Van Espen rukte op naar tweede plaats Woedend publiek aan finish Ploeg Van Looy - met winnaar Seis - de grootste triomfator Rondecijfers Stöve-Krocké in de kwartfinales Smith-Turner uitgeschakeld Damesdubbel in Wimbledon Harry Steevens de groene trui was niet ondanks tevreden I Rondecijfers Tour 2 Van de Kerkhoven heroverde trui op Felice Gimondi Wolfshohl liet Poulidor ver achter zich Bela Guttman weer terug bij Benfica Okker-Groenman uit de strijd ORANJE WEER WINNAAR PLOEGENKLASSEMENT Wereldrecord op 6 mijl verbeterd DINSDAG 29 JUNI 1965 13 Raadsel Wolfshohl Van Espen op avontuur Mills en Lindgren samen door finish »jmijkt (Van een speciale verslaggever) „Die heeft nooit geweten hoe hard hij wel kan fietsen", had mecanicien Jo Hulshof na de etappezege van Cees van Espen zaterdag in Chateaulin gezegd. Het kan mogelijk zijn en in dat geval moet die overwinning de lange Arnhemmer de ogen hebben geopend. Want op de zevende dag van de Ronde van Frankrijk in de in stromende regen gereden etappe van La Boule naar de pittoreske vissersplaats aan de Atlantische kust, ging Van Espen mee in de goede ont snapping, bereikte in een chaotische finish een prachtige vijfde plaats en steeg in het algemeen klassement naar de tweede plaats achter de nieuwe leider Bernard van de Kerkhove. Slechts 1 minuut en 1 seconde scheidden an Espen nog van een gele trui en het mag aannemelijk worden geacht dat hij vandaag in de rit naar Bordeaux, de laatste vlakke etappe naar de Pyreneeën, zal trachtten dit kleinood te bemachtigen. De grote verliezers van deze ondanks de ongunstige weersomstandigheden met een gemiddelde van ruim 43 km gereden etappe waren de Italianen, die niet één man in de kopgroep hadden en het leiderschap van Gimondi onder de stormloop van de „alliantie" moesten prijs geven. De ranke Italiaan, die bij de tegenaanval alleen werkelijke steun van Adorni ont ving, eindigde teleurgesteld in het grote peloton, dat met een achterstand van viereneenhalve minuut op de negen vluchters, van wie Ward Seis zijn eerste etappezege behaalde, over de eindstreep ging. Het betekende dat Gimondi zijn op de derde dag op Bernard van de Kerkhove veroverde gele trui weer aan de Belg moest afstaan. Deze immers had met een achterstand van 2.20 sec. de tweede positie na de Italiaan ingenomen. Gi mondi zakte zelfs naar de vierde plaats terug, want ook Gilbert Desmet 1 ging hem in de klassering voorbij. De vlucht van de negen kostte ook onze landgenoten Jan Janssen, Arie den Har- tog en Kees Haast enkele plaatsen, maar daartegenover staat dat Gerben Karsten, die in een jachtgroep op 2 min. 45 achter Ward Seis naar de tiende plaats spurtte, in de algemene klassering de sprong van de 31ste naar de 15de plaats maakte. Een van de grote raadsels van deze dag was de houding van de Duitser Rolf Wolfshohl, die achter Ward Seis en Staf Desmet als derde eindigde. Want door de grote winst ging hij zijn ploegmakker en favoriet voor de eindzege Raymond Pou lidor ruimschoots voorbij. Wolfshohl blijft star en stijf volhouden dat zijn grote acti viteit van vandaag alleen maar bedoeld was om de nederlaag van de Italianen te helpen bewerkstelligen en dat het plan te voren tezamen met Poulidor was uitge stippeld. Maar de volgers geloven Wolfs hohl zo maar niet op zijn woord ook al probeert hij nog zo overtuigend te be weren, dat hij helemaal voor Poulidor rijdt. Men herinnert zich maar al te goed de affaire uit de ronde van Spanje toen Wolfshohl dezelfde Poulidor uit de lei derstrui reed en de zege in de Vuelta wegsleepte. Dat de Italianen zwaar op de proef werden