Amsterdam krijgt een met Kristiansand in zeeverbinding Noorwegen vaderdag! m sigflrflrlijk |uitz°ng0ea! Auto rijdt door middenberm, moeder en dochter gedood AGENDA 3 Kort en bondig SPELDJES! KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO 'A' j Ultra-moderne lijnboot begint dienst in lente van 1967 Elf slachtoffers van het verkeer Examen doen? f J -r- f Kunstmaandorkest op Koempoelan Overwegwachter vergat bomen te sluiten Kleinste paardje ter wereld gestorven Militaire portvrijdom in oorlogstijd Veranderlijk Nog maar 6 dagen dan is het weer Extra vaderdag-attractie MAANDAG 14 JUNI 1965 Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Mijnhardt's Zenuwtabletten Kerkelijk nieuws Nederlandse militair blijkt in Suriname te zijn verdronken kenmerk voor kwaliteit De Noorse scheepvaartmaatschappij Fred Olsen Lines zal in de lente van 1967 met een ultra-moderne nieuwe lijnboot een passagiersdienst openen tussen Kristiansand en Amsterdam. Dit is door het verenigd cargadoors kantoor te Amsterdam, dat de firma Olsen in Nederland vertegenwoordigt, bekendgemaakt. Gelijktijdig deelde Fred Olsen zelf het nieuws in Kristiansand mede, waar een nieuw vrachtschip te water werd gelaten. Advertentie De beroemde gas-aansteker 5,95/7,95 10,-/11,-/12,50. alleen voor vaderdag): Elke Poppell met een speciaal Poppell-speldje Het luxueuze schip, waarmee binnen twee jaar de nieuwe passagiersdienst zal worden uitgevoerd, is thans in aanbouw bij de Luebecker Flender-werke. Het zal een accommodatie hebben voor 550 pas sagiers en 250 auto's, 9000 ton meten, van stabilisators zijn voorzien en een snel heid hebben van 23 knopen. Het wordt ontworpen voor wintercruises en zal daarom aan de hoogste eisen van com fort beantwoorden. ,Het ligt in de bedoeling de nieuwe dienst één of twee maal per week uitsluitend tijdens het zomerseizoen uit te voeren. De auto's zullen op een eigen auto-dek wor den vervoerd. Daarvan neeft een deel een dubbel ehoogte voor het onderbrengen van grote trailers en touringcars. Als dit deel niet in gebruik is voor grote voertuigen kan hydraulisch een autodek worden neer gelaten, waarmee een extra oppervlakte van bijna 500 m2 autoruimte als tweede verdieping wordt verschaft. Vrijwel alle hutten zullen over een eigen toilet beschikken. Op het bovendek zullen zich zes luxe hutten bevinden alsmede een groot aantal eenpersoonshutten. De ande re dekken krijgen twee-, drie- en vierper- soonshutten. De toeristenklasse zal een afdeling krij gen met couchettes voor 75 passagiers. Liften zullen toegang geven naar het sa lon-dek, waar grote geriefelijke conversa tiezalen, bars en eetzalen zijn voor eerste en toeristenklasse. Behalve voor het transport van voertui gen zal het schip ook geschikt zijn voor dat van gepalettiseerde lading. Het VCK verwacht, dat de nieuwe pas- sagierslijn voor velen in Nederland, doch ook in het Roergebied, België, Frankrijk en zelfs Zwitserland in een behoefte zal voorzien. Nog steeds worden jaarlijks dui zenden toeristen, die de reis naar Noor wegen gaarne per schip willen maken, te leurgesteld. Vaak reeds zijn plannen tot het openen van een dienst tussen Noor wegen en Nederland ter tafel geweest, doch steeds bleek de over het algemeen slechts in het zomerseizoen bestaande be langstelling voor Noorwegen het struikel blok te zijn bij het verwezenlijken van die plannen. Fred Olsen heeft nu de oplossing gevonden: hij zal het schip 's winters sa men met de Bergen-line benutten voor een nieuwe winterdienst tussen Londen en de Kanarische eilanden. Deze dienst wordt trouwens in de komende herfst reeds met een ander schip geopend. Van de zijde van het verenigd carga doorskantoor te Amsterdam