HAAST KARSTENS Finishfoto maakte duidelijk: niet Lute maar Durante won rit in Montpellier Rondecijfers Braziliaan Pessoa bovenaan in toernooi Europese springtitel Softbalteam van HCK boekte zonder moeite dubbele winst Duwen op de cols in de Tour wordt met boeten bestraft J naar vierde plaats aan verkeerde wiel Dagklassement voor ploeg van Pellenaars Sportief Liever fietsen dan boksen Indonesische voetballer mag hier blijven Herstel van OG Ottenbros startte goed in wieler- avondzesdaagse Drie atletes in juli naar Londen DINSDAG 6 JULI 1965 11 wmmm m Niet ontevreden jV Nog mee Sterke groep Australisch waterpoloteam komt naar Heemstede „Het Witte Paard" won toernooi om NHSB-leeuw Jeugdschakers spelen om westelijke titel (Van een speciale verslaggever) Gedesillusioneerd reed Cees Lute weg van de finish op de belommerde Esplanade in de Zuidfranse studentenstad Montpellier. „Kijk maar Cees, het staat op het bord: Du rante is eerste", had een der omstanders gezegd. Een blik van de sterke Nederlander was daarna voldoende geweest om de bittere waarheid aan de weet te komen. Niet hij maar de 24-jarige Italiaanse ex-bokser Adriano Durante had de dertiende etappe naar Montpellier op zijn naam geschreven. Slechts enkele centimeters had het verschil bedragen tussen de twee voluit sprintende coureurs, die vanuit de linkerflank van een vluchtgroep van zestien renners elkaar de over winning fel hadden betwist. Cees Lute was „kapot". „Het was vandaag mijn laatste kans voor de Alpen", zei de teleur gestelde Beverwijker, die na de finish minuten lang in ang- De Nederlandse kolonie was al even zeer teleurgesteld als Lute. Men had na melijk vast op een Nederlandse zege en dat zou dan de vierde in deze Tour zijn geweest gerekend omdat zich in de kopgroep van zestien man, die dertig km voor het einde was ontstaan, ook de Televizieren Gerben Karstens, Cees Haast en Rik Wouters bevonden. Het moest mo gelijk zijn dat de samenwerking tussen dit drietal alleen de formatie van Pel lenaars was zo sterk vertegenwoordigd tot een geslaagde vlucht van een hunner in de slotfase zou kunnen leiden. Maar het gebeurde niet, Gerben Karstens, de beste spurter van de drie, zei na afloop, dat het tempo te hoog was geweest om een gat te kunnen laten vallen. Hij zelf had in de eindsprint op het verkeerde paard gewed. „Ik rekende helemaal op het eindschot van Benoni Beheyt en ik had zijn wiel gepakt. Maar op de Esplan- de viel Beheyt volkomen stil en toen kon ik er niet meer langs," zei de Leidenaar, die zich nu met een zesde plaats achter Rik Wouters tevreden moest stellen Toch waren de Televizieren niet onte vreden. Zij wonnen immers het dagploe- genklassement en door de geslaagde ont snapping die winst van 1.46 min. op het grote peloton opleverde, steeg Haast in het algemene klassement naar de vierde plaats. Daarin behield Gemondi de gele trui, kwam Jean Claude Lebaube, mee in de vlucht, in tweede positie op 3.10, werd Poulidor naar de derde plaats voor de Alpen vandaag begint het gevecht te gen de bergreuzen met de aankomst op de Mont Ventoux een verheugende ont wikkeling. De vraag is echter of Haast zich zal kunnen handhaven. Pellenaars is vol vertrouwen en hij houdt het erop dat de jonge renner uit Rijsberg in Parijs bij de eerste vijf zal eindigen. stige spanning had staan wachten op de beslissing van de wedstrijdcommissarissen. Toen had Lute verteld dat hij een goede driehonderd meter voor de meet in de laatste bocht aan het wiel van de Belg Henri Dewolf had gezeten. „Maar ik werd door Wright haast in het publiek gedrukt en was wel genoodzaakt op kop te gaan rijden. Daarvan heeft Du rante kunnen profiteren. Die