Achterstand wegenaanleg is zeer aanzienlijk AGENDA Tienduizend hectare uiterwaard onder water in het oosten BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig Eis van 12 jaar voor drievoudige kindermoord Minister Suurhoff erkent: ANWB kreeg 130.000 nieuwe leden Apeldoornse slager stichtte brand uit wrok S.V.B. tegen drievoudige K.B. voor buitenshuis studerenden Tien jaar Handvest van de Vrijheid Bijval voor gift aan Defence and Aid Fund Doden in het verkeer Frisse wind TROPENKLEDING CHAUFFEURS- en PORTIERSUNIFORMEN ZATERDAG 26 JUNI 1965 2 ZIJLSTRAAT 71 - HAARLEM Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Uniformspecialisten ZIJLSTRAAT 71 - HAARLEM Petitie aangeboden aan Zuidafrik aanse ambassadeur zeeros is ook weö -HOE HEEfT HU 015 STOEL 6EV0NDEN ASSEN (ANP) De officier van jus titie bij de rechtbank in Assen heeft vrijdag twaalf jaar gevangenisstraf ge ëist tegen de 28-jarige gehuwde vrouw uit Roswinkel bij Emmen, die voor de recht bank bekende haar drie kinderen van het leven te hebben beroofd. De vrouw gaf toe dat zij in maart 1963 haar negentien dagen oude zoontje Hen- dricus doodde met een kussen. Het zoon tje Hendricus dat daarna in juli 1964 werd geboren, werd acht dagen later op dezelfde manier gedood. Op 4 september 1964 verdronk de vrouw haar vijfjarig dochtertje Jobkien in een teil. De psychologische rapporten noemden de vrouw toerekeningsvatbaar, doch ma tig begaafd. De raadsman van de vrouw zei dat de vrouw zich veel van haar hu welijk had voorgesteld. Het werd echter een grote teleurstelling daarom zocht zij troost bij een ander. Hij zei niet te ge loven, dat zijn cliënte het doden van haar kinderen heeft beschouwd als de ge woonste zaak van de wereld, zoals de officier gesteld had. Het om het leven brengen van de jongetjes, is volgens de raadsman een gevolg van de spanningen waarin zij leefde. Het derde kind had ze om het leven gebracht om te voorkomen, dat het kind zou weten wat voor moeder het. had. Advertentie Het rijkswegenprogramma 1965 tot en met 1970 is voor een groot deel geba seerd op gegevens over de huidige en in de eerstkomende paar jaar te verwach ten (over) belasting van bepaalde afzon derlijke wegen. De aanpak van dit uitvoeringsprogram ma moest wel een heel andere zijn, dan de aanpak die vereist is voor het opzet ten van een plan, dat zich baseert op de algemene verkeersbehoeften in het raam van een nationaal structuurschema voor bijvoorbeeld 1980. Minister Suurhoff (Verkeer en Water staat) schrijft dit in de memorie van ant woord op het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over het rijkswegenfonds. De bewindsman zegt in deze memorie, dat ook met behulp met de ruimere midde len uit het rijkswegenfonds het slechts mogelijk zal zijn de achterstand op het gebied van aanleg en verbetering van we gen geleidelijk in te halen. Bij het opstel len van het wegenbouwprogramma moest een keuze worden gedaan uit de meest urgente werken. In de memorie wordt meegedeeld, dat het in de bedoeling ligt de wegen E10 (Antwerpen-Breda) en E3 (Antwerpen- Eindhoven-Venlo) voor de zomer 1970 te voltooien. Wat de E9 betreft (Luik-Maas tricht), bestaat in overleg met België het voornemen de nieuwe autosnelweg E9 om streeks 1975 gereed te maken. Kon omtrent de aanleg van de E3 (Venlo-Herungen Overhausen) betrekke lijk snel overeenstemming worden be reikt, het is pas sinds kort dat omtrent het punt van grensovergang en daar te volgen richting van het tracé van de Twentheroute (E8) van Duitse zijde uit sluitsel kon worden verkregen. Het punt van grensovergang is thans vastgesteld op ongeveer een halve kilometer zuidelijk van de grensovergang De Poppe in de weg Oldenzaal-Bentheim. Meegedeeld wordt dat vier pleister- c Concertgebouw, vandaag 20 u.: Artis tieke jeugdprodukties met „The connec tion". