Veertig mannen torsen zinker van tachtig meter naar het industrieterrein „De Pijp" COR OLY Geslaagden van gemeentelijke huishoudschool Velsen persii met zuurstof" werking iisist auto-accessoires VAN GEND& LOOS HAARLEM automonteurs Gigantische duizendpootin Beverwijk L.I.A.-diploma's in Beverwijk Aardbeien en groenten uit Beverwijk Strandactiviteiten in IJmuiden Concert in verlichte Ruïne van Brederode heeft alles GOEDE ZORG KOST TIJD! f - DONDERDAG 8 JULI 1965 Burgerlijke stand Velsen GAAT U MET VAKANTIE Wij hebben de grootste sortering BREESTR. 108 - BEVERWIJK Faillissementen Wilt u dat wij uw advertentie zo goed mogelijk verzorgen Zorgt u er dan voor dat uw advertentie zo vroeg mogelijk in ons bezit is heeft plaatsingsmogelijkheden voor Schriftelijke sollicitaties te richten aan VAN GEND LOOS, Westergracht, Haarlem Wat is zuurstof-werking? Duizenden zuurstof belletjes geven uw sop de vernieuwende werking van lucht en zon. Nü sneller en grondiger spoelen I Snel spoelen is een gemak voor u. Bovendien worden nü alle vuildeeltjes veel grondiger uitgespoeld. witte, witte was èn... ais nieuw yi - M Advertentie In de versierde zaal van Lommerlust In Beverwijk heeft de heer B. Machielse woensdagavond de diploma's uitgereikt aan de geslaagde leerlingen van de r.k huishoudschool „L.I.A." Het aantal leer lingen dat zich nu reeds heeft opgege ven voor het nieuwe schooljaar is meer dan het dubbele van het afgelopen jaar. Het bestuur wil het schoolgebouw uitbrei den met 4 leslokalen. Er slaagden 37 van de 41 leerlingen. Voor assistente -A slaagden: T. Been tjes, M. Kauw, L. Koopmanschap. G. Koopmanschap, A. de Jong, G. Metse laar, E. Noom, H. v. d. Pas, L. de Kond, H. Schelvis, E. Schoone, A. Wij te en V. Zonjeé (Beverwijk), W. Heus en L. Zonneveld (Heemskerk); A. v. d. Lem (Velsen-noord). Voor ass. H: G. de Goede, A. Hof man, F. Smit en C. Oosterbaan (Bever wijk) en H. Wansink (Heemskerk). Ass. N: M. Burkhout, A. Castricum, S. Commissaris, M. Dijkman Dulkes, C. Hil- bers, G. de Jong, M v. d. Klooster, A. Sprangers, B. Vessies en M. Zonneveld (Beverwijk); E. v. d. Hoek en P. H. Half (Heemskerk); M. Kleverlaan, G. van Rixel (Velsen) en V. Tromp (Uitgeest). Eerder waren in het Kennemer-theater de diploma's aan de geslaagden na de primaire opleiding uitgereikt. Vanwege het gebrek aan ruimte waren alleen de tweedejaarsleerlingen en hun ouders aan wezig. Ze werden door de directrice van de school, Zuster Francoise, hartelijk begroet. Na een uitgebreide modeshow, waarin de leerlingen zelfgenaaide kleding show den, kreeg de secretaris van het schoolbe stuur, de heer B. Machielse, het woord. Hij was blij, dat hij aan maar liefst 120 leerlingen het diploma van de primaire opleiding mocht uitreiken. Zeven van hen slaagden met lof. Van 17 kandidaten wa ren de prestaties onvoldoende, zodat aan hen geen diploma kon worden uitgereikt. Spreker was zeer verheugd over de groeiende belangstelling voor de vervolg opleidingen. Ruim 75 percent van de nu geslaagden komt in het nieuwe schooljaar terug om de assistenten- of