Solo van Karstens leverde Nederlandse ploeg een fraaie etappeoverwinning op Poging van Henk Nijdam was weer vergeefs Rondecijfers (J) Herman Koers naar RCH Sterke bezetting in nationale toerwagenraces op Zandvoort 'A GERBEN KARSTENS: irritante etappe winnaar locomotief PLOEG VAN KEES PELLEN AARS SPEELDE HET TOUR-SPEL WEER GOED: ZEGE IN DAGPLOEGEN KL ASSEMENT Janssen zeker van de groene trui Telstar trok Clement aan Brabham niet in de Grand Prix Nieuw Zeeland kon Engeland niet meer bedreigen WOENSDAG 14 JULI 1965 23 Verstoord défilé Alwéér: Locomotief de winnende fiets! - vooraan! T enniskampioenschappen voor de oudere jeugd Piet Rentmeester tweede in wedstrijd in België Gunst Wereldrecord voor Ursi Koersen in Hilversum Cambridge versloeg de IC Nederland (Van een speciale verslaggever) De beide armen omhoog gestoken met een brede grijns op het bruingebrande gelaat, zo ging Gerben Karstens op de Avenue de Paris in Versailles als solo winnaar van de voorlaatste etappe van de Tom- de France over de eindstreep. De Leidse notariszoon, die pas op de dagen na de Alpen met kennelijke interesse was gaan fietsen, had een 27 km lange solo met een voorsprong van 45 seconden kunnen afsluiten en werd nu het middelpunt van de dolgelukkige Televizier- familie, die op een dergelijk resultaat ao vlak voor het einde van de Tour slechts had kunnen hopen. De zege van Karstens betekende een nieuwe grote slag voor de volgelingen van Kees Pellenaars, want ook het dagploegenklassement was veroverd en er zal ongetwijfeld een vette extra-premie door de Bredase ploeg leider worden toegekend. Pellenaars, die tijdens de vlucht van zijn pupil duizend angsten had uitgestaan over evtentuele pech, speelde met graagte Sinterklaas: „dat zijn weer vijfduizend gulden extra, jongens Het is geen wonder dat al zijn makkers Karstens uitbundig kwamen feliciteren met zijn overwinning. Er sprak ook grote bewondering uit een enkele opmerking van Jo de Haan, die na deze warme dag de opgezette voeten met koel mineraalwater •tond te besprenkelen. „Wat heeft die gast gefietst.Daarmee vertolkte De Haan de mening van de meeste Nederlanders. Natuurlijk, Karstens was met een achterstand van 1 uur 10 min. 19 seconden niet iemand met wie de azen rekening moesten houden, maar toch moet men bewondering hebben voor het koersinzicht van de Leidenaar om op het juiste moment te demarreren en voor het feit dat hij op de steile klimmetjes In de laatste twintig kilometer naar de stad met de pompeuze buitenverblijven van de vroegere Franse heersers, wist te handhaven. Hoe groof de zucht naar eer was, hadden even voor de vlucht van Karstens drie anderen ondervonden. Het waren Henk Nijdam, Hans Junkermann en Walter Boucquet na 194 km ontsnapt die eerst door Frans Brands, Cees Lute en Gilbert Desmet 2 werden achterhaald en vervolgens ook moesten zwichten voor de hoofdmacht. Precies op dezelfde plaats, waar vorig jaar de eerste zege van Jan Janssen in het püntenklassement werd gevierd, was de wereldkampioen wederom- zeker van zijn ereronde in het Pare des Princes. Zijn zesde plaats in de spurt van het peloton achter Rik van Looy, Guido Rey- broeck, Van den Berghe en Benoni Be- heyt, waarborgde