YliüW >X M Monster - recla - actie 4 - - r~ ~i .^jsBT STER OP HET FILMDOEK EN IN DE KEUKEN Opvouwbaar tandem-rijwiel voor de autokofferruimte D Si TmÊÊk Zwierig hoedje •wrap® EraM PAGINA ZEVEN ZATERDAG JUNI rap wm. 53.000 KEER OP DE BEL DRUKKEN mi&w> Geurende kunstbloemen u :;.y \l \vmc- - mi' 'mm t BETTE DAVIS „IK HEB een heel vrij weekeinde voor me", zegt de 77ste film, „The Nanny", een produktie van Hammer-Seven Amerikaanse filmactrice Bette Davis, „en dat ga ik door- Arts, sprak met geestdrift en warmte over de kookkunst, brengen in de keuken, niet in de studio". „De keuken is erg De actrice heeft drie kinderen, de dochters Barbara (18) en belangrijk in het leven", vervolgde de 57-jarige ster. „Kin- Margot (14) en een zoon, Michael, die pas 13 is geworden, deren moesten worden grootgebracht in de keuken. Een Haar jongste keukencampagne is gericht op Michael, die moeder, die haar kinderen niets leert over koken en huis- midden april naar Londen is gekomen om bij zijn moeder houden schiet eenvoudig te kort in de vervulling van haai' te zijn. taak". Miss Davis, die in Londen is om op te treden in haar DE ACTRICE woont tijdens de opna men hier in een echt oud Engels bui tenhuisje nabij de studio's in het naburi ge Boreham Wood. Miss Davis is onge twijfeld een van de beste en meest geres pecteerde actrices. Haar collega's heb ben haar tienmaal voorgedragen voor een onderscheiding van de academie als bes te actrice. Dat is vaker dan welke ande re actrice ook kan zeggen en zij behoort tot de enige vijf, die twee Oscars hebben gekregen. De eerste werd haar toegekend voor haar werk in „Dangerous", de twee de voor^ „Jezabel". Ervaren waarnemers zeggen dat „The Nanny" een goede gele genheid biedt om er drie van te maken. HEEFT Bette Davis op haar leeftijd en met al die films achter zich nog acteer- ambities? Wat zijn haar meest geliefde rollen ge- blad voor de mond neemt. „In mijn be roep", zegt ze, „hangt zoveel af van de publiciteit en dat weet ik. Ik zou het zo willen zeggen: succes is voor ongeveer 60 percent goed acteren en voor onge veer 40 percent publiciteit. De goede soort publiciteit natuurlijk. Dat verlies ik nooit uit het oog". OP DE VRAAG of zij niet, zoals som mige artiesten met een lange en winstge vende acteursloopbaan achter zich, wil de regisseren, antwoordt zij met een zeke re verbazing: „Regisseren? Neen, als re gisseur zou ik ongeduldig en onmogelijk zijn, maar er zijn andere dingen, die een actrice kan doen. Produceren? Ja en ik geloof dat een actrice ook heel goed zou zijn voor het engageren van de figuratie, voor de scenario's en de décors, maar regisseren? Dat betwijfel ik zeer". Miss Davis is een vrouw met een ster ke wil. „Een man zou erg sterk moeten zijn om met iemand zoals ik te trouwen", zegt ze. „Ik ben zelfs bang, dat alleen een zwakkeling mij zou willen hebben". president van de V.S. is een van de machtigste mannen ter wereld. Gevraagd of haar voornaam moet wor den uitgesproken als „Bet" of als „Bet ty" antwoordt zij: „Bij mijn geboorte heb ik de namen Ruth Elizabeth Davis gekregen". „Ruth was de naam van mijn moeder en iemand vond, dat twee Ruths in het gezin Davis wat lastig was. Een vriend van de familie stelde daarom voor, me „Bette" te noemen naar een figuur van Balzac, een zekere nicht Bette. Twin tig jaar lang heb ik niet geweten, dat de Franse uitspraak „Bet" was. Het kan me nu niets schelen, of men Bet zegt of Betty, ik zal het verstaan". OFSCHOON miss Davis nu 57 jaar is en vele van die jaren 's morgens altijd voor zes uur is opgestaan om tijdig in de studio's te zijn, heeft zij een lovenswaar dig figuur. „Als men