Wethouder De Boer stelt fraaie Zeewijk- school ter beschikking van het onderwijs DEM-atlete Marian Thomas bij de besten van het seizoen Eerste steen voor nieuwe kerk aan Zeeweg IJmuiden Avondvierdaagse beëindigd UNIEK SCHOOLGEBOUW VOOR VELSEN Ton Blok beste op 1500 m lijst Eén meter zestig niet zó hoog!" Tegen de winter in gebruik? De heer P. C. Reek in IJmuiden overleden Bloemen uit Beverwijk „goed aan prijs1 voor RIJLES A.s. Bruidspaar! BEATRIX Bloemsierkunst ZATERDAG 19 JUNI 1965 5 Schoolgemeenschap TAXI 6200 C. J. RADEMAKERS is „S U C C E S" Groeneweg 45 - Telefoon 4333 Wij tonen u een grote kollektie kleurendia's van bruidsboeketten Burgerlijke stand Velsen Drukkerij P. W. Nijssen Koopvaardij-CAO naar de Stichting van de Arbeid Tot dusver nemen enkele leden van DEM en Suomi zeer eervolle plaatsen in op de lijsten van beste prestaties in dit seizoen. Bij de dames staat Ilja Laman (Suomi) op de vierde plaats van de 400 m. met een tijd van 56,9 sec. Zij is zelfs derde op de 800 m. achter Janny van Evck-Vos en Gerda Kraan. De Suomi-at- lete liep reeds 2 min. 12,8 sec. over deze afstand. Op de 80 m. horden en het hoogspringen behoort Marian Thomas (DEM) tot de besten van ons land. De Beverwijkse atlete voert met M.v.d.Staal van Sparta, den Haag, de lijst aan van het nummer hoogspringen met een sprong van 1,60 m. Op het hordennummer bezet zij met 12,- sec. de eervolle vierde plaats. Jo Bleeker-Duijn is thans zesde bij het speerwerpen. Zij wierp de speer dit sei zoen reeds 36,99 m. De hoogste positie bij het kogelsoten moet Corry Wissenburg van Wijk tot nu toe laten aan de Sagit- ta-atlete Loes Boling, die reeds 14,53 m. heeft gestoten. De DEM-atlete, die weer in vorm begint te geraken, kwam tot 13,47 m. Bij de heren zien wij alleen Ton Blok van Suomi op de bestenlijsten. Hij heeft na de wedstrijd van zondag j.l. zelfs de leiding op de 1500 m., waarop hij met een tijd van 3 min. 53,1 sec. de snelste Nederlander is. Op de 800 m. bezet hij de vierde plaats met 1 min. 53,4 sec. Met de openstelling van de nieuwe Zeewijkschool aan de Orionweg in Velsen, welke officiële daad vrijdagmiddag werd verricht door de wethouder van onder wijs, de heer H. de Boer, is deze gemeente een voor Nederland uniek school gebouw rijker geworden. Als architect van openbare werken heeft de heer H. Peters namelijk een type ontworpen, dat tot dusver in ons land niet eerder is toegepast. Bij dit ontwerp is gestreefd naar een paviljoensgewijze indeling, waarvan de drie elementen telkens uit twee lokalen bestaan, die weer ieder apart van een garderobe met toiletruimte zijn voorzien. Deze afdelingen zijn rond een fraaie centrale hal gegroepeerd, waar zij tevens mee zijn verbonden. Uit deze originele indeling vloeit voort dat de leerlingen van de school naar leeftijd bij de verschillende „paviljoens" kunnen worden ingedeeld. Ook op de bij de school behorende speelplaats is een indeling naar leeftijds groepen mogelijk. De rijwielstalling is hier namelijk zodanig geplaatst, dat deze de speelplaats scheidt in een gedeelte voor de leerlingen van de eerste twee klassen en een groter deel voor de overige leer jaren. Bij ieder klasselokaal behoort ver der nog een op het zuiden gelegen terrein waar openluchtonderwijs kan worden ge geven. De samenhang van de schoolgemeen schap komt echter tot uitdrukking door de groepering van de verschillende