Jan Janssen het bezit van de groene trui in deze 52ste Tour de France. Bescheiden stond de Ossendrech- ter na de finish in de schaduw van de rijkbeloverde bomen langs de brede avenue. „Natuurlijk ben ik blij dat ik die trui nu vast in handen heb, maar ik ben ook blij dat het einde nadert, want ik marcheer niet meer zo goed met die wond. Daar heb ik behoorlijk last van", zei de wereldkampioen. Voorzichtig schikte hij even de pleister, die het onderste gedeelte van de grote schaafwond aan zijn rechterdij afdekt. „Van de pijn zal het afhangen of ik woensdag in de tijdrit nog zal proberen de achtste plaats in het algemeen klasse ment aan Kunde te ontrukken. Het zijn slechts twee seconden, maar met pijn hard fietsen is ook niet alles. Morgenoch tend ga ik een eindje rijden en dan zal Ik wel zien of het gaat." Jan Janssen is EENENTWINTIGSTE ETAPPE. 1. Karstens (Ned.-Pellenaars) 6.12.42 (met bonificatie 6.11.42); 2. Van Looy (Belg- Marien) 6.13.27 (met bonificatie 6.12.57); 3. Reybroeck (Belg-Driessens); 4. Van den Berghe (Belg-Driessens); 5. Beheyt (Belg- De Kimpe); 6. Janssen (Ned.-De Muer); 7. Wrigt (G.B.-De Kimpe); 8. De Roo (Nëd.- Pellenaars); 9. Nijdam (Ned.-Pellenaars); 10. Gilbert Desmet 1 (Belg-De Kimpe); 11. Grain (Fr.-Geminiani); 12. Durante (It.- Baldinl); 13. Sagarduy (Sp.-Langarlca); 14. Schleck (Lux.-De Muer); 15. Bachelott (Fr.- Remy); 16. Aerenhouts (Belg-Magne); 17. Le Her (Fr.-Remy); 18. Verhaegen (Belg-De Kimpe); 19. Wouters (Ned.-Pellenaars); 20. Bodin (Fr.-Magne); 51. Van Dongen (Ned.- Pellenaars); 72. Harings (Ned.-Pellenaars); 79. De Haan (Ned.-Pellenaars); 87. Malie paard (Ned.-Pellenaars); 94. Lute (Ned.- Louviot) allen In dezelfde tijd als Van Looy (6.13.27). De Belg Armand Desmet Is niet gestart. Gemiddelde van de etappe; 36.302 km/u. Algemeen klassement; 1. Gimondi (It.- Pezzi) 115.51.29; 2. Poulidor (Fr.-Magne) op 1.12; 3. Motta (It.-Baldinl) op 8.36; 4. Le- baube (Fr.-Geminiani) op 9.59; 5. Perez- Frances (Sp.-Pla Sanchis) op 10.26: 6. An- glade (Fr.-De Muer) op 10.39; 7. De Rosso (It.-Baldini) op 12.09; 8. Kunde (Dld.-De Kimpe) op 15.00; 9. Janssen (Ned.-De Muer) Dp 15.01; 10. Brands (Belg-Driessens) op 15.22; 11. Gabica (Sp.-Langarlca) op 16.46; 12. Pingeon (Fr.-Plaud) op 17.56; 13. Fontona (It.-Baldini) op 21.39; 14. Uriona (Sp.-Langa- rica) op 21.54; 15. Duez (Fr.-Plaud) op 22.23; 16. Zimmermann (Fr.-Plaud) op 23.51; 17. Gil bert Desmet 1 (Belg-De Kimpe) op 25.21; 18. Foucher (Fr.-De Muer) op 25.39; 19. Pam- bianco (It.-Pezzi) op 29.21; 20. Rostollan (Fr.- Geminiani) op 30.18; 21. Jimenez (Sp.-Langa- rica) op 31.14; 29. Wouters (Ned.-Pellenaars) op 39.19; 32. Harings (Ned.-Pellenaars) op 42.45; 51. Nijdam (Ned.-Pellenaars) op 59.15; 52. Maliepaard (Ned.-Pellenaars) op 59.34; 54. De Roo (Ned.-Pellenaars) op 1.01.4; 60. Karstens (Ned.-Pellenaars) op 1.08.24; 62. Lute (Ned.-Geminiani) op 1.10.39; 77. De Haan (Ned.-Pellenaars) op 1.31.23; 88. Van Dongen (Ned.-Pellenaars) op 1.42.09. Eindklassement van de grote bergprijs: 1. Jimenez (Sp.-Langarica) 133 pnt.; 2. Brands (Belg-Driessens) 74 pnt.; 3. Galera (Sp.-Lan garica) 68 pnt.; 4. Gimondi (It.-Pezzi) 66 pnt.; 5. Poulidor (Fr.