Brand in pakhuis vol vismeel te IJmuiden richt grote schade aanl Brandweer redde gebouwen en grootste deel vismeel Kindercircus uit Hoofddorp trok veel belangstelling Betaling abonnementsgeld per giro Duitse toeriste uit zee gered door IJmuider reddingsbrigade Hoge zee en harde wind bemoeilijkten de redding Aardbeien-bridgeconcours in Beverwijk was groot succes Santpoortse koopman voor Duitse rechtbank Russisch viskoelschip tewatergelaten Havenberichten Weer druk aan Wijk aan Zee Zelfbouw in Driehuis Visrokers vingen palingdief Duopassagier van bromfietser door winkelruit MAANDAG 28 JUNI 1965 V erkeer songevallen in Velsen Zaterdagmorgen om half elf stak een 3-jarige jongetje uit de Burgemeester Rambonetlaan in de Vechtstraat zo onver wacht de rijweg over, dat hij niet meer kon worden ontweken door een 23-jarige instrumentmaker uit IJmuiden-Oost, die I hier op zijn bromfiets naderde. Het jonge- In een pakhuis van de n.v. Chemische Fabriek De Toekomst, te IJmuiden, waarin I uur, constateerde een patrouillerend poli: tje uep enige schaafwonden op aan zijn j tieman oonieuw c~:111 twintigduizend balen vismeel waren opgeslagen, is zondagochtend brand geweest. Na een strijd van ruim twee uur was de Velsense brandweer de brand meester. De verstikkende rook maakte het de brandweerlieden bijzonder moeilijk tot een serie brandhaarden door te dringen. Een brandweerman en een employé van de maat schappij werden gewond. Een deel (waarschijnlijk een vijfde) van de vismeelopslag hl door de brand verloren gegaan. De waterschade is nog niet bekend. Het gebouw is niet aangetast door het vuur. De oorzaak is nog onbekend. Het ongeveer tien jaar oude pakhuis waarin de brand heeft gewoed ligt tussen de Loggerstraat en de Industriestraat. Het maakt deel uit van een gebouwen complex, waar onder andere nog een tweede magazijn is, een gebouw voor een nieuwe fabriek en de woonverdiepingen van twee employé's, de heren Verhey en Exalto, met hun gezinnen. 1 Ul111 De heer Verhey kreeg tegen zes uur in de ochtend een telefoontje van de heer Schilling uit de verderop gelegen ijsfa briek met de waarschuwing, dat er rook uit het magazijn kwam. De, ook reeds van andere zijde gealar meerde, brandweer rukte uit met 20 man, een hogedruk- en twee lagedrukbrand- spuitwagens, een materialenwagen en een ladderwagen. De brandweermannen drongen, na de toegangen te hebben geforceerd, van twee kanten het pakhuis binnen. Bij het force ren, van de deur aan de Loggerstraatzij- de verwondde de heer Verhey zich zelf aan een zijner handen. Van de Industriestraat af drongen brandweermannen, met persluchtmas kers voor, de stinkende rookmassa bin nen. Vuur was er, van buiten af, niet te zien. Een der brandweerlieden, bevelvoer der van het eerste voertuig, viel van een stapel vismeelbalen; hij kwam zo ongeluk kig terecht, dat hij met een pijnlijke schouder moest worden afgevoerd. Een andere brandweerman werd zo misselijk van de stank, dat hij het werk moest sta ken. Terwijl in het pakhuis de brandweer mannen, aangevoerd door hoofdbrand meester Verhoeff, zwoegden, werd ook van buiten-af royaal gespoten; in totaal werd water gegeven uit twee hogedruk- en vier lagedrukstralen. De commandant van de brandweer, de heer P. J. de Klerk, die de algemene leiding had, was overal tegelijk. De commissaris van politie, de heer W. Sepp, leidde persoonlijk de afzetting van de Industriestraat en de Loggerstraat, terwijl rechercheurs ter plaatse een on derzoek instelden. Ook aanwezig was de arbeidsinspectie. Over de