Gele petten voor Bellenaars renners Jo de Roo veroverde de baan in Bordeaux door ritzege op de groene trui Rondecijfers Henk Groot van Feijenoord terug naar oude club Ajax TRADITIE HERSTELD 13.000 op één dag verdiend Rondecijfers Tour 2 Steevens start in groene trui voor tocht over de Pyreneeën Basketbalploeg van Wolves valt praktisch uit elkaar STERRETJES Eerste Deense ritzege in Tour de l'Avenir Haarlem speelt tegen Alkmaar LOCO MjïïlEF 15 'OENSDAG 30 JUNI 1965 Ook gele petten I Alwéér: Locomotief vooraan! Koeperman nog steeds leider in damwedstrijd Van Gooswilligen gepromoveerd Grapje Misverstand Ton Smits Renova gecontracteerd 4 (Van een speciale verslaggever) In het rose stadion van Bordeaux, waar Bertus de Harder jaren lang de eer van het Nederlandse voetbal heeft hoog gehouden, heeft de 27-jarige Nederlandse kampioen Jo de Roo in de laatste vlakke etappe voor de Pyreneeën een oranjetraditie uit de jaren vijftig hersteld. Met groot gemak namelijk versloeg de felle Zeeuw de Fransman Roger Pin- geon aan het slot van een 14 km lange vlucht en ging zege vierend met zeker tien lengten voorsprong als winnaar van de etappe van La Rochelle naar de stad der Girondijnen over de eindstreep. Het was precies tien jaar geleden, dat Wout Wagtmans als laatste oranjeman een glorierijke periode uit de Nederlandse wielrennerij had afgesloten, namelijk de jaren van 1952 tot en met 1955 toen achtereenvolgens Hans Dekkers, Jan Nolten, Henk Faanhof en Wagtmans zelf het rose cement van dit knusse stadion tot een nationale burcht hadden verklaard. Daarna was deze piste het strijdperk van de buitenlanders geworden, want oranje zat in de hoek waar de klappen vielen. En nu dan eindelijk weer een Nederlandse overwinning. „Eindelijk", verzuchtte de vermoeide maar overgelukkige Zeeuw. „Eindelijk heb ik loon naar werken gekregen". Omstuwd door enthousiaste landgenoten en ook buitenlanders, die hem de zege volop gunden, liep De Roo in de fel blakerende zon over het middenterrein om zich gereed te maken voor de huldiging. „Nog nooit heb ik zo goed gereden als dit jaar. Ik voel het iedere keer in jie sprint. Dan hoef ik niet eens op de pedalen te gaan staan Door zijn vlucht aan het slot van de etappe naar Bordeaux is Jo de Roo lei der geworden in het zogenaamde „ster ree-klassement, dat in feite een ver vanging is van de vroeger altijd toege kende premies voor de strijdlustigste renner en de meest intelligente actie. De Roo kreeg in de rit naar Bordeaux 9 sterren tegen Pingeon, die de actie had ontketend, 10. Het totaal aantal sterren van De Roo is daarmee gestegen tot 24, dat van zijn naaste belager, de Belg Frans Brands, bedraagt nu 19. Voor de Zeeuw was er na de huldiging nog een grote verrassing. Zo half en half had hij er wel op gehoopt, maar de aan komst van het peloton, dat in een span ne van 14 km. op een sekonde na een minuut op de Zeeuwse draver had verlo ren, was De Roo ontgaan. Hoe namelijk waren Reybroeck, drager van de groene trui, en Gimondi, eveneens hoog geno teerd in het puntenklassement, geëin digd? Hij had er geen weet van dat Jo de Haan, Henk Nijdam en Gerben Kar stens er toe hadden bijgedragen dat hun eigen Jo de Roo in de groene trui aan de Pyreneëen zou kunnen beginnen. Zij waren het geweest, die achter de Belg Haelterman en wereldkampioen Jan Jans sen de ereplaatsen hadden opgeëist, waar mee tevens was bereikt, dat Gimondi slechts weinig punten kreeg. De ogen van ACHTSTE ETAPPE. 1. De Roo (Ned.-Pellenaars) 4.56.14, met bon. 4.55.14; 2. Pingeon (Fr.