Pellenaars-équipe op voorplan Ploeg van Arie den Hartog bleek de sterkste formatie Rik van Looy spurtte zich in de gele trui Hoog tempo op de eerste dag TOUR DE FRANCE Rondecijfers ilkx Jazy gaat proberen nieuw wereldrecord te vestigen Italiaan Battista Monti won eindsprint in Luik "V Rondecijfers Tour 2 Adorni favoriet van Anquetil Momentopnamen van de Tour Geen groot verschil in derde etappe KLEINE TOUR m WOENSDAG 23 JUNI 1965 15 Koeperman en Tsjegolev leiden in Bolzano „Pel" kweekt goodwill met grote sigaren II is net zo lekker als de duurste Amerikaan! Anquetil snelste in wielerwedstrijd op Man as Sparta-honkballers gaan toch naar Rome Bart Zoet winnaar in Schellebelle (B) (Van onze speciale verslaggever „Kom naar de Maas. Naar Luik. Er zal wat bijzonders gebeuren". Rik had het gezegd en de mooie, blonde Nini van Looy was naar Luik gekomen. Ze stond er tussen de duizenden dolle Belgen, die de eerste etappe van de Tour de France in een wilde, massale eindsprint zagen eindigen. Eén kon er maar winnen, een mócht er maar winnen: Rik van Looy. En er gebeurde iets bij zonders. Voor het eerst in zijn rijke loopbaan als beroepswielrenner trok de kleine man uit Herenthals, die leeft als een vorst en het predikaat „Wielerkeizer draagt, de gele leiderstrui van de Tour de France aan. Onaangedaan schijn baar, stond hij daar op het erepodium. In de regen en in de wind, die door de Maasvallei bulderde. België huldigde hem, zoals zo vaak. De man, die geprezen en verguisd werd, die in jaren harde beroepssport bijna alle toppen beklom, om dan weer terug te vallen tot het onderwerp van obscure geruchten, die man, die steeds weer terug kwam, glimlachte vaag. Totdat er beweging kwam in de menigte aan zijn voeten. Er werd doortocht verleend aan een man, die een shirt droeg, dat fel oplichtte in het grauw van de regen en verregende mensen. Toen pas lachte Rik van Looy voluit: er was een doel bereikt. In het prachtige landhuis in Herenthals heeft Nini van Looy gisteravond een gele trui binnengebracht. Jacques Anquetil, de grote afwezige, heeft zoals zovelen voorspeld wie de Tour van dit jaar gaat winnen. Die man is niet, zoals men wellicht zou verwachten, zijn grote rivaal Raymond Poulidor. Als men Anquetil moet ge loven, wordt deze tweede in het eind klassement, voor.Jan Janssen, die er bij de vijfvoudige winnaar dus goed opstaat. En de eindoverwinnaar? Vol gens Jacques wordt dat de Italiaan Vit- torio Adorni die dit jaar de Giro op zijn naam bracht. Vorig jaar werd Vit- torio slechts tiende. Maar toen reed Anquetil dan ook zelf mee Advertentie Hoe mooi, hoe wreed tegelijk kan een Tour de France zijn. Hoe rijgen de ge schiedenissen, die spreken van sportief pogen en falen, van glorieuze prestaties en wrede tegenslag, zich aaneen. Ook als dat wonderbaarlijke geheel van luidruch tige reclame en menselijke inspanningen nog maar enkele uren over de Westeuro- pese wegen rolt. Toen Rik van Looy glo rie vergaarde, degradeerde het lot een andere Wielrenner tot figurant: Peter Post. Elf minuten na Van Looy's supe rieure sprint duwde een geknakte renner met een pijnlijk vertrokken gezicht zijn fiets over de eindstreep. Als laatste van allemaal eindigde hij en de regen sloeg onbarmhartig op hem neer, toen hij, on beschermd, zijn weg zocht over het leeg gestroomde terrein van aankomst. Voor Peter Post is 1965 een rampjaar gewor den. Het gebeurde in Bachen, een klein dorpje, dat de meute, streng gecontro leerd door de kopmannen, stormender hand nam na