Berustende Cees Haast: het is 'tergste voor de Pel Ritwinnaar Julio Jeminez bergkoning Uitvallen van Haast schaduw over succes van Jan Janssen Rondecijfers Fletcher en Hewitt met reeks bekende tennissers naar toernooi in Santpoort Wimbledon-finalisten naar banen van Brederode 7 E1* Pellenaars huilde als een kind Poulidor wacht met aanvallen Twee Poolse atletes braken sprintrecord Ook Braziliaan bij Fortuna '54 Goede start van Okker-Groenman ZATERDAG 10 JULI 1965 9 Opmerkelijk Tal in halve finale Van Eijsden en Hajer in kwartfinale Eindhoven Pawlowski behaalde wereldtitel sabreurs Haarlemse meisjes in strijd om jeugdtitel Deter d'Aster ontbreekt bij strijd op Mereveld 99 99 Anderhalf uur na zijn dramatische af scheid van het peloton bleek Cees Haast, die in de aan de staart van de karavaan rijdende ambulance de etappe volgde, al weer over zijn verdriet heen. Eens te meer verbaasde ons de veerkracht van deze kleine pezige coureur, die op rusti ge toon uiteen zette wat er allemaal was gebeurd. „Het begon l?ij een demarrage. Met vier man waren we een meter of vijftig weg en toen moet mijn ketting even ge blokkeerd zijn geweest. Meteen schoot mijn achterwiel onder me weg en ik viel. Ik had er totaal geen idee van dat ik eén ernstige verwonding had opgelo pen, maar later ik reed toen al weer in het peloton - voelde ik dat er bloed door mijn broekje begon te druppelen. Een paar renners, met name Van Looy en Karstens, waarschuwden me toen ze de wond zagen en zeiden dat ik niet ver der kon rijden omdat het te gevaar lijk was. Toen heb ik dokter Dumas la ten roepen en die heeft het bloeden even gestelpt. Maar zodra ik weer op de fiets zat, begon het opnieuw. Voor de tweede maal kwam de dokter naast me rijden en inmiddels spoot het bloed er al in Emoties in de Tour. De keiharde ploegleider Pellenaars (met een klein hartje) staat te huilen bij het opgeven van Cees Haast. Welk een tegenstellingen vrijdag aan de finish van de zeventiende etappe in het zonnige Aix les Bains. De Spanjaarden vierden hier hun vierde ritzege in deze Tour voor de tweede maal won Julio Jimenez een grote bergetappe terwijl de Nederlanders verbijsterd door de ongelukkige aftocht van Cees Haast, met starre gezichten rondliepen. Vreugde en verdriet naast elkaar, het is het gebruikelijke decor van de keiharde wielrennerij. Maar ditmaal had het noodlot wel erg hard toegeslagen. Want toen Cees Haast enkele kilometers na de start op de vlakke weg naar de col de Lautaret een simpele val maakte, zag het er aanvankelijk helemaal niet naar uit, dat de voornaamste troef van Kees Pelle naars voor de bergen hier zijn Waterloo had gevonden. Dergelijke valpartijtjes komen namelijk elke dag voor en bijna nooit wordt een coureur er door genoopt de strijd te staken. Dat leek ook niet het geval te zijn met Haast, die na reparatie van zijn fiets en met de steun van enkele ploegmakkers weer snel bij het pelpton kwam. Maar toen begon de ellende. Op zijn linkerdijbeen, onder het renners broekje, zat een diepe wond, die naarmate er meer pedaalslagen werden ge maakt, steeds heviger begon te bloeden. Tourdokt^r. Dumas .