Van Gelder Zonen begint in oktober met gedeeltelijke vierploegendienst Effectieve werktijd zal 42 uur per week bedragen Aandelenomzet lager in eerste halfjaar Verticale prijsbinding Meer slachtkippen, minder legkippen Noren bestellen veel schepen N.K.V. betwist gegevens van dr. L. Meinsma h \t Rijsdijk en Tubus gaan nauw samenwerken SCHEEPVAARTBERICHTEN Surinaams project aan EEG voorgelegd Oefenwedstrijd voor nationaal honkbalteam DINSDAG 6 JULI 1965 9 Vliegen? VEEL GROENTEN EN TOGAL TABLETTEN bij verkoudheid. Leef gelukkig, maar zonder verkoudheid. Eet veel groente, sla, fruit en neem Togal tabletten. Helpen snel-afdoend. Haal meteen een flacon in huis. U kunt het onverwacht nodig hebben. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. Roken en kanker mmm eêééS wm. m M - - Gisteren op het Damrak Motten? Damestennisteam staat voor tegen Zwitserland Schermsters kwamen niet tot zege A De Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen gaan om streeks 1 oktober met de grootste cou- rantenpapiermacbine no 21 in vier ploegendienst produceren. Men heeft het van groot belang geacht zo spoedig mogelijk de volcontinudienst in de papierindustrie in te voeren, om daar door de efficiëncy van de produktie te vergroten. De directie is van mening, dat dit naast een hogere produktie ook een positieve invloed zal hebben op de proces- en kwaliteitsbeheersing. Als gevolg hiervan zullen een aantal af delingen voor een deel in vol-continu- dienst gaan werken. Met name betreft dit de houtstoffabriek, de cellulose-oplos-in- richting en de malerij, de afdeling afwer king en opslag gereed produkt, de kwali teitsdienst van de technologische staf dienst, de centrale, de technische inspec tiedienst en de afdeling aanvoer grondstof fen (hout) van het havenbedrijf. Vervolgens wordt beoogd om omstreeks 1 mei 1966 met de courantenpapiermachi ne no. 18 in volcontinu-dienst te gaan draaien. Dit heeft dan tot gevolg dat de bovengenoemde afdelingen bijna geheel in vier-ploegendienst zullen gaan werken. De kleinere courantenpapiermachines no. 14 en 5 en de ponskaartenkartonmachine no. 51 zullen voorlopig in drie-ploegen dienst blijven draaien. Met de hoofdbesturen van de vakorga nisaties en met het personeel wordt nog overleg gepleegd over de vaststelling van het vier-ploegenrooster. Advertentie f3.65- f4.95 EEN ORGANON PRODUKT De staatssecretaris van Economische Zaken heeft een aantal verzoeken om ont heffing van het besluit van 1 april 1964 tot onverbindendverklaring van bepalin gen betreffende verticale prijsbinding in mededingingsregelingen ter zijde gelegd. Het betreft hiér de verzoeken afkomstig van de N.V. Elektriciteitsmaatschappij AEG te Amsterdam, de meterfabriek Dordrecht te Dordrecht, Holland Electro c v te Rotterdam en de Nederlandsche Siemens Maatschappij te Den Haag en het ontheffingsverzoek van R. S. Stokvis nv en Zonen te Rotterdam, voorzover dit betrekking heeft op stofzuigers. Evenals het voorgaande jaar is in het jaar mei 1964 mei 1965 het aantal voor de slacht bestemde hoenders belangrijk toegenomen, en wel met 24,2 per cent. In mei 1964 waren er 12.692.000 slachtkippen, in mei 1965 15.760.000. Het aantal legkippen is daarentegen terugge lopen met 20,5 percent, van 32.895.000 tot 26.132.000. Het totale aantal slacht- en legkippen ls dus van 45.551.000 tot 41.892.000 ver minderd. Advertentie f3.65- f4.95 EEN ORGANON PRODUKT De voornaamste arbeidsvoorwaarden zoals die tusssen de bij de C.A.O. voor de papierindustrie betrokken partijen zijn overeengekomen en die nog de goedkeu ring van de Stichting van de Arbeid be