Toch een zomers weekeinde en op vele plaatsen druk Badhoevedorper Schouten in Waarland snelste amateur Twee atletiektitels voor de DEM-atlete Henny Oorthuis Beverwijkse estafetteploeg verbeterde het clubrecord Vooral zondag duizenden op pad Cricketresultaten eerste klasse A Kampioenschap voor Suomi-lid Wim v. d. Werff Laatste aardbeien- week in Beverwijk Ierse Zee op weg naar stuurloze „Seven Seas" RDM levert bijzondere drijvende kraan Directeur Mulder en Rijke overleden Buitenlandse trip voor cricketteam Herman Thomas weer snel op 60 m MAANDAG 19 JULI 1965 5 T. Blok snel op 1500 m Begrafenis J. Scheeres Jo de Haan zegevierde HOTEL ROYAL KENNEMERLAAN - IJMUIDEN - TELEFOON 74&2 Sfeer en gezelligheid - Twee dingen - één begrip Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN Richard Kasten en Hetty Baas behaalden titels i.S>' Het verre van aanlokkelijke weer van vrijdag, dat met de striemende regen veel meer deed denken aan de november- maand dan aan het hartje van de zomer, Is gelukkig gevolgd door een vleugje heel wat betere omstandigheden. En het heeft dit weekeinde net lang genoeg geduurd om er nog flink van te kunnen genieten. Prettig voor de vakantiegangers, prettig ook voor degenen, die behoorden tot het grote legioen van de dagjesmensen. En ze zijn er dit weekeinde bij duizenden en duizenden op uit getrokken. Zaterdagochtend leek het eerst kenne lijk nog wat onwezenlijk, dat na de bar slechte omstandigheden van vrijdag wer kelijk de zon weer scheen. Maar het bleef goed weer en toen kwam er bewe ging. Een beweging in de richting van het strand en ook naar andere plaatsen waar het onder gunstige weersomstandig heden goed toeven is. Vooral het binnenwater was ook in trek. De meren, waar de watersport druk werd beoefend, of gewoon maar de wa terkant, waar het dit weekeinde weer best was voor de hengelaars. En ze wa ren er natuurlijk weer, vaak in gezel schap van hun gezin, en nestelden zich met tentje of windscherm bij een goed „stekkie". De zonovergoten zondagochtend bracht *1 vrij vroeg een behoorlijk druk verkeer op de wegen. Zeer velen gingen er weer op uit en ze hebben er van geprofiteerd. Wel trok in de loop van de middag de lucht geleidelijk aan weer dicht, maar verreweg de meesten zijn pas laat in de middag weer huiswaarts gekeerd. Druk was het gisteren bijvoorbeeld op en bij het Alkmaardermeer en ook het Uitgeestermeer was deze dag weer in trek. Daar maakte onze fotograaf deze opname, waaruit duidelijk blijkt dat het ideaal zeilweer is geweest. De smalle weg door Spaarndam lag gisteren in de route van vele automobi listen en andere verkeersdeelnemers. De drukte daar op en aan het water was echter minder groot dan elders. Spaarn dam was tot voor enkele jaren een be kend oord voor de sportvissers. De slech te vangsten van de laatste jaren hebben die roem wat doen verbleken. Het lijkt er nu echter op dat het weer de goede kant opgaat. En dan was er dit weekeinde natuurlijk ook een categorie, die verpozing zocht in de bossen en de duinen. Hun aantal was niet ontstellend groot, maar toch was het bezoek aan natuurschoonrijke plekjes daar zeer redelijk te noemen. Op het IJmuidense strand was het za terdag en zondag drukker dan men in we ken had beleefd. In de camping, op de terrasjes en op het zand trachtten dui zenden zoveel mogelijk zon te vangen, waarbij vooral zondag de wind als spel breker optrad; de verhuur van wind schermen was dan ook levendig. De winkeliers deden eindelijk weer eens zaken. De tegenslag die zij door het In stevig tempo begaven zich zater dag en zondag duizenden naar het IJmuidense strand, waar