dat over mij kan zeggen in dit kostuum", zegt zij, „is dat een zeldzaam en echt compliment". Zij draagt namelijk in haar rol van Engelse kinderjuffrouw een zware, buitengewoon dikke japon van grijze wol. „En het on dergoed, dat ik voor deze rol moet dra gen", zegt ze, „dat is verschrikkelijk". „O ja", antwoordt zij. „Ik zou graag hier in Engeland op het toneel Koningin Elizabeth I spelen en dan nog iets an ders". Haar korenbloemblauwe ogen schitteren als ze zfgt: „Ik heb al 15 jaar weest? een film willen maken over Mary Todd Lincoln. Dat was pas een vrouw. Maar „Mijn rollen in „Dark Victory" en „All de filmindustrie schijnt om welke re- about Eve", die hebben me grote bevre- getrouwd geweest. Een van haar mannen den dan ook geen aandacht te schen- diging geschonken". Ofschoon zij een re- ls ovel.e en' e r"f,a? T ken aan Amerikaanse vrouwen. Toch heb- putatie van onstuimigheid heeft, is Bette geemdigd1 met echtscheiding. JZij geeft ben wij enkele heel bijzondere gehad en Davis een ster, die met beide benen op daar was de vrouw van Abraham Lin- de grond staat, door en door beroepsac- coln een van". trice en iemand, die in een gesprek geen ZIJ IS in de loop der jaren viermaal (Van een onzer verslaggeefsters) „KRIJGEN WE weer wat gratis, fijn", zei een huisvrouw. Inderdaad, zij kreeg weer een reclame-monster gratis aan huis bezorgd. In dit geval was het een pakket zeeppoeder met een waardebon erbij. Het is in het Westen van ons land zo langzamer hand een algemeen verschijnsel ge worden, het bezorgen van pakken zeeppoeder, pakjes soep of boter, tubes tandpasta en legio andere re clame-monsters. Al een jaar of vijf kunnen huisvrouwen in het dichtst bevolkte gebied van Nederland van tijd tot tijd rekenen op dergelijke gif ten. Ditmaal ging het om een lande lijke reclame-actie van zeeppoeder. Een Haarlems bureau voor reclame diensten voerde de opdracht uit. „In terlanden n.v." is een van de drie Haarlemse bureaus die zich met dit re- clamewerk bezig houden. Met 51 ploe gen van samen 260 mensen, met 52 auto's en tien inspectiewagens, vier be voorradingswagens, twee hoofdinspec teurs en een chef-inspecteur worden ruim anderhalf miljoen pakken zeep huis-aan-huis verspreid in het hele land. In Haarlem worden ongeveer 53.000 reclame-monsters bezorgd. Dat betekent duizenden keren op een huis bel drukken door de ploeg bezorgsters en bezorgers. De hele stad wordt afgewerkt met twee ploegen van vijf man. In de Am sterdamse buurt waren het vijf dames die op de bel drukten en steeds het zelfde zinnetje zeiden „Hier heeft u een pakgratis, met een waardebon." Als er iemand niet thuis was leverden de bezorgsters het pak af bij de buren en kreeg de afwezige een briefje in de bus. Een opdracht als deze verspreiding van monsters is voor een reclame-bu reau een veel ingewikkelder affaire dan het verspreiden van folders. Het bureau werkt meestal met dezelfde mensen, in elke plaats is een kern van bezorgers. Vaak zijn het vrouwen en ook gepensioneerden willen op die manier wel werken. Voor een grotere campagne echter, waarbij pakken ver voerd moeten worden, worden extra mensen aangetrokken per advertentie. IN AUTO'S gaan de vier bezorgers met een leider of leidster erop uit. Zij hebben een aantal dozen bij zich waar aan een hengsel bevestigd kan worden. Zo wordt met de dozen langs de huizen gelopen. De bevoorradingsauto komt op geregelde tijden de voorraad aanvullen. De voorraad in Haarlem ligt opgesla gen in een loods in de Waarderpolder. Wanneer men goed oplet kan men in de buurten waar de monsters zeeppoe der al zijn uitgedeeld een tekentje op de huizen zien. Met een groen