hoeven, zijn onder meer: Een effectieve werktijd van gemid deld 42 uur per week. Naast een vakantie zal iedere werkne mer per jaar negentien vrije diensten heb ben die in principe gedeeltelijk collectief worden vastgesteld, door middel van een stilstandperiode met Pasen en Pinksteren van elk 3 x 24 uur en een stilstandperiode tussen Kerstmis en Nieuwjaar van 9 x 24 uur. Hierdoor wordt bereikt, dat gere kend over een jaar de normale werktijd gemiddeld per week veertig uur zal be dragen. Een betaling van zestig uurinkomens per week. In de ploegendienst bedraagt dit thans 54 uurinkomens per week. Het aantal werknemers, dat bij de eer ste fase van de volcontinudienst betrokken zal zijn bedraagt ruim tweehonderd. Het totaal aantal werknemers in de fabriek Velsen bedraagt twaalfhonderd. Advertentie EXAMEN Mulo-Haarlem. Voor de in Haarlem ge houden mulo-examens zijn geslaagd voor het diploma A de dames: L. van Son (Be verwijk), A. Waal (Velsen), W. A. Wil- lems (Beverwijk), L. Mulder (Beverwijk), M. H. Regoort* (Beverwijk), L. van Beu gen* (IJmuiden), S. W. Kleve* (Santpoort), S. C. W. Feith* (Hoofddorp), L. F. Bron (Castricum), H. M. Boekensteijn (Heems kerk), S. Blok (Haarlem), A. J. S. Bos man (Haarlem), Y. Prinsen (Haarlem), M. Haarlemse Huishoud- en Industrie school. Aan de Eerste Haarlemse Huis houd- en Industrieschool zijn de volgende diploma's en getuigschriften uitgereikt: Primaire opleiding: Ch. L. Boelé, I. Buys, W. E. van Dapperen, Th. M. Hulse- bos, G. Kemp,, A. J. Kooyman, R. J. Kra mer, E. H. M. Leeuwenberg, A. Lücke, O. M. van Ling, D. E. Nienhuys, B. J. Rip, A. Chr. Sillem, E. J. Snijders, G. Th. Stui ver, M. Visbach, A. H. Visser, E. Vreug- denhil, A. M. van der Wal, I. van Asselt, A. J. Bol, J. J. Cramer, S. Haazer, M. J. C. Happee, J. F. H. Hofman, I. Koper, H. Krieger, J. Kuurstra, A. Molenaar, J. W. Oud, M. E. Pringle, J. Chr. Ritzer, A. de Roo, E. C. A. Roodenburg, J. C. A. Todd, E. B. Tros, A. H. van Amstel, A. M. Balk, A. J. Beneker, M. Doets, P. G. Flipsen, M. Hirs, J. Hovinga, M. G. de Jager, J. G. Kooij, O. Krijtenburg, I. Postma, B. Ree- mer, W. J. Schell, C. M. Sonnevelt, M. C. Steenkist, H. Stringer, A. Borgmeyer, S. J. H. Evers, L. Fennis, J. H. van Geest, M. L. Guit, M. Hesseling, Y. A. Ch. Jonge- jan, Chr. van Kessel, J. E. Langbroek, P. Levering, Y. I. Peper, E. Scherrenberg, A. L. Schoppers, M. A. Spoor, Y. Voorma, T. A. de Vri,es, M. Winter, Chr. J. Huizing. Schakelklas assistente opleiding: M. Eek huis, L. A. van Oostrum, M. A. J. Over- dulve, M. G. van der Pol, H. Ch. Sanders Y. Chr. Vlaanderen, J. M. Wolzak. Opleiding Assistente A (Theoretische vorming): J. J. M. Le Belle, C. M. Dirkse, M. Emmelot, J. Hakkenberg, C. H. W. Ho man, Y. J. C. Hooft, J. F. Knegt, C. P. Moorhoff, L. T. Mulder, E. Poelman, M C. E. Roomeyer, E. J. Sluiters, M. Schor nagel, I. M. Waanders. Opleiding Assistente H (Huishoudelijke vorming): M. Brooijmans, A. Dik, J. I. Gras, J. N. van den Heuvel, W. de Kui per, J. Logmans, D. Oosten, G. B. van Steenvelt. Opleiding assistente N (Naaldvakken): H. A. Ansing, I. E. Dieduksman, M. Drayer, J. T. Frank, M. G. W. Goossens, L. Griekspoor, W Hakkenbrak, F E. Jou- stra, E. van der Meulen, W. J. Nieuwen- huyse, B. A. Norg, M. J. Tollenaar, P. H. Tromp, C. W. van der Velden, M. E. de Vries, F. W. van Apeldoorn, A. M. J. Baanstra, R. G. Bultena, L. S. Eichenber- ger, W. Klepper, M. J. van der Kruys, H. J. Munsterman, J. P. Rompa, H. K. C. van Rijn, G. Schuurman, J. E. Tak, F. Verdam. Opleiding kostuumnaaister: S. M. Ar- dewijn, L van Boekhoven, O. Burga, D. Fortgens, S. M. Hamringa, J. J. Hilliger, J. W. M. van