C.P.N. - interpellatie over Vietnam in Tweede Kamer AGE Kort en bondig^ BRAMMETJE FOK POLLE, PEL LI EN PINGO ™F Grieken gingen in Venlo op roof uit Minimumloon wordt nog niet algemeen betaald Twee uit inrichting ontsnapte jongens stalen motorjacht Pasgeboren kind gedood Valse Gouden Vijfjes in omloop M. Cohen 65 jaar ridder M.W.O. Gevarennorm voor vervuilde lucht staat niet vast Oud pistool was nog geladen Onweer en koeler WOENSDAG 14 JULI 1965 Bevordering tot beroepsofficier zal voortaan per jaarklasse tegelijk geschieden Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk „Naar Duits voorbeeld" beweerden zij fti Kerkelijk nieuws St z w.st. ozo w.st. w.st. w.st. w.st. z w nno z n z w.st. ozo w.st. zw w.st. w.st. n ozo no o w.st. z ws.t. w.st. w w.st. w.st. w.st. nnw w.st. w.st. o. ës Advertentie Dit meisje, de 13-jarige Maria Ellens uit Foxhol in Groningen, is een toe komstige „automonteuse". Zij heeft zich laten inschrijven voor een cur sus autotechniek in de Groningse hoofdstad. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede Kamer heeft gisteren de heer M. Bakker (C.P.N.) ver lof gegeven de regering te interpelleren over de oorlog in Vietnam. Hoewel nie mand in de regeringsbanken aan een debat over deze zaak behoefte bleek te hebben, werd de heer Bakker conform de gewoonte van het huis toegestaan, minis ter Luns nog vóór het begin van het zomerrecès te polsen over de houding, die de regering in de Vietnamese crisis inneemt. Afgevaardigden van K.V.P.. P.v.d.A. en A.R. herinnerden bij de be handeling van het verzoek aan de motie, die,op 18 mei door de Kamer werd aan vaard en waarin de regering werd uitge nodigd het internationale politieke over leg over Vietnam te bevorderen. Deze uitspraak van de Kamer is nog van kracht. Mocht minister Luns, die van daag uit Parijs zou terugkeren, niet in de gelegenheid zijn in de Kamer te verschij nen, dan zou premier Cals de interpella tie beantwoorden. De Kamer keurde een wijziging van de Bevorderingswet goed, waardoor de c Grote Kerk, donderdag 15-16 u.: Orgel concert door Albert de Klerk; 20.15 u. Concert door het N.Ph.O. o.l.v. Marinus Adam. Solist: Willem Noske (viool). Adventskerk (Aerdenhout): donderdag 20 u.: Orgelconcert door Luigi F. Taglia vini en Marie-Claire Alain. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19, en 21.15 u.: „Doelwit voor twee revolvers", 14 j Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De dolle generaal", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: James Bond contra dr. No", 14 j. Lido, vandaag 14 en 20 u.: „Circus- wereld", a.l. Van donderdag af 14, 19 21.15 u.: „Girl Happy", a.l. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Sym- phonie voor een moordenaar", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Vlubber vliegt weer", a.l. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Immer wil lch dir gehören", a.l. Van donderdag of 20.15 u.: „Love in Las Vegas", 14 j. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u „Biceps en bikini's", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Goldfinger", 18 j Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. „Lijfwacht voor gangsters", 14 j. Van don derdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Slaven jacht", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „De Komieken", a.l. Van donderdag af 14.15, 19 en 21:15 u.: „Wat een vrouw", a.l TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de i 9de eeuw, waaronder Hals1 meesterwerken. Prentenkabinet: Grafisch werk van Wout van Heusden, tot 25 juli. Dagelijks geopend van 1017 u. en zondag van 13—17 u. Bisschoppelijk Museum, (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Tevens expositie van werk van Joep en Suzanne Nicolas. Tot 29 juli. Da gelijks, behalve maandag, geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u.; zon- en feestdagen van >4-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10-17 u.; zondags van 13-17 u. Tot 80 augustus. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u en van 20-24 u. Expositie van tekeningen en grafiek van Jan Baptiste de Winter. Tot 1 augustus. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13) Expos'tie van scnilderijen aquarellen, tekeningen en etsen van di verse kunstenaars. Dagelijks van 1020 u. Tot 7 augustus. Bootzaal: „100 ambach ten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 1020 u. Klassiek grammofoonpla- tenconcert van 2022.30 u. Dinsdag ge sloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede), Expositie van schilderijen van Cor Hak en plastiek van Kees Verkade. Op werkda gen geopend van 19—22 uur, op vrijdag van 19.3022 uur. Tot 1 augustus. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- Jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9-18 u.; golfbaan tot 21 u. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaame-Damstraat): avonds Cobi Schreijer. 's Morgens en 's middags demonstraties van oude am bachten. Rotonde Zandvoort, vandaag 22 u.: Vuur werk. Raadhuis Bloemendaa.l, donderdag 14.15 tt.: Gemeenteraadsvergadering. WOENSDAG 14 JULI „City", 20 uur: De doldrieste dieven Ruïne van Brederode: Iedere avond gunstig weer verlichting van kasteel omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. Voorlichtingscentrum: „Stichting Rijn mond-Noordzeekanaal, Semafoorduin IJ' muiden; geopend voor individuele bezoe kers woensdag van 15-16 en zaterdag van 11.30-12.30 uur; voor groepen aanvragen bij de stichting Havengebouw, Amsterdam tel 020-220665, of Gemeentelijke Voor lichting Velsen, Raadhuis, tel. 4036. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DONDERDAG 15 JULI City, 20 u.: „Botsende jeugd". Pieter Vermeulenmuseum/ Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek Plein 1945: 10 tot 12.30 u.; filiaal Velsen Noord: 10 tot 12 u. Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. WOENSDAG 14 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „John Goldfarb, kom terug". Luxor Theater, 19.30 u.: „Irma la Douce" Ned. Herv. Kerk, 20 uur: Orgelconcert door Ralph Downes. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21 Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur en 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwfjk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. DONDERDAG 15 JULI Kennemer Theater: Géén voorstellingen. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: Old Schatterland". Stadskantoor, 19.30 u.: Openbare ge meenteraadsvergadering. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Stumphiusstraat 4, tel. 26020, of Groene laan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, gesloten. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwjjk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. bevordering van de subalterne rangen tot beroepsofficier bij de land- en luchtmacht voortaan niet langer afhankelijk zal zijn van de volgorde in kwaliteit, maar per jaarklasse tegelijk zal geschieden. Alleen de V.V.D. was tegen. De wijziging van de Bevorderingswet voor beroepsofficieren was minister De Jong ingegeven door de uitbreiding van de officiersopleiding aan de K.M.A. De reeds ingevoerde gewoonte om afgestu deerde kadetten gelijktijdig per jaarklasse te bevorderen, is nu gelegaliseerd. Ver gelijking van de examenresultaten is af geschaft. De gepromoveerden van K.M.A. en andere opleidingsinstituten krijgen voortaan gelijke ouderdom in rang. De heer Couzy (V.V.D.) wilde de keu zemogelijkheid handhaven. Hij diende een daartoe strekkend amendement in, dat met grote meerderheid werd verworpen. Minister De Jong kwam tegemoet aan het verlangen van de heer Moorman (K.V.P) om bevordering bij keuze niet alleen te handhaven voor subalternen, die zich^ door „uitstekende krijgsverrichtin gen" hebbeij onderscheiden, maar ook voor hen die zich bij voorbeeld op weten schappelijk gebied verdienstelijk hebben gemaakt. (Van onze correspondent) ROERMOND Voor de politierechter in