Partij van heeft r.-k. de Arbeid voorzitter C AGENDA Verkeerspolitiek moet onder „ingenieursdictatuur" weg KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO en bondig Cees Pelt N.D.P.-bestuur teleurgesteld over omroepnota Dr. J. G. H. Tans uit Maastricht gekozen Rapport van K VP-commissie: Stel crematie en begraving wettelijk gelijk Terrein voor „Eurocontrol" overgedragen Kind op schoolplein overreden Dienstweigeraar was ook gekant tegen Defensie-drukwerk Wisselvallig ZATERDAG 12 JUNI 1965 2 Eis van twee jaar tegen brandstichter Haarlem 14 j" V elsen-IJ muiden Beverwijk OP MAANDAG 14 JUNI BEGINNEN WEER DE N.Z.H.-RONDRITTEN DOOR ZUID-KENNEMERLAND PRIJS SLECHTS ƒ3.00; KINDEREN TOT EN MET 12 JAAR ƒ1.00 HET UITSTAPJE DAT STEEDS WEER NIEUW IS NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOER LEIDSEVAART 396 - HAARLEM - MAATSCHAPPIJ N.V. TELEFOON (0 2500) - 18460 "St" A® 'Jsü? sofpew wu evewi t% i <3 8 SP S C.S Het bestuur van de vereniging De Ne derlandse Dagbladpers heeft in een brief aan minister Vrolijk zijn teleurstelling er over uitgesproken dat in diens nota over het omroepbestel nagenoeg niet wordt tegemoetgekomen aan hetgeen ten aanzien van de invoering van reclame in radio en televisie door de N.D.P. bij herhaling is bepleit. Het bestuur is van mening dat slechts dan het belang van een vrije, on afhankelijke en gedifferentieerde pers gewaarborgd is als met die opvattingen rekening wordt gehouden. Het bestuur van de N.D.P. betreurt het in het bijzonder, dat de compensatie, welke de pers tijdelijk in het vooruitzicht is ge steld, in een vorm is gegoten die met het oog op de onafhankelijkheid van de pers weinig gelukkig is. Een dergelijke compen satie zou in veel aanvaardbaarder vorm kunnen geschieden door de pers een over wegende invloed te geven bij de exploi tatie van reclame in radio en televisie. Twee jaar gevangenisstraf en voorwaar delijke terbeschikkingstelling van de re gering heeft de officier van Justitie bij de rechtbank in Zutphen geëist tegen een sla ger uit Apeldoorn, die daar vorig jaar een groot aantal branden heeft gesticht, onder andere in zelfbedieningszaken. Concurren- tienijd was zijn drijfveer. „Zijn haat brak letterlijk uit in vuur en vlam," zei de of ficier van Justitie. Advertentie Automobielen Rijksstraatweg 397 - 399 - Tel. 53097 OFFICIAL DEALER VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN UTRECHT In de vergadering van de partijraad van de P.v.d.A. is van morgen dr. J. G. H. Tans uit Maastricht gekozen en geïnstalleerd als voorzitter van de Partij van de Arbeid. Hij volgt in deze functie de heer J. G. Suurhoff op, die na zijn benoeming tot minister van Verkeer en Waterstaat is afgetreden als partijvoorzitter. Dr. Tans is de eerste rooms-katholiek die tot voorzitter van de Partij van de Arbeid is gekozen. Hij besteedde daaraan ook aandacht in zijn installatie-rede. „De vanzelfsprekendheid waarmee dit bij ons heeft kunnen gebeuren heeft kennelijk grote indruk gemaakt tot ver over de grenzen van ons land heen," zei hij. Hij meende dat dit samenhangt met het in de afgelopen jaren verworven recht van eigen oordeel en vrijheid van politieke keuze, los van geloof en levensbeschou wing. Wij prijzen ons gelukkig dat hier thans geen problemen meer liggen. Dat kan betekenen dat er een nieuwe fase is aangebroken in de ontwikkeling van het moderne socialisme," zei de nieuwe par tijvoorzitter. Hij zei in zijn rede de winst van uiterst links en uiterst rechts bij de Rijnmond verkiezingen te beschouwen als een ver keerd, maar begrijpelijk protest tegen een onjuiste verdeling van de welvaart. De steeds groeiende welvaart wordt nog steeds niet verdeeld zoals het behoort. De tegenstellingen in de wereld worden er niet door verzacht en weggenomen, maar eerder door verscherpt. De vrijheid en verantwoordelijkheid groeien niet evenre dig met de welvaart. Het beeld van onze huidige maatschap pelijke situatie is volgens dr. Tans nog steeds vrij somber. Het wordt geken merkt door grote spanning tussen de maatschappelijke groepen. De laagstbe taalden hebben zich nauwelijks aan de BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „De held van het luna park" ,a.l. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u. en maandag 19 en 21.15 u.: „James Bond contra Dr. No.", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Uitdaging in Gibraltar", 14 j. Zondag 11 u.: „Jungle cat", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Winnetou keert terug", a.l. Minerva, vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „Rekruut tegen wil en dank", a.l.; 20 u.: „Becket", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De dag na de invasie", 14 j. Zondag 11 u.: „De grote jacht", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De vechter van Montana", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De mysterieuze Dr. Loa", Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Elektra", 14 j. Zondag 11 u.: „Wilde pracht", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Expositie van poppen van Maja Alexander en Trudy de Ruyter. Tot 14 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10-12.30 u. en van 13-30-17 u.; zon- en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen en grafiek van Jan Koning. Tot 1 juli. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): „Oost en West" Schilderijen en aquarellen van Hal Wichers. Tot 20 juni. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klas siek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Museum Het Huis Van Looy (Kamper- laan): Expositie van cultuur-historische diorama's. Dagelijks van 14-17 u. Tot 5 juli. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Academie '63 (Koudenhom): Openstel ling der ateliers ter kennisname van het werk van deelnemers. Dagelijks geopend van 13-19 u. Tot 13 juni. Artiflcia (Binnenweg 95, Heemstede): Beeldhouwwerken van Piet van Heerden en tekeningen en schilderijen van Wim Steyn. Dagelijks geopend van 9.30-18 u. en vrijdags ook van 19.30-22 u. Tot 1 juli. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9-18 u.; golfbaan tot 21 u. De Waag (Spaarne/Damstraat): Beeld houwwerk van Joosje Mulder en teke ningen en aquarellen van Rudolf Bruyn. Dagelijks geopend van 12-17 u. Tot 5 juli. DIVERSEN Hotel Bouwes (Zandvoort): Gedurende het weekeinde 's middags en 's avonds va riété. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 11 juni). ZATERDAG 12 JUNI City, 19 en 21.15 u.: „Sandokan, de tijger van Ceylon". Stadsschouwburg, 20 u.: „Susanne". Poptaplantsoen, 14.30 u.: Marswedstrijd, sectie muziek Velser Gemeenschap. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZONDAG 13 JUNI City, 14.30 u.: „De gemaskerde ruiter"; 19 en 21.15 u.: „Sandokan, de tijger van Ceylon". Stadsschouwburg, 15 u.: „Niels Holgers- son's wonderbare reis"; 20 u.: „Susanne". „Du Commerce", Marktplein, 20 u.: Dans avond ontspanningsvereniging „Arosa" met muziek van „The Apollo's". MAANDAG 14 JUNI City en Stadsschouwburg, geen bio scoopvoorstellingen. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder zaterdag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; filiaal Velsen-Nrd.: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. ZATERDAG 12 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Voor post in de jungle"; 23.30 u.: „Misdaad en striptease". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Geen alibi voor moord". W.B. Theater, 20 u.: „De leeuw van Sy racuse". Terreinen „DEM" en „Beverwijk", 14 u.: Voetbalvijfkamp voor pupillen en adspi- ranten met deelname van alle plaatselijke voetbalverenigingen. Tennispark „Duinwijk", Zeestraat, 14 u.: Finales Lawntennistoernooi om het kam pioenschap van Beverwijk. Sportpark Adrichem, 15 u.: Atletiek, 25 km wegwedstrijd, met deelname van vele bekende lange afstandlopers. Parcours Oosterwijk-Meerestein. Start en finish Sportpark Adrichem. Galerie Boumans, Breestraat 122, ex positie werken van de heer Kraaijpoel van de Haarlemse schilders „De Groep", geopend van 9-18 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 15-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. ZONDAG 13 JUNI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Texas on der terreur"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Voor post in de jungle". Luxor Theater, 14.15 u.: „Boeven voor Scotland Yard"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Los geslagen meisjes". W.B Theater, 14.30 u.: „Slavenopstand in Atlantis, het verloren continent"; 16.30 en 20 u.: „Doden betalen dezelfde prijs". Meerplein, 13 u.: Puzzelrit voor auto's, motoren, scooters en bromfietsen. Start „Promenade", Meerplein. Sportpark Adrichem, 14 u.Wielerwed strijden voor dames- en herenamateurs. MAANDAG 14 JUNI Kennemer Theater, gesloten. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Losge slagen meisjes". W.B. Theater, 20 u.: „Doden betalen de zelfde prijs". Galerie Boumans, Breestraat 122, ex positie werken van de heer Kraaijpoel van de Haarlemse schilders „De Groep", geopend van 9-18 uur. Advertentie wonden van het verleden kunnen ont worstelen. Het enige opvallende verschil met het verleden ligt slechts in de voor ziening met duurzame consumptiegoede ren en daarin is dan ook duidelijk sprake van overcompensatie. De mogelijkheden tot beroepsverandering zijn gering. De vrijheid is aan sterke beperkingen gebon den. Er is wel politieke belangstelling, maar geen geloof in de veranderbaarheid van het sociale lot, dus ook geen politiek maatschappelijke activiteit. Het aspiratie niveau ligt laag. Er is weinig klassebe- wustzijn, wel een besef van onrechtvaar digheid in de maatschappij. Maar de klassevijand is onherkenbaar en onbereik baar geworden. Politiek onbegrip is volgens dr. Tans de voornaamste oorzaak van verkeerd kie zen. Daarom zal een politieke partij die het van het politieke inzicht moet hebben, zoals de Partij van de Arbeid, er op uit moeten zijn haar denkbeelden en bedoe- tiek van de partij. Dr. Tans zei van me lingen voor de massa bevattelijk te ning te zijn, dat bij de structuurverande- maken. Dr. Tans meende daarom dat zijn ring van de Partij van de Arbeid juist aan partij meer dan ooit haar aandacht zal al deze mogelijkheden aandacht! moet moeten besteden aan de vraag hoe men worden besteed. Hij herinnerde aan het naast de gebonden deelname aan het poli- vernieuwingsplan, dat kan leiden tot de Elke werkdag vertrek van Haarlem Stationsplein om 10.05 en 13.35 uur; van Haarlem Tempeliersstraat om 10.00 en 13.30 uur. Toegang tot het Voorlichtingscentrum IJmuiden, het Bloemendaalse Openluchttheater en het circuit te Zandvoort inbegrepen. Het machtige werk aan de IJmuider pieren Het onvergetelijke uitzicht over de duinen De fascinerende rit langs de Noordzee De villaparken van Aerdenhout en Bentveld. tieke werk ook op ongebonden wijze toe gang kan krijgen bij een zo groot moge lijk publiek. Dat kan gebeuren door con ferenties voor niet-partijleden, contacten tussen niet-partijleden met partij-promi nenten over actuele problemen en bijeen komsten waarin partijleden fundamentele vragen voorleggen aan niet-partijleden, om