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Jong en immo reel," 18 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u. en maandag 19 en 21.15 u.: „James Bond contra dr. No.", 14j Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16 15 u.: „Operatie Hong Kong", 14 j. Zon dag 11 u.: „Jungle cat", a.l Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „The Goldrush", a.l. Minerva, vandaag geen filmvoorstellin gen. Zondag 14 en 16.15 u.: „Moeder wat een klap", a.l.; 19 en 21.15 u.: „De slag om Napels," 14 j. Van maandag af 20.15 u.: „Twee zijn schuldig", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.30 u. en zon dag ook 16.30 u.: „Kus me, sufferd," 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „John Slaughter schiet weer raak," 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Foto modellen en chantage", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De passagier", 14 j. Zondag 11 u.: „Ivanhoe", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Grafisch werk van Wout van Heusden, tot 25 juli. Dagelijks geopend van 1017 u. en zondag van 13—17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u.; zon- en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10-17 u.; zondags van 13-17 u. Tot 80 augustus. Vleeshal (Grote Markt): Nationale aqua riumexpositie „Aqua Terra". Dagelijks ge opend van 10-22 u. Tot 5 juli. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)Geopend van 10-18 u en van 20-24 u. Expositie van tekeningen en grafiek van Jan Koning. Tot 1 juli. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13). Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u- Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan) Expositie van cultuur-historische diorama's. Dagelijks van 14-17 u. Tot 5 juli. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Beeldhouwwerken van Piet van Heerden en tekeningen en schilderijen van Wim Steyn. Dagelijks geopend van 9.30-18 u. en vrijdags ook van 19.30-22 u. Tot 1 juli. De Waag (Spaarne-Damstraat): Beeld houwwerken van Joosje Mulder, tekenin gen en aquarellen van Rudolf Bruyn. Da gelijks geopend van 12-17 u. Tot 5 juli Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9-18 u.; golfbaan tot 21 u. DIVERSEN Hotel Bouwes (Zandvoort): Gedurende het weekeinde 's middags en 's avonds variété. Raadhuis Bennebroek, maandag 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 25 juni). ZATERDAG 26 JUNI City, 19 en 21.15 uur: „Politiepost Ree- perbahn". Stadsschouwburg, 20 u.: „De slag om Bastogne". Sportpark Schoonenberg, 19 uur: Natio naal Kindercircus uit Hoofddorp. Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. ZONDAG 27 JUNI City, 14.30 uur: ..rfruitdamp boven Arizona"; 19 en 21.15 uur: „Politiepost Reeperbahn". Stadsschouwburg, 15 uur: „Watt en half- Watt in de penarie; .20 uur: „De slag om Bastogne". „Du Commerce", Marktplein, IJmuiden, 20 uur: ontspanningsvereniging „Arosa", dansen op muziek van „The Swallows". MAANDAG 28 JUNI Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; parochizaal, Venustraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. plaatsen voor beroepschauffeurs zullen worden opgericht, te weten één, die thans wordt gerealiseerd bij het Friese uiteinde van de Afsluitdijk tussen rijksweg 9 en rijksweg 43, één langs rijksweg 9 bij Uit geest, een langs rijksweg 1 bij Muider- berg en een langs rijksweg 28 bij Nun- speet. Het ligt in het voornemen bij de ont werpbegroting voor het rijkswegenfonds voor de komende jaren telkens een nieuw programma voor de komende zesjarige periode over te leggen. In de afgelopen periode van twaalf maanden