-Plaud) z.t., met bon. 4.55.44; 3. Haelterman (Belg-Driessens) 4.57.08 4. Janssen (Ned.-De Muer) 4.57.13; 5 De Haan (Ned.-Pellenaars) z.t.; 6. Nijdam (Ned.-Pellenaars) 4.57.08; 7. Bocklandt (Belg- Driessens) 4.57.13; 8. Beheyt (Belg-De Kimpe) z.t.; 9. Karstens (Ned.-Pellenaars) z.t.; 10. Simpson (G.B.-Plaud) 4.57.08; 11. Gimondi (It.-Pezzi) z.t.; 12. Wright (G.B.-De Kimpe) 4 57 13; 13. Gustave Desmet (Belg-De Kimpe) z.t.; 14. Van den Berghe (Belg-Driessens) z.t.; 15. Ronchini (It-Pezzi) z.t.; 16. Schleck (Lux.- De Muer) z.t.; 17. Brands (Belg-Driessens) z.t.; 18. Anglade (Fr.-De Muer) 4.57.08; 19. Wouters (Ned.-Pellenaars) 4.57.13; 20. Seis (Belg-Marien) z.t.; 24. Maliepaard (Ned.- Pellenaars) z.t.; 26. Harings (Ned.-Pellenaars) 4.57.13; 31. Haast (Ned.-Pellenaars) z.t.; 34. Van Dongen (Ned.-Pellenaars) z.t.; 43. Den Hartog (Ned.-Geminiani) z.t.; 45. Lute (Ned- Louviot) z.t.; 62. Post (Ned.-Driessens) z.t.; 89. Van Espen (Ned.-Pellenaars) z.t.; 106. Geldermans (Ned.-Remy) z.t. Algemeen klassement; 1. Van de Kerkhove (Belg-Marien) 42.45.28; 2. Van Espen op 1.01; 3 G Desmet I (Belg-De Kimpe) op 1.56; 4. Gimondi (It.-Pezzi) op 2.05; 5. Wolfshohl (Dld.-Magne) op 3.04; 6. Pingeon (Fr.-Plaud) op 4.51; 7. Otano (Sp.-Pla Sanchis) op 4.58; 8. Adorni (It.-Pezzi) op 4.59; 9. Bracke (Belg- Plaud) op 5.07; 10. Poulidor (Fr.-Magne) op 5.16; 11. Gustave Desmet (Belg-De Kimpe) op 5.25; 12. Stevens (Belg-Marien) op 5.34; 13. Ex aequo; Janssen en Den Hartog op 5.39; 15. Haast op 5.59; 16. Karstens op 6.18; 17. Monty (Belg-De Muer) op 6.19; 18. Ex aequo: De Roo en Planckaert (Belg-Marien) op 6.28; 20. Duez (Fr.-Plaud) op 6.48; 22. Van Looy (Belg-Marien) op 6.53; 31. Geldermans op 8.13; 46. Wouters op 8.51; 51. Maliepaard op 8.56; 56. Nijdam op 9.12; 63. Lute op 9.55; 81 Harings op 11.25; 94. Van Dongen op 13.31; 101. De Haan op 16.15; 118. Post op 22.27. Puntenklassement; 1. De Roo 60 pnt.; 2. Gimondi (It.) 58 pnt.; 3. Reybroeck (Belg) 54 pnt.; 4/5. Janssen en Seis (Belg) 49 pnt. Ploegenklassement: 1. Pellenaars 14.50.35, 12 pnt.; 2. Plaud z.t., 56 pnt.; 3. Driessens 14.51.34, 24 pnt.; 4. De Muer z.t. 38 pnt. Algemeen ploegenklassement; 1. Marien 128.23.00; 2. Pellenaars 128.25.49; 3. De Muer 128.29.36. De Roo gingen dan ook wijd open toen een functionaris van de Tour-organisatie met een fonkelnieuwe lichtgroene trui naar het podium kwam rennen en hem, Jo de Roo, beduidde dat hij nog even ho ven moest blijven. Opnieuw onderging hij de hulde, nu weer van een andere schone, en drukte in uitbundigheid beide meiskes stevig tegen zich aan, links en rechts kus sen uitdelend. Toen wist De Roo eveneens dat zijn Televizieren voor de tweede maal de eer ste plaats in het ploegenklassement (de gele petten) hadden veroverd. Stralend begon hij aan zijn ereronde langs de stampvolle tribunes, waarop de duizenden Bordelezen, weliswaar teleurgesteld over het feit dat hun „Dedé" Darrigade met zoals vorig jaar had kunnen zegevieren, toch een uitbundig applaus over het don kere hoofd van de Nederlander uitstortten Kees Pellenaars wachtte hem aan het einde van de tour d'honneur op met een blijde boodschap; „Jo, voor die overwin ning een extra premie van vijf rooien (5000 gulden)". Toen was er even tijd om met de nog steeds hevig transpirerende De Roo te praten. „Maken jullie het asjeblieft kort want anders vat ik kou en ik wil nog een paar dagen doorgaan". De Roo ver- Jo de Roo hult zich in de groene trui. Advertentie VREDEST6IN JO DE ROO de winnende fiets! Gemonteerd met Vredestein-banden. Licht lopende Locomotief- rijwielen voor sport, toerisme en dagelijks gebruik O - De uitslagen van de dinsdag gespeelde partijen in de 13e ronde van het dam- toernooi om de Coupe d'Europe in Bolza no luiden: Delhomme (Fr.)