Fransen zegevierde in derde rit van de avondzesdaagse Nog meer goede bazen gevraagd De voorverkoop De gelegenheid maakt de dief Woningen in Velsen-N onder slopershamer Ottenbros hield de leiderstrui Bollenexporteurs waren in Rusland Zware autobotsing te Beverwijk Oriëntatietocht van de „Rijmonders" Geslaagden eindexamen Prins Bernhard HBS in ÏJmuiden Huishoudschool reikte diploma's uit Kinderen gewond bij botsingen kolentrein Haarlem- Beverwijk bleef in tunnel steken 4 GAAT U MET VAKANTIE Ontspanning voor gehandicapten Wim Sonneveld in Heemskerk Géén droge boel bi] Hoogovens Iets van U bij? SWAGERMAN DONDERDAG 8 JULI 1965 5 Tennis in Beverwijk in onze beide zaken is heden begonnen Drie verdachten van inbraak Brederodeschool in Santpoort Kort nieuws Inbraak aan Trawlerkade in ÏJmuiden ■■•y' V'«' S. <^k In Velsen-Noord worden, in verband met de sanering, thans zeven woningen gesloopt. Nadat veertien dagen geleden de enige nog bewoonde bovenwoning van het blok je Schulpweg nrs 596 tot en met 598 was ontruimd, is de sloper woensdag begonnen de vier beneden- en bovenwoningen gelijk te maken met de grond, waardoor tegen over de Beeckzanghlaan en het hek van „Scheybeeck" langs de Schulpweg naast de twee reeds eerder gesloopte huizen een groter gat in de nog bestaande be bouwing zal ontstaan. De andere drie wo ningen, die eenzelfde lot ondergaan en waaraan de slopershand inmiddels dinsdag Is begonnen, vormen nu nog de laatste be bouwing aan de Wijkerstraatweg direct naast de spooroverweg naar Beverwijk. Deze kleine woningen (nummers 321, 323 en 325) zijn de inzet van een verdergaan de sloperij van de overige huizen, die aan de Wijkerstraatweg op de nominatie staan te moeten verdwijnen. Aan de westzijde van deze weg zullen in de naaste toe komst nog acht huizen tegen de grond moeten; aan de oostzijde zullen alle wo ningen tot aan de Wijkeroogstraat van de kaart verdwijnen. Hiervan zijn nu nog vijf huizen bewoond, van welke enkele nog op onteigening wachten, zoals trou wens ook aan de westzijde van de Wij kerstraatweg het geval is. Dit alles geschiedt in het belang van het verkeer en een meer open toegangsweg tot het hoogovenbedrijf en zijn nevenbe- drijven, waarvoor een groots plan klaar ligt van viaducten en onderdoorgangen en op hoger niveau gelegen wegen, waarvan de uitvoering echter nog wel geruime tijd op zich zal laten wachten. Advertentie Neem dan uw radio mee Enorme keuze PORTABLES Blaupunkt - Grundig - Nord-Mende - Philips - Telefunken Draagbare RADIO'S, ook geschikt voor ontvangst in auto, reeds voor 89.00 MARKTPLEINtei.4262 IJMUIDEN De plaatselijke favoriet Jan Fransen heeft de derde ronde van de avondzes daagse, die in Zwanenburg werd gehou den en waarvan de organisatie in handen was van „De Bataaf", op zijn naam ge bracht. Hij zegevierde in de massale eindsprint van een compact peloton en bleef daarbij de snelle Fransman Ber nard Sainz en Sjaak Koevermans uit Vlaardingen op 't nippertje de baas. Het verschil was nauwelijks waarneembaar en kon in banddiktes worden uitgedrukt. De kwieke Harm Ottenbros kwam in de ze sprint als zesde over de streep en be hield daardoor de rode leiderstrui. Er is in deze ronde op het parcours aan de Zwanenburgerdijk volop strijd ge leverd. Er bleek evenwel door het hoge tempo geen ontkomen aan. De