Jan Janssen groene trui Meesterknecht Fezzardi greep zege door blunder van Desmet Zieke Van Looy ver achter hulde zich steviger in de door een zevende plaats Rondecijfers i Feijenoord niet bijster gelukkig met loting tegen Real Madrid Amerikaans Bitsburg Barons bleef Nederland de baas (0-3) Europees kampioenschap voor Duitse springruiter Schridde Darrigade uitgeblust Kampioensraces in Zandvoort Honkbalteam voor Madrid Anton Ebben met Kairouan elfde DONDERDAG 8 JULI 1965 17 Dankzij De Roo Nederlandse schaakjeugd leidt tegen Noorwegen Europees kampioenschap pentathlon voor teams S# Drama Van Looy Zege van Zoet in België Nederlands record voor meisjesploeg van ADA Leusink naar Eindhoven Altafini naar Napels voor 1,8 miljoen Nederlandse schermers in Parijs uitgeschakeld Gonny Dane en Roeland Tops naar Genève Koersen op Duindigt (Van een speciale verslaggever) Dikke tranen rolden over de wangen van de 25-jarige Italiaan Giuseppe Fez zardi. De lange coureur uit de streek van Varese kon het nauwelijks geloven toen na het bestuderen van de finishfoto het resultaat van de vijftiende etappe bekend werd gemaakt. Hij, de eenvoudige, de coureur, die voorbestemd leek om altijd in de schaduw van grote meesters te moeten leven, had een ritzege in die enorme Tour de France op zijn schamele erelijst bijgeschreven. Daarop prijkte reeds een overwinning in de Ronde van Zwitserland 1963 maar die kon Fezzardi pas gaan behalen nadat zijn vorige meester, Adomi, de strijd had gestaakt. En nu, als meesterknecht van Gianni Motta, leek de toekomst van Fezzardi nog minder rooskleurig te gaan worden. Daarom hoorde Fezzardi zelfs het gejuich van zijn ploegmakkers niet. Hoog boven de menigte stond de Italiaan op het erepodium en verborg zijn vreugdetranen achter de besmeurde rennerspet. Het deerde hem niets, dat hij de zege had behaald in een schertsetappe in het voor- Eortaal van de Alpen. Een paar meter verder sloeg Gilbert Desmet I zich met eide vuisten tegen het hoofd. „Hoe heb ik zo dom kunnen zijn", steunde de 34-jarige Belg, die op de boulevard Jean Jaurès in de wintersportplaats Gap een zekere overwinning vrijwel cadeau had gegeven aan zijn medevluchter. Want toen Desmet een paar honderd meter voor de meet demarreerde, liep hij enkele lengten van Fezzardi weg. Zo zeker was de Vlaming van zijn zaak, dat hij rustig naar de finish fietste en vlak voor de krijtstreep zelfs nog even omkeek om te zien hoe ver de Italiaan wel was achtergeraakt. De grote fout van Desmet was dat hij naar rechts keek. Daar zag hij namelijkniets. Het toeval had gewild, dat Fezzardi voluit spurtend net het nauwe gat aan de linkerzijde van Desmet had gekozen. Naast elkaar gingen de coureurs over de streep en met het blote oog was niet te zien wie .de rit had gewonnen. De finishfoto bracht echter uit komst en dat betekende de knock out voor de schrale Gilbert. Achter de twee leiders kwam de Belg Verh iegen,als derde binnen, reden vervol gens Raymond Mastrotto en José Mome- ne over de streep en veroverde Leo van Dongen op 2.14 de zesde plaats in deze Alpenrit. Dat had Van Dongen voor de «tart nooit kunnen dromen. Want juist in de bergen is hij een der zwaksten. Met een achterstand