verkoopsters- opleiding te volgen. Er waren woensdag minder aardbeien aan de Beverwij kse veiling dan daags te voren en dit had tot gevolg dat bij de nogal ruime vraag de prijzen, bij het scheiden van de markt, opliepen. Voor de eerste soort werd aanvankelijk tot 3,50 per slof betaald, maar later moest voor de eerste soort 3,90 per mand neergeteld worden. Voor de twee de soort werd van ƒ2,20 tot ƒ3,40 per mand gegeven. Er gingen weer heel wat aarbeien voor export naar West-Duits- land. BEVALLEN: A. Korf-Zijlstra, z., Kerk plein 2, Velsen-Zuid; C. Meijer-van Eeken, d., Reyer Ansloostraat 44, Haarlem; F. Smit-Tempel, d., Spaarnestraat 11, IJmui- den; V. M. Weber-Veen, d., Valeriuslaan 13, Driehuis; J. C. Fischer-van den Oever, z., Maasstraat 91, IJmuiden; J. L. Beck-Ver- hagen, z., Marconistraat 36, IJmuiden; A. M. E. van Duijnen-de Veen, d., Stations weg 64, Velsen-Zuid; A. Zorgdrager-van Slooten, d., Waalstraat 134, IJmuiden; C. M. van der Wensch-van Oosten, d., Va- reniusstraat 19, IJmuiden; G. Lacourt- Nieuwenhuis, d., Rijksweg 340, Santpoort; E. van Wijk-van Straaten, z., Kruisbeek- laan 27, Velsen-Noord; W. C. Reitsma- Rumping, z., Bonairestraat 31, Santpoort; C. H. Bos-Kossen, z., Hazevlak 71, IJmui den; S. J. Steenkist-Guldemond, z., Berck- heijdestraat 22 rd., Haarlem; W. H. Kap- tein-de Graaff, z., de Noostraat 90, IJmui- den-Oost; A. J. Bakker-van Leijen, d., Narcissenstraat 3, Santpoort; E. Gouda- Glas, z., Gijzenveltplantsoen 13, IJmuiden; C. Bruisschaard-Schaap, z., IJsselstraat 22, IJmuiden; G. H. de Jong-van Lagen, van den Vondellaan 31, Driehuis; J. Dekker- Bink, z., van den Vondellaan 74, Driehuis; L. Frischalowski-Oostindie, z., Karei Door manlaan 11 hs., Haarlem. OVERLEDEN: J. Verwer, 50 j., Kenne- merlaan 50, IJmuiden; C. P. J. Steeman, 53 j., e. van W. G. Nieuwkerk, de Savornin Lohmanlaan 3, Velsen-Zuid; M. Polder vaart, 61 j., e. van E. J. Bruin, IJmuider- straatweg 183, IJmuiden. In Beverwijk was woensdagmiddag een van de vreemdste optochten te zien die ooit in deze stad zijn gehouden. Als een duizendpoot van prehistorische af metingen wrong het zeldzame verschijn sel zich langzaam door de bochten van de wegen in de omgeving van het station en het industrieterrein „De Pijp". Politie mannen maakten de baan vrij voor de niet alledaagse stoet die overal veel bekijks trok. Het ging hier om het transport van een tweelingzinker, be staande uit een dubbele tachtig meter lange en ongeveer zevenhonderd kilo gram zware plasticbuis bestemd voor de rioolwaterzuivering van het industrie terrein Beverwijk en Velsen-Noord ten oosten van de rijksweg. De buizen waren met zes spoorwagons uit Hardenberg, waar ze in de fabriek van Wavin n.v. worden vervaardigd, in Beverwijk aan gevoerd. Ruim veertig mannen moesten er daama aan te pas komen om de enorme leidingen naar de plaats van be stemming in „de Pijp" te torsen. Het grote voordeel vaii deze zogenoemde p.v.c.