Ruime aanvoer van groente, aardbeien en bloemen Mr. N. Reeling Brouwer als vice-president geïnstalleerd Avondvierdaagse in Velsen-N. telde slechts drie uitvallers BLIJVEN TELLEN... Nieuwe weg bij Veiser tunnel groeit gestaag Nieuwe kleuterschool te Heemskerk V oetbaltoernooi van Hoogovens Suomi-atleten goed op dreef Inbraak in garage in IJmuiden Poging tot inbraak aan Trawlerkade Uw leverancier voor KOLEN en OLIE 898.- AL UW DRUKWERK IS BIJ ONS IN VAKKUNDIGE HANDEN „7 osca" Plechtigheid in gerechtsgebouw TAXI <200 C. J. RADEMAKERS Aardbeien Bloemen voor vakantieprijzen Examens Kleine dissonant bij strandvoetbal IJmuiden Willemsbeekweg 88 - Tel. 4627 Voorjaarsprijzen TELEVISIE RADIO BECKER Van tijd tot tijd telt u uw geld. Is het nog geen tijd om het bij de N.M.B. te brengen? Sparen is er nu nog inte ressanter geworden: beleggingsboekjes en spaarrekening met een rente van 3H%. termijnboekjes nu met een rente NEDERLANDSCHE van 4H°/o. Zo blijft u tellen. Bijtellen! MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! Met een totaal van 1.022 deelnemers, van wie slechts drie wandelaars het moesten opgeven, kunnen de organisa toren van de Noordhollandse Wandel sport Bond opnieuw terugzien op een bijzonder geslaagde avondvierdaagse in Velsen-Noord. Zelfs de regen, die tijdens de eerste marsen is gevallen, kon hierbij niet als spelbreker optreden. In ieder ge val zijn de weersomstandigheden vrij dagavond ideaal geweest, zodat de in tocht van de tippelaars na hun laatste wandeling door veel belangstellenden werd gadegeslagen. Hiervoor zouden de wandelaars zich verzamelen bij de vijver aan de Rozenlaan in Beverwijk, om van daar gezamenlijk naar het eindpunt in Velsen-Noord op te trekken. Enige tien tallen wandelaars duurde dit wachten kennelijk te lang, zodat zij de eindspurt direct hebben ingezet, met als gevolg dat zij bij de finish toch hun tijd moesten afwachten om hun prestatieprijs in ont vangst te kunnen nemen. Het effect van de feestelijke intocht werd verhoogd door de vele fleurige bloemen, die de wandelaars door hun aanhang ter hand werden gesteld, met als spectaculaire element de drumbands van „Soli Deo Glo ria" uit Santpoort, „Voorwaarts" uit IJ- muiden en „Wilhelmina", eveneens uit Santpoort. Ook de met tamboerijnen uit geruste groep van het Leger des Heils uit Heemskerk trok veel bekijks. De laatste groepen deelnemers werden ingesloten door de drumband „Schulpen-Meerweiden" en de tamboers van de padvindersgroep „IJ- mond". Onder de deelnemers bevond zich ook de viervoeter Tosca, de fraaie vijfjarige her dershond van Leonie van Laar uit IJmui- den, die elke avond de voorgeschreven vijf tien kilometer dapper heeft meegelopen. Het was een sympathieke gedachte van de organisatoren ook Tosca een medaille toe te kennen, waar nog een speciaal lint aan werd verbonden. Overigens is het niet bij de huldiging van Tosca gebleven. Ook de heer J. Schip per, hoofd van de Beverwijkse Zeewijk- school werd dank betuigd voor het feit dat hij zijn leerlingen nu al gedurende tien jaar bij deze avondvierdaagse heeft aan gevoerd, waarvoor hem namens de or ganisatie door de heren Marcus en Scholts een bloemenhulde werd aangeboden. Laatstgenoemde spreker dankte ook de medewerkers van de Rode-Kruiskolonne, politie, controleurs, de chauffeurs van de begeleidingsauto's en niet te vergeten de drumbands, die met hun stimulerend ritme de laatste loodjes hielpen verlichten. Voor Henny Scholten uit de Piet Hein- straat