Kipshagen, S. H. Licht, J. Nieman, J. W. H. Rieu, M. van Schagen, W. C. Schulpzand. Opleiding coupeuse: E. C. Groot, J. de Jong. Opleiding leerlingverkoopster: R. Ber- lang, Y. H. Donker, O. Feye, A. Ham- mingh, A. van 't Hoff, Y. Keesman, E. M. de Keizer, N. Klitz, B. W. L. Koenekoop, In het eerste halfjaar van 1965 zijn de aandelenomzetten aan de Amsterdamse effectenbeurs, volgens opgave van de af deling public relations, kleiner geweest dan in de eerste zes maanden van het vorig jaar. De nominale omzet bedroeg 398,0 miljoen (vorig jaar 429,2 miljoen) en de effectieve omzet 1319,6 miljoen (vorig jaar 1598,7 miljoen). Bovenaan de lijst der twintig fondsen met de grootste nominale omzetten staat K.L.M. met 35,0 miljoen, gevolgd door Philips 19,2 miljoen, Unilever 17,6 mil joen en Koninklijke Olie 13,2 miljoen. De overige fondsen van de lijsten ble ven beneden 10 miljoen in deze volgorde AKU, EMS, HAL, Hoogovens, Scheep vaart Unie, Van Gelder, Nievelt, Amro- bank, Unilever cum pref, Walvisvaart, HVA, KNSM, VMF, Algemene Bank Ne derland, Deli-Maatschappij en Nederland se Kabel. Deze twintig fondsen hadden een gezamenlijke omzet van 158,3 mil joen of veertig percent van het totaal en de tien eersten van 127,0 miljoen of 32 percent. Nummer één op de lijst van twintig fondsen met de grootste effectieve om zetten is Unilever met 119,1 miljoen, ge volgd door Philips 105,4 miljoen, Ko ninklijke Olie 99,7 miljoen, AKU 46,4 miljoen, KLM 39,6 miljoen, Hoogovens 35,9 miljoen, KZK 25,1 miljoen. De overige fondsen bleven benden 25 mil joen in deze volgorde: EMS, Zwanenberg- bank, Scholten-Foxhol, Bijenkorf, Dordt- she Petroleum, Nationale - Nederlanden, HAL, Algemene Bank Nederland, Heine- ken's Bier, Nederlandse Kabel en Wessa- nen. Deze twintig fondsen hadden een ge zamenlijke effectieve omzet van 619,0 miljoen en de eerste tien van 520,2 mil joen. De vijf beleggingsmaatschappijen met de grootste effectieve omzetten waren Ro- beco ƒ169,7 miljoen, Interunie ƒ32,3 mil joen, Nefo 22,6 miljoen, Vereenigd Be zit 17,2 miljoen en DIF 9,8 miljoen, tezamen ƒ251,5 miljoen. Het aantal beursdagen in het eerste halfjaar verschilde nauwelijks van dat in 1964. Het was 122 tegen 123. De obligatie- omzet is in de eerste zes maanden hoger geweest dan verleden jaar, namelijk 527,9 miljoen tegen 467,9 miljoen. 274 ondernemingen hadden per ultimo juni 1965 een dividend vastgesteld over 1964, waarvan 49 over 1963-1964. Hiervan waren 125 hoger, 35 lager en 114 gelijk. Acht ondernemingen keerden een interimdivi dend uit over 1965 en vier over 1964-1965. De ANP-CBS-beursindexcijfers hebben zich in dalende richting bewogen. H. Meure, A. Ottens, W. Ronde, S. van Schouten, L. Thuis, C. C. Wijnands. Opleiding kinderverzorgster: M. Els- kamp, W. C. Galesloot, M. de Groot, I. B. H. van Ham, J. Hoekstra, A. O. P. Krij- nen, E. C. Rus, J. M. Chr. Smit, T. C. Vreeken, W. Warrink, E. Weber, M. Wee teling, C. Borgmeijer. G. L. van den Bos, H. M. E. Buis, A. van der Jagt, M. Jonge- jan, A. W. H. Mooij, B. M. Oosterbroek, E. van der Plas, M. C. Portegies, W. G. B. van Sloten, G. G. Stevens. Opleiding kinderverzorgster (leidster in koloniehuizen): M. Elskamp, M. de Groot, I. B. H. van Ham, J. Hoekstra, A. O. P. Krijnen, E. C. Rus, J. M. Chr. Smit, T. C. Vreeken, W. Warrink, E. Weber, M. Weeteling. Vormingsklas: J. H. Bakker, J. Boers- ma, R. Bonsel, M. L. van Dam, A. Helle- ma, M. van der Laan, L. M. J. Lolkema, E. Luyting, B. N. Ruchti, A. M. Soellaart, A. M. van Steen, M. Veldheer, M. Witte, C. van Woerkom, B. A. Zwart, J. C. van