Internationale voetbalmarkt op het sportpark Schoonenberg Braziliaanse spelers krijgen kans in oefenwedstrijd Stiletto's, ploertendoders en dergelijke wapens verboden Onderwatertelevisie voor waterbouwkundig werk Artsen staken in Italië VtlSKER Sportfondsenbad Beverwijk nadert zijn voltooiing Betaling abonnementsgeld tier giro ZUIDAMERIKAANS DUO BIJ TELSTAR Fietser reed in Velsen tegen een auto op Jonker (Haarlem) ook gegadigde Grasbrandje aan Zeestraat Beverwijk Inbraak in winkel aan Trawlerkade Gezelligheidsrit VVV Egmond-binnen Plechtige promotie gymnasium Felisenum Scholieren verzorgen potplanten in Beverwijk Veertig jaar bij Hoogovens IJmuiden Matroos sloeg bij Santpoort met motor over de kop Na geluidshinder in Velsen-N. welkom bij papierfabriek WOENSDAG 30 JUNI 1965 Inleveren bij politie tegen vergoeding uiterlijk 14 juli WASAUTOMATEN SwSxicS: Op de Oude Pontweg in Velsen-zuid is dinsdagmiddag een 69-jarige fietser tij dens het oversteken van de weg tegen een personenauto opgereden en gevallen. De man klaagde over pijn in de lies streek. Per ongevallendienst is hij naar het Antoniusziekenhuis gebracht. Van onze sportredacteur) Het sportpark Schoonenberg in Velsen was gistermiddag een internationale voet- balbeurs. Daar was een Hongaar (Lörincz van AGOVV), daar was een Duitser (Lud wig Mayer van Kaiserslautern), daar wa ren twee Braziliaanse spelers (Joao Car los Campos Wisneski kortweg Carlos van America FC en Wilson da Silva Chagas kortweg Wilson van Meri dional), daar was een Braziliaanse voet balimpresario (José da Gama), daar wa6 ook de Roemeense trainer van Tel star Oliver Gaspar. Daar was tenslotte ook de Nederlander Jonker (van de voet balclub Haarlem). Daar en over hem werd drul onderhandeld in een mengelmoes van talen en gebaren. Het resultaat daar van was dat Ludwig Mayer zo goed als zeker niet naar Velsen komt, Lörincz te licht werd bevonden, Jonker een beste kans maakt om een contract met Tel Het bestuur van Telstar keek nauw lettend toe: v.l.n.r. De Bruin, mr. Crefeld, Van Nifterik en Zwart. De nieuwe trainer van Telstar Gaspar. star te krijgen en de Brazilianen donder dag een proefwedstrijd spelen. De lichte en zeer korte training onder de oefen- meesters Van der Gevel en later van Gaspar (die daarmee voor het eerst een training in Velsen leidde) had te weinig kunnen duidelijk maken over de kwalitei ten van de Zuidamerikanen, van wie ove rigens de lange, slanke Carlos door zijn U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 10.40, post- abonnees 11.65 U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening yorg te dragen. DE ADMINISTRATIE. keiharde schoten en goede techniek een beste Indruk maakte. Het bestuur van Telstar, dat practisch au grand complet de „verkoop-show" bijwoonde ook wethouder De Boer gaf acte de présence bleek eerst geporteerd te zijn voor de Duitser Ludwig Mayer, een 29-jarige speler, die zeven jaar voor Eintracht Frankfurt uitkwam en daarna verscheidene jaren voor Kaiserslautern (de oude club van Ko Prins). Vooral trai ner Van der Gevel enkele dagen gele den aan de dood ontsnapt bij een auto ongeluk was zeer enthousiast over het spel van Mayer, die zaterdag in een oefenwedstrijd voor Telstar uitkwam. De Duitser werd gisteren door clubarts Rom- pu medisch gekeurd en in orde bevonden. De komst van de Brazilianen stond echter zijn verkiezing in de weg. Jonker maakt een goede kans naar de Velser club te kunnen overstappen, mits Haar- rincz, die zaterdag ook proef gedraaid had en nu weer present was, zal wel niet in het witte shirt gaan spelen. Wel licht doet Bruinzeel van Zandvoortmeeu- men dat wel. Hij speelde zaterdag een pittige en productieve partij. Hoofdschotel van de voetbalshow op Schoonenberg was het optreden van de Braziliaanse voetballers Carlos en Wilson. Carlos evenals Wilson 22 jaar bleek een vervaarlijk schutter te zijn. Hij is een voetballer van flink postuur (1.75). Impresario José da Gama, die meedeel de