Zuivering bij De Waarheid Perscommentaren de verloving op AGENDA jerwarming BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO m Kort en bondig Gembouw maakt huizen in aanbouw nog af Nederlandse coaster in moeilijkheden Soldaat overleden na stoeipartij Nieuwe arrestaties na terreur in Haagse Bos Doden in het verkeer Aanhoudend koel N.V. A. MERKX Als Maatkledingspecialist A. J. VAN DER STEUR N.V. ZATERDAG 19 JUNI 1965 2 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk SPELDJE Kerkelijk nieuws Op het gebied van Centrale Verwarming kennen onze experts geen onoplosbare problemen. Hun langdurige ervaring en des kundigheid wordt gegarandeerd door dit embleem: Koninginnelaan 26 Apeldoorn, tel. 13879 Lammert Majoorlaan 50 Bussum, tel. 10251 Van Hogendorpstraat 3 Beverwijk, tel. 25655 s as wetNee, ik hebN 5?AToCH mum iamp! een begrip Grote Houtstraat 48 WEERRAPPORTEN e ss Ss o.a De journalist F. Baruch is door de di rectie van De Waarheid ontslagen. Als re den wordt opgegeven dat de heer Baruch weigerde zijn werk uit te voeren zoals de pro-Chinese partijpolitiek, die een richt snoer van de krant is, dat voorschrijft. De heer Baruch is voorstander van het Russische communisme. Hij was reeds enige tijd met ziekteverlof geweest, nadat hij geweigerd had een schrijven, waarin hij zijn mening uiteenzette, weer in te trekken. De heer Baruch maakte sinds 1945 deel uit van de redactie van De Waarheid. De Gembouw nv zal de door haar in aanbouw genomen woningen voltooien. De nv heeft besloten voor de bouw van industriële woningbouw tot liquidatie over te gaan. Dit heeft minister Bogaers (Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening) ge antwoord op vragen van het Tweede- Kamerlid de heer Van Dis (SGP). Op één juni moesten nog 748 woningen worden opgeleverd, namelijk 504 in Rot terdam en 244 in Zaandam. Aldus minister Bogaers. De 399 ton metende Nederlandse kust vaarder Mascotte heeft vanmorgen om as sistentie gevraagd. De lading is gaan schui ven en het scheepje maakt twintig gra den slagzij naar stuurboord. De Mascotte ligt ongeveer 70 mijl buiten Flamborough Head. De sleepboot Wotan is gereed om uit te varen teneinde de Mascotte, die reeds vijf tien ton hout overboord gezet heeft, te hulp te komen. In tal van bladen zijn er beschouwingen verschenen over de aanstaande verloving van prinses Beatrix en Claus von Ams berg. We laten er hier enkele volgen: HET VRIJE VOLK: „Wij hebben over de hele lijn de contacten met de Duitsers en de NSB-ers hersteld. Maar er zijn on vergetelijke dingen gebeurd, waardoor de vierde mei zoveel meer blijft leven dan de vijfde. Juist déze beide dagen herden ken wij met onze koningin. En dat is de eigenlijke reden waarom een aantal oude ren de keuze van de prinses zo moeilijk kan aanvaarden. Omdat zij de kroonprin ses is. Het probleem is onoplosbaar. Als de prinses haar hart aan de heer von Amsberg^ heeft verpand, is dat ook een feit. In één van de meest essentiële be slissingen die een volwassen mens heeft te nemen, de beslissing of en met wie hi; zal trouwen, behoort de grootst mogelijke mate van vrijheid te bestaan. Ook voor de Nederlandse prinsessen. NIEUWE ROTTERDAMSE COURANT De rede mag ons nog zo vaak voorhou den dat de mens nooit naar zijn nationa liteit geoordeeld mag worden, het blijft een feit dat emoties aan andere wetten gehoorzamen. Maar we mogen niet ver geten dat die emoties vooral nog gevoeld worden in dat deel van ons volk dat de oorlogsjaren bewust heeft meegemaakt en dat deel wordt, met het verloop der jaren, steeds kleiner. De jeugd staat daar gro tendeels anders tegenover. Wellicht is dat ook goed zo. Hoe dit ook zij, prinses Beatrix behoort tot een generatie die geen herinneringen heeft aan de bezetting. Toch lijkt het vrij zeker dat, indien de staatsraison beslissend zou zijn geweest, de keus niet in de eerste plaats op een c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: „Ap partementen te huur" van J.ozef van Hoeck (Nederlands-Belgisch cultureel akkoord). Jeugdhuis Bloemendaal, vandaag 19.30 u.: Muziekavond door leerlingen van Chris van der Glas en Pie van der GlasBoos man. Concertgebouw (tuinzaal), maandag 19.30 u.: Leerlingenuitvoering van het Haarlems Muziekinstituut. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „De burcht der verdoem den", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u„ zondag ook 16.30 u. en maandag 19 en 21.15 u.: ..James Bond contra Dr. No", 14 j. Lido, 14. 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Kooi der liefde", 18 j. Zondag 11 u.: „Jungle-Cat", a.l. Zaterdag 23.30 u.: „Dossier 413", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Erotiek", 18 j. Minerva, vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „Verraad van de zwarte roof ridder", a.l.; 19 en 21.15 u.: „De man met de geheime formule", 18 j. Van maandag af 20.15 u.: „Alpenlied", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Dertig jaar vrolijkheid", a.l Zondag 11 u.: „De grote jacht", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16-15, 19 en 21.15 u.: „De ge maskerde moordenaar", 14 j. Van maan dag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het teken van de heiden", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14 16.15, 19 en 21.15 u.: „Julia, de onweer staanbare", 18 j. Zondag 11 u.: „Ivanhoe", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw. waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Grafisch werk van Wout van Heusden. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 uur. Tot 26 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u.; zon- en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10-17 u.; zondags van 13-17 u. Tot 30 augustus. Vleeshal (Grote Markt): Nationale aqua riumexpositie „Aqua Terra". Dagelijks ge opend van 10-22 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u en van 20-24 u. Expositie van tekeningen en grafiek van Jan Koning. Tot 1 juli. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): „Oost en West". Schilderijen en aquarellen van Hal Wichers. Tot 20 juni. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Expositie van cultuur-historische diorama's. Dagelijks van 14-17 u. Tot 5 juli. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Beeldhouwwerken van Piet van Heerden en tekeningen en schilderijen van Wim Steyn. Dagelijks geopend van 9.30-18 u. en vrijdags ook van 19.30-22 u. Tot 1 juli. De Waag (Spaarne-Damstraat): Beeld houwwerken van Joosje Mulder, tekenin gen en aquarellen van Rudolf Bruyn. Da gelijks geopend van 12-17 u. Tot 5 juli. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9-18 u.; golfbaan tot 21 u. DIVERSEN Hotel Bouwes (Zandvoort): Gedurende het weekeinde 's middags en 's avonds va riété. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 18 juni). ZATERDAG 19 JUNI City, 19 en 21.15 u.: „In opdracht van de O.O.M.". Stadsschouwburg, 20 u.: „Rio Conchos1 ZONDAG 20 JUNI City, 14.30 u.: „De laatste der Vikingen"; 19 en 21.15 u.: „In opdracht van de O.O.M.". Stadsschouwburg, 15 u.: „De gevreesde speurder"; 20 u.: „Rio Conchos". Du Commerce, 20 u.: Dansorkest Arosa op muziek van „The Bandits". MAANDAG 21 JUNI Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. ZATERDAG 19 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Fan tomas"; 23.30 u.: „Blanke lading uit Parijs" Luxor Theater, 19 en 21.15 „Strip tease van Parijs". W.B. Theater, 20 u.: „Spervuur". Huize Adrichem, Hoflanderweg, 14 u.: Teken- en schilderlessen van het „St. Lu casgilde". Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van de heer Kraaijpoel, van de Haarlemse schilders „De Groep", ge opend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen op aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. ZONDAG 20 JUNI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Met een bajonet in de rug"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Fantomas". Luxor Theater, 14.15 u.: „Gunslinger" 16.30, 19 en 21.15 u.: „Striptease van Pa rijs". W.B. Theater, 14.30 u.: „Dynamite Jack"; 16.30 u.: „Spervuur"; 20 u.: „Onder de dek mantel van de nacht". MAANDAG 21 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Fan tomas". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Strip tease van Parijs". W.B. Theater, 20 u.: „Onder de dek mantel van de nacht". Galerie Boumans, Breestraat 122, als zaterdag. Kennemer Oudheidkamer, als zaterdag. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. Advertentie tj,NDP ASTa tij de lij k met 1 JAARGETIJDE Uit serie van 4 B ij tube van f 1.- Ned. Herv. Kerk Beroepen te Harskamp (toez.) J. de Lange, director Geref. Zendingsbond, wo nende te Zeist, die bedankte voor Kinder dijk. Aangenomen naar Voorburg (vac. D. J. Karres) H. B. Meyboom, predikant directeur Ned. Prot. Convent te Utrecht. Bedankt voor Rijssen (4de pred.pl.) N. Kleermaker te Rotterdam. Duitser zou zijn gevallen. Maar nu dit wel zo is, betekent dit tevens dat de keus van onze kroonprinses een keus van het hart is geweest en daarover kunnen we ons slechts verheugen. HET PAROOL: Waarom er twijfel mo gelijk is aan de objectieve kwalificaties van Claus von Amsberg? Ten eerste om dat zijn leeftijd allerminst garandeert of zelfs waarschijnlijk maakt dat hij nog voldoende kan ingroeien in het Nederland se leef- en denkklimaat, om in de werke lijke zin des woords nog een landgenoot te kunnen zijn. Ten tweede omdat hij net te oud is om te kunnen worden gerekend tot de na oorlogse Duitse generatie „zonder schuld". Voorzover bekend plaatsten niet eigen of morbide voorkeur, maar lot en omstan digheden Claus von Amsberg in een be slissende periode in de geschiedenis der betrekkingen tussen Nederland en Duits land aan de andere en wel aan de ver keerde kant van de scheidslijn. Het zonder persoonlijke schuld is zeker genoeg om hem een integere en respec tabele echtgenoot van prinses Beatrix te doen zijn. Maar het is niet genoeg om hem te kwalificeren als echtgenoot van een regerend vorstin. TROUW: Wij hebben alle redenen om aan te nemen dat de heer von Amsberg een goede Duitser is geweest en daarom zal hij, als de verloving een feit zou wor den, ons van harte welkom zijn als de man, die onze kroonprinses Beatrix ge lukkig maakt. DE VOLKSKRANT: De zware conclusie van het Parool zou alleen gewettigd kun nen zijn indien aangetoond kon worden dat Claus von Amsberg met het natio- naal-socialisme en alles wat daaraan vast zat, wezenlijk verbonden is geweest. Een praktisch verplicht lidmaatschap van een nationaal-socialistische jeugdorganisatie en een zeker verplichte krijgsdienst op het laatst van de oorlog zijn hiervoor geen voldoende aanwijzing. Voor het overige moeten wij straks afgaan op het resul taat van het antecedentenonderzoek dat de Nederlandse regering heeft laten in- Tijdens een stoeipartij in de sportzaal van de „Boskamp" in Amersfoort is gis teren de twintigjarige dienstplichtig hu zaar H. J. van Leeuwen uit Rotterdam onwel geworden. Er werd onmiddellijk mond op mond beademing toegepast. De dienstarts liet de jongeman overbrengen naar het zie kenhuis „De Lichtenberg", waar men echter slechts de dood kon constateren. De doodsoorzaak is nog niet bekend. De jongeman was ingedeeld bij het 101 tankbataljon te Amersfoort. stellen. Met begrip voor de gemengde ge voelens, zoals die hier en daar tot uiting komen hopen wij toch dat als het tot een verloving komt het Nederlandse volk daarmee ook van zijn kant zal kunnen en willen instemmen. ALGEMEEN DAGBLAD: Wij menen dat de keuze van een prinses, en ook van de kroonprinses, alleen dan maar zou mogen worden aangevochten wanneer een meerderheid van ons volk dus een meerderheid in ons parlement deze keuze politiek ongewenst zou achten. D^t laatste geval heeft zich voorgedaan toen prinses Irene zich wilde verloven. Doet een dergelijk geval zich nu weer voor? Totaal niet. Advertentie Jextecf zAff-.