vernemen wij nog nader, dat het niet de bedoeling is ook IJmuiden op te nemen in deze nieuwe dienst van Olsen. Het schip zal recht streeks tussen Amsterdam en Kristiansand varen. De dienst zal een of twee keer per week worden uitgevoerd. De van 1620 juni te houden Vier- stomenland-tentoonstelling te Tiel wordt bedreigd door het wassende water van de Waal. Zaterdag zijn daarom enige tientallen Tielenaren begonnen met een dijkje te maken. De foto toont hoe rondom het terrein alles reeds is ondergelopen. Advertentie Doordat een auto door de middenberm reed is zaterdagmiddag omstreeks half drie op rijksweg dertien tussen Rotter dam en Delft ter hoogte van de Zweth een ongeluk gebeurd dat aan twee per sonen het leven gekost. De slachtoffers waren de 35-jarige mevrouw J. G. Dege- lijk-Sonneveld uit Vlaardingen en haar driejarige dochtertje. De 37-jarige A. Kok uit Wervershoof is zaterdagmiddag bij een autobotsing in Nieuwe Niedorp uit zijn auto geslingerd. Hij was op slag dood. In de Ursulakliniek in Wassenaar is S' -XV f. <5% V V. c «j.». - .->& v: V< «w ife,, J?£»y c Concertgebouw, dinsdag 19.30 u.: Leer lingenuitvoering door het Haarlems Mu ziekinstituut. Grote Kerk, dinsdag 20-21 u.: Orgelcon cert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De held van het lunapark", a.l. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „James Bond contra Dr. No". 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Uitdaging in Gi braltar", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Winnetou keert terug", a.l. Minerva, 20 u.: „Becket", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De dag na de invasie", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De mysteri euze Dr. Lao", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Elektra", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Expositie van poppen van Maja Alexander en Trudy de Ruyter. Tot 14 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u.; *on- en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10-17 u.; zondags van 13-17 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen en grafiek van Jan Koning. Tot 1 juli. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): „Oost en West". Schilderijen en aquarellen van Hal Wichers. Tot 20 juni. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klas siek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Expositie van cultuur-historische diorama's. Dagelijks van 14-17 u. Tot 5 juli. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Beeldhouwwerken van Piet van Heerden en tekeningen en schilderijen, van Wim Steyn. Dagelijks geopend van 9.30-18 u. en vrijdags ook van 19.30-22 u. Tot 1 juli. De Waag (Spaarne-Damstraat): Beeld houwwerken van Joosje Mulder, tekenin gen en aquarellen van Rudolf Bruyn. Da gelijks geopend van 12-17 u. Tot 5 juli. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9-18 u.; golfbaan tot 21 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 11 juni). MAANDAG 14 JUNI City en Stadsschouwburg, geen bioscoop voorstellingen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DINSDAG 15 JUNI City, 20 u.: „Ontsnapt uit San Pablo". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoor stelling. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 u.; wijk centrum „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.-k.-Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 u. MAANDAG 14 JUNI Kcnnemer Theater: Gesloten. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Losge slagen meisjes". „Het Groene Huis", 19.30 u.: Gezellige avond voor leden. Spel en dansmuziek door „The Swellows". Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van de heer Kraaijpoel van de Haarlemse schilders „De Groep", ge opend van 9-18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend elke maandagavond van 19.30-21.30 u.; andere dagen op aan vraag bij de adressen: Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, H. Burgerstraat 70, geopend van 15-21 u. R,-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 u. Oosterwjjk, openbare leeszaal, geopend van 15-21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15- 21 u. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 15-17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 u. DINSDAG 15 JUNI Kennemer Theater: Gesloten. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Losge slagen meisjes". „Het Groene Huis", 15 u.: Kampbijeen komst voor kinderen. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie als maandag. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 u. Oosterwfjk, openbare leeszaal geopend van 15-21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 u. Advertentie Ned. Prot. Bond. Aangenomen naar Soest W- Leerink, voorganger van de afd. v. d. Vereniging van Vrijz. Hervormden te Beverwijk. y." - Ongeveer drieduizend leidsters en lei ders van de katholieke verkenners heb ben zaterdagavond op het buitencentrum in Overasselt bij Nijmegen in een onafge broken regen anderhalf uur lang geluis terd naar het kunstmaandorkest, dat daar temidden van bossen en vennen, een promconcert gaf. Het was een van de hoogtepunten van de „Koempoelan", de tweejaarlijkse bijeenkomst van het lei derkorps van de verkenners. In de Parakreek, nabij Zanderij in Suriname, is zaterdagochtend het stoffe lijk overschot gevonden van de dienst plichtig soldaat der eerste klasse J. J. M. Struijs, afkomstig uit Brunssum. Zoals gemeld is was de soldaat, die als een van de beste zwemmers van de troe penmacht in Suriname bekend stond, gekleed te water gesprongen om zijn vriend, die in moeilijkheden verkeerde bij het oversteken van de Pararivier de hel pende hand te bieden. De begrafenis zal in Nederland plaats hebben, aldus de legervoorlichtingsdienst. Buschauffeur voorkwam ramp De attente chauffeur van een VAD-lijn- bus heeft zaterdagmiddag een ramp voor komen door tijdig te stoppen voor de ge opende overwegbomen in de Molenstraat in Twello. De overwegwachter had ver geten de bomen te sluiten, toen de trein van Apeldoorn naar Deventer in aantocht was. De machinist van de trein had de bo rne zien openstaan en was krachtig gaan remmen en „fluiten". Uit een onderzoek is gebleken, dat de overwegwachter hef. signaal „over weg sluiten" wel had ontvangen. De bij de spoorwegen als rustig en accuraat be kend staande man had er ditmaal echter geen acht op geslagen. Het kleinste paardje ter wereld, dat in het begin van deze maand te Gennep in Noord-Limburg was geboren, is tengevolge van een longontsteking gestorven. Het was een Shetlhndse pony, die slechts 35 centi meter hoog was en bij de geboorte een gewicht had van amper vijftien pond. De pony was eigendom van de Gennepse wet houder P. Peters. overleden de 48-jarige G. van Muijen uit Den Haag. De man werd donderdag 10 juni ernstig gewond, toen hij met zijn bromfiets tegen een bestelauto opreed. De 31-jarige J. Penninkhof te Kampen is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen doordat de door hem be stuurde auto op de weg tussen Zwolle en Kampen ter hoogte van het dorp Wilsum in de gemeente IJsselmuiden over de kop sloeg. Bij een auto-ongeluk, dat zaterdagmor gen omstreeks tien uur in Wierden is ge beurd, is de 43-jarige T.S. uit Leeuwarden om het leven gekomen. Zondagmorgen om ongeveer half twaalf is een uit Leeuwarden afkomstige auto, waarin