het oordeel af te tasten over de poli- had gedaan. „Partij van Morgen". Een wat bedrieg lijke naam, vond hij, omdat wat morgen moet zijn, reeds nu gemaakt moet wor den. Maar hij gaf toe dat de „Partij van T(h)ans" nu wat vreemd en wat preten tieus zou klinken. Hij dankte tenslotte zijn voorganger, de heer Suurhoff, voor het geen deze voor de toekomst van de partij „De grote betekenis van het verkeer voor de ontwikkeling van het maatschap pelijk leven dwingt tot een actieve en ef ficiënte verkeerspolitiek, die onder de huidige „ingenieurs-dictatuur" moet wor den weggehaald en onder politieke ver antwoordelijkheid en parlementaire con trole moet worden gebracht". Dit is de conclusie van een rapport, dat een commissie van de K.V.P. heeft opgesteld en waarmee het partijbestuur zich geheel heeft verenigd. De commis sie, die het rijks wegenfonds geen oplos sing vindt voor het verkeersvraagstuk als geheel, is van oordeel dat er een struc tuurplan moet komen dat het gehele verkeer, dus wegen, waterwegen, lucht verkeer, spoorwegen en telefonie, omvat en dat voorziet in een harmonisch plan voor de behoeften op korte en langere termijn. Voorts dient op korte termijn een cen traal orgaan te worden ingesteld, dat de overheid van advies dient bij de opstel ling en uitwerking van het structuurplan. In het orgaan moet ook het maatschap pelijk leven in zijn verschillende facetten zijn vertgenwoordigd. Het structuurplan zal gebaseerd moe ten zijn op een harmonische afstemming van de voorzieningen die nodig zijn om aan de behoeften van het economisch en maatschappelijk leven te voldoen. Bij de opstelling ervan zal bovendien rekening gehouden moeten worden met de ontwik kelingen van de verkeersvoorzieningen in andere werelddelen. Naast inzicht in de huidige behoeften wordt ook inzicht in de behoeften op langere termijn vereist voor de opstelling van het structuurplan. Voor de financiering dekt de commis sie aan een financieringswet als indertijd voor het Deltaplan is gemaakt. Voorts wil de commissie de instelling van een nationaal instituut, dat de bestudering van het verkeer in al zijn aspecten ter hand neemt. Opleiding van verkeersdes- kundigen wil zij bevorderen door moge lijkheden tot specialisatie te creëren aan hogescholen en universiteiten. De Adviescommissie Crematie, die be gin vorig jaar door de minister van Bin nenlandse Zaken werd ingesteld met be trekking tot de algehele herziening van de Wet op de Lijkbezorging heeft in haar rapport gepleit voor gelijkstelling van verbranding en begraving voor de wet. Het verbod voor publiekrechtelijke licha men om op enigerlei wijze steun te ver lenen aan een vereniging, die crematie opricht, in stand houdt of gebruikt, wil de commissie laten vervallen. Gemeenten en wellicht ook provincies zouden zelf een crematorium moeten kunnen oprichten en exploiteren. Het is de commissie duide lijk geworden dat de opvattingen omtrent de crematie sedert de totstandkoming van de wet van 7 juli 1955 belangrijk zijn ge wijzigd. Hoewel begraving ook thans nog steeds als de traditionele wijze van lijk bezorging wordt aanvaard en bij bepaalde bevolkingsgroepen tegen crematie nog steeds principiële bezwaren bestaan, heeft zich niettemin naar de mening van de commissie een kentering in de beoordeling van de crematie afgetekend. Op de luchthaven Zuid Limburg in Beek bij Maastricht heeft vrijdagmiddag de Nederlandse regering gronden van deze luchthaven overgedragen aan de Europe se luchtleidings-organisatie „Eurocon trol". Er zal een controlecentrum worden ingericht met een internationale bezetting van 400 gespecialiseerde Nederlandse, Duitse en Belgische functionairssen om controle uit te oefenen op de internatio nale