^v^rd eryhij, geroepen en deze deed al het mogelijke om de bloeding te stelpen. Plet lukte niet en toen moest de arts Haast adviseren plaats te nemen in de ambulance. Het was een hard besluit maar onafwendbaar en het betekende het einde van dit tot nog toe zo succesvolle Touravontuur van het joch uit Brabant, dat door zijn sympa thieke houding en zijn grote talent ieders bewondering had afgedwongen. '*'S b; 's Het verdriet in de Nederlandse kolonie over het verdwijnen van Cees Haast over heerste zelfs het succesje van Jan Jans sen, die op de brede boulevard in Aix de spurt van het peloton won, daarmee als zesde tien punten voor het klassement van de groene trui veroverde en dit mail lot iets vaster om de schouders kreeg om dat Gimondi buiten de waardering viel. Ook Janssens anders zo gulle lach bij de huldiging had nu een ondergrond van droefheid uit medelijden met zijn Bra bantse collega. ZEVENTIENDE ETAPPE. 1. Jimenez (Sp.-Langarica) 5.43.15 (met bon. 5.42.15); 2. Brands (Belg-Driessens) 5.44.52 (met bon. 5.44.22): 3. Galera (Sp.-Langarica) 5.44.53; 4. Garcia (Sp.-Remy) 5.47.16; 5. Kunde (Dld-De Kimpe) 5.47.18: 6. Janssen (Ned.-De Muer) 5.47.58: 7. Sagarduy (Sp.-Langarica) 8. Beheyt (Belg-De Kimpe). 9. Boucquet (Belg-Driessens); 10. Reybroeck (Belg- Driessens); 11. Van den Berghe (Belg- Driessens); 12. Wright (G.B.-De Kimpe); 13. Bingelli (Zwits.-Albani): 14. Verhaegen (Belg-De Kimpe); 15. Bodin (Fr.-Magne); 17. Wouters (Ned.-Pellenaars); 19. Gimondi (It.-Pezzi); 31. Harings (Ned.-Pellenaars); 36. Poulidor (Fr.-Magne); 37. Maliepaard (Ned.-Pellenaars); 47. Lute (Ned.-Geminiant), allen in z.t. als Janssen; 59. De Roo (Ned.- Pellenaars); 60. De Haan (Ned.-Pellenaars); 61. Karstens (Ned.-Pellenaars); 69. Van Looy (Belg-Marien), allen in 5.50.17;* 78. Nijdam (Ned.-Pellenaars) 5.55.02; 82. Van Dongen (Ned.-Pellenaars) 5.58.15. Algemeen klassement; 1. Gimondi (It.- Pezzi) 95.49.08 2. Poulidor (Fr.-Magne) op 39 sec.; 3. Lebaube (Fr.-Geminiani) op 4.25; 4. Motta (It.-Albani) op 6.24; 5. De Rosso (It.-Baldini) op 6.57; 6. Perez-Frances (Sp.- Sanchis) op 7.35; 7. Anglade (Fr.-De Muer) op 8.33; 8. Foucher (Fr.-De Muer) op 10.59; 9. Brands (Belg-Driessens) op 11.06; 10. Kunde (Did.-De Kimpe) op 11.09; 11. Janssen op 11.14; 12. Zimmermann (Fr.-Plaud) op 13.33; 13. Gabica (Sp.-Langarica) op 14.05; 14. Pingeon (Fr.-Plaud) op 15.57; 15. Fontona (It.-Baldini) op 16.32; 16. Uriona (Sp.-Langa rica) op 17.58; 17. Duez (Fr.-Plaud) op 19.05; 18. Desmet 1 (Belg-De Kimpe) op 20.04; 19. Pambianca (It.-Pezzi) op 20.27; 20. Rostollan (Fr.-Geminiani) op 24,54; 22. Jimenez (Sp.- Langarica) op 25.23; 27. Wouters op 32.38; 29. Harings op 33.42; 52. Nijdam op 44.36; 54. De Roo op 49.30; 61. Maliepaard op 56.46; 63. Lute op 58.23; 66. Karstens op 59.16; 80. De Haan op 1.20.37; 91. Van Dongen op 1.28.26. Ploegenklassement: 1. Langarica 17.16.04; 2. Driessen 17.20.48 3. De Kimpe 17.23.14; 4, De Muer 17.23.54; 8. Pellenaars z.t. Algemeen ploegenklassement; 1. Langarica 287.48.05; 2. De Muer 287.48.05; 3. Plaud 287.51.54; 4. Albani 287.52.33; 5. De Kimpe 287.59.31; 8. Pellenaars 288.18.80. Bergklassement: 1. Jimenez (Sp.-Langarica) 133 pnt.; 2. Brands (Belg-Driessens) 68 pnt.; 3. Galera (Sp.