KOELKASTEN de vi Huizen aan de Schulpweg in Velsen-N. worden gesloopt Hoe de duiven vlogen In september in produktie Nieuwe kooksbatterij van Hoogovens wordt op temperatuur gebracht Drie werknemers ontstaken de gasvlammen „Geen bruiloft" voor kwekers op aardbeienveiling Beverwijk Atleten van Suomi kwamen in weekend tot goede prestaties G.S. schrijven minister over aanleg rijksweg 7 Naar Prins Bernhard hbs in IJmuiden Tot f 3.40 per slof voor beste kwaliteit Twee bedrijfsongevallen Telstar speelt tegen Rot Weiss Duif deed jaar over vlucht DINSDAG 29 JUNI 1965 4 Urgente zaak: Prettiger werken itluSijU1"-... üffliii* de start. De meisjes B liepen de 800 me ter, Djoukie Thomasz derde in serie 11.3, Marcella de Gelder vijfde in serie 12.1, Margriet Groot zesde in serie 12.1, Marti na Oorthuis vijfde in serie 12.2, Marja Clots zesde in serie 12.4 Janneke Smit zes de in serie 12.4, Carla v. d. Heul zevende in serie 12.6. Bij het verspringen meisjes B kwam Martina Oorthuis tot. 4 m., Mar griet Groot 3.85 m. Marcella de Gelder 3.66 m. en Marja Clots 3.61 m. De uitsla gen van het hoogspringen meisjes B wa ren: Djoukie Thomasz 1.30 m. Carla v. d. Huil 1.30 m. Margriet Groot 1.25 m. Martina Oorthuis 1.20 m. Janneke Smit 1.20 m. Advertentie kleine vloeroppervlakte grote flessenruimte groot diepvriesvak Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 Voor een aantal woningen aan de oude Schulpweg in Velsen-Noord, gelegen te genover het hek van het park Schey- beeck, nadert het einde; ze zullen ten be hoeve van het aansluitspoor centraal van de Hoogovens, alle gesaneerd moeten worden. ander kreeg toegewezen, nu eindelijk aan het eind van de vorige week dit „huis" heeft verlaten. Dan blijven nog over de woningen tus sen dit sloopdeel en de spooroverweg bij Beverwijk, waarvan de meeste nog be woond zijn. IJMUIDEN. Van de postduivenhoudersver- eniging „IJmuiden" te IJmuiden namen 52 dui ven deel aan een wedvlucht van Chateauroux af over een afstand van 663 km. De lossing van de duiven geschiedde om 5.45 uur. Een duif van A. Voetman bereikte als eerste het hok om 16.22 uur. De uitslag was als volgt: A. Voetman 1 en 12; K. Metzelaar 2; P. Hoekstra 3 en 11; A. J. Waal 4: F. Piers 5 en 6; J. de Waard 7 en 9; G. v. d. Struik 8; J. Eelsing 10; D. Koffeman 13. ORANJE NASSAU. Van de postduiven- houdersvereniging „Oranje Nassau" te IJmui den namen 52 duiven deel aan een wedvlucht van Chateauroux af over een afstand van 662 km. De lossing van de duiven geschiedde om 5.45 uur. Een duif van Broek-Verrept bereikte als eerste het hok om 15.28.25 uur. De uitslag was als volgt: Broek-Verrept 1; A. Broek 2. 7, 10; A. de Waard 3, 13; Martens 4, 6. 9; J. Wanmaker 5; H. de Weers 8; J. v. Sikke lerus 11; Ch. Prins 12. SNELLE WIEKEN. Van de postduivenhou- dersvereniging „Snelle Wieken" te Santpoort namen 76 duiven deel aan een wedvlucht van Chateauroux af over een afstand van 660 km. De lossing van de duiven geschiedde om 5.45 uur. Een duif van K. Bouwer bereikte als eerste het hok om 15.39 uur; de laatste prijsduif om 17.48 uur. De uitslag was als volgt: K. Bouwer 1; G. Brouwer 2; A. Tervoort 3; Van Kooten-Schaaper 4, 12, 15; E. Gorter 5; M. Janssen 6, 13; A. Taber- nal 7; J. de Jonge 8, 9, 10; C. de Graaf 11; C. Koks 14, 19; J. v. Haaster 16, 17; A. C. Taber- nal 18. DE IJMONDEN. Van de postduivenhouders- vereniging „De IJmonden" (zaterdagvliegers) te IJmuiden namen 49 duiven deel aan een wed vlucht van Noijon af over een afstand van 340 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.10 uur. Een duif van Suurmond bereikte als eerste het hok om 10.18 uur; de laatste prijsduif om 10.25 uur. Door