van 3.16 op Fezzar di kwam de hoofdmacht de boulevard op «tormen. Voorin schitterde de groene trui van Jan Janssen, die zigzaggend over de weg ging en met een zevende plaats zijn positie in de puntenklassement danig ver sterkte. Want de twee grootste concurren ten, Reybroeck en Gimondi kwamen in het stuk niet voor. Tevreden stapte Jans sen van de fiets. Hij was ook eerlijk: „ik kwam mooi gelanceerd dankzij Jo de Roo die veel te vroeg aanzette. Het was zeker niet de bedoeling van de Nederlandse kampioen geweest om de spurt voor Janssen aan te trekken. We derom had De Roo, die nu slechts twaalf de werd, verkeerd gegokt, zijn krachten een beetje overschat. In het peloton ein digden ook Rik Wouters, Henk Nijdam, Kees Haast, Gerben Karstens en Cees Lute. Met meer dan een minuut achter stand op het peloton kwamen Bas Malie paard („in de afdeling kreeg ik een lek ke band. Het zit me ook altijd tegen") en Huub Harings binnen en tenslotte arri veerde ook Jo de Haan, een van de wei nigen, die in de klim van de Sentinelle waren gelost met een verlies van 2Vi mi nuut op het veld. Het was te verwachten geweest dat de azen wilden uitrusten van de vermoeienis sen van de Mont Ventoux en zich ook met het oog op de komende drie zware etap pes vandaag de rit van Gap naar Briangon over de Vars en de Izoard, vrij dag de etappe naar Aix les Bains met de Lautaret, de Col de Porte, de Col de Cu- cheron en de Col du Granier en dan ten slotte zaterdag de gevreesde tijdrit op de Mont Revard zouden sparen. Het baarde dan ook enig opzien toen Motta in het begin van de rit in een van de ontsnappingen meeging. Dat was wel licht ook de reden, dat de groten voorals nog geen enkele demarrage duldden. Slachtoffer daarvan werd wel in de eer ste plaats de Spanjaard Garcia, die tot vijf maal toe bij een vlucht betrokken raakte maar steeds werd teruggehaald. VIJFTIENDE ETAPPE. 1. Fezzardi (It.-Baldini) 4.37.57 (met bon. 4.36.57); 2. G. Desmet 1 (Belg-De Kimpe) 4.37.57 (met bon. 4.37.27); 3. Verhaegen (Belg- De Klmpe) 4.38.32; 4. Mastrotto (Fr.-Remy) 4.38.35; 5. Momene (Sp.-Langarica) 4.40.07; 6. Van Dongen (Ned.-Peil.) 4.40.11; 7. Janssen (Ned.-De Muer) 4.41.13; 8. Van den Berghe (Belg-Drlessens) z.t.; 9. Wright (G.B.-De Klmpe) z.t.; 10. Beheyt (Belg-De Kimpe) z.t.; 11. Grain (Fr.-Geminlani) z.t.; 12. De Roo (Ned.-Peil.) z.t.; 13. Swerts (Belg-Magne) 4.41.13; 14. Boucquet (Belg-Driessens); 15. Sagarduy (Sp.-Langarica); 17. Wouters (Ned.- Pell.); 19. Nijdam (Ned.-Pell.); 23. Haast (Ned.-Pell.): 56. Karstens (Ned.-Pell. z.t.) 68. Lute (Ned.-Geminiani) z.t.; 75. Maliepaard (Ned.-Pell.) 4.42.31; 76. Harings (Ned.-Pell.) z.t.; 83. De Haan (Ned.-Pell.) 4.43.55; 100. Van Looy (Belg.-Marien) 4.53.20. Algemeen klassement; 1. Gimondi (It.- Pezzl) 84.13.37; 2. Poulldor (Fr.-Magne) op 34 sec.; 3. Lebaube (Fr.-Geminlani) op 3.27; 4. Perez-Frances (Sp.-Sanchls) op 6.50; 5. De Rosso (It.-Baldini) op 6.52; 6. Foucher (Fr.-De Muer) op 6.58; 7. Haast op 7.06; 8. Simpson (G.B.-Plaud) op 7.08; 9. Motta (It.-Baldini) op 7.10; 10. Janssen op 7.35; 11. Anglade (Fr.- De Muer) op 8.28; 12. Kunde (Dld.-De Kimpe) op 11.44; 13. Zimmermann (Fr.-Plaud) op 11.51; 14. Pingeon (Fr.