-Langarica) 64 pnt. Puntenklassement: 1. Janssen 114 pnt.; 2. Gimondi 104 pnt:; 3. Reybroeck 97 pnt. De Nederlander Haast kreeg de pechprijs, Cees Lute die van de grootste sprong in het algemeen klassement, de Belg Brands was de meest strijdlustige coureur. Op de laatste drie cols van deze zeven tiende étappe had Julio Jimenez zich vrij wel verzekerd van de eretitel „bergkoning" als opvolger van zijn illustere landgenoot Federico Bahamontes, die hem het vorige jaar slechts zes punten kon voorblijven. Jimenez demarreerde aan de voet van de col de Porte (eerste categorie) en kwam na 129,5 km als eerste boven. Jimenez, die op de vlakke wegen de grootste moei te heeft om bij te blijven en daarom ook nooit een tourwinnaar zal worden, voelde zich in zijn element. Ook op de col de Cu- cheron (3e cat) na 142 km en de Col du Granier (2e cat) na 161 km ging Jimenez onverdroten door. De schermutselingen achter hem deerden de Spanjaard niet. Hij ging regelrecht af op zijn tweede rit zege en verzamelde onderweg zoveel pun ten voor het bergklassement hij staat nu 65 punten voor op Frans Brands dat hij alleen maar naar Parijs hoeft te fiet sen om zeker te zijn van de grote berg prijs. Meer dan naar Jimenez werd geke ken naar het spel tussen Poulidor, Gi mondi en Motta. De meningen over de kansen, vooral van de eerste twee, zijn sterk verdeeld er is een groepering die Poulidor geen schijn van kans meer geeft tegen de jonge Gimondi. „Deze Italiaan heeft nog wel een een en ander in petto voor de beide tijdritten", zo redeneert de ze clan. Volgens hen heeft Poulidor de Tour verloren in de étappe van donder dag over de Vars en de Izoard. Maar lijn recht daartegenover staat de mening van de andere groep, die nog steeds het volle vertrouwen in de Fransman heeft. Hun opinie werd vrijdagochtend voor de start gesterkt door de openlijke verklaring van Poulidor dat hij zaterdag in de tijdrit op de Mont Revard de gele trui wil verove ren. Een van de opmerkelijkste figuren van deze Tour blijft de Belg Frans Brands. Niet alleen in de vlakke étappes is deze gekromde coureur steeds in de voorste li nies te vinden maar ook in de bergritten slaat hij 'zijn slag als de groten elkaar beloeren. Dat gebeurde weer in de rit naar Aix toen hij aan de voet van de Cucheron aan de aandacht van de hoofd macht ontsnapte samen met De Rosso. De Italiaan viel later terug maar Brands bleef volhouden vooral toen hij op de Gra nier gezelschap kreeg van Galera. Aan de finish was dit tweetal nog slechts 1.39 ach ter op Jimenez. Achter hen ontsnapten in de klim van de Granier ook nog Garcia en de kleine Duitser Kunde die in de af daling veel terrein op het jagende veld verloren, maar toch als vierde en vijfde eindigden. En toen kwam de hoofdmacht, die van de 6% minuut achterstand op Ji menez op de top van de Granier bijna twee minuten in de laatste 33 km had af geknabbeld. Fel spurtend veroverde Jan Janssen de voor hem nog waardevolle zesde plaats, vooral omdat Gimondi, zijn grootste concurrent in het puntenklasse ment, niet aan de sprint meedeed. een straaltje uit. Omdat ze zo lang met me bezig waren kwam op een gegeven moment Goddet er bij en die zei dat ik maar af moest stappen om me ver der te laten helpen, want dat ik zo niet mocht blijven rijden. Ik ben dus