantjes minimaal ook 150 kisten verse ha ring worden meegebracht. Verschillende rederijen hebben hun schippers verzocht te proberen om toch in elk geval verse haring mee te nemen. De bedoeling is de kleine haring te kaken en de grootste soorten vers aan de markt te brengen Behalve haring wordt ook nog wat ka beljauw, schelvis en makreel gevangen. Van de kotters, die hun vangstgebied vonden in de Sylt, zijn goede berichten ontvangen over de tongvisserij. Schol werd zo goed als niet bemachtigd. Dat was wel het geval bewesten de Ne derlandse kust. De schol daar is echter niet grof. En op die plaats moesten de vissers het weer stellen zonder tong. In tegenstelling tot alle andere gemeen ten in Nederland zal in Haarlem onder scheid worden gemaakt in de vergoedingen die gegeven zullen worden bij het inruilen van oude gasapparaten tegen nieuwe^ voor aardgas geschikte toestellen. Hiertoe heeft de Haarlemse gemeenteraad woens dagmiddag in afwijking van het voorstel van B. en W. besloten. Tevens heeft de raad de vergoedingen over het algemeen op een hoger niveau gebracht dan op grond van de ombouwkosten door het col lege was voorgesteld. Uitgangspunt van het Haarlemse colle ge bij het vaststellen van de vergoedingen was, dat zowel bij verplichte inruil van voor ombouw ongeschikte toestellen als bij vrijwillige inruil van wel om te bouwen apparaten slechts vergoed zou worden een bedrag dat gelijk is aan de ombouwkos ten voor een dergelijk toestel. Daarbij zou de gebruiker tevens tien percent kor ting ontvangen op de bruto aanschaffings prijs van een nieuw exemplaar. De raad vond in meerderheid, dat dit uitgangspunt te veel van gemeentezijde bekeken was en dat daarbij de belangen van de gasgebruikers te weinig aandacht hadden gekregen. Geleid door een voor beeld dat in Amsterdam wordt uitge werkt, besloot de raad een duidelijke splitsing te maken tussen vrijwillige en verplichte inruil, maar tevens nam de raad het besluit de uitkeringen aanzien lijk omhoog te brengen. Met de ombouw van de toestellen voor aardgas zal op 1 november in Haarlem een begin worden gemaakt. Eerder heeft de Haarlemse gemeenteraad een krediet van twaalf miljoen gulden voor deze om bouw, die zal geschieden door het Gas technisch Bureau Holland in Hengelo, be schikbaar gesteld. Op maandag 12 juli zal in een pand in de Zijlstraat een voorlich tingsexpositie worden geopend. Advertentie >Iê: Vraag prospectus en demonstratie bij (OFFICIAL FORD-DEALER) Bloemstraat 34 - Telefoon 4208 Op de jaarlijkse onderdag van de ge meentelijke huishoudschool aan de P. J. Troelstraweg te IJmuiden zijn in het ka der van „5 mei - maak er een feest van, ook voor anderen" door de meisjes werk stukjes en diverse artikelen verkocht. De opbrengst daarvan was bestemd voor de NOVIB. Voor dit doel kon een bedrag worden overgemaakt van ƒ380,07! Advertentie Advertentie Electrolux - H.E. Betaling in overleg. Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 Excelsior e.a. vanaf 63.50 tttcU/jfiw/ Het schip waar we vandaag de aan dacht op vestigen is de Export II, een coaster van Hudig Pieters' Algemene Scheepvaart Maatschappij N.V. te Rotter dam. Het schip is gebouwd in 1950 te Heusden door de firma De Haan Oerle- mans, meet 474 bruto reg. ton en 739 ton draagvermogen. De lengte over alles be draagt 62 m., lengte tussen de loodlijnen 57,50 m., breedte 9,29 m., holte tot hoofd- dek 3,50 m. en een diepgang van 3,45 m. De hoofdmotor is een 7 cil. Werkspoor van 750 pk. voor een vaart van 12 knoop. Oorspronkelijk