- - AGENDA 3 Rotterdamse in Perpignan bij auto-ongeluk gedood RAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig AEG Cees Pelt Taxichauffeur in Amsterdam overvallen Korte vrijheid voor jonge deliquent Slachtoffers van het water Dodensprong om honderd gulden Geloof uitgangspunt voor christelijke politieke partij Onaangename verrassing voor studenten Warm en drukkend MAANDAG 19 JULI 1965 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Prof van Niftrik: 1 Kerkelijk nieuws koelkasten vanaf f298.- HH - 4 1 Een 49-jarige nachtwaker, die volgens de politie „stomdronken" was, heeft gis teravond de 25-jarige taxichauffeur J H. Hooft aangevallen met een broodmes. Aanleiding was waarschijnlijk de duide lijke manier waarop de taxichauffeur had laten merken weinig te voelen voor zijn afgeladen vrachtje. De nachtwaker trok zijn mes vrijwel dadelijk nadat de chauffeur hem en een vrouw had opgehaald uit een café aan de Papaverweg. Hij riep: „I kill you" en probeerde zich op de chauffeur te stor ten. Deze had echter de auto bliksemsnel stilgezet en zich naar buiten geworpen. Dc nachtwaker volgde hem, woest zwaai end met het mes maar de taxichauffeur wist hem geholpen door enkele toegescho ten voorbijgangers, het steekwapen af handig te maken. De overvaller werd ge arresteerd. Uit de rijksinrichting voor jongens aan de Oostelijke Handelskade te Amster dam is zaterdavond een zestienjarige jongen uit Helmond ontsnapt. Zondag middag hield de politie uit zijn geboor testad Helmond hem aan, nadat hij daar juist tevoren een inbraak had gepleegd. Voorts bleek dat hij in twee kort achter een gestolen wagens naar Helmond was gereden. Advertentie Automobielen F 'ïsstraatweg 397 399 Tri 53997 OFFICIAL DEALEIi VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN 'V -y De sleper „Schelde" van Leen Smit en Co. voer gistermorgen bij de werf van de R.D.M. de Nieuwe Water weg op met als sleep de kraanponton „Atlas", 's werelds grootste drijven de bok. De „Atlas" wordt naar de Duitse Bocht gesleept voor een oliemaatschappij. •- VS vh^vvHC In het vakantieoord Rabbit Hill te Nieuw-Milligen is de negenjarige I. Roe- bers uit Utrecht in het zwembad van het vakantieoord verdronken. De 35-jarige bakkenschipper H. Udo uit Nederhorst den Berg is zaterdagavond om het leven gekomen na een val in de Weespertrekvaart nabij de Diemer op haalburg. In 't IJsselmeer is de tienjarige Drientje de Boer uit Urk verdronken. Te Vilseren (gem. Ommen) is zaterdagnamiddag net zevenjarige jongetje Th. Holtslag in een vijver geraakt en omgekomen. De vierja rige Alexandra Sellier uit Borculo heeft de dood gevonden in een pas gegraven arm van de Berk,el. Zondagmiddag omstreeks halftwee is in de Braakman de elfjarige zoon van de familie Franse uit Kwadendamme ver dronken. Hij viel uit een roeiboot. In de Admiralengracht te Amsterdam is de vier-jarige Frank Kop verdronken. De 28-jarige G. Heijmans uit Tegelen heeft zondagavond een in overmoed aan gegane weddenschap met de dood moeten bekopen. Tijdens een gesprek in een café met an dere jongelui, die hoog opgaven van hun sportprestaties, wedde hij, evenals een vriend uit Tegelen om honderd gulden dat hij van een hijskraan, die in Venlo aan de Maas ligt in de rivier zou durven sprin gen. Nadat het groepje naar de rivier was gegaan sprong de vriend als eerste Hij bracht" het er heelhuids af. De heer Heij mans, die vervolgens aan de buurt was, kwam echter niet meer boven. Zijn stof felijk overschot werd na geruime tijd dreggen opgehaald. c Grote Kerk, dinsdag 20-21 u.: Orgelcon cert door Cor Kee. BIOSCOrEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De dolle generaal", a.l. Frans Hals, vandaag 20 u. en dinsdag 19 en 21.15 u.: „James Bond contra dr. No", 14 jaar. Lido, 14. 