ieder voor zich zoveel mogelijk zon probeerde te vangen. Na weken deden de strandwinkeliers en restaurants ein delijk weer eens zaken. Maar het verlies lijkt niet meer goed te maken De cricketuitslagen in de eerste klasse A zijn: HBS—VRA, HBS wint met 7 wickets. VRA 106 all out, HBS 110 voor 3; batting VRA: N. Spits 12, Van der Stadt 10, S. Mulder 18, Klarenbeek 11, Van der Korpel 17, Grootmeijer 13; bowling HBS: Pierhagen 4/33, F. Mulder 2/10, Rishworth 3/25, 1 run out; batting HBS: Felsenthal 37, Van der Vegt 55 not out, F. Mulder 12 not out; bowling VRA: N. Spits 2/30, Raayen 1/31. HCCVOC, HCC wint met 6 wickets. VOC 97 all out, HCC 108 voor 4; batting VOC: Bakker 25, Schoonheim 25, Van Weelde 39; bowling HCC: Thorns 4/34, E. Vriens 3/20, Van den Bos 2/6, 1 run out; batting HCC: Van Arkel 72, H. Trijzelaar 25; bowling VOC: Groen 1/30, P. Trijze laar 1/27, Pijnacker Hordijk 2/40. ACCRood en Wit, Rood en Wit wint me t3 wickets. ACC 150 all out, Rood en Wit 200 voor 7; batting Rood en Wit: Schouwenburg 13, Van Baasbank 42, Bouwman 11, Tuininga 43, Onstein 47, Braithwaite 13; bowling ACC: Gilholey 1/41, H. van Weelde 3/46, Oostra 1/16, 1 run out; batting ACC: Hans Dukker 29, Milner 67, Ferry Dukker 20; bowling Rood en Wit: Onstein 2/30, Venker 2/55, Braithwaite 1/15, Wijkhuizen 2/25, Schou wenburg 3/11. Rood en Wit 2Excelsior, eerste klasse B, Rood en Wit 2 wint met 5 wickets. Ex celsior 112 all out. Rood en Wit 2 113. De ronde van Waarland voor amateurs, die zondagmiddag door „Alcmaria Vic- trix" werd gehouden en waarvoor heel veel belangstelling bestond, heeft een overwinning opgeleverd voor de succes volle Badhoevedorper H. Schouten. Hij zegevierde vrij gemakkelijk in de eind sprint van een vijf man sterk kopgroep je dat het peloton op één ronde achterstand had gereden. De uitslag was: 1. H. Schouten, Badhoe vedorp, de 90 km. in 2 uur 5 min. en 35 sec.; 2. A. Heemskerk, Ter Aar; 3. D. Holst, Amsterdam; 4. W. van Dok, Enkhuizen; 5. D. Bouqet, Amsterdam; 6. J. Rasch, Uitgeest; 7. A. Stet, Heerhugo- waard; 8. J. Timmer, Velsen-Noord; 9. G. Mooi, Limmen. Bij de nieuwelingen zege vierde de Amsterdammer Rink Cornelisse in een tijd van 1 uur 26 min. en 23 sec. over de 60 km. De Zwanenburger Jan Buis werd tweede, Henk Welp uit Heems kerk derde en de Beverwij ker Aad Duy- ker tiende. De felle Amsterdammer Daan Holst bracht zaterdagmiddag de ronde van Och- ten met 300 meter voorsprong op zijn naam. De uitslag: 1. D. Holst, Amster dam, de 100 km. in 2 uur 20 min. en 16 sec.; 2. J. Bols, Hoogeveen; 3. H. Nieuwkamp, Borne; 4. B. Boom, Markelo; allesbehalve zomerse weer tot dusver hadden ondervonden kwam bepaald niet tot uiting in hetgeen te koop werd aange boden: alles even vers en keurig geëta leerd. Ook Wijk aan Zee was gezellig druk. Daar had VVV voor een bijzonder ge waardeerde activiteit gezorgd: een wed strijd in dirigeren voor tieners en ouderen. Helaas is het zondag niet lang zonnig geweest: omstreeks half twee 's middags begon de aftocht van het strand Zowel voor een lid van DEM als voor een Suomi-atleet zijn de nationale jeugd kampioenschappen in Apeldoorn succesvol verlopen. Bij de zaterdag gehouden titel strijd voor B-jeugd is de 16-jarige Henny Oorthuijs er in geslaagd zowel het num mer kogelstoten als het nummer discus werpen op haar naam te brengen. Zij behaalde daarmede in haar eerste atle- tiekseizoen twee nationale titels, een bij zonder fraai succes voor dit DEM-meisje uit Spaarndam. Zij Won het kogelstoten met 12,70 m., terwijl zij bij het discus werpen een afstand bereikte van 35,27 m., allebei ruim voldoende om op de