gesteld, staat wel vast, want al dadelijk na het vertrek werd een offen sief tegen hen geopend door ondermeer Anglade, Henk Nijdam, Frangois Mahé, Frans Brands, Willy Bocklandt en Wolfshohl. Het duurde slechts kort maar Gimondi en zijn makkers kregen geen rust want binnen zes kilometers hadden zij ook Poulidor moeten terughalen, die met o.a. Jean Claude Lefèbre en Frans Aerenhouts aan de haal was gegaan. Toen gingen Poulidor en Wolfshohl samen een keer op pad met Bas Maliepaard en de immer actieve Brands, gevolgd door Mot- ZEVENDE ETAPPE 1. Seis (Belg-Marlen) 5.04.47 met bon. 5.03.47; 2. Gustave Desmet (Belg-De Kimpe) 5.04.47 met bon. 5.04.17; 3. Wolfshohl (Dld.-Magne) z.t.; 4. G. Desmet I (Belg-De Klmpe) z.t.; 5. Van Espen (Ned.-Pellenaars) z.t.; fi. Otano (Spapje-Pla. Sanchls) z.t.; 7. Van de Kerk hove (Belg-Marlen) z.t.; 8. Lefebvre (Fr.-De Muer) z.t.; 10. Karstens (Ned.-Pellenaars) 5.07.30; 11. Ronchinl (It.-Pezzi) z.t.; 12. Denson (G.B.-Geminiani) z.t.; 13. Gomez del Moral (Sp.-Langarica) z.t.; 14. Mendlburu (Sp.-Pla. Sanchis) 5.07.32; 15. Stevens (Belg-Marien) 5.09.09; 16. Reybroeck (Belg-Driessens) 5.09.17; 17. Van Coningsloo (Belg-Plaud) z.t.; 18. Et- chevarria (Sp.-Langarica) z.t.; 19. Den Hartog (Ned.-Geminiani) z.t. Alle andere Nederlan ders ln het peloton in de tijd van 5.09.17. Algemeen klassement; 1. Van de Kerkhove (Belg-Marien) 37.48.15; 2. Van Espen op 1.01; 3, G. Desmet I (Belg-De Kimpe) op 1.56; 4. Gimondi (It.-Pezzi) op 2.10; 5. Wolfshohl (Dld.-Magne) op 3.04; 6. Otano (Sp.-Pla. Sanchls) op 4.58; 7. Adorni (It.-Pezzi) op 4.59; 8, Bracke (Belg-Plaud) op 5.07; 9. Poulidor (Fr.-Magne) op 5.16; 10. Gustave Desmet (Belg-De Kimpe) op 5.25; 11. Stevens (Belg- De Muer) op 5.34; 12. Ex aequo Janssen op 5.39; Den Hartog z.t.; 14. Haast op 5.59; 15. Karstens op 6.18; 16. Monty (Belg-De Muer) op 6.19; 17. Pingeon (Fr.-Plaud) op 6.19; 18. Planckaert (Belg-Marien) op 6.10; 19. Duez (Fr.-Plaud) op 6.48; 20. Van Looy (Belg- Marien) op 6.53; 21. Anglade (Fr.De Muer) op 7.43; 30. Geldermans op 7.49; 43. De Roo op 8.42; 46. Wouters op 8.47; 51. Maliepaard op 9.00; 57. Nijdam op 9.20; 63. Lute op 10.14; 81. Harings op 11.39; 94. Van Dongen op 14.30; 101. De Haan op 16.11; 118. Post op 22.23. Puntenklassement; 1. Reybroeck (Belg) 54 pnt.; 2. Gimondi (It.) 53 pnt.; 3. Seis (Belg) 49 pnt.; 4. Van de Kerkhove 46 pnt.; 5. Bouc- quet (Belg) 36 pnt.; 6. Janssen 35 pnt.; 7. De Roo 35 pnt.; 8. Van Espen 32 pnt.; 14 Van Dongen 28 pnt. Dagploegenklassement: 1. Marien 15.18.43; 2. De Kimpe 15.18.51; 3. Langarica 15.21.34; 4. Pellenaars 15.21.34. Algemeen ploegenklassement: 1. Marien 113.32.21; 2. Pellenaars 113.35.14; 3. De Muer 113.38.02; 4. De Kimpe 113.38.53. ta en Jo de Roo. En zo ging het door. Het resultaat was, dat het tempo onge lofelijk hoog bleef ondanks de gestaag neervallende regen. Maar nog steeds hadden de Italianen het juiste antwoord. Het was voor hen echter wellicht een complete verrassing toen Cees van Espen na 92 km. alleen op avontuur ging en zes kilometer lang niet bereid was om ook maar een centi meter van zijn winst prijs te geven. Er moest tenslotte een groep van 22 man onder leiding van Gimondi aan te pas ko men om hem te temmen. Van Espen had nu echter de vrijheid geroken en toog na de hergroepering on middellijk weer op pad, samen met Ward Seis. In deze vlucht,7 de beslissende, gin gen Wolfshohl, de- Belgen StafDesmet, Gilbert Desmet 1 en Bernard van de Kerkhove, de Fransman Lefèbre en de Spanjaarden Otano en Elorsa mee. Over een afstand van vier kilometer bevochten zij een winst van 20 