Boumedienne probeert opvolger voor Ben Bella te vinden Para's van VS in actie in Vietnam Premier Kadar van Hongarije afgetreden TO S CA 111 Verkiezingen Duitse partijen Saarland voor toetssteen een Resultaat hoeft niet op uitslag Bondsdagstemming vooruit te lopen Geen akkoord in Brussel John Okello in Kenya gepakt WERELDNIEUWS Van dag tot dag w „Apartheid" van Ver woerd ook in ruimtevaart Quiz-wonderkind in Joegoslavië ^Praatótcel Haarlems matrassenhuis Op de DINSDAG 29 JUNI 1965 Overleg met Ferhat Abbas en Ribah Bitat j Moeilijkheden EAU DE COL 0 G N E rmiy uw matras te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens om 9 uur gehaald 's avonds 6 uur weer thuis grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10.- of f25.- voor uw oude spiraal of ledikant André Peters De oorlog in Vietnam heeft een nieuwe fase bereikt: Amerikaanse parachutisten zijn nu, samen met Zuidvietnamese troe pen, in actie gekomen en in feite heeft Amerika hiermee de positie van oorlog voerende partij aanvaard. Het is een be langrijke beslissing, die president Johnson heeft genomen en men kan ervan opaan dat zij in arren moede genomen is. Mis lukking van deze poging om de strijd te forceren zou de Amerikaanse politiek in Vietnam volkomen failliet verklaren, waarna het uiterst moeilijk zal zijn nog tot een vreedzame regeling te komen Dat de verwachtingen niet hoog gespan nen zijn, kan men aflezen uit de manier waarop het openbare leven in de Verenig de Staten en speciaal de beurshandel rea geren. De sombere reacties van Wall Street op politieke ontwikkelingen in Washington worden immers direct in verband ge bracht met de toestand in Vietnam, waar de Amerikaans-Zuidvietnamese acties voortdurend zonder succes blijven. Het beroep van president Johnson op een V.N.-bemiddeling wordt weliswaar niet uitgelegd als een daad van zwakte, maar wel als een aanwijzing dat Johnson langzamerhand hartelijk verlangt naar een akkoord met de Vietcong. Dat mo menteel de weersomstandigheden en de politieke barometer in Saigon sterk in het voordeel van de Vietcong werken, is voor de Noordelijken een reden om voorlopig Oostindisch doof te blijven voor iedere po ging tot „nadering ter groene tafel". De beurs van Wall Street is bij traditie een betrouwbare meter voor de verwach tingen van het bedrijfsleven en de kapi taalleveranciers ten aanzien van de be- leidsuitkomsten van Washington. De her haalde schokken, die Wall Street onder gaat en die een koortsachtige sfeer doen ontstaan, hebben ook in het verleden in grijpende wijzigingen in het politieke be leid ingeleid. Er broeit iets in de boezem der Amerikaanse regering, waar niet al leen de publieke opinie maar ook de groepsbelangen van invloedrijke politieke, financiële en industriële kringen hun in jecties geven. Voor de vierde maal dit jaar heeft Wall Street daarvan een duidelijke weerspiegeling gegeven, waardoor een on- weers-atmosfeer is ontstaan die een uit barsting lijkt te voorspellen. ALGIERS (AP) Kolonel Boumedienne probeert onder de oude leiders van de opstand tegen Frankrijk een opvolger te vinden voor de door hem ten val gebrach te Achmed Ben Bella. Hij heeft daarbij vooral het oog op Ferhat Abbas en Ribah Bitat, twee uitgesproken tegenstanders van Ben Bella. Boumedienne zelf is na de staatsgreep niet op de voorgrond ge treden. Hij is nu echter als opperbevel hebber van het leger en voorzitter van de revolutionaire raad de machtigste man in Algerije. Dat leger lijkt de toestand in het land volkomen in de hand te hebben. Boume dienne zou daarom willen beginnen met de „democratisering" van de situatie. Hij beloofde daartoe te zullen overgaan, on middellijk nadat hij Ben Bella ten val had gebracht. Boumedienne geeft er de voorkeur aan een rol op de achtergrond te spelen. Hij wil gaarne een burgerregering vormen, die over Algerije regeert met