kwam nu gelanceerd naast me". Maar wie er had gewonnen wist Lute nog niet. Dat werd hij pas gewaar nadat de commissarissen de finishfoto, die in het voordeel van de Italiaan was, hadden geraadpleegd. Lute had moeite zijn tranen te bedwingen toen hij tussen de mensenmassa wegreed, die zich nu opmaakte om de triom fator van de dertiende dag te gaan huldigen. Gianni Motta staat, behalve om zijn goede rijden, bekend om zijn inne mendheid en sportiviteit. De blonde, uiterst populaire Italiaan gaf van deze laatste karaktertrek weer eens blijk na afloop van de rit naar Perpignan, toen hem gevraagd werd, of hij niet had kunnen profiteren van de gelegen heid, toen gele-truidrager Felice Gi- mondi 3 km. voor het einde een lekke band kreeg. „Zoiets doet men niet. Dat hoort niet bij de sport", zo reageerde Motta verontwaardigd. Deze uitlating, opgevangen door een official, bezorg de de Italiaan voor de tweede maal in deze Tour de premie voor de be minnelijkste renner. Vaak begrijpt men niet helemaal, op welke gronden deze premie wordt toegekend, maar in dit geval was iedereen het volledig met de keuze eens. Overigens hadden er meer Televizieren op de winst in de rit naar Montpellier ge aasd. In de allereerste plaats natuurlijk Jo de Roo, die zijn 28e verjaardag met een etappe zege had willen vieren maar uiteraard niets meer mocht doen toen de vluchtgroep eenmaal op pad was. Overi gens demonstreerde de Zeeuw zijn vorm door in grootse stijl voor de Belg Willy van den Berghe en Jan Janssen („waren er zestien man vooruit? Dan had ik niet hoeven meespringen") de spurt van het peloton te winnen. DERTIENDE ETAPPE. 1. Durante (It.-Baldini) 4.04.34, met bon. 4.03.34: 2. Lute (Ned.-Gemtniani) 4.04.34, met bon. 4.04.04: 3. Wright (G.B.-De Kimpe); 4. De Wolf (Belg-Marien); 5. Wouters; 6. Kar stens; 7. Schleck (Lux.-De Muer); 8. Swerts (Belg-Magne); 9. Lebaube (Fr.-Geminiani); 10. Beheyt (Belg-De Kimpe); 11. Darrigade (Fr.-Remy); 12. Planekaert (Belg-Marien); 13. Brands (Belg-Driessèns); 14. Van Schil (Belg-Magne); 15. Haast; 16. Zoeffel (Zwits.- Pezzi), allen dezelfde tijd 4.04.34; 17. De Roo 4.06.19; 18. Van de Berghe (Belg-Drlessens); 19. Janssen; 20. Haelterman (Belg-Driessens); 36. Maliepaard 4.06.19; 46. Van Dongen z.t.; 75. Harings z.t.; 85. De Haan z.t.; 88. Nij- dam z.t. Algemeen klassement: 1. Gimondi (It.) 73.43.15; 2. Lebaube (Fr.) 73.46.25; 3. Poulidor (Fr.) 73.46.27; 4. Haast 73.47.11; 5. Foucher (Fr.) 73.47.38; 6. Motta (It.) 73.47.4T; 7. Perez-Frances (Sp.) 73.48.29; 8. Van Looy (Belg) 73.48.56; 9. Simpson (G.B.) 73.49.54; 10. De Rosso (It.) 73.49.55; 11. Kunde (Did.-De Kimpe) 73.50.11; 12. Janssen 73.50.15; 13. Pambianco (It.-Pezzi) 73.50.36; 14. Zimmermann (Fr.-Plaud) z.t.; 15. Anglade (Fr.-De Muer) 73.51.52; 16. Pingeon (Fr.-Plaud) 73.51.56; 17. Brands (Belg-Dries sens) 73.52.43; 18. Gabica (Sp.-Langarica) 73.53.20; 19. Uriona (Sp.-Langarica) 73.53.23; 20. Boucquet (Belg-Driessens) 73.53.29; 31. Wouters 74.02.25; 38. Harings 74.05.24; 45. Nij- dam 74.08.58 60. De Roo 74.16.16; 64. Lute 74.19.38; 70. Karstens 74.22.18; 73. Maliepaard 74.23.38; 91. De Haan 74.36.24; 92. Van Dongen 74.36.48. Puntenklassement: 1. Reybroeck (Belg) 91 pnt.; 2. Janssen 87 pnt.; 3. Gimondi (It.) 74 pnt.; 4. Van Looy (Belg) 64 pnt.; 5. De Roo 62 pnt. Dagploegenklassement: 1. Pellenaars 12.13.42. 