seconden op de hevig tegensputterende Italianen, die de hulp kregen van de ploeggenoten van Peter Post. Maar hun tegenstand baatte dit maal niet meer. Want de ploegen die mannen in de kopgroep hadden deden evenzeer hun best om het tempo te druk ken en dat lukte wonderwel. Door de Nederlandse kolonie ging een schok toen de Arnhemmer in de straten van Lucon (168 km.) in een bocht onder uit ging. Men herademde toen bleek, dat Van Espen slechts enkele onbeduidende schaafwondjes had opgelopen en onmid dellijk het contact met de vluchtgroep had hersteld. Hierna kwam de ommekeer, Het begon steeds harder te regenen en daardoor kwam de kleine kopgroep op de smalle bochtige wegen in het voordeel Langzaam liep de voorsprong weer op tot twee minuten en toen gaf Gimondi zich gewonnen. Na 185 km konden er opnieuw vijf mam nen in de vrije ruimte gaan, de Brit Denson, Gerben Karstens, de Spanjaar den Mindiburu en Gomez del Moral en van Gimondi's geteisterde formatie alleen Ronqini als controleur. In de laatste der tig kilometer groeiden de verschillen tus sen de drie groepen steeds meer aan. De nederlaag van de Italianen was compleet. Voor de Nederlandse volgers was nu al leen nog de vraag belangrijk of Van Es pen als zaterdag opnieuw tegen het einde zou kunnen ontsnappen aan de aandacht van zijn vluchtmakkers. Die vraag werd afdoende beantwoord op het smalle weg getje buiten het wielerstadion waar in al lerijl een primitieve finish was geïmpro viseerd: Van Espen had na zijn val in Lucon niet meer durven demarreren en werd vijfde achter de op gemakkelijke wijze triomferende Seis. Door een enorme hoosbui is de aan komst van de zevende etappe in La Ro- Rochelle een chaos geworden. De renners waren al aan de laatste 20 km. bezig toen de leiding het besluit moest nemen om de aankomst niet op het betonnen wielerbaantje te laten geschieden maar vlak buiten het sportpark op een smalle weg. In allerijl werd daar een podium ge ïmproviseerd voor de aankomst commis sarissen maar men slaagde er niet in ook nog een finishdoek aan te brengen. Een ijverige plaatselijke official dook daarom ergens een rode vlag op en ging daarmee boven de ijlings getrokken krijt streep staan zwaaien toen de kop van de karavaan in zicht kwam. Als eerste stoof de wagen met Jacques Goddet over de meet en toen de Tourdirecteur de rode vlag zag verschoot hij van schrik. Een rode vlag immers geeft in de Tour de France de plaats aan waar de laatste kilometer begint. Daarom rukte Goddet zijn goedwillende landgenoot het dundoek uit de hand en vroeg naar een nationale vlag. Die was er niet. Toen herinnerde de Tourdirecteur zich iets. Hij dook in de bagageruimte van zijn auto en haalde daaruit een veelkleurige paraplu. Met dit wapen in de hand stond hij even later in de stromende regen gereed om de ren ners binnen te loodsen. Het was overigens allemaal drukte om niets want toen de coureurs arriveerden hadden hulpvaardi gen toch nog een finishdoek weten te im proviseren. In het stadion wachtten honderden in woners van La Rochelle op de binnen komst van de Tour de France. Zij kregen alleen etappewinnaar Ward Seis en de nieuwe drager van de gele trui Bernard van de Kerkhove te zien, die dwars over het middenveld kwamen aanrijden om hun huldiging te ondergaan. Maar de gro te azen bleven buiten het stadion en dat namen de bezoekers die, zich bekocht voelden, niet. Zij hieven een fluitconcert aan en bestormden de piste. Maar een maal daar aangekomen maakten allen zich weer snel uit de voeten want op de pelouse sopte het overvloedig gevallen re genwater tot aan de enkels. Als