de eerste 95 kilometer van deze Tour. Té gretig wellicht stortten de coureurs zich in een lange afdaling. Het kostte Peter Post een Tour de France. Een Italiaan, midden in het peloton ver woed pogend de voorste rangen te berei ken, stuurde in het publiek en viel. „Kijk uit, Arie!" riep Post nog tegen Arie den Hartog, die voor hem reed. Te laat! Den Hartog viel. Maar ook Peter Post, geschoold in scherp sturen door talloze zesdaagsen op kleine winterbanen, ont moette het noodlot dat op elke wielren ner wacht. De lange Amstelvener kon onmogelijk de vallende renners meer ont wijken en stortte er midden in. En toen Arxe den Hartog twee verbogen wielen door nieuwe had vervangen en als een razende terugsprintte naar het peloton, krabbelde Peter Post moeizaam over eind: een bloeduitstorting in het rechter- Het damtoernooi om de Coupe d' Europe is dinsdag in Bolzano voortgezet- De uit slagen van de partijen van de derde ronde zijn: Koeperman (Rusl.)Van Dijk (Ned.) 1—1; Tsjegolev (Rusl.)—Nimbi (Kongo) 20; Croteux (Belg.)Hisard (Fr.) 11; De Belli (It.)Dehomme (Fr.) 02; Okro- gelnik (Ned.)Van der Sluis (Ned.) 1—1; De Descallard (Mar.)—Kuyken (Zwits.) 1—1; Fanelli (It.)—La porta (It.f 1—1. In de avonduren werden de partijen van de vierde ronde gespeeld. De uitslagen luiden: Laporta—Koeper man 02; AgliardiFanelli 02; v. d. Sluis—De Descallard 1—1; Hisard—De Belli 2—0; Nimbi—Croteux 1—1; Van Dijk Tsjegolev 02. Na vier ronden delen de Russen Koe- merman en Tsjegolev met elk zeven pun ten de eerste plaats. De Fransman Hisard is met zes punten derde. fjWf jrijV "WW™ "«WH De Australische minister van immi gratie Hubert Opperman heeft de eerste etappe van de Tour de France gevolgd, behaaglijk achterover geleund in de kussens van een wagen van een der commissarissen, met kennelijk ge noegen zuigend aan een goede Neder landse sigaar. De gulle schenker was Kees Bellenaars, een oude bekende van „Oppie". De ploegleider van de Televi- zieren, die zelf niet meer zoals vroeger voortdurend met een enorme sigaar in zijn mond het koersverloop volgt, schijnt ieder jaar toch weer een haast onuitputtelijke voorraad van dit fel be geerde artikel mee naar de Tour te ne men. De s'imme Pellenaars deelt echter niet met al te gulle hand rond. Daarom is het haast een onderscheiding als een der Fransen tot de dagelijkse „gunste lingen" behoort. Een feit is, dat „Pel" op deze manier enorm veel goodwill kweekt. dijbeen en een beschadigde rechterschou der. Als gebaar tegenover de man, die gedwongen was een Tour de France te rijden, die hij niet wilde, liet ploegleider Lomme Driessens een Belgische helper achter. Maar het geknakte moreel van Peter Post woog zwaarder dan de aktie van John van Tongerloo. Peter Post werd in Luik de laatste tourrenner. Voor hem was er nog slechts de prijs voor de on- I gelukkigste coureur. Tussen Van Looy en Post strijden 128 Het officiële klassement na de eerste helft van de eerste etappe luidt: 1. Rik van Looy (Belg. Marien) 149 km in 4 uur 6 min. 49 sec.; Van den Berghe (Belg); 3. Seis (Belg, Marien); De Roo (Ned., Pellenaars); 5. Van de Kerk- hove (Belg, Marien); 6. Beheyt (Belg, De Kim- pe); 7. Motta (Italië, Albani); 8. Haelterman (Belg, Driessens); 9. Reybroeck (Belg, Dries sens); 10. Janssen (Nederland, De Muer); 11. Sweerts (Belg, Magne); 12. Brands (Belg, Driessens); 13. Karstens (Nederland, Pellenaars); 14. Verhaegen (Belg, De Kimpe); 15. Durante (It., Albani); 16. Van Coningsloo (Belg., Deledtfa); 17. Wouters (Ned., Pellenaars); 