-Koeperman (Rusl.) 0-2; Hisard (Fr.)-v. d. Sluis (Ned.) 2-0; Nimbi (Congo)-Kuyken (Zwits.) 2-0 Van Dijk (Ned.)-Agliardi (Mon.) 2-0; Tsjegolev (Rusl.)-Laporta (It.) 2-0; Cro- teux (Belg.)-Fanelli (It.) 0-2; Okrogelnik (Ned.)-Descallar (Marok) 1-1. De stand na 13 ronden: 1. Koeperman 22 pnt. uit 13 partijen, 2. Tsjegolev 19 De oud-speler en aanvoerder van het Nederlands hockey-elftal J. van Gooswil ligen uit Utrecht is aan de rijksuniversi teit in Utrecht gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op het proefschrift: „Onderzoek naar de invloed van de trai ning op de fysieke conditie van een groep militairen". De Nederlandse amateurwielrenner Ru- di Liebrechts heeft dinsdag in het Belgi sche plaatsje Haacht een internationale wielerwedstrijd gewonnen. telde, dat hij na de ontsnapping van Pin geon het moeilijk had gevonden om bij te komen. „Die jongen fietste enorm hard. Maar daarna ging het gemakkelijk en ik geloof niet eens, dat hij moeite heeft gedaan om te winnen". De Roo vergat blijkbaar dat Pingeon bij het ingaan van de laatste ronde even had afgestopt in een poging zijn Nederlandse concurrent de kop op te dwingen. „Ach, dat was de moeite niet waard. Ik had het direkt in de gaten". Er was even tijd voor een grapje: „Nu ben ik eindelijk van die opzichtige Ne derlandse kampioenstrui af en nu loop ik nog erger in de gaten". Toen kon De Roo met zijn ploegmakkers, die uiteraard al veel eerder met hun felicitaties waren ko men aandraven, naar het hotel „Des Quatre Soeurs" gaan, de vaste pleister plaats van Pellenaars in de stand van de Gironde, waarop op deze grote dag een glas champagne werd geheven. Evenals Pingeon en De Roo onderweg naar Bordeaux. Van Espen zaterdag mocht De Roo nu op kosten van Pellenaars een telefoongesprek met zijn echtgenote Corrie in het verre Kruiningen voeren, waarbij de driejarige Nicole ook aan de lijn kwam om pappa te feliciteren. In het hotel werd uiter aard nagepraat over de gebeurtenissen van deze achtste dag, natuurlijk over de zege van De Roo maar ook over de val van Van Espen na 96 km. Hoe het was gebeurd kon de lange Arnhemmer zich niet meer herinneren. „Dat komt zo maar", zei hij. De Nederlandse kolonie echter had er een enorme schok door ge kregen. Van Espen namelijk was wel en kele minuten op het plaveisel blijven lig gen en het ergste werd gevreesd. Waar schijnlijk was de Arnhemmer door de schrik enigszins versuft geraakt, want toen Pellenaars hem, nadat dokter Du mas had geconstateerd dat er niets met de Nederlander aan de hand was, weer op de fiets zette, had hij zich met de steun van DeHaan, Van Dongen, Kar stens, Wouters en Harings naar het pelo ton gefietst en reed de etappe normaal uit, zodat hij nog steeds op de tweede plaats in de algemene klassering prijkt. De besturen van Feijenoord en Ajax zijn gisteren tot een overeenkomst geko men inzake de transfer van Henk Groot. De blonde Zaankanter zal het komende seizoen weer voor Ajax uitkomen. Groot, die vele malen in het Nederlandse elftal speelde, kwam voor 250.000 in 1963 van Ajax naar Feijenoord, waar hij dus nu twee seizoenen heeft gespeeld. Het trans ferbedrag zou rond de 350.000 liggen. De voorhoede van Ajax bestaat nu uit Swart, Groot, Nuninga, Prins, Keizer. Jan van Gorp, de 23-jarige half- en ach terspeler van NAC, heeft zich op de transferlij st laten plaatsen omdat hij niet tot overeenstemming kon komen met het bestuur van de Bredase