Geen bezwarende feiten tegen Von Amsberg AGENDA Dagbladcommentaren op de verloving sigarfLrlijk uitred' KRAMMETJE FOK m Kort en bondig^ V POLLE, PELLI EN PINGO Fa. B. ENGELENBERG Dr. De Jong na reis naar Italië: Tóén was het anders... Route rijtoer Prinses Beatrix opende in Leiden expositie Nog een feestje voor Soest'dijk Doden in het verkeer Pakhuis uitgebrand Jongen vermist in Beek en Donk Straatrover door slachtoffer overmeesterd Boer vermoord in Zundert Westelijke wind MAANDAG 28 JUNI 1965 2 „CATALOY" METAALVULLER Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Kort nieuws WEERRAPPORTEN De reis van dr. L. de Jong, directeur van het rijksinstituut voor oorlogsdocu mentatie, naar Milaan, Modena en Bolog na, heeft geen bezwarende feiten opgele verd tegen de 90ste divisie pantsergrena diers, waarbij Claus von Amsberg als as pirant-officier heeft gediend. Dit heeft de heer De Jong zaterdagmiddag tijdens een persconferentie op Schiphol meegedeeld, nadat hij de vorige avond zeer laat reeds premier Cals van zijn bevinden op de hoogte had gesteld. De heer De Jong heeft ook met parti zanen en verzetsmensen gesproken over Acht september 1936, de dag waarop koningin Juliana zich met prins Bernhard verloofde, kwam het nieuws als een vol slagen verrassing. De mensen op straat stonden stil en zeiden tegen elkaar „Zeg, weet je het al Mensen drukten el kaar de hand en spontaan gingen de vlag gen uit. Het publiek stroomde naar het paleis Noordeinde. Niet tevergeefs, want om half elf arriveerde koningin Wilhelmi- na. De wachtenden zongen het Wilhelmus. Ook toen was de toekomstige echtge noot van de kroonprinses een Duitser. Een echt probleem was dat niet in die tijd. Overweldigend enthousiasme barstte los in een ouderwetse oranje-jubel toen woensdag 9 september koningin Juliana en haar „prins Benno" in een open two- seater bij het paleis Noordeinde aankwa men. Het feest duurde eigenlijk een hele week. Zaterdag 12 september werd een grandioos hoogtepunt. Het werd een offi ciële „dag van nationaal herdenken". De ambtenaren hadden vrij, de kinderen gingen niet naar school. De winkels sloten en er kwam die dag geen krant uit. Kin derspelen, optochten, oranjebals, een défi lé en een vuurwerk boden het toen uitbun dige publiek meer dan voldoende gelegen heid het enthousiasme uitbundig uit te vieren. de wreedheden die Duitse troepen tijdens hun terugtocht tegen de burgerbevolking hebben bedreven. Hem is gebleken dat deze wandaden alle zijn gepleegd voor de maanden maart, april en mei, waarin de heer Von Amsberg in Italië zijn dienst plicht vervulde. Met nadruk heeft de directeur van het rijksbureau voor oorlogsdocumentatie vast gesteld, dat hij bij zijn nasporingen is uit gegaan van de voor de heer Von Ams berg meest ongunstige uitgangsstelling. Het rapport dat de heer De Jong ge durende het weekeinde heeft vervaardigd, is vandaag aan premier Cals overhan digd. Het staat, zo zegt men, los van het antecedenten-onderzoek. In Italië is de heer De Jong bijgestaan door een medewerker van zijn instituut, die vloeiend Italiaans spreekt, de heer A. J. van der Leeuw. De route van de rijtoer, die de jonge verloofden en koningin en prins in Den Haag zullen maken op dinsdag 29 juni na het vertrek van de Ridderzaal (vijf uur) luidt: Binnenhof, Buitenhof, Plaats, Kneu terdijk, Parkstraat, Alexanderstraat, Plein 1813, Sophialaan, Zeestraat, Java- straat, Wassenaarseweg, Jozef Israelsplein, Jozef Israelslaan, Leidsestraatweg naar paleis Huis ten Bosch. De rijtoer wordt gemaakt in open rij tuigen. Advertentie 'V, V y ".-v Doelstraat 5$ - Haarlem - Tel. 15252 c Koningskerk, vandaag 20 u.: Orgelcon cert door Feike Asma. M.m.v. Excelsior uit Lisse, Noorderkerkkoor, Nieuwe Kerkkoor en Luctor et Emergo in Haarlem. Algehele leiding Pieter de Jong. Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelconcert door Klaas Bolt. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Jong en-immoreel", 1» r Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en diflsjdag 20.15,u.: „James Bond contra dr. No.", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Operatie Hong Kong", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „The Goldrush", 8.1. Minerva, vandaag en dinsdag 20.15 u.: „Twee zijn schuldig", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Kus me, «ufferd", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Fotomodellen «n chantage", 18 j. Studio, 14,15, 19 en 21.15 u.: „De passa gier", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Grafisch werk van Wout van Heusden, tot 25 juli. Dagelijks geopend van 1017 u. en zondag van 13—17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u.; ion- en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10-17 u.; zondags van 13-17 u. Tot 30 augustus. Vleeshal (Grote Markt): Nationale aqua riumexpositie „Aqua Terra". Dagelijks ge opend van 10-22 u. Tot 5 juli. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u en van 20-24 u. Expositie van tekeningen en grafiek van Jan Koning. Tot 1 juli. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Expositie van schilderijen, aquarellen, tekeningen en etsen van diverse kunstenaars. Dagelijks van 10-20 u. Tot 7 augustus. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplatencon- cert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan) Expositie van cultuur-historische diorama's. Dagelijks van 14-17 u. Tot 5 juli. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Beeldhouwwerken van Piet van Heerden en tekeningen en schilderijen van Wim Steyn. Dagelijks geopend van 9.30-18 u. en vrijdags ook van 19.30-22 u. Tot 1 juli. De Waag (Spaarne-Damstraat): Beeld houwwerken van Joosje Mulder, tekenin gen en aquarellen van Rudolf Bruyn. Da gelijks geopend van 12-17 u. Tot 5 juli. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9-18 u.; golfbaan tot 21 u. DIVERSEN Raadhuis Bennebroek, vandaag 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 25 juni). MAANDAG 28 JUNI Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DINSDAG 29 JUNI City, 20 u.: „Politiepost Reeperbahn". Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend, natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leesza.al en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; ifliaal Velsen-Noord: 19 tot 21 u.; wijk centrum „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.-k.-Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 u. MAANDAG 28 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Go liath en de zonden van Babyion". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Altijd op zaterdagavond". W.B. Theater, 20 u.: „Jassie James, de bloeddorstige". Galerie Boumans. Breestraat 122: Expo sitie werken van de heer Kraaijpoel van de Haarlemse schilders „De Groep", ge opend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u. en verder na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70. geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. DINSDAG 29 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De butler". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Altijd op zaterdagavond". Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie geopend als maandag. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal en r.-k. leeszaal, geopend als maandag. Meerestein, openbare leeszaal en r.