19 en 21.15 u.: „Girl happy", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.; „Vlubber vliegt weer", a.l. Minerva, 20.15 u.: „Geluidloos als de nacht", 14 j. Rembrandt, 10.30 u.: „Koldercocktail", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Goldfinger", 18 j. Roxy, 14.30. 19 en 21.15 u.: „De held van Marathon", 14 j. Studio, 10.30 u.: „De triomf van Lassie", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Wat een vrouw" a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' mees terwei ken. Prentenkabinet: Grafisch werk van Wout van Heusden, tot 25 juli. Dagelijks geopend van 1017 u. en zondag van 13—17 u. Bisschoppelijk Museum, (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Tevens expositie van werk van Joep en Suzanne Nicolas. Tot 29 juli. Da gelijks, beh§lve maandag, geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u.; zon- en feestdagen van '4-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. Vishal ("Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10-17 u.; zondags van 13-17 u. Tot 80 augustus. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u en van 20-24 u. Expositie van tekeningen en grafiek van Jan Baptiste de Winter. Tot 1 augustus. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13) Expositie van scnilderijen aquarellen, tekeningen en etsen van di verse kunstenaars. Dagelijks van 1020 u. Tot 7 augustus. Bootzaal: „100 ambach ten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 1020 u. Klassiek grammofoonpla- tenconcert van 2022.30 u. Dinsdag ge floten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum van Looy (hoek Kamperlaan): Fototentoonstelling van „De Muggen" en de „Groupe des Huit". Dagelijks geopend van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 u. Tot 15 augustus. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede), Expositie van schilderijen van Cor Hak en plastiek van Kees Verkade. Op werkda gen geopend van 1922 uur, op vrijdag van 19.3022 uur. Tot 1 augustus. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- Jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9-18 u.; golfbaan tot 21 u. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaame/Damstraat): •lke avond Cobi Schreijer, m.m.v. Alex Campbell, 's Morgens en 's middags de monstraties van oude ambachten. Vleeshal (Grote Markt): dagelijks 14.30 U.: Voorstellingen van poppentheater Merlijn. Tot 28 augustus. Raadhuis Hillegom, dinsdag 20 u.: Raadsvergadering Hillegom (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 16 juli). MAANDAG 19 JULI Stadsschouwburg, 20 u.: „Gejaagd door de wind". Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. DINSDAG 20 JULI City, 20 u.: „Liever nog geen bloemen". Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 u.; wijk centrum „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 u. MAANDAG 19 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „John Goldfarb, kom terug". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Old Shatterhand". W.B. Theater, 20 u.: „F.B.T. tegen hande laren in verdovende middelen". Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 en 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwjjk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. DINSDAG 20 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „John Goldfarb, kom terug". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Old Shat terhand". Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwij k, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. (Van onze parlementaire redactie) „Voor de christelijke politieke partij het christelijk geloof het wezenlijke uit gangspunt", aldus beantwoordde prof. dr. G. C. van Niftrik uit Amsterdam zaterdag op de laatste dag van de zomerconferentie van de C.H.U. op Woudschoten de vraag naar het bestaansrecht van een christelijke politieke groepering. Hij merkte op, dat de C.H.U. gekenmerkt wordt door een aantal „ideologische mo menten": trouw aan het Oranjehuis, anti socialistisch, voorkeur voor privé-eigen- dom, een beetje feodaal (erfenis van De Savornin Lohman) en een beetje conserva tief. Deze ideologische momenten zijn echter niet noodzakelijk christelijk bepaald. Het bestaansrecht van de C.H.U. is er niet op gefundeerd. Het christelijk geloof is het fundament. Dit houdt, aldus prof. Van Nif trik, vier dingen in. In de eerste plaats de verwachting van het koninkrijk Gods, in de tweede plaats het geloof, dat God in het historisch gebeuren „minstens een vinger in de pap heeft", in de derde plaats impli ceert het christelijk geloof een zekere re serve in de politieke samenwerking met anderen, in de vierde plaats openbaart het christelijk geloof zich ook in het samen bijbellezen, zingen en bidden. Prof. Van Niftrik vond het helemaal niet nodig, dat kerkelijke eenheid tussen de Nederlandse hervormde kerk en de ge reformeerde kerk aan de politieke eenheid van A.R.P. en C.H.U. voorafgaat. Hij be pleitte veeleer het omgekeerde. Vier Nederlandse studenten, die op te rugreis waren uit Zweden, sloegen zater dag in Nordhorn, Neder-Saksen, hun ten ten op aan de rand van de stad. Toen zij tegen middernacht van een bezoek aan een schuttersfeest terugkeerden moesten zij constateren dat twee koffers en een reistas met kleding ter waarde van dui zend gulden waren verdwenen. Zondagochtend ontdekten politiemannen in de buurt van de tent beide koffers in een korenveld. Zij troffen daarin echter niet de kleren van de studenten aan maar de gevangenkleding van twee mannen, die zaterdag uit een strafgevangenkamp in Emsland waren gevlucht. Gisteravond is de auto van de heer G. Middendorp, wonende aan de Dordselaan in Rotterdam, nabij Perpignan in hotsing gekomen met een vrachtauto. Het zes tienjarige dochtertje Marie Martha kwam daarbij om het leven. De heer Middendorp en zijn echtgeno te. evenals hun twaalfjarig dochtertje Yvonne zijn, hoewel hun toestand geen aanleiding geeft tot bezorgdheid, in ob servatie opgenomen. Van de andere dochters liepen de der tienjarige Ingrid en de veertienjarige He lena fracturen op. Zij zijn overgebracht naar een ziekenhuis in Montpellier. Zaterdagmiddag is de vierenzestigjari- ge bouwvakarbeider B. van Schaik uit Medemblik, die met zijn bromfiets te Middenmeer (gem. Wieringermeer) van de Oudelanderweg de Alkmaarseweg wil de oprijden, aangereden door een perso nenauto. Hij was op slag dood. Aan de gevolgen van een verkeersonge val, dat maandag in Terneuzen plaats had, is in de nacht van vrijdag op zater dag overleden de negentienjarige H. Mar- silje uit Terneuzen. De zestienjarige bromfietser Gerhard Platje uit Overdinkel, is zaterdagavond in Losser zo