was deze avond bijna nog noodlottig geworden, want op het moment dat zij zich bij de aanmeldingspost vervoegde ver zwikte zij haar voet, waardoor een kneu zing ontstond. Na te zijn verbonden wist Advertentie Triomfantelijke intocht van de jeug dige deelnemers, die de avondvier daagse in Velsen-Noord tot een goed einde hebben gebracht. VOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ „NIJKO" OOSTERDUINWEG 31, IJMUIDEN TELEFOON 2029 D« drukksr di« «r tevens woont, ook 's avonds geopend Henny evenwel nog voldoende wilskracht op te brengen om de mars met haar ge zwollen voet toch uit te lopen, zodat zij haar prijs wellicht met de meeste vol doening van alle deelnemers in ontvangst heeft genomen. De grote aanvoerhal van het veilinggebouw „KennemerlancT in Beverwijk kan nu dagelijks vrijwel geheel worden gevuld, in welk aanvoerpatroon door sla en hos peen een grote rol wordt vervuld. Toch is er geen sprake van geweest dat de noteringen hierdoor werden gedrukt, want vrijdagmiddag bijvoorbeeld is de groente nog „brandduur" geweest, zoals dit in veilingkringen wordt genoemd. Zo moest voor de sla 37 cent per krop worden betaald en de bos- en waspeen bracht het eveneens tot respectievelijk 80 cent en 1,10 per kilo. Ook de andijvie j n°£ een £ewi'c' Pr°d"kt. hetgeen in de prijs van 68 cent per kilo tot uit drukking werd gebracht en de bloemkool varieerde van 35 cent tot 1,07 per stuk. De kwekers zijn door de spinazie even min in de steek gelaten, zodat zij voor deze groente 88 cent per kilo konden „van gen" en de postelein noteerde bij een ma tige aanVóër v&n 33 tot' 55 cent. Dit was ook het geval met de komkommers, waar DAG en NACHT Verhuur met en zonder chauf feur voor geheel Europa. Ook uw adres voor trouwauto's, toer ritten en zittend ziekenvervoer. RIJNSTRAAT 91 - TEL. 6200 - 6285 In een plechtige buitengewone zitting van de Haarlemse rechtbank is donderdag mr. N. Reeling Brouwer uit Overveen als vice-president geïnstalleerd. De president mr. F. P. E. Bloemarts, verleende met een het woord aan de officier van justi tie, mr. L. H. Feitsma. Mr. Feitsma had de eer te requireren dat werd overge gaan tot de installatie. Hierna las de grif fier, mr. F. J. N. Engels, het proces-ver baal voor van de beëdiging van mr. Ree ling Brouwer bij het Amsterdamse ge rechtshof. „Daarmee zijt gij, collega Ree ling Brouwer, geïnstalleerd" zo zei mr. Bloemarts. De president herinnerde er in zijn toe spraak aan dat sinds 1910 de installaties niet meer door de president van de rechtbank geschieden. „Het is mij echter niet verboden een nawoord te spreken", aldus de president. Hij was er van over tuigd dat mr. Reeling Brouwer met zijn goede eigenschappen als mens en ma gistraat op de juiste wijze zijn taak zal vervullen. De officier van justitie wees daarna op het feit dat de nieuwe vice-president ai 37 jaar is verbonden met de Haarlemse rechtbank, in het begin als griffier, la ter als substituut-griffier en rechter. „De leden van het parket zijn bijzonder ver heugd. De benoeming kwam ook niet als een grote verrassing", zei mr. Feitsma. Als laatste spreker voerde mr. H. J. Pot, deken van de orde van advocaten bij de Haarlemse rechtbank, het woord. Mr Pot schetste de verschillende uitgangs punten van de rechterlijke macht en de balie. De eerste staat gezag voor en de tweede vrijheid. Dit verschil kan tot moeilijkheden aanleiding geven. Mr. Pot had echter die moeilijkheden bij de Haar lemse rechtbank niet ervaren en