supersonische luchtvaart en om de veiligheid in de lucht boven Nederland, België, Luxemburg en Duitsland te bevor deren. Het besluit op het vliegveld Zuid- Limburg een Eurocontrolcentrum te stichten werd verleden jaar in Brussel genomen door de bij Eurocontrol aange sloten regeringen. De officiële grondoverdracht werd ver. richt door de staatssecretaris van Ver keer en Waterstaat, ir. S. A. Posthumus, aan de Belgische minister van Verkeer en Wegen, L. Bertrand, die voorzitter van Eurocontrol is. Het Eurocontrolecentrum, dat 45 miljoen gulden zal kosten is het eerste in zijn soort in de wereld. In Hengelo is de 6-jarige David Stern op het schoolplein overreden door een be stelauto, waarmee schoolmelk naar de school werd gebracht. De jongen, die met andere kinderen aan de auto was gaan hangen, viel eraf, juist voor een achter wiel, dat over hem heenging. Hij was ter stond dood. In Sittard is vrijdagmiddag het zeven, jarig zoontje van de familie Slagen door een truck met oplegger overreden, door dat de jongen met de trapper van zijn fiets de trottoirband raakte, waardoor hij op de rijweg viel. Hij was op slag dood. In Delft is de 62-jarige mevrouw D. Ik- kink-Van Laar, die op de fiets een druk- ke weg wilde oversteken, door een auto aangereden. Zij is later in een ziekenhuis overleden. Gezonken. Op de Westerschelde is een Belgisch binnenschip van 200 ton gezon ken door de golfslag van een passerend schip, welke het scheepje zo deed slin geren dat de lading bestaande uit 45 ton scheepsmotoren ging schuiven. Het liep daardoor vol water. De schipper, die alleen aan boord was, kon zich in een roeiboot redden. Het schip was op weg van Antwerpen naar Duitsland. 260. MET RUZIETJES TUSSEN de kat en de papegaai was Sinbad niet geholpen. „Kunnen jullie me hier uit het Dal der Diamanten halen?" wilde hij weten. „Ik leef al wekenlang op stukjes vlees, die ik voor de vogels had meegenomen. Het voedt wel, maar het wordt er niet frisser op. „Tja..." zei Bram, dat is nu óók wat. We kunnen je natuurlijk aan een touw op hijsen, maar als we dat doen komen die vogels weer en die bijten het touw door. En een tweede maal zou je wel eens min der zacht kunnen vallen dan de eerste keer." Peinzend zette hij zich op de rand van de afgrond. „Een moeilijke zaak. Een zéér moeilij ke zaak," zei hij zuchtend. „Misschien weet ik er iets op," zei het zachte stemmetje van Ali-Ben-Japie ach ter hem. „Jij?", vroeg Bram een beetje spottend maar toen herinnerde hij zich hoe Alie- Ben-Japie al eerder goede ideeën had ge had. En daarom voegde Bram er dade lijk aan toe: „Laat maar eens horen. Want werkelijk ik weet het niet meer." Verheugd legde de jongen zijn plan uit, en zelfs voordat hij uitgesproken was wist Bram al, dat Ali-Ben-Japie opnieuw de beste oplossing had gevonden. En Tutu wist het ook. Rrrrrrreusachtigkrijste hij, met nog veel meer rollende „erretjes" dan anders. JA, 6N t>AWW06 ZO'M SMAKEUJKÊ VeRSTOPPlWÖ VOORUIT, W6 VERSTOPPEN ONS oei, IK HOOR iewANo! PIB C0KNHUEN Wijziging bij Justitie. Bij het ministerie van Justitie is ingesteld de functie van raadsadviseur van de secretaris-gene raal. Voor deze functie is aangewezen mr. E. J. Hoogenraad, directeur-afde- lingschef. De heer Hoogenraad is eervol ontheffing verleend van zijn aanwijzing als hoofd van de hoofdafdeling Publiek recht. Dr. G. H. Veringa is aangewezen als waarnemend hoofd van de hoofd afdeling Publiekrecht. Mr. L. Oranje, hoofd van de afdeling Staats- en straf recht, is aangewezen tot plaatsver vangend hoofd van de hoofdafdeling Pubiekrecht. De Beatrix-foto's. De Nederlandse Ver eniging van Fotojournalisten zal een commissie belasten met een onderzoek naar de wijze waarop de foto's van prin ses