steun van het leger. De eerste man, aan wie is gevraagd de leiding van zulk een regering op zich te nemen, is Ferhat Abbas geweest, de 66- jarige in brede kringen geachte voormali ge president van de regering-in-balling- schap uit de periode vlak vóór het land onafhankelijk werd. Een van de laatste daden van Ben Bella als president is ge weest, Abbas vrij te laten uit zijn interne ring, die het gevolg was geweest van zijn SAIGON (AP) Amerikaanse para chutisten zijn met Vietnamese luchtlan dingstroepen in actie gekomen in de eer ste gezamenlijke Amerikaans-Vietnamese operatie van de strijd tegen de Vietcong. Militairen van de 173ste Amerikaanse brigade luchtlandingstroepen en Vietna mese parachutisten werden maandag in helikopters overgebracht naar een gebied 48 kilometer ten noorden van Saigon voor een aanval op Vietcong-troepen. De operatie is nog niet afgelopen. openlijk partijkiezen voor de tegenstan ders van Ben Bella. Er zouden geheime besprekingen tussen Abbas en de legerleiders zijn gevoerd die verscheidene dagen hebben geduurd. Er zijn geen officiële inlichtingen o.ver te krijgen. Betrouwbare zegslieden gaven te kennen, dat Abbas een hogere prijs voor aanvaarding van de verantwoordelijkheid had gevraagd dan Boumedienne bereid was te betalen. Hij zou de benoeming hebben geëist van een burgerminister van Landsverdediging om te proberen, het leger onder gezag van de regering te brengen. Boumedien ne zelf is onder Ben Bella minister van Landsverdediging geweest en heeft deze post in het nieuwe regime behouden. Volgens de zegslieden zou Abbas te ken nen hebben gegeven, dat hij zich als zijn voorwaarde niet wordt aanvaard, liever uit de politiek terugtrekt. Er worden ook besprekingen gevoerd met Bitat, de 45-ja- rige gewezen minister van Staat in de re- gering-in-beallingschap. In de eerste dagen van de onafhanke lijkheid van Algerije hebben Abbas en Bi tat ertoe bijgedragen Ben Bella aan de macht te brengen. Zij braken met hem, toen hij geleidelijk steeds autocratischer ging optreden. Bitat is de vorige week na de staatsgreep uit Parijs naar Algiers teruggevlogen. Het regime Boumedienne staat voor toenemende moeilijkheden met de Ver enigde Arabische Republiek. President Nasser heeft geweigerd het nieuwe Alge- rinse bewind te erkennen. Egyptische onderwijskrachten en tech nische assistenten vertrekken in grote haast uit Algerije. De Algemene Bond van Algerijnse Arbeiders heeft maandag een resolutie gepubliceerd waarin „per soonlijke macht" wordt afgekeurd. De re solutie rept met geen woord over steun voor de nieuwe revolutionaire raad van Boumedienne. Advertentie geparfumeerde een creatie van TOSCA Eau de Cologne van £1,20 af Men mag wel even stilstaan bij de tame lijk opwindende gedachte, dat voor het eerst in de Nederlandse geschiedenis een prins-gemaal bij de gratie van de techniek zo indringend persoonlijk aan het volk kon worden voorgesteld, dat hij in één dag tijds een volkomen bekende werd. De televisie heeft in deze koninklijke verlo ving een rol vervuld, die nauwelijks on derschat kan worden. De wijze waarop prinses Beatrix met de hulp van het publiciteitsapparaat haar verloofde heeft kunnen introduceren, is van uiterst be lang gebleken: geen enkele andere ma nier, hoe efficiënt ook gebruikt, zou het mogelijk hebben gemaakt dat het hele Nederlandse volk in zó korte tijd een in druk van de persoonlijkheid en het uiter lijk van de nieuwe prins der Nederlanden zou hebben gekregen. In deze en dergelijke situaties blijken pers en televisie elkaar schitterend aan te vullen. De oppervlakkigheid van een t.v.