afge stapt en heb de dokter rustig zijn gang laten gaan. Zie je, ik blijf altijd rustig, ook als ik een lekke band heb. Je kunt het alleen maar erger maken door je op te winden. Maar ja, in dit geval was er niets meer aan te doen en hier zit ik dan". Bij deze laatste woorden wees Cees op het drukverband om zijn dijbeen, dat af doende was gebleken om het bloeden te gen te gaan. „Pijn heb ik helemaal niet, maar ik ben uit de Tour en het is heel erg. Niet eens zo zeer voor mijzelf maar wel voor de Pel. Ik vind het zo erg voor de Pel. Die man heeft zo veel voor ons over. Natuurlijk sprongen ook mij de tra nen in de ogen, toen ik hoorde dat het afgelopen was, maar de Pel stond te huilen als een kind." Bij de herinnering aan het moment van zijn opgeven staarde Haast even peinzend voor zich uit en weer blonk er een traan in zijn bruine ogen. Maar voor het ove rige sprak er slechts berusting uit zijn houding, zoals hij daar zat in de am bulance, de handen gevouwen in zijn schoot en met belangstelling kijkend naar de karavaan die hij nu eens van een heel andere kant zag. Haast maakte er beslist geen drama van, dat voor hem de Tour afgelopen was. „Je moet er door. Er is toch niets aan te veranderen. Alleen heeft het me tot nu toe wel tegen gezeten". Toen het bericht van het opgeven van Cees Haast het peloton bereikte bleek nog eens welk een populariteit de Bra bander in korte tijd had verworven. Pouli dor, Motta, Gimondi en al die andere groten kwamen om beurten naar de Ne derlanders toe, vroegen hoe het gebeurd was, hoe Haast het maakte en drukten hun medelijden uit over het gebeurde. Sneu dat zo'n klassecoureur op een der gelijke wijze tot opgeven wordt gedwon gen was de algemene opinie. Enkele leden van de Televizierploeg kregen het te kwaad toen zij het slech te nieuw hoorden en vooral Huub Ha rings trok zich het opgeven van Haast erg aan. „Ik zat te huilen op mijn fiets", zei de Limburger na afloop. „Ik hoop dit nooit meer mee te maken". Ook Leo van Dongen was erg onder de indruk. „Het is wat, hè? Ik had veel liever gehad dat het mij gebeurd was, dat was lang zo erg niet geweest. Dat uitgerekend Cees het slachtoffer moest zijn". Met gebogen hoofd reden de Televizie- ren naar hun hotel. Een triest troepje renners, beroofd van hun leider. Wilma Rudolph, de legendarische Ame rikaanse sprintster en haar landgenote Wyomia Tyus zijn vrijdag tijdens de Ro- sicky Memorial-atletiekwedstrijden in Praag onttroond als wereldrecordhoud sters op de 100 meter dames. De 19-jarige Poolse Irena Kirszenstein, die afgelopen week de Europese records op de 100 en 220 yards evenaarde, liep in de Tsjechi sche hoofdstad 11.1 sec., waarmee zij het wereldrecord 0.1 sec. scherper stelde. Maar zij was niet de enige. Ook haar landgenote de 18-jarige Eva Klobukowska had het wereldrecord gebro ken. Beide atletes kwamen gelijktijdig over de streep en voor beiden werd 11.1 sec. afgedrukt. Na ontwikkeling van de finishfoto bleek dat Klobukowska de race had gewonnen. De loopsters hadden de wind mee. De windkracht had echter de maximaal toe gestane sterkte van 2 m. per seconde, zo dat de prestatie als wereldrecord erkend kan worden. Fortuna '54 zal het komende seizoen kunnen beschikken