den Berg, M. Betel, M. van den Bosch, I. Bouwens, J. B. Bresser, A. W. Gordijn, C. van der Kruk, N. J. Lugtig, M. G. H. van Norden, R. A. Ochse Freiwald, A. Schaap, M. H. T. van Turen, K. Uitenhout, E. War denier. Oriëntatieklas: S. L. Bijvoets, G. D. Dijksterhuis, L. J. Jansen, A. Jonker, I. M. Ruchti, M. M. van Norden, A. Smul ders, E. A. W. Verhagen, D. Wesselius, M. J. H. M. de Zwart, E. J. L. Zweeres. Huishoudhulpen volgens het leerling stelsel: A. Ellens, A. C. Kramer, M. F. J. Macaré, C. Chr. Planta, L. E. Riedeman, O. G. Schippers, P. Schmidt, N. G. Wes- ■seling Bij het staatsexamen voor de akte Na (lerares naaldvakken) slaagden de dames E. M. H. Haverhals, J. M. Huber, M. J. C Wabeke. Voor de akte Ns (lerares kunstnaald werk) slaagden de dames: E. H. Bijl, H. J W. de HaasSiertsema, C. J. Hendrikse J. E. M. Hermens van Loenen, P. Th. M. van Leeuwen, E. Lemkes, A. Meyers, A I. Nap, J. Posthumus, S. C. P. v. d. Salm, A. Vollema, J. M. A. Verster. v. d. Laan (Beverwijk), A. C. de Reus (Beverwijk), A. Grevenstuk* (Badhoeve dorp), C. Waijenberg* (Aalsmeer), alsmede ded heren: K. G. Hoope (Heemskerk), H. v. d. Beek (Beverwijk), A. Heidoorn (Be verwijk), G. Cupido (IJmuiden), L. Kap- pert (IJmuiden), P. H. Kuyper (IJmui den), J. H. Schmid (IJmuiden), C. P. van Vuren(IJmuiden), A. Amersfoort* (Lisse), J. Meeder (Uithoorn), P. J. Segers* (Lisse), G. G. C. Tromp* (Lisse), G. J. de Weerdt (Castricum), P. D. Born (Castricum), A. T. Herweijer (Castricum), A. O. Aardse (Uit geest), E. van Hofwegen (Beverwijk) J. P. Huisman (Heemskerk), D. J. v. d. Oute naar (Beverwijk). Voor het diploma B slaagden de dames: J. Speelman* (Nieuw-Vennep), C. Geuze- broek (Heemstede) en de heren: C. H. Kroon* (Abbenes), J. v. d.Bos (Heemstede), D. C. H Baars (Haarlem), A. J. Nauta (Bloemendaal), C. R. Rietman (Haarlem), J. C. Kuijper (Haarlem), H. Logmans (Haarlem), H. van Zomeren (Haarlem) R. Zwemmer (Haarlem), W. Geerts (Haar lem), J. B. Gusink (Haarlem), A. R. Gerrit sen (Haarlem) en H. van Hulst (Haarlem). De kandidaten die met zijn aange geven zijn ook geslaagd voor het midden standsdiploma. Amsterdam (G.U.). Geslaagd voor de examens: propaedeutisch theologie: B. Evers (Haarlem). Doctoraal Frans: mej. S. A. Hagenbeek (Leeuwarden) en de heer J. M. Spruit (Alkmaar). Doctoraal geschie denis: mevr. E. A. Heringa-Van Ruth (Am sterdam). Doctoraal muziekwetenschap: A, Dunning (Amsterdam). Utrecht. Geslaagd voor de examens: doc toraal sociologie: H. J. de Groot (Bilthoven), K. Blom (Utrecht), P. Wollrabe (Utrecht), E. Konijnenberg (Breukelen), mevrouw A. Teulings-Versfelt (Warmond), mej. M. A. W. Fagel (Utrecht); doctoraal rechtsge leerdheid: mej. M. E. Detiger (Bussum), mej. T. Aberson (Utrecht), H. W. B. Linde man (cum laude) (Arnhem); doctoraal rechtsgeleerdheid vrije studierichting: mej. J. E. Menalda van Schouwenburg (Hoog vliet); doctoraal farmacie: dr. J. M. van Rossum (Nijmegen); doctoraal culturele antropologie: mej. A. H. P. van Oosterwijk Bruvn (Wassenaar). Apothekersexamen: A. J. M. Aangenendt (Eindhoven), A. H. M. de Jong (Kaatsheuvel), mej. C. Anderson (Baarn), mej. A. P. Stotzel (Kerkrade); doctoraal tandheelkunde: L. G. Dekker (Voorschoten), H. Koetsier (Hazerswoude), J. A. J. de Kok (Woerden), J. H. Kraal (Leerdam), C. de Lange (Utrecht), R. D. A. van Marle (Voorburg), A. J. M. Plasschaert (Hilversum), M. A. C. H. Roels (Eindhoven), R. Samuels (Zeist), J. W. M. W. Schey- grond (Gouda), B. A. H. M. Theunissen (Geldrop), G. A. Went (Utrecht), P. C. C. Westphal (Amsterdam), M. D. Weststrate (Dordrecht), mej. J. H. van Erkelens (Den