oorzaak van de brand kon zondagmorgen noch de politie, noch de brandweer enige mededeling doen. De directeur van De Toekomst, de heer Gorter, verklaarde, dat het pakhuis regel matig gecontroleerd wordt. De schade was zondag nog niet te overzien. Evenals overal elders heeft de vismeelfabriek in IJmuiden doorlopend gebrek aan grond stoffen voor de vismeelproduktie. De we reldmarktprijs van vismeel ligt dan ook hoog, met negentig cent per kilogram. Mevrouw Verhey en haar drie kinde ren hebben in hun woning, naast het pak huis, enkele angstige uren doorgemaakt. Het echtpaar Exalto en hun drie kinderen waren kamperende in de buurt van Wijk aan Zee. Het was omstreeks halftien zondagmor gen, toen de brandweer naar de brand weerkazerne terugkeerde. Brandweer en politie achtten het een gelukkige omstandigheid, dat de brand niet later op de dag had gewoed, want dan was de publieke belangstelling onge twijfeld groter geweest. uur, constateerde een pauuuuieieuu pun- tje liep enige scnaaiwonaen up aan zijn tieman opnieuw enige rookontwikkeling i gezicht en kon naar zijn ouderlijke wo- het pakhuis. De brandweer was spoedig ning worden overgebracht, ter plaatse en binnen enkele minuten was I Zondagmiddag om half twee viel een er toen geen rook meer. 4-jarig meisje uit de Frans Halsstraat met het hoofd op straat, doordat bij het De nablussingswerkzaamheden hebben fietsen het stuur was omgeslagen. Zij zondag tot twee uur in de middag ge- kreeg een hersenschudding en kon door duurd. Daanra is zondagavond de hoofd- de^onjevajlendienst eveneens naar huis brandmeester, de heer Verhoeff nog eensU^en^l-jarige timmerman uit Haarlem wezen kijken: er was toen helemaal I verzuimde later op de middag als be- I irnn non Krnmfietc nn Vipt kriliS' geen rook te zien. De Velser brandweer in actie tijdens de brand in het pakhuis, waarin 20.000 balen vismeel waren opgeslagen. iesBWHpf",; i? 1 stuurder van een bromfiets op het kruis punt Dolfijnstraat - Saturnusstraat voor rang te verlenen aan een naderende per sonenauto, die werd bestuurd door een 29- jarige inwoner van Velsen. Met zijn duo- passagiere, een I4-jarig meisje eveneens uit Haarlem, kwam hij ten val en liep daarbij een bloedende hoofdwond op. Het meisje kreeg ontvellingen aan beide be nen. Zij werden door de ongevallendienst naar het Antoniusziekenhuis overgebracht en konden na te zijn behandeld naar huis worden doorgezonden. Voor een rchtbank te Bielefeld staat thans terecht een 50-jarige koopman uit Santpoort. Hij werodt ervan beschuldgid Boven verwachting groot is de belang stelling geweest, die de IJmuidense jeugd zaterdagmiddag aan de dag heeft gelegd voor het nationale kindercircus uit Hoofd dorp. Dit groepje van zestig artiesten-in de-dop, dat onder leiding van paardeken- ner J. Roubos en de bestuursleden mr. J. E. Goudsmit, H. A. Meeuwig en H. J. van den Berg ijverig studeert in het zo Santpoort, mj weruui ervan ucawiumgm a en rserg ijveriy stuueeiu uv t*** bij de invoer van vi snaar West-Duits- boeiende circusvak, bleek die belangstel- irAiiK aam huJratr van mppr dan zes- «vm/rx rlnv» onnnvrl JP.r nnPYCl.P.W, 717X771- waj «v. land voor een bedrag van meer dan zes tigduizend mark aan invoerrechten en be lasting te hebben ontdoken. Hij werd eerder reeds tweemaal veroor- ling meer dan waard. Er werden num mers gedemonstreerd, die klonken als een klok. De paardennummers waren uiter- mate boeiend en belangrijk voor de jonge Hij werd eerder reeds tweemaal veroor- kijkers VOoral ook omdat er clowns op- deeld wegens