hard tegen een lichtmast gere den dat deze afbrak. Hoewel de bromfiet ser een valhelm droeg, liep hij een sche- delbasisfractuur op en is enkele uren la ter daaraan overleden. Bij een ongeluk op de rijksweg Zwolle- Meppel ter hoogte van Staphorst is za terdagmiddag een vrouw om het leven gekomen terwijl haar man levensgevaar lijk werd gewond. Doordat de koppeling brak schoot de aanhangwagen van een bestelauto uit Ze venaar de berm in, waar de slachtoffers, de 54-jarige heer H. G. uit Amsterdam en zijn een jaar jongere echtgenote, die op hun bromfietsen een tocht maakten, la gen te rusten. De vrouw was op slag dood, de man werd met zware verwon dingen naar het ziekenhuis in Zwolle overgebracht. De 67-jarige voetganger G. J. van Zand wijk is in de nacht van zaterdag op zondag in de Vijzelstraat te Amsterdam door een auto aangereden, vermoedelijk doordat hij onvoorzichtig de straat over stak. De man werd naar het Wilhelmina- gasthuis overgebracht waar hij bij aan komst bleek te zijn overleden. Op de Rondweg te Borne (Ov.) is zon dagmiddag de 34-jarige A. J. Dereutz uit Nieuwenhagen bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Hij reed als duo passagier op de bromfiets van een inwo ner van Hengelo. Toen deze de Rondweg wilde oversteken, vergiste hij zich in de snelheid waarmee een auto uit de richting Almelo kwam. De duorijder kreeg een klap van de auto en sloeg tegen het weg dek. Hij overleed enkele ogenblikken la ter. Zondagmiddag is in de Dorpsstraat te Harmelcn een personenauto met drie in zittenden naast een brug gereden en van ongeveer drie meter hoogte op zijn kop in het water van de Oude Rijn gevallen. Eén der inzittenden kon zich redden. De twee anderen, die 28-jarige A. van Nim- wegen en de 22-jarige mej. H. Kalis uit Kockengen, verloren hierbij ondanks snel le hulp het leven. De oorzaak van het on geluk is het met te grote snelheid en on der invloed rijden, aldus de politie. Zaterdagavond is te Warmond de 59-ja- rige J. Hoogkamer uit Warmond op de Hereweg verongelukt, doordat hij de macht over het stuur van zijn bromfiets verloor. Waarschijnlijk wilde hij 'n zakje bloembollen op zijn bagagedrager goed leggen. Hij viel met zijn hoofd tegen een betonnen lichtmast links van de weg en liep een schedelbasisfractuur op. De zestigjarige mevrouw E. Wolleswin- kel-Bouwheer uit Ederveen is zaterdag middag in Renswoude bij een verkeers ongeval dodelijk gewond. Zij werd door een auto aangereden, toen zij met haar bromfiets de provinciale weg Utrecht- Arnhem overstak. In de nacht van zaterdag op zondag is in Loosdrecht de 21-jarige L. van der Meulen uit Utrecht bij een verkeersonge val omgekomen. Hij raakte met zijn bromfiets een stoeprand en vloog daarna tegen een boom. Hij overleed ter plaatse. In het ziekenhuis aan de Zuidwal in Den Haag is zaterdagochtend aan de ge volgen van een aanrijding de 69-jarige T. Spa uit Den Haag overleden. De man werd donderdagavond, toen hij op 't via duct aan de Schenkweg op zijn bromfiets wilde stappen, aangereden door een perso nenauto met aanhangwagen, waarvan de remmen weigerden. Op een onbewaakte overweg in Geffen (Noord-Brabant) is zondag een personen auto tegen de locomotief van een militai re personentrein gereden. De twee inzit tenden werden uit de auto geslingerd. De bestuurder, de 21-jarige J. L. van den Ak ker uit Berlicum, was op slag dood. Op de Wassenaarseslag ter hoogte van hotel Duinoord in de gemeente Wassenaar heeft zich zondagavond een dodelijk ver keersongeval voorgedaan. De achttienja rige bromfietser J.P.K. uit Den Haag, die van het fietspad van Katwijk de weg overstak zonder voorrang te verlenen aan een uit Wassenaar komende bus, werd door deze bus aangereden. Hij overleed in het ziekenhuis. 