indertijd ook de transfers van befaam de voetballers als Sani, Altafini, Jair, Evaristo en Paulinho om er maar en kelen te noemen naar Europa te heb ben verzorgd, prees vooral het voetbal van Carlos aan. Da Gama, die in Rio woont maar een deel van het jaar in Europa is om spelers te „verhandelen" en tournees te organiseren (van clubs als Vasco da Gama, Botafogo, America FC Flamengo, Madureira en nog zo'n reeks) vertelde ons graag en veel over de bei de spelers, van wie hij de overtocht heeft betaald. Natuurlijk wordt dat bij een transfer door hem flink in rekening ge bracht. Carlos en Wilson (een klein, stevig drib belaartje) hebben voor eerste divisie clubs in Rio de Janeiro gespeeld en wa ren twee jaar prof. Ze willen wat van Europa zien en tegelijk flink verdienen als voetballer. „In Brazilië zijn te veel voetballers om daar een goed salaris te kunnen incasseren". Ze hadden graag naar Italië gegaan, maar dat bleek in verband met de wereldkampioenschappen niet mo gelijk te zijn. In België, waar ze sinds een veertien dagen verblijven na hun komst uit Brazilië, bood men te weinig. Na de korte training ging het bestuur van Telstar uitvoerig onderhandelen over de voorwaarden van de Brazilianen, van wie de een volgens de geachte im presario kort medicijnen had gestu deerd en de andere chemie. Besloten werd alvast, dat het tweetal tot donderdag in Velsen zou blijven tot er een oefenwed strijd was gespeeld, waardoor men bij Tel star iets meer over hun capaciteiten te weten kan komen. Telstar mag in totaal twee buitenlanders in het elftal opstel len. Liptak wordt in augustus Nederlan der. Het is waarschijnlijk dat Telstar de beide Brazilianen zal contracteren (als de testmatch goed uitvalt). De twee Brazilianen, die bij Telstar „op zicht" zijn: Carlos (I.) en Wilson. Aan de Zeestraat te Beverwijk, ter hoogte van perceel 355, is gistermiddag een perceel dor grasland in brand ge raakt. Een oppervlakte van plm. 250 m2 brandde kaal. De Beverwijkse brandweer bluste het vuur. De oorzaak van dit gras brandje is waarschijnlijk het spelen met vuur door kinderen. Morgen, donderdag 1 juli treedt de wet in werking tot wering van ongewenste handwapens.^ Hieronder valjep stiletto's handwapens voor hef verspreiden van an ders dan gassen zijnde weerloos maken de stoffen, geheime handwapens en onder delen van al deze wapens. Het in bezit hebben, invoeren, vervaardigen en afle veren van al deze attributen is vanaf morgen verboden. De wet verplicht iedereen die dergelijke wapens bezit ze in te leveren bij de plaat selijke politie. Dit kan gebeuren tot uiter lijk 14 juli 1965. Overtreding van deze wet wordt gestraft met een hechtenis van ten hoogste twee maanden of een geld boete van ten hoogste 4000. Voor de in geleverde wapens zal een vergoeding be schikbaar worden gesteld. Onder deze wet vallen allereerst stilet to s. Dit zijn volgens de wet messen waar van het lemmet door een drukmechanis- me zijdelings scharnierend uit het heft wordt gebracht en dat bovendien een of meer van de volgende vier kenmerken heeft: een lemmet van zeven centimeter of langer, maar korter dan negen centi meter voorzover de breedte minder dan 14 millimeter bedraagt; een lemmet van negen centimeter of langer; een lemmet met smjkanten aan beide zijden en een stootplaat of soortgelijke inrichting. Bij in leveren ontvangt men 4,-. De nieuwe wet verbiedt tevens valmes- sen. Hieronder worden verstaan messen waarvan het lemmet door een drukme- chanisme of door een zwaaibeweging rechtstandig uit het heft wordt gebracht en die bovendien een of meer van voor stiletto's geldende kenmerken hebben In levering eveneens 4,-. Ook worden ver boden boksbeugels, waaronder worden ver staan handwapens bestaande uit een om de hand sluitende ring of om de vingers sluitende ringen al of niet voorzien van uitsteeksels. Inleverprijs 1.