-indruk wordt verdiept door geschre ven verslagen en impressies. Het gedruk te woord wordt geïllustreerd en getoetst door het levende beeld. Men heeft met maandenlang nodig om aan een verschij ning te wennen, zoals dat bij alle vorige koninklijke verlovingen het geval moet zijn geweest. Van niet te onderschatten belang daar bij is ongetwijfeld, dat op deze wijze de definitieve mening van het volk snel tot stand kan komen. Dat heeft zijn invloed op de gehele stemming en op de ontwik keling der dingen rondom deze verloving, een invloed die ontegenzeglijk in 't voor deel van de heer Von Amsberg werkzaam is. Advertentie h. de graaff Janos Kadar. WENEN (Reuter) De Hongaarse pre mier, Janos Kadar, is afgetreden. Hij be houdt zijn functie van eerste secretaris van 't Centrale Comité van de Hongaarse communistische partij. In de Hongaarse regering zijn enige kleine veranderingen aangebracht. Gyula Kallai, een eerste vi- ce-premier in Kadars regering is premier geworden. Janos Kadar werd premier van Honga rije een dag of twee voordat Russische strijdkrachten in 1956 in de Hongaarse op stand ingrepen. Hij is een van de weinige Hongaarse communistische leiders die niet in Moskou zijn opgeleid. In de tweede wereldoorlog vocht hij in de verzetsbeweging tegen de nazi's. Hij werd lid van het politieke bureau van de communistische partij en minister van Binnenlandse Zaken in 1948. Een jaar la ter vergezelde hij de Hongaarse leiders naar een Anti-Tito bijeenkomst van de Kominform. Hij werd in 1951 gearres teerd als „potentiële Titoïst". Hij was de eerste van de gearresteerde communistische leiders die in 1954 in vrij heid werden gesteld. Kadar kwam op nieuw naar voren toen hij zich bij Imre Nagy voegde in de volksbeweging van het Patriottisch Front. Kadar werd secreta ris in de regering die Nagy tijdens de Hongaarse opstand vormde en die ge steund werd door de opstandelingen. Na gy werd later terechtgesteld voor zijn rol in de opstand. Kadar trad in 1958 af als premier, maar bleef eerste secretaris van het Centrale Comité van de communistische partij, waartoe hij in oktober 1956 was gekozen. Drie jaar later werd hij opnieuw premier. Toen Kroesjtsjev oktober vorig jaar werd afgezet bracht Kadar juist een bezoek aan Polen. Na zijn terugkeer in Boeda pest was hij de eerste in het oostelijk blok die Kroesjtsjevs werk prees. De nieuwe Hongaarse premier, Gyula Kallai, is in 1910 geboren als zoon van een schoenmaker. In 1949 werd hij mi nister van Buitenlandse Zaken. Na twee jaar werd hij gearresteerd en gevangen gezet. In 1954 werd hij gerehabiliteerd. Kallai is journalist geweest. Tijdens de tweede wereldoorlog was hij in Hongarije, waar hij antifascistische demonstraties hielp organiseren. (Van onze correspondent) BONN De verkiezing van de land dag in het Saargebied heeft zowel de CDU als de SPD tot tevredenheid ge stemd. Daarop duiden de verklaringen van de woordvoerders van deze partijen. De Christen-Democraten wonnen vier ze tels, de socialisten vijf. De CDU blijft de grootste partij met een meerderheid van I twee zetels op de SPD. De opwinding die er door de verkiezin gen in het Saargebied is ontstaan, is hoofdzakelijk te verklaren uit de beteke nis ervan voor de algemene verkiezingen die in september voor de Bondsdag gehou den worden. Maar het blijft zeer de vraag in hoeverre het mogelijk is uit de resultaten in de Saar prognoses op te stellen over de kansen van Erhards CDU en Willy Brandts SPD in de herfst. Niet alleen kunnen de laatste maanden vóór de grote dag de luimen van de kie zers nog door tal van onbekende factoren worden beïnvloed. De verkiezingen voor een Landdag zijn bovendien gericht op geheel andere problemen dan de landelij ke verkiezingen, die de samenstelling van een regering tot resultaat hebben. Sterke WASHINGTON (AP) De Verenigde Staten zullen misschien hun drie volg- stations voor de ruimtevaart in Zuid-Afri- ka sluiten, omdat de Zuidafrikaanse rege ring heeft geëist dat er geen Amerikaan se negergeleerden naar deze stations wor den gezonden. Functionarissen van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heb ben verklaard te wachten op het rapport van de Amerikaanse ambassadeur in Zuid Afrika over deze stap van de regering Verwoerd De Verenigde Staten willen vier juli in de Amerikaanse ambassade in Pretoria een ontvangst geven voor personen van alle rassen. De Verenigde Staten trekken zich bij officiële gelegenheden niets van de apartheid in Zuid-Afrika aan. BELGRADO (AP) Een dertienjarige schooljongen heeft in de grote t.v.