werden ruim 130.000 nieuwe le den bij de toeristenbond ANWB inge schreven, vergelijkbaar met het zielental van een gemeente als Nijmegen. Dit is meegedeeld door drs. L. A. van der Knoop, financieel-economisch direc teur van de ANWB tijdens de algemene vergadering in Den Haag. De bond heeft ruim 700.000 leden en is daarmee uitge groeid to een van de grootste organisa ties in ons land. Voor de leden- en abonnementadmini stratie heeft de ANWB besloten over te gaan tot een volgende fase van de auto matisering van het ponskaartensysteem naar de computer. Tienduizend hectaren uiterwaard in Gel derland en Overijssel staan als gevolg van de voortdurend hoge waterstand van de grote rivieren Rijn, Waal, IJssel en Maas al sinds het vroege voorjaar per manent onder water of wel zijn sinds dien twee of driemaal overstroomd. Het einde van deze voor de tijd van het jaar abnormale hoge waterstand wegens de aanhoudende aanvoer van smel- en re genwater is nog niet in zicht. Bovendien wordt door de hoge water standen in de grote rivieren de afwate ring van het achterland in ernstige mate belemmerd, zodat ook binnensdijks me- Een 33-jarige Apeldoornse slager is door de Zutphense rechtbank wegens brandstichting veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd met toezicht. De man heeft vele malen brand ge sticht bij Apeldoornse grootwinkelbedrij ven, die hij haatte omdat zij hem becon curreerden. Mede door misbruik van drank werd hij zo verbitterd dat hij ten slotte brand stichtte bij iedereen tegen wie hij iets had. Jarenlang moest de Apeldoornse bevolking beducht zijn voor nieuwe branden. Men begon te posten, evenwel zonder resultaat. Pas eind vorig jaar had men succes. Hij kon toen wor den betrapt bij een nieuwe poging tot brandstichting. Advertentie „Go- 23.30 Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: liath en de zonden van Babyion"; uur: „In die nacht'. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De muren van de hel". W.B. Theater, 20 u.: „Opstandig Afrika". Huize Adrichem, Hoflanderweg, 14 uur: teken- en schilderlessen door het „St. Lucasgilde". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie werken van de heer Kraaijpoel, van de Haarlemse schilders „De Groep", ge opend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, Stumphius- straat, bezichtiging na aanvraag Moens- plein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 1521 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oos ter wijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 uur. ZONDAG 27 JUNI Kennemer Theater, 14.30 uur: buiter"; 16.30, 19 en 21.15 uur. en de zonden van Babyion". Luxor Theater, 14.15 uur: „De zeven gladiatoren van Sparta"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Altijd op zaterdagavond". W.B. Theater, 14.30 uur: ,,'t Teken van Zorro"; 16.30 u.: „Opstandig Afrika"; 20 uur: „Jessie James, de bloeddorstige". MAANDAG 28 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Go liath en de zonden van Babyion". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Altijd op zaterdagavond". W.B. Theater, 20 uur: „Jassie James, de bloeddorstige". Galerie Boumans, Breestraat 122, als zaterdag. Kennemer Oudheidkamer, Stumphius- straat, te bezichtigen na aanvraag Moens- plein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat, als zaterdag. R.-K. leeszaal, Arendsweg, als zaterdag. Oosterwijk, openbare- en r.-k. leeszaal, als zaterdag. Meerestein, openbare- en r.