opvolger van Elek Schwartz bij de Portugese voetbalclub Benfica is voor het seizoen 1965/66 de Hongaar Bela Gutt man gecontracteerd. Guttman was al eerder Benfica's coach n.l. in de seizoe nen 1960/61 en 1961/62. BenLca zege vierde toen ónder Guttmans leiding twee maal in het Europese bekertoernooi. Het secretariaat van de Europese Voet bal Unie (UEFA) in Zürich heeft maan dag uit Kiev een telegram ontvangen waarin wordt aangekondigd dat Dynamo Kiev, winnaar van de Russische beker competitie, zal deelnemen aan het komen de toernooi om de Europa Cup voor be kerwinnaars. Het is de eerste maal dat een Russische ploeg zich heeft aangemeld voor een toernooi voor clubteams om een Europese beker. Cees van Espen, op de tweede plaats, houdt Bernard v. d. Kerkhoven, die het kopgroepje leidt, goed in de gaten. mam Wimbledon's tweede week is ingezet met enkele goede Nederlandse resultaten. Een volgepakte tribune bij baan twee zag een goede en levendige damesdubbel, waarin Betty Stöve en Elly Krocké na een harde en langdurige strijd met wisselen de kansen van de Amerikaantjes Juta Bricka en Mirjam Eissel wonnen. Het grillige score-verloop eindigde op 4-6, 6-3, 11-9 voor de dolgelukkige Betty en Elly, die daardoor in de kwartfina les mogen uitkomen tegen de Braziliaans- Amerikaanse combinatie Mario Bueno- Billie Jean Moffitt. Maria en Billie zijn als nieuw paar onmiddellijk als nummer twee geplaatst en zij gelden sedert maandagmiddag ook als favorieten voor de titel, omdat de als eerste geplaatste kampioenen Margaret Smith en Lesley Turner door de Francaises Durr en Xief- frig in twee sets (6-4, 6-4) werden uit geschakeld. Deze nederlaag van de ster ke Australische dames was de grootste verrassing van deze zomerse zevende toernooidag. Ook Trudy Groenman en Els Spruyt kwamen in het dames dubbelspel een ron de verder door een moeilijke drie sets zege op de Italiaanse dames Lea Perico- li en Sylvana Lazzarino (8-6, 3-6, 8-6), maar voor een plaats in de kwartfinales zal dit tweetal eerst nog moeten winnen van het charmante Duitse dubbel Edda Buding-Helga Schultze. De dag eindigde voor Nederland jam mer genoeg teleurstellend. Tom Okker en Trudy Groenman, die vorig jaar voor de sensatie zorgden door via een overwin ning op Maria Bueno en Bob Hewitt de halve finales van het gemengd dubbel spel te bereiken, werden in hun eerste partij, die tegen het Australische paar Sharpe-Lesh, met 12-14, 97, 64 ver slagen. De combinatie klopte dit keer niet. De Groningse Trudy sleelde onzeker, had weinig touch en Tom Okker moest het te veel allen doen. Daardoor liet hij zich bijna van zelfsprekend verleiden tot geforceerd spel en in de beslissende set verloor hij tweemaal zijn anders zo ijzersterke ser vice. Betty Stöve en Elly Krocké hebben zeer goed gespeeld. Na 6-4 voor de ranke Amerikaantjes kwam het stevige Neder landse duo met gaaf tennis voor de dag. Betty Stöve serveerde goed en maakte ook goed af, Elly was in haar netspel iets minder zeker, maar deed in het ach terveld zoveel prachtige dingen, dat Bri cka en Eisel geen doorbraak konden for- (Van een speciale verslaggever) „Het zit me toch niet lekker. Het lijkt wel of ik geen rit mag winnen". Harry Steevens, hoewel verheugd omdat hij in de rit naar La Rochelle eindelijk de groene trui had veroverd, was toch nog niet voor 100 percent tevreden. En dat was begrijpelijk. Voor de tweede maal Harry Steevens (links) veroverde de groene trui in de ronde van de Toekomst. Hier voert hij de kop groep aan. in successie en voor de derde maal in totaal was hem een ritzege ontgaan, die binnen