Feestelijke middag aan Wenckebachstraat Mr. ir. Goote: Leerlingenwezen moet een bredere doelstelling hebben De Vilder Weinig publiek bij hockey en volleybal in sportweek IJmuider Harmonie toont de nieuwe uniformen VOOR VADERDAG Per jaar één op de acht Havenberichten D500 Eechtrop bedwong Scheybeeck Show met majoretten Irissen beheersen Beverwijkse veiling Uitslagen voetbal bij Hoogovens 5 Naar Besancon en wellicht ook naar San Remo ZATERDAG 12 JUNI 1965 stoutenbeek elektrische scheerapparaten v.a. 49.50 v.a. 75.00 v.a. 178.00 v.a. 149.00 Eigen gezicht Permanente taak B/ack&Deckep TELEVISIE er zijn zóveel aparte geschenken in de K. M 898.- RADIO BECKER Mr. Van Rijckevorsel voorzitter KNBVLO :8Ü' WONINGINRICHTING BEVERWIJK Opleidingscentrum van Hoogovens officieel in gebruik genomen Mr. ir. M. Goote, inspecteur-generaal van het onderwijs, heeft gistermiddag te Velsen-Noord de symbolische officiële ingebruikneming verricht van het nieuwe opleidingscentrum van de Hoogovens aan de Wenckebachstraat. Het imposante nieuwe gebouw omvat niet alleen een bedrijfsschool van de Hoog ovens, maar ook een streekschool voor het gesubsidieerde part-time onderwijs aan leerlingen met een leerlingenovereenkomst. Hetgeen nu officieel in gebruik is genomen betreft de eerste (en grootste) fase van deze nieuwbouw. Men hoopt binnenkort te starten met de tweede fase: de bouw van een vleugel voor praktijk- onderricht aan de oostzijde van het rompgebouw. Aan de andere kant staat de theorievleugel met onder andere 21 leslokalen en een talenprakticum, verdeeld over drie bouwlagen. De heer A. Stoel, chef opleidingen en personeelsvoorlichting van Hoogovens, vertelde gistermiddag dat, de admini stratieve zorg voor de schriftelijk stu derenden meegerekend, jaarlijks 2150 man van het bedrijf dat is één op de acht personeelsleden aan onderwijs bezig zijn. Buiten beschouwing blijven dan nog de training-on-the-job, alle kadercur sussen, introductiecursussen e.d. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Zaan- stroom, van Grangemouth: Sherborne, Poole; Hermann Littmeyer, Capelle, voor IJmuiden; Dependance, Londen; Middle River, Brownville; Cadans, Ipswich, voor IJmuiden; Dubrovnik, Dubrovnik; Marpessa, Rotterdam; Vliestroom, Sheerness; Nordwind, Rotterdam; Bina, Hoege- sand; Skum, Swansea; Dinkelstroom, Londen; Wien, Bremen; Lady Roslin, Milford Haven, voor Buitenhuizen; Pallas, Rotterdam; Fram, Boston, voor IJmuiden; Bonn, Rotterdam, voor IJmuiden; Hugo Hammar, Hamburg; Victress, Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Raenskaer, naar Lübeck; Carmen, Karlstad, van IJmuiden; Paul Meyer, Aalborg; Thea, Birkenhead, van IJmuiden; Ingrid, Rotterdam; Priozersk, Riga; Gertrud, Stockholm; Neutron, Londen; Joerg 1, Aarhus; Donau S., Gunnelo; Sherborne, Lutre- porte; Jongkind, Rochester; Marg Liberum, Da- genham; Annie G., Uppsala; Spes, Swinemunde, van IJmuiden; Georgian' Valour, Argentinië; Roelof Buisman, Goole; Otto Harms, Antwer pen; Iron Crown, Seven Islands; Eva, Stock holm, van IJmuiden; Vaasa Provider, Kemi, van Velsen; King Fisher, Felixtowe; Lady Roslin, Milford Haven, van Buitenhuizen; Monte Am- boto, Bilbao, van IJmuiden; Nerlandia, Gothen burg; Bruse, Oslo; Zeeburgh, Stockholm; Vela, Stavanger; Ibis, Mantyluoto; Alouette, Londen; Marsund, Gdynia; Ratsdelft, Kiel; Texelstroom, Bristol; Nautic, Rotterdam; Kaap Falga, Delf zijl; Aeneas, Oporto; Nestor, Rotterdam; Pergo, Plymouth, van IJmuiden; Marconi, Holmsund; Solfonn, Noord-Afrika; Friesland, Rotterdam, van IJmuiden; Hoogland, Stettin. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Willem Fortuin, van Rotterdam; Graigallion, Cardiff; Bonaire, Rotterdam, voor Zaandam; Hollandia, Rotterdam; Camerounkust, Hamburg; Bingo, Antwerpen. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Nore, naar Stockholm; Ludwigshaven, Bremen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie alle merken Philishave m. gratis 1- of 3-delige tondeuse Electrische boormachines Black en Decker v.a. 59.50 Transistor-radio's Platenspelers Bandrecorders Autoradio Infraphil-lampen39.50 Autopechlampen - Zaklantaarns Velserduinweg 173 - Tel. 4402 De heer W. Bakker, lid van de raad van bestuur, tijdens zijn toespraak. Mr. ir. Goote had voordat hij overging tot zijn officiële handeling een toespraak gehouden, waarbij hij de nijverheidson derwijswet van 1919 als uitgangspunt nam. Hij constateerde dat mede dank zij deze wettelijke regeling het leerlingenwe zen een eigen gezicht heeft gekregen en een vorm heeft kunnen vinden, die vooral in de jaren na de tweede wereldoorlog belangrijk heeft bijgedragen tot de am bachtelijke en industriële ontwikkeling. Anderzijds valt evenwel niet te ontken nen, dat de ontwikkeling van de laatste jaren heeft laten zien, dat er in die vorm een aantal zwakke punten zijn, die ver betering behoeven. Het wetsontwerp, dat is ingediend bij de Tweede Kamer, ter vervanging van de regeling van de Nij verheidsonderwijswet bevat een aantal verbeteringen. Gehandhaafd is de vorm dat de opleiding van leerlingen in twee stukken is verdeeld (praktijk en theorie). Mr. ir. Goote waarschuwde tegen het ge vaar dat de delen een zelfstandig bestaan gaan leiden en het verband verloren gaat. Hij stelde in de loop van zijn toespraak ook, dat het leerlingenwezen een bredere doelstelling moet hebben dan het aanleren van de vakvaardigheid. Het zal de leer ling moeten opvangen en verder moeten helpen volwassen en zelfstandig te wor den. Dat is de taak zowel van de prak tijkopleiding als van de school. De heer W. Bakker, lid van de raad van bestuur van Hoogovens, aan wjens visie het vooral te danken is geweest, dat het opleidingscentrum tot stand kwam, zei gistermiddag, dat bij Hoogovens het geven van onderwijs wordt beschouwd als een permanente taak voor het bedrijf. Immers, het instandhouden en verder ont wikkelen van alle technische kennis en er varing zijn elementen, die mede de waar de en de gezondheid van het bedrijf be palen. Het is noodzakelijk dat voortduren de zorg wordt besteed aan deze kennis en vooral aan het toepasbaar maken en dus ook het overdragen daarvan. De heer J. J. M. de Reeper, chef af deling onderwijs, verzekerde op deze fees telijke middag, dat men zich er van be wust is dat het stichten en in bedrijf stel len van een schoolgebouw slechts een eer ste stap is. Deze overdracht houdt tevens een opdracht in. Ook het bedrijfsleven zal kosten noch moeite sparen om de oplei ding van jonge vaklieden onder zo gun stig mogelijke omstandigheden te laten verlopen. De heer De Reeper hoopte, dat ook veel oudere bedrijfsgenoten de gelegenheid zullen aangrijpen in het nieuwe centrum hun kennis en vaardigheid te vergroten en daarmee te werken aan een verdere uitbouw van hun carrière. Degenen, die zorgden voor de reali sering van het nieuwe gebouw noemde hij knappe ontwerpers en bouwers en vooral ook bijzonder prettige mensen aan wie met groot genoegen zal worden terugge dacht. Alvorens de talrijke genodigden daarna het opleidingscentrum konden bezichtigen gaf architect A. Bodon uit Amsterdam nog een nadere uiteenzetting van de op zet en indeling van het gebouw. Mr. ir. Goote verrichtte de symbo lische ingebruikneming met een druk op een knop. De grote zaal werd verduisterd en het doek van het toneel spleet. Toen werden zichtbaar het verlichte Hoogovenembleem en bij gongslag de diverse onder delen van het onderwijs in het nieuwe opleidingscentrum. Een koor van leerlingen zong op het balkon van de grote zaal een door G. Bar biers geschreven en door H. Slings voor deze middag gecomponeerd lied. Advertentie De meest verkochte S mm boormachine Met ZILVER-zegels De volleybal- en