-Plaud) op 12.17; 15. Gabica (Sp.-Langarica) op 12.23; 16. Urlona (Sp.-Lan garica) op 14.19; 17. Brands (Belg-Drlessens) op 14.37; 18. Pambianco (It.-Pezzi) op 15.17; 19. Fontona (It.-Baldini) op 15.47; 20. Duez (Fr.-Plaud) op 17.23; 27. Van Looy (Belg- Marien) op 24.09; 32. Wouters op 25.59; 37. Harings op 29.21; 44. Nijdam op 33.35; 55. De Roo op 38.52; 69. Karstens op 48.38; 70. Lute op 49.04; 75. Maliepaard op 55.22 85. De Haan op 1.03.48; 88. Van Dongen op 1.04.47. Puntenklassement: l. Janssen 104 pnt.; 2. Reybroeck (Belg) 91 pnt.; 3. Gimondi (It.) 88 pnt. Ploegenklassement: 1. De Kimpe 13.57.42; 2. Albani-Baldini 14.00.23; 3. Remy 14.01.01; 4. Langarica 14.02.33; 5. Pellenaars 14.02.37. Algemeen ploegenklassement: 1. De Muer 252.56.06 2. Langarica 252.56.06; 3. Plaud 252.58.18; 11. Pellenaars 253.21.41. Algemeen bergklassement: 1. Jimenez (Sp.) 79 pnt.; 2. Brands (Belg) 39 pnt.; 3. Gimondi (It.) 28 pnt. Zelfs André Darrigade zelf gelooft er nu zo langzamerhand niet meer in, dat hij er ooit nog in zal slagen het fa meuze record van André Leducq van 25 etappe-overwinningen in de ronde van Frankrijk te verbeteren. Dédé staat nog altijd op 22 en zijn eens zo scherpe eindsprint is zo bot geworden, dat een 23e zege nagenoeg uitgesloten lijkt. Misschien zal de taaie, 36-jarige Landois nog eenmaal toeslaan, maar voorlopig is het al zeer de vraag, of hij door de Alpen zal komen. Het gaat niet zo best met de blonde oudgediende, die in 1953 zijn eerste Tour reed en daarna zonder een uitzondering immer van de partij is geweest. Hij behoorde de laatste dagen bijna steeds tot de renners, die het eerst werden gelost en hij ziet er mo menteel allesbehalve florissant uit. Te kenend is, dat de lieveling van het Franse publiek niet eens meer, zoals vroeger, heftig te keer gaat over un faire handelingen, als hij in de spurt wordt verslagen. Het lijkt erop, dat Dedé erin berust, het vorige jaar te Bordeaux voor de laatste maal als winnaar over de streep te zijn gegaan. Eén record heeft Darrigade echter stevig in zijn bezit: liefst vijfmaal greep hij in de eerste etappe de gele trui, van 1956 tot en met 1959 en in 1961. In gesloten gelid arriveerde de meute dan ook na 75 km. in gesloten gelederen aan de voet van de Col de Perty, waar de Spanjaard Momene het hazepad koos. Hij kreeg wel het fiat van de hoofdmacht. Twintig kilometer verder bij de ravitail lering bedroeg de winst van de Spanjaard al 3.30 maar toen er tegenacties op touw werden gezet, slonk het verschil tot iets meer dan twee minuten. Een nieuwe vlucht, nu van Fezzardi, Van Tongerloo, Mastrotto, Van Dongen, Verhaegen en Gil bert Desmet, die na 138 km. op.jacht gin gen, betekende het einde van de solo van Momene. In de klim van de Sentinelle werd de Spanjaard overweldigd door de jachtgroep, die daarna uiteen viel. Op de top hadden Fezzardi en Desmet de leiding De strijd om de Nederlandse kampioen schappen motorrennen wordt zondag 11 juli voortgezet op het circuit van Zand voort. In een zestal wedstrijden zullen 175 renners aan de start komen. Voor de 50 cc-klasse senioren en junioren, alsme de de 125 cc-klasse junioren vormen de races van zondagmiddag de vierde serie wedstrijden tellend voor