-quiz van Joegoslavië meer dan vierduizend gulden gewonnen. Hij heeft militaire des kundigen door zijn kennis verstomd doen staan. De jongen, Zoran Abramovic, heeft in de zes weken, dat de quiz duurde, slechts eenmaal een fout antwoord gegeven op vragen over de oorlogshandelingen in het gebied van de Grote Oceaan tijdens de tweede wereldoorlog. Hij kon zelfs de namen van de com mandanten van de Japanse schepen bij de aanval op Pearl Harbor en de aan tallen en types van de tot zinken ge brachte Amerikaanse schepen noemen. regionale belangen voeren bij Landdag- verkiezingen de boventoon. Hét grote ar gument van de buitenlandse politiek ont breekt bij een dergelijke regionale ver kiezingsstrijd geheel. Historie In het geval van het Saarland speelt ook nog de bijzondere historie van dit gebied een rol van betekenis. Eerst in 1957 werd de Saar als tiende „Land" aan de Duitse Bondsrepubliek toegevoegd. Na afloop van de tweede wereldoorlog kwam het gebied geheel onder Frans gezag, evenals dat na de eerste wereldoorlog Een langdurige vergadering heeft maandag de ministerraad van de Euro pese Economische Gemeenschap in Brus sel niet nader gebracht tot een akkoord over de voorstellen voor een gemeen schappelijke financiering van het land bouwbeleid in de E.E.G. Gisteravond werden de besprekingen onderbroken tot morgen om de ministers van buitenlandse zaken van de „Zes" in staat te stellen naar Luxemburg te reizen voor het bijwonen van de periodieke ver gadering van de ministerraad van de Westeuropese unie. Maar minister Luns liet zich zeer pessimistisch uit over de mogelijkheden, dat deze week een oplos sing zal brengen. „Over de gehele proble matiek is er geen enkele voortgang te bespeuren," zei hij. „Er is dan ook geen enkele overeenstemming in zicht." De moeilijkheden werden gisteren ver groot door onverwachte aanvullende wen sen van de Duitse bondsrepubliek. Daarin wordt aan de E.E.G.-ministers gevraagd op korte termijn te komen tot de harmo nisatie van de handelspolitiek van de „Zes" en de afschaffing van de fiscale grenzen in de E.E.G. per 1 januari 1972 door een vergaande harmonisatie van de nationale belastingstelsels van Frankrijk, Duitsland, Italië en de Benelux-landen. NAIROBI (KENYA) (AP) John Okel lo, die na zichzelf te hebben opgewor pen tot veldmaarschalk in januari 1964 de revolutie in Zanzibar leidde, heeft in Nakoeroe achttien maanden gevangenis straf gekregen, omdat hij, na tot onge wenst vreemdeling te zijn verklaard, zon der vergunning in Kenya verbleef. Hij was een paar weken geleden uit het land gezet. De regering acht zijn aanwezig heid in Kenya in strijd met de veilig heid van het land. Okello had in een verhoor verklaard, dat hij naar Kenya was teruggekomen om president Jomo Kenyatta te bezoeken om verlof te krijgen, ten allen tijde naar Kenya te komen en om een schuld te innen en zijn levensbeschrijving te vol tooien. Hij verklaarde voor de rechtbank, dat hij niet van plan is tegen de regering van Kenya te complotteren. het geval was, toen het een mandaatge bied van de Volkenbond vormde. Nadat in 1954 door de toenmalige kan selier Adenauer en de Franse premier Mendes France tot een volksstemming werd besloten, bleek daarbij dat het grootste deel van de bevolking onder Duits bestuur wenste te worden gesteld In 1959 werd ook de economie van het Saargebied geheel in dat van de Bonds republiek geïntegreerd. Het is dan ook geen