over een middenvoor van het type Appel. De Limburgse vereni ging contracteerde donderdagavond da 25-jarige Braziliaan Gambassi, die reedj enkele weken bij de Limburgse club op proef was. Hij speelde onder meer mee in de wedstrijden tegen Grasshoppers, Kci- serslautem en Djurgardén. Rcberto Gam bassi heeft een veelbewogen carrière achter de rug. Het laatste jaar speelde hij voor de Columbiaanse vereniging I cs Millionairos. Daarvoor kwam hij onder meer uit voor National (Uruguay) en Boga Juniors (Argentinië). Gambar.sl kwam naar Europa om te gaan spelen voor FC Napels. De Italiaanse club was echter niet in de gelegenheid buitenlan ders te contracteren. Via een manager in Parijs kwam de Braziliaan daarop in con tact met Fortuna '54. Haarlem contracteerde Starp (UVS) en doelman Scharrijhuizen (Blauw Wit). Jaskl (Zaanstreek) gaat voor De Graafschap spelen. AGOVV heeft vrijdag de 20-jarigs rechtsbuiten van Enschedese Boys, Rijke- boer gecontracteerd. Vandaag heeft Guus Brox, de manager van Feijenoord een oriënterende bespre king met Henny Weering, de rechtsbuiten van Sprotclub Enschede. Door een overwinning in de achtste par tij van de tweekamp tegen de Hongaar Portisch heeftde Rus Michail Tal zich donderdag geplaatst voor de halve finales van het kandidaten-schaaktoernooi. tWMUM ,&9lnmoonnT .V 6 £lfi&9;fitT 31Ü 98fl££lti£JI Jöt 98 (001) HOOttf 9ZÖ99WS J^xïï ÏÏSS&- 19VCL J3Lli i SbIXW fK»M 4ÏXJ J ,Jfl90ï9(J s<f88 QO SBW 1 Van onze sportredacteur) Dinsdag 27 juli start op het sportpark Brederode het toernooi om de internatio nale tenniskampioenschappen van Kenne- merland, een toernooi, waaraan vele spe lers en speelsters van de tenniswereldtop deelnemen. Terecht kunnen de organisa toren van dit toernooi, de wedstrijdcom missie Brederode, trots zijn op het „deel nemersveld". We behoeven slechts de na men te noemen van enkele buitenlandse cracks: de Australiërs Fletcher, Hewitt, Stubs, Stone, het Canadese Davis Cupduo Carpenter en Fauquier, de Columbiaan Alvarez (winnaar van vorig jaar), de Britten Bluett en Crump, de Indiërs Mis- ra en Lall, de Amerikanen Hoogs en Werksman, de Venezolaan Pimentel, de Ken Fletcher een van de favorieten. Zuidafrikanen Phillips, Saul en Brebnor en dan natuurlijk de beste Nederlanders met aan het hoofd de Haarlemmer Tom Okker. En ook bij de dames komt er een sterk legertje naar Santpoort. Daar is me vrouw Hewitt-Nicholas (onder haar meis jesnaam een gevreesde speelster) de zus jes Sheriff en de zeer sterke Wimbledon- finaliste dubbelspel Judy Tegart, allen uit Australië. Verder dames uit Rhodesië, Zuid-Afrika, Amerika en Zweden. In twee jaar tijd heeft het organise- tiecomité Brederode een toernooi opge bouwd, dat ongetwijfeld na de internatio nale kampioenschappen van Nederland in Hilversum het sterkste internationale toer nooi van ons land genoemd kan worden. Men zal begrijpen, dat de organisatie van een dergelijk evenement veel geld kost. Het loopt in de duizenden. Het comité heeft zich echter niet ten doel gesteld om winst te maken, wel om voor de propa ganda voor de tennissport in Kennemer- land een bijzonder toernooi te organise ren. De stijgende lijn in kwaliteit van spelers is duidelijk waarneembaar. Wie er