Stichting „Beijnes Overbruggingsfonds heeft haar taak beëindigd 230 voormalige werknemers ontvangen nog f 548.- AGENDA 3 Smokkelaar riep hulp in van Rotterdamse rivierpolitie BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO r Geslaagd Visser aangespoeld Doden in het verkeer Jongens staken school in brand Juwelier beroofd in Rotterdam Inbrekers ruïneren een bedrijf in Den Bosch Wegpiraat aangehouden in Tilburg Nederland en Bulgarije „Suriname mag studiebeurzen intrekken" Honden, die Anita aanvielen, naar de staat Mooi zomerweer J 2 Half miljoen uitgekeerd Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Taak beëindigd f WEERRAPPORTEN Ié 1 UIIN5DAG 29 JUNI 1965 Zoals men zich wellicht zal herinneren was de n.v. Beijnes te Beverwijk in verband met de steeds toenemende concentratie in de wagonbouw in 1962 ge noodzaakt de produktie stop te zetten. Na onderhandelingen tussen de directie van Beijnes, de Verenigde Machinefabrieken en de vakorganisaties in de metaal industrie werd toen besloten met ingang van 1 juli 1962 de stichting „Beijnes' Overbruggingsfonds" in het leven te roepen, met als primaire bedoeling de materiële moeilijkheden, welke deze opheffing voor de personeelsleden ten ge volge zou hebben, zo goed mogelijk op te vangen. Voor dit doel werd door de n.v. Beijnes aan de stichting een bedrag van een half miljoen gulden uitgekeerd, welk kapitaal door rentevermeerdering uiteindelijk tot 545.000 is opgelopen. Deze stichting zal 1 juli 1965 ophouden te bestaan, nadat dezer dagen ruim vier honderd oud-Beij nes-werknemers nog een slotuitkering van 170,000,- in totaal zal zijn uitbetaald. Deze slotuitkering va rieert van 54,- tot 548,-, welk laatst genoemd bedrag ongeveer 230 voormalige personeelsleden zullen ontvangen die minstens tien jaar bij Beijnes in dienst zijn geweest en van wie naar de mening van het fondsbestuur mag worden aange nomen, dat zij hebben behoord tot de vas te kern van het bedrijf. Behalve deze 170.000.- werd tot 31 maart 1965 f 130.000.- aangewend voor aanvullende en volledige uitkeringen en betaalde het fonds voorts een bedrag van f 190.000.- voor lijfrenten voor minder va lide en boven 55-jarige werknemers. Ten slotte was een bedrag van f57.000.- ge moeid met de inkoop van pensioenrechten voor hen, die bij een andere onderneming in dienst zijn getreden. Het bestuur van de stichting, bestaande uit vertegenwoordigers van de directie van Beijnes en de werknemersorganisa ties, begon zijn taak in 1962 met het op stellen van algemene regels, volgens wel ke men tewerk diende te gaan. In totaal hebben het dagelijks en het stichtingsbe stuur eenendertig maal vergaderd; een vorm van samenwerking tussen een di rectie en vakorganisaties, welke in een fonds van een dergelijke omvang tot dus ver nog niet is voorgekomen. In dit op- c Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelcon cert door Klaas Bolt. Nieuwe Kerk, woensdag 21 u.: Concert door het Orchestre permanent de la So- ciété des Concerts Populaires uit Angers. Minerva Theater (Heemstede), woens dag en donderdag 20.15 u.: „Een luchtig zo meravondprogramma" door René Slees- wijk's Nederlandse Revue. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Jong en immoreel", 18 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „James Bond contra dr. No", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Operatie Hong Kong", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „The Goldrush", a.l. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Twee zijn schuldig", 18 j., woensdag geen filmvoor stellingen. Rembrandt, 14, 19 en 21.30 u.: „Kus me, ■"Éufferd", 14 f. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Fotomodellen en chantage", 18 j. Studio, 14,15, 19 en 21.15 u.: „De passa gier", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62); Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Grafisch werk van Wout van Heusden, tot 25 juli. Dagelijks geopend van 1017 u. en zondag van 13—17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79); Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10-12-30 u. en van 13.30-17 u.; zon- en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10-17 u.; zondags van 13-17 u. Tot 80 augustus. Vleeshal (Grote Markt): Nationale aqua riumexpositie „Aqua Terra". Dagelijks ge opend van 10-22 u. Tot 5 juli. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u en van 20-24 u. Expositie van tekeningen en grafiek van Jan Koning. Tot 1 juli. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13) Expositie van schilderijen aquarellen, tekeningen en etsen van di verse kunstenaars. Dagelijks van 1020 u. Tot 7 augustus. Bootzaal: „100 ambach ten van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 1020 u. Klassiek grammofoonpla- tenconcert van 2022.30 u. Dinsdag ge sloten. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan) Expositie van cultuur-historische diorama's. Dagelijks van 14-17 u. Tot 5 juli. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Beeldhouwwerken van Piet van Heerden en tekeningen en schilderijen van Wim Steyn. Dagelijks geopend van 9.30-18 u. en vrijdags ook van 19.30-22 u. Tot 1 juli. De Waag (Spaarne-Damstraat): Beeld houwwerken van Joosje Mulder, tekenin gen en aquarellen van Rudolf Brüyn. Da gelijks geopend van 12-17 u. Tot 5 juli. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9-18 u.; golfbaan tot 21 u. DIVERSEN Stadhuis Haarlem, woensdag 14 uur: Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Hoofddorp, woensdag 19.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer meer. Ruïne van Brederode (Santpoort): Tot half september: avondverlichting en ge- luidsbandweergave van muziek en poëzie „Van vroeger en nu'. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 25 juni). DINSDAG 29 JUNI City, 20 u.: „Politiepost Reeperbahn". Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. WOENSDAG 30 JUNI City, 20 u.: „Politiepost Reeperbahn". Raadhuis Velsen, 19.30 u.: Openbare gemeenteraadsvergadering. Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. Voorlichtingscentrum: „Stichting Rijn mond-Noordzeekanaal, Semafoorduin IJ- muiden; geopend voor individuele bezoe kers woensdag van 15-16 en zaterdag van 11.30-12.30 uur; voor 1 g'roejlërt aanOfagen bij de stichting Havengebouw, Amsterdam tél. 020-220665, of' Gemeentelijke Voor lichting Velsen, Raadhuis, tel. 4036. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur (jeugd); filiaal „Spaarnberg". Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 14 tot 17 uur (jeugd). R.-k.-Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. DINSDAG 29 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De butler". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Altijd op zaterdagavond". Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie geopend als maandag. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwjj k, openbare leeszaal en r.-k. leeszaal, geopend als maandag. Meerestein, openbare leeszaal en r.-k. leeszaal geopend als maandag. zicht dient dus van een unieke situatie te worden gesproken. Desondanks is de taak van het stich tingsbestuur stellig niet gemakkelijk ge weest, omdat vooral in het begin moest worden getracht in samenwerking met het Gewestelijk Arbeidsbureau zovel mo gelijk vrij gekomen werknemers bij ande re bedrijven onder te brengen. Doordat het bestuur steeds een nauw contact met hen heeft onderhouden, kan worden gecon cludeerd dat de meeste werknemers bij andere ondernemingen zijn geplaatst. Een groot deel van hen slaagde er zelf in een nieuwe werkkring te vinden