krijtje zetten de bezorgers een tekentje naast de deur. De inspecteurs en hoofdin specteurs komen geregeld kijken of al les naar wens gaat. Zo trof een hoofdin specteur van Interlanden n.v. een ploeg in de Amsterdamse buurt aan die zon der voorraad zat. Zo snel mogelijk werd gezorgd dat de ploeg met een nieuwe voorraad weer verder kon. ZOALS HET in Haarlem gaat, ge beurt het in vele plaatsen in Neder land. Stukje voor stukje wordt een stad afgewerkt. Waarschijnlijk komt over korte tijd een andere fabrikant van zeeppoeder weer met een opdracht, want het is gebleken dat na de recla mecampagne de verkoop inderdaad stijgt. KUNSTBLOEMEN, die blijven geuren worden in Hongkong vervaardigd en hebben nu ook Europa bereikt. Zij worden geleverd yi een vaasje, dat een overeenkomstig de natuurlijke geur van de bloemen geparfumeerde vloeistof be vat. De steeltjes van de bloemen zijn hol en gevuld met een speciale vezel, waardoor de vloeistof wordt geabsor beerd. In de bloem bevindt zich een minuscuul apparaatje dat er voor zorgt dat de verdamping niet te snel op treedt. Als het vaasje groot genoeg is, kan het kunstboeket maandenlang geu ren (CONSU). toe, dat het voor een man, die met haar is getrouwd, moeilijk is, niet te worden beschouwd als „Meneer Bette Davis". „Ongeveer de enige twee Amerikaanse mannen, die ervoor zouden zorgen, dat dit niet gebeurde", zegt miss Davis lach end, „zijn de president van de V.S. en Paul Getty". Paul Getty, de Amerikaanse oliemag naat, die in Engeland woont, is een van de rijkste mannen ter wereld en iedere Een écht hoedje om mee aan de zwier te gaan. Een tikje cowboy-achtig en lekker schalks achter op het hoofd, 't Komt uit Londen ook daar zitten feestneuzen en 't is gemaakt van rood en wit lakstro. De parkeernarigheid in de grote ste den verleidt steeds meer autorijdende zakenlieden, in de kofferruimte van hun wagen een opvouwbare fiets mee te nemen. Dankzij dit hulpvervoermiddel kunnen zjj zo nodig hun auto aan de buitenkant van de stad parkeren en zelf hun weg naar het overvolle cen trum vervolgen op de vouwfiets wat bovendien nog een gezonde lichaams beweging is. Ten gerieve van de mede- parragiere (laten we zeggen meneers charmante secretaresse) heeft een Duit se rijwielfabriek nu een opvouwbare tandem geconstrueerd, die dezer dagen op de markt verschenen is en waarvoor al didrect grote belangstelling bestond van de zijde der detailhandel. Trou wens: ook voor uitstapjes in de vrije natuur biedt deze meeneem-tandem veel aanlokkelijks, b.v. voor omwegge- tjes langs speciale toeristische fietspa den waar men even ontsnappen kan aan het motorgeronk en de benzine stank der autosnelwegen. De klaptan- dem, die de welluidende naam „Gra- ziella" meekreeg, is met enkele hand grepen opgevouwen dat er een pakje van 65 x 135 cm overblijft: klein genoeg voor bijna leder autokoffer dus. Of „Graziella" ook in ons land zal ver schijnen is nog niet bekend. Iedere Ne derlander heeft immers al een fiets en onder die omstandigheden lijkt een vouwtandem weinig kansen te maken. t* r Si *4* 2*2 tg* Voor deze zomer is het wel de ge breide en gehaakte kleding die 't 'em doet. De mannequin draagt hier een originele gevlochten japon met grote zakken en een capuchon. Het jurkje, dat de naam „Lawrence of Arabia" kreeg, werd tijdens een modeshow van de 60ste „Westberliner Durch- reise" getoond aan inkopers uit de hele wereld. Meteen kunnen wij u wel verklappen dat de vrouw ook de komende herfst en winter in lussen gehuld zal gaan. Te koud? Er wordt ook veel bont gedragen, laat dat een geruststelling zijn.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 19