18. Den Hartog (Ned., Geminiani); 19. Nijdam (Ned., Pellenaars); 20. Darrigade (Fr., Remy); 21. Simpson (G.B., Deledda) allen in zelfde tijd als de winnaar; 22. Aimar; 23. Desmet I; 24. Pingeon; 25. Aeren- houts; 30. Fornoni; 34. Harings; '36. Wolfshohl; 40. Poulidor; 50. Cazala; 51. Van Espen; 54. Kunde; 55 Maliepaard; 58. Adorni; 60. Martin; 61. Gel dermans; 65. Bahamontes; 70. Everaert; 78. Haest; 80. Fontana, allen in dezelfde tijd als Van Looy; 90. Lute; 95. Van Dongen; 100. Mendlburu; 109. De Haan; 110. Rey; 120. Castello. Op 11.13: 130. Post. Het algemeen klassement luidt als volgt: 1. Van Looy 4 u. 35 min. 19 sec. Op 54 sec.: 2. Den Hartog, Aimar, Everaert, Grain, Lebaube, Martin, Rostollan en Novak. Op 55 sec.: 10. Simpson, Bracke, Letort en Pingeon. Op 1. 14. Van Aerde. A. Desmet, Seis, Van den Kerk- hove, Sorgeloos, Stevens en Plankaert. Op 1.08: 23. Jansen; 25. Anglade! 30. Ferrer. Op 1.13: 31. Karstens, De Roo en Haest. Op 1.14: 34. Malie paard en Van Espen. Op 1.22: 36. Lute. Op 1.25 40. Aerenhouts. Op 1.38: 50. G. Desmet I: 54. Kunde. Op 1.59: 59. Darrigade; 60. Geldermans; 61. Junkermann; 62. Bahamontes. Op 2.13: 67. Van Dongen. Op 2.34: 70. Haelterman. Op 2.43: 78 Nijdam, Wouters en Harings. Op 3.22: 90. De Rosso. Op 4.35: 100. Stefanioni. Op 6.00: 110 Rey. Op 6.11: 111. De Haan. Op 8.34: 120. Blanc Op 13.48: 125. Post. Op 18.26: 130 en laatste Por- taluppi. In de eerste etappe waren twee bergen opge nomen die meetelden voor het bergklassement. Dit ziet er als volgt uit: 1. Brands (Belg) 6 pnt.; Vandenberghe (Belg) 5 pnt.; 3. Foucher (Fr.) pnt.; 4. Ex aequo: Van Schil (Belg) en Ang lade (Fr.) 2 pnt.; 6. Puschel (Did.) 1 pnt. De uitslag van de ploegentijdrit over 22.5 kilo. meter luidde: 1. Ploeg Geminiani-Louvlot: Lute (Ned.), Martin (Fr.), Denson (G.B.), Novak (Fr.), Aimar (Fr.), Den Hartog (Ned.). Rostollan (Fr.), Lebaube (Fr.), Everaert (Fr.), Grain (Fr.) allen in 29 min. 24 sec. Totaaltijd eerste 3 coureurs: 1.28.12; 2. Ploeg Plaud 1.28.15 (Bracke, Simpson, Letort); 3. Ploeg Marien: 1.28.30 (A. Desmet Planckaert, Seis); 4. Ploeg De Muer: 1.28.54 (Ang lade. Jan Janssen, Lefebre); 5. Ploeg Pellenaars: 1.29.09 (De Roo, Van Dongen, Haast); 6. Ploeg Pezzi 1.29.39 (Gimondi, Adorni, Pambianco); Ontroostbaar zit Peter Post, na de valpartij kreunend lo.ngs de weg. Voor hem is de Tour de France 1965 een ramp geworden. Momenten uit de eerste etappe van Keu len naar Luik (149 kilometer) voor een gedeelte door het Eifel-gebergte en voorts over een zwaar parcour door de Ardennen. De eerste die pech krijgt in deze tour Is de Spanjaard Such: een lekke band na 7 kilometer. 67 kilometer: De eerste vermeldenswaar dige ontsnapping. Bij de 7 coureurs die het wagen, bevindt zich ook de Nederlan der Harings 72 kilometer: Een nieuwe ontsnapping van vijf man, nu met o.a. Seis, de Span jaard Garcia en de Italiaan Gimondi. 95 kilometer: Een ernstige valpartij, waarvan Den Hartog en in het bijzonder Post het slachtoffer worden. De eerste berg (vierde categorie) wordt door de Belg Brandts het eerst bedwon gen, de volgende (derde categorie) door Henk Nijdam. 