zich het uit zes leden bestaande gezin Stormer bevond, op de wegkruising in de Groenveldsedijk te Groenveld in de gemeente Sint Maarten tegen een juk van het bovengrondse laagspanningsnet ge reden. Vijf van de zes inzittenden werden min of meer ernstig gewond naar een zieken huis te Alkmaar vervoerd. De 41-jarige mevrouw M. Stormer-De Jong werd zo zwaar gewond, dat ze kort na aankomst in het centraal ziekenhuis te Alkmaar is overleden. Het negenjarig dochtertje Monica van de familie Gilsing uit Didam is toen zij met haar fiets de weg overstak aange reden door een personenauto. Het meisje overleed ter plaatse. De negentienjarige A. Teunissen is za terdagavond met zijn bromfiets op de rijksweg Emmerich-Zevenaar geschept door een auto, Het slachtoffer overleed zondagmorgen in het ziekenhuis te Zeve naar. De 24-jarige J. J. Dommerholt te Zut- phen is verongelukt toen hij in de nacht van zaterdag op zondag te Brummen met zijn auto slipte en tegen een boom sloeg. De 62-jarige mevrouw C. E. Goor Mach- gith-Segijn uit Den Haag is om het leven gekomen als gevolg van een verkeerson geluk. Bij het oversteken van de Hobbe- mastraat liep zij tegen een bromfiets. Bij de botsing in Silvolde, die wij za terdag meldden, zijn omgekomen de 65- jarige heer W. Rutgers uit Dinxperlo, zijn ca. 60-jarige echtgenote mevrouw D. Rut- gers-Heinen, de 23-jarige mejuffrouw G. J A. Rutgers, die die dag naar Canada zou emigreren en de 37-jarige heer B. Lievers uit Aalten, schoonzoon van de heer Rut gers. Zwaar gewond werd de 28-jarige mevrouw S. J. Lievers-Rutgers. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft, na overleg met zijn ambtgenoot van Defensie, besloten dat in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitenge wone omstandigheden met ingang van en tot een nader te bepalen datum vrijstel ling van port zal worden verleend voor binnenlandse brieven (tot 10 gram), brief kaarten en adreswijzigingen VAN Neder landse en Navo-militairen. Het port voor brieven tot 10 gram AAN militairen zal dan worden vastgesteld op een bedrag, gelijk aan het bij vooruit betaling verschuldigde port van de brief kaarten. Na 4 jaar veroordeeld. De rechtbank in Dordrecht heeft een 42-jarige vroegere rechercheur bij de gemeentepolitie, die chef was van de vreemdelingendienst, bij verstek veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf. De man had een aantal mensen, onder wie zijn vader, opgelicht voor totaal 80.000 gul den. Vier jaar geleden, na zijn plotse linge vertrek naar Canada, kwamen zijn daden aan het licht. In zijn huis werd een geldkistje gevonden, waarin een briefje zat. Daarop stond ha, ha, ha! Prins in Enschede. Prins Bernhard heeft zaterdag in Enschede een reünie bijge woond van oud-leden van de staf der voormalige binnenlandse strijdkrachten. Links voorrang. Op initiatief van jhr. ir. S. Laman Trip uit Den Helder en pater Ed. Krekelberg uit Delft is zaterdag middag in Utrecht het actie-comité „links voorrang" opgericht. Het comité bestaat voorlopig uit negen leden. Het is echter de bedoeling dat het in de nabije toekomst zal uitgroeien tot een gezel schap van dertig a veertig mensen. Jhr. Trip hoopt dat vooral personen met ge zag zich aansluiten. Advertentie Ja, speldjes-ragen bij Celwa pro- dukten. 