Haag), mej. R. S. A. J. Griffion (Woerden), mevrouw C. C. M. van Reenen-Muller (Utrecht); tandartsexamen: C. A. M. van Aken (Utrecht), E. Heeroma (Hilversum), P. J. M. Koomen (Utrecht), R. H. Kuster (Utrecht), J. Th. M. Ruygrok (Hilversum), Noorse reders hebben in de eerste zes maanden van dit jaar meer tonnage be steld dan in het hele jaar 1965, zo luidt een rapport van de Oslose scheepsmake- laardij R. S. Platou. Sinds een januari zijn er 73 schepen van in totaal 3.346.000 ton besteld bij werven in zeven landen vergeleken met 85 sche pen van in totaal 2.431.000 ton vorig jaar. De schepen werden besteld bij werven in Engeland (11), Zweden (13), West- Duitsland (5), Frankrijk (2), Denemarken (7), Japan (14) en Noorwegen zelf (19). De mededeling van dr. L. Meinsma, directeur van het Bureau Centrale Kan kerregistratie, onlangs in een persconfe rentie gedaan, dat er in de eerste vier maanden van dit jaar dertien percent minder sigaretten zijn gerookt dan in de overeenkomstige periode van 1963, wordt door het Nederlands Katholiek Vakver bond met klem bestreden. Het N.K.V., dat meent dat dr. Meinsma een volkomen onjuiste voorstelling van de fieten heeft gegeven, schrijft in zijn blad „Ruim Zicht", dat dit jaar tot en met april volgens de officiële banderollensta- tistiek 5387 miljoen sigaretten zijn ver kocht tegen 4810 miljoen stuks in de eer ste vier maanden van 1963. In plaats van een daling van het sigarettenverbruik zou er dus sprake zijn van een toeneming en wel met 577 miljoen stuks of twaalf per cent. Rekening houdend met de bevol kingsgroei raamt het N.K.V., dat het siga rettenverbruik per hoofd van de bevolking in de eerste vier maanden van 1965 zeker acht percent boven dat van 1963 heeft gelegen. Het N.K.V. berklaart bezwaar te hebben tegen de wijze van voorlichting door dr. Meinsma en vraagt zich af, of de over heid, die gelden voor anti-rookcampagnes voteert, er geen goed aan zou doen, de hele anti-rookcampagne nog eens opnieuw te bezien. „Dr. Meinsma", aldus „Ruim Zicht", „draagt bij herhaling gegevens aan waar uit moet blijken, dat roken longkanker verwekt; hij gaat daarbij niet altijd even tactisch te werk en hanteert de publici teitsmedia op een wijze, die velen toch wel wat te bar wordt. Er kan", zo schrijft het blad verder, „geen publikatie verschijnen waarin twijfel wordt uitge sproken over het causale verband tussen roken en longkanker of dr. Meinsma stort zich in de publiciteit met allerlei buitenlandse gegevens die het tegendeel moeten bewijzen." Volgens het N.K.V. heeft hij daarvoor onlangs nog een oude resolutie gebruikt die eens op een congres ergens in Amerika is aangenomen. Een goed Nederlands onderzoek", aldus „Ruim Zicht", „blijft evenwel nog steeds uit." BUITENLANDS BANKPAPIER De adviêsE-oefsèn Vóör bultenT&'nds'B'atlkiisfpfél- geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 10.00—10.10: Canadese dollar 3.30'/i3.35Vi; Amerikaanse dollar 3.38'/i3.62'/»; Belgische frank (100) 7.18—7.23; Franse frank (100) 73.40—73.90, Zwitserse frank (100) 89.75—00.25; Duitse mark (100) 89.75—90.25; Noorse kroon (100) 49.8550.85; Deense kroon (100) 51.6052.60: Zweedse kroon (100) 69.35—70.35; Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00; Oostenrijkse schilling (100) 13.95—14.05; Portugese escudo (100) 12.55—12.70 en Spaanse peseta (100, gr. coup) 5.98—6.13. T 'A RA-.. Hsi 66% tm pw.< STmmofts 4 üwwrf m - m fflh Rü;, ..Jhmi t.