demarran- ten werden van hun activiteiten dan ook alleen enkele premies rijker. Rudi Lie- brechts momenteel sterk rijdend en hoog genoteerd in het klassement heeft enkele keren 'n greep naar de macht gedaan door met de aanvallers De uitslagen van de gisteravond, op het tennispark Duinwijck in Beverwijk, ge speelde wedstrijden om het open kam pioenschap tennis van Kennemerland lui den: Dames enkel B: Mej. Lamp-Mej. Gor dijn 6-4, 6-1. Dames enkel C: Mej. Noons-Mevr. Smit 6-2, 7-5. Dames enkel D: Mevr. Wiers-Mej. Stoe- linga 9-7, '6-4; Mej. Joosten-Mej. Reinier- «e 3-6, 3-6. Dames dubbel C: Nieuwenhuysen/ Fluitman-Wentink/Rijkeboer 6-2, 6-4. Heren enkel D: A. Middelveld-D. Hof 6- 0, 6-2; A. Hogenhoud-F. Schram 6-4, 7-5; Gaarman-Portegies 6-2. 6-4; Tuyn-Schol- ten 6-0, 6-2; Hof-H. Derks 6-0, 6-2; Van der Meer-J. de Bie 6-3, 6-2. Heren enkel C: A. van Hoof-H. Roze- meijer 6-0, 6-1; D. Joossen-. Post 6-1, 6-1; Svenstra-Laporte 6-1, 6-1. Herenk enkel B: W. Derks-A. Schram 7-5, 4-6, 6-4; E. Mouthaan-Tjade 6-2, 6-0. Gemengd dubbel D: Rijkeboer/Rijke- boer-Stoelinga/Kersbergen 8-6, 6-2; Smit/ Wijninks-Haborn/Hartman 6-0, 6-0; Kok/Kemper-Beentjes/Sassen 6-1, 6-2. Heren dubbel C: Tjade/Schik-Beers/ Rozemeijer 6-2, 6-0. Heren dubbel D: Geerlings/Broussard- Van de Kroef/Van Rossem 6-4, 3-6, 6-0; Wijninks /Koolbergen-Kersbergen/Koele- man 6-1, 6-3. Gemengd dubbel C: de Wildt/Quitz- Moons/Van Bregt 6-3, 3-6, 6-2. Enige partijen werden door de regen af gebroken. Die worden vanavond opnieuw verspeeld. mee te glippen, maar leider Ottenbros en zijn ploegmakkers Tiemen Groen, Leo Visser en Jan Brink waren op hun hoede. Zij kregen bovendien de steun van favo rieten als Daan Holst, Ko Zomer, Piet Kettenis, Cok v.d. Hulst, Piet Bregman en anderen bij de achtervolging. Een massale eindsprint moest de beslissing brengen en daarbij kon Fransen met een laatste jump zijn voorwiel net iets eerder over de streep drukken dan de Frans man Sainz en Koevermans. Ottenbros reed als zesde door de finish en verste vigde daardoor zijn leidende positie, want Liebrechts en Kettenis die aanvanke lijk één punt achter hem stonden kwa men er in deze sprint niet aan te pas. De naaste belager van de Alkmaarder is nu de cycle-crosser Cok v.d. Hulst. Hij heeft zes punten minder. De „Kennemerlan- der" Jan Serpenti eindigde als vierde in de Zwanenburgse ronde en staat nu met Kettenis op 'n gedeelde vierde plaats in het klassement. De rituitslag was: 1. J. Fransen, Half weg, de 80 km. in 1 uur en 56 min. en 41 sec.; 2. Bernard Sainz, Frankrijk; 3. S. Koevermans, Vlaardingen; 4. J. Ser penti, Wijk aan Zee; 5. T. Groen, Folle- ga; 6. H. Ottenbros, Alkmaar: 7. C. v.d. Hulst, Zoeterwoude; 8. E. Kroon, Den Haag; 9. J. de Goede, Beverwijk; 10. C. Smit, Rotterdam. Algemeen klassement: 1. Ottenbros 52 pnt.; 2. Van der Hulst 46 pnt.; 3. Lie brechts 37 pnt.; 4. en 5. Serpenti en Ket tenis 36 pnt. De vierde ronde wordt van avond in Rijswijk gereden. Drie Nederlandse bloembollenhandela ren en -exporteurs, resp. uit Santpoort, Haarlem en Lisse, hebben onlangs een bezoek gebracht aan Rusland. Het was een oriëntatiereis, bekostigd door het Centraal Bloembollen Comité en bedoeld om na te gaan welke mogelijkheden er liggen voor de bollenexport. Het is niet de eerste keer dat Neder landse handelaren