President De voor ontmoeting Gaulle voelt wel met Johnson Zorgen in Washington over de kloof Amerika-Europa Salazar steunt president Tomas SPELDJES! Aardbeving bij Perzische Golf Veiligheidsraad werd het niet eens over Santo Domingo CeCwa WERELDNIEUWS J Van dag tot dag Antecedenten ^ftraatótoel Kanselier Erhard spreekt in Bamberg Ontsnappingen uit Oost-Duitsland Gevechten aan de grens van Thailand Amerikaans voedsel voor de VAR Petities aan paus over de geboorteregeling Zondag verkiezing in Saarland Op de Circus i WOENSDAG 23 JUNI 1965 Aantrekkelijk Sporry Kwestie Rhodesië is een cnelpunt voor Gemenebest I kenmerk voor kwaliteit Advertentie Aangezien het voor de meningsvorming over de te verwachten verloving van prinses Beatrix van belang is zoveel mo gelijk te publiceren over de persoonlijkheid en de antecedenten van de Duitse kandi daat, hebben wij een onzer verslaggevers In Duitsland materiaal doen verzamelen, dat in de krant van morgen in uitvoerige vorm zal worden weergegeven. Het opmerkelijke bij deze reportage was wel, dat de Nederlandse ambassade te Bonn daarbij een volkomen passieve rol blijkt te hebben gespeeld. Nu is het voor een onafhankelijke berichtgeving niet gewenst, dat gevaren wordt op het kompas van regeringsorganen, al moet daarbij uit drukkelijk worden vastgesteld dat een be paald wantrouwen ten opzichte van die organen daarbij niet op de voorgrond staat. Toch bevreemdt het, dat in dit geval de Nederlandse ambassade in Bonn niet ook voor de informatie van het publiek (uiter aard in opdracht en onder controle van de I WASHINGTON (Reuter) President De regering) in actie is gebracht. Ofschoon in Gaulle zou president Johnson gaarne ont- staatszaken de voorzichtigheid moeder van moeten. Dat zou het Franse staatshoofd TT io in Hit zondag te kennen hebben gegeven aan de de Haagse porseleinkast is, werkt Amerikaanse vice-president Hubert Hum- geval een al te uitdrukkelijke gereserveerd- phrey die hem in het Elysée bezocht. Dit heid eerder storend dan geruststellend. js dinsdag meegedeeld door Mike Mans- In ieder geval, onze verslaggever heeft field, de leider van de Democraten in de ta betrekkelijk kor. üjd.bertek „n grote SZf.^r^uSS'S'S" hoeveelheid gegevens weten te verzamelen, ieders van het Amerikaanse Congres. Hij waarop wij vandaag niet willen vooruit- noemde de resultaten van zijn bespreking lonen. Wij hopen hiermee ook degenen te met het Franse staatshoofd „zeer bemoe- iupc V,1J p ,1 no iruwsfip van een Frans-Ame- gerieven, die zoals vele anderen reeds deden hun ongerustheid aan onze redactie zouden willen kenbaar maken over de onvolledigheid van de gegevens, die tot dusver van officiële kant zijn ver- digend". De kwestie van een Frans-Ame rikaanse topontmoeting is slechts terloops ter sprake gekomen. Amerikaanse regeringsfunctionarissen wijzen erop dat er kennelijk niet diep gaand is gesprokén over de grote menings- strekt, niet zozeer over de persoon van de verschiHen tussen beide landen. Die draai- heer Von Amsberg zelf dan wel over zijn en om de rol van Frankrijk in de weste familieleden en hun instelling ten opzichte lijke wereldl en ^r_deNAVa Bovendien van de recente geschiedenis van Europa en Duitsland in het bijzonder. bestaan er scherpe tegenstellingen over de kwestie-Vietnam. Onze correspondent in Washington tekent hierbij aan, dat er geen twijfel aan is dat president Johnson zich ernstig zorgen maakt over de sluipende ontbinding waaraan het Amerikaans- Europese bondgenootschap ten prooi is. De In Arnhem blijkt enige ongerustheidte postje van ^ankl zijn gewekt door een aangekondigde e]kaar drijven, omdat West-Duits luchtshow", die volgende week woens- lands buitenlandse beleid gebaseerd is op dag het Amerikaanse straaljager-stunt- twee axioma's: Frans-Duitse vriendschap „Th. Blue Angels» in het