-. Ploertendoders zijn vanaf morgen ook verboden. Deze wapens worden in de nieuwe wet aangeduid als handwapens be staande uit een verende en aan een der uiteinden verzwaarde staaf. Inleverprijs 2,50. Ook zijn verboden handwapens bestemd voor het verspreiden van ver- giftingde, verstikkende of weerloos ma kende stoffen niet zijnde gassen. Onder de bepalingen vallen voorts andere gehei me handwapens dan met name genoemd alsmede onderdelen van al deze wapens Ook hiervoor wordt 2,50 betaald en voor de onderdelen, vijftig cent. TV.'.,r*r7va<i wapens moet uiterlijk 14 juli geschieden op de plaat selijke politiebureaus. Voor Haarlem kan deze inlevering geschieden op het bureau in de Smedestraat 9 bij de afdeling bij zondere wetten. Dit kan gebeuren op werkdagen van 's morgens negen tot s avonds negen uur. In Velsen kan de in levering geschieden op het hoofdbureau van politie Tiberiusplein 1 in IJmuiden- Oost, eveneens afdeling bijzondere wetten (kamer 6) op werkdagen tussen 9 en 17 uur. In de nacht van 28 op 29 juni is inge broken in een winkel aan de Trawlerka de te IJmuiden. De inbrekers werd het wel gemakkelijk gemaakt om binnen te komen: Er stond namelijk een raam open. Er wordt enig klein geld vermist. Gistermiddag hebben de vele genodig den bij de onderwatertelevisie-demonstra tie van de n.v. reederij v.h. gebr. Goed koop te Amsterdam duidelijk kunnen zien, dat de in het IJ staande betonnen palen, waarop het kantoorgebouw van de rederi, rust, begroeid zijn met wier en schaal dieren. De beelden werden met een door een duiker gestuurde onderwatercamera doorgegeven aan een monitor op de derde verdieping van het gebouw. Goedkoop is als eerste bedrijf in Neder- De vereniging voor vreemdelingenver keer te Egmond-binnen organiseert voor zaterdag 10 juli een puzzelrit, die het ka rakter zal dragen van een gezelligheids- rit. De start is vanaf 19 uur; de startta fel zal gevestigd zijn in de Abdijlaan 16 waar men van 18.15 uur terecht kan. Het bestuur van de automobielvereni ging de Rijmonders te IJmuiden heeft zich bereid verklaard om de technische leiding op zich te nemen. De prijsuitrei king zal plaats hebben in hotel-restaurant 't Haasje, Heerenweg 66. Het curatorium van het gymnasium Fe lisenum te Velsen heeft meegedeeld, dat de plechtige promotie van de leerlingen zal plaats hebben op vrijdag 9 juli te 15 uur in de aula van genoemd gemeente lijk gymnasium in de Van Hogendorp- laan (2) te Velsen-zuid. Evenals in vorige jaren heeft „Flora- lia" in Beverwijk ook nu weer potplanten uitgereikt aan scholieren. Zij zullen deze potplanten (vlijtig liesje, begonia, fuchsia traduscantia en siernetel) verzorgen en september aanstaande zullen de resulta ten van vakkundige en liefderijke verzor ging te zien zijn op een tentoonstelling. De belangstelling bij de schooljeugd is dit jaar groter dan ooit: er zijn thans bijna tweeduizend potplanten aan haar toever trouwd. Hoogovenvoetbaltoernooi In het kader van het hoogovenvoetbal toernooi om de Holland 1-beker werd gis teravond de wedstrijd Mekog-Bonara's gespeeld. De uitslag werd 0-2. Voor van avond staan op het programma: Schuin- trekkers-Binnenhaven en Stopstangen- Lijntrekkers. ROME (AP) De artsen in de ge meentelijke ziekenhuizen van Rome zijn maandag in staking gegaan, drie dagen voor een vastgestelde staking van artsen in alle gemeentelijke en staatsziekenhui- zen in Italië. De staking in Rome zal duren tot aan de landelijke staking die één juli begint. Beide acties zullen zeven juli eindigen. De artsen willen hoger honoraria. Zij hebben beloofd noodgevallen te zullen behande len. land overgegaan tot de aanschaf van deze televisie-apparatuur (kosten ƒ25.000), die onder meer zal worden gebruikt ten be hoeve van waterbouwkundige werken. Volgens Goedkoop zal de apparatuur het mogelijk maken, nu steeds grotere en in gewikkelder kunstwerken worden ge bouwd, speciaal onder water met grotere precisie te werk gaan. De deskundigen zullen niet meer uitsluitend afhankelijk zijn van het mondeling verslag van de duiker, maar thans zelf op de monitor op het bergingsschip