het prachtige weer had de vlucht een snel verloop. De uitslag was als volgt: Suurmond 1; Van Slooten 2 en 7; Verduin 3; Kunst 4; v. d. Scheer 5 en 10; Hoekstra 6; Knapen 9. Met 28 duiven werd tevens deelgenomen aan een wedvlucht vanaf Chateauroux. Deze duiven werden om 5.30 uur gelost. Over de afstand van 663 km deden de duiven plm. 8 uur. Een duif van Van Slooten bereikte als eerste het hok om 13.28 uur: de laatste prijsduif om 14.23 uur. Ook deze vlucht had een snel verloop met praktisch geen achterblijvers. De uitslag was als volgt: Van Slooten 1; Suur mond 2; Schafstall 3; v. d. Scheer 4; Verduin 5 en 6; Van Belzen 7. BONTE DUIF. Van de postduivenhouders- vereniging „De Bonte Duif" te IJmuiden namen 75 duiven deel aan een wedvlucht van Chateau roux af. Ie prijsduif 16.10.43 uur; laatste prijs duif 18.2237 uur. Verdere uitslag: P. Verschuren 1, 10, 14; A. Ulehaken 2, 15; G. van Zutphen 3, 9, 18, 19; E. Klinge 4, 5, 12, 16; Sj. Heis 6; J. Minneboo 7, 8, 17; C. van Vliet 11; Joh. Swart 13. tje" zal bijdragen om de hongerige hoog ovens bij voortduring te blijven voeden. Ir. A. K. Vroege (chef sectie ijzer) wees op de grotere produktiecapaciteit van en de prettiger werkomstandigheden (minder verontreiniging) bij de«e nieuwe batterij. Toch is batterij 2A nog even te vroeg „geboren", zo zei hij, want van alle verbeteringen kon bij deze kooksbat terij nog maar een deel worden toege past. Ir. Vroege vertelde echter dat wel ge tracht is zo goed mogelijk rekening te houden met het toepassen van meer ver beteringen. Een studie omtrent dit gehele probleem is gaande en men hoopt nog vele resultaten te kunnen bereiken. De nieuwe batterij, waaraan nu de laat ste hand zal worden gelegd voor de eigen lijke bouw. is ter gelegenheid van het of ficieel ontsteken van de branders, ook na der bezichtigd. Ir. D. A. van der Werff ontsteekt de nieuwe kooksbatterij van Hoog ovens in IJmuiden. Voordat de veiling begon werd de aangevoerde heerlijk geurende par tij door de adspirant-kopers nauw keurig bekeken. In de veilinghal taxeerden zij hoe ver zij zouden gaan met de te betalen prijs. De prijs voor de aardbeien bleef gister middag matig. In het begin van dit jaar hebben ge deputeerde staten van Noord-Holland bij de minister van Verkeer en Waterstaat aangedrongen op bespoediging van de verdere aanleg van rijksweg 7. Deze weg, die aansluiting geeft op de weg over de Afsluitdijk, is slechts gerealiseerd voor het gedeelte tussen Den Oever en De Hulk bij Scharwoude. De verdere doortrekking in zuidelijke richting tot een punt, waar deze rijksweg moet aansluiten op de toe komstige noordelijke ringweg om Amster dam, staat wel op het ontworpen rijkswe genplan, maar zou volgens het program ma niet dan pas na 1970 ter hand kun nen worden genomen. Gedeputeerde staten hebben met het oog op de toeneming van het interregio nale verkeer, dat volgend jaar is te ver wachten met de openstelling van de Coen- tunnel, opnieuw de aandacht van de be windsman gevraagd voor de urgentie van de verdere aanleg van Rijksweg 7, ten minste wat betreft het wegvak De Hulk- Purmerend. Het is naar hun mening van het grootste belang, dat het doorgaande verkeer, zodra de Coentunnelweg tot Zaandam-noord gereed is en daarop de provinciale weg in de Wijde Wormer alsdan voorzien van een tweede rijbaan wordt aangesloten, ter hoogte van Pur- merend zijn route over de aldaar gepro jecteerde Rijksweg 7 zal kunnen nemen. Er zal anders, aldus gedeputeerde sta ten, voor het van en naar West-Friesland en via de Afsluitdijk van en naar Friesland komende verkeer in Purmerend een onhoudbare situatie ontstaan. Teneinde tussen genoemde