Arnhems, luchtruim zal brengen. Men herinnert Europa zich in Arnhem het tragische ongeluk tussen de Bondsrepubliek en de Verenig- „et „The Whisky Four» ..erbij t»ee "ISfgS! piloten om het leven kwamen en vraagtyoor de kansen op een Duitse zich af of er voldoende garantie tegen I hereniging naar Westduits patroon, ongelukken bestaat. Nu begrijpt Lyndon Johnson wel dat Men denkt daarbij uiteraard in de eerst, .1 plaats aan het publiek, maar ook de vei L^n de jange man in Parijs onnodig te ligheid van de vliegers zelf zal wel een ergeren Vandaar dat Washington al sinds factor zijn, ofschoon die natuurlijk oh- enige tijd probeert zo vriendelijk moge der de verantwoordelijkheid van ^k^in^d^e^d^ Amerikaanse legerleiding valt. zelfg zoekt naar mogelijkheden om De Men zou in het licht van dit alles eigen- Gaulje tegemoet te komen, lijk wel eens neiging krijgen te wijzen Het door de Amerikaanse minister van op het blijkbaar in vergetelheid -k^de .re- argument, dat het militaire apparaat er yQor een strategische nucleaire studie- niet is om kunststukjes en theatertoeren commissie van vijf leden,» was een van uit te halen, maar uitsluitend om zijn de resultaten van een dergelijk zoeken, t..k in de defensieve politiek zo goed fïe kant gelijk te vervullen. In Nederland, waar I Eurnpese NAVO-bondgenoten te be men nu eenmaal dol is op imitatie, mag jrekken jn overleg over mogelijke sa- de legerleiding zich dit toch wel eens dui- menwerking op het kerngebied, waar delijker realiseren. Deze kan dan wel zeer voor w^uUgetocV ethisch redekavelen over „het scheppen maar waarmee meer ergernis en antipa van een band tussen leger en volk of jbie gewekt werd dan enthousiasme. En in het creëren van goodwill en vertrouwen de tweede plaats lijkt McNamara s idee demonstraties", maar zo- va» «n rtjdd«»r^ circusvliegen met straaljagers als t h poiitjek-strategisch NAVO-direc- het paraderen onder taptoe-geraas zegt |orjum uit groeit, enigszins volgens de geen mens iets over de wijze, waarop het formule waarvoor president De Gaulle al leger in ernstiger situaties zijn taak van I sinds jaren pleit, bescherming en beveiliging der bevolking slaan zal kunnen uitvoeren. Als het de bedoeling is, een valse null- Zover ig het weliswaarnog niet, en om taristische hoempa-mentaliteit te bevorde- de kjejne landen, zoals Nederland, niet ren dan kan dat alleen maar tot nog de stuipen op het lijf te jagen, proberen grotere morele gevaren leiden dan het po- de^eganen^dejndrukje we en. gelijk directorium te maken heeft. Maar schilden" en „onwrikbare Atlantische de- VQor de goede voerstaander is niet meer fensiemuren" bij het publiek al heeft opge- dan het halve Amerikaanse woord nodig roenen De burger is geen onmondig I om te beseffen dat Washington zijn amb- kiï al riet hï graag Jn kleurig, opel U*hersens pijnig. om een tou.brug. rette of een gewaagde toer. Laat het le- ger die toeren en die gekleurde drama turgie overlaten aan beroepsartiesten die I niét op staatskosten werken. Een elemen taire realiteitszin aan beide kanten van het kazernehek mag ons toch waarach tig nog wel worden toegestaan. ^^rvwvvvvvvvvvvvvvv1f»«i«»»»ifi»»#wwwwwvvwvvvvv*** I Dit lijkt extra nodig, omdat steeds meer artikelen in Amerikaanse kranten en diplomatieke rapporten de Johnson-re- gering vertellen dat al het gebombardeer Vietnam en de daar voor de deur staande grote oorlog van het Koreaanse type, plus de Amerikaanse interventie in de Dominicaanse Republiek, bij de Euro pese bondgenoten geen golf van sympa thie hebben gewekt en dat steeds meer Europeanen, die aanvankelijk Atlantisch ingesteld waren, beginnen over te hellen naar De Gaulle's denkbeeld dat een van Amerika totaal onafhankelijk Europa be ter voor de internationale orde zou zijn. Sommige Amerikanen in Washington be seffen daarbij dat deze verschuiving in Europa niet veroorzaakt wordt door een grotere aantrekkelijkheid van de gaullis tische doeleinden, die voor de meeste Europeanen te Frans hegemonistisch zijn om veel liefde te wekken, maar door de veranderingen in Washington. Zij lij ken te zien dat het wegvallen van Ken nedy's, ook intellectueel boeiend „Atlan- ticisme" en het daarvoor in de plaats komen van Johnsons geharnaste nationa lisme, dat zich weinig aantrekt van bond genoten of van O.A.S.