wonder dat de Saar landers nog steeds niet helemaal .het gevoel hebben mee te doen aan de grote vraagsukken die in Bonn ter tafel worden gebracht. Als vijfde rad aan de wagen bemoeien ze zich dan ook het liefst maar met hun eigen problemen, zoals de hoge vervoers kosten voor de steenkool, een van de voornaamste produkten van het Saarland. Zo is de Saarlanders nu inplaats van een in 1939 beloofd kanaal naar Ludwigs- hafen een reductie van de vervoers kosten per spoor toegezegd. Het is overi gens duidelijk dat men in Bonn daarmee nog lang niet ieders gunst heeft kunnen winnen. Advertentie in verrukkelijke variaties! Vlooientheater Wij reden eens uit Italië naar huis over de autobaan Nice-Cannes-Valence-Genè- ve. In Frankrijk kreeg mijn vrouw Mela- nie tumult. Op een nacht in het Franse hotel knipte zij woest het licht aan en riep met haar erbarmelijkste stem: „Wij hebben vlooien!" Lakens en dekens gooi de zij op de grond. „Nee" zei ik gede cideerd, gestoord in diepe slaap. „Jawel! riep zij en toonde rode vlekken op armen en benen. Ze greep de nieuwe fles laven del en wreef zich in met zeeën reukwa ter. „Vlooien haten lavendel!" schreeuw de ze. ,,'t Is geen slootwater" mopperde ik slaperig. De kamer werd één walge lijke parfumfabriek. Ze klokte de fles tegen haar body. Die nacht ging drie keer het licht aan en uit. Wij vonden geen vlo. Melanie hield de vlooien van Valence tot de Zwitserse grens. Eén keer vingen wij er een. Wij kistten hem of haar (het geslacht is bij vlooien zeer précair te onderkennen zon der loupe) in een open lucifersdoosje met een cellofaantje eromheen. Wij noemden het lijk de Kohinoor, u weet wel, die zeldzame edelsteen. Aan de grens bij Ge- nève werd Melanie jeukvrij. Zwitserland is te netjes en te chic voor ook maar één vlo. Er is geen sympathieke vuilig heid, een vlo pleegt er zelfmoord. De vlooien draaiden om bij de passencontról e zij sprongen uit de wagen en likkebaard den naar Latijnse rassen. In Nederland en Zwitserland ergeren de vlooien zich en hebben een vermoeidheidscommissie be noemd. Vlooien worden er nooit met rust gelaten en hebben geen schijn van recht door de rassenwaan die de mens tegen hen koestert. En wij allen weten hoezeer een mens op zijn vrijheid gesteld is', laat staan een vlo, dat elegante springerige wezen, dat al dansend overal zijn gram haalt en de meest malse plekjes te vin den weet. Dat die mens niet vrij is, altijd iemand bóven zich. heeft, al zou het maar Onze Lieve Heer zijn, weer ande- ren ónder zich heeft en zo niet, af- hankëlijk is van het humeur van het kli maat, van de liefde (een grasduin-weide met af en toe addertjes onder het gras) en van het lot, iets dat hem bij tijden ontiegelijk isegrimmig maakt dat snapt die mens, die „Vrijheid! brult, nooit. Hij blijft politiek ervoor vechten als een Don Quichotte tegen een windmo len terwijl hij het al tegen de liefde af legt, want het lot bedacht hem bijvoor beeld met een Xantippe en dit knaagde aan zijn lever, hoofd en beurs. En als hij denkt „vrijheid" veroverd te hebben, licht het leven hem ergens beentje. U weet wel. met zo'n licht schuifje van zijn voet.Ook de vlo snapt er geen snars van, logeert intiem bij de mensheid, warmt zich en soest in zaligheid, maar qeluk is kort, hij blijft zogezeid chro nisch weerbaar en zonder vakantie in de aanval. De wet van de jungle vertelt vlooien, dat de sterkste overleeft en dat er een evenwicht bestaat tussen vuil en vlooienbloeddorst. Hoe netter het leven, des te saaier de mens. Hoe netter land en volk, des te troostelozer de vlo. Er zijn onder de mens heid eveneens vlooien, die vrijer willen zijn. Maar er is geen politieke strijd meer. De VARA bracht op 1 mei de Mis in D van Josef Haydn als feestnummer. Dat zegt genoeg. Mensen en vlooien! Maakt u niet zo druk om uw „vrijheid". Wat doet u ermee? Geniet van wat je hebt