2. Geminiani 12.15.57, 32 pnt.; 3. Marien en Magne z.t., 44 pnt. Algemeen ploegenklassement: 1. Plaud 221.20 47: 2. De Muer 221.21.59; 10. Pellenaars 221.36.42. Durante is Lute net te snel af. Voorts had ook Henk Nijdam zijn zin nen gezet op de laatste rit voor het hoog gebergte. Voor de start nog had hij er zijn teleurstelling over uit gesproken dat hij nog geen eerste prijs had behaald. En evenals Lute was Nijdam tot de slot som gekomen dat in de etappe naar Mont pellier wellicht zijn laatste kans lag. Daarom was Nijdam van het begin af in de vuurlinie te vinden geweest. Hij zag zijn kans schoon na 36 km, bleef in zijn eentje een tijdje lang 50 tot 100 meter voor de hoofdmacht uithangen en kreeg toen versterking van de Belg Gust Ver- haegen. Toen groeide de voorsprong snel tot 1 min. na 43 km, voorlopig het maxi mum. In de volgende tien km namelijk werd er ondanks de sterke tegenwind hard door het peloton gefietst zodat de winst van het duo tot veertig seconden slonk. In Narbonne (59 km) echter kwam de ommekeer. Mede door de steun van zijn ploegmakkers, die voortdurend aan de kop van het peloton het tempo druk ten, groeide de voorsprong van de twee „dravers" tot twee minuten na 70 km. Na de ravitaillering in Beziers (85 km) moesten zij weer enige terrein prijsgeven door tegenacties eerst van Victor van Schil alleen, daarna door een vluchtpo ging van Fornoni, Otano en Darrigade maar uiteindelijk bleek het verschil na 92 km nog altijd 1.45 te bedragen. Nu gin gen echter de vermoeienissen meetellen. Nijdam marcheerde nog best maar Ver- haegen liet zo langzamerhand afweten en dat kostte ook de sterke treinloper uit Zundert te veel van zijn kracht. Langs de stranden van de Middellandse zee slonk het verzet van de koplopers, die zich uit eindelijk na een vlucht van 84 km gewon nen gaven. Lang bleef het niet rustig want na de Fransman Bodin probeerden Gerben Karstens en Durante weg te komen. Zij werden nog teruggehaald maar na 135 km gaf de hoofdmacht zich gewonnen toen zestien coureurs een sterke vluchtgroep samenstelden. Daarbij waren behalve de Nederlanders Lute, Karstens, Haast en Wouters ondermeer Lebaube, de immer actieve Belg Brands, die, zo er een der gelijke waardering zou bestaan beslist in aanwerking zou komen om als strijdlus- tigste van de gehele Tour uitgeroepen te worden, Durante, Swerts, Dewolf en Van Schil. Bij Frontignan lagen de zestien al vijftien seconden voor. Er waren in deze groep zoveel ploegen vertegenwoordigd, dat de formaties, die de aansluiting had den gemist geen kans meer kregen om het gat te dichten. Integendeel. Het verschil groeide tot 1 minuut bij het bord dat de laatste 20 km aangeeft en het werd ten slotte 1.46, een belangrijke winst, vooral voor Kees Haast en Lebaube. Adriano Durante, winnaar van de der tiende etappe, voelde zich op jeugdige leef tijd meer aangetrokken tot de bokssport dan tot de wielrennerij. Toen de Ita liaan echter een aantal blessures, waar onder een gebroken neusbeentje, had op gelopen, veranderde hij van gedachten en vond hij boksen toch niet meer zo leuk als vrij-tijdsbesteding. De jongste zoon uit een gezin van tien kinderen, die reeds sinds zijn twaalfde jaar werkzaam is in een smederij in zijn dichtbij Trevisa gele gen geboortedorp, besloot daarna wielren ner te worden. Voor deze sport blijkt hij ook veel meer aanleg te hebben. Hij be gon zijn profcarrière als helper van Mas- signan, die zeer met hem was ingeno men. Door zijn rappe eindsprint zegevier de Adriano ook menigmaal zelf. Een Australisch waterpoloteam dat al enkele maanden in Europa rondtoert komt dinsdag 13 juli naar Nederland om een aantal wedstrijden te spelen. Op woensdag 14 juli spelen de Austra liërs tegen De Kikvorsen (de officieuze Nederlandse ploeg). Vrijdag 16 juli wordt in Heemstede gespeeld en zaterdag en zondag 17 en 18 juli ontmoeten de Austra liërs in Zutfen en Apeldoorn nationale se lectieteams. De minister van Justitie, dr. I. Samkal- den, heeft