-k. leeszaal, als zaterdag. de door de vele regens van de laatste tijd, tienduizend hectaren met waterover last hebben te kampen. De Gelderse Maatschappij van Land bouw en de Overijsselse Landbouwmaat- schappij die dit mededelen, verklaren ern stig verontrust te zijn over deze voort durende wateroverlast, in het bijzonder omdat enkele duizenden veehouders, die hun grond geheel of gedeeltelijk in de uiterwaarden hebben, hierdoor zwaar ge dupeerd zijn. De gronden in de uiterwaar den kunnen, mocht er in de komende zo mermaanden niet een aanzienlijk herstel intreden, voor het jaar 1965 als totaal verloren worden beschouwd. Voor de be trokken veehouders zal dit een ramp be tekenen, omdat het vee deze zomer dan geen gras heeft en in de komende winter geen hooi. Vooral de bedrijven van zes tot vijftien hectare met een hoge veebe zetting zijn het slachtoffer en reeds scha ren een honderdtal boeren het vee elders in of staat het vee nog steeds op stal. Reeds vele tonnen hooi zijn door het ri vierwater weggevoerd. De Nederlandse Studenten Vakbewe ging heeft zich uitgesproken tegen het voorstel van het Tweede Kamerlid de heer Scholten (C.H.U.) om aan ouders van buitenshuis studerende een drievoudi ge kinderbijslag uit te keren. De S.V.B. geeft de volgende redenen voor haar af wijzing: De financiële afhankelijkheid van de studenten ten opzichte van hun ouders zal hierdoor nog toenemen. De verhoging komt voornamelijk ten goede aan meer gegoede ouders, die via kinderbijslag en kinderaftrekregelingen al evenveel ontvangen voor hun studerende kinderen als minder gegoede ouders in de vorm van rijksstudietoelagen. Niet beursalen hoeven in de huidige situatie geen enkele studieprestatie te le veren voor continuering van financiële faciliteiten als kinderbijslag en kinderaf trek, terwijl beursalen voor continuering van hun rijkstoelagen wel aan de bepaal de studienormen moeten voldoen. Het voorstel van de heer Scholten zal deze discriminatie nog verscherpen. Ge lijkheid van rechten en plichten voor alle studerenden en financiële onafhankelijk heid van studerenden ten opzichte van ouders kunnen het best bevorderd wor den door verbetering van het rijksstudie- toelagenbeleid. Een en ander heeft het landelijk bestuur van de S.V.B. schrifte lijk meegedeeld aan de minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid. Vandaag, zaterdag 26 juni, is het tien jaar geleden dat het Handvest van de Vrij heid in Klipfontein (Johannesburg, Zuid- Afrika) werd opgesteld en aangenomen. Ter herdenking van dit feit hebben be stuursleden van het Comité Zuid-Afrika de ambassadeur van de Republiek van Zuid- Afrika een petitie aangeboden namens de vele ondertekenende organisaties. De peti tie luidde: Tien jaar jaar geleden werd door die genen, die tegen iedere vorm van rassen discriminatie gekant zijn, het Handvest van de Vrijheid opgesteld. Het heeft ons getroffen dat in dit Handvest dat nog steeds van kracht is geen spoor te be kennen is van haat jegens, discriminatie van of machtsstreven over de blanke be volking van Zuid-Afrika. Het Handvest getuigt van de wil van de gekleurde be volking van uw land om in vrede en vriendschap met de blanken samen te le ven in wat zij terecht ook als haar land beschouwt. De verhoudingen hebben zich in deze tien jaar op heilloze wijze toegespitst. De in uw land steeds meer doorgevoerde po litiek van apartheid heeft de tegenstan ders van deze politiek blanken en niet- blanken in een wanhopige en vrijwel uitzichtloze situatie gebracht. De tragiek van de positie van de regering van Zuid- Afrika is dat zij zich verplicht voelt op te treden tegen haar veroordelende en haar aanvallende krachten, welke zi zelve tevoorschijn heeft geroepen en waarvoor zii dus zelve verantwoordelijk is. Vandaar de talrijke „politieke gevan genen", ten aanzien waarvan ook de Ver enigde Naties een beroep op Uw regering heeft gedaan om hen vrij te laten. Vandaag, op de Dag van de Vrijheid, tien jaar na de