Madrid verandert langzaam in het Hollywood van Europa Regeringssteun en de mooie natuur zuigen sterren en producenten naar Spanje Conrad Kickert overleden BESTE MEISJES U.S.O. gaat 150-jarig bestaan vieren „Early Bird" te duur 1 WOENSDAG 30 JUNI 1965 9 ,,f f Ava Gardner Trek naar Spanje Regeringssteun Bruikbaar landschap Superprodukties A rdennen-offensief Orson Welles Jm® mm Hard werken Franco Piet Kee in Engeland Edo de Waart in Spoleto DENK DAAROM EENS AAN EEN BAAN BIJ DE N.Z.H. EN WE HEBBEN WERK IN SOORTEN TYPEN, REKENEN, SCHRIJVEN, DE TELEFOON BEDIENEN EN WAT ER VERDER OP EEN LEVENDIG KANTOOR MAAR TE DOEN VALT. Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij N.V. Uitzending uit De Waag Muzieklessen duurder Ballet van de „Saere" beleefde Moskouse première Derde directeur bij VPRO De radio geeft donderdag HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. T el evisie pro gramma Uitstekende reportage K (Van onze correspondent) MADRID. De Spaanse hoofdstad Madrid begint te dingen naar de titel „Hollywood van Europa". Tientallen grote en kleine sterren hebben in deze maanden hun tenten in Madrid opge slagen en hebben er een eigen kleine woonwijk in beslag genomen, een soort van „Beverly Hills" in het meest luxueuze deel van Madrid. Rond de Plaza de la Republica Argentina, dicht bij de nue- vos ministerios, de nieuwe regerings gebouwen, en bij het voetbalstadion van Real Madrid, hebben zij enkele luxueuze hotels en flats bezet. Dit Madrileens plein steekt thans de Romeinse Via Veneto naar de kroon. Want die Via Veneto schijnt leeggelopen te zijn en de voornaamste protagonisten van „la dolce vita" zetten dit zoete leventje thans in de Spaanse hoofdstad voort. De hotelregisters vermelden indrukwek' kende namen als Anthony Quinn, Brode- rick Crawford, Pier Angeli, Audrey Hen- burn, Mel Ferrer, Geraldine Chaplin, Or son Welles, Omar Sharif en Deborah Kerr terwijl aan de nabijgelegen appartemen tenhuizen de naambordjes prijken van O. W. Fischer, Alec Guiness, Henry Fon da, Dana Andrews. Claudia Cardinale, Alain Delon, Sherley Adams, Maurice lionet, Robert Ryan en Ava Gardner. Slechts enkelen van deze grootheden van het witte doek hebben dè Spaanse hoofdstad opgezocht zonder dat zij er voor hun werk moeten zijn. Ava Gardner woont er al vele jaren. Zij heeft haar hart aan Spanje en de Spanjaarden verpand, meer in het bijzon der aan enkele drieste stierenvechters die zij tot haar intieme vrienden rekent. Zij is een bekende verschijning bij alle stieregevechten in de hoofdstad, waar zij de torero's na het succesvolle vervul len van hun bloedig handwerk met kost bare geschenken overlaadt. Ook Deborah Kerr wordt door het stie regevecht naar Madrid getrokken. De laatste jaren heeft zij geen enkele ge vecht van het stierefestival, dat elk jaar in juni plaats vindt, overgeslagen. De rest van deze illustere personages werkt hard in de Spaanse hoofdstad. Want Spanje is tegenwoordig het onbe twiste filmcentrum van de wereld. Bijna alle grote filmproduktie van de laatste tijd zijn op het Iberisch schiereiland tot stand gekomen. Met het oog daarop heeft de super-producent Samuel Bronston zich zelfs definitief in Spanje gevestigd. Hij wordt daar in de watten gelegd. Toen hij enige tijd geleden zoveel geld in zijn films had geïnvesteerd, dat hij geen cent meer had om zijn hotelrekening in het Madrileens Hilton te betalen, kreeg hij promt een staatskrediet en een invoer vergunning voor ruwe olie om zijn scha mele beurs te spekken. Dit alles zeer tegen de zin van het Amerikaanse ministerie van Financiën, want deze grote „Auswanderung" van filmsterren en producenten, die hun mil joenen in Spaanse ondernemingen beleg gen, betekent een niet geringe inkomsten derving voor de Amerikaanse schatkist. De