-Magne) 50 pnt. Puntenklassement: 1. Janssen (Ned.-De Muer) 144 pnt.; 2. Reybroeck (Belg-Dries sens) 130 pnt.; 3. Gimondi (It.-Pezzi) 114 pnt.; 4. Van Looy (Belg-Marlen) 109 pnt.; 5. Wright (G.B.-De Kimpe) 98 pnt.; 10. De Roo (Ned.- Pellenaars) 79 pnt.; 11. Karstens (Ned.-Pelle naars) 78 pnt. Dagploegenklassement: 1. Pellenaars (Kar stens, De Roo en Nijdam) 18.39.36; 2. De Kimpe; 3. Driessens; 4. De Muer; 5. Magne, allen 18.40.21. Algemeen ploegenklassement: 1. Langarica 347.49.39; 2. De Muer 348.05.36; 3. Albani- Baldini 348.07.10; 4. Plaud 348.08.31; 5. De Kimpe 348.21.57; 9. Pellenaars 348.41.10. behalve een vedette ook een nuchter man: „een plaats meer of minder in het alge meen klassement is niet van zoveel be lang. Die groene trui gaat zijn geld toch wel opbrengen." De 225 km lange rit van Auxerre naar Versailles is niet zonder meer een défilé geworden, enkele malen werd de rust in de karavaan verstoord door brutale de marrages, die echter tot de beslissende vlucht van Karstens in de kiem werden gesmoord. Evenals de dag tevoren liet ook nu weer Felice Gimondi zijn tanden zien. Na een mislukte uittocht van Genet en Huub Harings ging de Italiaan na 64 km demonstratief een vijftigtal meters voor het peloton uitrijden. Het leek een nieuwe waarschuwing aan het adres van Poulidor om in deze rit geen domheden te begaan. Een paar kilometer lang fietste Gimondi zo door en liet zich tenslotte weer inlopen. Poulidor was overbluft. Hij hield zich in derdaad rustig, ondanks de met grote let ters op de weg geschreven aanmaningen van zijn landgenoten. Intussen waren er anderen, die de vrije ruimte trachtten te bereiken. Momene en Fornoni attaqueer den tevergeefs evenals Genet, Reybroek en Rik Wouters en opnieuw Genet, ge controleerd door Elorza, Partesotti en For noni. De ravitaillering in Pithiviers (na 130 km) Tourradio kondigde wat melan choliek aan: laatste ravitaillering van deze Tour veroorzaakte geen nieuwe strijd. Die ontbrandde pas na het passe ren van de Cöte de Dourdan (4e catego rie) na 190 km. Verwacht was dat Pouli dor evenals in 1964 zou trachten hier een laatste aanval te lanceren, toen tegen Anquetil, nu tegen Gimondi. Maar de Fransman was blijkbaar zo geschrokken van het machtsvertoon van Gimondi dat hij niet tot acties overging. Toen begon de aanval van Nijdam, Junkermann en Gilbert Desmet 2, die na acht kilometer vooral door de aandrang van de ploeg- makkers van Jan Janssen ongedaan werd gemaakt. Onmiddellijk na de hergroepering trok Gerben Karstens erop uit. In Limours (204 km) had de Leidenaar een winst geboekt van vijftien sec., maar die groei de snel op de bochtige wegen nadat André Zimmermann, die zich in de ach tervolging van de Nederlander had ge worpen, was teruggehaald. Na 212 km bij het dorpje Saint-Remy-Les-Chevreuse kon Karstens, die zonder op of om te kijken diep over het stuur gebogen voort joeg, al bogen op 1 min. 20. Toen kwam nog de Cóte de Chateaufort, een venijni ge helling, een tiental kilometers voor Versailles. Zou Karstens, die in de bergen niet zo goed had kunnen meekomen, zich hand haven? De in het verschiet liggende eer gaf de Leidenaar extra kracht. Hij had terrein moeten prijsgeven aan het in drie Jan