zijn bereik lag. Hier, op het knusse wielerbaantje van La Rochelle had zo juist de 21-jarige Spanjaard Do mingo Peruana de illusies van Steevens verstoord. De „witte" maakte zich ech ter geen verwijten. „Ik heb geen fout gemaakt in de sprint. Die Spanjool was eenvoudig te rap. Normaal versla ik hem denkelijk wel, maar nu was hij fris, om dat hij steeds in de kopgroep van ach teren had gereden, terwijl ik met nog een paar jongens het zware werk op moest knappen. Ik kwam net een wiel tekort. Jammer". Inderdaad, Jammer, want Steevens, de laatste dagen bijzonder agressief, de Nederlandse „franctireurs" worden trou wens toch alom gevreesd in de Tour karavaan zou met een overwinning ze ker niet te ruim beloond zijn geweest. Al leen al de indrukwekkende manier waarop hij als laatste 79 km voor het einde naar een inmiddels reeds uit negen renners be staande kopgroep toesprong, gaf hem daar reeds recht op. In een enorme rush maak te de Limburger binnen enkele kilometers het gat dicht tussen kopgroep en peloton, zoals Bernard Guyot, de winnaar van de dag tevoren, dat even eerder ook had ge daan. De kenners knikten waarderend bij het zien van de opmars van de gevleugel de Nederlander; dit was klasse, grote klasse. In de kopgroep waarbij Steevens zich dus met nog bijna 80 km te rijden aan sloot, vond de Nederlandse kopman de steun van zijn ploegmakker Karei Leij ten, dier reeds vanaf het begin (113 km na de start) bijwas. Evenals de Duit ser Jonhnke, de Brit Addy, de Scandina- viërs Gosta Petterson en Hojlund, de Ita lianen Albonetto en Michelotto (de laat ste zou later terugvallen) en de Span jaard Perurenna had Leijten reeds 27 km zware inspanningen moeten leveren om de strijd tegen het peloton, waarin vooral de Belgen die de slag totaal hadden ge mist zich danig roerden, te kunnen win nen. Voorlopig was dat gelukt, maar de dreiging bleef want het verschil liep maar uiterst langzaam op en de leiders sla; den er niet in buiten schootsafstand te ge raken. Voor de derde maal in successie won de oranjeploeg het dagploegenklassement en als de mannen van Jefke Janssens na de eerste dagen niet enkele minuten waren achtergeraakt, zouden zij nu ze ker een betere plats in de algemene rangschikking innemen dan de beschei den vijfde positie, die zij nu bekleden. ACHTSTE ETAPPE 1. Perurrena (Sp.) 5.12.06 met bon. 5.11.36; 2. Harry Steevens z.t. met bon. 5.11.51; 3. Addv (G.B.); 4. Hojlund (Zw.-Den.); 5. Ber nard Guyot (Fr.); 6. Albonetti (It.); 7. Johnk (Did.); 8. S. Petterson (Zw.-Den.); 9. Leijten, allen dezelfde tijd 5.12.06; 10. Schepers 5.12.23; 11. Stojev (Buig.) 5.12.29; 12. West (G.B.); 13. Surla (Sp.); 14. Bilic (Joegosl.); 15. Bobekot (Buig.); 18. Ottenbros; 23. Lute: 28. Hoogland; 70. Beugels, allen dezelfde tijd 5.12.29. Algemeen klassement: 1. De Locht (Belg.) 35.29.51; 2. Furlan (Oost) op 1.02; 3. Steevens op 2.26; 4. Peffgen (Did.) op 2.51; 5. Marine (Sp.) op 2.56; 6. Herger (Zwits.) op 3.05; 7. Suria (Sp.) op 3.07; 8. Rodriguez (Sp.) op 3.21; 9. Delvatel (Belg) op 3.31; 10. Grosskost (Fr.) op 3.33; 11. Van Cauwenberghe (Belg) op 3.49; 12. Beugels op 3.57; 22. Leijten op 6.41; 23 Lute op 6.48. Puntenklassement: 1. Steevens 69 pnt.; 2. Guyot (Fr.) 53 pnt.; 3. Anni (It.) 53 pnt.; 7. Leijten 37 pnt. Dagploegenklassement: 1. Nederland 15.36.35 2. Denemarken 15.36.41; 3. Spanje 15.37.04; 4. Frankrijk 15.37.04; 5. Groot Brittannië 15.37.04. Algemeen ploegenklassement: 1. Spanje 106.39.49; 2. Polen 106.33.23 3. Frankrijk 106.33.23 4. België 106.37.30; 5 Nederland 106.39.52 ceren. Toen de vermoeide Juta Bricka zij had al