bouw elementen rond de centrale hal, waar door deze ruimte met afmetingen vah 14 x 7 m. een belangrijke functie is toegedacht. Het werd aldus een ware ge meenschapsruimte, waar onder meer ouderavonden en schoolfeestjes kunnen worden gehouden. Mede doordat de zaal, Tua res agiturHet gaat om uw zaak. Onder bovenstaand devies doet het Prins Bernhard Fonds met de daarbij behorende provinciale Anjerfondsen aan het einde van deze maand weder om een beroep op uw vrijgevigheid. In de loop der jaren heeft het Prins Bernhard Fonds en met name ook het Anjerfonds Noord-Holland zich een vaste plaats in onze provincie veroverd. De rol, die het fonds heeft gespeeld in het geestelijke en culturele leven, is thans niet meer weg te denken. Wanneer ik een greep doe uit de ac tiviteiten van het provinciale Anjer fonds kan ik vermelden, dat steun werd verleend aan amateurtoneel- en muziekverenigingen; aan projecten ten behoeve van het jeugdwerk; aan de stichting van dorpshuizen en aan het restaureren van monumenten. Deze op somming is willekeurig en zeker niet compleet. Naast het verlenen van sub sidies en renteloze voorschotten voor de genoemde doeleinden werd de hel pende hand geboden bij alle mogelijke andere activitetien, die zich op cultureel gebied in ons gewest in de afgelopen periode hebben voorgedaan. Het mag met enige trots worden ge steld, dat ons Anjerfonds hiermede een zij het bescheiden bijdrage heeft geleverd aan de ontplooiing van het geestelijke en culturele leven van de Noord-Hollanders. Het zal een ieder van u duidelijk zijn dat het ook in het huidige tijdsge wricht van eminent belang is aan dit facet van de menselijke samenleving aandacht te besteden en steun te ver lenen. Naast de gelukkig sinds 1945 verworven grote materiële welvaart vragen immers steeds meer culturele behoeften om bevrediging. Verheugend is het, dat het meebeleven van de cul tuur in de ruimste zin des woords geen voorrecht meer is, dat is voorbehou den aan een kleine, selecte groep, maar dat zich ook met betrekking tot het cultuurbezit een heroriëntatie aan het voltrekken is. Juist in verband daarmede ben ik er van overtuigd, dat het werk van Prins Bernhard Fonds en Anjerfondsen zelfs meer nog dan tot nu toe nuttig en no dig zal blijven. Met vrijmoedigheid meen ik dan ook een beroep op de in woners van onze provincie te mogen doen om met gulle hand een bijdrage te geven voor het werk van ons gewes telijk Anjerfonds. Noord-Hollanders, het gaat ook om uw zaak. De commissaris der koningin in de provincie Noord-Holland, voorzitter van het Anjerfonds Noord-Holland, mr. F. J. KRANENBURG /vwwwwwwwwwwwwwwwwvwww\or waarvan de vloer 60 cm. lager is gele gen dan de overige lokalen en passages van het gebouw, ook over een podium be schikt. Deze hal biedt verder een fraai uitzicht op een binnenhof met vijver, waar de aandacht wordt getrokken door een bronzen centaur van de Limburgse beeldhouwer Arthur Spronken, welk kunstwerk in combinatie met tuin en vij ver een sterk decoratieve functie vervult. De grote hal fungeerde vrijdagmiddag voor het eerst als ontvangstruimte voor het gezelschap belangstellenden, dat voor de officiële opening was geinviteerd. Be halve wethouder H. de Boer, die gemeen tesecretaris, de heer J. Veenstra, archi tect H. Peters, diverse hoofden van dienst en leden van de gemeenteraad, behoor den hiertoe enige hoofden