ontduiking van invoerrechte traden j^et bun grollen brachten ze de en hem werd het verblijf in West-Duits- biikerschare geregeld tot daverende lach- land ontzegd. Maar de koopman bleef b^ien doorgaan met de handel. De invoer laat stelijk van vis liep toen op naam van ,s j^jddags zaf gehele hoofdtribune twee stromannen. Daarbij zou met hulp het sportpark Schoonenberg tjokvol, van een boekhouder van een groothandel Honderden kinderen hadden zich daarom in vis een deel van de naar Duitsland n ^et middenterrein verzameld, aan- geëxporteerde paling voor te lage prijzen I vankelijk ging dat nog wel, maar er kwa- nn de rekenineen zijn vermeld. Er zou-v,;; Nadat men eerst De clowns van het kindercurcus in actie op Schoonenberg. op de rekeningen zijn vermeld. Er zou den ook andere manipulaties zijn gepleeg waarmee het bptalen van belasting werd ontdoken, onder andere ook met het in Duitsland gebruiken van vrachtwagens. Meeuwig. We noemden de paarden en clownnummers al, maar men kon ook een leuk rolschaatsennummer zien, toe ren op het slappe koord, een antipodiste, jonglerende meisjes en zelfs een hond, die op een paard rondreed. Deze laatste stunt was voor een jongetje aanleiding op te merken: „Die hond boft, hij hoeft zelf niet te lopen." Maar dat was dan ook wel een heel lui jongetje. Want de meeste jonge kijkers konden tenslotte de verlei ding niet weerstaan zelf ook eens wat te demonstreren, zodat het veld tenslotte één grote circusring was, waar overal jongens en meisjes kopjeduikelden. Zon der dat ze overigens evenveel belangstel ling kregen als de echte artiesten, die steeds door een echte „spreekstalmeeste- res" werden ingeleid. Het was een fijn feest, daarover was ieder het eens. men er steeds meer bijN adat men eerst nog had kunnen zien hoe een groep wel- xr, "\7~ckl pen volgens de regelen van de kunst slui- I y 1.3.2f2f0Il IR V G1SGR pend de begeerde posities om de ring had I bereikt greep even later de leiding toch I maar in. Vele mensen op de eerste rijen Optocht in IJmuiden-Oost van de hoofdtribune waren toen al weg- gegaan, omdat ze niets konden zien. Een De Oranjevereniging IJmuiden-Oost or- kleine dissonant, veroorzaakt door een ganiseert ter gelegenheid van de verlo- veel grotere belangstelling dan men ha ving van prinses Beatrix en de heer Claus verwacht. von Amsberg voor vanavond een op- Deze grote belangstelling betekend tocht. Een plaatselijk muziekkorps zal echter in elk geval dat de opbrengst zeer hieraan medewerking verlenen. Een aan- groot was hetgeen een weltome verster- ir; k 1 _n tal sport en jeugdverenigingen is aange- king van de kas van de samenwer [f] Q0 y lSIIüï Gil Op ZCG zocht om gezamenlijk een tocht te ma- kinderorganisaties betekende. Het H ken door IJmuiden-oost. De groepen zul- dorpse circus speelt altijd voor liefdadige len worden opgesteld op het Tiberius- doeleinden: al een jaar of zes treedt men plein, voor het station, tussen 19.30 en overal op, en men heeft daardoor al veel Na de officiële bekendmaking van de verloving van prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg werd van alle openbare gebouwen in de gemeente Vel sen de vlag gehesen. Er liggen op het raadhuis te Velsen geen felicitatieregis- ters ter tekening. I 20.00'uur. Het vertrek is te 20.00 uur. Op de werf van de n.v. Koninklijke I ^a^het'orkesTVhe"Hikers, dat onder lei- Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen ^ing ston(f van de eminente slagwerker 1 1 A1 f a 1\ ^,4 rt Tl n I geld bijeengespeeld voor de arme kinde ren. Doordat