totstandkoming van het Handvest van de Vrijheid, doen onderge tekende organisaties een dringend beroep op uwe Excellentie om al uw invloed aan te wenden opdat aan het appèl van de Verenigde Naties gevolg wordt gegeven. Daarmede zou uw regering waarlijk een daad stellen die enig uitzicht zou bieden in een situatie welke thans naar een ge welddadige oplossing lijkt te kunnen gaan. Het zou een daad van moed en wijs be leid zijn. Wij hopen dat u uw invloed op een dergelijke daad zult willen aanwen den." De petitie was ondertekend door een dertigtal jongeren- en studentenorgani saties van diverse richting, alsmede door de P.v.d.A. en de P.S.P. Het bestuur van de Nederlandse Studen ten Raad heeft, op initiatief van de Leid se Studenten Raad, een motie aangeno men. waarin het bestuur zegt met grote voldoening kennis te hebben genomen van het regeringsbesluit een ton ter be schikking te stellen van het Defence and Aid Fund. Het bestuur van de raad heeft aan minister-president Cals geschreven dat de moed van het kabinet voor dit gebaar dient te worden bewonderd en ge prezen. De „Anti Rassendiscriminatie Klub" heeft in een brief aan de minister van Buitenlandse Zaken haar instemming be tuigd met betrekking tot de gift van de Nederlandse regering aan het Defence and Aid Fund. „Hiermede ervaren wij het door de eeuwen in de bres staan voor ver volgden op racistische gronden, om poli tieke of geestelijke overtuiging, waarin Nederland het voorbeeld van humaniteit was en is", aldus de A.R.K. in haar brief. „De Vrij- „Goliath 272. In het jaar 1492 had men van poeders, die onkruid bestreden, nog nooit gehoord. Het is dus te begrijpen, dat de zeelieden aan boord van de Santa Maria vreemd opkeken, toen zij zagen hoe Bram het groen van de Sargasso-Zee liet verdwijnen. Het was in hun ogen weinig minder dan toverij. Eerbiedig weken de matrozen dan ook ter zijde, toen Bram eenmaal aan boord was gekomen om mee te delen, dat de Santa Maria veilig weg kon varen. En zelfs de kapitein van het schip naderde onze Bram met enige schroom. Hartelijk dank", zei hij ernstig. „U hebt ons werkelijk uit grote moeilijkheden gered. Mag ik uw naam weten?" „Bram Fok", zei Bram. „En dit zijn Karo en Tutu", „Aangenaam", zei de ka pitein, „mag ik mij nu ook even voorstel len?" „O, ik ken u wel", zei Brammetje Fok „U bent Columbus." Nu, daar keek Columbus raar van op. Hij kon natuurlijk niet weten, dat Bram in de geschiedenisboekjes alles over hem gelezen had. De grote ontdekkingsreizi ger was er even beduusd van, maar toen meende hij het te begrijpen: „Ach ja", zei hij ijdel, „dat heb je natuurlijk, als je overal bent geweest en zoveel hebt ge reisd als ik. Dan kent iedereen je zo'i beetje, nietwaar?" „Ik weet zelfs, waar u naar toe gaat,' zei Bram en daar schrok Columbus ver schrikkelijk van. HE, NU LEKKER EEN UILTJE KNAPPEN 6AUW, IAAT HEM VERDWIJNEN NU IS HU W66 1819-K. HMM, ZIT IK EVEN LEKKER,,, HMM„, Surinaams ontwikkelingsplan. Teneinde de grote rijkdommen aan natuurlijke hulp bronnen nin Suriname tot optimale ont wikkeling te brengen, worden de totale investeringen in de overheids- en parti culiere sector voor de komende tien ja ren geraamd op ruim 1.5 miljard Suri naamse gulden, aldus het nationaal ont wikkelingsplan van Suriname, dat door het planbureau is opgesteld. Ambassadeur. Binnenkort is de benoeming te verwachten van de heer H. Hagenaar, ambassadeur te Ankara, tot ambassa deur te Buenos Aires. In mijn verongelukt. De 31-jarige mees- ter-houwer T. Bieman uit Heerlerheide is in een ploegpijler in de ondergrondse werken van de Oranje-Nassau-mijn 3 verongelukt. Prof. Wiersma overleden. Op 61-jarige leeftijd is in Leiden overleden prof. dr. W. Wiersma, hoogleraar in de