deel uitmaken van het actieve co mité? Voorzitter is C. Vogelzang, die ze ven dagen bij het Wimbledontoernooi in Londen geweest is om de spelers te con tracteren en die o.a. ook de kostbare prij- zenschat heeft bijeengebracht. Daar is S. Okker, de voorzitter van het district Haarlem van de KNLTB, daar zijn de wedstrijdleiders D. Potharst en L. van Schagen, daar is H. Luijting, die de park accommodatie (tribunes) etc. voor zijn re kening neemt. De heer Luijting heeft de taak op zich genomen, die de dit jaar overleden W. v.d. Broek altijd zo uitste kend heeft verzorgd. De toernooileiding heeft voor als het onverhoopt op de finaledagen slecht weer zou zijn een troost voor de passepar- touthouders achter de hand: dan wordt er op zaterdag en zondag 31 juli en 1 augus tus een demonstratie door de Wimbledon- spelers gegeven in de sporthal van Heems kerk. Natuurlijk hoopt men, dat dit „troost- toernooi" niet nodig zal zijn. Want er zal ongetwijfeld van prima tennis te genieten zijn op het tennispark, dat tot „stadion" is ingericht. Bij de spelers en speelsters, die bij par ticulieren worden ingekwartierd het geen ze altijd zeer op prijs stellen zijn practisch alle buitenlanders Wimbledon- deelnemers. De bekendsten zijn Hewitt en Fletcher, die te kennen hebben gegeven nu eens niet samen te willen dubbelen om het toernooi aantrekkelijker te maken. Fletcher speelt samen met Okker en He witt wordt gekoppeld aan de Amerikaan Hoogs de dubbelpartner van Okker op Wimbledon. Hewitt werd na een zege op Parker, Stilwell en Fraser pas door fi nalist Stolle uitgeschakeld. Fletcher wip te Werksman (ook naar Santpoort), Mills en Lall, voordat hij sneuvelde tegen Wim- bledonkampioen Emerson. Samen brach' ten Fletcher en Hewitt het tot de finale dubbel. De bekende Venezolaan Pimentel had de pech in de eerste ronde al uit te moeten komen tegen Emerson. De Brit ten Bluett en Crump zijn ook zeer bekwa me tennissers. Zij schakelden o.a. Stilwell en Wooldridge uit. Enfin, we zouden door kunnen gaan met het vermelden van heldendaden van de deelnemers aan de internationale kam pioenschappen van Kennemerland. We volstaan nu met het noemen van het bui tenlandse deelnemersveld: Heren: Fletcher, Hewitt, Higgens, Kei die, Stone, Stubs (allen Australië), Carpen ter en Fauquier (beiden Canada), Alva rez (Columbia), Bluett en Crump (Gr. Brit.), Sung (Hong Kong), Lall en Misra (beiden India), Hoogs en Werksman (USA), Pimentel (Venezuela), Brebnor, Phillips en Saul (Zuid Afrika). Dames: Judie Tegart (finalist Wimble don gemengd dubbel), Hewitt-Nicholas, C. en G. Sheriff (allen Australië), Emanu el (jeugdkampioene van Zuid - Afrika), Swan en Wiggill (alien Zuid-Afrika), Mor ris en Walkden (Rhodesië), Castell (USA) en Pegel (Zweden). De beste Nederlandse heren-spelers zul len verder van de partij zijn met als grootste kanshebber natuurlijk Okker. Bij de dames ontbreken wegens een eerder geplande trip naar het buitenland jammer genoeg de sterkste Nederland se vertegenwoordigsters. Maar het „veld" is interessant genoeg om dit gemis goed te maken. Het internationale tennistoernooi van Eindhoven is gisteren voortgezet met de kwartfinales van het dames en heren enkelspel. De uitslagen luiden: Dames: Betty Stöve (Ned.) versl. Michèle Bourgnon (Zwi.) 64 62; Jenny Ridder hof (Ned versl. Judith Salome (Ned.) 61 6—2; Vicky Berner (Can.) versl. Esma Emanuel (Z.