Margaret Smith en Maria Bueno komen weer tegen elkaar uit r Schoten kan tegen kampioen Sparta voor surprise zorgen TENTENSHOW Canon demi BOUMANS Telstar contracteerde de twee Brazilianen Carlos en Wilson Gerrit Peijs (Haarlem) gaat als full prof naar DWS UITGAAN IN HAARLEM Ook finale damesenkel op Wimbledon zoals in 1964 Okker in halve finale B-toernooi Weer draverijen in Alkmaar Kampioenschappen zwemmen van kring Haarlem 23 't Mooiste bruin PRIMATOUR VRIJDAG 2 JULI 1965 m Honkbaltopper in eerste klas: SC Haarlem-HHC GEZELLIG Ander speelschema voor Davis Cup-toernooi '65 Pigmaderm.Tube f 2,95 TENTOONSTELLINGEN Wimbledons enkelspelfinales brengen dit jaar precies hetzelfde programma als In 1964. Nadat de Australiërs Emerson en Stolle zich woensdag verzekerd had den van het opvoeren van de reprise in het herenenkelspel op vrijdag, plaatsten de Australische Margaret Smith en de Braziliaanse Maria Esther Bueno zich donderdag voor de tweede achtereenvol gende maal in de eindstrijd, die morgen wordt gespeeld. Wimbledon, heel Engeland durven we zeggen, heeft in gespannen verwachting naar de halve dames finales uitgekeken. Het goede spel dat „good old" Christine Truman, het lieve, vriendelijke idool van het Engelse tennis, die in haar volle glorie zelfs al tussen de andere nationale en in ternationale grootheden van madame Tussaud's wassenbeelden-kabinet staat opgesteld, tot dusver had laten zien, gaf haar naar veler mening een redelijke kans tegen de kampioene van 1963. Nadat Maria Bueno in drie sets: 6-4, 8-7, 6-3 met Billie Jean Moffitt had afge rekend, gingen de 15.000 toeschouwers waarvan naar schatting zo'n 11.000 dames er eens goed voor zitten, bereid om de handen zonodig kapot te klappen en er nog bij te juichen ook. Het veel sterke re, atletische spel van de fel-geconcen- treerde Australische maakte na een on zekere start met een verloren service- game na drie dubbele fouten alle moge lijke chauvinistische steun van de galerij vrijwel nutteloos. Christine Truman deed soms voortreffelijke dingen, vooral met haar forehand en haar scherp duikende returns. De grotere snelheid en bewege lijkheid en daardoor ook snellere reactie van Margaret Smith gaven echter veel meer mogelijkheden en openingen. Vooral wanneer de Australische kampioene de tijd en de positie kon vinden om de zwak ke Britse backhand op te zoeken, kwa men de punten snel. De goede returns en de drop-shots van Christine Truman ble ven echter in de eerste set geduchte wa penen en met volle zeilen stevende de Engelse na 4-2, dwars door de Australi sche service heen op 4-4 af. De hoop keer de weer in de Britse harten, maar het was ijdele hoop. De gelijkmakende vierde game zou het laatste zijn wat Christine presteerde. Geen enkele game kwam er voor haar meer op het scorebord en 6-4, 6-0 werd dus het resultaat. Maria Bueno heeft het met de felle, wel veel mopperende en steunende maar nooit versagende Billy Jean Moffitt heel wat moeilijker gehad. De beide dubbelspel partners vochten een grillig duel uit vol fouten en dubbele service-fouten, waarin alle twee soms faalden, maar dat ook hoogtepunten had met prachtig tennis. Maria Bueno had begin juni in Becken- ham met 6-2, 6-0 van Billy Jean gewon nen en met twee service doorbraken ging de eerste set ook nu weer snel met 6-4, In 26 minuten naar de elegante titelhoud- ster. De kleine Amerikaanse, die haar con tactlenzen van de eerste dagen nu defini tief door de haar vertrouwde bril had ver vangen, werd pas in de tweede set weer de brutale, alles riskerende Billy Jean met goede diepe lobs en snel genomen onbereikbaar schuin geslagen volleys kwam zij met twee „breaks" op 2-5, ver loor dan zelf haar service (5-5) maar ging er toen nog doorheen: 5-7. De beslissende set werd echter een copy van de eerste met een sterke, hoewel