-k. leeszaal geopend als maandag. Prinses Beatrix heeft zaterdagmiddag de tentoonstelling „Univisie-65" in het rijksmuseum voor volkenkunde te Lei den ter gelegenheid van het 78ste lus trum van de Leidse universiteit officieel geopend. In deze tentoonstelling wordt een beeld gegeven van de veelzijdige werkzaamheid van de universiteit in samenhang met de maatschappij, waarmee zij steeds meer verweven raakt. In tegenwoordigheid van haar moeder, haar zussen Beatrix en Margriet en haar toekomstige zwager Pieter heeft prinses Christine zaterdag haar einddiploma MMS/Havo in ontvangst genomen. Dat gebeurde op het Amersfoortse lyceum. Het koninklijke gezin is langs verschil lende wegen naar Amersfoort gekomen. De koningin, prinses Margriet en de heer Van Vollenhoven waren in twee au to's van Soestdijk vertrokken. Prinses Beatrix, die 's middags nog een bezoek aan Leiden moest brengen, kwam even- ens per auto. Zij vertrok, vergezeld door een rechercheur, van Drakestein. In Boelenslaan, gemeente Achtkarspe- len (Fr.) zijn twee jeugdige motorrijders verongelukt, de negentienjarige S. Dam uit Boelenslaan en de een jaar oudere B. Puitrum uit Houtigehage (Fr.). Zondagmorgen is op de provinciale weg Heesch-Nistelrode onder de gemeente Heesch een verkeersongeluk gebeurd, waarbij de hoogbejaarde heer H. van Venrooij om het leven kwam. In het ziekenhuis te Venray is zaterdag de negentienjarige C. K. uit Well overle den, nadat hij tevoren in zijn woonplaats met zijn bromfiets in volle vaart tegen een boom was gereden en daarbij zwaar gewond was geraakt. In een ziekenhuis in Bergen op Zoom is overleden de achttienjarige L. Kint uit Woensdrecht. Hij was dinsdag ernstig ge wond bij een verkeersongeluk in Bergen op Zoom, toen hij en zijn 25-jarige broer een proefrit maakte met de 29-jarige autoverkoper J. Verhagen uit Dinteloord. Hun auto schoot onder een voor hen rij dende vrachtauto, waarvan de bestuurder aan het inhalen was. De heer Verhagen was op slag dood. De toestand van de 25- jarige heer P. Kint is nog ernstig. In Wildervank is de dertigjarige Tonko Stel uit Oude-Pekela onder een trekker met oplegger gereden. Hij was op slag dood. In de vroege morgen van zondag is door onbekende oorzaak een pakhuis van dumpgoederen in de Zwarte Paarden straat te Rotterdam volledig uitgebrand. De brandweer ging de fel uitslaande brand te lijf met zeven stralen en door de grote rookontwikkeling moesten de brandweerlieden gebruik maken van hun persluchtmaskers. HET VADERLAND heeft over de ver loving gezegd: „Het aantal fouten, dat de laatste weken gemaakt is inzake de voor lichting over het huis van Oranje, is zo groot en zo ontstellend als niet voor mo gelijk gehouden zou kunnen worden na al die fouten die in 't verleden zijn gemaakt. En al die fouten te zamen zijn er de oor zaak van dat thans aan de eensgezindheid van ons volk ten opzichte van het huis van Oranje groter afbreuk is gedaan dan nodig is geweest. Hierdoor wordt het de heer Claus von Amsberg niet gemakke lijker gemaakt. Laten wij hem de kans geven. Volgens de informaties over zijn persoon, zijn daden en zijn mentaliteit is hij het waard". DE TIJD: „Wij zijn weliswaar gevoe lig voor de opvatting, dat na de Duitse bezetting de verdere vermenging van het bloed van ons koningshuis met Duits bloed afbreuk kan doen aan de houding van het Nederlandse volk ten opzichte van zijn monarchie, maar dat betekent nog niet, dat iedere fout in dat opzicht onver geeflijk is en consequenties zou moeten hebben, die buitensporig zwaar zijn. Wij moeten leren te leven met de personen, die voor ons de monarchie vertegenwoor digen en zij moeten leren te leven met ons. Ons zint noch een houding van blin de toegeeflijkheid, noch een houding van „ruecksichtslose" hardheid, die