-imr VERWARMINGS- EN STOOKTECHNISCH BEDRIJF N.V. De koningin heeft op paleis Soestdijk twee vaatjes nieuwe haring ontvan gen van schipper J. Jol en de heer A. Hogendijk, directeur van de Dogger-Maatschappij in Vlaardingen De jeugdbende, die sinds begin mei een ware terreur heeft uitgeoefend in het Haagse Bos, waarbij tenminste elf wande laars zijn overvallen en neergeslagen, blijkt niet uit dertien maar uit zeker ze ventien jongens te hebben bestaan. De po litie heeft inmiddels vijftien arrestaties verricht. Gisteren haalde de Rotterdamse politie het zestiende bendelid van boord van een zeeschip. De jongen, een zeventienjarige matroos, zal in Den Haag worden ver hoord en ingesloten. In het Binnenziekenhuis te Eindhoven is de 72-jarige heer C. A. Feijen uit Woensel overleden aan de gevolgen van een ver keersongeval. Hij was dinsdagavond in de gemeente Veldhovenmet zijn fiets door een auto aangereden. De 65-jarige boekhouder W. J. D. Over- meer uit Amsterdam en zijn 57-jarige echtgenote, mevrouw M. A. P. A. Over- meer, zijn donderdagavond bij een auto ongeval in Otterloo (gemeente Ede) om het leven gekomen. De negen jaar oude Suzanne Brugmans is gistermiddag op het plein 1940-1945 in Vlaardingen om het leven gekomen, ver moedelijk door een verkeersongeluk. Het meisje is met haar fiets van de Schie- damsedijk de afrit naar het plein afgere den en is in de eerste bocht naast haar fiets aangetroffen. Nadat hij op de fiets een fabrieksuitrit op de Dongenseweg te Tilburg had verla ten is. de 53-jarige G. van der Wee uit Dongen door eeri passerende vrachtwagen met aanhanger aangereden en tegen de weg gesmakt. Hij is irr'ihet ziekenhuis te Tilburg overleden. Op een onbewaakte overweg bij het sta tion in Coevorden is de tachtigjarige K. Grinhuis door een uit de richting Emmen komende trein aangereden. Hij was op slag dood. In de Gerrit van der Veenstraat te Am sterdam is de 75-jarige mevrouw A. M. J. Benders bij het oversteken van de rij weg door een personenauto aangereden. Zij werd naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, waar zij enige uren later over leed. :v w '-A 266. Nu Sinbad er bij was, leverde de weg terug geen moeilijkheden meer op. Hij wist precies hoe de afgrond in de grot door een enkel woord moest worden gesloten. En het openen van de rotswand, waarvan het sluiten Ali-Ben-Japie zo'n schrik had bezorgd, was voor hem een peuleschil. Sesam, open u" zei Sinbad en ze kon den meteen doorlopen. Bram sloeg zich vinnig tegen het voorhoofd. „Ik had het kunnen weten" zei hij boos op zichzelf. „Want diezelfde spreuk staat in de „Duizend en één Nacht". Werkelijkvroeg Sinbad verbaasd. „Het is mogelijk,' ik heb het nooit gele zen. Maar ik heb de spreuk van mijn va der, die heeft hem eens nodig gehad toen hij. door AU Baba in een grot was opge sloten". Aan het strand namen zij afscheid. Zij klonken elkaar toe met kokosnotenmélk en voordat Bram vertrok kreeg hij een kost baar geschenk van Sinbad: een diamant, die een rode gloed uitstraalde, en één, die groen licht afgaf. „Prachtig voor bak boord- en stuurboordlicht" vond Bram en zo kon het gebeuren, dat het goede schip Kokanje die avond door de duisternis voer, met echte diamanten als lampen. Weinig konden Bram, Karo en Tutu vermoeden, dat zij door diezelfde diaman ten al heel snel in een wel zeer wonder lijk avontuur terecht zouden komen. EINDE VAN DIT VERHAAL. IK. BEN ER NOG NIET AAM 6EW6Nt>, DAT WE ONZICHTBAAR KOM- W6 MOETEN IOP6M,dE ^TIER KOMT ERAAN NÊN WORDEN KOMT CQOINHAGEN J8I3-E Geen B B, dan gevangenis. Een 34-jarige Delftse metselaar is tot zes dagen ge vangenisstraf-veroordeeld omdat hij niet wil voldoen aan de noodwachtersplicht voor de B B. Waterig. Twee mannen die water bij wodka hadden gedaan en het mengsel via slijterijen aan de man brachten, zijn in de Sovjet-Unie tot dertien jaar ge vangenisstraf veroordeeld. 