er elk jaar kinderen weggaan en anderen bijkomen moet men wel hard trainen, maar aan het resultaat was gis teren te zien dat dit inderdaad gebeurt. Zeer veel steun had het ensemble daarbij is zaterdag om twaalf uur het derde vis- verwerkende motorkoelschip van een se rie van vier, bestemd voor Rusland, te water gelaten. De serie is bestemd voor messrs v/o Sudo-Import te Moskou. Het derde schip werd gedoopt met de naam I Frans Hals. De tewaterlating werd ver- I richt door mevrouw I. M. Gorokhova, echtgenote van de eerste ambassaderaad van de Russische ambassade in Neder land uit Den Haag. Op de wel wat winderige, maar zonnige zondag is het strand bij Wijk aan Zee en ook te IJmuiden weer flink in trek geweest. Duizenden hebben zich ook nu weer verpoosd aan de waterkant. Vooral in Beverwijk is het later op de dag nog druk geweest met het verkeer. Op diver se punten in de stad en ook bij de Vel- sertunnel heeft de politie tot gisteravond omstreeks negen uur het verkeer in goe de banen geleid. Er waren enkele botsin gen, maar de gevolgen daarvan beperk ten zich tot wat blikschade. Ernstige aan rijdingen hebben zich gelukkig niet voor gedaan. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 10.40, post- abonnees f 11.65. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE. Terwijl zaterdag een stormachtige wind de golven woest opzweepte, kreeg de dienstdoende hoofdagent van Politie L. Sparrius de melding binnen dat een Duit se toeriste, de 20-jarige Christel Zimmer uit Rheinhausen die met een vriendin en enkele vrienden een dagje aan het strand van IJmuiden vertoefde te ver de koken de zee was ingegaan, en sindsdien niet meer was gezien. Onmiddellijk kwamen de leden van de IJRB onder leiding van Teun Keur, de postcommandant, in actie. De heer Sparrius ging gekleed te water, om zo weinig mogelijk tijd te verlie zen, maar moest zich even later toch in badkleding steken, daar het onmogelijk bleek, gekleed tegen de metershoge gol ven in te zwemmen. Met een aantal mensen van de brigade werd ten slotte een poging gewaagd om voor paviljoen „Zeezicht" nogmaals zee te kiezen. Alhoewel de kokende zee, en zeer sterke stroming het bijna onmogelijk maakten, begaven zich een viertal zwem- Imers naar de plaats waar het meisje voor de laatste maal door het inmiddels talrijk geworden aantal toeschouwers was gezien. Hun pogingen hadden echter geen succes, daar het meisje inmiddels was af gedreven in de richting van de pier. Ternauwernood kon hoofdagent Sparrius Karei Jongejans redden, die een aanval kreeg van kramp. Door andere IJRB-'le- den werd het viertal door middel van een reddingslijn uit een zeer benarde positie verlost. Inmiddels hadden Teun Keur en Joke Zandvliet met de reddingsvlet zee geko zen. Joke Zandvliet vertelde ons na te rugkeer: „Het was geen pleziervaart, de ziedende golven slingerden de boot heen en weer alsof het een speelbal was. We maakten veel water, en telkens wanneer een grote golf onze buitenboordmotor in het water dompelde sloeg hij uit, zodat er opnieuw gestart moest worden. Op het laatst kregen wij zoveel water naar bin nen, dat de rand van de boot ongeveer gelijk met de golven kwam te liggen. Op een gegeven moment, toen wij de moed al hadden opgegeven om nog ooit iets van het meisje te ontdekken, zag ik haar hoofd tussen twee golven in opduiken. Haar gezicht was spierwit, en vertrokken van nagst. Hoe het mogelijk is dat iemand bijna een uur tegen die overmacht van water heeft kunnen vechten is ons een raadsel. We wisten met de boot