hockeywedstrijden die gisteravond in het kader van de Bever- wijkse sportweek zijn gespeeld hebben geen last gehad van een overweldigende publieke belangstelling. Zowel bij de volleybalwedstrijden aan de Plantage tussen Schorpioen, Tyfoon, DEM en De Kennemers als bij de hockey wedstrijd Scheybeeck - Eechtrop op het terrein aan het Adrichemlaantje waren slechts enkele toeschouwers aanwezig. Vooral de volleyers hadden op het open plantsoen veel hinder van de wilde wind. Opmerkelijke wedstrijden zijn het niet ge worden. Tyfoon zegevierde met gemak over Schorpioen met 3-1 en De Kenne mers moesten DEM met een krappe 2-1 overwinning naar huis laten gaan. De hockeywedstrijd Scheybeeck - Eech trop was wat spannender. Vlak voor rust kreeg rechtsbinnen Reynders van Eech trop de bal goed op zijn stick en scoorde het enige en winnende doelpunt. Na de rust probeerde Scheybeeck met veel moeite nog naast te komen maar alle po gingen waren vergeefs. Ter afwisseling in het programma van de sportweek werd er in het Kennemer- theater een avond voor de schaatsliefheb bers gehouden. Eerst kreeg men een paar films te zien: Een Russische trainingsfilm en een film over de Europese kampioen schappen 1963. Beide films werden van commentaar voorzien door de oud-schaats- crack Gerard Maarsen. Deze was het ook die na de pauze met Jan Langendijk een aantal vragen beant woordde. De voorzitter van de Beverwijkse IJsclub „Kees Jongert", die deze avond organiseer de, de heer Aardenburg, overhandigde aan wethouder F. Kaebisch, de ereleden van de IJsclub de heren Kees Jongert en J. ten Napel, de ambtenaar voor de sport, de heer W. Geurts en de voorzitter van de Bever wijkse sportraad de heer Th. W. Reijnders, een vaantje, terwijl allen ook het club insigne opgespeld werd. Advertentie Met een toestel van RADIO BECKER bekijkt u het goed. Een voorbeeld uit onze kollektie: De praktijkruimten voor montage oefeningen elektrotechniek op de eerste verdieping van het opleidings centrum. In de prachtige uniformen heeft de IJmuider Harmonie zich gisteravond aan de bevolking van IJmuiden gepresen teerd. Samen met het majorettenpeloton uit Bergen op Zoom trad het korps op triabasveld aan de Kennemerlaan met groot succes aan. Het werd deze avond wel duidelijk, hoe het komt dat de inwo ners van Cannes dit voorjaar zo enthou- tiast zijn geweest, want harmonie en ma joretten gaven een goed uitgebalanceerde show ten beste, compleet met een mee slepende letkiss en een indrukwekkende taptoe onder leiding van dirigent J. Groot aan het slot. De combinatie is een schot in de roos, dat is wel duidelijk. Terwijl de IJmuider Harmonie onder leiding van tamboer- maitre M. Bosschert een solo-optreden Advertentie sunart de kunst- 'tiijverheids- afdeling van voor zijn rekening nam vertelde mana ger-impresario E. J. Horsten ons dat zijn meisjes samen met de IJmuider Harmonie op 18, 19 en 20 september in Besangon zullen optreden. Hoogstwaarschijnlijk staat er ook een optreden in San Remo in januari te wachten. De Bergen-op-Zoomse majoretten, die onder aanvoering van miss-majorette Ine ke Klarenbeek vrijwel iedere zondag er gens optreden hebben al een rijke inter nationale ervaring. Zij zijn dit jaar twee maal in Cannes geweest en verder in Lugano, Annecy, Genève en Lausanne. Het peloton werd naar het voorbeeld van Amerikaanse korpsen na de Expo '58 opgericht. Ongetwijfeld zal het de IJmuider Har monie gelukken een even grote interna tionale reputatie op te bouwen. In de nieuwe uniformen ziet het korps er nog beter uit dan voorheen. De broeken zijn nu marineblauw met rode bies, de mou wen van de uniformjassen hebben mari neblauwe manchetten, die zilver zijn af gebiesd. Op de linkerborst is in zilverstik sel „IJmuider Harmonie" aangebracht. De kraag is eveneens blauw, en op de schouders zitten nu zilveren passanten