de nationale ti tels. Voor de overige junioren-klassen zijn pas twee reeksen wedstrijden verreden. Het jeugdlandenschaaktoernooi is woens dag in Den Haag voortgezet met de par tijen van de derde ronde. De uitslagen luiden: Noorwegen-Nederland 1-2 voorl.; Zwaig-Hartoch V2-V2; Svedenborg-Ree afgebr.; Hattlebakk-Kerkhoff Vs-Vt; Tos- trup-Schoten 0-1); Denemarken-Engeland 1-2 voorl.; België-Duitsland V2-2-V2 voorl. Oostenrijk-Zwitserland 1-2 voorl. Stand na de derde ronde: »/i Engeland en Nederland 8 punt. 1 afgebr.; 3 Duits land 7-Vi 1 afg.; 4. Noorwegen 6 1. De Europese biljartfederatie heeft inge stemd met een Europees kampioenschap pentathlon voor teams. Het voorstel in die richting was ingediend door de Nederland se bond, op verzoek van het Amersfoort- se district. Het eerste officiële kampioen schap zal in 1966 in Amersfoort worden gespeeld. Tijdens de viering van „Amers foort 700 jaar", enkele jaren geleden, is reeds een dergelijk toernooi gehouden. De grote verliezer van gisteren Rik van Looy tijdens zijn martelgang tussen zijn helpers De Pauw (links) en Armand Desmet. op 30 sec. volgden Mastrotto en Verhae gen op 1.20 Van Dongen en Momene en op 3.15 de hoofdmacht, waarin Van Ton gerloo was teruggevallen. De beslissing was gevallen want slechts zes km lager lag de finish in Gap, waar Gilbert Des met zich door Fezzardi liet verrassen. Het meest opzienbarende feit van deze rit speelde zich af in de achterhoede. Daar streed Rik van Looy, al sinds Bar celona geplaagd door darmstoornissen, tegen de dreigende ondergang. De Belg werd al na 80 km. in de klim naar de Perty gelost, kwam daarna nog een keer bij maar moest het tenslotte opgeven. On danks de voortdurende zorg van dokter Dumas en de steun van zijn ploegmakkers Noel Depauw, Edgard Sorgeloos en Ar mand Desmet raakte de ex-wereldkam pioen steeds verder achter. In Gap be droeg zijn verlies op de andere grote man nen ruim twaalf minuten.... Weer was een van de favorieten, die zo vol vertrou wen uit Keulen waren vertrokken, defini tief uitgeschakeld. Bart Zoet, de snelle renner uit Sassen- heim, heeft dinsdag in het Belgische St. Niklaas dank zij zijn eindsprint opnieuw een overwinning behaald. Zoet versloeg in de laatste meters van de 160 km lange rit de Belg Julien Stevens met een lengte. Het duo noteerde een tijd van 3 uur en 34 minuten. Van de overige Nederlanders werd Van Aert veertiende en Groeneweg zestiende ex aequo. Tijdens nationale estafette wedstrijden op de sintelbaan van het Leidse hout in Leiden heeft het Amsterdamse ADA woensdagavond het Nederlandse record op de 4x100 meter voor meisjes verbe terd en gebracht op 48.7 sec. Het oude record stond sedert 30 juni 1963 op naam van Sparta (Den Haag) met 49.2 sec. De ploeg van ADA bestond uit de volgende loopsters: Willy Wokke, Willy Kok, Ria v. d. Ploeg en Willy Bloothoofd. Van wordt 28 augustus t.m. 5 september in Madrid het Europese honkbal kampioenschap verspeeld. Nederland heeft tot taak die titel in de Spaanse hoofdstad te verdedigen. Woensdagavond is de Nederlandse ploeg na een oefenwedstrijd tegen Bitburg Ba rons als volgt samengesteld. Werpers: Beidschat (Nicols), Ten Neuzen (Nicols), Dom (Sparta), Paalman (HCK), De Brouwer (HSC Tilburg), Peters (ABC), achtervangers: Crouwel (OVVO), Blom (HVA), binnenvelders: (B .en R. Maat (beiden Haarlem Nicols), Kops (Nicols), Urbanus (OVVO), De Zwart (Nicols), Arrindell (Sparta), Van Dungen Greno- vius (Storks), buitenvelders: John (Spar ta), Richardson (Sparta) en Onverwagt (OWO). Coaches zijn de Amerikaan Gos- tick en de Nederlander Ch. Urbanus. De eerste-divisieclub Eindhoven heeft woensdagavond voor 40.000 gulden links buiten Henk Leusink van Enschedese Boys overgenomen. De Nijmeegse semiprofclub NEC heeft woensdagavond twee spelers gecontrac teerd. Het zijn Van Lier, van DWS, die voordien onder meer uitkwam voor PSV en Roda JC en Weber van het vroegere BVV. Beiden zijn voorhoedespelers. Heracles kocht Hartjes van De Graaf schap, de Doetinchemse club kreeg doel man Hentenaar er voor in ruil. De Braziliaan Jose Altafini heeft dins dag voor het to nu toe hoogste transfer bedrag van dit seizoen in de Italiaanse voetbalwereld gezorgd. Altafini werd door Ac Milaan voor 1,8 miljoen gulden ver kocht aan Napels. Van de Nederlandse degenschermers, die woensdag in Parijs op de loper kwa men in de strijd om de individuele we reldtitel, heeft alleen Raoul Popken de voorronden overleefd. De overigen wer den uitgeschakeld. Er waren 104 deelne mers uit 27 landen. Popken behaalde in zijn poule, evenals de Pool Butkiewicz, vijf overwinningen en was daarmee zeker van een plaats in de tweede ronde, waar naar uit deze poule eveneens overgingen de Monagask Seneca en de Luxemburger Jean Link met elk drie overwinningen. In de eerste ronde, met een elimination directe, werd Popken verslagen door de Fransman Boissier. Verrassend was de nederlaag, die de Russische olympische kampioen Kriss in deze ronde leed tegen de Duitser Fritz Zimmermann. Kriss re vancheerde zich in de herkansing door op overtuigende wijze (5/3-5/2) de Brit Pelling te verslaan, ook nu was er voor Popken geen winst weggelegd. De Luxemburger Link versloeg onze landgenoot met 5/2-5/4. Rotterdam heeft woensdagmiddag even geduizeld toen het als een lopend vuurtje door de stad ging: Feijenoord heeft voor de Europa-cup tegen Real Madrid geloot.. Prins, de secretaris, en Guus Brox, de manager, hebben dapper geprobeerd te lachen toen de champagnekoeler van Gus- tav Wiederkehr dit bittere drankje tevoor schijn toverde. Het was van beiden de lach van de boer met kiespijn. Net als van Eddy Pieters Graafland, die zichzelf wijs maakte, dat Real niet meer de grote ploeg was van vroeger en dat Anderlecht er twee jaar geleden ook van gewonnen had. En was daar bovendien niet de herinnering aan wedstrijden tegen Benfi- ca...? Piet Franssen, de benjamin, zei iets van: „een groot elftal dwingt ons ook tot grotere prestaties" en alleen de opmerking van Jan Linssen was wel ori gineel: „we hebben nog nooit van Real Madrid verloren." Het zijn stuk voor stuk dappere pogin gen om de teleurstelling want dat is het zo goed mogelijk te verwerken. Maar niemand, die er echt in gelooft, dat Feijenoord de eerste ronde doorkomt. Gustav Wiederkehr, de president van de Europese Voetbal Unie (UEFA), wees er bij de loting op dat het toernooi om de Europese cup voor bekerwinnaars