118 kilometer: De Engelsman Simpson valt aan, maar Poulidor, de Spanjaard Ji menez en Seis reageren onmiddellijk en het peloton staat ook hen geen winst toe. Eindsprint in Luik: Rik van Looy ver slaat een grote groep Belgen, tussen wie De Roo en de Italiaan Motta de eerste bui tenlanders zijn. coureurs. Een van hen Raymond Pouli dor, een andere Jan Janssen. Twee favo rieten voor de tour, twee mannen die daarvoor Rik van Looy moeten verslaan Dat probeerden ze, na de eerste rit, in een gevecht waarvoor ze nu nog hun ploegen konden roepen. Een ploegentijd rit (21 kilometer) langs de oevers van de Maas vergde veel, bijna alles. Rik van Looy wenste zijn minuut bonificatie na melijk niet prijs te geven. Hij zweepte zijn team op tot een razende start. In de wagen van oud-coureur Fred Debruy- ne zag ik de Solo-ploeg verbeten vechten tegen de storm, die de grootste vijand van de renners was. „Zie", zei Debruyne „Hoe hij zijn ploeg leidt. Hoe hij zelf het werk doet." Er sprak ontzag uit Debruyne's woor den. Eerlijke bewondering, van een die weet, hoe zwaar dit vak is. De équipe van Van Looy bevocht op de formatie van Poulidor nog eens belangrijke sekonden winst rond de gele trui. Maar niet de Solo-renners waren de sterksten. De Ford-ploeg van Geminiani, geschaard rond die oersterke Zuidlander Arie den Hartog, bleek een machtige eenheid die zijn kopman op een tweede plaats achter Van Looy bracht. Toen daarna de équipe van Pellenaars zich naar een uitermate verdienstelijke tijd had gereden en Jan Janssen's ploeg wat sekonden op Van Looy had gewonnen, kon de balans van een dag Töur worden opgemaakt. De Fransen zagen verbijsterd, hoe Raymond Poulidor de verliezer van het eerste uur was geworden. Francois Mahé, de Franse veteraan, die voor de laatste maal de Tour rijdt, kreeg voor zijn immer opgewekte humeur de Prix Orange. Peter Post kreeg de prijs voor de onge< lukkigste renner,,4 De winnende Geminiani-ploeg in de tijdrit. Van rechts naar links Rostol lan, Den Hartog en Lebaube. Hier de finish in Luik. Voorop win naar Rik van Looy gevolgd door Vandenberghe, Seis, Van de Ryse, De Roo en Beheyt. Ploeg Magne: 1.29.45 (Poulidor, Wolfshohl, Gain che); 8. Ploeg De Kimpe 1.30.24 (G. Desmet, Beheyt); 9. Ploeg Remy 1.31.27 (Darrigade, Ba- chelot, Mastrotto); 10. Ploeg Driessen: 1.33.12 (Reybroek, Brands, Haelterman); 11. Ploeg Pla Sanchis 1.34.36 (Perez Frances, Rey, Manzane- que): 12. Ploeg Albani-Baldini 1.35.06 (Motta, De Rosso, Fezzardi): 13. Ploeg Langarica 1.37.12 (Etchevarria, Gomez del Moral, Gabica). Moderne mensen houden zichzelf niet voor de gek. Dat lekkere sigaretten niet duur behoeven te zijn. bewijst Silky: 20 heerlijke Amerikanen van eerste klas plantage-tabakken voor rj" maar f Q Ct De Australiër Clarke, wereldrecordhou der op de 5.000 en de 10.000 meter, heeft zich bereid verklaard tegen de Fransman Michel Jazy te lopen, die het wereldrecord op de mijl op zijn naam heeft staan. De wedstrijd die woensdag in Parijs plaatsvindt, gaat over twee mijl. Clarke is er al voor naar Parijs gekomen. Hij moet echter nog toestemming hebben van de Australische atletiek-federatie. Toen hij dinsdagmorgen Sydney opbelde, hoorde hij dat deze toestemming reeds naar Helsinki was geseind. Vanmiddag kreeg de Franse federatie daarvan de bevestiging. De Australiër gaf Jazy een goede kans de wedstrijd te winnen. Hij noemde Jazy en de Nieuw-Zeelander Peter Snell de beste hardlopers ter wereld. „Jazy kan elke afstand tussen de 1.000 en 10.000 me ter winnen", aldus Clarke. Snell was re cordhouder op de mijl tot Jazy deze af stand in juni op zijn naam bracht. Michel Jazy zal woensdag proberen nu ook een nieuw wereldrecord op de twee mijl te vestigen. Dit staat op naam van de Amerikaan Bob Schul, die Jazy op de Olympische Spelen in Tokio op de 5 000 meter versloeg. Jazy zal later in Helsinki tegen Clarke lopen op de 5.000 