niet geheel over tuigende Bueno, die op 5-3 vijf match point nodig had om op de service van Moffitt na 0-40 te winnen en die zaterdag heel wat sterker voor de dag zal moeten komen om haar titel te kunnen behouden. Tom Okker en Betty Stöve plaatsten zich in de halve finales van de beide troosttoernooien. De Haarlemmer ver sloeg de Zuidafrikaan Phillips met 4-6, 6-2, 6-4 in een partij, waarin Okker langer dan gewoonlijk nodig had om de goede lengte van zijn gesneden volleys en zijn topspin drives te vinden. Hij ontmoet in de halve eindstrijd de Australiër Bowrey. Betty Stöve won met de merkwaardige cijfers 6-1, 2-6, 6-0 in een zeer sterke finish van de Britse miss Shaw en zij krijgt het op te nemen tegen Nell Tru man het jongere zusje van Christine, dat met 8-6, 3-6, 6-4 de wat angstige en inge houden spelende Trudy Groenman uit schakelde. Maria Esther Bueno, ir* «S*. Z, Margaret Smith. Ook het komende weekeinde staan er weer „dubbels" voor de honkbal-hoofd klassers op het programma en daarbij zijn enkele zeer interessante krachtme tingen zoals die tussen Haarlem Nicols en OVVO en Sparta en Schoten. Verder is er in de eerste klasse B van een topper te genieten. SC Haarlem ontvangt HHC, waarbij de mannen van Ottolander een aanval op de leiderspositie van HHC gaan doen. Haarlem Nicols zal het niet zo gemak kelijk krijgen in de beide wedstrijden te gen OVVO, zeker niet na de wedstrijd, waarin Le Cuivre (voorwaardelijk ge schorst) hardhandig tegen Beidschat op liep en van het veld werd gestuurd. Be langrijk is ook het antwoord op de vraag of de onenigheid bij OVVO, welke zich tegen Ajax manifesteerde, uit de weg is geruimd. Zoals men zich herinnert liep Han Urbanus het veld uit. Normaal ge sproken moet Nicols twee keer kunnen winnen. Schoten krijgt het op te nemen tegen Sparta. De Rotterdammers zijn niet zo oppermachtig meer en werden al enkele keren verrast. Het zou echt iets voor Schoten zijn om ook eens met een surprise te komen. VVGA zal door Ajax wel vaster op de laatste plaats gedrukt worden, tenzij de Antilianen, die door de GA aangeworven zijn, een kannonnade op touw zetten. ABC-HVA kan twee keer een spannend gevecht opleveren. In de eerste klas A zou HCK wel eens wat meer afstand kunnen scheppen met Storks. HCK moet DIO kunnen verslaan, maar of Storks uit bij UW sterker is, lijkt nog niet zeker. Veel belangstelling zal er zondagmid dag aan het Badmintonpad zijn voor de topper in 1 BSC Haarlem HHC. De sportclub staat twee punten achter en kan dus langszij komen. Aanvanke lijk zou het duel onder kunstlicht in het honkbalstadion gespeeld worden, maar HHC kon enkele spelers niet op vrijdag Advertentie U bent elke dag van 9-18 uur e^ ''bovendien donderdags en^ 'vrijdags van 19-22 uur en zon\ dags van 13-17 uur welkom op de' VAN "THE INDIANA' HAARLEM - ZIJLWEG 111 De resultaten van de ingestelde voor aangifte zijn dermate goed dat het naar de mening van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport verantwoord is het on derbroken seizoen weer te hervatten. Alk maar doet dat op zaterdagavond (6 uur) met een programma, dat nog wel litte kens draagt van de influenza onder de dravers. De velden zijn aan de kleine kant, maar annuleren zou opnieuw een enorme schadepost betekenen. vrij krijgen en men moest dus toen wel weer uitwijken naar de oorspronkelijke datum. Rooswijk zal ongetwijfeld alle pogingen in het werk stellen om van de onderste plaats af te komen. Tegen HCTIW wordt het moeilijk maar is het mogelijk de punten in de wacht te slepen. Tijdens de donderdag in Londen gehou den jaarlijkse vergadering van landen, die deelnemen aan het Davis Cup toer nooi, is besloten het speelschema voor 1966 aanmerkelijk te wijzigen. De 32 Europese landen zullen dan niet meer, zo als tot nu toe gebruikelijk was, in een