-buizen (polivinyl chloride) uit een stuk is dat er geen verbindingen nodig zijn waardoor er ook geen lekkages kunnen optreden. De tweelingzinker zal van het industrieterrein wa de haven van „De Pijp" naar de rioolwaterzuive ringsinstallatie aan de Wijkermeerweg lopen. Na de bouwvakvakantie zullen de nodige aansluitingen op de bedrijven en het daarmee samenhangende werk worden voltooid. Een van de delen van de tachtig meter lange tweelingzinker, gedra gen door veertig schouders, is hier op weg naar „De Pijp". Imperials Bumpers Schijnwerpers Rugsteunen Mascottes Bagagenetten Antennes Spiegels Passeerhoorns Pechlampen Gevaren-driehoeken Ruitenwisserbladen Rotors Verdeelkoppen Schokbrekers Onderbreker-sets Lampen-sets Uitlaatsierstukken Bobines Plaids Vlagstokken Gereedschap Auto-matten Auto-kinderzitjes Schakelaars Achteruitrijlampen Instructie-boekjes NL-transfers enz. enz. enz. Zaterdag 10 juli zal in het kader van de „strandactiviteiten IJmuiden 1965" een uitvoering gegeven worden door de Chris telijke Gymnastiekvereniging IJmuiden en S.S.H. Tachtig meisjes zullen vrije oefe ningen uitvoeren en er zal ook aan toe stellen gewerkt worden. Voor het muzikale gedeelte zal gezorgd worden door het Tamboer en Pijpercorps van de Chr. Gymnastiekvereniging. De uit voering vindt plaats op het grote strand, zuidelijk van de IJmuider Zuidpier en vangt om 16.00 uur aan. Voor de primaire opleiding zijn ge slaagd: Truus Aptroot, Hannie v.d. Berg, Riekie Bruinenberg, Mar ja v. Eekelen, Sita de Lang, Marja Mors, Karin Nijboer, Marion Nijboer, Ellij Schinkel, Willij Tes- ke, Ria Veldman, Moria Verheij, Marjoke Wiljouw, Elly Wijnschenk, Jannie Zeme- ring, Corrie Guyt, Annelies Goedhart, Josje Hartman, Joke de Jong, Nicolet Laman, Marijke Rietdijk, Betsie Schaa per, Beppie Sip, Jansje Stiemsma, Tineke Trap, Harmke van Velthuysen, Astrid Ve- nema, Annie v. Vliet, Geertje Zeilmaker, Cobi de Groot, Hennie Dingelhoff, Marian Dukel, Adrie Hardebol, Gerrie Knorren, Pia Koning, Els Lichtenberg, Yvon de Niet, Lia Servaas, Anneke Starken, Roe- lie Woldering, Nellij Bakker, Tineke Breed, Anja Damkat, Hennie Eilert, Tine ke Giesberts, Corrie Glas, Bep de Goede, Ansje Haringa, Joke Kalkman, Marij Lammertsma, Marrie Olthof, Ina Prins, Hanneke Smit, René Struik, Anneke v. Telgen, Janneke de Koe, Yvonne Smit. Assistentie in de huishouding: Jennie Bakker, Anneke v. d. Have, Jeanette Hoo- geweg, Winnie Huij er, Gerda Klopper, Els Kloosterman, Greet Langenberg, Jea In de Ruïne van Brederode zal vrijdag avond een uitvoering worden geboden van koorzang en instrumentale muziek, waar aan wordt medegewerkt door het Kenne- mer Vrouwenkoor onder leiding van V. Benjamins. Het afwisselende programma, dat om half negen aanvangt, bevat onder meer werken van Sweelinck en Haydn, van Ca- tharina van Rennes en Albert de Klerk. Nadat om ongeveer half tien de ver lichting van de ruïne zal zijn ontstoken, zal het klankbeeld „Alsof er geen tijd be stonddat deze zomer regelmatig op Brederode te beluisteren is, ten ge hore worden gebracht. Het succes van de toneeluitvoering, die enige weken geleden des avonds op Bre derode werd geboden, heeft bewezen, dat het bijwonen van een