besloten in te gaan op het verzoek om voortgezet verblijf van Do- minggus Wawejai, die in Nederland is achtergebleven nadat het voetbalelftal van Indonesië hier had gespeeld. Volgens het ministerie is hier van een asielsituatie geen sprake. Wawejai, die een goede vooropleiding genoot, had na melijk de gefundeerde wens te kennen ge geven, hier te lande de middelbare school- studie te mogen voltooien. Van particuliere zijde heeft men zich volledig garant ge steld de verantwoordelijkheid voor hem te dragen. Daarom heeft de minister in dit bijzondere geval aanleiding gevonden Wa wejai in de gelegenheid te stellen zijn wens te vervullen en hem tot dit doel tijdelijk verblijf toe te staan, aldus het ministerie. Een woordvoerder van de Indonesische ambassade in Den Haag heeft gezegd dat er geen bezwaar tegen is dat de jonge man voor studie in Nederland blijft in dien hij dat wenst en dit op eigen ge legenheid denkt te kunnen doen. Als hij de Indonesische minister van sportzaken, de heer Maladi, tijdens diens verblijf in Nederland om toestemming zou hebben gevraagd, zou hem dit zijn verleend. Op overtuigende wijze is de schaakver eniging Het Witte Paard erin geslaagd de afvalwedstrijden van de Noordhollandse Schaakbond, met als inzet de NHSB- leeuw, voor de tweede achtereenvolgende keer te winnen. Na reeds in de halve finale met 3-1 het sterke ZSC (Zaandam) te hebben geklopt, werd in de finale de Haarlemse finalist Het Oosten 2 met liefst 4-0 verslagen. Het Oosten 2 was met een lVz-2Vz over winning op MSC 2 (Den Helder) doorge drongen tot de finale maar het kwartet MostertS. HerfstL. KensenJ. Rothert kon tegen het overwegend jonge team van Het Witte Paard (BakkerRotde Wildev.d. Linden) niet op. De schakers uit de Zaanstreek, die de laatste jaren blijk hebben gegeven over een groot arse naal van talentvolle schakers te beschik ken, beginnen nu de vruchten van hun goede aanpak te plukken. Want naast de herhaalde triomf in deze afvalwedstrijden kwamen in de bondscompetitie Het Witte Paard 1 en 2 tot promotie! HOCKEY. De Duitse hockeybond heeft in een vergadering in Hamburg besloten in de periode van 14 tot 22 mei 1966 een landentoernooi te houden, waarvoor tien landen uitgenodigd zullen worden. In welke stad dit evenement zal plaatsvinden zal later worden beslist. De Braziliaan Nelson Pessoa heeft maandag in het internationale concouis hippique te Aken voor 12.000 toeschouwers met zijn dertienjarige vosruin Huipil de eerste kwalificatiewedstrijd voor het Europese kampioenschap springen gewon nen. De finale wordt woensdag gehouden. De eerste wedstrijd bestond uit een jachtspringconcours, waarvoor een 600 meter lang parcours was uitgezet met vijftien hindernissen (18 sprongen). Negen van de 32 ruiters uit 14 landen reden een feilloos parcours elke foutsprong be tekende zes strafseconden en van hen was Pessoa met een tijd van 77.2 sec, veruit de snelste. Op de tweede plaats kwam de Italiaan Piero d'Inzeo op Bally- black met een tijd van 80.1 sec., terwijl de Duitser Alwin Schockemöhle zich met de laatste tijd sterk naar voren gekomen exakt derde klasseerde met 80.9 sec. Her mann Schridde volgde met zijn machtige schimmel Kamerad als vierde met 83.3 sec., terwijl de Franse Olympische kam pioen Pierre Jonquères d'Oriola op Lut- teur met 83.5 sec. vijfde werd. De Neder lander Anton Ebben eindigde met Kai- rouan op de achttiende plaats met een tijd van 95.5 sec. De grote verliezer van de afgelopen week was het Amsterdamse softbalteam OVVO. Beide wedstrijden gingen verlo ren. Onze Gezellen kwam door dit dub bele succes weer dicht bij de promotie plaatsen. Ook HCK bewees met overwin ningen