en onderwijzers van andere schofëri en de leden van de oudercommissie. Zij werden allen harte lijk begroet door het hoofd van de Zee wijkschool, de heer H. Jonkers, die daar bij architect Peters complimenteerde met zijn „overweldigende schepping", waar spreker en de andere onderwijzers onge twijfeld dagelijks enthousiaster over zul len worden. Met hem verheugde zich ook wethouder H. de Boer over dit mooie gebouw, dat zo voortreffelijk bij deze fraaie omgeving is aangepast. Spreker verklaarde dan ook dat alle betrokkenen de meeste reden tot dankbaarheid hebben tegenover allen, die op de een of andere wijze aan de tot standkoming hebben meegewerkt. Deze vreugde werd bi] de wethouder echter enigszins getemperd door de we tenschap dat het gemeentebestuur ook in deze omgeving nog altijd met schoolruim te heeft te kampen, zodat hij het tekort voor dit gebied nog altijd schatte op twaalf lokalen voor het lager en kleuter onderwijs. Spreker verzekerde echter dat Wethouder H. de Boer tijdens zijn openingsrede in de -fraaie hal van de nieuwe Zeewijkschool. het beleid van het college erop is ge richt woning- en scholenbouw gelijke tred te doen houden, waarvan de laatste uit permanente zal moeten bestaan. Niet zo als bijvoorbeeld Duinwijk is volgeplant met noodschoolgebouwen, die na tien of vijftien jaar nog altijd in gebruik zijn ge bleven. Wat deze nieuwe Zeewijkschool betreft was de wethouder ervan overtuigd, dat het gebouw zich voortreffelijk zal lenen voor onderwijs, waarbij niet alleen het intellec tuele programma zal worden afgewerkt, doch waar men ook in contact met de ouders in en buiten de school het kind zal voorbereiden op de taak, welke het straks in de maatschappij staat te wach ten. Met het uitspreken van zijn beste wensen voor het slagen van deze mooie arbeid, verklaarde wethouder De Boer de Zeewijkschool gaarne voor geopend. De rijksinspecteur voor het lager onder wijs, de heer M. Hol toonde zich bijzon der erkentelijk tegenover het gemeente bestuur van Velsen voor zijn grote acti viteit bij de scholenbouw, waarmee hij de heer Jonkers en zijn staf van harte ge lukwenste, Alleen kon spreker niet nala ten het gemeentebestuur te advisëren voor de naamgeving van de diverse scho len eens te denken aan een pedagoog. Hierna werden nog gelukwensen uit gesproken door de heer P. Bosua, als vertegenwoordiger van de N.O.V.; de heer J. Lindhout, voorzitter van de plaatselijke afdeling van „Volksonderwijs" en de heer J. Groen, als voorzitter van de ouder commissie. Deze gelukwensen gingen res pectievelijk vergezeld van een grote plan tenbak, een elektrische klok en een pop penkast, waarvoor de fraaie poppen wa ren vervaardigd door de jeugdige leerlin gen van de v.g.l.o.-school. Uiteraard toon de de heer Jonkers zich zowel met de geschenken als met de gelukwensen bij zonder ingenomen, waarna hij het school gebouw met gerechtvaardigde trots voor bezichtiging openstelde. Van welke gele genheid door allen een dankbaar gebruik werd gemaakt; Advertentie DAG en NACHT Verhuur met en zonder chauf feur voor geheel Europa. Ook uw adres voor trouwauto's. toer ritten en zittend zieken vervoer. RIJNSTRAAT 91 - TEL. 6200 - 6285 (Van onze sportredactie) Marian Thomas, lang, blond, goedlachs en 23 jaar vindt het zelf allemaal niet zo enorm. „1.60 hoog, dat is niet zo dende rend, vorig jaar sprong ik wel 1.70 en 1.65. Het