ös Wiltehty 5 ggfj J32& Wavr«Kmt> mV/é WfH-1 V Al Al A 8 2 m 32% 28 38% 2n *31 INTERNATIONALS VRIENDELIJKER Het Damrak heeft gisteren de vaste stemming van de vorige week voor de internationale waarden verder voortgezet. De stemming was vriendelijk tot vast. De handel was kalm en vrij regelmatig. Aandelen Centrale Suikermaatschappij werden druk verhandeld. Na een opening op 459 (450) daalde de koers echter, als gevolg van winstnemingen, tot 452. Er gingen geruchten ter beurze dat binnen niet al te lange tijd een bod van 550 per cent op aandelen C.S.M. zal worden uit gebracht. Er is al 500 percent geboden doch op dit bod is de C.S.M. niet ingegaan. De leidende cultures gaven weinig ver andering te zien. De scheepvaartwaarden deden het niet slecht met koerswinsten van één tot twee punten. De staatsfondsen- markt was licht verdeeld, eveneens met weinig zaken. De aangekondigde 5% per cent staatslening tegen 981/* percent komt uit op een rentepeil van ongeveer 5,9 per cent. Hiermede zullen pandbrieven, als mede de eventueel uit te geven obligatie leningen van het bedrijfsleven boven de zes percent moeten komen om kans van slagen te hebben, aldus de beurs. Wall Street was maandag wegens de viering van Independance-Day gesloten Mede hierdoor was de handel in de hoofd fondsen kalm. VERHANDELDE FONDSEN 5 juli 2 juli Totaal 412 109 Hoger 198 (48.1%) 235 (57,5%) Lager 102 (24.7%) 98(23,9%) Gelijk 112(27.2%) 76(18,6%) VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K U 458 Hoogovens Kon Olie139.20 139 Philips127.90 127.20 Unilever 139.20 139 Slot- koersen 5 juli Slot- koersen 5 juli Hollandsche Beton A.K.U 459V» Intematio 502 Kon. Ned. Papier 129 Kon. Zout-Ketjen 139.70 Lindeteves-J acob Kon. Petroleum 139.30 MeNeBa Amsterd. Rubber 106 Muller Co H.V.A 138 Naarden Deli-Mij 112.50 Ned. Kabelfabr. Holl-Am Lijn 130'/» Ned. Scheepsb Mij K.N.S.M 120'/! Nijverdal-ten Gate Van Ommeren 233 Ogem Ned Sch Unie 140 Rotterd. Droogdok Scholten Foxhol 3% Invest, cert. 96% Stokvis Zonen 3%% Staffelt. 1947 80% Texoprint 5Ned. 1964 II 96% gl Thomassen en Dr Alg. Bank Ned. 279% Ver Machinefabr. Amro Bank 61.40 Vredestein Rubber Holl Bank Unie. 227 Wilton-Fijenoord Nat.-Nederlanden 618 Wyers R.V.S 640 Zwanenberg-Org. 217 Aluminium Ltd. Interunie ...„-..O 184 American Motors Unitas Anaconda Albert Heijn 605 Bethlehem Steel.. Van Berkel 235 Cities Service Billiton II 437 General Motors. Bredero Kennecott Copper Brocades-Stheem. 845 Republic Steel Bührm.-Tetterode 615 Shell OU Bijenkorf U.S. Steel Centr Suiker Mij 456 gl Curag. Handel Mij 185 Ford 930 Boeke Huidek. Van Gelder Zn. 137 gb Gist- en Spir.fabr 338'/» Spaamestad Hatema 202% v. Waveren Gr.h 474'/! Nefo Holec 293 Dordtse Petr 335 gb 300 gb 267 850 gb 169% gb 422 gl 330% 520 gb 342 gb 95% gb 142% 96.50 247 500 200 gb 165% 506 gb 185 gb 180 29% 11% 62% gb 35 75V* 98% 101% 40% 59% 47®/» 180 b 585 100 639% Frank Rijsdijk-Holland N.V. te Hendrik Ido Ambacht en „Tubus" handelsmaat schappij N.V. in dezelfde plaats hebben in principe overeenstemming bereikt over een nauwe samenwerking. Het ligt in de bedoeling op korte ter mijn het bedrijf van Tubus over te bren gen naar de terreinen van Frank Rijsdijk Holland N.V. Abida 5 v. Rotterdam n. Stockholm. Acmaea-t 4 v. Aalborg n. Rotterdam. Aeteon 5 v. Thameshaven n. Teesport. Adonis 5 In Cheseapeakebay n. Baltimore. Agamemnon 6 te Antigua verw. Alblasserdijk 3 te Rotterdam. Alcor 5 v. Fremantle n. Adelaide. Aldabi 5 v. Las Palmas n. Santos. Algol 3 v. Amsterdam n. Kaapstad. Alinkerk 5 v. Marseille n. Genua. Alnati 5 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Aludra 5 te Bremen. Amsteldiep 6 te Buenos Aires verw. Amsteldijk 4 v. Rotterdam. 