hoopte dat de goede verstandhouding zou blijven bestaan. Mr. Reeling Brouwer is de op volger van mr. H. J. Ferwerda, die on langs is overleden. De installatie had plaats in aanwezig heid van alle leden van de rechtbank en het parket van de officier van justitie. Schevenlngen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 90 rederijkistjes haring, 80 kisten toters, 40 makreel, 30 rederijkist jes makreel, 220 kisten schelvis, 110 wij ting, 190 gul en kabeljauw, 600 koolvis, 400 kilogram tong en tarbot, 50 kisten schol en 600 kantjes haring. De aanleg van de nieuwe autoweg ten zuiden van de Veiser tunnel ten behoeve van het verkeer uit de rich ting Beverwijk, dat zijn weg moet vervolgen in de richting Velsen-zuid, IJ muiden of Amsterdam maakt goede vorderingen. Een groot gedeelte van deze afvoerweg is reeds geasfalteerd. Daarbij wordt gebruik gemaakt van het modernste materieel, zoals een ingenieuze machine (zie foto) die in luttel tijd vele meters bitumen uit strooit en tegelijk op de gewenste dikte aanwalst. van 20 tot 40 cent per stuk voor werd be taald. Alleen de sperziebonen liepen enigs zins in prijs terug, maar toch niet beneden 1,50 per kilo, met als hoogste bod 2,40. De rabarberprijzen liepen weer op tot 42 cent per bos en de peulen vonden zelfs nog afnemers voor prijzen tussen 1,90 en 2,60 per kilo. Voorts werden er in ruime mate aard beien aangevoerd, zowel in doosjes als in sloffen. Het waren de restanten van de kasaardbeien en de voorlopers van die van de koude grond. De prijzen waren niet meer aan de hoge kant, zodat de Neder landse markt ongetwijfeld ruim kan wor den voorzien. Zo noteerden de sloffen vrijdag van ƒ2,50 tot ƒ5.40, terwijl de prijs van de doosjes zich tussen 25 en 65 cent bewoog. Dp marktnoteringen waren als volgt: Aardbeien (doosje) 25-65; aardbeien (slof) 250-540; andijvie 52-68; bloemkool 35-107! bospeen 40-80; waspeen 70-110; tomaten 55-78; spinazie 20-88; postelein 35-55; kom kommer 20-40; sla 8-37; sperziebonen 150- 240; peulen 190-260; rabarber 22-42; bos- biet 40-60. De stichting r.k. schoolbestuur Heems kerk heeft het gemeentebestuur verzocht medewerking te verlenen voor de bouw van een nieuwe school. Deze school zal uit twee leslokalen moeten bestaan en ruimte moeten bieden aan ten minste 51 kleuters. Het terrein waar de school zal komen zal nog nader worden bepaald. De verwachting omtrent het aantal kleuters dat deze nieuwe kleuterschool zal bezoeken is gebaseerd op enkele door de sociografische afdeling uitgebrachte rapporten. B. en W. van Heemskerk stellen de ge meenteraad voor de gevraagde medewer king te verlenen. Advertentie Amsterdam (V.U.). Kandidaats rechten; F. Sj. Hoornstra (Hoofddorp), H. G. de Jong (Haarlem). Doctoraal psychologie: mej. K. C. Valen- tijn (Rotterdam) en mej. C. J. v. d. Weyden (Amsterdam). Rotterdam. Doctoraal: P. A. de Ruiter (Schiedam), N. J. Tieleman (Rotterdam), H. M. Schreuder (Heemstede), C. J. van Heest (Rotterdam), H. Evers (Geldrop), G. J. Masselink (Dieren), S. W. Ohm (Am sterdam), J. Franckema (Haaksbergen), J. H. Diekema, J. Keglovich, H. van Nes, H. J. B. Rooseboom, (allen Rotterdam), T. de Boorder (Schiedam), G. L. P. Conijn en H. M. Rijn (beiden Rotterdam). Wageningen. Gepromoveerd tot doctor in de landbouwkunde ir H. Jonkers te Wageningen, op proefschrift ,.On the flower formation, the dormancy and the early forcing of strawberries" (over de bloemenaanleg, de winterrust en het vroege forceren van