gebieden, de Zaanstreek en het gebied bezuiden het Noordzeekanaal een goede en vlotte ver binding tijdig tot stand te brengen, zal dan ook, aldus gedeputeerde staten, met de verdere voltooiing van Rijksweg 7 niet na 1970, maar al voordien begonnen moe ten worden. Het college dringt er bij de minister voornoemd op aan om dit te be vorderen. De volgende leerlingen zijn geslaagd voor het toelatingsexamen aan de Prins Bernhard HBS aan de Venusstraat te IJmuiden: Ronald Jansen, Gert Dannen- berg, Kees de Jonge, Henk Scholten, Peeke Hoekstra, Udo van Wijngaarden, Frits Bruijning, Gert Admiraal, Jan Las- sche, Gé Bakker, Maartje Heeringa, Udo Rijlaarsdam, Gert van Huisstede, Frans Heijkoop, Alice van Ess, Tonneke van Vliet en Arie van Duyn, allen uit Be verwijk; Loes van de Kamp, Albert Ko zijn, Elly van der Lugt, Roel Soleer, Louis Neele, Jantien v. d. Bunt en Arjen Hiem- stra, allen uit Heemskerk; Adrie van den Brink, Dik Tanger, Jaap Hoorns, Ricke Kalis, Ad Tabak, Els Verschoor, Magda Wullink, Arend Bruinsma, Tine van Oos ten en Casper van Kalkeren, allen uit Velsen-noord; Hans Bijl, Tineke de Meer, Gert Jan v. d. Hulst, Marja Affourtit, Cor Vrolijk en Johan van Mourik, allen uit Driehuis; Jan Sepp, uit Velsen-zuid; Arjen Visser, Emmy Voerman, Margot Schoenmaker, Enno van der Zee, Henk- jan Homburg, Arjan de Jager, Kees van Rij, Jacques Koolstra, Francien Polder man, Jeanne van den Boogaard, Jaap van den Brink, Henk de Jong, Teun van Noord, Sytske Visscher, Jack Meerkerk, Pieterleen Paap, Jan Willem de Geus, Nel Noorland, Piet Hoekstra, Anneke Plug, Martin van Essen, Theo Janssen, Anky Beek, Eric Heins. Hans Zaal, Truusje Tol, Peter Visser, Ineke van Antwerpen Greet de Boer, Martin Brouwer, Hans Hopman, Lida Vlaming, Mieke Ras, Sytske Vis scher, Jan Dammers, Henk Kleine, Henk Post, Rens Schot, Gerrit.ian Becker, en Maaike Paap, allen uit IJmuiden. GROENTEVEILING BEVERWIJK De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren: aardbeien 200-450 (slof), aardbeien 30-51 (doosje), andijvie 50-60, bloemkool 25-63, bospeen 40-70, waspeen 30-62, spinazie 20-60, sla 5-35, rabarber 30-54, sperziebonen 150-240, peulen 160- 200, postelein 40-50. Beverwijk met omgeving, vroeger een aardbeiengebied bij uitstek, maar de laat ste jaren belangrijk in betekenis terugge lopen, had gistermiddag zijn eerste spe ciale aardbeienveiling van dit seizoen. Deze keer later dan ooit. Tijdens de vei ling door afslager Joost de Wit bleef de klok nimmer op opvallend hoge bedragen staan, ,,'t Is geen bruiloft voor de kwe kers" hoorden we mompelen in de niet dicht met kopers bezette banken, „maar een slechte dag is nog geen slecht sei zoen". Gistermorgen tijdens de groenten- veiling lagen de aardbeien beter in prijs: tot 4,50 voor de mooiste slofjes van vijf pond. Van iedere op de veiling Kennemerland aangevoerde partij wordt een slof gekeerd zodat de adspirant-kopers goed kunnen zien hoe ze zijn. Gistermiddag beliep de aanvoer 8000 slofjes (plm 40.000 pond). Er was ook belangstelling voor export naar West-Duitsland, hetgeen de prijs nog wat gunstig beïnvloedde. De prijs varieer de van 2,- tot 3,40 per slofje. In deze streek ligt de prijs, die de con sument voor aardbeien moet betalen thans laag. In de winkels zullen ze globaal schommelen tussen de 70 cent en één gul den per pond, al naar gelang de kwaliteit. Een kijkje bij de eigenlijke veiling. De voor de kopers bestemde tribune was gistermiddag nog niet overdruk bezet. Rechts van de veilingklok af slager De Wit en zijn assistente. Op de sintelbaan aan de Vincent van Goghweg te Zaandam hebben zondagmid dag seniorenwedstrijden plaatsgevonden, waaraan