4 te Bremen Amstelland 5 te Santos. Argos 5 v. Piraeus n. Volos. Aristoteles 5 te Port au Prince. Artemis pass. 5 Cartagent n. Curasao. Averdijk 5 v. Hamburg n. Port Said. Baarn pass. 5 Bermudas n. Emden. Banda 6 te Beiroeth. Breda 5 te Puerto Cabello. Caltex Amsterdam 5 v. Pembroke n. Stockholm Caltex Leiden 5 v. Port Swettenham n. Singapore. Caltex Naples pass. 5 Masira n. Bahrein. Caltex Rotterdam 3 te Rotterdam. 4 v. Rotterdam n. Rastanura. Caltex Utrecht 5 v. Dumai n. Pladju. Camphuys 7 te Mombasa verw. Carrillo 5 v. Nassau n. Tela. Dahomeykust 5 v. Antwerpen n. Amsterdam. Delft 5 v Corinto n. La Llbertad. Dinteldijk 3 te Rotterdam. Diogenes 6 te La Guaira. Doelwijk 6 te Malta verw. Dongedijk 3 te Rotterdam. Dorestad 5 v. Singapore n. Pladju. Echo 6 v. Rotterdam n. Dublin. Eenhoorn 5 v. Latakia n. Alexandria. Eos 3 v. Rotterdam n. Algiers. Forest Hill 6 te Aden. Forest Lake 6 te Abadan verw. Gaasterdijk 4 te Rotterdam. Gaasterkerk pass. 5 Malta n. Antwerpen. Geertje Buisman 4 te Amsterdam. Geeststar 6 v. Barbados n. Castries. Goeree 6 te Balboa verw. Gorredijk 6 te Savannah verw. Grebbedljk 6 v. Bremerhaven n. Hamburg, Grote Beer 5 te Rotterdam. Grotedijk 6 te Port Everglades. Hathor pass. 5 Lissabon n. Rotterdam. Hector 5 v Amsterdam n. West Indlë. Heemskerk 6 te Durban verw Advertentie OMYL 13.65 - f4.95 EEN ORGANON PRODUKT P. J. G. Verhoef (Noordwijk aan Zee); semi-arts: W. H. Ezendam (Noordgouwe), H. J. W. Pulles (Lieshout), F. A. M. Zand- huis (Woerden); artsexamen: H. J. J. Boe len (Rotterdam), A. C. Moulijn (Utrecht), F. A. Tjebbes (Utrecht); kandidaats rechts geleerdheid: mej. C. Th. M. Groensmit (Beverwijk), F. H. J. Hartsuiker (Haarlem); doctoraal Nederlandse taal- en letterkunde: H. van Reenen (Zeist), mevrouw I. van Gestel-Vedder (Rotterdam); doctoraal Duitse taal en letterkunde: R. G. M. le Clercq (Sittard); doctoraal geschiedenis: H. C. Stol (Culemborg). Hermes 3 te Amsterdam. Isis 5 te Rotterdam. Ittersum 3 v. Amsterdam n. Bremen-Hamilton Ivoorkust 5 te Port Harcourt. Jagersfontein 2 v. Amscerdam n. Southampton Kaapstad. Jason 2 v. Rotterdam. 3 te Amsterdam. Kamperdijk 5 v. Hamburg n. Bremen. Kara 5 te Frederica. Karachi 4 v. Port Said n. Genua. Kenia pass. 5 Barbados n. Point a Pitre. Kennemerland 3 v. Amsterdam. 3 te Hamburg Kermia pass. 5 Madeira n. Algiers. Kieldrecht 5 v. Tripoli n. Genua. Kloosterkerk 5 te Suez. Kossmatella 6 te Abadan verw. Kreon 4 v. Nickerie n. Curacao. Kryptos 5 v. Sambu n. Saigon. Laarderkerk 5 te Bahrein. Ladon 5 rede Georgetown. Langkoeas 2 v. Rotterdam n. Londen. Lelykerk 5 in Suezkanaal n. Rijeka. Madison Lloyd 2 v. Amsterdam n. Hamburg. Maron 5 te Philadelphia. Minos 4 te Amsterdam. Montferland 6 v. Antwerpen n. Rotterdam. Mijdrecht 5 v. Lorenco Marques. 6 te Durban verw. Neder Rijn pass. 6 Ceylon n. Aden. Neder Waal 6 v. Hamburg n. Bremerhaven. Neder Weser pass. 5 Sabang n. Djibouti. Nista 6 te Tuapse verw. Nijkerk 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Oberon 5 te Amsterdam. Oranjefontein 5 v. Lorenco Marques n. Durban. Osiris 3 v. Amsterdam n. West Indië. Ossendrecht 6 te Yali. Palamedes 3 te Rotterdam. Peperkust 5 v. Bordeaux n. Le Havre. Philine 6 te Tranmere. Pieter-S. 3 te Rotterdam. Poeldijk 5 te Antwerpen. Prins der Nederlanden 3 te Amsterdam. Prins Frederik Willem pass. 5 Anticosti n. Liver pool. Prinses Margriet 3 v. Rotterdam n. New York. Prins Maurits 5 v. Sarnia n. Hamilton. Prins Willem George Frederik 5 v. Glasgow n. Montreal. Provenierssingel pass. 5 Den Helder n. Ant werpen. Purmerend 5 v. Thameshaven n. Stanlow. Roebiah 5 te Callao. Rotterdam 3 te Rotterdam. Sabang 5 v. Bandjermasin n. Bangkok. Schiedijk