aardbeien). Promotor was prof. dr ir S. J. Wellensiek, hoogleraar in de tuinbouwplantenteelt. Het is een bekend verschijnsel dat de bloemenprijzen in de zomermaanden enigszins op de vakantietijd worden afge stemd. Dit betekent dat er bij een zeer behoorlijk aanbod van een rustige markt kan worden gesproken tegen prijzen, die vrijwel door een ieder kunnen worden op gebracht. Zo werden er flinke partijen anemonen, ranonkels en ixia's aangevoerd, die grif werden afgenomen en is ook de belangstelling voor de lelies groot geweest. Vooral de Rubrun werd in een snel tempo verkocht. De vraag naar parkplanten begint af te nemen, in plaats daarvan nam de belang stelling voor potplanten toe, die evenwel tegen de reeds genoemde vakantieprijzen werden verkocht. Gisteravond zqn weer enkele wedstrij den gespeeld In de IJmuider Strand- voetbalcompetitie. ZeezichtBitumarin werd met 50 door Zeezicht gewonnen. Jammer genoeg een reglementaire overwinning want Bituma rin had enkele nietgerechtigde spelers op gesteld. Brulboei speelde tegen Zuidpier 22 gelijk en Marktplein won met 20 van Zeedistel. De stand is nu: In het kader van het voetbaltoernooi van Hoogovens om de Holland 1-beker heeft Mekog gisteravond een 3-0 overwin ning behaald op Breedband. Mekog heeft zich daarmee geplaatst voor de tweede ronde. Hedenavond worden gespeeld da wedstri j den Locoloods -Buizengieterij Lijntrekkers-Flamingo's en Cemij-Binnen haven. Advertentie Zeezicht 11 1 1 23 Noordzee 9 3 3 21 9 2 4 20 14 8 3 3 19 Strandplateau 13 7 3 3 17 Zuidpier 14 6 3 5 15 Schoonenberg 13 3 4 6 10 IJRB 12 3 3 6 9 13 2 3 8 7 14 2 1 11 5 14 1 2 11 4 Maandagavond wordt de competitie GroentehandelarenSchoonenberg—Zuid- pier; Marktplein—Zeezicht. Met een toestel van RADIO BECKER bekijkt u het goed. Een voorbeeld uit onze kollektie: Super ontvanger met 59 cm beeldbuis, gradatiefilter, UHF en rapidovision- druktoets. Keus uit vele andere modellen in de merken PHILIPS - ARISTONA - ERRES - BLAUPUNKT TRAWLERKADE 64 - TELEFOON 6490 Donderdagnacht is een inbraak ge pleegd in een garage aan de Bloemstraat te IJmuiden. Men kwam binnen door een w.c. raampje. In het kantoor werd alles over hoop gehaald. Zover bekend is wordt er niets vermist. Bij atletiekwedstrijden deze week in Amsterdam hebben enkele Suomi-leden goede verrichtingen geboekt. Vooral Ida Helbers leverde een fraaie prestatie op de 800 m. voor dames klasse b. Zij eindigde als derde in de tijd van 2 min. 21,8 sec., waarmede zij haar persoonlijke prestatie met bijna vier seconden verbeterde. Op het nummer hoogspringen bezette zij met 1,35 m. de tweede plaats. Mia van Vuuren won haar serie 200 m. klasse d in 29,2 sec. In de finale ging het zelfs sneller. Zij liep deze afstand toen in 28,4 sec., hetgeen haar de vierde plaats ople verde. Van de heren werd Henk Witvoet in zijn serie 100 m. b vierde in 11,4 sec. Op de 400 m. liet hij in zijn serie een tijd van 54,1 sec. voor zich afdrukken. Paul Hal- sema eindigde in zijn serie 100 m. d als vijfde i nl2,6 sec. Bij het verspringen be reikte hij een afstand van 5,16 m. Advertentie IJmuiden: Plein 1945 no. 46 Advertentie In de nacht van 23 op 24 juni is een poging gedaan in te breken in een scheepshandel aan de Trawlerkade in IJmuiden. Nadat aan de achterzijde van het perceel een ruitje in de buitendeur was vernield kwam de dader in het ma gazijn waar een deur werd ingedrukt. Zo ver is na te gaan wordt niets vermist.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4