het komende seizoen geen derde, beslissende (Van onze sportredacteur) De Amerikaanse legerploeg Bitsburg Barons heeft gisteravond in het Haarlem se honkbalstadion het Nederlands negen tal met 03 verslagen. De no run-zege kwam op het conto van werper Beren, die de gehele wedstrijd op de plaat stond. Dat was anders bij het oefenende oranjeteam, dat vijf werpers op de heuvel bracht: Pe ters (1-0-1), Dom (0-1-0), Ter Neuzen (4-0-1), Le Cuivre (1-0-4) en Beidschat (2-2-0). Ondanks de handicap van het slechte weer na de vijfde innings moest de strijd bij de stand 0-0 enige tijd wor den gestaakt was er vaak van uitste kend veldwerk te genieten. Aan Neder landse zijde bijvoorbeeld waren er drie fraaie dubbelspelen te noteren. Van de eerste drie werpers Peters startte met twee innings, Dom volgde met één en Ter Neuzen met twee maak te Ter Neuzen de beste indruk. De Ameri kanen konden niet door de Nederlandse defensie heenbreken zoals ook omgekerd het geval was. Na de regenpauze moest Flip le Cuivre de strijd met de Barons aanbinden. Hij ging snel door de knieën en moest vier honkslagen incasseren. Eén daarvan was een homerun van Puch, die twee punten opleverde. Ook de derde run werd op het werpen van de OVVO- pitcher gemaakt. Le Cuivre werd van de plaat gehaald en de verdediging werd voor de rest van de wedstrijd toever trouwd aan Herman Beidschat, die de situatie royaal meester bleef. De laatste dagbeurt bracht nog enige spanning. Met twee honken bezet en twee nullen gaf de Zwart een klap. Hij werd uitgevangen op het eerste honk. De inningscijfers van deze door een vol stadion gevolgde wed strijd waren: Nederland Bitsburg 000000000= 000003000 De Duitse springruiter Herman Schridde, winnaar van de zilveren me daille te Tokio, heeft woensdag voor der tigduizend toeschouwers het Europese kampioenschap behaald. Als enige bleef de Duitse combinatie Schridde-Dozent in de totaal dertig hindernissen (36 spron gen) tellende twee parcoursen, die in de finale van de titelstrijd moesten worden gereden, zonder fouten. De Nederlandse combinatie Ebben-Kairouan eindigde in dit volgens de experts zwaardere par cours dan dat van Tokio op de zesde plaats, terwijl hij in het eindklassement voor de titel met de Franse Olympische kampioen d'Oriola de elfde plaats deelt. In de zenuwslopende strijd om de titel ging d'Oriola, ten onder. Nadat hij Lut- teur feilloos door de eerste manche had geleid, vergiste hij zich in de tweede manche in het parcours. Hij vergat een hindernis te springen. d'Oriola, die geldt als een van de meest berekende ruiters ter wereld, moest hierdoor worden ge diskwalificeerd. Ook de Braziliaan Pes- sao, die tot de grootste favorieten voor de titel behoorde, kon zich niet handha ven. Tweemaal wierp Gran Geste een hin dernis af en tenslotte stapte hij ook nog in de sloot. Voor het finalespringconcours traden achttien combinaties aan. Lang duurde het, voor de eerste combinatie zonder fouten rond kwam, want niet alleen het parcours was zwaar, ook de toegemeten tijd was krap. Schridde bleef er echter de eerste keer drie seconden onder en de tweede maal 0.7 seconde. Als een groot kampioen werd hij door zijn landgenoten gelauwerd. De