heette het vaartuig Vlier welke naam in 1954 werd veranderd in Export n evenwel zonder dat het schip van eigenaar veranderde. De naam Vlier herinnert aan namen als Berk en Spar, stoomschepen die eens het eigendom zijn geweest van Hudig Pie ters. De Berk was in 1918 nieuw in de vaart gekomen na te zijn gebouwd door de werf Conrad in Haarlem voor rekening van de Hollandsche Algemene Atlantische Vrachtvaart Maatschappij te Amsterdam, die van Rotterdam uit werd beheerd. Nieuwe Maas was de naam van dit 3781 bruto reg. ton metende stoomvrachtschip. Toen de rederij in 1923 haar activiteiten staakte ging de Nieuwe Maas over aan Hudig Pieters en kreeg het schip de naam Berk. Intussen was er ook een nieuw schip besteld bij C. van der Gies- sen Zonen's Scheepswerven te Krimpen aan de IJssel welke onder de naam Spar in 1924 in de vaart kwam. Het was een stoomvrachtschip van 3616 bruto reg. ton met een machinevermogen van 1500 pk. Toen de tweede wereldoorlog uitbrak was dit het enige schip van Hudig Pieters want de Berk was in 1930 verkocht aan de Kohlenimport und Poseidon Schiffahrts A.G. in Koningsbergen en voer toen als Poseidon. De Spar kwam in 1940 in dienst van de geallieerden. Op 31 juli 1942 ver trok het schip onder convooi van een Ca nadese haven. Op 3 augustus raakte de Spar met nog vijf schepen door zware mist het convooi kwijt. De 5de augustus klaarde het op en werden de afgedwaalde schepen door twee korvetten weer naar het convooi gebracht. Diezelfde dag ech ter werd de Spar te 13.40 door een tor pedo getroffen aan SB-zijde. Stookplaat, machinekamer en ruim II liepen direct vol water, de SB reddingboot was ver nield en het schip begon snel te zinken. De bemanning redde zich in de BB-boot Advertentie (Kennemer theater). Woensdag en donderdag wordt in dit theater „Op mars naar de galg" nog eens vertoond, de bijzonder boeiende en dikwijls be klemmende film over het proces tegen de oorlogsmisdadigers in Neurenburg, ge heel samengesteld uit journaals van 1933- 1945 en daardoor een volledig en aangrij pend overzicht van een recente historie, waarvan de gevolgen nog altijd merkbaar zijn. Louter fantasie is de oorlogsfilm „Voorpost in de jungle", die dan reeds van vrijdag tot en met zondag heeft ge draaid, met als klap op de vuurpijl „Mis- daad en striptease" voor de voorstelling van zaterdagnacht. De gebruikelijke sen satie voor de zondagmiddag wordt dan nog geserveerd door Robert Taylor en Ave Gardner in „Texas onder terreur". Advertentie Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden en tóch Ook voor het aller laatste sportnieuws I 100% service PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Tel. 5198 en de kleine SB-boot. Er werd geruime tijd gezocht naar eventuele drenkelingen en later bleek dat er drie opvarenden werden vermist. Toen de oorlog ten einde was had de rederij alleen de beschikking over de Brem, een coaster van 427 bruto reg. ton welke in 1939 nieuw in de vaart kwam onder de naam Fram en in 1940 door Hudig Pieters werd aangekocht en de naam Brem kreeg. De maatschappij heeft deze coaster (van het raised quarterdeck- type) in 1957 verkocht naar Duitsland. Erich Hanisch in Bremen-Blumenthal werd de nieuwe eigenaar, die het de naam Seefalke gaf en er in 1958 een nieuwe motor in liet plaatsen. Het bedrijf werd dus alleen uitgeoefend met de Vlier, die in 1954 werd herdoopt in Export II. De coaster van het shelterdecktype vaart in de vaste lijndienst van Rotterdam op Bos ton Lines v.v. Het kruispunt Alkmaarseweg-Wijk aan Duinerweg-Plesmanweg in Beverwijk zal binnen niet al te lange tijd beveiligd wor den door middel van verkeerslichten. Ge deputeerde Staten hebben hun goedkeu ring verleend aan het daartoe door de gemeenteraad genomen besluit. Dit is in de donderdag gehouden raadsvergadering door burgemeester Bruinsma bekend ge maakt. Een sociale Instelling zonder winstbejag. Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen IJMUIDEN Artsen (met ingang van zaterdagmiddag 13 uur): A. J. van Leusen, Van Tuyll- weg 34, tel. 4328 en H. Paleari, Pegasus- straat 25, tel. 8085. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mevrouw E. W. KuijkEngelhardt, Moerbergplant- soen 143, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969; mejuf frouw G. van Zandvoort, Poolsterstraat 18, tel. 2070. Wijkverpleging: Zuster C. Nap, Hofdijk- laan 10, Driehuis, tel. 6195 (voor IJmui den en IJmuiden-Oost); zuster J. Marke rink, Geelvinkstraat 27, Velsen-Noord, tel. 02510-23936 (voor Velsen-Zuid en Velsen-Noord); zuster K. Langejan, Iris- senstraat 14, Santpoort, tel. 02560-7477 (voor Driehuis, Santpoort-Zuid en Sant poort-Noord). SANTPOORT Arts: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, tel. 8570. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, tel. 8249. Tandartsendienst voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk, alleen voor spoedgeval len: zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: W. van Willigen, Graaf Willem II- laan 21, Heemskerk, tel. 02510-32797. BEVERWIJK Artsen: Voor de artsen Fierstra sr., Fier- stra jr., Melchior, Lange, Rolink, De Rui ter, Verburg, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: G. K. Fierstra. Wijkerstraatweg 194, Velsen-Noord, tel. 02510-24987; zondag van 9 tot 24 uur: A. Verburg, Prinsessenlaan 5, Beverwijk, teL 02510-25551. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Hommes, Pee- ters, Swaab, Vos en Zeijlmans, van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur: G. J. Vos, Arendsweg 124, Beverwijk, tel. 02510-23586. Apotheek: Van zaterdag 12.30 uur tot zaterdag 19 juni 12.30 uur: nachtdienst en spoedgevallen, zaterdag en zondag: Apo theek Donker, Breestraat 61, Beverwijk, tel. 02510-23150-27955. Meer met bus en trein? In de jongste vergadering van de onder nemingsraad van Hoogovens en aangeslo ten bedrijven kwam onder meer aan dt orde het steeds drukker wordende verkeer in de omgeving van het bedrijf. Het is een zaak, die voortdurend de aandacht heeft. Met de verbetering van de belangrijkste verkeersaders zal nog veel tijd zijn ge moeid. Op het bedrijf zelf vraagt vooral het parkeerprobleem belangrijke voor zieningen. Om de verkeerssituatie in de verre toekomst de baas te blijven zal wel licht een groter deel van het personen vervoer op bussen en treinen moeten over schakelen. CAO EN INTEGRATIE In de vergadering van de ondernemings raad is ook gesproken over het overleg met de vakbonden over de opzet van een nieu we CAO voor Hoogovens en aangesloten bedrijven. Dit overleg vindt regelmatig voortgang. Ook de studie over de integra tie arbeiders/beambten verloopt bevredi gend. Een hierover verschenen tussentijd» rapport is besproken. De beslissingswedstrijd om het korfbal kampioenschap van Nederland tussen Luto en Rohda vindt a.s. zaterdagavond plaats op het Blauw Wit-veld te Amsterdam. De wedstrijd zal worden geleid door scheids rechter L. Reen uit Papendrecht en begint om 18.00 uur.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 7