Spaanse regering doet haar uiterste best het de filmers zo goed mogelijk naar de zin te maken. Hun activiteit is uiterst belangrijk voor het economische leven van het land. Zij krijgen daarom grote belastingfaciliteiten en de grootst moge lijke steun van de nationale en plaatse lijke autoriteiten. Nergens in de wereld vinden de film maatschappijen zo veel en zo goedkoop arbeidskrachten als in Spanje. In Barce lona en in Madrid zwerven duizenden mensen rond, die voor weinig geld be reid zijn de grote massascènes uit de su Claudia Cardinale is een van de vele sterren die een appartement hebben betrokken in de nieuwe filmwijk van Madrid. Orson Welles legt op het ogenblik in Madrid de laatste hand aan een film naar Shakespeare's Hendrik IV, waarin behalve hijzelf o.m. optreden Sir John Gielgud, Jeanne Moreau en Margaret Rutherford. perprodukties van de laatste tijd te spe len. In Madrid zijn het voornamelijk Cu baanse vluchtelingen, in Andalucia zijn het de altijd werkloze zigeuners en in Barcelona door het klimaat van het land verdreven boerenarbeiders die de figu rantenrollen vervullen. Voor twintig gulden per dag zijn deze mensen bereid zich te laten verkleden tot Russische opstandelingen, Mongolen, Ro meinen, zeerovers, cowboys of middel eeuwse soldaten. Het blijkt dat het beroep van „stunt man" enkele Spanjaarden zeer goed ligt. Cowboys die in vliegende galop van hun paarden vallen, rovers en helden die van rijdende treinen springen hoeft men niet meer in Amerika te zoeken, want een aantal Spanjaarden heeft zich zo in het ak van stuntman bekwaamd, dat er vol gens de filmproducenten geen betere zijn. De huur van filmstudio's en volledige camera- en belichtingsploegen is in Span je nog steeds aanmerkelijk goedkoper dan elders in de wereld. Orson Welles, die er zijn derde Shake- speare-film „Chimes at midnight" heeft gemaakt, richtte een opslagplaats voor vis in als studio en betaalde daar 420 per maand voor. Binnen een afstand van tien kilometer rond Madrid had hij bijna alles in de buurt wat hij voor zijn bui tenopnamen nodig had: Romaanse kaste len, met keien geplaveide marktjes en oude vergeten dorpjes die nog niet door de tijd zijn aangeraakt. Het Spaanse landschap biedt het meest complete en goedkope decor dat een fil mer zich maar wensen kan. Men vindt er besneeuwde hooggebergten in de Sierra Nevada en op nauwelijks honderd kilome ter afstand tropische stranden waar al le twaalf maanden van het jaar de pal men wuiven. Op het ogenblik worden er in Spanje minstens zes grote films gemaakt die tot de belangrijkste moeten worden gerekend van de wereldproduktie van dit jaar. Het meest opzienbarende produkt wordt onge twijfeld de verfilming door David Lean van Boris Pasternaks roman „Dr. Zjiwa- go". Na „The bridge on the river Kwai" en „Lawrence of Arabia" wordt dit de der de grote film in tien jaar van deze En gelse regisseur. Hij heeft de halve wereld afgereisd om de juiste achtergronden te vinden voor het leven van dr. Zjiwago Hij zocht in Canada, Zweden, Finland en de Franse Alpen, omdat hij in Rusland geen medewerking kon krijgen om de film daar op te nemen. Maar tenslotte is zijn keus op het goedkopere Spanje ge vallen waar hij in de omgeving van Ma drid en Soria precies het landschap vond dat hij nodig had. Acht kilometer noordelijk van Madrid is een deel van Moskou uit het begin van deze eeuw nagebootst. Er rijdt een oude tram over een slecht geplaveide straat, er zijn huizen van drie verdiepingen hoog gebouwd met schommelende olielampen voor de ramen. Er zijn installaties ge bouwd die dit stukje tsaristisch Moskou in een dag onder een dikke laag sneeuw kunnen bedekken. dollar kosten, daarmee de duurste film wordend die Metro Góldwyn Mayor se dert Ben Hur heeft gemaakt. De