geen weg terug meer kent." „Toch felicitaties" zet de LEEUWAR DER COURANT boven haar hoofdartikel waarin gezegd wordt, dat de kwaliteiten van de heer Von Amsberg te zeer als een staatsgeheim zijn bewaard. „Waarom mocht het Nederlandse volk niet eerder weten dat de verloofde van prinses Bea trix uit de vele rapporten als een integer en intelligent man te voorschijn komt? Misschien heeft de monarchie de laatste weken een beetje geleden, maar laten we niet vergeten dat het koningschap hon derdmaal kwetsbaarder is dan honderd jaar terug. Het is ook mogelijk dat de pennestrijd zuiverend heeft gewerkt en nieuwe gevoeligheden zal voorkomen". HET ROTTERDAMMER-kwartet: „De vraag is gewettigd, of het gemakkelijk in discussie nemen van het koningschap niet een even grote fout is als fouten, die men te spoedig geneigd is aan de dragers van het koningschap te verwijten. Een tijd als de onze kan alleen in wederzijdse wijsheid worden geleefd, met inschikke lijkheid en begrip en met een voortdurend gespitst zijn op de spanningsverhouding die er kan liggen tussen het ambtelijke en het menselijke." TROUW schrijft: „Er is reden tot vreugde, maar ook voor enige zorg. Wij kunnen vandaag blij zijn met onze kroon prinses en haar toekomstige man omdat zij elkaar gevonden hebben en het hun mogelijk bleek de keuze van hun hart te volgen. Aan de andere kant is de hemel niet helemaal wolkenloos, omdat over de ze verbintenis in het land gemengde ge voelens leven. Dit meningsverschil is on aangenaam, omdat tegenstellingen opge roepen worden en het koningshuis de een heid moet symboliseren. De regering en de overgrote meerderheid van het parle ment blijken echter de politieke conse quenties van deze verloving voor hun re kening te willen nemen. In vertrouwen op Advertentie het oordeel van de prinses en de goede berichten over de heer Von Amsberg menen zij dat het Nederlandse volk zich ondanks de tegenstrijdige gevoelens van dit ogenblik in de toekomst met deze be slissing zal kunnen verenigen. Daarbij is van groot belang, hoe de heer Von Ams berg hier in de komende jaren zijn weg zal weten te vinden. Zo is deze verbinte nis in meer dan één opzicht een uitda ging." De NIEUWE ROTTERDAMSE COU RANT: „Voor een groot deel van het Ne derlandse volk is het op het ogenblik on begrijpelijk dat het kabinet en een grote meerderheid der Staten-Generaal positief staan ten aanzien van wettelijke goedkeu ring. De aangekondigde mededelingen van de minister-president zullen die positieve houding misschien verklaarbaar maken. Maar zeker is dat niet. Er zijn, bij de huidige mate van inge licht zijn, ontevredenen of verontrusten die nu roepen om een referendum. Zo'n verlangen wordt vaker geuit als men het niet eens is met het beleid van het kabi net en de volksvertegenwoordiging. Maar een gelegenheidsreferendum, op zichzelf al verwerpelijk, zou ook overbodig zijn. Het koninkrijk raakt immers niet in een im passe als het huwelijk van prinses Bea trix niet wettelijk zou worden goedge keurd. Het koninkrijk zou niet in een impasse komen, omdat mag worden aangenomen dat prinses Margriet en de heer Pieter van Vollenhoven van harte aanvaard zou den worden als toekomstige koningin en prins-gemaal." HET VRIJE VOLK schrijft onder de titel: „gelukgewenst": „De verloving van onze kroonprinses is bekendgemaakt. Deze verloving is, zo mag men aanne men, gegrondvest op de liefde die de verloofden voor elkaar voelen. Geen staats- of dynastiek belang heeft tot dit voorgenomen huwelijk gedreven. Als de beide partners naar belangen hadden ge keken, zouden zij wellicht niet tot hun beslissing zijn gekomen. De heer Von Amsberg neemt geen eenvoudige taak op zich. De prinses maakt