Beatrix en Klaus von Amsberg tot stand zijn gekomen. Blauwe Zone. In 's-Hertogenbosch wordt op 21 juni in het centrum van de stad een blauwe zone ingesteld, waarbinnen auto's slechts anderhalf uur geparkeerd mogen staan. Daartoe zijn parkeerschij- ven ingevoerd. In de onmiddelijke na bijheid van het stadscentrum zijn par keerplaatsen voor langparkeerders in gericht waar plaats is voor ongeveer 1100 auto's. maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaai De procureur-generaal bij het gerechts hof in Den Haag heeft wegens dienstwei gering 25 gulden boete geëist tegen een 22-jarige analist uit Heiloo. De jongeman was door het ministerie van Defensie tewerkgesteld bij de Neder landse Heidemaatschappij, nadat zijn principiële bezwaren tegen het vervullen van zijn militaire dienstplicht waren er kend. Hij werd echter naderhand overge plaatst naar de staatsdrukkerij in Den Haag. Omdat zijn principiële bezwaren ook het behandelen van drukwerk voor het ministerie van Defensie golden, bleef hij weg en meldde zich bij het ministe rie, om zijn bezwaren kenbaar te ma ken. Daar werd hem erop gewezen dat op dienstweigering gevangenisstraf staat. Drie dagen later ging hij terug naar de Staatsdrukkerij Tegen de, jongeman werd toch een ver volging ingesteld. De rechtbank in Den Haag ontsloeg hem op juridische gronden van rechtsvervolging, tegen welke uit spraak de officier van Justitie in beroep ging. ■WAAAAIUWWIAAAAAAAAAAAAAAWUVUWWUWWW* Het K.N.M.I. deelt mee: Boven Engelahd ontwikkelde zich een kleine storing die met een noordwestelijke wind in de hogere luchtlagen zich over ons land verplaatste. Zij veroorzaakte zater dagochtend vooral in het midden van het land enkele uren intensieve regen. Boven Frankrijk handhaaft zich een ho- gedrukgebied. Een zwak oceaanfront bij Ierland zal vermoedelijk in de nacht van zaterdag op zondag ons land bereiken, maar het is niet waarschijnlijk dat dit front veel regen zal veroorzaken. Achter het front stroomt iets koelere oceaanlucht binnen met opklaringen en wat meer wind uit westelijke tot zuidwestelijke richting. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. 6 13 a Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geheel bew. regen zwaar bew. geheel bew. regen zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew. licht bew. geheel bew. zwaar bew. regen regen regen half bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. half bew. zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt regen zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt z w.st. zw wzw z wzw w.st. zzw no n w.st. wnw ozo zzw zzw w.st. w.st. O nno w.st. n nw zzo wnw nw w.st. w.st. wnw w.st. zzw w.st. w.st. nno w.st. w.st. nnw 13 16 18 14 16 14 18 19 26 24 19 19 9 23 15 21 16 22 21 23 20 21 13 18 21 21 26 19 13 19 25 24 22 29 25 27 0 1 0 0 4 0 0 0 0 0.8 9 0 1 0 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 4 4 0.1 0 0 0 0 0 Zon- en maanstanden Zaterdag 12 juni Zon op 04.20 uur, onder 21.00 uur. Maan op 19.35 uur, onder 03.24 uur. Zondag 13 juni Zon op 04.20 uur, onder 21.01 uur. Maan op 20.45 uur, onder 03.49 uur. Maandag 14 juni Zon op 04.19 uur, onder 21.01 uur. Maan op 21.47 uur, onder 04.22 uur. Maanstanden 14 juni 2.59 uur volle maan. 22 juni 6.36 uur laatste kwartier. 29 juni 5.52 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in "Jmuiden Zaterdag 12 juni Hoog water 2.32 uur cn 14.57 uur. Laag water 10.22 uur en 22.52 uur.. Zondag 13 juni Hoog water 3.11 uur en 15.35 uur. Laag water 11.11 uur en 23.31 uur. Maandag 14 juni Hoog water 3.51 uur en 16.15 uur. Laag water 11.51 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort te 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2