uitslag van het finale-springcon cours, waarvan de eerste manche uit drie delen bestond: het eerste om de wend baarheid van het paard te toetsen, het tweede met het karakter van een Puis sance en het derde van de zwaarte van een parcours, zoals dat voor de lan- denwedstrijden wordt gebouwd, en een tweede manche zonder het „puissance"- gedeelte van de eerste, luidt: 1 Schridde (Did.) met Dozent, 0 strafpunt - 204.0 sec; 2 De Liane (Spanje) met Infernal, 4 - 199.8; 3 Schoeckemöhle (Did.) met exekt, 8 - 200.8; 4 hayes (Ierland) met Goodbye, 8 - 201.4; 5 De Bohorques (Spanje) met Quizas 8-'U - 203.7; 6 Ebben (Ned.) met Kai- rouran, 12 - 197.9; 7 Pessoa (Braz.) met Gran Geste, 12 - 198.7; 8 Blickenstorfer (Zwits.) met Apache, 12-V» - 203.7; 9 Lefrant (Fr.) met De Littry, 12-'/2 - 206.4; 10 d'Inzeo (It.) met Ballyblack, 18 - 209.1. Het eindklassement voor het Europees kampioenschap- 1 Schridde (Did.) 11 pnt; 2 Pessoa (Braz.) 14 pnt; 3 Schoeckemöhle (Did.) 15,5 pnt; 4 Blickenstorfer (Zwits.) 17,5 pnt; 5 Hayes (Ierland) 19,5 pnt; 6 Lefrant (Fr.) d'Inzeo (It.) en De Bohorques (Sp.), allen 21,5 pnt; 9 De Llano (Sp.) 23,5 pnt; 10 Mancinelli (It.) 24,0 pnt; 11 Ebben (Ned.) en d'Oriola (Fr.) beiden 33,5 pnt. In een internationaal springconcours, dat aan het Europese kampioenschap, vooraf ging, eindigde Ebben met Nabab met 0 straf- punten en een tijd van 59.1 sec. op de zesde plaats. Winnaar van dit springconcours werd de Duitser Hartwig Steenken met Fairness met 0 strafpunten en 44.4 sec., op de tweede plaats gevolgd door de Frangaise Janou Le«- febvre op Orpailleur met 0 strafpunten en 45.1 sec. De Duitser Hermann Schridde is Europees kampioen springen gewor den met het paard Dozent. Hier wordt hij gefeliciteerd door de Bra ziliaan Nelson Pessoa (rechts). Naar aanleiding van hun prestaties tij dens de Noord-Europese waterskikam pioenschappen, zijn de Nederlanders Con- ny Dane en Roeland Tops uitgenodigd voor de wedstrijden om de Europabeker, die in Genève op 10 en 11 juli zullen worden gehouden. Aan deze wedstrijden wordt door de beste 20 Europeanen deelgeno men. Conny Dane en Roeland Tops kregen deze uitnodiging omdat Conny Dane ach ter de wereldkampioene Sylvia Hulzen man (Luxemburg) tweede werd en Roe land Tops het brons veroverde. Pieters Graafland: „het is niet het grote Real meer". wedstrijd meer zal kennen. Indien beide clubs uit de uit- en thuiswedstrijd twee punten behalen, zullen de doelcijfers be slissen, waarbij de doelpunten die in een uitwedstrijd zijn gescoord dubbel tellen. Indien er dan nog geen winnaar kan wor den aangewezen, wordt de ontmoeting tweemaal een kwartier verlengd. Mocht ook de verlenging geen beslissing opleve ren, dan wordt er geloot om uit te ma ken welke club overgaat naar de volgen de ronde. Bij het toernooi voor landskampioenen blijft de huidige regeling gehandhaafd. Dat houdt dus in, dat als beide clubs twee punten vergaren en een zelfde aantal doelpunten scoren een derde wedstrijd zal worden gespeeld, die eventueel wordt verlengd. De lotingen leverden de volgende re sultaten op: Europese beker voor landskampioenen: Tirana (Albanië)-Kilmarnock FC (Schot land); Drumcondra Dublin (Ierland)-Vor- warts Oost Berlijn (O.Dld.); Bulgaarse kampioen-Djurgaarden Stockholm Zwe den); Ferencvaros Boedapest (Hong)- Keflavik FC (IJsland); Stade Dudelange (Lux.)