meter. Voorts zal hij op 3 en 4 juli in Bern tegen de Duitser Harald Borpoth lopen, cue in Tokio tweede werd op de 5.000 meter, en op 7 juli in Keulen wederom tegen Bor poth. Clarke komt niet naar Keulen omdat hij op 6 juli in Stockholm moet lopen en op 8 juli in Malmö. Jacques Anquetil, vijf keer winnaar van de ronde van Frankrijk, heeft dinsdag een wegwedstrijd de Man Premier over 160 km op het eiland Man (Engeland) ge wonnen in 4 uur, 29 min. 45,2 sec. Hij was 'n half wiel voor op de Belg Eddie Merckx die tweede werd in dezelfde tijd. Een halve lengte daarna kwam de Fransman Chris Raymond. Bijna had op het marktterrein van Luik ook de Ronde van de Toekomst een Bel gische ritwinnaar gekregen. Verbeten spurtend bleef de 22-jarige Remy van Vreckom tot vlak voor de meet een se rieuze kandidaat voor de eerste plaats, maar tenslotte moest hij toch de rappe Italiaan Battista Monti voor laten gaan en bijna was ook de Fransman Bernard Gyot, een oudere broer van groene-trui- drager Claude, de Belg nog gepasseerd. Zover kwam het echter juist niet. Van Vreckom, Monti en Gyot beëin digden met nog vijf andere renners, on der wie de sterke Pool Joseph Beker, na een reeds voor de Cöte de la Bouquette (90,5 km.) ingezette aanval de 130 km langde derde etappe van Eupen naar Luik met een voorsprong van slechts 21 secon den op het grote peloton met nagenoeg alle favorieten en vijf van de acht Ne derlanders. Aangezien van de vluchters de best ge- klasseerden (Gyot, de Brit Gowley, de Belg Devael en Beker) meer dan vier mi nuten op leider Peffgen achterstonden, de den zich geen schokkende wijzigingen voor in het klassement. Wilfried Peffgen zal na België ook Frankrijk ingaan als drager van de gele trui met de witte banden, Clau de Gyot rijdt ook de vierde etappe in de groene trui en de Spanjaarden behouden hun gele petjes als leiders in het ploe- genklassement. Van de Nederlanders handhaafden Joop Hoogland, Eddie Beugels, Harry Steevens, Wim Schepers en de als beste man op de zevende plaats in het klasse ment staande Karei Leyten zich in het voorste gelid. Nico Lute „ik zat kapot op het eind" kon de laatste kilome- UUIAAAAItAMWlMUUIMUIIWWIAAAJUUUVMUIItlVAAAAAAAAAAl ters het peloton net niet meer volgen en verloor zeventien seconden, Harm Otten- bros door een val) en Henny Schouten (door pech) raakten respectievelijk 6 min. 08 sec. en 6 min. 40 sec. achterop. Tijdens de afdaling van de voorlaatste cöte in de rit naar Luik raakte Harm Ot- tennbros even zijn gevoel voor de juiste richting kwijt. Hij reed rechtdoor waar hij een bocht had moeten nemen en vloog in volle vaart van de weg af. Gelukkig voor de Alkmaarder belandde hij midden in een grote hoop zand, zodat zijn val geen ernstige blessures ten gevolge had. Harm was echter wel wat duizelig en na dat Jefke Janssen, snel ter plaatse, hem weer op de fiets had geholpen, draaide hij niet meer zo vlot als te voren en arriveerde dan ook in Luik met behoorlij ke achterstand. De tweede oranjeman die achterop raakte was Henny Schouten. Met de lange Badhoevedorper ging alles naar wens tot ongeveer twintig kilometer voor het ein de. Toen haperde tijdens een klim zijn derailleur, waardoor hij niet meer op de vereiste kleine verzet kon terugschakelen. Stampend nam Henny de laatste cöte maar onder de gegeven omstandigheden moest hij natuurlijk terrein prijs geven De finale van de strijd om de Europese honkbalbeker tussen 't Rotterdamse Sparta en de Italiaanse kampioen Nettuno zal de finitief in Rome worden