in Rusland zijn ge weest om daar besprekingen te voeren. Rusland is een voor bloembollen bij uit stek geschikt land. Enerzijds gelet op de smaak van het publiek, anderzijds van wege het klimaat, vooral ook in zuidelij ker streken. Vóór de eerste wereldoorlog gingen dan ook heel wat Nederlandse bollen naar dat land. De reis, die twaalf dagen duurde leidde onder andere naar Moskou, de Krim en het gebied rond de Zwarte Zee. Namens het bloembollenvak zijn er contacten ge weest met diverse Russische autoriteiten. Rusland, dat een handelsovereenkomst heeft met de Beneluxlanden heeft in de rij van handelsartikelen momenteel niet de siergewassen vermeld staan. Ook de bloembollenhandel hoopt dat de export van siergewassen, waaronder de bloem bollen vallen naar dat land hervat zal kunnen worden. Advertentie Indien wij enige van onze vaste klanten verzuimden te berichten, dan verzoeken wij u deze kennisgeving als uitnodiging te be schouwen. Kennemerlaan 100 -106 PLEIN 1945 no. 48 Op het kruispunt Grebbestraat-Ooster- duinen te Beverwijk verleende gistermid dag een inwoner van Heemskerk met zijn auto geen voorrang aan een andere wa gen, bestuurd door een ingezetene van Beverwijk. Bij de botsing werden beide auto's zwaar beschadigd. De wagen van de man uit Beverwijk kwam zelf op het voetpad terecht, kantelde daar en werd onherstelbaar vernield. In deze auto zaten behalve de bestuurder diens vrouw en dochter. Beide dames wer den overgebracht naar het Rodekruiszie- kenhuis. De moeder kon, nadat medische hulp was verleend, naar huis worden ver voerd. De dochter werd ter verpleging op genomen. De zwaar beschadigde auto's werden later door kraanwagens weggesleept. De Amsterdamse politie heeft drie man nen aangehouden en aan de Velsense- po litie overgegeven, die ervan worden ver dacht de recente inbraak te hebben ge pleegd in de Santpoortse Brederodeschool. Daarbij werd de gehele inventaris van de school overhoop gehaald en waren tal van vernielingen aangericht. Tevens werd een gering geldbedrag ontvreemd. De verdachten zijn een 19-jarige fabrieksar beider uit Amsterdam, een 34-jarige transportarbeider zonder vaste woon- en verblijfplaats en een 38-jarige loswerk- man uit Landsmeer. Uiteraard zullen de mannen duchtig aan de tand worden gevoeld of zij wellicht meer. op hun kerfstok hebben en de hand hebben gehad in andere inbraken in de gemeente Velsen. De Rijmonders te Velsen hebben een oriëntatiewandeltocht voor woensdag 14 juli op het programma staan. Start en finish zijn bij het paviljoen Schoonen- berg. De inschrijving is woensdag van 18.45 af aan de starttafel. De eerste equipe vertrekt om 19.15 uur. De leng te van de tocht is zeven kilometer. Voor het eindexamen h.b.s. B aan de Prins Bernhard-h.b.s. te ÏJmuiden zijn de volgende jongelui geslaagd: Marja Horsman, Gerrit de Jager, Kees Pippel, Dirk Jan Reyngoud, Cor Butter en Jan Gerrits, allen uit ÏJmuiden; Jack Fijtstra uit Santpoort, Cor Gunnema en Kees de Vries uit Beverwijk. Gisteren was het weer een hoogtijdag op de gemeentelijke huishoudschool te ÏJmuiden: 57 leerlingen ontvingen het ge tuigschrift van de primaire opleiding. Van deze meisjes gaan 48 door voor het assistenten-getuigschrift. Zesendertig meisjes behaalden het getuigschrift van de assistentenklas, van wie er elf met de nadruk