enkele Sumo-atleten deelnamen. Door de sterke wind werden de sprint nummers bevoordeeld. Bij de dames won Ida Helbers de 800 m. in 2.24.7. Na deze 800 meter ging het verspringen niet meer zo best: 4.43 me ter. Mia van Vuuren deed het op de 100 m. dames D niet slecht, ze won haar se rie in 13.9 sec. en werd tweede in de fi nale in 13.6 sec. Bij de 200 m. dames D werd deze zelfde atlete vierde in 29.3 sec. Tineke Blok won haar serie 200 meter da mes C in 27.2 sec. en werd in de finale tweede in 27.1 sec. Bij het hoogspringen werd ze tweede met 1.31 m. bij de dames C. Gea Blok werd tweede in haar serie 200 m. dames C in 27.8 sec. en zesde in de finale in 28.7 sec.; bij de 100 m. da mes C werd ze vierde in haar serie in 13.4 sec. Bij de heren behaalde Ton Blok een mooie zege op de 1500 meter heren A in de tijd van 3.55. De 400 m. heren D werd een overwinning voor Piet Wijker; eer ste in de serie in 55 sec. en eerste in de finale in 55.4 sec. Bij de 100 m. heren D werd hij derde in zijn serie met 12.2 sec. Eveneens derde in hun serie bij de 100 m. heren D werden Bernard Buiten huis en Paul Halsema beide 12.6 sec. in de halve finalen werden ze vijfde ook weer in dezelfde tijd. Rob Dekker behaal de behoorlijke resultaten bij het hoog- en verspringen. Hoog eerste 1.61 meter, ver tweede met 6.05 meter. De overige uitslagen waren: Kees Kluft kogel heren C 10.25 m., Bernard Buiten huis speer heren D 35.40 m., Harm Ta bak 1500 m. eerste 4.40.4. Heren D. Henk Witvoet 400 m. heren B, vierde 53.7 sec. Paul Halsema ver Heren D 4.88 m.. Eddie Schik 3.000 heren C. 10.55, Rob Numan 3.000 Heren D 10.56.6. Op de sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam kwam de A-B jeugd aan Een havenarbeider uit Egmond aan Zee, werkzaam bij de papierfabriek in Velsen- Noord, kreeg maandag bij het storten van papierhout op de houtberg de van de stortplaats terugkerende haak van de le ge strop tegen het hoofd. Hij is ter ob servatie in het Roode Kruis ziekenhuis te Beverwijk opgenomen. Eveneens in genoemd ziekenhuis opge nomen werd een 25-jarige arbeider uit Heemskerk, die in de walserij van hoog ovens op ongelukkige wijze kwam te val len. Met behulpt van met rood-wit-blauwe lintjes versierde lange metalen poken waarop brandende olie, hebben drie trou we werknemers van Hoogovens gister ochtend de gasvlammen ontstoken in drie van de 36 kamers van de nieuwe kooks batterij 2A. De kamers zullen voorlopig nog op „een laag pitje staan." Geleide lijk aan worden ze verder opgewarmd en op de vereiste bedrijfstemperatuur ge bracht. Dit omzichtige en nauwgezet te controleren proces zal 65 etmalen in be slag nemen. Dan is de kooksbatterij ge reed voor de produktie. Dat zal om streeks 1 september zijn. Kooksbatterij 2A staat op de plaats waar indertijd de oude batterij I is afge broken. De nieuwe batterij heeft dezelfde capaciteit als kooksbatterij 7, die in 1959 en als nummer 8, die in 1963 in gebruik werd genomen. Er zijn nu zeven stuks, met totaal 223 ovenkamers. Tijdens een samenkomst in de tijdelij ke loods, die nog om de nieuwbouw staat, hebben de heren ir. D. A. van der Werff, M. Tennissen (opzichter le klasse) en H. G. O. Weber (hoofd-ovenbouwkundige) of ficieel de eerste gasvlammen ontstoken. Ir. J. T. van der Koogh (hoofd afde ling nieuwbouw) had tevoren de hoop uit gesproken dat deze in prettige en soepele samenwerking gebouwde batterij zal vol doen aan de verwachtingen en een „steen- Telstar speelt, op 24 juli een oefenwed strijd in Essen tegen Rot Weiss, dat eer der in Velsen op bezoek kwam. Telstar zal op Schoonenberg waarschijnlijk Ro- therham United ontmoeten, de nieuwe club van Jack