kan beslist hoger." Atletiek is de enige hobhy van Marian. Zij is be stuurslid van de Beverwijkse atletiekver eniging DEM en neemt zelf altijd zeer actief deel aan de wedstrijden van deze vereniging. Haar 1.60 meter bij het hoogspringen is de beste seizoenprestatie tot nu toe. Sa men met M. v.d. Staal van Sparta, Den Haag, voert Marian de lijst aan. Ook op het nummer horden staat zij hoog geno teerd, op de vierde plaats met een tijd van twaalf seconden rond. Zeven jaar geleden is zij met atletiek begonnen bij DEM. Waarom? „Ach, dat weet ik niet, maar het is ontzettend leuk bij DEM, ik zou niet naar een andere vereniging willen." „Ik train veel, gemiddeld vier keer per week en dan twee uur lang. Daarom heb ik zo weinig tijd over om wat anders te doen, maar ik doe het erg graag hoor! Zondag over een week gaan we naar Enschede, daar is dan een landenwed- strijd tegen Tsjecho Slowakije, dat lijkt me ontzettend leuk." Marian Thomas werkt bij de Plaatwel- lerij in Velsen-Noord op de boekhouding. Op diezelfde afdeling werkt ook haar trai ner, Anton Pallesen, en om de plaat- wellerij nu helemaal atletiekminded te maken, ook de DEM-atlete Corrie van Wijk is daar te vinden zij het dan maar voor een paar weken. Het zou ons dus niet verbazen als het gesprek van de dag op het bedrijf de sport en in het bijzonder de atletiek tot voornaamste onderwerp heeft. .-.V,\ VA,'.W.A\W."VA -. .V. Marian Thomas, de DEM-atlete die de hoogste sprong van het seizoen maakte, in een rustiger pose tijdens haar werk op de plaatwellerij in Velsen-Noord. Aan de Zeeweg te IJmuiden hebben vanmorgen Tjebbo Kessler, Marjolein Pe ters en Martje Roessingh gezamenlijk de officiële eerste steen gelegd voor de in aanbouw zijnde kerk van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden afdeling Vel sen. De gemeente hoopt dat de kerk tegen de winter zal zijn voltooid en dat in elk geval Kerstmis zal kunnen worden ge vierd in het nieuwe gebouw. Als de kerk in gebruik genomen wordt zal de Vereni ging van Vrijzinnig Hervormden daar nog niet direct kunnen beschikken over een werkelijk orgel, dat bij de diensten zal worden gebruikt, Daarvoor zal opnieuw worden gespaard. Geen vaste indeling De kerkzaal, die plaats kan bieden aan maximaal 250 personen zal geen vaste in- Advertentie 'T BESTE ADRES (alle rijbewijzen) RIJBEWIJS VERNIEUWEN De avondvierdaagse te Beverwijk is ten einde. Vrijdagavond werd de laatste rou te gelopen en na afloop kwamen alle deel nemers en deelneemsters bijeen op het Kennedyplein bij het stadhuis. De jongens en meisjes boden een fleurige aanblik en enkele tamboer- en drumkorpsen, waar onder Arion uit Wijk aan Zee, verhoog den de feestelijkheid. Het was duidelijk, dat regen en wind van de vorige dagen weer waren vergeten. Op het bordes van het stadhuis sprak burgemeester J. G. S. Bruinsma allen toe, waarbij hij liet uitkomen dat het ge meentebestuur vol bewondering is voor de geestdrift waarmee men de routes heeft afgelegd. Hij achtte het mogelijk dat het aantal deelnemers het volgend jaar nog veel groter zou zijn. Het vol houden van de wandeling noemde de bur gemeester van het grootste belang. Na deze begroeting en toespraak werden de leiders van de wandelverenigingen uitge nodigd in de hal van het stadhuis het te ken van deelname in onvangst te nemen, waarop tevens is aangegeven hoeveel keer een groep of persoon