rolbezet ting van deze rolprent levert een indruk wekkende rij namen op: de hoofdrol üordt gespeeld door Omar Sharif, gese condeerd door Geraldine Chaplin, Julie Christie, Alec Guiness, Ralph Richardson en Rod Steiger. Men denkt nog wel een jaar nodig te hebben voordat deze film in de bioscopen kan worden vertoond. In de huurt van Segovia hebben Henry Fonda, Dana Andrews en Robert Ryan zich ingegraven voor een nieuwe film over de slag in de Ardennen, die tot ti tel krijgt „The battle of the bulge". Hier voor heeft het Spaanse leger een bataljon Shermantanks geleend en enkele duizen den soldaten. De Spanjaarden die tijdens de wereld oorlog met een vreemde neutraliteit van achter de Pyreneeën toekeken bij het wrede geweld van de tweede wereldoor log, spelen in deze film Duitsers of Ame rikanen zonder een spier van hun gezicht te vertrekken. Ondanks de verleidelijke aanwezigheid in Madrid van mooie vrouwen als Ava Gardner, Claudia Cardinale, Audrey Hep burn, Pier Angeli en Shirley Adams, zal er in deze oorlogsfilm geen enkele vrouw voorkomen. Henry Fonda laat zich niet verleiden omdat hij meent dat deze historische Ardennenslag een aangelegen heid is geweest van mannen. In zijn geïmproviseerde studio in Ma drid legt filmbeer Orson Welles de laatste hand aan „Chimes at midnight" een film die gebaseerd is op twee bedrijven uit het toneelstuk Hendrik IV van Shake speare. Zelf heeft hij de figuur van Fall- staf voor zijn rekening genomen. Zijn lage produktiekosten hebben hem in staat gesteld sterren als Marina Vla- dy, Jeanne Moreau, Margaret Rutherford en Sir John Gielgud aan te trekken. Toch is deze film aanmerkelijk duurder uitgevallen dan Welles en zijn financiers hadden gedacht. De oorzaak daarvan is, dat de geweldenaar enkele weken zwaar ziek heeft gelegen aan zijn ongeneeslijke leverkwaal. Een groot deel van de opna men heeft hij voorts vanuit een rolstoel moeten regisseren, doordat hij op een avond zijn been brak. David Leans superproduktie „Dr. Zjiwago" is een van de grootste on dernemingen die thans hun beslag krijgen in de omgeving van Madrid. Onder de acteurs die er voor in Spanje vertoeven zijn Audrey Hep burn (foto) en haar man Mel Ferrer. Er wordt hard gewerkt in „Beverly Hills" in Madrid. De filmsterren maken werkdagen van veertien tot vijftien uur. Want al is Spanje goedkoop, hun honora ria zijn dat beslist niet en daarom heb ben hun producenten haast. Er blijft hun weinig tijd over voor het uitgaansleven, en de Madrilenen die dagelijks de Plaza de la Republica Argentina opzoeken om een glimp van deze sterren op te vangen, keren dan ook bijna altijd onverrichter- zake huiswaarts. De filmsterren laten zich slechts zien op het moment dat zij in hun Chryslers, Cadillacs of Rolls Royces stappen om spoorslags aan het werk te gaan. Ru zijn Generaal Franco heeft tegen dit sische gedoe onder de rook van eigen paleis slechts één bezwaar ge maakt: hij heeft verboden dat de Inter nationale tijdens de opname uit de luid sprekers zou schallen. Maar voor de rest heeft hij alle steun verleend. Hij is zelfs bereid geweest Russisch oorlogsmate riaal, dat tijdens de burgeroorlog in be slag werd genomen en als curiosum Madrid werd bewaard, uit te lenen aan David Lean. In totaal gaat deze film tien miljoen De Haarlemse stadsorganist Piet Kee is in Engeland, waar hij voor de derde maal jurylid is van het Internationale Or gel festival van St. Albans (29 juni-3 juli) Hei concours omvat interpretatie en im provisatie. De andere juryleden zijn An ton Heiller, Marie Claire Alain, Ralph Downes en Harry Craft-Jackson. Tevens zal Piet Kee een concert ge ven dat voor uitzending via B.B.C.