eerste-divisieclub inzake een nieuw contract. De F.C. Den Bosch-BVV heeft dinsdag de voorhoede-speler Frans Olde Rieke- wwutnnjvuwwvwuvwwvwvuwvwvuwwuwuuwwwtnnnnnnni Door de etappezege van ]o de Roo, de ereplaatsen van ]o de Haan, Henk Hij- dam en Gerben Karstens, het veroveren van het dagploegenklassement en de groene trui van Jo de Roo hebben de Televizieren op de achtste dag van deze Tour weer een bijzonder rijke buit binnengehaald. Aan etappeprijzen verdienden zij bijna 3.000 nieuwe franken, het dagploegenklassement bracht 1.000 franken op en de groene trui 500, in totaal dus ongeveer 4.500 nieuwe franken. Daarbij kwam dan nog voor elke frank pep gulden, maar bovendien zei Kpes Pellenaars al op de wielerbaan van Bordeaux dat hij had besloten een extrapremie van 5.000 gulden toe te kennen. Al met al werd de prijzenpot van de Televizieren dus op deze dag gespekt met een kleine 13.000 gulden en zo langzamerhand wordt de ploeg van de Pel door de buitenlanders voor de miljonairs van de Tour aangezien. UUUWWMAIWIIWWMWWWWWWWWWWWVVWWWWWWWWnA/WWWWWAOWWWWWVWWWWAWHAW rink gecontracteerd. Deze speelde bij verschillende oostelijke clubs en kwam het afgelopen jaar uit voor Tubantia. Bij FC Den Bosch werd verder linksbuiten Weber op eigen verzoek op de transfer- lijst geplaatst. NEGENDE ETAPPE. I. Hojlund (Zw.-Den.) 4.50.01, met bon. 4.49.31; 2, Albonetti (It.) z.t. met bon. 4.49.46; 3. Bndart (Belg); 4. Ripfel (Zw.-Den.) 5. Ca- tieau (Fr.); 6. Monstein (Belg); 7. Bobekov (Buig.); 8. Valecic (Joegosl.); 9. Lute; 10. Czarnowski (Did.); 11. Loschke (Did.); 12. Cubric (Joegosl.), allen dezelfde tijd 4.50.01; vervolgens het grote peloton In 4.50.21 met 27. Leijten; 30. Hoogland; 38. Ottenbros; 39. Schouten; 41. Schepers; 45. Beugels. Algemeen klassement: 1. De Locht (Belg) 40.20.12; 2. Furian (Oost) op 1.02; 3. Steevens op 2.26; 4. Peflgen (Did.) op 2.51; 5. Marine (Sp.) op 2.56; 6. Herger (Zwlts.) op 3.05; 7. Suria (Sp.) op 3.07; 8. Rodriguez (Sp.) op 3.21; 9. Delvatel (Belg) op 3.31; 10. Grosskost (Fr.) op 3.33; 11. Van Cauwenberghe (Belg) op 3.49; 12. Beugels op 3.57; 22. Lute op 6.28; 23. Leij ten op 6.41; 24. Lewis (G.B.) op 6.57; 25. Ibanez (Sp.) op 7.07; 51. Hoogland op 12.56; 52. Schepers op 13.40; 71. Schouten op 23.43: 80. Ottenbros op 26.27. Puntenklassement: 1. Steevens 69 pnt.; 2. Bernard Guyot (Fr.) 53 pnt.; 3. Ann! (It.) 53 pnt.; 4. Hojlund (Den.-Zw.) 51 pnt.: 5. Al- bonetti (It.) 50 pnt. Ploegenklassement: 1/2. België en Duitsland 1-4.30.23; 3. Denemarken/Zweden 14.30.23: 4. Joegoslavië z.t.; 5. Frankrijk 14.30.43; 6. Ne derland z.t. Algemeen ploegenklassement: 1. Spanje 121.00.52; 2. Polen 121.04.26; 3. Frankrijk 121.05.00; 4. België 121.06.23; 5. Groot Brittan- nië 121.08.33; 6. Nederland 121.10.35. Even was er een misverstand geweest, veroorzaakt door de Belgische ploegleider Hugo Marien, die de het eerst afzakken de De Haan in het voorbijrijden had toe geschreeuwd: „Ga maar door, hij heeft een sleutelbeen gebroken". Daardoor was er even een hiaat gekomen in de hulp actie. Maar Pellenaars had ijlings zijn troepen naar achteren kunnen comman deren. „Gelukkig lag de koers toen net even stil" verzuchtte de Pel later. Inderdaad was dit het geval geweest in een roerige etappe waarin de Nederlan ders, vooral de Televizieren, zich weer dui delijk hadden laten zien. Bij vele ontsnap pingen gingen de mannen van Pellenaars mee want een ieder wist dat een zege in Bordeaux een van de vurigste wensen van de Bredase ploegleider was. Daar naast waren ook de leden van het „vreem delingenlegioen", Den