-verdragen of V.N handvesten, de belangrijkste reden voor de sympathieverschuivingen in Europa is. Allemaal ouders Met grote schrik heb ik gemerkt dat er officieren van Justitie zijn die niet meer geloven in de Schuld der Ouders! Het heeft mij diep geschokt dat deze heren, die in zekere zin het geweten der natie zijn, niet meer wensen te geloven in het misdadige karakter van ouders. En dat nadat de verdedigers zó hun best hebben gedaan om te bewijzen dat er twee veel ergere boeven bestaan dan die ene in het verdachtenbankje: namelük de ouders van die boef. Hun wan- en misdragingen heb ben uiteindelijk een onnozel schaap tot boef gemaakt. En wat veel erger is, niet zij gaan in de petoet, maar het resultaat van hun opvoeding! Als Jantje verdovende middelen is gaan verhandelen dan kunt u er van op aan, LISSABON (Reuter/AFP) De „Na- I dat de pa van Jantje zijn vrouw het ver- tionale Unie", de Portugese politieke groep, langde autootje heeft ontzegd, of dat Ma o ao Jantje haar man zijn rokertje heeft ont- achter premier Salazar staat, hee houden. En arm Jantje komt dus tot nare zeventigjarige president Tomas opnieuw dingen. In die misdadige ouders schuit dus kandidaat gesteld voor het Portugese pre- „des Pudels Kern", en nu komen er eigen- sidentschap. 25 juli wordt er in Portugal wijze officieren van Justitie die beweren, 'dat die misdadige ouders zulke Deze lieden, tot wie minister van Bui tenlandse Zaken Dean Rusk behoort maar zeker niet zijn onder-minister Geor ge Ball, die meer voelt voor een „geen- nonsens-politiek" ten aanzien van De Gaulle lijken op dit moment het oor van Johnson te hebben. Dat betekent dat de Amerikaanse regering er in de nabije toekomst wel op uit zal zijn zich wat aan trekkelijker te maken voor de vrienden in Europa. Maar dat alles neemt niet weg dat de huidige Amerikaanse regering stoer, sterk patriottisch en weinig genuanceerd is in haar benadering van de wereldproblemen en dat, ondanks af en toe gematigde woorden van Johnson aan het adres van Moskou, de algemene stemming in Wash ington weer de richting uitgaat van het Dulles-tijdperk, toen net als nu veel ge sproken werd over de „internationale communistische samenleving" en de „bo ze krachten", die bestreden moeten wor den door het tegengaan van alle soorten linkse bewegingen. En die koude-oorlog mentaliteit lijkt weinig geschikt om het ten aanzien van Amerika steeds critischer Europese getij te keren. keurige mensen zijn en dat Jantje groot en oud genoeg is om verantwoordelijk te zijn voor eigen daden. En dat hij moet brom men omdat hij het dubbel en dwars ver dient. De waanzin! Ik herhaal: DE WAANZIN! Ik vind het bar dat wij gaan tbegeven aan die revolutionaire nieuwe ideeën van voornoemde officieren. Het ging immers allemaal net zo lekker. Want wat was er prettiger en veiliger voor het jonge gewe ten dan de wetenschap dat je al je naar ste en minst sympathieke eigenschappen kunt afwentelen op de gedragingen van je ouders? Die hadden je dan maar beter moeten opvoeden. JIJ kunt er niets aan BONN (AP). Bondskanselier Ludwig I doen, ZIJ des te meer. Hou jij niet van Erhard woont zondag een politieke bijeen- kamperen? Hou jij niet van tv? Vind jij komst bij in Bamberg. Dat heeft een re- de vrije zaterdag een onding? Heb je gerlngswoordvoerder in Bonn meegedeeld, misschien nog meer van die