en doordat ook Hoogovens talrijke voormalige perso neelsleden van Beijnes in het bedrijf heeft kunnen opnemen, behoefde nauwelijks één percent van het totaal deze streek te verlaten. Ook voor de moeilijk te plaat sen groep minder-valide werknemers, die voorheen bij Beijnes als volwaardige ar beiders werden behandeld, kon een bevre digende oplossing worden bereikt. Advertentie Soms kon men geen letter meer zien, de taak was te zwaar, maar de doorzetter haalde het. Dan moet het een goede beloning zijn, iets wat de moeite waard is. Een goed en modern horloge is het mooiste cadeau, wat u geven kunt. Onze wonderbare collectie is nu wel zeer mooi en modern. De beroemde merken CERTINA - PRISMA - INDUS - RENOVA en ZENTRA U weet het adviseert u goed GROTE HOUTSTRAAT 49 het huis met het carillon TELEFOON 2 00 49 HAARLEM Bij Egmond aan Zee is het lichaam aangespoeld van de twintigjarige visser M. Jansen uit Tholen. De omgekomen vis serszoon is op 16 juni in het Brouwers- havensegat overboord geslagen van de Tholen 10. In het drie-jarig bestaan van het fonds zijn alle beslissingen, zowel over princi piële zaken als over uitkeringen aan indi viduele personen tot stand gekomen, zon der dat het bestuur gebruik heeft gemaakt van de ingewikkelde stemmingsclausule uit de statuten. Ook kon de voor 1 juli 1965 vastgestelde liquidatie-datum worden aangehouden, omdat de taak van het be stuur tijdig is beëindigd. Voor eventuele moeilijke gevallen die zich in de toekomst nog zouden kunnen voordoen, zijn vol doende wettelijke regelingen aanwezig. Aldus zijn de werkzaamheden van de stichting „Beijnes' Overbruggingsfonds" voor de oud-personeelsleden van dit be drijf van grote betekenis geweest. Uit de reacties van hen trekt het bestuur dan ook gaarne de conclusie dat het zijn taak tot tevredenheid van alle betrokkenen heeft vervuld, hoewel men zich goed reali seert dat niet voor alle voormalige perso neelsleden van Beijnes een volledig bevre digende oplossing is bereikt. De 64-jarige landbouwer J. H. Lette- boer uit Almelo is gisteravond op zijn bromfiets bij het oversteken van de Van Rechteren Limpurgsingel ter hoogte van de Hofstraat aangereden door een auto. Hij was op slag dood. De 31-jarige Turkse gastarbeider Hus- seyn Erdogan, afkomstig uit het Turkse Sivas en vader van vier kinderen, is za terdag op de weg Deurningen-Weerselo verongelukt. De Turk had twee dagen te voren een motor gekocht. Voor enige landgenoten wilde hij een demonstratie geven op zijn nieuwe voertuig. Hij was al enkele malen hard heen en weer ge reden, toen hij op een gegeven moment een bocht niet meer kon nemen. In de berm van .de weg botste Hij tegen "twee C v: Ti r» iTfli - I VAi -X 'Vai" I palen. In het Dijkzigt-ziekenhuis in Rotterdam is de 44-jarige M. van Besooijen uit Am sterdam overleden aan de verwondingen, die hij in de nacht van zaterdag op zondag bij een verkeersongeval op de rijksweg 16 Dordrecht-Rotterdam had opgelopen. In de Marktstraat te Musselkanaal is de zevenjarige Roelfena Wubs uit deze gemeente met haar fiets onder een vrachtauto geraakt. Het meisje, dat op weg was naar school, was op slag dood. In het ziekenhuis te Erica is gisteravond overleden de 16-jarige H. Nijenkamp uit Emmen. De jongeman werd zondagavond in Erica zwaar gewond toen hij met zijn bromfiets werd aangereden door een per sonenauto. Het is gebleken dat twee zestienjarige jongens de brand hebben gesticht, die ruim een jaar geleden, op zondagavond 31 mei, een houten schoolgebouw aan de Jan Ligthartstraat in Rotterdam-zuid heeft verwoest. Aanvankelijk werd aange nomen dat blikseminslag de oorzaak was. De schade bedroeg meer dan een half miljoen gulden. Bij een nader onderzoek, dat de recher che van het politiebureau Sandelingplein instelde, werd een geblakerd geldkistje