Hartog, Lute en Jan Janssen, bijzonder actief als het er om ging gevaarlijke concurrenten terug te halen. Geen enkele poging kreeg goedkeu ring van de meute, die pas zwichtte voor de vlucht van Pingeon, toen Bordeaux nog slechts 14 km. verder was. Dit ook was de grote kans voor Jo de Roo. Hij wierp zich in het spoor van de Fransman, voeg de zich na een hard duel bij hem, en draafde vervolgens onvermoeibaar door naar de wielerbaan, waar Pingeon voor hem een gemakkelijk slachtoffer was. Achter dit tweetal, dat in de laatste ron de juist voorbleef op het grote veld, spurtte Jan Janssen tevergeefs voor de derde plaats, die hij aan de Belg Haelter man moest laten. Na Janssen schoten Jo de Haan en Henk Nijdam als vijfde en zesde over de finish en maakte Ger ben Karstens met een fraaie negende plaats achter Bocklandt en Beheyt het succes van de Nederlanders compleet. Uiteraard had het resultaat van deze etappe na De Roo en Pingeon eindig den allen op de Belg Molenaars na in de hoofdmacht weinig consequenties voor het algemeen klassement. Alleen de twee helden van de slotfase maakten een sprong in deze klassering: De Roo van de drieënveertigste naar de achttiende plaats, Pingeon van de zeventiende naar de zesde. Vandaag echter wacht de eer ste Pyreneëen-etappe met de grimmige Aubisque en de vervaarlijke Tourmalet tegen het einde van de rit. Dan waar schijnlijk zal men een duidelijker inzicht krijgen in de werkelijke krachtsverhou dingen. Jacques Marchand, de grote baas van de Tour de l'Avenir, was in Bordeaux weer een zeer tevreden mens. De oorzaak daarvan was niet, zoals men wellicht zou verwachten, een ritzege behaald door een Fransman. In de 12 man sterke kopgroep, die met 20 sec. voorsprong in het Stade municipale arriveerde, bevond zich als enige tricolore José Catieau en deze moest in de spurt nog vier renners voor laten gaan. Toch was de persoon van de winnaar de oorzaak van Marchands tevre denheid. De organisatoren streven name lijk naar een zo internationaal mogelijke rónde van de Toekomst en om de animo er bij de diverse landen in te houden moet er nu eenmaal zo af en toe een succesje worden geboekt. Welnu, wat dat betreft kwam de zege van een lid van de Skandinavische ploeg, die met enige moeite was geformeerd, best van pas. Nog nooit had een Skandinaviër een rit als winnaar kunnen beëindigen en aan de ze minder fraaie traditie had Ole Hojlund, een 21-jarige Deen zojuist een einde ge maakt. De 189 km. lange etappe van Chatelail- lon naar de vaste etappeplaats Bordeaux is van weinig invloed geweest op de klas seringen. Tot de eerst aankomenden be hoorden geen gevaarlijke elementen en het verschil van 20 seconden was boven dien te klein om van invloed te kunnen zijn op de ploegenrangschikking. Alles bleef dus zo als het was: De Locht de ge le, Steevens de groene trui en de Spaanse ploeg gaat de laatste beslissende fase van de Tour de l'Avenir 1965 in met een voor sprong van ruim 3% minuut op de Poolse équipe. Niet minder dan zes spelers van het eerste basketbalteam van de Amsterdam se landskampioen bij de heren „The Wol ves" hebben deze vereniging verlaten. Al leen oud-international Henk v. d. Broek en de Hongaar Venicz hebben geen over schrijving aangevraagd. Ook coach Ruud Weiter zal zijn taak neerleggen. Als oorzaak van deze uittocht moet de reeds lange tijd bestaande slechte ver standhouding tussen de spelers gezien worden. Voor enkele spelers hebben ook financiële redenen de doorslag gegeven. Topscorer Ton Boot zal in Blue Stars gaan spelen, Wim Franke is overschrij ving