pass. 5 Startpoint n. New York. Schiekerk 4 te Amsterdam. Schie Lloyd 5 te Hsinkang. Seven Seas 6 te Rotterdam. Simonskerk 6 te Kaapstad verw. Sloierkerk 6 te Genua. Soestdijk 5 te Rotterdam. Stad Amsterdam 5 te Sagunto. Stad Zwolle pass. 5 Casquets n. Rotterdam. Stentor 3 v. Amsterdam n. Levant. Steven 6 te Boulogne. Straat Cumberland 5 te Adelaide. Straat Magelhaen 5 v. Port Louis n. Lorenco Marques. Straat Mozambique 3 v. Kaapstad n. Monte video. Straat Singapore 7 te Sydhey verw. Straat Van Diemen 5 v. Beira n. Zanzibar. Tahama 5 te Isle of Grain verw. Tamara pass. 5 Wight n. Puerto Miranda. Tara 3 v. Rotterdam n. Lissabon. Theano 3 v. Rotterdam n. Dublin. Tjimanuk 4 dw. Cairns n. Tawau. Tjitarum 7 te Risdon verw. Tjitjalengka 5 v. Penang n. Port Louis. Towa 5 v. Cochin n. Colombo. Van Neck 4 v. Singapore n. Brisbane. Van Riebeeck 5 v. Mombasa n. Mukalla. Viana 5 te Thameshaven. Vlieland 6 v. Assab n. Mena al Ahmadi. Weerschip Cumulus 5 v. Rotterdam n. Atlan tische Oceaan. Willemstad 5 t.h.v. Kaap Finisterre n. Southampton. Woltersum 4 te Rotterdam. Zaria 5 v. Khoralamaya n. Aden. Zosma 3 v. Rotterdam n. Antwerpen. De Surinaamse regering heéff eên nieuw projekt aan de E.E.G. ter financiering voorgelegd, namelijk de ontsluiting van West-Suriname. Hiervoor zullen twee we- gen worden aangelegd, één noord-zuid, de andere oost-west lopende. Hiermee zal een bedrag van 12,8 miljoen gemoeid zijn. Het ligt verder ook in de bedoeling het universiteitsprojekt aan de E.E.G. voor te leggen. Het Nederlands honkbalnegental speelt morgenavond in het Haarlems honkbal stadion een oefenwedstrijd tegen de Bit- burn Barons, een Amerikaans legerteam uit Duitsland. Vanavond spelen de Barons tegen het Nederlands B-team op het ABC-terrein in Amsterdam. De wed strijd in Haarlem begint om acht uur, die in Amsterdam om half zeven. Het Nederlandse damestennisteam heeft maandag in de landenwedstrjjd tegen Zwitserland een omlijstingsnummer van het nationale toernooi van Eindhoven een beslissende voorsprong van 70 genomen. Het vorige jaar ln Zwitserland zegevierde Nederland met 130 en het ziet er naar uit, dat ook ditmaal deze maximale winstmarge zal worden be reikt. Daarmee is overigens nog niets ten goede van het Nederlandse spelpeil ge zegd. De Zwitserse ploeg, die enkele er. varen krachten miste, speelde namelijk beneden elk internationaal niveau. Betty Stöve (N) versl. Maja Leuthold (Zw) 61, 62; Els Spruyt (N) versl. Annemarie Studer (Zw) 62, 62; Jenny Ridderhof (N) versl. Suzi Fröhlinger (Zw) 60, 63; Lydie JanssenVenneboer (N) versl. Michèle Bourgnon (Zw) 64, 68, 64; Judith Salome (N) versl. Sylvia Gubler (Zw) 86, 86. Dubbelspel: Jenny Ridderhof en Els Spruyt (N) versl. Michèle Bourgnon en Maja Leuthold (Zw) 62, 6—3; Betty Stöve en Lydie JanssenVenneboer (N) versl. Annemarie Studer en Sylvia Gub ler (Zw) 60, 61. De vierde dag van de wereldkampioen schappen schermen in Parijs was uitslui tend gewijd aan floretwedstrijden voor dames- en herenéquipes. De veertien dames-équipes werden in vier poules ondergebracht. In poule A ko men Roemenië, Zweden, Nederland en Finland tegen elkaar uit. Nederland ont moette in de eerste ronde Zweden. Het Nederlandse team bestaande uit Elly Bot- bijl, Ellen Crawfurd, Lenie Kokkes-Ha- nepen en Yvonny Thiry verloor met 7-9. Ook de wedstrijd tegen Roemenië werd geen succes. Roemenië zegevierde met 9- 4 over de Nederlandse schermsters. Rusland behaalde maandag de wereld titel op floret voor herenéquipes door in de finale Polen met 9-3 te verslaan.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 9