op de naaldvakken nu doorgaan naar de tweejarige opleiding voor kos tuumnaaister. Van de 25 meisjes, die het assistenten diploma met de nadruk op huishoudvak- ken behaalden, gaan vier leerlingen zich in Haarlem verder bekwamen voor de zo genoemde Inas-opleiding en zes leerlin gen gaan door voor kinderverzorgster. Twee andere meisjes uit deze groep heb ben zich opgegeven voor de vooropleiding voor lerares bij het nijverheidsonderwijs. Dit jaar kon voor het eerst het getuig schrift van de kostuumklas aan drie leer lingen worden uitgereikt. Deze drie meis jes gaan nog door voor het hierop aan sluitende diploma voor coupeuse. Stranding. De Nederlandse kustvaarder „Engerlina" is woensdagmiddag bij het eiland Langeoog aan de grond gelopen. De reddingboot „Langeoog" slaagde er in het schip vlot te krijgen. tuele baas dus nog veel gemak en ge noegen aan kan beleven. Er worden hier slechts honden afgegeven die vol komen gezond zijn en volgens de be palingen ingeënt, hetgeen trouwens bij een vertrouwd adres als het Kerbert- asiel moeilijk anders kan worden ver wacht. Nauwelijks was onze krant vrijdag bij de eerste abonnees bezorgd, of er meldde zich bij de heer De Vries in de Voermanstraat in ÏJmuiden reeds een gegadigde, die zijn overcomplete boxer via ons blad aangeboden gaarne van hem wilde overnemen. De heer De Vries behoefde niet te onderzoeken of de mooie hond wel in goede handen zou komen, want de nieuwe eigenaar maakte zich bekend als de heer Dijk, de vroegere beheerder van het Kerbert- asiel. Aldus werd de overdracht spoedig een feit, hetgeen ongetwijfeld tot ge noegen van alle drie betrokkenen is geschied. Daarna heeft zich nog een dozijn lief hebbers bij de heer De Vries gemeld, die echter stuk voor stuk moesten wor den teleurgesteld. In ieder geval is hierdoor gebleken dat er in Velsen nog genoeg hondenvrienden zijn, die gaarne een trouwe viervoeter onder hun hoede willen nemen. Misschien is het daarom nuttig er hen even op te wijzen dat zij in het Kerbert-asiel stellig een beestje van hun gading zullen aantref fen. Hier logeren namelijk nog een twintig honden, die zich gaarne in de genegenheid van een eigen baas zouden willen verheugen. Het is een assorti ment honden van diverse soorten en rassen: grote honden voor hen die nog over een tuin kunnen beschikken en kleinere, die zelfs in een flat weinig of geen last bezorgen. Ook logeert hier nog een prima waakhond, die met kin deren is vertrouwd en waar een even- Het bestuur van de stichting „Ontspanning voor Invaliden en Ge handicapten" in Velsen verzocht ons het adres van het secretariaat te vermelden, omdat is gebleken dat het nog niet voldoende is be kend tot wie men zich moet wenden in gevallen van ziekenhuisopname of langdurige ziekte, wanneer de patiënten moeten worden bezocht of op een andere wijze verblijd. Welnu, het adres luidt: Stichting „Ontspanning voor Invaliden en Gehandicapten", Kromme Mij drechtstraat 17, ÏJmuiden. Daarnaast brengen wij nog gaar ne even onder de aandacht van de lezers dat de donatie voor deze stichting slechts 2,50 per jaar be draagt, waarvoor men zich kan op geven bij de penningmeester van de O.I.G.: Kromme Mijdrechtstraat 24, ÏJmuiden, telefoon 8504. Ook wor den gaarne stortingen geaccepteerd via het bijkantoor van de Coöp. Boerenleenbank