reeds heeft meegedaan aan wandeltochten. De vele ouders bleven nog lang op het Kennedy plein om getuige te zijn van het geluk van hun kind(eren). Niettegenstaande het slechte weer en andere ongunstige om standigheden was het slot van deze wan deltochten een groot succes. deling krijgen. Kansel, avondmaalstafel en doopvont zullen verplaatsbaar zijn, zo dat komende generaties niet gebonden zul len zijn aan de huidige opvattingen over de liturgie. Bovendien is er een praktische reden, waarom deze oplossing is gekozen. Het ligt namelijk in het voornemen het kerk gebouw in de door-de-weekse dagen ook voor allerlei andere doeleinden te be stemmen voor werk van de eigen gemeen te en het te verhuren aan andere ver enigingen. De kerk is ontworpen door architect H. A. Peters uit Driehuis; aannemer van het bouwwerk is de heer P. Zwart te IJmuiden. Op de leeftijd van 77 jaar is te IJmui den overleden de heer P. C. Reek, bij de speeltuin „In Veilige Haven" in IJmui den-Oost beter bekend als „Ome Piet". Het echtpaar Reek heeft zeer veel ge daan in het belang van het speeltuinwerk. Bij de kinderen is mevrouw Reek bekend als „Tante Ma". Nadat de heer Reek als P.T.T.-man met pensioen was gegaan, werd hij toe zichthouder in de speeltuin en het speel tuingebouw. In verband met zijn gezond heidstoestand heeft hij na een aantal ja ren deze functie, tot zijn grote spijt, moe ten neerleggen. De heer Reek wordt maandagmiddag om twaalf uur te Westerveld gecremeerd. Voordien zal een rouwdienst worden ge houden in het W. F. Vissershuis te IJmui den. Het hoogtepunt van de irissenaanvoer op de bloemenveiling te Beverwijk is voor bij; na deze week zullen er niet veel meer komen. Na een slecht begin in deze week liepen de prijzen weer aanzienlijk op. Alle bloemen waren weer eens „goed aan prijs", Naast de irissen waren er ook veel an jers, terwijl de aanvoer van rozen ruimer gaat worden en men ook verscheidene an dere bloemen weer aan de markt zag komen. De prijzen voor de irissen lagen deze week rond de 50 cent per bos, met wel en kele uitschieters voor een apart soort. De eerste Engelse irissen kwamen aan de markt en ook die vonden een gunstig ont haal. Anjers waren nu niet zo erg duur: tussen de 7 en 18 cent per stuk, terwijl de zware anjers hier wel bovenuit gingen. Het rozensortiment wordt ruimer en voor de goede partijen Nymph, Superstar en Pink Sensation werden goede prijzen betaald. De fresia's raken langzamerhand op; er komen nog wel aardige partijtjes, maar toch is het hier nu zoeken naar iets goeds Gerbera's zijn ruim vertegenwoordigd en vele kwekers uit Noord-Holland komen met deze bloemen aan de veiling, waarvoor prijzen worden betaald tussen de 12 en 35 cent per stuk. Van buiten komen nu ranonkels, ixia's en anemonen. Door de vele regen gaat de kwaliteit achteruit, hetgeen tot uiting komt in de prijs. Duizendschonen komen er nu volop; de prijzen lagen tussen de 25 en 75 cent per bos. Ook ziet men iets meer gladiolen komen, waarvoor alweer een toenemende vraag is, Bij de pot- en perkplanten bleef de markt ongewijzigd: er was weer een be hoorlijk aanbod, met goede prijzen. Vandaag (zaterdag) werd nog een spe ciale irissenveiling gehouden, die vanmid dag om halftwee begon. Advertentie KENNEMERLAAN 56 - 58 - TEL. 6085 BEVALLEN: M. HogervorstLagerweij, z., Linnaeusstraat 123, IJmuiden; E. A. Brederveldvan