Mansell, Telstar's oud trainer. Prima kwaliteit De heer A. Aaardenburg, voorzitter van de veilingvereniging Kennemerland, heeft deze eerste aardbeienveiling met een kort woord ingeleid. Hij noemde het gewas goed tot zeer goed en de kwaliteit van de aardbeien prima. Hij hoopte dat voor de komende weken de weersomstandighe den gunstig blijven. De aardbeienkwekers zijn het meest ge baat bij een zgn. vlug weertje: een zonne tje en wat wind, hetgeen de vruchten ten goede komt. Enkele woningen zijn al onder slopers handen gevallen, namelijk die vlak bij de spoorwegovergang aan de Wijker- straatwegVelserweg stonden. Binnen enkele dagen zullen de aan de Schulp weg gelegen huizen (als men ze nog huizen kan noemen), na een aantal jaren te hebben leeggestaan, worden gesloopt. Dit uitstel is te wijten aan het feit, dat de bewoner van Schulpweg 600, die al en kele keren van het huisvestingbureau een DE SNELVLIEGER. Van de postduivenhou- dersvereniging „De Snelvlieger'' te IJmuiden namen 97 duiven deel aan een wedvlucht van Chateauroux af over een afstand van 662 km. De lossing van de duiven geschiedde om 5.45 uur. Een duif van A. Huygens bereikte als eerste het hok om 15.53.25 uur; de laatste prijs duif om 17.24.00 uur. Taaie vlucht. Zaterdag nog vele duiven weg. Gelukkig zondag nog veel nagekomen. De uitslag was als volgt: A. Huygens 1; F. Schaap 2, 17; Gebr. Boender 3; F. de Boer 4; W. Remmers 5; G. G. Zwanenburg 6, 11, 18, 23; J. Koorn 7, 10; B. Visser 8; J. Wijker 9, 14, 25; J. v. d. Kammen 16, 19, 21, 22. Twee duivenliefhebbers uit het Betuw- se dorp IJzendoorn, die al jarenlang in combinatie aan verschillende wedvluch ten deelnemen, dachten dat een van hun duiven bij de monstervlucht St. Vincent een prijs gewonnen had. De duif was wel niet als een van de eersten binnengeko men, maar in verenigingsverband kon hij nog best in de prijzen zitten. Toen zij de duif echter goed bekeken konden zij hun ogen niet geloven, want het bleek dat de ze duif yerleden jaar op dezelfde vlucht verdwenen was. Hij heeft precies een jaar gedaan over de vlucht van 1051 kilometer. IIF.T ATOOM. Van de postduivenhouders- vereniging „Het Atoom" te Velsen-Noord namen 56 duiven deel aan een wedvlucht van Chateau roux (Frankrijk) af over een afstand van 665 km. De lossing van de duiven geschiedde tijdens harde westelijke wind om 5.45 uur. F,en duif van L. Veldt bereikte als eerste het hok om 16.06 uur; de laatste prijsduif om 18.32 uur. Deze vlucht over de grootste afstand heeft de vogels wel zeer veei moeite gekost om het hok te doen bereiken, want door de harde weste lijke wind, die onderweg dwars op de vliegers inviel, dan weer achter lag en naar het noorden weer tegen zat, liet geen snelle vlucht toe. De ccrstaankomende vogel had moeite om nog geen 61.3 kilometer per uur staande te houden. De laatste prijsvogel van „Het Atoom" haalde niet meer dan 50,18 kilometer. De heer Veldt zat echter goed met zijn vogels, want hij bleef met drie vliegers onder de eerste acht. De heer Schoone. die vorig seizoen generaal kampioen werd, wist het in deze vlucht niet verder te brengen dan de laatste plaats. De uitslag was als volgt: L. Veldt 1, 4, 8; B. Schoo 2; M. van 't Hof 3; A. van Leeuwen 5; J. Stijnman 6: D. van der Linde 7, 9; W. Schou ten 10; P. Schoone 11. Beverwijk is met de eerste speciale vei ling van aardbeien gestart op het mo ment, dat in de grote aardbeiencentra in het zuiden des lands de aanvoer het grootst is, Loopt daar het aanbod terug dan frijgt Beverwijk landelijk meer vraag, althanszo is het nog telkenjare ge weest en zal het ook nu weer gaan. 1

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4