te ÏJmuiden, waar bij dan wel de naam van de begun stigde stichting op het stortingsfor mulier dient te worden vermeld. Ter voorkoming van misdrijven en ongelukken in de vakantietijd adviseren politie en overheidsdiensten de vakantiegangers het nemen van de volgende maatregelen: ZORG dat raam- en deursluitingen goed functioneren. NOTEER merken en nummers van uw kostbaarheden. BERG geld, waardepapieren en sieraden goed op in een muurkluisje, of bij een bank in een safeloket. VERMIJD alle tekenen van afwezigheid: bevestig dus geen briefje aan raam of deur en laat de planten voor de ramen staan. Sluit evenmin de overgordijnen. VRAAG vrienden of buren tijdens uw vakantie enig toezicht op de woning te houden en laat hen zo nodig de brievenbus ledigen. BESTEED bijzondere aandacht aan het sluiten van ramen, bovenlichten, w.c.- en andere kleine ramen. NEEM na het sluiten de sleutels uit keuken- en achterdeuren en berg deze on DENK ER TEVENS AAN: alle gaskranen dicht te draaien alle elektrische lampen en toestellen ook koelkast en heetwaterreservoir uit te schakelen defectie waterleidingkranen tijdig te laten herstellen bij vertrek alle kranen goed af te sluiten een vakantieadres achter te laten en bij terugkeer het leidingwater even te laten doorstromen. Het nauwkeurig in acht nemen van deze wenken zal ongetwijfeld een prettige en onbezorgde vakantie kunnen bevorderen. „Hertha", goede waakhond en toch lief voor kinderen. Behalve dat de gemeenschapsraad „Heemskerk" bij de inwoners van de ze gemeente bemiddelt bij de aankoop van abonnementen voor de Velsense kunstkring „Voor Allen" heeft de sec tie cultuur daarvan in samenwerking met de plaatselijke afdelingen van het K.I.V.O., de K.O.S. en 't Nut voor Heemskerk nog een apart programma georganiseerd. De eerste avond hier van wordt woensdag 12 oktober door Wim Sonneveld verzorgd, met een op treden in de Dr. Prinsenhal. Onlangs werd in ons blad vermeld dat omstreeks het vierde kwartaal van dit jaar bij Hoogogvens waarschijnlijk een vijfde Martin-oven in gebruik zal worden genomen. Het is althans onze bedoeling geweest het bericht op deze wijze te publiceren, ware het niet dat de beruchte zetduivel er weer eens als de spreekwoordelijke kippen is bij ge weest om dit gigantisch apparaat prompt als eer „Martini-oven" aan te kondigen. Dit foutje is de wakkere he ren van de afdeling publiciteit bij Hoog ovens uiteraard niet ontgaan en zij hebben er in het personeelsblad „De Grijper" onmiddellijk op de volgende geestige wijze op gereageerd: „Wij moeten zeggen dat met dit be richt over een Martini-oven een ge heim is prijsgegeven, dat we graag als verrassing hadden willen bewaren tot na de vakantieperiode. Dan zullen velen uit het zonnige zuiden zijn te- ruggkeerd met de smaak van de on volprezen vermouth nog vers in het ge heugen. Tevens is dit een tegemoetko ming aan onze Italiaanse werknemers. Nu het hek dan toch van de dam is willen we hier meteen nog aan toe voegen, dat het gebouw aan de ingang Rooswijk een andere naam zal krijgen. Dit wordt portgebouw Rooswijk. Al ge ruime tijd trouwens zijn onze juristen eraan gewend dat, als ze worden op gebeld, er om de advocaat wordt ge vraagd. En menig keer hebben we al horen vragen om een sherry-can in de omgeving van de garages. Nee, het is op het bedrijf