291. Zodra de Indianen van de eerste schrik waren bekomen grepen zij naar hun wapens. „Wee u, vreemdelingen," sprak opper hoofd Dubbele Bodem met dreigende stem. „Gij hebben ons genomen in de ma ling en gehouden voor het lapjen." „Nee, werkelijk niet stamelde Columbus. „Gij moeten boeten," dreunde de stem van het opperhoofd opnieuw. Alle India nen richtten hun scherpe speren op Bram- metje en Columbus. Karo kroop ergens weg tussen de benen. En Tutu vond het maar veiliger om zo hoog op te fladderen, dat de pijlpunten hem niet meer konden bereiken. „Een ogenblik," zei Brammetje, die zijn kalmte niet had verloren. „Er is hier een misverstand. Ik zal de mensen aan boord van de Santa Maria laten weten, dat zij niet meer moeten schieten en dat zij de witte vlag ten teken van vrede moeten hijsen." Hoe u dat doen willen?", vroeg Dub bele Bodem smalend. „Zij u daar niet ho ren kunnen." „Ik heb andere manier," beweerde Brammetje. „Manieren van beschaving?", vroeg het opperhoofd en Bram knikte. Hij zei even wel niets, terwijl hij Columbus zijn vul pen en een notitieboekje overhandigde. Want zolang hij de Indianen nieuwsgierig kon houden, zouden zij niets doen. HeeRI/IOK, IN 66N E16EN KAMP6ERWA6EN VAKANTIE 1 WAAROM KIJKEN JUUIE ZO KWAAD? Pc VAKANTIE IS !l( om, ee schooi, ee- WEER HOE KONDEN WE OAT V6R66T6N COPENHAGEN^ JS30-M, Geref. Kerken Beroepen te De Bilt (U.) (2e pred.pl.) J. ter Horst te Twijzel. Ds. L. de Nood te IJsselmuiden is door de classis Zwolle be noemd tot ziekenhuispred. voor de zieken huizen te Kampen en te Zwolle. Beroepen te Weesp (vac. J. N. Nammensma) D. Bar- ten te Appelscha. Bedankt voor Amster dam als stud. pred. (vac. dr. H. M. Kuitert) drs. S. A. Boonstra. Geref. Gemeenten Beroepen te Amsterdam-C., drs. P. Hon- koop, kand. te Kloetinge. Beroepen te Cor sica (U.S.A.), Enschede, Rotterdam-Lom- bardijen, Rotterdam-Pendrecht, Rotterdam- Zuidwijk en te Zoetermeer drs. P. Honkoop, kand. te Kloetinge. Bedankt voor St. Ca tharines (Out. Can.) A. W. Verhoef te Bar- neveld. Evang. Luth. Kerk Bedankt voor Rotterdam (vac. Th. Schar- ten) A. K. v. d. Meij te Den Haag. Giraffe geboren. Giraffemoeder Kathe, sinds 1954 in de Rotterdamse diergaarde Blijdorp, heeft het leven geschonken aan een zoon, het vierde kind van moeder Kathe en vader Boran. „Jupiter" in Best. De Scheveningse zaken man C. J. Osse, die reeds in Zevenaar en in Oldenzaal een casino heeft geopend, exploiteert nu ook in Best (N.-B.) het behendigheidsspel „Jupiter". De burge meester heeft hem daarvoor vergunning verleend. Kantoor Gasunie. In Den Haag is onders hands namens een verzekeringsmaat schappij de bouw aanbesteed van een kantoorgebouw in Groningen, dat te- zijnertijd het hoofdkantoor zal worden van de n.v. Nederlandse Gasunie. De laagste inschrijving was 4.729.000 van de n.v. Nederlandse Aannemingsmaat schappij voorheen H. F. Boersma in Den Haag, de hoogste, 4.890.000. van de n.v. Meijering en Benu uit Stadskanaal. Jongere studenten. De gemiddelde leeftijd van de student is sinds 1958 geleidelijk gedaald, voornamelijk door de relatief sterkere stijging van het aantal vrouwe lijke studenten, die gemiddeld jonger zijn dan de mannen. Dit is door het bureau studiestatistiek