-Benfica Lissabon (Port.); Lask (Oost.)-Gornik (Polen); Partizan Belgra do (Joegoslavië)-Nantes (Fr.); Hapoel Nicosia (Cyprus)-Werder Bremen (W.- Dld.); Dynamo Boekarest (Roem.)-Oden- se (Denemarken); Feijenoord (Ned.)- Real Madrid (Spanje); Penatinaikos Athene (Griek.)-Slima Wanderers (Mal ta); Lausanne Sports (Zwits.)-Spar tak Praag (Tsj.Sl.); Anderlecht (Belg.)-Fe- nerbahce Istanbul (Turk.); Helsinging Jk (Finland)-Manchester United (Eng.); Lyn Oslo (Noorw.)-Derry City (Nrd. Ier land). Vrijgeloot: Internazionale Milaan. Loting Europese bekerwinnaars: Auf- bau Magdenburg (O.Dld.)-Spora (Lux.); Reykjavik (IJsland)-Trondheim (Noorw.) winnaar Cyprus-winnaar Griekenland; Atletico Madrid (Sp.)-Dynamo Zagreb (Joegosl.); Dynamo Kiev (Rusl.)-FC Col- leraine (Nrd.Ierl.); Dukla Praag (Tsj.- Sl.)-Rennes (Fr.); Borussia Dortmund (W.Dld.)-Floriana (Malta); FC Sion (Zwits.)-Galatasaray (Turk.); Juventus (It.)-Liverpool (Eng.); Wiener Neustadt (Oost.)-winnaar Roemenië; Vitoria Setu- bal (Port.)-Aarhus (Den.); Cardiff City (Wales)-Standard Luik (Belg.); FC Rai- pas Lahti (Finl.)-Honved Boedapest (Hong.); Limerick (Ierland)-winnaar Bul garije; Go Ahead (Ned.)-Celtie Glasgow (Schotl.). Vrijgesteld West Ham United. De eerstgenoemde clubs spelen de eer ste wedstrijd op eigen terrein. De ont moetingen voor de eerste ronde moeten vóór 15 oktober gespeeld zijn. De uitslagen van de woensdag op Duindigt gehouden draverijen en rennen luiden: DRAVER IJ EN: Tientieprijs, 2000 m, met autostart: 1. Dandy H. (A. Haarselhorst) 3.00.3; 1.30.2; 2. Dazy H.t 3. Di Stefano. Tot.: win. 7,80, pl. 3,30, 1,90, 2,80, kopp. f 8,20, cov. f 5,90. Prijs der burgemeesteren, 2040 m: 1. C. Da mascus (W. van Overeem) 2.59.7, 1.28.1; 2. Dea Alkestis V.; 3. Bird van Hiddum. Tot.: win. 9,60, pl. 4,60, f 2,50, 5,30, kopp. f 6,60, COV. 8,20, trio f 1.324,30. Comité Hippiqueprijs, 2100 m, voor studenten rijders: 1. Diogen (A. v. d. Bergh) 3.03.2, 1.28.IJ 2. Aristo Scotch; 3. Atie v. d. Lente. Tot.: win. 1,70 (stal), pl. 1,30, 1,30, kopp. f 3,—, cov. f 2,90. d'Ele-prijs, 1600 m, met autostart: 1. Aureol» (W. Strooper) 2.09.6, 1.21.-; 2. Apollo H„ 3. Anastasia Hanover. Tot.: win. f 3,40, pl. f 1,30, 1,20, 1,20, kopp. 7,10, cov. 3,40, trio f 33, Lustrumprijs, 2120 m: 1. Olivier B. (R. Sierdsma) 2.53.3, 1.21.-; 2. Jour de Java; 3. Myster du Bocage. Tot.: win. f 1,60, pl. f 1,50, 1,30, kopp. 2,20, cov. 3,—. Grote prijs van de randstad Holland, 2100 m: I. Carlos Pluto (A. Slderius) 2.53.7; 1.21.9; 2. Anton; 3. Bravour S. Tot.: win. f 1,60, pl. 1,50, f 2,10, 3,20, kopp. f 4,60, COV f 3,60, trio f 121,20. Blue Flightprijs, 2000 m, met autostart: 1. Crony v. d. Lente (M. Lange) 2.48.1, 1.24.1; 2. Brian Hanover: 3. Con Brio. Tot.: win. f 42.50, pl. 5,20, f 1,60, 2,10, kopp. t 12,90. cov. 4,20. RENNEN: Preciousstone-prijs, 1000 m: 1. Jolly Jinks S. (A van Dijk) 1.03.6; 2. Delferina; 3. Thurnder- strom. Tot.: win. 1,30, pl. 1,20, f 1,60, kopp. 3,10, cov. f 2,40. Totalisator-omzet 162.834,—.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 17