in de oude kasteel- ruïne passende artistieke presentatie een bijzondere belevenis is. Ondanks het uitblijven van de zachte zo meravonden trekt de ruïne elke avond tientallen bezoekers, die dank zij beschut ting van wallen, muren en geboomte, on gestoord kunnen genieten van de bijzon dere romantische sfeer. net Schol, Wil Snijders, Corrie Zeeuw, Ilonka Brink, Yvonne Brink, Rineke Bie renbroodspot, Ellij v. d. Braber, Liedewij v. d. Does, Nelleke Drijver, Gerda Dijk huizen (met lof), Margo v. Eeken (met lof), Gust v. Engelen, Anneke Iskes, Ine ke Kleerekoper, Lucia Kwaak, Johanna Verkamman (met lof), Ina Lub, Marrie Heinhuis. Voor assistentie in de naaldvakken slaagden: Bertie Boer, Nellie Boender, Jennie Glas, Ria Homburg, Anneke Kra nenburg (met lof), Corrie Mus, Tonnie Ronde, Atie Schol, Nel Voorhout, Lineke Westerwal (met lof), Ankie v. Wijngaar den. Kostuumnaaien: Els. v. Houwelingen, Simone de Heijer, Loetie Moraal, De rechtbank in Haarlem heeft dinsdag 8 juli in staat van faillissement verklaard: Johannes Gerardus Maria Schrama, aard appelhandelaar, wonende in Hillegom, Brou werlaan 19, thans verblijvende in Benne- broek, Bennebroekdreef 26. Rechter-Com- missaris: mr. H G Rambonnet. Curator: mr. A. R. van IJlzinga Veenstra, advocaat en procureur in Haarlem. Bij beschikking van de rechtbank in Haar lem van 6 juli is de aan: Jacob Zwart, wo nende in Zaandam, Parkstraat nr. 57, aldaar aan de Valkstraat nr 41 handelende onder de naam Machinefabriek Zwart, verleende surcéance van betaling ingetrokken, terwijl Jacob Zwart, voornoemd in staat van faillis sement is verklaard, met benoeming van mr. H. G. Rambonnet tot Rechter-Commissari» en van mr. B. J. Lambers, advocaat en pro cureur in Haarlem tot curator. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 1 juli geëindigd het faillissement van: A. Wies, handelaar, wo nende in Aalsmeer, Uiterweg 180, uitgesproken op 10 april 1962. Rechter-Commissaris: mr. J. Ph. Mullemeister. Curator: mr. J. D. A. Viskil, advocaat en procureur in Haarlem. Bij beschikking van de rechtbank in Haar lem van 29 juni 1965 is met ingang van 4 mei 1965 voor de tijd van anderhalf jaar defini tief surséance van betaling verleend aan: Marinus De Reuver, wonende in Beverwijk, Groenelaan 32. Bewindvoerder is mr A. A. M. Leesberg, advocaat en procureur in Be verwijk. Bij beschikking van de rechtbank in Haar lem van 29 juni 1965 is voorlopig surséance ve.rleend aan: de naamloze vennootschap N.V. Plastic Industrie Vijfhuizen gevestigd te Vijfhuizen, gemeente Haarlemmermeer, Spieringweg 509, procureur mr. C. F. M. Koppen, met benoeming van mr. H. C. R. M. van Cranenburgh, advocaat en procureur in Haarlem, tot bewindvoerder. Het verhoor van schuldeisers is bepaald op dinsdag 28 september 1965 's middag om 15.00 uur in raadkamer van de rechtbank in het gerechts gebouw te Haarlem, Jansstraat 81. afwisselend werk goede salariëring vuil werktoeslag goede vakantieregeling vakantietoeslag goede sociale voorwaarden /.V.W.V.V..

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4