Janssen kreeg gisteren de groene trui vast om de schouders. Gimondi behield de gele door sterk rijden. stukken verbrokkelde veld, maar zijn voorsprong van 55 sec. op de top was een waarborg voor een gelukkig einde van zijn vlucht. Met 45 sec. voorsprong reed Karstens over de eindstreep. Achter hem won Rik van Looy de spurt van het peloton en nam revanche voqr de nederlaag, die hij eerder in deze ronde tegen Reybroek had geleden. Een belangrijke revanche ook voor Nederland, want Reybroeck had met de vier punten, die hem thans door Van Looy werden onthouden in de tijdrit nog een theoretische kans op de groene trui gehad Advertentie Gemonteerd met Vredestein-banden. VREDEST6IN GERBEN KARSTENS Licht lopende Locomotief rijwielen voor sport, toerisme en dagelijks gebruik (Van onze sportredactie) Herman Koers, de 29-jarige speler van Blauw Wit, die bij de Amsterdamse sta dionclub op vrijwel alle plaatsen in het eerste elftal heeft gespeeld, is gecontrac teerd door RCH. Koers zal bij de Heem- steedse vereniging vrijwel zeker als spil gaan spelen. Telstar rondde de onderhan delingen over Clement, linksbuiten van Zaanstreek, af. Deze ex-speler van Blauw Wit en Volewijckers komt volgend seizoen voor Telstar uit. Inmiddels heeft de Vel- ser club al zeven spelers verkocht. Na De Winter en Rijnders (Alkmaar), werden gisteren de transfers geregeld van Marijt en Gerrits (naar ZFC) en van Ja ger en Kleef (naar Zaanstreek). Beke gaat voor Blauw Wit spelen. Over Immers ('t Gooi) en Van Wooning (Haarlem) zijn de definitieve beslissingen nog niet geval len. Voor de transfer van Van Wooning zijn de moeilijkheden het grootste. Dries Mul, vorig jaar door Blauw Wit aan EDO uitgeleend, gaat voor PEC spe len. Verhagen verrtiilde Blauw Wit voor Vitesse, Van der Wel Cambqur voor Tu- bantia. Wil van Beveren, de 19-jarige voorhoedespeler van Emmen, heeft een contract van Sparta getekend, maar deed dat al voor Go Ahead, echter voor da geoorloofde datum. De arbitragecommis sie van de KNVB moet de zaak uitzoeken. Holland Sport verkocht Leen de Visser aan Fortuna VI. en Rob Roozendaal aan DWS. Tubantia contracteerde behalve Van der Wel (transfersom 10.000) ook Weus- tink van NEC. Zaanstreek trok de Joego slaaf Popovic van Sparta aan, ZFC de Ajaxied Van Meeteren. Kuiper, midden voor van Heerenveen heeft een contract getekend bij NOAD. Blauw Wit, dat de 20-jarige Stapper aan Heracles kwijt raakte, haalde Donald Feldman terug naar Amsterdam. De ex-Ajaxied, die zich bij ADO geen vaste plaats in het eerste elftal kon veroveren, speelt als linksbui ten. Geutjes, die onder meer in onderhande ling was met Telstar, heeft besloten het contract van NEC te tekenen. Ter Mors een andere speler, voor wie Telstar be langstelling had, onderhandelt met Hera cles. Bij schitterend weer zijn in Venlo de meeste partijen gespeeld voor de kwart finales van de Nederlandse tenniskam pioenschappen oudere jeugd (tot 18 jaar). De uitslagen waren: Jongens enkelspel: Henk Tijveleyn-Eric Schmeink 6-1 6-3; Nanno Kranenborg- Henk Munch 6-3, 6-2; Albert Landsdorp- Peter Ehrlich 4-6, 6-4, 6-4; Henk Korte- ling-Hans Wolff 4-6, 6-2 9-7. Meisjes enkelspel: Ineke van Wezel- Gertie Dorenbos 8-6, 