gevonden, dat was geforceerd. Later werd ook nog een schroevendraaier aangetrof fen, die kennelijk niet in de school thuis hoorde. Na langdurig speuren heeft de po litie twee Rotterdamse scholieren aange houden. In de vroege morgenuren van maandag is een inbraak gepleegd in een juweliers winkel aan de Korte Lijnbaan in Rotter dam. Met een zware ijzeren staaf is de ruit in de winkeldeur ingeslagen, waar door de inbrekers in de zaak konden ko men. De alarminstallatie begon te loeien maar daar trokken de inbrekers zich wei nig van aan. Zij waren met een gesto len auto de voor autoverkeer verbo den Lijnbaan in gereden en sloegen vlie gensvlug hun slag. Een toevallige voor bijganger kreeg door een van hen een pistool onder de neus gedrukt en nam de benen. Hij kon later de politie echter melden, dat de twee misdadigers onder ling Duits hadden gesproken. Een smokkelaar, die de hulp inroept van de Rotterdamse rivierpolitie, dat is een situatie, die zeldzaam is in de Rot terdamse haven. Maar de wijze waarop een collega-smokkelaar hem in de boot wilde nemen, was hem al te gortig. Van daar zijn merkwaardige stap. Het was een kwestie van oog om oog Bebin juni was de 26-jarige koopman te water A.V. bij hem gekomen met het plan voor een handeltje. Ze kenden el kaar al van een ander opzetje: de ver valsing van een partij whisky. „Ik ken de bakker van de Godavery, een Frans schip dat in de Merwehaven ligt", zo moet de koopman te water tot zijn col lega hebben gezegd. „Als we hem geld meegeven, kan hij voor ons een partij sigaretten uit Hamburg meebrengen".Sa men waren ze aan boord gegaan. V., die Frans sprak, deed het woord. De koop man verstond er praktisch niets van. Of hij alleen maar 3500.- aan de kok wilde meegeven. „En jij dan? vroeg hij nog aan zijn collega. Maar deze antwoordde: „mijn portie heb ik al eerder aan de bakker gegeven". Vorige week dinsdag kwam de Goda very terug in Rotterdam. Maar de kok had geen sigaretten meegebracht. Hij had het handeltje veel te link gevonden. Maar wat zei V? Als mijn maat aan boord komt, zeg je gewoon dat de douane in Bremerhaven de partij sigaretten in be slag heeft genomen. Geef mij die 3500.- maar, hier zijn 1000 frans voor jou". Het zelfde verhaal deed V aan zijn maat. Naar hun geld zouden ze kunnen fluiten. Eigenaar P van Opdorp van een meu belfabriekje in de zogenaamde Indische buurt een te goeder naam en faam bekend staahdbivijk iri Den Bosch heeft de moed opgegeven. Voor de tiende keer in vier maanden hebben inbrekers zijn be drijf annex showroom met een bezoek „vereerd". Gestolen is er niets, maar grote hoeveelheden meubels en materia len zijn goeddeels vernield door de inhoud van twee schuimblussers, die de onverla ten in de fabriek en showroom hebben leeggespoten. De schade van het laatste bezoek schat de moedeloze eigenaar op vijfduizend gulden. De heer Opdorp en zijn drie zoons, die bij het fabriekje nog een zestal model bungalows wilden inrichten, hebben hun toekomstplannen voorlopig opgegeven tot de naarstig speurende politie er eindelijk in geslaagd zal zijn de onverlaten in de kraag te pakken. De bakker bevestigde het, toen de col lega aan boord van het schip op verhaal ging. „Douane, douane, fini", was het enige wat hij er uitkreeg. „Dan ga ik naar de rivierpolitie", dreigde de maat die het zaakje toch niet vertrouwde. V probeerde zijn collega er nog van te weerhouden. Hij zou nog liever 2000.- kwijt zijn dan de politie te laten blijken van hun duistere praktijken, maar de koopman ging toch op onderzoek uit. Hij kwam aan de weet dat de Duitse douane helemaal geen sigaretten in beslag had genomen. Dat deed de deur dicht. De smokkelaar stapte naar de rivierpolitie en deed zijn verhaal. V werd van huis gehaald, maar hield aanvankelijk het verhaaltje over de misgelopen handel vol. Toen de rivierpolitie echter duidelijk liet merken er geen snars van te geloven, gaf V toe. „Het is zo", zei hij, „ik heb het geld. Als motief gaf hij op uit rancune te heb ben gehandeld. Hij had zijn maat eens een tip gegeven dat er in Antwerpen een handeltje in gouden ringen lag. Zijn maat zou er 7000.