-III zal worden opgenomen, en leidt hij een .masterclass" over het werk van Bach en Buxtehude. (Van onze correspondent) PARIJS In Choisel, een dorp van 500 inwoners in het dal van de Chevreuse op ongeveer 40 kilometer afstand van Pa rijs, is dinsdagmorgen om half tien het stoffelijk overschot ter aarde besteld van onze landgenoot Conrad Kickert. Hij be reikte de leeftijd van 83 jaar. In het jaar 1910 vertrok hij uit zijn va derland waar hij in Den Haag gebo ren was naaar Frankrijk waar hij tot zijn dood een schakel is geweest tussen de Franse en de Nederlandse schilder kunst. Hij was een der eerste bewonde raars van Van Gogh, nodigde Mondriaan uit om naar Parijs te komen en gaf in 1911 de stoot tot de oprichting van de Mo derne Kunstkring te Amsterdam. Op het kleine kerkhof waren omstreeks zestig vrienden en leerlingen verenigd, hoofdza kelijk Fransen. Een drietal korte toespra ken door een Franse, een Nederlandse vriend en van een predikant werd beslo ten met het voorlezen van psalm 103 („Loof den Here mijne Ziel") en het ge zamenlijk bidden van het Onze Vader. Conrad Kickert stamde uit een offi ciersfamilie. Hij ging naar Parijs op uit nodiging van Lodewijk Schelfhout. Hij was een voorvechter van moderne kunst. Samen met Toorop, Sluyters en Mon driaan organiseerde hij in Amsterdam ex posities van werk van toen nog onbeken de meesters als Picasso, Léger en Le Fauconnier. Kickert, die in het hart van de schildersbuurt Montparnasse woonde, trok zich de laatste jaren steeds meer terug in zijn atelier. De laatste modes in de schilderkunst wees hij af. Zijn laatste expositie had twintig jaar geleden plaats. Conrad Kickert heeft een enorme col lectie kubisten gehad. Veel ervan heeft hij geschonken aan het Haagse Gemeen temuseum. Een prachtig naakt van Léger heeft hij tot zijn dood toe geweigerd te verkopen. Hij leefde sober, maar heeft'rij ke dagen gekend toen hij met zijn eerste, zeër vermogende vrouw, in Zandvoort woonde. Conrad Kickert was officier in het Legioen van Eer. Advertentie Nog een paar dagen en de schooltijd zit erop Daarna ga je je eigen geld verdienen. Je gaat vakantie houden en daarna Het loon is belangrijk, maar niet het enige. Je wilt ook in een prettige omgeving werken. Ons kantoor is niet zo groot dat je er een nummer wordt. Het is ook niet zo klein dat je er zo uitgekeken bent. We betalen een goed salaris met vakantietoeslag (natuurlijk), onze sociale voorzieningen behoren tot de beste in het land en je krijgt vrij reizen op het meer dan vijhonderd kilometer lange lijnennet van de N.Z.H. Kom eens op ons hoofdkantoor, onze afdeling Personeelszaken zal je graag alles vertellen over het werk bij de N.Z.H. LEIDSEVAART 396 HAARLEM TELEFOON 18 4 60 De jonge Nederlandse dirigent Edo de Waart heeft dinsdagavond in het „Festi val der Twee Werelden" te Spoleto Stra- winsky's „Histoire du Soldat" en de ope ra „Partita a pugni" geleid. Het was De Waarts debuut in dit jaarlijkse cultuur festival. Volgens „II Messagero" te Rome was de zaal buitengewoon voldaan over de prestatie door de jonge dirigent. Ook het communistische blad L'Unita zwaait De i Waart worden van lof toe. De afgelopen maanden is onder meer dank zij onderzoekingen door Wil lem Noske pas met zekerheid komen vast te staan, dat het Utrechts Stedelijk Orkest stamt uit het jaar 1813. Hoewel wat laat, is het bestuur van plan, het 150-jarig bestaan van dit orkest alsnog te vieren, dit waarschijnlijk in mei van het volgend jaar. Het USO is ontstaan uit een schutterij muziekkorps; na 1847 trad 't op als symfo nieorkest en dat werd de kern voor het orkest dat voor het „Collegium Musicum Ultrajectum" de zogenaamde stadscon- certen gaf onder leiding van stadsmu- ziekmeester J. H. Kufferath. Er werkten beroemde kunstenaars aan mee, zoals Ro bert en Clara Schumann, Litolff, Brahms, Reinecke, Tausig, Willem Mepgelberg (die bij het