6-4; Judith Salomé- Trudy Klop 7-5, 5-7, 6-3. Aan de nationale toerwagenraces, die zondag op het circuit van Zandvoort aan de Grote Prijs van Nederland vooraf gaan, zullen 47 rijders deelnemen. Voor de wedstrijd van wagens tot 1000 cc heb ben zich 24 coureurs aangemeld, voor die van wagens van 1000-1300 cc en van 1300- 2000 cc 23. In de klasse van de lichtste wagens zal Maarten Jonker met' een DKW F 11 van het racingteam Holland strijd moeten le veren met het racingteam Hilversum, het Stichts racingteam en de SAS-renstal. Aan de start komen o.m. Gerard van Lennep, Hans Koster, Han Vader en Dick 't Hooft. Een zestal Coopertjes strijden in de klas se van 1000-1300 cc tegen drie Glas 1204 ts-wagens. Ina van Kooten, een van de twee vrouwelijke deelnemers, rijdt in een van deze wagens. Een gevecht van ren stallen wordt ongetwijfeld de race in de klasse tot 2000 cc. Wim Loos heeft de be schikking over een Lotus Cortina van het racingteam Holland, Hans Koster over een BMW 1800 Tisa van de Hilversumse ren stal. Voorts schreef het Stichts racing team een Fiat 1500, een Alfa Romeo 1600 ti super en een Ford Consul Cortina GT in. Mabel 't Hooft, de tweede vrouwelijke coureur in deze nationale races, rijdt in een Ford Corsair GT. Inmiddels is er opnieuw een wijziging gekomen in het deelnemersveld van de Grote Prijs van Nederland. Jack Brab ham, die vorige week al in Engeland ver stek liet gaan, wil zich namelijk uit de Grand Prix-sport terugtrekken. Hij heeft de NAV laten weten dat hij niet in Zand voort zal starten. De jeugdige Nieuw Zee lander Dennis Hulme, die deel uitmaakt van Brabham's renstal, zal hem vervan gen. Zondag worden enkele rechtstreekse re portages via Nederland 1 gegeven van ge deelten van de autorace om de Grote Prijs van Nederland. Allereerst wordt van 13.10 tot 13.40 uur een reportage van De Nederlander Piet Rentmeester is dinsdag in St. Niklaas (België) tweede geworden in een internationale wielerwed strijd voor professionals over 150 km. De Belg Lelangue zegevierde in 3 uur 32 mi nuten. Hij klopte dertien renners in de eindsprint. Peter Post werd vierde. (Van een speciale verslaggever) Een en twintig winnaars waren er voor dinsdag geweest in de 52ste Tour de France. Eenentwintig coureurs, die een hele of halve etappe op hun naam schre ven. Allemaal stonden zij na afloop wel- wllend klaar voor de journalisten. Soms meteen, soms na enkele minuten. In Ver sailles won dinsdag Gerben Karstens, met zijn 23 jaar één van de jongste coureurs uit de karavaan. Hij zegevierde met voor sprong na een solo van welgeteld 27 ki lometer en leverde daarmee een knappe, maar zeker geen unieke prestatie. Wij hebben Gerben deze Tour vrijwel elke dag meegemaakt na de aankomst als hij niet had gewonnen. Altijd stond hij on middellijk klaar om commentaar te leve ren en had hij een aardig verhaal. Zelfs als niemand hem iets bijzonder had zien doen, wist Gerben nog wel iets aparts te vertellen. Hij weet namelijk bijzonder goed, dat publiciteit voor een wielrenner uiterst belangrijk is. Doch als Gerben wint, is hij kennelijk van mening, dat hij daarmee reeds vol doende publiciteit heeft vergaard. Dan is de coureur, die zelfs na de zwaarste