- aan hebben verdiend en hij zou wel recht hebben gehad op 1500.- tipgeld, maar er niets van hebben gekre gen. V en de Franse bakker zijn voor de officier van justitie geleid. Het geld is in beslag genomen. De politie in Tilburg heeft een 26-jarige man gearresteerd op verdenking van po ging tot doodslag. De man, die zonder vaste woon- of verblijfplaats is, wordt er van beschuldigd vrijdag 18 juni om streeks middernacht in Maastricht met zijn auto de 23-jarige bromfietser J. M. uit Amby te hebben aangereden en ruim vierhonderd meter te hebben meege sleurd. Daarbij heeft hij gepoogd door herhaaldelijk remmen en gas geven zich te ontdoen van het slachtoffer, dat be klemd zat. Dit is hem gelukt, toen hij tegen het trottoir reed. Daarna is hij met gedoofde lichten gevlucht. Het slachtoffer werd zwaar gewond. Nederland en Bulgarije hebben besloten hun diplomatieke betrekkingen te norma liseren. Binnenkort kan de benoeming tegemoet worden gezien van de heer J. B. Haver- kom van Rijswijk tot gezant te Sofia met als standplaats Boekarest. Tevens kan de benoeming worden verwacht van de heer W. Topentsjarow tot gezant van de Bulgaarse volksrepubliek in Den Haag met als standplaats Parijs. 274. Wie op dat moment van het jaar 1492 de oceaan had bevaren, zou een treurig schouwspel hebben gezien. Ach ter het trotse schip Santa Maria dobberde het goede schip Kokanje, met slaphan gende zeilen en vastgezet roer. Bram, Karo en Tutu waren de gevan genen van Columbus. Bij nader inzien had de ontdekkingsreiziger hen toch maar niet opgesloten, maar hij had duidelijk laten merken, dat hij geen gekscheren verstond. Bij de eerste de beste poging tot ver zet zal de straf verschrikkelijk zijn", had hij somber voorspeld. „Kielhalen is dan nog maar het begin". „Is dat je dank, dat ik je uit de zee- spinazie heb gehaald?" vroeg Bram. „Gaarne had ik dit vermeden, maar het kan niet anders", zei Columbus. „Ik kan niet toestaan, dat iemand anders dan ik Amerika ontdekt". Bram zweeg. Hij kon moeilijk vertel len, dat in de geschiedenisboekjes allang stond opgetekend, dat Columbus Amerika had ontdekt. Wie zou hem geloven, als hij zei, dat hij uit de twintigste eeuw kwam en reeds wist, hoe de reis zou aflopen, welke zij nu aan het maken waren? Het zou Bram trouwens weldra duide lijk worden, dat in de geschiedenisboek jes niet alles was verteld mi ALS IK NU &E LAMP UIT ELKAAR. NEEM EN ALUS ANDERSOM ERlN ZET( MOET A Lies DUIDELIJKER T6 'ZIEN zun, 1NPLAATS DAT ALLES VERDWIJNT DAAR HESSEN WE ONSTOVeNAARTJe— j EVEN PROBEREN - PST V OPIHHmNj L O HEEU DUlbetNK - IKHE6 t>US ZWART LICHT UIT66VOMOEN J Minister Biesheuvel: De maatregel van de Surinaamse rege ring tot intrekking van de verleende stu diebeurzen aan studenten, die zullen deel nemen aan het negende wereldjeugdfes- tival, is volgens het oordeel van de Ne derlandse regering niet in strijd met de normen van artikel 43 van het statuut voor het koninkrijk der Nederlanden. Ook al zouden de betrokken Surinaamse stu denten recht hebben op continuatie van een studiebeurs, dan kan zulk een recht niet geacht worden te behoren tot de fun damentele menselijke rechten en vrijhe den in de zin van genoemde bepaling van het statuut. Dit zegt de vice-minister-president, mr B. W. Biesheuvel, in antwoord op schrif telijke vragen van het Tweede Kamer lid, de heer Lankhorst (PSP). Indien de regering het aan in Neder land studerenden, die door de aangekon digde maatregel mochten worden getrof