onbekookte Hij zal daar leden van de vereniging van en ongezonde ideeën? Stil maar hoor, stil katholieke Duitse mannen toespreken. maar... Je kunt er niets aan doen. Het Erhard zou speciaal Bamberg gekozen is gewoon de schuld van je ouders! hebben uit verschillende plaatsen die hem Maar nu moet u eens konsekwent gaan uitgenodigd hebben, omdat hij iets wil doordenken. Kunnen die ouders daar iets zeggen over de uitbarsting van antisemi- aan doen? Natuurlijk niet. Ook zij zijn tisme, die daar de afgelopen week heeft slachtoffers. Want ook zij hadden ouders! een nieuwe president gekozen. Tomas heeft in 1958 generaal Delgado verslagen. Hij heeft altijd eerste minister Salazar volledig gesteund, vooral diens standpunt dat de Portugese Overzeese ge biedsdelen deel uitmaken van het Portu gese rijk en dat ook zullen blijven doen, heeft hij steeds gehuldigd. plaats gehad. KIEL (Reuter). De Westduitse politie en gewapende boten van de kustwacht I t-ropuserëctusJ U snapt het natuurlijk al. En daar schuilt uiteindelijk de oorzaak van alle ellende. Iedereen heeft altijd ouders gehad! En alsmaar konsekwent doordenkend komt men uiteindelijk tot merkwaardige resultaten. Want wie zitten aan het eind van de keten als de veroorzakers van de hele boel? Adam en Eva! Of indien u daar de voorkeur aan geeft: de pithecan- hebben dinsdag zes Oostduitse vluchte lingen in de Oostzee voor de ogen van een Oostduits marineschip uit het water op gepikt. De vluchtelingen waren van het Oostduitse passagiersschip „Fritz Hecke" in het water gesprongen. Dit schip zette een reddingboot uit om het zestal aan boord te halen. De Westduitse boten, die in het gebied patrouilleerden, waren net iets eerder. Een Oostduits marineschip be moeide zich niet met het incident. Zes Oostduitsers, in leeftijd variërend van 17 tot 46 jaar, vluchtten over land naar het Westen. Zij bleven ongedeerd. BANGKOK (Thailand) (AP) Op-1 nieuw zijn afdelingen van de Thailandse grenspolitie naar zuidoostelijk Thailand gestuurd na twee dagen strijd, waarin op zijn minst dertien Cambodjanen en een Thailander zijn gedood. Thailand zal foto's van de gesneuvelde I Cambodjaanse soldaten en een deel van hun wapens naar de VN sturen om een protest tegen Cambodja kracht bij te zet-1 ten. Eva zanikte om verse vijgenbladeren om dat haar jurk verlepte en Adam had geen zin om te gaan plukken. En er kwam een- scène die heel slecht was voor het ka rakter der kinderen. Of Pa Pithecantropus weigerde, twintig kilometer te gaan lopen om ergens een brandende tak voor Moe te halen die het vuur weer eens had laten uitgaan. Ge volg: een woest tafereel, gezwaai van knot sen, gebrul van Pa, gejank van Ma, rauw vlees voor het avondeten en kreuken in de zielen van de kleine pithecantropusj.es. En na. zoveel honderdduizend jaren zit ten wij met de gebakken peren... Advertentie WASHINGTON (AP) - President John son heeft zijn goedkeuring gegeven aan de levering van overtollige Amerikaanse levensmiddelen ter waarde van 37 mil joen dollar aan Egypte. Daarmee is een einde gekomen aan de stopzetting van de voedselhulp, die zes maanden heeft ge duurd. Een woordvoerder van het departement van Buitenlandse Zaken antwoordde op een vraag over het besluit van de presi dent: „Sinds de schorsing van de hulp is er een definitieve verbetering in onze be trekkingen met de Verenigde Arabische Republiek ingetreden". De Verenigde Arabische Republiek zou in april haar hulp aan de pro-communis tische rebellen in Kongo gestaakt heb ben. De wapenleveranties aan de rebellen waren een van de redenen voor de slech te betrekkingen tussen de Verenigde Sta ten en de V.A.R. eind 1964. Verder is te Washington kennis geno men van recente verklaringen en maatre gelen van de Egyptische regering, die erop gericht lijken te zijn de spanning in het