berg etappe voldoende adem over heeft om een boeiend relaas te geven, plotseling te vermoeid, kan hij onmogelijk nog een woord uitbrengen. Tijdens de laatste ron de van Nederland hadden we reeds ken nis gemaakt met deze andere Karstens nadat hij de eerste etappe had gewonnen. „Kom maar naar mijn hotel om te pra ten", beet hij onder andere een journa list toe, die qua leeftijd zijn vader had kun nen zijn. Pa/s toen men merkte dat men in zo'n geval zelfs de winnaar van een etap pe nog wel op zijn nummer durft te zet ten, bond Gerben wat in en bleek hij als nog bereid en tevens in staat om zijn belevenissen te vertellen. Degenen, die de Leidenaar kennen, be reidden zich dan ook reeds weer voor op deze „Gerben Karstens-show", toen zijn voorsprong tegen het einde van de rit naar Versailles vrijwel onaantastbaar werd. En de show bleef niet uit. Na af loop speelde Gerben de uitgeputte, volko men kapotte coureur, die met zijn laatste krachten nog juist naar het podium kan strompelen na een schier bovenmenselijke prestatie te hebben geleverd. „Geef me koud water.laat me alsjeblieft met rust.ga nou toch weg.wat denk je dat ik heb moeten fietsen". Dat waren de enige kreten, die men uit zijn mond kon optekenen. Vragen wenste Karstens al leen voor radio en t.v. te beantwoorden. Aan de schrijvende pers had hij op dat moment lak. Hij was toch immers de ve dette? De buitenlandse journalisten slikten de comedie, de Nederlanders na voorgaande ervaringen niet meer. Zij wisten dat de normaal zo aardige Gerben na een triomf de neiging heeft een fors stuk buiten zijn schoenen te gaan lopen. „Wil je niets ver tellen, goed dan gaan we", was het commentaar. Toen besefte Gerben ge schrokken dat hij te ver was gegaan. „Nou kom dan maar" noodde hij alsof het een gunst was. Maar ditmaal kwam er niemand terug. Misschien heeft Ger ben er iets van geleerd. de sportwagenraces uitgezonden. Dan volgt van 15.05 tot 15.35 uur het verslag van de laatste voorbereidingen, de start en de eerste ronden van de Grand Prix. Tenslotte wordt van 16.30 tot 17.15 uur een reportage gebracht van het laatste ge deelte en de finish van dit autosporteve nement. De uitzendingen worden door Frans Henrichs van commentaar voor zien. De cameraregie is in handen van Bob Bremer. Bovendien worden vrijdag 16 juli van 22.40 tot 22.50 uur in een extra uitzending van „Sport in beeld" een aan tal indrukken gegeven van de training. Commentatoren in deze uitzending zijn Frans Henrichs en Koen Verhoeff. De Italiaanse amateur Giorgio Ursi, die tijdens de Olympische Spelen van Tokio onze landgenoot Tiemen Groen uitschakel de in de achtervolging, heeft dinsdag avond op de wielerbaan van het Olym pisch Stadion in Rome een nieuwe wereld record gevestigd op de 5 km. met staan de start. Ursi reed de afstand in 6 minu ten en 11.7 seconden, waarmee hij 1.7 sec. sneller was dan zijn landgenoot Franco Constatnino, die op 20 oktober 1960 even eens in Rome 5.13.4 reed. De uitslagen van de dinsdagavond in Hilver sum gehouden draverijen luiden: Nellie Gregor-prijs (afstand 2040 meter): 1. Dancy O. (ir. J. Oosting) tijd: 3.00, km-tijd: 1.30; 2. C'est Si Bon; 3. Dibbels W. Totallsator: winnend f 3,20, plaats 1,60, f 9,20, f 2,90, covercall 19,10, koppel 14,70. Vrijdag-prijs (afstand 2040 meter): 1. Bea (H. Hendrikx) 3.03, 1.28.8; 2. Aga Khan; 3. Arnold P. Totalisator: winnend 5,20, plaats 1,90, 3,—, 2,50, covercall 8,70, koppel 17,70. Quicksilver S.