fen, alsnog mogelijk maakt hun studie te voltooien door hun een studiebeurs te ver strekken, zou daarmede de door de Suri naamse regering aangekondigde maatre gel in feite ongedaan worden gemaakt en het door laatstgenoemde regering te de zen gevoerde beleid worden doorkruist, zo zegt de heer Biesheuvel. De rechtbank te Breda heeft uitspraak gedaan in de zaak „Anita van Delft". De eigenaar van de drie honden, die op 9 november van het vorig jaar de driejari ge Anita deerlijk verminkten, werd ver oordeeld tot een voorwaarlijke gevange nisstraf van twee weken en een geldboe te van 100 gulden. Wegens het ontduiken van de hondebe lasting werd de Tilburger nog eens een geldboete van tien gulden opgelegd. Te vens gelastte de rechtbank de toewijzing van de drie honden aan de staat. De offi cier vorderde verleden week donderdag tijdens de behandeling de dood van de Duitse herder „Gruno". Deze werd door een deskundige als de mogelijke aanstich ter genoemd van het drama in de Klaver straat. Wat er met de honden zal gebeu ren wordt nu belist door de provinciale voedselcommissaris te Tilburg, de heer J. de Bekker. Deze beslissing zal waarschijn lijk te verwachten zijn nadat de appèl termijn in deze zaak, die twee weken be draagt, zal zijn verstreken. vwwwwtrwwwwvwwwwwwvwwwvwww VVWWAAAIVWWVVVWVWVWVWVWWVWWWIWWWWVWWI Het K.N.M.I. deelt 'mee:" Hoewel ons land zich nog voortdurend dicht bij een zone met hogedrukgebieden bevindt, is vanmorgen een zwak front via de Noordzee tot over ons land doorgedron gen. Het ging vergezeld van een zone met veel bewolking, maar daaruit viel geen regen van enige betekenis. Het front wordt gevolgd door een hogedrukgebied, dat over de Noordzee in de richting van ons land en Noord-Duitsland trekt. In ver band hiermede blijft het droog weer en kunnen morgen zonnige perioden worden verwacht, waarbij de middagtemperatu- ren wat hoger kunnen worden dan van daag. De hogedrukzone brengt op het vas teland van Europa over het algemeen droog en zonnig weer. Gebieden met on weersbuien treffen we echter aan boven Zuidwest-Frankrijk en boven de Balkan, waar zich kleine storingen in de hogere luchtlagen bevinden, aan de rand van het warmtegebied boven de Middellandse Zee. Maximum-temperaturen 00 c oo binnen- en buitenland. wind richt: d SS eB Neerslag: laatste 24 uur. Den Helder zwaar bew. n 17 0 Ypenburg geheel bew. wzw 20 0 Vlissingen licht bew. nw 19 0 Eelde zwaar bew. n 20 0 De Bilt zwaar bew. windst. 21 0 Twente zwaar bew. wzw 21 0 Eindhoven onbewolkt windst. 22 0 Z.-Limburg onbewolkt windst. 22 0 Helsinki zwaar bew. wnw 18 0,4 Stockholm licht bew. nnw 18 3 Oslo zwaar bew. nnw 18 0 Kopenhagen zwaar bew. wnw 16 0,1 Aberdeen licht bew. wnw 20 0 Amsterdam geheel bew. nnw 20 0 Brussel onbewolkt verand. 23 Luxemburg onbewolkt no 22 0 Parijs onbewolkt no 22 0 Bordeaux licht bew. z 20 0 Grenoble onbewolkt windst. 28 0 Nice licht bew. O 26 0 Berlijn motregen wnw 20 0,1 Frankfort half bew. no 23 0 München onbewolkt zzw 21 0,1 Zürich onbewolkt nw 21 0 Genève onbewolkt windst. 24 0 Locarno geheel bew. zw 23 0 Wenen onbewolkt nw 19 0,5 Innsbruck onbewolkt windst. 21 2 Belgrado onbewolkt nw 29 0,1 Athene onbewolkt n 34 0 Rome licht bew. windst. 37 0 Barcelona licht bew. windst. 30 0 Madrid onbewolkt windst. 38 0 Mallorca half bew. windst. 35 0 Lissabon half bew. Woensdag 30 wzw juni 31 0 Zon op 4.23 uur, onder 21.04 uur. Maan op 5.22 uur, onder 22-43 uur. Maanstanden: 29 juni 5.52 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 29 juni Hoog water 3.17 uur en 15.49 uur. Laag water 11.24 uur en 23-49 uur. Woensdag 30 juni Hoog water 4.05 uur en 16.39 uur. Laag water 12.14 uur en uur. Het hoog ei. laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden,

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2