2 garantiezegels van het zelfde produkt opsturen en u krijgt een speldje van dèt produkt. Er zijn 5 Celwa produkten met elk 'n eigen speldje! B.v. CELWA DAMESVERBAND, sneeuwwit wegwerp-verband met hoog ab- sorptie-vermogen. Ned. Exportpapierfabriek N.V. Postbus 57 - Nijmegen ■■■■mm mnnnrin>¥Vlwmw|^ Het K.N.M.I. deelt mede: In het zuiden en midden van ons land stagneert zachte en vochtige maritieme lucht. In de noordelijke provincies daar entegen drogere continentale lucht. De scheidingslijn tussen beide luchtsoorten strekt zich van ons land uit naar Schot land. Boven de oceaan bevindt zich ten zuiden van IJsland een depressie, waar van het koufront maandagochtend de Ierse kust bereikte. Dit front verplaatst zich het komende etmaal verder naar het oosten maar verwacht wordt dat de regenzone waarschijnlijk pas tegen de avond het westen van ons land bereikt. In het al gemeen blijft er in de vochtige lucht veel bewolking. Voorts zal het weer nevelig zijn waarbij de temperaturen tot ongeveer 20 graden oplopen of tot iets hogere waarden. De wind draait naar richtingen tussen zuid en zuidwest maar blijft zwak. WEERRAPPORTEN 261. MEER DAN EEN PAAR minuten gingen er niet verloren, eer Bram aan de uitvoering van het plan begon, dat zo slim door Ali-Ben-Japie was verzonnen. „Het komt voor elkaar, Sinbad," riep de zeeman naar omlaag. „We hebben er xuat op gevonden." „Wat dan?" riep Sinbad terug. Dat zul je wel zien," schreeuwde Bram- metje en meteen kwam een touw draai end en kronkelend naar beneden. „Klim er maar in," riep Brammetje, die het touw via een katrol liet lopen, welke hij óók al in zijn welvoorziene rugzak had meegedragen. Aarzelend pakte Sinbad de Zeeman het touw beet. Daar hij niet wist, wat de be doeling was, kon niemand het hem kwa lijk nemen, dat hij niet zo erg aan de goede afloop van het plan geloofde. Want kort tevoren hadden ze vastgesteld, dat de roofvogels dadelijk het touw zouden doorbijten, zodra iemand zou proberen hem uit het Dal der Diamanten te hijsen. En nu wilde Bram hem tóch optrekken! Sinbad was een moedig man. Redene ren had geen zin, en zou de gevaren al leen maar verhogen. Stevig pakte hij dus het touw vast en met korte rukjes werd hij omhoog geta keld. Maar reeds spoedig gleed een reus achtige schaduw over hem heen. De eer ste roofvogel was verschenen... TO, At/5 IK NO IN PE TUIN SEN,ÜJ66T Ik TENMINSTE Al/TUD Hoe laat Her is! EUEN KIJKEN, OF HET AL, ETENSTUb 15 1 KOEKOEK PI B CQKNNMIM jeoe. 00 Maximum-temperaturen - 3d binnen- en buitenland. p 3 d M Neerslag: laatste 24 uur. SeS Qj S ÏU c.S Den Helder geheel bew. z 15 0.3 Ypenburg mist w.st. 17 0 Eelde zwaar bew. w 16 0 Vlissingen geheel bew. wzw 19 0.3 De Bilt geheel bew. zo 21 0 Twente licht bew. w.st. 18 0 Eindhoven geheel bew. nno 20 0 Z.-Limburg zwaar bew. w 21 3 Helsinki onbewolkt n 19 0 Stockholm zwaar bew. nnw 19 0 Oslo onbewolkt ono 21 0 Kopenhagen half bew. wnw 17 0 Aberdeen zwaar bew. w.st. 14 Londen licht bew. w 22 0.1 Amsterdam geheel bew. verand 19 0 Brussel geheel bew. zzw 22 5 Luxemburg licht bew. w 20 3 Parijs licht bew. ono 24 0 Bordeaux mist w.st. 26 0 Grenoble zwaar bew. w.st. 25 0 Nice zwaar bew. n 20 0 Berlijn half bew. nnw 18 0 Frankfort zwaar bew. nw 20 5 München regen wnw 20 11 Zürich zwaar bew. z 22 8 Genève zwaar bew. wzw 23 1 Locarno licht bew. w.st. 25 0 Wenen half bew. nnw 18 2 Innsbruck regen wzw 23 2 Belgrado regen n 23 0.1 Athene onbewolkt w.st. 27 1 Rome zwaar bew. w.st. 26 0 Barcelona zwaar bew. n 25 0 Madrid onbewolkt w.st. 33 0 Mallorca licht bew. w.st. 27 0 Lissabon onbewolkt nnw 27 (1 Zon- en maanstanden Maandag 14 juni X- V11UV.1 fl.Ui L4U.X. Maan op 21.47 uur, onder 04.22 uur. DINSDAG 15 JUNI Zon op 0419 uur, onder 21.02 uur. Maan op 22.39 uur, onder 05.04 uur. Maanstanden 22 juni 6.36 uur laatste kwartier. 29 juni 5.52 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in Jmuiden Maandag 14 juni Hoog water 3.51 uur en 16.15 uur. Laag water 11.51 uur en uur. DINSDAG 15 JUNI Hoog water 4.28 uur en 16.53 uur. Laag water 0.10 uur en 12.28 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2