enkele groep worden ingedeeld maar wor den ondergebracht in twee afdelingen van zestien ploegen. De beide groepswinnaars komen daar na niet tegen elkaar uit, doch gaan over naar de eerste interzone-finales, waarin zij bij voorbeeld de winnaar van de Azia tische of Amerikaanse zone ontmoeten. De landenteams, die zegevieren in deze eindstrijden, komen vervolgens tegen el kaar uit. Het team wat in deze tweede interzonefinale het meest succesvol is, gaat over naar de „challengeround", waarin het speelt tegen de bekerhouder. De Europese landen zullen bij loting worden ingedeeld. In beide Europese groepen worden vier landen geplaatst. Advertentie Elegant, niet veel groter dan een pakje sigaretten, zéér gemakkelijk te bedienen, dat zijn zo enkele eigen schappen van de voortreffelijke CANON DEMI, de halfformaatcamera met ingebouwde belichtingsmeterl Het objectief is rag- scherp en u maakt 72 perfekte opna men op een normale kleinbeeldfilm. f 195.- incl. polsriem en etui van leder. Wilt u meer weten? Vraag uw fotohandelaar en koop zo'n echte Canon-Camera voor weekend en vakantiel Canon-Camera's: objectief bezien beter! IMP. N.V. BORSUMIJ-WEHRY DEN HAAS Galeries FOTO B E V F R W I J K BREESTRAAT 122 GROENELAAN 5 Tel. (02510) 24113 (Van onze sportredactie) Er is gisteren interessant transfer- nieuws vrijgekomen in Kennemerland. Telstar heeft na de oefenwedstrijd tegen EDO, welke door de Velsenaren met 0-5 werd gewonnen, de twee Brazilianen Joao Carlos Campos Wisneski (kortweg Car los) en Wilson da Silva Chagas (kortweg Wilson) gecontracteerd. De voetbalvereni ging Haarlem zag de talentvolle twintig jarige Gerrit Peijs naar DWS vertrekken. Hij heeft gisteren een full prof-contract getekend met de Amsterdammers. De doelman van de amateur eerste klasser Hillegom Van der Waal is aangetrokken door Alkmaar. Met het contracteren van de tweeën- twintigjarige Carlos en Wilson is Telstar de eerste club in Nederland, die Brazilia nen in zijn elftal heeft. Het contract is afgesloten met impresario José da Ga- ma en de spelers zelf. Zoals wij al meld den speelde midvoor Carlos in de eerste divisieclub America FC in Rio de Janei- Advertentie en beschermt tegen zonnebrand ro en rechtsbuiten Wilson in Meridional, dat ook in de eerste divisie uitkomt. In de oefenwedstrijd tegen EDO, die weinig voorstelde omdat het aan beide zijden „bijeengeraapte" teams waren, maakte Carlos twee doelpunten (Rob de Vries nam de andere drie voor zijn rekening). Telstar speelde in de volgende opstelling (met tussen haakjes de vervangers na de rust): Nieuwenhuizen-Bakker (V. d. Ge vel) en Dikstaal (Hendrikse)-Brom, An- dré en Van Egmond (Althof)-Wilson, De Vries Carlos. Van der Kuil (Gallis) en Seegers. Bij EDO speelden ook verschei dene Telstar-voetballers mee: Vlug-Rijn- ders en Van der Putten-Nijman (Koek), Lodder (Peters) en Krijgsman-Zoeteman (P. de Winter), Gerrits, Jager, Breeu- wer, Marijt (K. de Winter). Verrassend transfemieuws kwam er van Haarlem. De jeugdige Gerrit Peijs, die enkele dagen geleden slaagde voor de HBS A, gaat als volledige profvoetballer bij DWS spelen. De Amsterdammers trok ken hem voor 3000 aan, omdat Peijs nog amateur was (in verband met zijn HBS- studie). Peijs krijgt minimaal ƒ10.000 per jaar plus de premies. Hij heeft een contract voor twee jaar. De Haarlemmer moet in oktober in militaire dienst. Haarlem zal waarschijnlijk ook Nico Jonker gaan verliezen. De linksbuiten, die bij Telstar trainde, maar daar uiteinde lijk toch geen contract heeft gekregen, speelde een proefwedstrijd bij ADO en Vleeshal, Nationale aquariumexpositie „Aqua Terra". Dagelijks geopend van 10-22 uur. Tot 5 juli. Vishal. Tot en met 29 augustus „De land man en de muze". Expositie van pren ten, tekeningen, schilderijen en aqua rellen. Geopend van 10-17 uur; zondags van 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 79: Expositie van werk van Suzanne en Joep Nicolas. Tot 29 juli. Permanente expositie van oude religi euze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-12.30 uur en van 13.30-17 uur; zon- en feestdagen van 14-17 uur. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. (D .gelijks 10-17 u., zon en feestdagen 13-17 u.). Prentenkabinet: Grafisch werk van Wout van Heusden, Hannes Postma en Kees Okx. Dagelijks geopend van 1017 uur en 's zondags van 13-17 uur. Tot en met 25 juli. Cruquius Museum, Heemstede. Historische stoommachine en grote maquette van Nederland met waterstanden en over zicht overstromingen. Dagelijks van 9- 12.30 en van 13.30 tot 17.00 u.; zondags van 10 tot 17 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Permanente expositie van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, historisch-natuurkun- dige instrumenten, mineralen, 31-toons Fokker-orgel. (Dagelijks, behalve zon dag en maandag 10-17 u., de eerste zon dag van de maand 13-17 u.). De Waag (hoek SpaarneDamstraat): Beeldhouwwerken van Joosje Mulder, tekeningen en aquarellen van Rudolf Bruyn. Tot 5 juli Geopend van 12-17 uur. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van schilderijen van Cor Hak en plastieken van Kees Verkade. Van 3 tot 31 juli. Woonhuis Jacobus van Looy, ingang Kleine Houtweg 103: Geopend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum van Looy (Kamperlaan): Expositie van cultuur-historische diorama's. Tot 5 juli. Dagelijks van 14 tot 17 uur. Zon dag van 15-17 uur. In 't Goede Uur, Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein. Dagelijks 10-18 en 20-24 u. In de maand juli tekeningen en grafiek van Jan Baptiste de Winter. Kunstcentrum De Ark. Nieuw Heiligland: Tot 7 augustus expositie van schilde rijen, aquarellen, tekeningen en etsen van diverse kunstenaars (dagelijks van 1020 uur, dinsdag gesloten). Marius Bauerlaan 7, Aerdenhout: Tentoon stelling van schilderijen van Hugo Land heer (Zaterdag 14-17 u. of na afspraak telefoon 43644). BALLET Vrijdag 2 juli, Openluchttheater Bloemen- daal, 20.15 uur: Het Nederlands Dans- 'f* 'ij Een scène uit het ballet „Pop Beat", dat het Nederlands Danstheater van avond in het Openluchttheater in Bloemendaal uitvoert. De foto toont Anne Hyde, Jaap Flier en Martin Molema. Het programma van heden avond (dat bij ongunstig weer zal worden uitgevoerd in Musis Sacrum in Santpoortvermeldt voorts „En- trata" van Job Sanders op muziek van Otto Ketting; en „Symphony in Three movements" van Hans van Manen op muziek van Igor Stra- winsky. Het satirische ballet „Pop Beat" van Job Sanders is gemaakt op muziek van The Beatles, Etta James en andere „tienersterren". theater. Programma: Entrata (Otto Ket ting, Job Sanders), Symphony in three Movements (Igor Strawinsky, Hans van Manen), Pop Beat '65 (tienermuziek Job Sanders). Bij ongunstig weer wordt de opvoering in „Musis Sacrum" in Sant poort gegeven. DIVERSEN Zaterdag 3 juli, Openluchttheater Bloe mendaal, 19.30 uur: „La Fontemella Beat Festival 1965". Ruïne van Brederode, tot half september: Avondverlichting en geluidsbandweer- gave van muziek en poëzie „van vroe ger tot nu". Hotel Bouwes, Zandvoort: In de week einden muziek met internationaal caba ret. Hildebrandzaal, Smedestraat, 20 uur: Iedere zondag dansen op muziek van The Sunbeams. MUZIEK Vrijdag 2 juli, St. Bavo, Leidsevaart, 20 uur: Uitvoering van onder meer het Requiem van Fauré door het Orchestre permanent de la Société des Concerts Populaires en het kathedrale koor uit Angers. Vrijdag 2 juli, Waalse Kerk. 20 uur: Concert bij kaarslicht door het Haar lems Kamerkoor o.l.v. Piet Halsema, m.m.v. Joh. Timmerman (orgel) en Bob van Marken (cello). Uitgevoerd worden werken van Sweelinck, Bruck ner. Grieg, Szamotul en Schütz, als mede enkele orgelvlerken door Piet Halsema. Zondag 4 juli, Teyler Museum: 15 uur: Concert op het eenendertigtoonsorgel door Paul van Tongeren en Anton de Beer. Programma: Zipoli, Pachelbel, Scheidt, Sweelinck, Badings en Mandel- baum. Maandag 5 juli, Grote of Sint Bavokerk, 20 uur: Concert door de deelnemers aan de improvisatiewedstrijd met werken naar eigen keuze (Holland Festival). Dinsdag 6 juli, Grote of Sint Bavokerk, 20 uur: Improvisatiewedstrijd (Holland Festival). Woensdag 7 juli, Grote of Sint Bavokerk. 