Arabiseh-Israelische geschil te verminde ren- TEHERAN (Reuter) Een zware aardbeving heeft aanzienlijke schade ver oorzaakt in de haven Bandar Abbas in Zuid-Perzië en dorpen daar in de buurt. Er zijn hulpploegen naar de getroffen streek onderweg. Bandar Abbas is een visserij-centrum aan de Perzische kant van de straat van Hormuz die de Perzische Golf met de Golf van Oman verbindt. De plaats telt ruim veertienduizend inwoners. NEW YORK (Reuter) Twee groepen Nobelprijswinnaars, een uit Europa en een andere uit de VS, Australië en Argen tinië hebben in maart via de apostolisch delegaat in Groot-Brittannië petities tot paus Paulus gericht met het verzoek de straffe houding van de rooms-katholie- ke kerk ten aanzien van geboorterege ling te herzien. De leider van de Europese groep van 42 prijswinnaars was dr. Peter Brian Me dawar, directeur van het Nationaal Insti tuut voor Medische Onderzoekingen in Londen, die van de 36 andere dr. El A Ta- tum, bioloog van het Rockefeller-Instituut in New York. De ontvangst van de peti ties is bevestigd door de Vaticaanse staats secretaris kardinaal Cicognani. Op Zanzibar wil het bestuur van het eiland op alle gebeurlijkheden zijn voorbereid. Er zijn vijfduizend man goed-bewapende troepen, maar er wordt nu ook een „bevrijdings leger" gevormd van jonge meisjes. Sommige recruten zijn nog kinde ren, niet ouder dan tien jaar. Men leert ze schieten en onderwerpt ze aan een strenge training. LONDEN (Reuter, AFP) In kringen van de Gemenebestconferentie die in Lon den wordt gehouden, verwacht men dat Groot-Brittannië in het slotcommuniqué de belofte zal doen de kwestie-Rhodesië niet op de lange baan te zullen schuiven. Men neemt aan dat de regering-Wilson de verzekering zal geven dat haar ge- dachtenwisseling met de Rhodesische eer- ste-minister Ian Smith, over de onafhan kelijkheidskwestie voor dit door blanken overheerste Afrikaans land, niet te lang kan voortduren. De Britse regering zou be reid zijn, eventueel in overleg met de Ge menebestlanden, een rondetafelconferen tie bijeen te roepen waaraan ook door de belangrijkste politieke groeperingen van Rhodesië zou worden deelgenomen. SAARBRüCKEN (AP) De zondag in Saarland te houden verkiezingen worden van groot belang geacht als graadmeter voor de algemene verkiezingen, die in sep tember in de Bondsrepubliek gehouden zullen worden. Ongeveer 750.000 kiezers zullen stemmen om afgevaardigden voor een nieuw parle ment voor Saarland te kiezen. Het is de laatste verkiezing in Duitsland voor negentien september. De Christen-Democraten zijn tot dusver re steeds de sterkste partij geweest in Saarland, maar de socialisten hebben gro te vooruitgang geboekt sinds zij het mar xisme overboord hebben gezet. Verleden jaar hebben zij in Saarland bij de dis trictsverkiezingen 39,9 percent van de stemmen behaald tegen de christen-demo craten 37,4 percent. NEW YORK (AP) De Veiligheids raad heeft een bijeenkomst over de Do minicaanse Republiek, die voor dinsdag op de agenda stond, afgelast, omdat de leden het niet eens konden worden over de vraag of de wapenstilstand in Santo Domingo ook voor de Interamerikaanse strijdmacht geldt. Een nieuwe datum voor de zitting is nog niet bepaald. De voorzitter van de Raad, de Neder landse afgevaardigde dr. De Beusz, pro beerde een voor alle leden aanvaardbare verklaring over Santo Domingo op te stel len, maar slaagde daarin niet. Frankrijk en Jordanië noemden het op treden van de Interamerikaanse troepen een schending van de wapenstilstand. Volgens de opvatting van de Verenigde Staten zijn die troepen niet gebonden aan de wapenstilstand. Het radiostation van kolonel Caamano heeft gemeld dat in Santiago, de tweede grote stad van de Dominicaanse Repu bliek, een opstand is uitgebroken tegen de strijdkrachten van generaal Imbert. Dit bericht kon niet