Opbergen, d., Planeten- weg 43, IJmuiden; A. S. E. Boekweg— Akerlund, d., Bloemstraat 91, IJmuiden; J. M. HoesDuijn, d. Alex. Belstraat 15, IJmuiden; C. SpierenburgVerweij, z., Sluiseiland 55, IJmuiden; P. E. M. van HeezikSintenie, z., J. J. Hamelinghstraat 58, Haarlem; J. A. Mooijvan den Bos, z., Grote Hout- of Koningsweg 10, Velsen-N.; S. J. HoffmannMettler, d., Rusburglaan 18, Santpoort; A. C. van DuijnBron, z., Planetenweg 244, IJmuiden; L. G. Vene- maLangbroek, z., Spaarnelaan 79. IJmui den; G. KnolKnol, d., Pleiadenplantsoen 56, IJmuiden; J. van der Plasvan der Bent, z., Planetenweg 112, IJmuiden. ONDERTROUWD: W. van Steeg, Wolff en Dekenlaan 29, Driehuis en M. L. B. Bruijzeels, Wolff en Dekenlaan 29, Drie huis; J. G- J. Koning, Jacob Catslaan 10, Driehuis en W. Thenne, Gijsbrecht van Aemstelstraat 14, Haarlem; J. de Blaauw, De Weerdstraat 9, IJmuiden-O. en H. Vrij hof, Mercatorstraat 3, IJmuiden-O, t.a. IJ- muiden-O., De Weerdstraat 14; C. J. van den Bos, Van Diepenstraat 2, Velsen-N. en M. P. Siecker, Van Diepenstraat 28, Velsen- N., t.a. Velsen-N., Van Diepenstraat 28; F. van Hal, Spilbergenstraat 19, IJmuiden en B. A. Wonink, Van Maerlantlaan 19, Driehuis, t.a. IJmuiden, Lange Nieuwstraat 265; C. C. A. Ruijter, Wijk aan Zeeërweg 16, IJmuiden-O. en T. C. van den Bos, Corverslaan 67, Velsen-N., t.a. Velsen-N., Corverslaan 67; C. Selderbeek, Groeneweg 67, IJmuiden-O. en C. P. M. Vessies, Grote Beerstraat 23, IJmuiden; C. M. Jansen, Glipperweg 47, Heemstede en C. G. Vonk, Anemonenstraat 32, Santpoort, t.a. Waal wijk, Ortheliuslaan 7; C. J. van Kersbergen St. Jozefstraat 12, Gouda en C. van der Kooi, Geelvinckstraat 83, Velsen-N., t.a. Gouda, Gouwe 123; J. D. Plug, Bellatrix- straat 269, IJmuiden en M. C. Olgers, Groe neweg 32, IJmuiden-O.; B. Visser, Tuin dersstraat 125, IJmuiden-O. en N- Raap horst, Tuindersstraat 125, IJmuiden-O. GETROUWD: H. Zandwijk—D. Porten gen, IJmuiden-O., Tuindersstraat 46; A. B. JutjensA. M. E. Jansen, Haarlem, Gen. Cronjéstraat 49; A. W. BuitelaarJ. Blom, IJmuiden-O., Van Wassenaerstraat 51; J. H. Stam—A. S. van der Gragt, IJmuiden- O-, Heerenduinweg 137; J. J. Kerkhove J. K. Kamminga, De Bilt. Utrechtseweg 381; P. Verhoeff—E. J. Rietdijk, Driehuis, Van den Vondellaan 82: A. G. E. Rijerse P. van Zetten, Beverwijk, Laan der Ne derlanden 365; C. P. G. van Dongen—H. M. de Vries, Velsen-N., Gildenlaan 209; A. J. Kruijff—R. A. M. van den Berge, IJ muiden-O., De Ruijterstraat 115; L. Strij- landA. van Burk, Haarlem, Schoterweg 5; A. J. Jansen—T. Schoon, IJmuiden-O., Cypressenstraat 25; J. C. KasteelA. M. M. Landa, Santpoort, Wijn. Daniëlslaan 10. OVERLEDEN: E. Jonker, 84 j., echtge note-van A. de Waal, Warmenhovenstraat 25, IJmuiden; A. van Riessen, 87 j., weduw naar van T. Mooij, Rijnstraat 4, IJmuiden; G. M. Verslagers, 77 j„ echtgenote van J. L. Tounon. Vechtstraat 193, IJmuiden. Advertentie GEBOORTE- VERLOVINGS HUWELIJKS KAARTEN IVOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ „NIJKO" OOSTERDUINWEG 31, IJMUIDEN - TEL. 2029 De drukker die er tevens woont, ook 'savonds geopend Aan de „Stichting van de Arbeid" is naar de Raad van Bestuur voor de Zeevaart mededeelt, verzocht een aantal wijzigingen goed te keuren, waaromtrent partijen overeenstemming hebben bereikt voor een contractperiode van 1 juni 1965 tot 1 mei 1966.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5