orkest debuteerde als pianist) en vele anderen. Schumann, Brahms en Rubinstein dirigeerden hun eigen wer ken. In 1906 gaf het Utrechtse orkest in Essen de wereldpremière van Mahlers zesde symfonie onder leiding van de componist zelf. Diezelfde avond dirigeerde ook Richard Strauss. Evert Cornells was van 1922 tot 1931 dirigent van het USO. Zijn opvolgers waren Henri van Goud oever, Willem van Otterloo, Carl Schu- richt, Henk Spruit en de huidige USO- dirigent Paul Hupperts. Aangezien in het kader van het Natio naal Programma op maandag 28 juni in een rechtstreekse uitzending reeds aan dacht is geschonken aan de NATO-Taptoe te Arnhem, zal de AVRO-Televisie op don derdag 1 juli van 22.05 tot 22.40 uur in plaats van haar aan dit internationale militaire evenement gewijde reportage een programma van volksliedjes, getiteld „Wage-wage-wiede-wiede-waag" uitzen den. „Wage-wage-wiede-wlede-waag" is de op 29 december gemaakte opname van de finale van de in het kader van het Hartewens-festival gehouden volksliedjes competitie tussen een groot aantal jonge amateurs, die zich met het zingen van volksliedjes bezighouden. Aan de finale werkten mede Thelma de Boer, Rose- marijn van Buren, Rita Groesbeek, Maria Laula, Pamela Post, Frans Agerbeek, Rein Dool en The Padre Twins. De Europese Radio Unie (C.R.U.) heeft er dinsdag over geklaagd dat de voorge stelde tarieven voor televisieuitzendingen via de communicatiesetelliet Early Bird te hoog zijn. De algemene vergadering van de Unie, waarbij vele Europese ra dio- en televisiestations zijn aangesloten, is van 25 tot 28 juni in Venetië bijeenge weest. Er is dinsdag een communiqué uitgegeven waarin lagere tarieven voor het gebruik van de satellieten worden be pleit. Gewezen werd op een door het Amerikaanse congres aangenomen wet die luidt dat de communicatiesatellieten moeten bijdragen tot de wereldvrede. Overigens blijkt de Europese Conferentie voor Post en Telecommunicatie (CEPT) Europese tarieven voor de Early Bird t.e hebben voorgesteld die nog hoger waren „dan de reeds te hoog geoordeelde Ame rikaanse tarieven". Het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandsche Toonkunstenaars-Vereeni- ging heeft de leden geadviseerd de ter mijnlesgelden voor zover deze sedert 1 januari 1964 geen herziening hebben on dergaan met ingang van 1 september 1965 te verhogen met tenminste 10 per cent. „Le sacre du printemps", het ballet van Igor Strawinsky beleefde maandag zijn première in het Bolsjoi Theater in Moskou. De première werd. door Russi sche critici een der „meest opmerkelijke balletgebeurtenissen" van de laatste jaren genoemd. De uitvoering was een groot succes; er was veel applaus en de ovaties leken geen einde te nemen. De choreografie werd verzorgd door de vierendertigjarige Vladimir Vasiliev en zijn drie jaar jongere echtgenote Natlia Kasatkina. De muziek van de ..Sacre" werd voor het eerst in de Sovjet-Unie ten gehore gebracht tijdens de tournee van Igor Strawinsky door Sovjet-Rusland in 1963. Het bestuur van de VPRO heeft tot lid van de directie benoemd de heer N. Im- mink uit Utrecht. De heer Immink is 42 jaar. Hij studeerde theologie en was van 1948 tot 1951 hervormd predikant in Bar- singerhorn. Van 1951 tot 1957 was hij predikant in Oude en Nijehorne. In 1957 werd hij algemeen secretaris van de Vrij zinnig Christelijke Jeugd-Centrale (V.C.J.C.). De heer Immink is bestuurslid bij tal van organen in het jeugdwerk in her vormde en vooral vrijzinnig protestantse kring. Voorts is hij hoofdredacteur van het blad „Waag". Hij is een van de lan delijke organisatoren van het V.C.J.C.- werk. Naar alle waarschijnlijkheid zal de DONDERDAG 1 JULI 1965 HILVERSUM I. 402 m. 7.00 KRO. 11.45 VPRO. 14.15-24.00 NCRV. KRO: 7.00 Het levende Woord, medita tie. 7.05 Ouverture: reportages en com mentaren, wegeninformatie en lichte grammofoonmuziek (7.30-7.40 Nieuws, ca. 8.00 Overweging). 