op TYBB en Terrasvogels aan spraak te willen maken op een plaats in de hoofdklasse. De koplopers HHC en DSS deden voor elkaar niet onder. Door de maximale winsf van deze twee ploegen werd de afstand met de naaste belagers weer vergroot. OVVO heeft deze week tegen Onze Ge zellen twee keer ernstig teleurgesteld. Ria van der Putten, Joke van der Put ten, Ludy Handgraaf en Wil Hogervorst hanteerden in Haarlem het slaghout vaar dig en sloegen de ploeg uit Haarlem- Noord naar een 4-2 voorsprong. Joke van der Putten, die de volledig uit vorm zijn de Nel Hunker bij Onze Gezellen op de plaat had vervangen kwam geen enkele keer tegen OVVO in moeilijkheden, 6-3. Thuis verging het OVVO niet beter. Na drie innings leidde Onze Gezellen veilig met 4-0 door vooral goed slaan van Mary van de Raadt. OVVO gaf zich echter niet gewonnen en kon nadat Ludy Handgraaf nog een driehonkslag had geproduceerd in de vijfde slagbeurt door enkele vrije lopen en een honkslag van Rietje Teffer terugkomen tot 5-5. Het werd 5-6. HCK duidelijk beter in vorm dan aan het begin van de competitie begon tegen TYBB weinig hoopvol. Corrie Heesmans met een driehonkslag en Thea van der Stoop en Lenie Kouijzer met een honk slag zorgden voor een 3-0 voorsprong voor de geel-zwarten. Daarna was echter alle kruit verschoten, en bleven scoringskan sen uit. HCK daarentegen roerde zich ge ducht. Eindstand. 18-3. Tegen Terrasvogels kostte het HCK aanvankelijk meer moeite dan de eind stand doet vermoeden om de overwin ning te behalen. Reeds in de eerste slag beurt kon Patricia Postumus, honkslag, profiteren van een driehonkslag van Mie- ke Wijnberg. Nadat HCK in de derde in ning de gelijkmaker had gescoord druk te de ploeg in de vijfde inning door. Naast kostbare veldfouten waren honkslagen van Pien Immer, Nel Goedhart en Mar- ja Luyting goed voor vijf runs. Toen het verreveld van de Santpoortse meisjes in de twee laatste innings enkele malen blun derde stond niets een onverwacht ruime zege van HCK in de weg. Ook EDO bleef in Santpoort (5-3) aan de winnende hand. Voor EDO sloegen Suze van Breukelen en Henny Scheer homeruns. Bloemendaal heeft in de wedstrijd tegen HHC duidelijk teleurgesteld. Pas bij de stand 10-0 na een honkslag van Stien Kraay en een driehonkslag van Teneinde het duwen van coureurs op de cols te voorkomen, heeft de Tourlei ding ook dit jaar weer een aantal maat regelen genomen. Op de hellingen zal niet alleen door de politie worden gecon troleerd of de toeschouwers hun handen thuis houden, maar tevens is de assisten tie ingeroepen van skiclubs en andere sportverenigingen. Leden daarvan, voor zien van een band om de arm, waarop staat, dat zij tijdelijk aan de organisatie zijn toegevoegd, zullen streng toezicht houden op de gang van zaken tijdens de klim. Met het duwen van de renners wordt uiteraard een fair verloop van de strijd onmogelijk en bovendien wordt het gevaar van valpartijen daardoor vergroot. De renners, die toch geduwd worden, zul len nog zwaarder worden gestraft dan vorig jaar. Wanneer zij erom vragen een „steuntje in de rug" te krijgen, volgt iedere keer dat het gebeurt een boete van 50 nieuwe francs en bovendien een straf in tijd, die varieert van dertig se conden bij de eerste overtreding tot tien minuten bij de vijfde. Na zes overtredin gen wordt een renner uit de wedstrijd gezet. Wanneer een renner wordt geduwd, zonder dat hij daarom heeft gevraagd, zijn de organisatoren wat milder. De eer ste twee keren krijgt hij slechts een geld boete, maar bij de derde keer komt daar een tijdstraf bij van vijftien secon den, die oploopt tot vijftien minuten bij de negende overtreding. Bij de tiende keer