met succes voor een plaats in kwartfinales enkelspel gevochten haai service verloor, was de tweede set een prooi voor het Nederlandse tweetal (6-3). De beslissende set bracht zeer attractief, spannend en vaak bijzonder goed tennis. De Nederlandse meisjes kwamen na een nieuwe doorbraak op de service van Juta Bricka op 3-1 en 4-2, maar toen Elly Krocké haar service verloor werd het 4-5. De sensaties die luide reacties van het enthousiaste publiek ontlokten, kwa men na 5-5. Bricka won haar service na 15-40: 5-6. Daarna kregen de Amerikaan se meisjes op de service van Betty Stöve bij 6-7 twee matchpunten, die beide ver loren gingen. Dit gaf de burger moed, al werd de kans op 9-8 nog niet benut. Maar na een verloren service van Bricka, die de stand op 10-9 bracht, werd de service game van Elly Krocké de winnende. Tom Okker begon met een overwinning in het toernooi om de AU England plate, het troosttoernooi voor spelers die in de eerste ronden zijn uitgeschakeld. Hij ver sloeg de Zuidafrikaan Brebnor met 10-8, 6-0. De acht krachtpatsers, die de kwart fi nales van het heren enkelspel hebben be reikt, hebben het elkaar niet cadeau ge geven. Emerson begon met een set ta verliezen van Diepraam, maar toonde daarna geen mededogen met de Zuidafri- kaanse speler: 4-6, 6-3, 6-1, 6-1. De Ameri kaan Ralston begon tegen zijn landge noot Riesen met 18 dubbel fouten alvo rens hij na 3-6, 2-6 in zijn normale spel kwam en verder met 6-4, 6-2, 6-2 won. Drysdale, Zuidafrika's nummer een, ver- loor ook al zijn eerste set. De atleet Al lan Fox bracht die met 6-4 op zijn naam Drysdale won tenslotte imponerend met drie love-games (12 punten achtereen): 4-6, 6-2, 7-5, 7-5. Fred Stolle had 24 games nodig om tegen de levendige Dsuna het initiatief te nemen. De Mexicaan won de eerste set met 13-11 en velen dachten dat de partij de gehele middag zou gaan duren, maar het po- wer-play van de lange Australiër was toch te sterk voor de variatie van de donkere Rafel die tenslotte werd geklopt: 11-13, 6-3, 6-1 en 6-1. De halve finales van woensdag zijn: Emerson-Ralston., Drysdale-Stolle. De belangrijkste uitslagen dames en kelspel waren: Margaret Smith (Austr)- Mclennan (GB) 6-2 6-1, Billie Jean Mof fitt (VS)-Robyn Lesh (Austr) 6-2 6-0, Nan cy Richey (VS)-Joyce Williams (GB)6-0 6-3, Lesley Turner (Austr)-Lea Pericoli (IT) 6-0 6-4, Jane Albert VS)-Francoise Durr (FR) 6-4 7-5, Christine Truman (GB)-Julie Heldman (VS) 3-6, 6-2, 6-3. Op de tweede dag van de Amerikaan- atletiekkampioenschappen, die in San Diego zijn voortgezet hebben de Amerika nen Bill Mills en Gerry Lindgren het we reldrecord op de zes mijl verbeterd en gebracht op 27 minuten 11.6 seconden. Het tweetal, dat bijna gelijktijdig over de eindstreep kwam, stelde daarmee het wereldrecord van de Australiër Ron Clar ke, die op 17 december 1963 in Melbourne 27.17.6 liep, precies zes seconden scher per. De ruim 15.000 toeschouwers hebben verder enkele opwindende races gezien. Zo versloeg de jonge Jim Ryun, de twee voudige Olympische kampioen Peter Snell op de mijl. Het was de tweede nederlaag van Snell op zijn Amerikaanse tournee. Twee weken geleden eindigde Snell als laatste in een race over een mijl in To ronto. De Nieuwzeelander had toen echter last van darmstoornissen. In San Diego liep Snell een voortreffelijke wedstrijd, hij was echter op het laatste stuk niet in slaat de fantastische eindspurt van de achttienjarige Ryun, die met 3.55.3 een nieuw Amerikaans record vestigde, te beantwoorden. Snell eindigde in 3.55.4 als tweede. se

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 13