geschiede nis van de wijsbegeerte van de oudheid aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam en voordien van 1931 tot '58 leraar in de klassieke talen aan het Leids gymnasium, waarvan hij van 1953 tot '58 het rectoraat bekleedde. Rechterlijke macht. Tot vice-president van het gerechtshof te Amsterdam Is be noemd mr. G. Fikkert, thans raadsheer in dat gerechtshof. De zeventienjarige wielrijder G.J.A. Leuverink uit Oldenzaal is gisteravond omstreeks acht uur op de Bentheimer- straat in De Lutte van achteren aange reden door een personenauto. De jongen werd van de fiets geslingerd en kwam met het hoofd tegen een boom. Hij is kort na het ongeval overleden. Vrijdag is in Oldenzaal de vierjarige Johnny Oude-Engberink verongelukt, toen een auto na een botsing het trottoir op reed en hem aanreed. De 61-jarige brimfietser G. H. B. Was- sink uit Zelhem is in Zeddam, toen hij een voorrangsweg overstak, door een per- sonenauto aangereden en enige uren la ter aan de opgelopen verwondingen be- zweken. In het ziekenhuis in Zeist is vrijdag de 77-jarige P. I. Prent overleden die bij onvoorzichtig oversteken werd aangereden door een motor, en daarbij ernstige hoofd wonden opliep. VWWVWtMfWVWWWWWWWWWWWWWWWa WWWWWWWI>WWWWWWWVVWWWWWVllWWWBWft>WW Het K.N.M.I. deelt mee: Rond een depressie bij Schotland, welke zich langzaam naar Scandinavië ver plaatst, stroomt koele lucht over de Brit se eilanden en de Noordzee naar het oos ten. Tegelijkertijd breidt een krachtige rug van hoge luchtdruk op de oceaan zich over de Golf van Biscaje en Ierland naar het oosten uit. De koele lucht welke reeds zaterdagmorgen ons hele land overstroom de zal de warmte in Europa verder naar ■het oosten en zuidoosten verdrijven. Mor gen neemt daarbij in ons land de onstabi liteit van de lucht tijdelijk nog wat toe, zodat er naast opklaringen voornamelijk in het noorden van het land ook lokale buien mogelijk zijn, welke echter maar kort zullen duren. De winden blijven aanvankelijk nog overwegend krachtig vooral langs de Waddenkust, maar zullen rhorgen later op de dag in kracht gaan afnemen. De temperaturen worden nog iets lager. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. T31! Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt zwaar bew. regenbui regenbui geheel bew. geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. regen zwaar bew. regen onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew. geheel bew. licht bew. licht bew. half bew. licht bew. zwaar bew. licht bew. onweer half bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist onbewolkt onbewolkt zwaar bew. w wzw zw w zw wzw w wzw zzw zw z zzo z wzw wzw w w wnw w.st. ono w.st. z zzw w.st. z nno wzw w.st. wnw w.st. n w.st. ono w.st. w.st. nw a 19 25 23 25 25 26 26 28 21 20 16 19 21 18 24 27 24 28 31 32 26 27 29 30 32 32 31 30 34 32 34 35 24 35 29 27 1 0 0.1 0.1 0 0 0 0 0 0 7 0 5 0-1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.8 0.1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Zon- en maanstanden Zaterdag 26 juni Zon op 04.21 uur, onder 21.04 uur. Maan op 02.16 uur, onder 18.00 uur. Zondag 27 juni Zon op 04.22 uur, onder 21.04 uur. Maan op 02.43 uur, onder 19.26 uur. Maandag 28 juni Zon op 04.22 uur, onder 21.04 uur. Maan op 03.20 uur, onder 20.46 uur. Maanstanden 29 juni 5.52 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 26 juni Hoog water 0,50 uur en 13.23 uur. Laag water 8.42 uur en 21.20 uur. Zondag 27 juni Hoog water 1.43 uur en 14.14 uur. Laag water 9.37 uur en 22.15 uur. Maandag 28 juni Hoog water 2.29 uur en 15.01 uur. Laag water 10-29 uur en 23.02 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ig 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2