is de maat vol. De renner wordt dan van de wedstrijd uitgesloten. Een deel van de kopgroep v.l.n.r. de Belg Van Schil, Cees Haast, Cees Lute en de Fransman Le Baube, die omkijkt of zijn ploegmaat (Lute) er nog is. Gisteravond is in Den Haag de eerste ronde gespeeld van het Westeuropese jeugdlandenschaaktoernooi, dat de laatste keer (in 1963) werd gewonnen door De nemarken. Dit tweejaarlijkse toernooi, dat voor het eerst werd gehouden in 1957, werd dat jaar gewonnen door Nederland en de twee daaropvolgende keren door West-Duitsland. De uitslagen van de eer ste ronde luiden: Denemarken-Nederland %-2% (voorlopig); Sloth-Hartoch afg.; Bang-Ree 0-1; Pedersen-Kerkhoff Vz-Vz\ Soerensen-Silfhouten jr. 0-1; West-Duits- land-Engeland 2-2; België-Zwitserland 2^-1%; Noorwegen-Oostenrijk 3-1. Ria Samson kon Bloemendaal de eer red den. Op het werpen van Hannie Beren donk kon Inge Termaat de hatelijke nul wegwerken. DSS bleef op twee punten afstand van HHC. De dubbel tegen de Pinguins be zorgde de ploeg van coach Verzeylberg wel twee keer de nodige moeite, maar de punten bleven in Haarlem. In de eerste wedstrijd zou Ineke van de Veldt zeker een no-run zege behaald hebben als niet enkele fouten, er de oor zaak van waren, dat de Pinguins tot 5-2 terug konden komen. In de returnwedstrijd te Heemstede maakten beide ploegen in de tweede in ning een aantal kostbare runs, die beide partijen drie runs opleverden. De controle die Mary Gerrits over haar worpen in de derde innings verloor, werd de Pinguins fataal. De 7-3 voorsprong werd daarna nog eens met een reeks van vier runs uitgebreid. De Pinguins probeerde echter nog terug te komen. De vier runs waren echter te weinig om de kloof te overbruggen. HHC 11 21 EDO 11 11 DSS 11 19 Onze Gezellen 12 11 HCK 11 13 De Pinguins 12 9 Bloemendaal 12 12 TYBB 12 8 OVVO 12 12 Terrasvogels 12 0 Onder grote belangstelling is maandag avond in de Haagse Betje Wolfstraat de internationale avondzesdaagse van start gegaan. De kleine Alkmaarder Harm Ot tenbros, zondagavond thuisgekomen uit de Toer van de Toekomst, bleek in dit eer ste treffen veruit de sterkste. Hij zege vierde met enkele lengtes verschil in de eindsprint van 'n vier man sterk kop- groepje. Voor deze eerste ronde van de avond- zesdaagse verschenen 88 amateurs aan de start. Voor de twaalf buitenlanders (4 Fransen, 4 Duitsers en 4 Engelsen) viel op het snelle stratenparcours weinig of geen eer te behalen. Alleen de Fransman Courdy wist het tot een veertiende plaats te brengen. De beslissende ontsnapping kwam al na amper tien rondes tot stand, toen acht vurige demarranten het peloton verlieten. Dit achttal werd in de slotfase nog ge halveerd doordat Ottenbros, Kroon, Kette- nis en Liebrechts een nieuwe aanval on dernamen en om de vetste prijzen streden. De uitslag was: 1. H. Ottenbros, Alk maar (DTS), de 75 km in 1 uur en 42 min.; 2. E. Kroon, Den Haag (Sparta); 3. P. Kettenis, Den Haag (Spartaan 1); 4. R. Liebrechts, Vlaardingen (Coureur); 5. C. v.d. Hulst, Zoeterwoude (Swift); 6. N. Kloosterman, Leiden (Swift); 7. D. v.d. Helm, Den Haag (Spartaan 2); 8. J, Althuizen, Den Haag (Spartaan 2); 9. H. Pels, Amsterdam (Olympia); 10. G. van Noord, Den Haag (Spartaan 1); 11. J, Serpenti, Wijk aan Zee (Kennemerland); 12. J. de Goede, Beverwijk (Kennemer land). Ko Zomer van De Bataaf werd 17e. Op 23 en 24 juli wordt in Londen een atletiekvijfkamp voor dames gehouden tussen Groot-Brittannië, België en Neder land. Voor ons land zullen worden uitgezon den Ellen Joacim-Ort van Atmodes uit Haarlem, Marian Thomas van DEM uit Beverwijk en Corrie Bakker van Athleta.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11