8.30 Nieuws. 8.40 Lich te grammofoonmuziek met berichten voor de vrouw. 10.00 Sectuool: gevarieerd mu ziekprogramma (10.30 Weeroverzicht). 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.45 Klas sieke grammofoonmuziek. 12.10 Leven op het land, gesprek. 12.27 Mededelingen t. b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Deze week, praatje. 12.45 In de zomer uit: wetenswaardigheden en muziek. 13.15 Licht instrumentaal kwar tet en zang. 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14.15 Lichte grammofoonmuziek. 14.30 Klassieke en moderne orkestwerken (gr.) 15.30 Viool en piano (opn.): semi-klassie- ke muziek. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Lichte grammofoonmuziek. 17.15 Klassie ke grammofoonmuziek. 17.15 Lichte gram mofoonmuziek voor de tieners. 17.50 Sportrubriek. 18.10 Stereo: Promenade-or kest (opn.): amusementsmuziek. 18.40 Halte: gevarieerd programma voor de twintigers. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Geestelijke liede ren (gr.). 19.45 Moderne orkestmuziek (gr.). 20.00 Zomermozaïek: gevarieerd programma. 22.00 Kerkorgelconcert (opn.): moderne en semi-klassieke mu ziek. 22.30 Nieuws en SOS-berichten. 22.40 Avondoverdenking. 23.00 Boekbespreking. 23.05 Klassiek strijkkwartet (gr.). 23.50 Grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek (Om 8.25 De groenteman). 8.45 Morgen wijding. 9.00 Klassieke kamermuziek (gr.). 9.35 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Lichte grammofoonmuziek. (Om 11.00 Nieuws). 12.00 Dansorkest en zangsolisten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Licht orkest. 13.00 Nieuws. 13.10 Actualiteiten en grammo foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Stereo: Bas en piano: klassieke liederen. 14.00 Moderne orkestmuziek (gr.). 14.15 Huishoudelijke zaken, praatje. 14.30 Licht ensemble. 15.00 Levende wezens elders in het heelal? klankbeeld. 15.25 Lichte gram mofoonmuziek (Om 16.00 Nieuws). (Tus sen 15.25 en 16.30 uur kan het program ma onderbroken worden voor reportages Tour de France). 16.30 Licht orkest. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Actua liteiten. 18.20 Uitzending van de Anti Re volutionaire Partij: Het oude lied op een nieuwe melodie. Spreker: de heer M. W. Schakel, Burgemeester van Hoornaar. 18.30 Mannenwerk, licht programma, o.a. met nabeschouwing Tour de France. 19.45 Prins Bernhard-Fonds: gesprekken met zilveren-anjerdragers. 20.00 Nieuws. 20.05 Grammofoonmuziek, eventueel inleiding tot het concert. 20.15 Stereo: Holland Fes tival 1965: Concertgebouworkest en so list: moderne en klassieke muziek, (om ca. 21.00-21.25 Boekenschouw). 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 23.05 Stereo: Discota- ria: nieuwe grammofoonplaten. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws en praatje. 12.03 Grammo foonmuziek. 12.15 Gevarieerde muziek. 12.25 Weerbericht, mededelingen en SOS- berichten. 12.50 Gevarieerde muziek. 12.50 Beursberichten en programma-overzicht. 13.00 Nieuws, weerbericht en amuse mentsprogramma rond de Ronde van Frankrijk (13.15, 14.05 en 15.05 Reporta ges. 14.00, 15.00 en 16.00 Nieuws. 16.05 Beursberichten). (15.00 Reportage over de Ronde van de Toekomst). Tussen 15.30 en 17.00 Reportages. 17.00 Nieuws, weerbe richt en mededelingen. 17.15 Lichte mu ziek. 17.30 Zangen en dansen in Vlaamse gewesten. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de sol daten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Moderne muziek. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws, weer bericht en radiokroniek. 19.40 Lichte mu ziek. 20.00 Kamermuziek. 20.50 Boekbe spreking. 