20 uur: Juryconcert in het kader van het Orgelconcours (Holland Festival). Donderdag 8 juli, Grote of Sint Bavokerk, 15 uur: Orgelconcert door Klaas Bolt. CABARET De Waagtaveerne (hoek Spaarne-Dam- straat), dagelijks van 9 juli af: Cobi Schreijer met een avondprogramma van internationale liedjes. Op 9 juli ontvangt zij als gasten de Engelse groep „The Folklanders". 's Morgens en 's middags demonstraties van oude ambachten; in de maand juli spinnen en weven door Gé en Marieke Verheul uit Nederhorst- Den Berg (tevens expositie van oude en nieuwe merklappen). De Waag is dage lijks (behalve zondag) van 10 tot 01 uur geopend. Gerrit Peijs jonge voetbalprof. gaat nu voor een laatste test met da Haagse eredivisieclub naar Malmö waar ADO voor de intertoto-competitie moet spelen. Zaterdag speelt Haarlem een oefenwed strijd in Haarlem tegen Alkmaar. Haar lem brengt dan onder meer Van Woo ning (Telstar), A. Smit van Renova, die nu ook een contract heeft getekend, Schlisser (Blauw Wit) en De Vries (Tel star) in het veld. Alkmaar verschijnt o.a. met doelman Van der Waal van Hillegom, die nu contractueel met Alkmaar is ver bonden, en Jaski van FC Zaanstreek (die vroeger bij Haarlem speelde). De opstel ling van Haarlem voor deze wedstrijd is: Schil-Van Duffelen en Berendregt-Van Wooning, Koster en Wentink-A. Smit, Cou perus, Schlisser, De Vries en Kluiver. EDO gaat evenals Telstar een vriend schappelijke wedstrijd spelen tegen de En gelse tweede divisieclub Rotherham Uni ted. De Kring Haarlem der KNZB staat weer aan de vooravond van de kring- kampioenschappen welke gelden als selec tie voor de nationale kampioenschappen die van 4 t/m 8 augustus te Emmen worden gehouden. Met de beelden van verleden jaar voor ogen, de Kringkam pioenschappen werden toen gezwommen in water van krap 16 graden, is het te leurstellend te constateren dat het de zwemcommissie niet is gelukt dit risico te ontlopen. Men had b.v. deze belang rijke wedstrijden in het Veisense bad „de Heerenduinen" kunnen laten verzwem- men, waar men, door een warmwaterin stallatie, verzekerd is van een behaag lijke watertemperatuur. 43 zwemmer sen zwemsters zullen a.s. zaterdag 3 juli aan de start verschijnen in het zwembad aan de Kleverlaan. De hoofdschotel van deze avond is zeker wel de 1500 m. vrije slag dames, die dit jaar voor het eerst apart van de heren wordt verzwommen. Het zal Carla Janssen (Njord) zeker moeten lukken haar Kring- titel te prolongeren. Om de andere ere prijzen zal worden gestreden door: Ingrid Zeijlemaker (Njord) Rita v.d. Weijden, Christa Driessen, Nanda Neuteboom alle drie van HPC. Johan Bontekoe (HPC) is een van de acht die op de 400 m. wis selslag heren starten. Verder is er op de ze interessante zwemavond die om 19.00 uur begint, nog de 400 m. vrije slag jon gens tot 16 jaar en de 400 m. vrije slag heren. De volgende ontmoetingen in het kader van de Kringkampioenschappen zijn op: zaterdag 10 juli in het zwembad Groenendaal te Heemstede, aanvang 18.30 uur, op zondag 11 juli in de Kleverlaan aanvang 13.30 uur en op woensdag 14 juli in het zwembad Groenendaal aanvang 19 uur. Advertentie MEER VAKANTIEPLEZIER Nog juist tijd voor TEGEN REISZIEKTE Werkt snel en lang

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 23