vlakbij haar te komen, en Teun kon haar grij pen. Ze raakte vrijwel onmiddellijk buiten bewustzijn, maar na enkele minuten kwam ze gelukkig weer wat bij. De ster ke stroom en de harde, stormachtige wind hadden ons inmiddels naar de pier gedreven. Toen het strand in zicht kwam kreeg een laatste, grote golf het nog voor elkaar om de boot omver te werpen. Ijlings sprongen wij eruit, en konden met vereende krachten het meisje op vaste grond brengen. Het waren wel angstige ogenblikken geweest, maar het was het waard." Onder de goede handen van mej. A. 'Demmers van het plaatselijke Rode Kruis knapte de totaal uitgeputte en verkleum de Christel snel op. De ontboden arts H. Bel achtte overbrenging naar het zieken huis niet noodzakelijk. Het sterke gestel van het meisje was voldoende om haar weer snel op de been te brengen. Niet te ver in zee! Dit voorval wijst er weer op dat men zeer voorzichtig moet zijn met baden in zee. Een sterke stroming mede ver oorzaakt door de werkzaamheden aan de pier, is er de oorzaak van dat vele men sen die zich te ver in zee wagen zeker met een harde wind in ernstige moei lijkheden kunnen geraken. Oppassen op uw eigen èn andere levens is dus de bood schap. Het afgelopen weekend heeft dit weer voldoende bewezen. Enerzijds uit noodzaak, anderzijds als vrijetijdsbesteding bouwt de heer Terp stra aan de Albert Verweylaan te Drie huis zijn eigen woning. De heer Terpstra, die bij de gemeente Velsen als bouwkun dige werkzaam is, heeft zelf de bouwteke ningen vervaardigd. Met zijn vrouw, schoonvader en drie andere familieleden wordt elk vrij uur aan het huis gebouwd en men hoopt tegen het eind van dit jaar de nieuwe woning te betrekken. Scheveningse visrokers, die het beu wa ren keer op keer te worden bestolen, zijn 's nachts naast dé deur van de koelcel op wacht gaan zitten en hebben prompt een palingdief in de kraag gegrepen. Het bleek een 22-jarige varensgezel, die aan de politie werd overgeleverd. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Emsland van Felixtowe; Pial, Lowestoft; Labotas, San tander; Toner, Londen, voor IJmuiden; Waver- stroom, Goole; Editha, Shoreham; Ishevskles, Xpila, Velsen; Castel, Felice, Le Havre; Pa- naghia, Kounistra, Port Arthur; Gazelle, Ro chester, Koog a/d Zaan; Janecke Reed, Bremen; Ceta, Londen; Graveland, Hamburg: Jean-E., Londen; Spes, Swinemunde, IJmuiden; British Loyalty, Abadan; Hoc Vinces, Londen; Elisa beth, Berwick; Buka, Londen; Netherlands Coast, Newcastle; Sydvest Poole, IJmuiden; Zuidpool, Grimsby. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Vanda, van Goole; Stadersand, Ipswich; St. Philippe, Duin kerken; Lovesteyn, Helsingborg; Hontestroom. Hull; Mare Liberum, Dagenham; Dongeborg, Is- naess; Zaankerk, Barcelona; Vogtkand, Antwer pen; Annekerk, Antwerpen; Minos, Kopenhagen; Ittersum, Savannah; Perso, Baie Comeau; Strabo, Aarhus; Porjus, Lulea, voor IJmuiden; Hadjih Agus Salim, Port Said; Kaap Falga, Rundvik; Mario. Par; Theano, Dublin; Wolf gang Russ, Quebec; Vormann Rass, Hamburg. IJmuiden; Lingeborg, Tunadal; Melrose, Grange mouth; Heerengracht, Hamina; Oostenburgh, Stockholm. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Hunter, naar Londen; Baden, Oslo; Alouette, Londen; Teunika, Londen, van Zaandam; Radjah, Ham burg; Hinde, Londen; Borelly, Helsingborg, IJ muiden; Saima Dan, Barcelona, IJmuiden; Eoas, Bremen; Zaanstroom, Leith; Bram, Lon den; Bruse, Oslo; Tro, Malmö; Fenja, Dan, Porto Cabello; Tarpenbek, Bordeaux; Hedwig Luen- sted, Stockholm; Overijsel, Bremen; Adrastus, Hamburg; Palamedes, Bremen; Mariekerk, Londen Zondag vertrokken uit IJmuiden: Merweborg, naar Stade; Dinkelstroom, Londen; Vliestroom, Sheerness; IJstroom, Shoreham; Isigny, Le Havre; Friedel Rablerr, Svendsborg; Spaarne- stroom, Huil; Byfjord, Equador; Tostero, Lulea, van IJmuiden; Castel Felice, Le Havre. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Moray Firth 4, van Swansea; Gerd Wiskov, Lidkoeping; Hannes Luenstedt, Oxelosund. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). I Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: heilbot 4,703,40, tarbot 5,70—5,40, grote tong 6,81—6,36, groot middel tong 5,71—5,36, kleinmiddel tong 7— 6,59, tong I 8,16—7,59, tong II 6,39—6,59, zalm 1 05 50 Per 125 kilogram: grote kabeljauw 136—96, middel kabeljauw 114—68, grote koolvis.81fcr-7S., middel koolvis 55—37,50, grote leng 65—62, grote wolf 112. Per tien stuks: grote kabeljauw 110—96, middel kabeljauw 6049. Per stuk: kreeft 18. Per 50 kilogram: jumbo's 51, grote schelvis 33—28, middel schelvis 36—26, kleinmiddel schelvis 28—22,50, schelvis I 29—18,50, schelvis 11 23—15, schelvis III 18, gul I 32—24, gul II 22—16, gul III 17—15, grote en middel schol 8052, kleinmiddel en schol I 6248, schol II 6147, schol III 35—28, koolvis een 20—17,50, koolvis II 16—15, schar 31—17, poon 37, haal 228,50, gestripte wijting 2515, dichte wij ting 1210,40, haring 40, makreel 2822, tarbot 240—180, kleine wolf 46, kleine heilbot 130, kleine rode poon 50—25 en roodbaars 21—18. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond heden morgen uit: 900 kisten schelvis, 200 wijting, 350 gul en kabeljauw, 700 koolvis, 300 toters, 160 kleine kistjes haring, 500 makreel, 150 kleine kistjes makreel, 10 schol en 300 stijve kabeljauwen. Harlngaanvoer en -prijzen KW 59 113, KW 80 130 en KW 43 128 kantjes. Kleine maatjesharing van 58 tot 89, grote van 92 tot 126 en steurharing 124 gulden per ksntjs In IJmuiden zijn maandagmorgen, door 69 vaartuigen, aangevoerd: 10.990 kisten vis, 8000 kilogram tong en 230 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 1920 kisten schelvis, 430 wijting, 210 gul en kabeljauw, 3680 torregul- len, 3060 koolvis, 75 haring, 150 kleine kistjes haring, 305 makreel, 930 schol, 30 tarbot, 25 roodbaars, IS hake, 70 haai en 180 varia. In Ootmarsum is een jeugdige brom fietser in volle vaart uit de bocht gevlo gen. Zijn duopassagiere, de veertienjarig# |J. G. Arends, werd levensgevaarlijk ge wond in een etalage aangetroffen. De ze ventienjarige jongen, een broer van het [meisje, trof men aan op een balustrade voor de winkelruit. Hij was ernstig aan het hoofd gewond. Aan het zondag in het Kennemer Thea ter te Beverwjk gehouden twintigste aardbeien-bridgeconcours van Sans Atout hebben 240 dames en heren deelgenomen, een record. De voorzitter, de heer Ph. van Groningen, reikte omstreeks zes uur zon dagavond de prijzen uit. De wisselplak was voor de Schildersbuurt in Zaandam, met 199 punten. Tweede werd Sans Atout 2, Beverwijk, met 190 punten; derde Sans Atout 1, Be verwijk, met 185,5 pt. en vierde ABC uit Amsterdam, met 181 punten. De prijs voor de grootste vereniging ging naar ABC Amsterdam terwijl de Schildersbuurt Zaandam de prijs voor de verst komende vereniging ontving. De prijs voor het verst komende paar was voor de familie Van de Burg uit Arn hem. De V.V.V.-kaartendoos ging naar de heer Toet en mevrouw Cijck uit Den Haag, die het hoogste aantal punten (45.5) behaalden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5