het gaat alles heel snel voorbij. Dat dacht die vergeten arme filmster in Los Angeles ook, die oude dame met pijnlijke rug, die thuis de vestibule dweilt en zuchtend haar eigen borstbeeld met sokkel afsopt. Zo juist komt Melanie aangerend en roept verbijsterd: „Ik heb een vlo gevan gen. In de extra-deken. Van de logeerka mer. Zou onze logé...?" „Welnee" zeg ik. Die vlo is in trance gebleven vanaf verleden jaar. Uit Valence. En nu, met de zon in Nederlands zomerseizoen, leeft het beest op". Melanie kijkt vol af schuw. „Abah", zegt ze, „wat kan jij toch ontzettend zwammen! Ik maak het huis schoon, subiet, van serre tot voordeur". En de van-vlooien-vrije vrijheidsdrang startte opnieuw. Die dag werd een ravage vol passie. Geboend, geflapt, gestofzuigd, gemept, gestoft, gematteklopt. Ik vluchtte in de natuur en werd onder een eik ge beten door een vlo. Dus tóch.Ik ver trouw onze logé niet. Hij is nu drie da gen hier. Ik heb het bord van de Porse- leine Fles uit de kast gehaald en boven zijn bed gehangen. Er staat op het grijze glazuur in blauwe letters: Logé's en verse vis Blijven slechts twee dagen fris". Onafhankelijkheid. De eerste-minister van Brits Honduras is in Londen aangeko men voor besprekingen met de Britse minister van Koloniën over de verle ning van onafhankelijkheid aan zijn land. Bezoek. De Oostenrijkse kanselier Josef Klaus komt vandaag in gezelschap van de minister van Buitenlandse Zaken, Bruno Kreisky en staatssecretaris Carl Bobletter, in Parijs voor een be zoek van drie dagen. Krijgsraad. Een Kongolese krijgsraad heeft de Zuidafrikaanse huurling Von Blottnitz vrijgesproken van verduistering van een bedrag van 54 miljoen Kongo lese francs, de soldij van het vijfde commando van huurlingen. Watertekort. Door de hittegolf hebben de gemeentelijke autoriteiten van Madrid zich gedwongen gezien de beperkingen op 't gebruik van water te verscherpen. De watertoevoer zal elke dag van ne gen uur 's avonds tot zes uur 's mor gens zijn afgesneden. Taxistaking. Maandag gingen ongeveer 5500 taxi-chauffeurs in New York in staking. Zij willen kracht bijzetten aan hun eis tot erkenning van hun vakbond. De stakers proberen hun actie uit te breiden tot alle 16.000 taxichauffeurs in New York. Verboden. De boeken van de Indonesi sche schrijvers Soetantakdir Alisjah- bana en Idroes zullen van de scholen en uit de bibliotheken van Indonesië worden verwijderd, omdat zij naar Maleisië zijn uitgeweken. Eerstgenoem- Mislukte operatie. In Argentinië is een poging om een Siamese tweeling te scheiden mislukt. Aan de operatie, in het marinehospitaal van Buenos Aires, werkten acht artsen en twintig assisten ten mee. De twee meisjes waren met het achterhoofd aan elkaar verbonden. De kinderen hebben achttien maan den geleefd. de heeft boeken voor het onderwijs in de Indonesisch taal geschreven Kernenergie. In Kalapakkam, in de In dische staat Madras, zal een kracht- centrale voor kernenergie worden ge bouwd met Canadese hulp, waarvan de kosten worden geraamd op 450 miljoen gulden. Dit zal de derde kerncentrale in India worden. Historie. Geschiedkundigen uit Zweden, Frankrijk, Engeland, West-Duitsland en Nederland komende volgende week in Dortmund bijeen. Gesproken zal wor den over het onderzoek naar het verzet tegen de nazi's en de coördinatie van dit onderzoek in Duitsland en in het bui tenland. Hondsdolheid. Een Franse geleerde zou hebben .vastgesteld, dat hondsdolheid zich niet alleen in de speekselklieren of in de hersenen kan ontwikkelen, doch ook langs de ademhalingswegen op ande ren kan worden overgebracht. Vastge steld is dat mensen hondsdolheid oplie pen na een verblijf in een grot waar in vleermuizen, dragers van het honds dolheidvirus, hadden geleefd. Ook i3 aangetoond dat het virus zich in het longweefsel kan ontwikkelen.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3