in de vorm van een vis. Voor de taptoe bestond een enorme be langstelling. De jeugd zat tot op het dak van de Clara Sternschool, waarin de ma joretten zich na de mars van het Markt plein hadden verschanst. Verschanst is het goede woord, want nadat eerst twee poli tiemannen de belangstellende jongeren in toon hadden gehouden besloot men later de deuren van de school op slot te draaien. Dit voorkwam niet dat het opkomen op het triabasveld later toch enige proble men opleverde. Het was de enige zwakke stee in de goed georganiseerde taptoe, die door het niet op tijd arriveren van de Bergen-op-Zoomse bus veel te laat begon. Het had overigens weinig gescheeld, of de taptoe was helemaal niet doorgegaan, want donderdagavond waren pas veertig uniformen door de fabriek afgeleverd, waarvan sommige niet eens pasten. Pas enkele uren voor de taptoe was alles in orde. Gezien de grote spanning waarin de harmonieleden hebben verkeerd, en het feit dat van de zeventien majoretten er vier invalsters waren, is bewondering op zijn plaats voor de prestaties op deze avond. Een herhaling tijdens het hoogseizoen zou alleszins gewettigd zijn. Drie majorettes halen op het Markt plein herinneringen aan Cannes op met drie in de nieuwe uniform gestoken IJmuider Harmonieleden. De Irissen beheersen op het ogenblik de Beverwijkse bloemenveiling. Uit heel het land komen de kopers voor dit specifieke Kennemerlandse produkt naar de Bever wijkse veiling. De prijzen konden zich bij deze massale aanvoer wel niet handhaven, maar de koude grond irissen waren toch duur. Nog altijd staat de blauwe Imperator in de prijs aan de spits. Deze komen dan wel van uit de kassen, maar noteerden vrijdag nog altijd 1,85 per bos. De meeste irissen van buiten verwisselden van eigenaar voor een prijs die tussen de 50 en 100 cent per bos ligt. Er gaan er wel hoger ook, zo no teerde de prof. Blauw nog 1,40 per bos. De anjers waren ook deze week weer goed te verkopen, ze lagen in prijs tussen de 16 en 25 cent per stuk. Een apart kleur tje kwam hier dan nog boven uit. De aanvoer van rozen is niet al te groot al komen er hier weer enige nieuwe kwe kers bij. De prijzen varieerden, al naar ge lang van soort en kwaliteit, van 18 tot 43 cent per st.uk. Freesia was duur en bracht het nog tot 1,30 per bosje. Hier is de aanvoer niet zo groot. Anemonen komen in grote partijen van buiten waarvoor tot 55 cent per bos werd betaald. De aanvoer van duizendschonen gaat ook groter worden. Men betaalde hier nog tot ruim een gulden per bos voor. De gladiolen gaan nog altijd per stuk en noteerden dan ook tot 31 cent per stuk. Ixia's lopen nog al sterk in prijs uiteen, nl. van 23 tot 62 cent per bosje. De kas-chrysanten noteerden van 2,30 tot 4,20 per bos. De aanvoer van pot- en perkplanten is nog van ruime omvang. De handel heeft hier steeds veel belangstelling voor ook deze prijzen zijn alle heel goed te noemen. Super ontvanger met 59 cm beeldbuis, gradatiefilter, UHF en rapidovision- druktoets. Keus uit vele andere modellen in de merken PHILIPS - ARISTONA - ERRES - BLAUPUNKT TRAWLERKADE 64 - TELEFOON 6490 In het voetbaltoernooi van Hoogovens luidden de uitslagen van de donderdag avond gespeeide wedstrijden als volgt: OxyboysHoogovens 31, Lab. Rooswijk Binnenhaven 3 01, Schuintrekkers Kilometervreters 70. De uitslag van de vrijdag gespeelde wedstrijd Cas Nostra— Huish. Dienst was 22. Jhr. mr. J. M. van Rijckevorsel, rechter te Leeuwarden, is tijdens de ledenraads vergadering van de Koninklijke Neder landse Bond voor Lichamelijke Opvoeding benoemd tot voorzitter van de bond, die o.m. de vierdaagse afstandsmarsen van Nijmegen organiseert. Hij volgt mr. dr. J. P. Schmitz op, die vorig jaar tot praeses werd gekozen en thans als lid deel blijft uitmaken van het bondsbestuur.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5