hoogste trede van het erepodium in de Gelderse stad twee gouden plakken in ontvangst te nemen. Dit grote succes komt voor een groot deel op de schouders van trainer A. Pallesen, die een van zijn jongste pupillen tot deze resultaten heeft kunnen brengen. Wim van der Werff greep de titel op het nummer hoogspringen voor jongens B. De Suomi-man kwam tot de respectabele hoogte van 1,79 m., slechts 1 cm. hoger dan zijn beste resultaat tot dusver. Hij dankte zijn eerste plaats door een betere serie sprongen dan nummer twee, F. Lius- sen van AAC, die eveneens 1,79 m. haal de. Begrijpelijk is niet voor iedereen een nationale titel weggelegd. Daarom bleven de overige resultaten wellicht iets aan de matige kant. Toch betekende de tijd van Ad de Nijs (DEM) op de 1500 m. van 4 min. 24,7 sec. een nieuw clubrecord. Hij bezette in Apeldoorn hiermede de zevende plaats. Theo Hille eindigde als vijfde in zijn serie 600 m. in 1.31.8 sec. Van goed gehalte waren de overige verrichtingen van Wim van der Werff (Suomi) op het verspringen en de 80 m. horden. Op het hordennummer won hij zelfs de bronzen medaille door als derde te eindigen in 11,1 sec., hetgeen voor Suomi een clubrecord betekent. Bij het verspringen bezette hij de vierde plaats met 6,12 m. De A-jeugd kwam zondag in actie, doch zij wisten zich niet bij de eersten te klas seren. Henny Zwart (DEM) werd vierde op het hoogspringen met een voor haar matige sprong van 1.45 m., terwijl Ans Vereschildt tot 1,40 kwam. Voorts bezette Henny Zwart de zesde plaats op versprin gen met 5,05 m. Het nummer 80 m. hor den moest zij laten vervallen, omdat dit tegelijk met het hoogspringen werd ver werkt. Kees van der Oord van Suomi werd in zijn serie 1500 m. vierde en hierdoor werd hij van verdere deelname uitgescha keld. Ton Blok heeft ons land vertegenwoor digd in de landenwedstrijd Nederland- Zwitserland, die in het nieuwe atletiek- centrum in Groningen werd gehouden. Hoewel de Suomi-atleet zich op de 1500 m met de vierde plaats tevreden moest stellen, bleef hij met zijn tijd van 3 min. 51,5 sec. toch ruimschoot sonder zijn club record, dat op 3 min. 52,4 sec. stond. Drie weken geleden zijn in Beverwijk de aardbeienveilingen begonnen. Het ziet er naar uit, dat ook deze week de „ge plande" veilingen voor aardbeien zullen plaats hebben, maar men zal er op mogen rekenen dat de aanvoeren kleiner zullen zijn dan in de vorige weken. En dan wel, daarna zal het aardbeienseizoen 1965 tot het verleden behoren. Bij het opmaken van de voorlopige ba lans moet worden geconstateerd, dat voor de producten en de handel de resultaten niet zijn tegengevallen. Pluk en opbrengst waren bevredigend, al liet de start te wensen over. Opnieuw moet worden vastgesteld, dat van een terugkeer van de oude glorie in deze aardbeienstreek geen sprake is. Voorbij zijn de weken, dat duizenden wa ren betrokken bij het aardbeienseizoen. „In de goede oude tijd" zag men de leger tjes in de vroege ochtend uitrukken om aardbeien te plukken; er is zelfs een tijd geweest, dat de scholen een „aardbeien- plukverlof" kenden en daar werd dan zo'n dankbaar gebruik van gemaakt, dat de meeste scholen nog voor de grote va kantie de deuren sloten. In de polder wa ren toenmaals wel zes fabrieken waar de aardbeien werden ingemaakt of tot jam verwerkt. Vijf tot zes schuiten voeren tussen Beverwijk en de grote steden aard beienestafettes. Kortom: gedurende acht weken was het al aardbeien wat de klok luidde. Er waren toen ook meer soorten aardbeien dan men tegenwoordig kent. Het begon met de zo genoemde vroege aardbeien en het eindigde met de onvol prezen Amazone