worden bevestigd. De bevolking in de Caamano-zone van de hoofdstad juichte toen het nieuws van de opstand werd omgeroepen. Deze zou zijn ontstaan toen Imbertistische militai ren twee machinegeweren op een kerkto ren plaatsten en een priester, die zich hiertegen verzette, arresteerden. Voorts werd gemeld dat de commandant van het fort San Luis in Santiago door zijn eigen soldaten gevangen is genomen. De commissie van de Organisatie van Amerikaanse Staten deelde dinsdag in Santo Domingo mee dat de door haar voor gestelde oplossing van de crisis door de twee partijen in beginsel gunstig was ont vangen. Men bestudeert op het ogenblik nog de bijzonderheden van het voorstel, dat reeds tot een waarneembare ontspan ning zou hebben geleid. Volgens het voorstel zullen niet vroeger dan over een half jaar doch niet later dan over negen maanden verkiezingen worden gehouden, die onder auspiciën staan van de O.A.S. Tot dan zou een voorlopige regering het land moeten be sturen. Leden van een commissie van onder-1 zoek van de O.A.S. hebben dinsdag de lij ken gevonden van zeven mensen die schijnen te zijn terechtgesteld. Zij lagen onder een brug. De vondst werd bekend gemaakt door de voorzitter van de com-1 missie, de Chileense jurist Danield Schweitzer. Men kon aan de polsen zien dat de omgekomenen geboeid waren ge- weest. Ja, speldjes-regen bij Celwa pro- dukten. 2 garantiezegels van het zelfde produktopsturon en u krijgt een speldjevan dat produkt. Er zijn 5 Celwa produkten met elk 'n eigen speldje 1 B.v. CELWA KANT-EN-KLAAR LUIERS, kruimelen niet.Sterk absorberend. Pak 45 stuks. Ned. Exportpapierfabriek N.V. Postbus 57 Nijmegen Ontsporing. Een passagierstrein is op weg van Chicago naar New York met een snelheid van 112 kilometer bij Delphos in de staat ohio uit de rails gelopen. 27 passagiers werden gewond. Onweer. Tijdens een onweer is maandag op een kinderfeest in het dorp Harthau- sen in West-Duitsland een tent omge waaid waardoor zeker twaalf kinderen zware verwondingen opliepen. Water. Doordat laaggelegen land bij Dod ge City in Kansas onder water liep toen de Arkansas buiten haar oevers trad moesten enkele duizenden mensen worden geëvacueerd. In Kinsley, een vijftigtal kilometers stroomafwaarts, moesten eveneens velen hun ondergelo pen huizen verlaten. Het Rode Kruis heeft bekendgemaakt dat meer dan achttienduizend mensen in drie staten door overstromingen dakloos zijn gewor den. Er zijn achttien docjen. Advertentie alks s kan met cd^iasr Expeditie. Een Oostenrijkse expeditie van zes man zal in juli een tocht van 40.000 kilometer door Afrika gaan maken om in het Oostafrikaanse hooggebergte al« pinistische onderzoekingen te doen. Afgevoerd. De Zuidkoreaanse regering heeft besloten ex-president Syngman Rhee af te voeren van de politieke zwarte lijst uit erkentelijkheid voor zijn bijdrage aan de onafhankelijkheid van Korea. Syngman Rhee verblijft sinds zijn afzetting in 1960 in Honoloeloe. Hij is op het ogenblik ernstig ziek. Hulp. Tsjechoslowakije en Egypte hebben een overeenkomst gesloten waarbij Tsjechoslowakije zal helpen bij de ont wikkeling van de Egyptische olie-indu strie en de bouw van een staalfabriek in Assoean. Vlucht. Van de laatste twee reizen die het Oostduitse toeristenschip Völkerfreund- schaft deze maand naar Scandinavië heeft gemaakt hebben twintig Tsjechen gebruik gemaakt naar het Westen uit te wijken. Geweten. Zweedse gewetensbezwaarden die niét in militaire dienst willen, kun nen voortaan hun dienstijd bij liefdadi ge instellingen vervullen. Tot dusver moesten dienstweigeraars bij de brand weer of in de bosbouw werken. Asiel. Vier Hongaren tussen de 21 en 23 jaar zijn over de grens bij Eisenstadt naar Oostenrijk gevlucht en hebben daar politiek asiel gevraagd.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3