-Afr. 6—8 64 64; Lidy JanssenVenneboer (Ned.) versl. Els Spruyt (Ned.) 6—3 36 64. Heren: Stone (Austr.) versl. Nemati (Iran) 6—2 61; Van Eysden (Ned.) versl. Kasten (Ned.) 64 60; Hajer (Ned.) versl. Knol (Ned.) 26 75 61; Akbari (Iran) versl. Goris (Ned.) 61 64. Acht jaar na het behalen van zijn eerste wereldtitel is de Pool Pawlowski vrijdag in Parijs opnieuw wereldkampioen op sabel geworden. De beslissing viel in de laatste partij van de finalepoule, waarin Pawlowski, die eveneens de Hongaar Meszena drie overwinningen had behaald, met 5—0 zegevierde en daarna de titel veilig stelde. Tom Okker en Trudy Groenman zijn vrijdag in Salzburg het toernooi om de Centropa-cup (voor spelers en speelsters) onder de 23 jaar, waaraan naast beker houder Nederland, ook Zwitserland, Oos tenrijk, Italië, Hongarije en Duitsland deelnemen) goed begonnen. Okker had in het herenenkelr.pel er wordt ook ge speeld in het herendubbel, damesenkel en het gemengd dubbel geen moeite met de Oostenrijker Kolbinger: 6-3, 6-0. De Groningse Trudy Groenman daarentegen accentueerde haar matige vorm nog eens door de Hongaarse Eva Szabo niet minder dan 18 games te laten, om tenslotte met veel moeite in drie sets de baas te blij ven: 7-5, 8-6, 7-5. Samen wonnen onze landgenoten tenslotte ook de partij tegen de Hongaarse combinatie SzaboSzoescik 6-1, 6-3. Voor de nationale tenniskampioenschap pen oudere jeugd, die op 12, 13 en 14 juli in Venlo worden gehouden, zijn de vol gen speelsters en spelers geplaatst: Meisjes: Ada Bakker (Den Haag), Ineke van Wezel (Amsterdam), Judith Salomé (Amsterdam), Els Borgerding (Haarlem), Dita IJspaar (Amsterdam), Yvonne de Troje (Hilversum), Marthe Blom (Haarlem) en Roelien Noorman (Hilversum). Jongens: Henk Tijveleyn (Rotterdam), Nanno Kranenborg (Groningen), Peter Ehrlich (Amsterdam), Albert Lansdorp (Apeldoorn), Hans Wolff (Velp), Gerlof Joosse (Arnhem), Henk Munch (Den Haag) en Henk Korteling (Bussum). Zondagmiddag op Mereveld vervullen de drie- jarige dravers de hoofdrollen in de Sprinters- prijs, Een bijzonder open nummer, omdat da beste driejarige Deter d'Aster door ziekte ont breekt. Desondanks zal Wagenaar vermoedelijk toch nog kunnen winnen met Diana R. De tips: 1. Hoek-prUs, 1200 m: 1. Europa; 2. Eemsboy M. 3. Ethel Volann; outsider; Eronica W. 2. Kloetinge-prtjs, 2120 m: 1. Dazy H; 2. Dakota Scotch; 3. Dandy H; outsider: Dibbels W. 3. Kortgene-prUs, 2140 m: 1. Crystal Heny; 1. Baron Hollandia; 3. Charlotte Six: outsider: Beloma F. 4. Sprinters-prijs, 1610 m: 1. Diana R; 2. Dar ling Hollandia; 3. Dominica; outsider: Dio- medea S. 5. Kruiningen-prds, 2200 m: 1. Jour de Java; 2. Midas G; 3. Xuthus T; outsider: Yankee Maid. 6. Tholen-prUs, 2140 m: 1. Bastogne; 2. Za- mora: 3. Bertha P; outsider: Zarak. 7. Toekomstbeker II, 2140 m: 1. Allstar Boy; 2. Bajadère; 3. Clementina Lee; outsider: stal Marion (Ciconia S, Claudette D). 8. Zuidzande-prUs, 2200 m: 1. Barry Williams; 2 Annie Norma; 3. C. Alkestis van outsider. Yucatan.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 9