naar Herly verleend, Kees Smit gaat naar het Utrechtse S.V.E., Bob Woudstra vertrekt naar DED en Wim v. d. Loop is lid geworden van Landlust, het team dat vorig jaar geteisterd werd door een massaal vertrek van haar top- spelers. Pivot Siebe Nelis en coach Ruud Weiter gaan naar het Enschedese Vlub- bers in verband met hun werkkring. Bij de andere verenigingen valt de gro te versterking van het Amsterdamse Landlust op. Het team van coach H. Kippers zal het volgend jaar over vijf irn ternationals kunnen beschikken, nu zowel Paul Erkelens als Tonnie v. d. Kroon naar deze vereniging zijn overgeschreven van resp. Argus en Wilskracht. Boven dien zijn Paul v. d. Pas en Harry de Voos van Giants en Blue Stars naar de ploeg in Amsterdam-Noord vertrokken. Haarlem speelt zaterdag thuis een oefenwedstrjd tegen Alkmaar. Beide ploegen proberen dan weer nieuwe spe Iers. Bij Haarlem worden o.a. opgesteld doelman Schil, Gerrit de Kluyver (HRC) en Ton Smits (Renova). De laat ste is al gecontracteerd. Haarlem is ook bezig met Aad Smits, eveneens van Re nova. Verder zijn Duindam en De Graaf van HBC als amateurs naar Haarlem overgekomen. Schil en De Kluyver zijn nog niet gecontracteerd. Haarlem zit on der meer wat hen betreft met een wo ningprobleem. Hoewel er natuurlijk wel strijd werd ge leverd een „dode" etappe is in de kleine Tour ondenkbaar deden de ren ners het dinsdag betrekkelijk kalm aan, hetgeen niet alleen valt af te leiden uit het tamelijk lage tempo van 39 km. per uur, maar tevens uit het geringe aantal gevaarlijke aanvallen. Kennelijk spaarde de meute zich voor de laatste akte, waar in na de rouleurs, de klimmers en ten slotte de specialisten op het gebied van ritten tegen het uurwerk aan bod zullen komen. Ingrijpende wijzigingen in de meeste klassementen mogen verwacht worden, de kleine Tour is nog lang niet beslist. De koers had dinsdag een verloop, zo als men dat meestal ook in de profritten aantreft: wat korte offensieven en pas in het laatste gedeelte de beslissende slag. Een vlucht van de Spanjaard Suria, inge zet kort na Saintes (60 km.), scheen aan vankelijk grotere gevolgen te krijgen, vooral toen de Britten Addy en Cowley, de Italiaan Anni, de Pool Zielinski en Ni co Lute zich aandienden als medestrij ders. Het peloton wenste het ditmaal ech ter eens rustig te houden, wachtte nog wel met een tegenactie tot de ravitaille ring in Montendre (120,5 km.) doch rea geerde toen dan ook bijzonder snel. De voorsprong van de vluchters, die maxi maal 1 min. 40 sec. had bedragen doch inmiddels tot ruim een minuut was ge krompen, werd in hoog tempo ongedaan gemaakt. Eerst brachten zes coureurs, bij wie Leyten en Steevens, de aansluiting tot stand. Kort daarop volgde de hoofdmacht die Steevens helemaal niet wilde laten gaan. Pas in Pugnac (147 km.) volgde een nieuwe vlucht. De Duitser Loschke, altijd actief maar nooit bij machte om tot het einde door te gaan, was de aanstichter met de Fransman Catieau. Vier anderen sloten zich aan, te weten de Belg Bo- dart, Nico Lute, de Italiaan Albonetti en de Joegoslaaf Valencic. Nog was de lei dende formatie niet definitief samenge steld, want eerst kwam Óle Hojlund na een knappe achtervolging bij de koplopers en kort voor de wielerbaan overbrugden de Zweed Ripfel, de Bulgaar Bobekov en de Belg Monteyne de kleine achterstand eveneens. Loschke viel wat terug, zoals hij dat tot dusver steeds na een vlucht heeft gedaan, de overigen vochten in Bor deaux de spurt uit. Hojlund zegevierde met opvallend veel gemak.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 15