Roermond moesten zich twee Griekse echtparen verantwoorden voor de uitge breide winkelstrooptochten, die zij in april en mei van dit jaar in Venlo had den ondernomen. De mannen en vrouwen, die in Essen (Duitsland) woonden, hadden thuis een enorme voorraad van de zaken die zij in Venlo hadden weggenomen. On der veel gejammer vertelden de Griekse mannen via een tolk dat ze de goederen hadden weggenomen om hun behoeftige families in Griekenland wat beter in de spullen te zetten. Zij hadden in Venlo zo veel Duitsers goederen zien wegnemen zonder daarvoor te betalen, dat zij dat voorbeeld maar hadden gevolgd. De vrou wen steunden de verhalen van hun echt genoten met erbarmelijke klaagzangen. Zij zorgden in de winkels altijd voor de afleidingsmanoeuvres. De politierechter veroordeelde de vrouwen tot een gevan genisstraf van 41 dagen, gelijk aan het voorarrest. De mannen kregen vier maan den gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Het Tweede Kamerlid de heer C. J. van der Ploeg (KVP) heeft minister Veld kamp van Sociale Zaken en Volksgezond heid gevraagd overeenkomstig het S.E.R. -advies een algemene regeling van het minimumloon vast te stellen. Hij wijst er op, dat in een aantal ondernemingen niet aan alle volwassen werknemers tenminste het tussen de regering en de Stichting van de Arbeid overeengekomen minimumloon van 110,- per week betaald wordt. GRONINGEN Twee 14-jarige uit een observatiehuis in Groningen ontvluchte jongens blijken de vorige week op het Zuidlaardermeer het motorjacht „Elec- tra" te hebben gestolen. Dit jacht werd zondagmiddag door de eigenaar met een vliegtuig opgespoord. De jongens waren op het Zuidlaardermeer eerst met een motorboot gaan varen, maar toen de mo tor dienst weigerde stapten ze over op de „Electra". Bij de stuw in de Hunze te Gieterveen kwam er noodgedwongen een einde van de tocht. De beide knapen trokken zwervend en rovend verder. Toen een van hen bij zijn ouders in Schiedam kwam brachten dezen hem prompt terug naar het observatiehuis in Groningen. De andere jongen, afkomstig uit Rotterdam, is nog spoorloos. De rijkspolitie in Epen (L.) heeft een 21-jarige huishoudhulp uit Wittem aange houden, die bekend heeft in mei van dit jaar haar pasgeboren kindje te hebben vermoord. Zij verklaarde uit angst voor ontdekking tot de wanhoopsdaad te zijn gekomen. (Van onze correspondent) DEN HAAG Er zijn weer Gouden Vijfjes in omloop die niet echt zijn. In enkele plaatsen heeft men deze valse munten te koop aangeboden. De verval sing is door een leek moeilijk te constate ren. Pas bij tienvoudige vergroting zijn de minieme afwijkingen alleen door een vakman te herkennen. De herkomst van de vervalste munten is nog niet bekend. Een origineel Gouden Vijfje heeft een waarde van ongeveer 160. De goud- waarde van de valse is niet veel meer dan 13. De Federatie Goud en Zilver waar schuwt, geen Gouden Vijfjes van onbeken den te kopen. Bonafide juweliers hebben afbeeldingen van echte en valse vijfjes. In Den Haag is gisteren de 87-jarige heer M. Cohen gehuldigd, die 65 jaar ge leden werd benoemd tot ridder vierde klasse der Militaire Willemsorde. Het trompetterskorps der cavalerie bracht hem een aubade en tijdens een drukbezochte receptie herinnerde de chef van de Gene rale Staf, luitenant-generaal F. van Veen, aan de actie, waarmee ridder Cohen in 1899 in Atjeh zijn onderscheiding ver diende. In de tweede wereldoorlog was hij, toen 64 jaar, commandant van een muni tiedepot in Makassar. Voor zijn verzet te gen de Japanners werd hij onderscheiden met het Bronzen Kruis. De Verzetster Oost-Azië vormde de beloning voor zijn moedig optreden in Japanse krijgsgevan genschap. De martelingen, waaraan de Japanners hem onderwierpen, kwam hem op het verlies van een oog te staan. Prins Bernhard stuurde de heer Cohen telegrafische gelukwensen. De wethouder van Volksgezondheid van Amsterdam, dr. P. J. Koets, heeft mee gedeeld het wel mogelijk te achten, dat de bevindingen, die in een