of Jacoenda, de aardbei waar Beverwijk haar naam als aardbeien centrum aan dankte. De aanvoer van aardbeien op de Be- verwijkse veiling is zaterdag „likkend" weggehaald. De prijzen waren ongeveer gelijk aan die van vrijdag. Op het Uitgeestermeer werd, in te genstelling met op het Noordzee strand, de wind wel degelijk ge waardeerd: de zeilers hadden het ideaal. De „Seven Seas" van de Europa-Cana- da-lijn is stuurloos geraakt door ëèn brandje in de machinekamer. Er hebben zich geen persoonlijke onge lukken voorgedaan. Er bevinden zich cir ca vierhonderd passagiers aan boord en een Duitse bemanning van tweehonderd koppen. De „Ierse Zee", een sleepboot van L. Smit en Co's internationale sleepdienst, die gestationeerd is op de Azoren, heeft een contract gesloten voor het bergen van het stuurloze schip. De kapitein ver wacht de „Seven Seas" morgen te zullen bereiken. Om het schip naar St. John op New Fountland te brengen zullen vermoe delijk drie dagen nodig zijn. De „Seven Seas" meet 12574 bruto re gister ton en werd in 1940 gebouwd. Het schip doet voornamelijk dienst voor het vervoer van emigranten en studenten en het verwierf bekendheid als varend uni versiteitschip. Zondagmorgen heeft de sleepboot „Schelde" van L. Smit en Co's interna tionale sleepdienst bij de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij in Rotterdam een wel uniek hulpmiddel voor het exploreren van olie- en gasvoorkomens in de zeeën rond West-Europa weggesleept. Het is de ponton Atlas, een zogenoemde kraanpon ton met een bokkepoot, die een vermogen heeft tussen de 900 en 1000 ton. De „At las" is daarmee de grootste drijvende bok ter wereld. Deze ponton is vergelijkbaar met een schip van 21.000 brt., heeft ver blijven voor 74 man en is bij de R.D.M. in vijf maanden tijds gebouwd. Zaterdagochtend om half elf vond op de begraafplaats „Duinhof" onder grote be langstelling de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van de heer J. Scheeres, in leven bestuurslid van de voetbalvereniging VSV. Vele leden en oud lede van VSV waren van de laatste gang van hun oud-secretaris getuige. Dokter A. J. van Leusen, oud-voorzitter van VSV die twintig jaar met de overle dene samenwerkte sprak namens de ver eniging. Ook de heer J. Smakman, sport ambtenaar van de gemeente Velsen was bij de begrafenis aanwezig. De baar was getooid met enkele bloemstukken, waar onder een krans van VSV. In de ouderdom van zeventig jaar is te Bloemendaal overleden de heer R. Rij ke, direkteur van Mulder en Rijke n.v. te IJmuiden en Lemmer, seheepsreparatie- en botenbouwbedrijf. De heer Reiner Rijke was mede-oprich ter van de vennootschap, die hij geduren de bijna vijftig jaar heeft geleid. Vooral mede door zijn stuwende kracht en zijn inzicht is Mulder en Rijke n.v. gegroeid tot een belangrijk bedrijf. Het stoffelijk overschot van de heer Rij ke zal morgenmiddag om drie uur op de algemene begraafplaats aan de Bergweg te Bloemendaal ter aarde worden besteld. Daaraan voorafgaande is er een rouw dienst in de gereformeerde kerk aan de Vijverweg te Bloemendaal. Henny Schouten 5. Th. Oudshoorn, Waverveen. De Haar lemmer Jan v. d. Horst werd achtste. Eei wedstrijd voor dames over 25 km. were in 42 min. en 20 sec. gewonnen door mej E. Naaktgeboren vóór I. Paul en Smulders. In Veenwouden (Fr.) reden de ama teurs en nieuwelingen zaterdagmiddag ge zamenlijk een koers over 70 km. en die werd gewonnen door Henk Tesselaar uit Warmenhuizen. Zijn tijd was 1 uur 52 min. en 14 sec. De Beverwijkse nieuweling Aad Duyker kwam met 'n vierde plaats heel knap uit de slag. De ronde van Harderwijk voor nieuwe