zich door dit hu welijk niet extra-populair. Wij hopen oprecht dat de prinses en haar aanstaande echtgenoot het geluk zul len vinden, dat zij van dit huwelijk ver wachten. Wij hopen ook dat de prinses nog zo lang niet tot de troon geroepen zal zijn, dat haar echtgenoot getoond zal hebben zijn moeilijke positie aan te kunnen. Moeilijk, omdat het bij het functioneren van het Nederlandse koningschap in steeds toenemende mate op de personen aan komt. Op personen die met onze grondwet garant staan voor de vrijheid, voor de verdraagzaamheid en voor de saamhorigheid in Nederland". Gerard Hoek zei vanmorgen voor de NCRV in de „Radiokrant" onder meer. „Men is zowaar hier en daar weer be gonnen met republikeinse verhaaltjes. Alsof ons nogal kritische en nogal ge schakeerde volk gelukkig zou zijn met periodieke presidentsverkiezingen a la Oostenrijk en a la Duitsland. Alsof er geen goede geschiedenis zou zijn van Ne derland en Oranje, die onder de leiding Gods bijeen zijn gebracht". Opvolger. Met ingang van 1 juli 1965 is benoemd tot voorzitter van het bestuur der Stichting landelijke organisatie voor de kankerbestrijding, professor dr. P. Muntendam, hoogleraar in de sociale ge neeskunde te Leiden. Hij volgt (minister) Suurhoff op. 283. Brammetje begreep het niet goed. Columbus was erg hartelijk geweest, tot dat Bram had beweerd te weten, waar de ontdekkingsreiziger op af ging. Op datzelf de moment was de houding van Colum bus sterk veranderd. „Kom binnen," zei hij knorrig. „De be manning hoeft niet te weten, wat we be praten". Schouderophalend betrad Bram de prachtige hut van de beroemde man. De ze deed nog één poging om vriendelijk te zijn: „Luister eens," zei hij gedwongen. „Dat was toch zeker een grapje, Bram? Je weet toch niet écht, waar we naar toe gaan?" „O, jawel," zei Bram, want hij wilde er niet om liegen. „Weet je dan, dat we naar Indië va ren?" vroeg Columbus slim, maar daar ving hij Bram niet mee. „Nee, jullie varen niet naar Indië. Jul lie gaan Amerika ontdekken," zei hij en toen schrok hij van de woedeuitbarsting van Columbus. Met beide vuisten sloeg de man op tafel. „Dat mag niemand weten.dat is een geheim.nu moet ik jullie opslui ten, anders zijn jullie me misschien nog voor." „Maar ik ben helemaal niet van plan Amerika te gaan ontdekken," zei Bram. Hij meende het echt. Jammer genoeg wil de Columbus hem niet geloven. IK 8E6R10P NIET, HOE ZEEROB DE STOEL, J= DIE WE6 IVAS, KOM VtMDEN 1820-L. IK 6E100F DAT ER IETS AAM JE TOVERIAMP MANKEERT.. TÊRWNl 4UIU6 PANNE KOEKEN BAKKEN, 2AL IK HEM. WEL MAKEN 1 IK DOE DIE DAMP IA/EER. UIT De waarnemend groepscommandant der rijkspolitie te Beek en Donk verzoekt namens de ouders te worden bekendge maakt met de verblijfplaats van de vijf tienjarige Theodorus Wilhelmus Maria van Veghel, die op 24 juni omstreeks 16.45 uur bij zijn werkgever is vertrokken en sindsdien spoorloos is. Signalement: lang 1,65 meter, donker uiterlijk, donkerblond krullend haar. Kle ding: blauwe broek, blauw-wit jack, zwar te schoenen. Inlichtingen aan genoemde groepscommandant (Tel. 04929/220) of de plaatselijke politie. Verdronken 2. De vijftienjarige Hieke Faber uit Sneek is zaterdagmiddag voor de ogen van haar zusje Jannie in het IJsselmeer te Makkum verdronken. Oud-burgemeester overleden. In de ou derdom van 80 jaar is te Apeldoorn over leden de heer G. Oprei, oud-burgemees ter van de gemeente Hardenberg. Hij was president-commissaris van de spoor wegmaatschappij Zwolle-Blokzijl, com missaris van de waterleiding maatschap pij Overijsel, lid van de voogdijraad te Zwolle en van het centraal comité der anti-revolutionaire partij. Rijksweg 1 bij Laren. De hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat van Noord-Holland heeft in Haarlem aan besteed de verbouw tot autobaan van het gedeelte van de Rijksweg 1 tussen Hoeflo en Gooiersgracht te Laren met bijkomende werken. Laagste inschrijf- ster was E. Blok n.v. aannemingsbedrijf te Rotterdam voor 4.450.000 (met ver rekening van sociale lasten) en ƒ4.530.000 (zonder verrekening van sociale lasten). Ingekomen waren 16 inschrijvingen. Een gemaskerde overvaller heeft vrij dagnacht in een stil steegje in de Haag se binnenstad de ober-kelner van het Chinees-Indisch restaurant „Kota Radja" met een hamer op het hoofd geslagen. Het was de straatrover om de tas mat geld te doen. Oberkelner J. L. Manuputty (39 jaar) incasseerde de eerste klap, maar herstel de zich wondersnel. Hij weerde volgende slagen af en greep de rover vast. De oberkelner kreeg de hamer te pakken en sloeg daarmee zijn aanvaller knock-out. De overvaller bleek een 21-jarige kel ner te zijn, die destijds ook zij het maar kort in Kota Radja heeft ge werkt. De man wist dat de ober-kelner al tijd als laatste het restaurant verlaat, met in de hand een lederen tas met daar in het bedieningsgeld van het gehele per soneel, een bedrag van vele honderden guldens. Oberkelner en ex-collega gingen na da poging tot roof beiden naar het zieken huis Zuidwal om de hevig bloedende hoofdwonden kundig te laten hechten. Zondagavond omstreeks kwart over elf is te Zundert de 48-jarige landbouwer Franciscus Cornells van Ooydonk vermoe delijk met een flobertgeweer doodgescho ten. De vermoedelijke dader, een 54-ja- rige inwoner van Zundert, is korte tijd la ter door de rijkspolitie gearresteerd en ingesloten in het groepsbureau te Zun dert. Als motief van de daad wordt aangeno men minnenijd. Slachtoffer en dader don gen namelijk naar de hand van een we duwe. De verdachte ontkent echter. WWWWWWWWWVWWWWWWVWWWWWW VWWWWWWVWWVVVIVWWWWWVWVWVWWWWWI Het K.N.M.I. deelt mede: Een hogedrukgebied op de oceaan heeft zich geleidelijk verder over West-Europa uitgebreid, waarbij de langgerekte as er van zich maandagmorgen uitstrekte van het zeegebied ten noorden van de Azoren over Zuid-Engeland tot Midden-Duitsland. Langs de noordflank ervan trekt een sto- ringsgebied naar Scandinavië waarbij ge leidelijk vochtiger oceaanlucht over da Britse eilanden naar onze omgeving stroomt. Met westelijke winden zal deze vochtigere lucht de komende 24 uur ons land bereiken. Dit zal aanleiding geven tot bewolking maar regen wordt niet ver wacht. De temperaturen zullen in het al gemeen niet veel veranderen. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. P Sr a E Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist mist mist licht bew. zwaar bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. regen onbewolkt mist licht bew. half bew. half bew. regen zwaar bew. onbewolkt half bew. onbewolkt regen geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. regen regen onbewolkt onbewolkt licht bew. half bew. half bew. onbewolkt wzw 17 windst. 17 zzo 18 wzw 18 windst. 18 wzw 18 windst. 19 windst. 19 wzw wzw w w w 19 19 20 16 17 windst. 20 zw 17 windst. 22 no no nnw nw n wnw no nnw no ono nno nw ozo nw 19 21 20 28 27 22 23 25 21 27 30 29 29 33 windst. 37 nnw 27 verand.36 ono 35 windst. 32 -f* M H S S 0 0 0 0 0 0 0 Q 0 0 0,6 0,1 0,4 0 0 0 0 0 14 0 0 0 0 6 1 0 0 10 38 0 0 0 0 0 0 Dinsdag 29 juni Zon op 4.23 uur, onder 21.04 uur. Maan op 4.13 uur, onder 21.53 uur. Maanstanden: 29 juni 5.52 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 28 juni Hoog water 2.29 uur en 15.01 uur. Laag water 10.29 uur en 23.02 uur. Dinsdag 29 juni Hoog water 3.17 uur en 15.49 uur. Laag water 11.24 uur en 23.49 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2