-prijs (afstand 2000 meter): 1. Bastogne (M. Bouwhuis) 2.52.4, 1.25.7; 2. Zilver Kid; 3. Ysbrandine. Totallsator: winnend 3,10, plaats 1,50, f 1,80, f 4,60, covercall 5,70, koppel 5,80, trio f 118,10. Olga Pluto-prijs (afstand 2000 m): 1. Bajadere (S. van Dooyeweerd) 2.50.4, 1.25.2; 2. Anton B.; 3. Ypsilon Saint. Totalisator: winnend 2,00, plaats 1,10, 1,30, covercall 2,20, koppel 3,70. Theo Messidor-prijs, afstand 2420 meter: 1. Allstar Boy (J. Ham) 3.31.7, 1.26.1; 2. Blauwe Valk S.; 3. Zoon van Quinta. Totalisator: winnend f 5,20, plaats 1,80, f 2,80, 1,90, covercall f 5.50, koppel 5,20, trio 214,30. Mac Kinley-prijs, afstand 16Ó0 meter: 1. Lively Rodney (J. van Dooyeweerd) 2.08.8, 1.20.5; 2. Winston Hanover; 3 Vincent Hollandia. Totalisator: winnend 1,50, plaats 1,20, 1,60, f 1,80, covercall 4,80, koppel f 5.20. Mac Kinley-prijs (tweede afdeling): 1. Yewel Boy (M. Bouyhuis) 2.08.2, 1.22.1; 2. Zefa; 3. Apollo H. Totalisator: plaats f 11,80, 3,10, f 5,50, cover- call f 5,—, koppel 27,90 Totale omzet 150.265,—. De IC Nederland heeft dinsdag de twee daagse tenniswedstrijd in Eindhoven te gen de IC Cambridge verloren met 9-12. Na de eerste dag hadden de Britten een voorsprong van 5-4, deze was na het spe len van de singles op de tweede dag ver groot tot 9-6. De succesvolste speler aan Engelse zijde was Cox nummer vijf op de Britse ranglijst, die na op de eerste dag Hajer te hebben verslagen, dinsdag ook afrekende met Evert Schneider. m m mm -Nr.-:-,- Ron Clarke is op recordjacht. De sterke Australische atleet is dat al geruime tijd, nadat hij op de Olym pische Spelen van 1964 in Tokio faalde. Clarke heeft vrijaf gekregen van zijn werkgever om dat echec weg te werken door 'n serie records. Clarke heeft er op de lange afstand al vele gevestigd, ook op zijn tour nee door Europa, waaraan hij thans bezig is. In Europa echter is opnieuw aangetoond, dat Clarke te verslaan is. De Fransman Jazy was sterker. In Engeland, waar Clarke gisteren in het Whitdean Stadion van Brigh ton zou lopen, was het geen tegen stander, die hem versloeg, maar een hevige regenval. Clarke zou in Brighton een aanval doen op het record 3 mijl, dat op naam staat van Bill Baulie met 12.52,4. Hij kwam niet verder dan een wandeling over de drijfnatte sintelbaan. Engeland heeft dinsdagmorgen slecht! een kwartier nodig gehad om ook de der de testmatch tegen Nieuw-Zeeland te win nen. waardoor de stand 3-0 is geworden. De Engelsen zegevierden ditmaal met 1 innings en 187 runs, nadat zij de eerste wedstrijd met negen wickets en de twee de met zeven wickets hadden gewonnen. Nieuw-Zeeland, dat maandag door de regen voortijdig de vierde dag afsloot met de stand 161 voor 9, voegde dins dag nog vijf runs aan zijn totaal toe, voor dat het laatse wicket viel. Er waren slechts ongeveer vijftig toeschouwers en mede hierdoor hing er een voor test cricket vreemde sfeer op het veld.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 23