21.00 Kamermuziek. 22.00 Nws. en berichten. 22.15 Lichte casinomuziek, 23.00 Nieuws. 23.05 Opera- en belcantocon cert. 23.55 Nieuws. VOOR WOENSDAG NEDERLAND I NTS: 14.30-16.30 Reportage van het In ternationaal Tennistournooi te Wimbledon VARA: 17.00-17.35 Voor de kinderen. NS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Ba rend de Beer. 19.06 De zwoegers (The toi lers), film over mieren. NCRV: 19.35 De Beverly Hillbillies, TV-film. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Attentie, aktuali- teitenrubriek. 20.45 Reportage over het werk voor gehoorgestoorden. 20.50 Stief- been en zoon, T.V.-spel. 21.25 Ethiopië. 1965, reportage over haar ontwikkeling. 21.55 Play Bach, ritmisch pianospel en dans. 22.25 Dagsluiting. NTS: 22.30 Jour naai. 22.35-22.45 Filmverslag van de Tour de France. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. VARA Shirley in swing en sfeet, iicht program ma. 20.20 Speurtocht in het verleden: Lo dewijk in de Tweede van Beieren. De Zwa nenkoning, documentaire. 20.50-22.10 't Gebeurde op een avond, speelfilm. VOOR DONDERDAG NEDERLAND I AVRO: 15.00-15.50 Dr. Ben Casey: Een monument voor een oude jager, TV-film. NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Ba rend de Beer. 19.06 De Verrekijker, inter nationaal Jeugdjournaal. 19.15 Van gewest tot gewest, regionaal programma. AVRO: 19.35 The Lucy Show. NTS: 20.00 Jour naal. AVRO: 20.20 Documentaire over Ja pan. 21.20 Sportvrienden, problemen van een prof. voetballer, documentaire. 22.05 Hartewens Festival, volksliedconcours, NTS: 22.40 Journaal. 22.45-22.55 Film- verslag van de Tour de France. NEDERLAND II NTS: 14.30-16.00 Reportage van het In ternationaal Tennistoernooi te Wimbledon NTS: 20.00 Nieuws in het kort. KRO: 20.01 Spectacle Poupée, marionettenthea ter. 20.30 Twee-Stromen-Land, een repor tage over een achtergesteld stuk Neder land. 21.00 Het grote avontuur. 9: Strijd om het bestaan (Teeth of the lion), do cumentaire. 21.50 Onze man in Parijs 22.10 Einde. Na alle recente moeilijkheden rond da partnerkeuze van Prinses Beatrix, was de ontvangst die Den Haag dan voor al de burgerij het verloofde paar be reidde, verrassend, ja zelfs overrompe lend hartelijk. Met geen ander medium had dit duidelijker gemaakt kunnen wor den dan met de televisie, zoals die gis teren benut werd in een ongekend groot se directe reportage door de N.T.S. Hoe een zekere kilte volledig moest plaats maken voor de warme aanhankelijkheid, die de Hofstad voor het Oranjehuis koes tert, werd door de waakzame ogen van de cameramensen en hun apparaten en door hen die de beelden moesten doorge ven, scherp en opvallend slagvaardig ge registreerd. Wie de gelegenheid had 's middags deze reportage te volgen, moet haast wel gefrappeerd zijn door de beel den van de blijde, zeer vrolijke ontvang sten in de Trèves-zaal (door de regering) en in het oude stadhuis aan de Java- straat (door het gemeentebestuur van Den Haag). Al liet de samenvatting van dit knappe beeldverslag die gister avond op het scherm kwam nog tal van momenten van de geestdrift der dui zenden en van de reacties der vorstelijke personen zien, toch was het te betreu ren, dat daarin van die receptie ten stad- huize geen scène meer vertoond werd. De televisie toch legde daar op een eerlijke en prettig onbescheiden wijze vast, hoe diezelfde vorstelijke personen gewone, blijde mensen waren, verrukt van hun ze getocht door de residentie. Overigens stonden wij reporter Kees van Langeraad gaarne toe (we konden trouwens niet an ders) dat hij aan het eind van deze re portage speciaal de technici van de NTS en de PTT prees, die mede deze record operatie door de Nederlandse televisie mogelijk maakten. Damshuizer j*

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 9