door de G.G.D. van Amsterdam over de luchtverontreini ging in deze stad uitgebracht rapport zijn neergelegd, juist zijn en dat de at mosfeer in Amsterdam en omgeving min der zuiver is dan voor de volksgezond heid althans volgens de Duitse norm wenselijk zou zijn. De wethouder merkte evenwel op, dat ook al zou een conclu sie in dit voorlopige rapport juist zijn, het zeer gewaagd is daaruit de conclusie te trekken, dat de „vuile lucht van Am sterdam" gevaar voor de volksgezondheid oplevert. In het algemeen, zei de wet houder, is het moeilijk vast te stellen, welke normen van veiligheid in het be lang van de volksgezondheid moeten wor den aangelegd. De wetenschappelijke be nadering van de verontreiniging van wa ter, bodem en lucht is nog jong. Overal gelden andere normen. In Rusland wordt 0,5 microgram zwavel dioxyde per ku bieke meter lucht toelaatbaar geacht, in Duitsland is dat 0,75 en in Engeland 1,2 microgram. (Van onze correspondent) GELDROP Een 14-jarige jongen heeft met een oud pistool zijn 12-jarig vriendje in de borst geschoten. De kogel drong onder het hart het lichaam binnen. De knaap werd in een ziekenhuis on middellijk geopereerd, waarbij de kogel verwijderd kon worden. De toestand van het jongetje is nog ernstig. De jongens hadden het oude pistool, daterend uit de vorige eeuw, op de slaap kamer van de ouders gevonden. Het was een oud erfstuk dat al 15 jaar in een kast lag. Niemand had ooit ontdekt dat het nog geladen was. Vier jaar voor inbreker. Het gerechtshof te Amsterdam heeft een 34-jarige lieier veroordeeld tot vier jaar gevangenis staf. De man had met enkele anderen in diverse plaatsen van het land zeven tig inbraken gepleegd. Bij een bedrijf in Wijk bij Duurstede werden o.a. een grote partij kleren ter waarde van twaalfduizend gulden en enkele auto's gestolen. In Weesperkarspel werden uit het huis van een met vakantie zijnde bouwvakker een televisietoestel, cen trifuge, koelkast, wasmachine en radio- pick-up weggehaald. Poging tot doodslag. De rechtbank te Arnhem heeft een 40-jarige Ambonees uit Doesburg veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf wegens poging tot dood slag. Hij had een 61-jarige adjunct inspecteur van Ambonezenzorg die eni ge problemen met de Ambonees wilde bespreken, in brand willen steken na hem met benzine te hebben overgoten. De toeleg mislukte door de vlucht van de ambtenaar uit de huiskamer van ver dachte. PTT maakt bezwaar. De PTT is tegen het Utrechtse plan om de straten in het nieuwe universiteitscentrum „De Uithof" te noemen naar beroemde buitenlandse universiteiten. PTT vreest dat een brief bestemd voor „Bologna 12" naar de Ita liaanse gelijknamige stad gaat. De erva ring heeft geleerd dat dit misverstand in tien a vijftien percent van de geval len mogelijk is. Utrecht overweegt nu achter de namen van de universiteits steden „straat" toe te voegen. Turk doodgeslagen. De rechtbank in Roer mond heeft een 21-jarige dakdekker uit Venlo veroordeeld tot een gevangenis straf van vijf maanden. Hij was een der belhamels, wier optreden er in de nacht van 2 op 3 januari van dit jaar toe leid de, dat de 24-jarige Turkse arbeider Riza Polat zodanig met een autokrik werd geslagen, dat hij korte tijd later overleed. Vermist. Sedert 2 juli wordt in Oud-Beij- erland de 47-jarige kapper Gerrit van Driel vermist. Met zijn personenauto verliet hij zijn woonplaats. De wagen werd drie dagen later in Oisterwijk aan getroffen. De rijkspolitie in Oud-Beijer- land verzoekt nu zijn opsporing. K.N.T.V.-hestuur. Het bestuur van de Ko ninklijke Nederlandsche Toonkunste- naa -Vereeniging is als volgt samenge steld: algemeen voorzitter Johan van den Boogert; algemeen secretaris Mari nus F. Hasselaar: tweede secretaris Frans Schreuder (Haarlem), bibliothe caris Paul Loewer. 