gespeeld. Als da tum voor de wedstrijd, die oorspronkelijk op 29 juni in Milaan zou worden gehouden is vastgesteld zaterdag 24 juli. Er waren omtrent de plaats en de datum van de eindstrijd nogal wat moeilijkheden gerezen. Sparta wilde de finale graag in Rotterdam laten plaatsvinden en Nettuno dat in Milaan niet zo populair is, voelde niet veel voor de Noorditaliaanse stad. Nadat Nettuno het voorstel van Sparta om naar Rotterdam te komen beantwoord de met een tegenvoorstel om de wedstrijd in Rome te spelen, hebben de Rotterdam mers besloten naar de „eeuwige stad" te gaan om daar te trachten de Europese beker te veroveren. De Italiaan Battista Monti heeft de derde etappe gewonnen in de Ronde der Toe komst voor amateurs. Met inbegrip van de bonus kreeg Monti een tijd van 3.36.07, de Belgg R. Vreckom (tweede) 3.36.22. De Duitser Wilfried Peffgen behield de leiding in het algemeen klassement. In de etappe van dinsdag over 130 km werd hij tiende. De volgorde luidde verder: 3. Guyot (Fr.) 3.36.37, 4. Anni (It.) z.t., 5. Beker (Polen) z.t., 6. Valensic (J.sl.) z.t., 7 Delvael (België) z.t., 8. Gowley (G.B.) z.t., 9. Inthaler (Oos tenrijk) 3.36.56, 10. Peffgen (Duitsland) 3.36.58. De plaatsen van de Nederlanders: 17. Hoogland (Ned.), 19. Schepers (Ned.), 21. Steevens (Ned.), 22. Beugels (Ned.), 51. Karei Leyten, 60. Nico Lute, allen 3.36.58, 95. Harm Ottenbros 3.43.06. 101. Henny Schouten 3.43.38. Het bergklassement: 1. Bernard Gyot (Fr.) 15 pnt., 2. Valensic (J.sl.) 12 pnt., 3. ex aequo: Van Vreckom (Belg) en Monti (It.) 7 pnt., 5. Gowley (G.B.) 5 pnt. Rondecijfers 2 Het algemene klassement na de derde etappe luidt: 1. Peffgen (Did) 10.44.43, 2. Claude Gyot (Fr) 10.44.58 op 15 sec., 3. Ex aequo Grosskost (Fr), Rodriguez (Sp) en Perurena (Sp) allen 10.45.13 op 30 sec., 6- Diaz (Sp) 10.46.53 op 2.10. 7. Leijten (Ned.) 10.47.47 op 3.04, 8. Ex aequo Desvages (Fr) en Suria (Sp) en De Locht (Bg), 11. Rudi Zollinger (Zw) 10.48.07 op 3.24, 12, Kirilor (Bulgarije) 10.48.19 13. Bernard Gyot (Fr) 10.48.26 op 3.43, 14. Gowley (GB), Beker (Polen) en Delvael (Bg) z. t. Een grote groep renners met onder meer Har ry Steevens (Ned) en Eddy Beug.els (Ned) in 10.48.47 op 4.04, 35. Lute op 4.21, 47. Schepers op 7.52, 48. Hoogland op 8.03, 72. Schouten op 10.44. In de derde etappe staakte de Oosten rijker Hiebl de strijd. Molldoveanu (Roem) werd geëlimineerd wegens tijdoverschrij- ding. Het ploegenklassement van de derde etappe luidt: 1. België 10.50.12; 2. Italië z. t.; 3. Frankrijk 10.50.33; 4. Polen 10.50.53; 5. Zwitserland 10.50.54; 6. Nederland z. t. Na de derde etappe ziet het algemene ploegenklassement er als volgt uit: 1, Spanje 32.17.04; 2. Frankrijk 32.18.07; 3. België 32.23.43; 4. Italië 32.25.09; 5. Ne derland 32.25.25; 6. Zwitserland 32.25.41. Puntenklassement: 1. Claude Guyot (Fr) 32 pnt.; 2. Peffgen (Did) 31 pnt.; 3. Anni (It) 26 pnt.; 4. en 5. Diaz (Sp) en Monti (It) beiden 25 pnt.; 6. Grosskost (Fr) 21 pnt.; 7. Leijten (Ned.) 20 pnt. Bart Zoet, de Sassenheimse Televizier- renner, is de laatste dagen wel succesvol. Na zijn overwinning van zaterdag in de profronde van Schiedam, ging de Zuid hollander dinsdag in het Belgische Schelle belle opnieuw als winnaar over de eind streep. Zoet versloeg in de eindsprint van de 174 km lange rit de Belg De Middeleir met één lengte. De tijd van het duo was 4 uur en 10 minuten. Van de óverige Ne derlanders eindigde Piet van Est als veer tiende.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 15