van de rijksuniversiteit in Utrecht vastgesteld. In 1963 was on geveer de helft van de Utrechtse stu denten 22 jaar of jonger. Na drie jaar studie heeft ongeveer de helft van de vrouwelijke studenten de universiteit reeds verlaten. Prix Leclerc. Nederland heeft voor de der de achtereenvolgende maal de NAVO- schietwedstrijden om de Prix Leclerc gewonnen. Vijfde inbraak. Vannacht is voor de vijfde maal in korte tijd ingebroken bij het kledingmagazijn Hollenkamp in Ensche de. Deze keer werden kleren voor een bedrag van circa 500 gulden ontvreemd uit de etalage. KLM-bus naar Eindhoven. Luchtreizi gers uit Eindhoven en omstreken kun nen met ingang van 2 augustus op werkdagen vijfmaal daags per KLM- bus rechtstreeks en non-stop in 1 uur en 55 minuten naar Schiphol rijden. Advertentie goed in AEG SANTO WSAAWWAWWWWWWWWWVWWWWWWWVVVWVVVAVj WtAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAMV Het KNMI deelt mee: Gedurende het weekeinde verplaatste een hogedrukgebied zich langzaam van Schotland naar midden Scandinavië. Aan zijn zuidelijke flank handhaafde zich een noordoostelijke stroming. Intussen arri veerde bij Ierland een oceaandepressie, die luchtdrukdalingen veroorzaakte in west-Frankrijk, bij het Kanaal en in west- Engeland. De depressie zwenkt scherp af naar het zuidoosten. Maandagochtend om 7 uur lag het centrum ten zuiden van Ierland. Onder invloed van deze depres sie is de stroming van continentale lucht gedraaid naar zuidoostelijke richting en is warmere lucht gagn binnenstromen, waarin de bewolking voor een groot deel oplost. Voor morgen wordt warm en drukkend weer verwacht waarbij de tem peraturen in het binnenland tot boven 25 graden oplopen. Voorts zal het overwe gend zonnig zijn, maar er bestaat in da middag of avond kans op het voorkomen van lokale warmteonweders. WEERRAPPORTEN m Maximum-temperaturen e binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. -5 u iZ temp u 0J S, e c Den Helder geheel bew. zo 18 1 Ypenburg geheel bew. w.st. 19 0 Vlissingen mist o 21 0 Eelde geheel bew. ozo 18 1 De Bilt motregen ver. 17 0.1 Twente geheel bew. zo 16 3 Eindhoven mist w.st. 18 0 Z.-Limburg licht bew. zzw 21 0 Helsinki onbewolkt wnw 19 0 Stockholm onbewolkt zw 22 0 Oslo licht bew. w.st. 26 0 Kopenhagen onbewolkt ono 18 0 Aberdeen geheel bew. o 15 0 Londen licht bew. zo 21 0 Amsterdam geheel bew. z 18 0 Brussel onbewolkt w.st. 24 0 Luxemburg geheel bew. zo 17 0 Parijs geheel bew. o 23 0 Bordeaux geheel bew. w st. 25 0 Grenoble zwaar bew. w.st. 22 0 Nice licht bew. nnw 25 0 Berlijn zwaar bew. o 22 0 Frankfort geheel bew no 16 3 München licht bew. w.st. 19 0 Zürich geheel bew. wnw 21 0 Genève licht bew. w.st. 22 0 Locarno onweer nw 27 3 Wenen zwaar bew. nnw 20 0 Innsbruck zwaar bew. w.st. 24 7 Belgrado onbewolkt w.st. 29 0 Athene onbewolkt z 34 0 Rome geheel bew. w.st. 26 0 Barcelona zwaar bew. nnw 27 0 Madrid half bew. w.st. 32 0 Mallorca half bew. w.st. 27 0 Lissabon onbewolkt nnw Maandag 19 juli 24 9 Zon op 4.43 uur, onder 20.49 uur. Maan op 23.30 uur, onder 10.32 uur. Dinsdag 20 juli Zon op 4 44 uur, onder 20.48 uur. Maan op 23.44 uur, onder 11.43 uur. Maanstanden 21 juli 18.53 uur laatste kwartier. 28 juli 12.45 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 19 juli Hoog water 7:03 uur en 19.26 uur. Laag water 2 48 uur en 15.02 uur. Dinsdag 20 juli Hoog water 7.44 uur en 20.09 uur. Laag water 3.25 uur en 15.38 uur

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2