23 mede plichtigen kregen geringere gevangenis straffen. Onder hen bevond zich iemand die kans zag de flessen open te maken, en na de genoemde manipulaties weer te sluiten, zonder dat dit te zien was. Hoogleraar. Dr. W. Lammers, hoofd van het laboratorium voor farmacologie van het rijksinstituut voor de volksgezond heid en buitengewoon hoogleraar in de wiskunde en natuurwetenschappen van de rijksuniversiteit te Utrecht, is be noemd tot gewoon hoogleraar in de far macologie aan de rijksuniversiteit te Groningen. Onderscheidingen. Tot grootofficier in de huisorde van Oranje is bij bevordering benoemd jhr. F. J. E. van Lennep, ka merheer in buitengewone dienst van de konigin. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau is benoemd drs J. J. A. Charbo, president-directeur en voorzit ter van het bestuur van de coöperatieve vereniging u.a. centrale der Neder landse verbruikscoöperaties „Co-op Ne derland" te Rotterdam. Spoorwegarbeider omgekomen. De 49-ja rige spoorwegarbeider C. van Bemmel uit Utrecht is nabij Haelen in de buurt van Roermond door de trein Maastricht- Eindhoven aangereden. Hij was op slag dood. Geldlening Amsterdam. B. en W. van Am sterdam hebben de gemeenteraad voor gesteld ten laste van de gemeente geld leningen bij verschillende instellingen aan te gaan tot een gezamenlijk bedrag van ƒ31.250.000. Advertentie maaaiumaaaaa/uwuiaaaaaaaa/umaaaaaaaaaaaaaaaaj *AAAAAAAAIUWWWIAAAAIUWWUWWWUUUWUIAAAa Het K.N.M.I. deelt mee: Boven het Europese vasteland stijgt de luchtdruk nu regelmatig. Er komt een ho- gedrukgebied tot ontwikkeling, dat het weer enkele dagen zal blijven beheersen. Aan de langdurige periode met zware re genval in midden-Europa is daardoor een einde gekomen. Nederland komt aan de ■rand -van- het hogedruk-gebied te- liggen: Onder invloed van een lagedrukgebied, dat Zich over het noordelijk deel van de oceaan in de richting van Schotland be weegt en een kleinè, van de Azoren noord- oostwaarts trekkende storing, blijft er in onze omgeving echter vrij veel wind uit richtingen tussen west en zuidwest. Het zal daarom ook morgen voor de tijd van het jaar koel weer zijn. Er kunnen flinke zonnige perioden worden verwacht en het blijft droog. Maximum-temperaturen c binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. .5 o 'E a CA Terschelling half bew. w 16 3 Ypenburg onbewolkt wzw 19 3 Vlissingen licht bew. zw 18 1 Eelde zwaar bew. w 18 10 De Bilt onbewolkt wzw 19 4 Twente zwaar bew. w 18 9 Eindhoven licht bew. w 20 1 Z.-Limburg onbewolkt wzw 20 1 Helsinki geheel bew. z 25 9 Stockholm geheel bew. z. 19 2 Oslo geheel bew. n 19 0.4 Kopenhagen zwaar bew. wzw 15 7 Aberdeen licht bew. wnw 19 3 Londen licht bew. wzw 21 1 Amsterdam licht bew. wzw 18 6 Brussel half bew. wzw 21 3 Luxemburg zwaar bew. wzw 20 0.3 Parijs zwaar bew. wnw 25 Bordeaux onbewolkt nnw 27 0 Grenoble onbewolkt w.st. 28 0 Nice onbewolkt n 24 0 Berlijn litht bew. wzw 19 11 Frankfort zwaar bew. w 22 0.3 München onbewolkt zw 22 0 Zürich zwaar bew. zw 24 0 Genève licht bew. w.st. 27 0 Locarno onbewolkt z 25 0 Wenen licht bew. veran. 22 0 Innsbruck onbewolkt wzw 23 0 Belgrado half bew. w 19 0 Athene licht bew. nno 24 0 Rome onbewolkt w.st. 30 0 Barcelona onbewolkt nnw 25 0 Madrid onbewolkt w.st. 35 0 Mallorca onbewolkt w.st. 28 0 Lissabon onbewolkt nnw 0 Zon- en maanstanden Zaterdag 19 juni Zon op 04.19 uur, onder 21.03 uur. Maan op 00.18 uur, onder 09.11 uur. Zondag 20 juni Zon op 04.19 uur, onder 21.03 uur. Maan op 00.38 uur, onder 10.22 uur. Maandag 21 juni Zon op 04.19 uur, onder 21.03 uur. Maan op 00.55 uur, onder 11.33 uur. Maanstanden 22 juni 6.36 uur laatste kwartier. 29 juni 5.52 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in Jmuiden Zaterdag 19 juni Hoog water 6.55 uur en 19.17 uur. Laag water 2.30 uur en 14.47 uur. Zondag 20 juni Hoog water 7.34 uur en 20.00 uur. Laag water 3.09 uur en 15.26 uur. Maandag 21 juni Hoog water 8 24 uur en 20.51 uur. Laag water 3.51 uur en 16-11 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2