beslist geen droge boel". Onzerzijds tekenen wij hier dan nog bij aan dat, indien ook de Bo(l)slust- weg naar het door de naam gesugge reerde doel mocht leiden, de slogan „Wat doet een likeurstoker bij Hoog ovens?" door het bovenstaande vol doende wordt beantwoord. Voorts zijn er 19 november, 28 januari en 18 maart filmvoorstellingen in het Marquette theater, waarop res pectievelijk „Zo lang er mensen zijn" „Jungle cat" en de operettefilm „Der Zigeunerbaron" zullen worden ver toond. In hetzelfde theater geeft het en semble „Het Amsteltoneel" vrijdag 11 februari een toneelvoorstelling, waar voor de titel van het op te voeren stuk nog nader zal worden bekendge maakt. Tenslotte zijn er weer enige ten toonstellingen van beeldende kunst in het slot „Assumburg" in voorbereiding en zal in oktober met een cursus „crea tief spel" worden gestart. In januari volgt dan nog een cursus over filmen in de praktijk. Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: da- mesvest, kinderportemonnee met twee sleu tels, doos met servies, paar slippers, twee bankbiljetten, combinatietang, auto ped, portemonnee met inhoud, armband, toiletzak met inhoud, paar motorhandschoe nen, mapje met ballpoint en foto's, wit schoentje, jongenshorloge, armbandje met bedeltjes, badhanddoek en zwembroek, lapje stof van herenkostuum, sjaal, damesvest, kinderbroekje en hemdje, kindersok, huis- houdschort, dameszonnebril, Lipssleutel, ceintuur, motorbril, kettinkje met bedels, twee poppen, bankbiljet, twee sleutels aan label, passerdoos, grote scharnier, bril in étui, poesje, aktetas, vijf bankbiljetten, herenbril. Inlichtingen over deze voorwerpen worden dagelijks verstrekt aan het hoofdbureau van politie te Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zul len worden afgegeven. >VVVVVVVW/VVWWV<^^VWWVWVWWW^VWWVVWWWVWVVVVWVWVVWVWWVVVWVWWVVVVV^VWVWWA#W1»VWW«WUTJU1JUUU ^^vwvwwwwvwwvwwwwvww Te Beverwijk zijn gisteren twee kinde ren gewond geraakt bij verkeersongeval len. Ze zijn beiden opgenomen in het Rodekruisziekenhuis, vermoedelijk beiden met onder andere een hersenschudding. Een tienjarig meisje uit Beverwijk stak gistermorgen per fiets van het rijwielpad af onverwacht linksaf de rijbaan van de Wijkermeerweg over en werd aangereden door een haar achteropkomende auto. Het andere kind dat gewond geraakte, was een 13-jarig meisje uit Beverwijk. Dat liep plotseling de rijbaan van de Plantage op. Ook dit kind werd toen geraakt door een auto. Door een lek in de luchtleiding is van morgen een 2000 ton zware kolentrein, die op weg was van Haarlem naar Beverwijk, in de tunnel blijven steken. Na anderhalf uur kon de kolentrein, geduwd en getrok ken door van elders gerequireerde locs, de reis naar het station Beverwijk vervol gen. Het reizigersvervoer heeft hierdoor oponthoud ondervonden daar het spoor verkeer slechts over één baan kon ge schieden. In de nacht van dinsdag op woensdag blijkt te zijn ingebroken in de conserven- fabriek Neco aan de IJmuidense Trawler kade. De dader kwam binnen door het hangslot van de hoofdtoegangsdeur met een stuk betonijzer te forceren. Er kon nog niet worden vastgesteld of uit de voorradige produkten iets werd wegge- Advertentie LUXAFLEX - dealer Pres. Steynstraat 47-49 - Tel. 4769

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5