'UWWUWWMUVWW\AAAAAAAAAAItAnAAAAAAAAAAAAAA#' Het K.N.M.I. deelt mee: Een gebied van lage luchtdruk strekt zich uit over Scandinavië, het centrale deel van de Noordzee, Engeland en Ier land. Langs de zuidoostelijke flank werd de laatste dagen subtropische lucht aan gevoerd, die nu tot in Denemarken is doorgedrongen. Bijna overal op het vaste land werden temperaturen boven 25 gra den waargenomen, in midden- en Zuid- Frankrijk en in het zuiden van Duitsland zelfs boven 30 graden. In deze sub tropische lucht zijn boven Frankrijk enke le storingen ontstaan, die zich naar het noordoosten verplaatsen. De eerste trok de afgelopen nacht met wat onweer over Limburg. Op het vliegveld Zuid-Limburg en in Eindhoven werd 11 mm. regen ge meten. Andere storingen zullen volgen, zodat het komende etmaal onweerskansen aanwezig blijven. De wind gaat meer uit zee waaien, waardoor aanvoer van koe lere lucht moet worden verwacht. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. 287. Op het strand lag een verlaten nest, waarin enkele eieren op het punt van bederven waren. Bram was een grote dierenvriend, en hij zou er dus niet aan denken om zomaar een nest uit te halen. Maar in dit geval was er tóch geen kans meer, dat er ooit nog vogeltjes zouden worden uitgebroed. Nu er zoveel geva ren voor hem op het spel stonden, besloot hij de eieren maar te gebruiken. „Let op", zei hij tot de opperhoofd Dubbele Bodem. „Er zit niets in mijn lin kerhand... niets in mijn rechterhand... en toch zal ik dit ei op de punt laten staan." „Dat kan niet," zei het Indianenopper- hoofd beslist. „Ei vallen om." Niet als ik het doe," zei Brammetje. „Het is het ei van Columbus." „Begin je daar nu weer over?" vroeg Columbus. „Waarom zeg je dat toch steeds? Ik weet net zomin wat je wilt doen als die Indianen." Opnieuw gaf Brammetje geen ant woord. Om de spanning op te voeren maakte hij indrukwekkende gebaren met zijn handen. Als er trommen waren ge weest, zou hij ze hebben laten roffelen. Nooit hing er zoveel af van één enkel goocheltrucje als in dit geval.... TJA.,,Die KUNNEN HAA, IK WENS WE REIZEN HELEMAAL NIET, we HE88EN 6EEN auto! NIET ANDERS- VOOR.MUN EZEL KINDERSPEL. - WE TREKKEN -JULLIE WE HE8BEN HELE MAAL- 6EEN AUTO, OM DE WA 6EN TE TREKKEN WE NIET ZELF BOUWEN! JULLIE 60EDE ITTTTTTmt 1834-1 Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon Ned. Herv. Kerk. Bedankt vóór Nuns- peet (4e pred. pl.) J. Vos te Rijssen. Geref. Kerken. Beroepen te Bloemen-1 mendaal (vac. P. N. Kruyswijk) P. Heinen te Utrecht-O te Zuidhom G. Haaksma te Nieuw-Amsterdam. Aangenomen naar Nieuw-Loosdrecht G. Lievaart, laatste lijk vrijgem. pred. te Onnen (Gron.), die I bedankte voor Borger en voor Ferwerd. Naar Hoogezand-Sappermeer (vac. P. Klapwijk) P. Reedijk, kand. te Katwijk aan de Rijn, die bedankte voor Anna- Jacobapolder, Domburg-Westkapelle en voor Ten Post. Bedankt voor Amsterdam J. Hengeveld te Gouda - voor Slikkerveer G van Andel te Rotterdam-Charlois. Geref. Kerken Vrijgem. Aangenomen naar 's-Gravenhage-Zuid-West J. Waag- meester te Hasselt - naar Zaandam H. van Ommen te Windschoten. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. onweer zwaar bew. onweer geheel bew. onbewolkt geheel bew. geheel bew. geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. half bew. half bew. onweer zwaar bew. onbewolkt onbewolkt half bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt licht bew. nw Woensdag 14 juli O 6 B 18 21 19 20 23 24 25 27 15 18 19 13 15 22 22 27 27 28 32 30 24 27 31 31 30 29 28 28 30 28 30 27 26 33 33 25 0 0 0 0 0 2 11 11 8 0 1 8 0 1 0 5 0 4 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Zon op 4.36 uur, onder 20.55 uur. Maan op 21.55 uur, onder 4.48 uur. Donderdag 15 juli Zon op 4.37 uur, onder 20.54 uur. Maan op 22.22 uur, onder 5.52 uur. Maanstanden 21 juli 18.53 uur laatste kwartier. 28 juli 12.45 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 14 juli Hoog water 4.07 uur en 16.32 uur. Laag water 12.10 uur er uur. Donderdag 15 juli Hoog water 4.43 uur en 17.08 uur. Laag water 0.27 uur en 12.47 uur. Het hoog en laag water te Zanavoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2