kunnen zien, wat zich onder water afspeelt. Dit laatste is vooral van belang bij inspectie van damwanden en sluisdeuren en bij identificatie van wrakken. Voor de cameralens is een met gedistil leerd water gevulde conus aangebracht, waardoor ondanks opnamen in vuil water toch een goed beeld wordt verkregen. De conus wordt daartoe op het door de te geven object gedrukt, zodat zich tussen dit en de lens slechts schoon water be vindt. Het opname-apparaat, dat van twee sterke schijnwerpers is voorzien, wordt onder water door twee duikers bediend: de ene stuurt de camera, de andere zoekt het object op de tast af en geeft aan waar de camera moet worden geplaatst. Het opgenomen beeld is direct zichtbaar op de monitor. De duikers staan in telefonisch contact met elkaar en met het bedienend personeel op het bergingsvaartuig, dat de aanwijzingen geeft. De installatie is ontwikkeld door de Engelse Marconimaatschappij en reeds op diverse plaatsen in de wereld in gebruik. Maandag 5 juli zal de heer J. Grapen- daal uit Beverwijk het feit herdenken, dat hij veertig jaar in dienst van Hoogovens IJmuiden is. De heer Grapendaal heeft al die jaren bij de afdeling havens ge werkt, sinds 1946 is hij kraandrijver bij deze afdeling. In juli zijn er bij Hoogogvens IJmuiden voorts twee zilveren jubilarissen, namelijk de heer J. H. Wouterloot uit Heemskerk en de heer G. IJtsma uit Velsen-Noord, beiden werkzaam bij N.V. Mekog. Een 25-jarige matroos van een loods boot uit Amsterdam is dinsdagmiddag op de rijksweg Velsen-Haarlem bij Santpoort met zijn motorfiets in een bocht over de kop geslagen. Vermoedelijk reed hij met te hoge snelheid. De matroos belandde in een sloot langs de weg. Hij kreeg een her senschudding en een wond in de nek. Hij is in het Antoniusziekenhuis opgenomen. Advertentie AEG - ZANUSSI - IGNIS - ZANKER dagelijks demonstratie MARKTPLEIN - IJMUIDEN - TEL. 4262 Voetbalimpresario José da Gama: „ik verkocht ook Altafini, Jair, enz." Een deel van de bewoners van Velsen- noord heeft lange tijd veel ongerief on dervonden ten gevolge van het doorblazen van de stoomleidingen in de nieuwe fa briek van Crown van Gelder. De directie heeft van alles gedaan, opdat zo spoedig mogelijk de geluidshinder uit de wereld zou zijn. Thans lijkt alles weer tot het verleden te behoren. Een indertijd gedane belofte door de directie wil zij heden avond inlossen. Dan zullen alle bewoners van de Corverslaan, Eendrachtstraat, Prmcestraat, Walravenstraat, Ogelwight- straat, Schreuderstraat, Van Langeveld- straat en Doodweg, die de hinder hebben moeten ondervinden, welkom zijn in het gebouw Concordia, waar de bedrijfsdirec teur, de heer J. H. Smidt van' Gelder een korte inleiding zal houden aan de hand van een maquette van het bedrijf. Daarna zal een bezoek worden gebracht aan de nieuwe papiermachine, die pons- karton maakt voor de computers van de zich snel uitbreidende mechanische admi nistratie. Hoewel het nog wel verscheidene maanden zal duren voordat het sportfondsenbad in Beverwijk in ge bruik kan worden genomen voor september zal dit in ieder geval niet mogelijk zijn is al duidelijk te zien hoe fraai deze zweminrichting zal worden. Na Rotterdam en Rijs wijk is Beverwijk de derde gemeen te in ons land die een overdekt 50 meter zwembad rijk zal zijn. Dat betekent dat in Beverwijk in de naaste toekomst ook grote interna tionale zwemwedstrijden gehouden kannen worden. Ter gelegenheid van de officiële opening zal een keur van de beste Nederlandse en buiten landse zwemmers en zwemsters het nieuwe bad inwijden. De foto toont het interieur van de enorme zwem- hal, waar de laatste hand aan het bassin wordt gelegd. In het gebouw zijn speciale voorzieningen aange bracht om het geluid tot het mini mum te beperken. Behalve het grote zwembassin telt het sportfondsen bad. ook een instructiebad en zullen buiten het gebouw een zonneweide en terrassen worden aangelegd.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4