lingen werd zaterdag gewonnen door d« plaatselijke favoriet Fedor den Hertog. Da Haarlemmers Tonny Blom en Henk van Leeuwen werden respectievelijk vijfde en zevende. Henk Peters werd in Colchester (Enge land) zaterdag zesde. Zondag stapte hij na een valpartij op een gevaarlijk par cours in Chelmsford af. Het cricketteam van De Flamingo's maakt van 19 t.m. 24 juli een tournee door West-Duitsland. Wedstrijden worden onder meer gespeeld tegen de British Ar my On Rhine CC en de RAF Germany CC. Er staat ook nog een wedstrijd tegen Denemarken op het programma. Het team van De Flamingo's bestaat uit Gle- rum (captain), S. Mulder (WK) Van Baasbank, Kooistra, Van Laer, Leeftink, Leemhuis, Rijkens, Wijkhuizen, Winters, Scheffer en Zweerts. De vijfde profronde van Dinteloord, dis bijgewoond werd door ruim 7.000 toeschou wers, is zaterdag gewonnen door Jo de Haan. Halverwege de 80 ronden op het 1500 meter lange circuit nam deze man uit de ploeg van Pellenaars een voorsprong van een kleine ronde, die hij niet meer af stond. In totaal verschenen 60 renners aan de start. De uitslag was: 1. Jo de Haan (Klaaswaal) 120 km in 3.05.19, 2. Gerben Karstens (Leiden) 3.06.33, 3. Cees Lute (Beverwijk), 4. Bart Zoet (Sassenheim), 5. Jo de Roo (Kruininge), 6. Bas Maliepaard (Willemstad), 7. Jan Boog (Laren), 8. Cees van Espen (Arnhem), 9. Rik Wouters (Baarle Hartog), 10. Jacques van der Klun- dert (Zundert). Atletiekploegen uit Beverwijk, Velsen, Haarlem en Amsterdam streden zater dagmiddag op de sintelbaan van het sportpark Adrichem in een ontmoeting uit de serie competitiewedstrijden voor c- en d-jeugd. De jongens en meisjes toonden wederom een groot enthousias me. Leden van de beide plaatselijke ver enigingen D.E.M. en Suomi sloegen daar bij een goed figuur. D.E.M. kwam sterk voor de dag met haar c-meisjes en c- jongens. Beide eerste teams van deze ca tegorie nemen op de competitieladder een fraaie positie in. Marietje Valkenberg was bijzonder in vorm. Zij won de nummers 60 m. en ver springen, terwijl zij op het hoogspringen de eerste plaats deelde met haar clubge- nootjes Ineke Karei en Mies Lagrand. De Beverwijkse estafetteploeg haalde het bestaande clubrecord op de 4x60 m. voorts 0,4 sec. omlaag en bracht dit thans op 32,7 sec. Bij de d-meisjes slaagde Da na de Ruiter op het hoogspringen haar beste prestatie te brengen op 1,30 m., waardoor zij dit clubrecord thans alleen in haar bezit heeft. Lidy van der Werff van Suomi deed het hier nog beter. Zij sprong 1,35 m. en ook zij stelde daarmede een clubrecord scherper. Bij de jongens speelden enkele c-jongens van DEM een eerste viool. Her man Thomas liet op de 60 m. wederom de snelle tijd van 7,6 sec. voor zich note ren. Bij het verspringen benaderde hij met 5,35 m. tot op slechts 4 cm het be staande clubrecord. Bij de d-jongens liet Cees Schilp van Suomi zich op dit num mer terdege gelden. De voornaamste resultaten waren: Meisjes-c: 60 m. M. Valkenberg, DEM 8,5 sec., W. Dievendal, Atmodes 8,7 sec., I. Karei, DEM 8,8 sec. Hoogspringen: M. Lagrand, M. Valkenberg en I. Karei, al len van DEM 1,35 m. Verspringen: M. Valkenberg, DEM 4,83 m., I. Karei, DEM 4.58 m„ C.v.d. Ploeg, Suomi 4,39 m. 4x60 m.: 1. DEM 32,7 sec., 2. Atmodes 34,2 sec. 3. Suomi 36,2. Advertentie Meisjes-d: 60 m. L. Visser, Atmode» 8,8 sec., H. Kuyper v.d. Duijm, ADA 8,9 sec. J. Soomer, Atmodes en Y.Lindeman, ADA 9.- sec. Hoogspringen: L.v.d.Werff, Suomi 1,35 m. D. de Ruiter, DEM, L. Visser, Atmodes en H. Kuiper v.d Duijm, ADA, allen 1,30 m., Verspringen: L. Vis ser, Atmodes 4,32 m., M. de Booy, ADA 4,28 m„ J. Soomer, Atmodes 4,22 m. 4x60 m.: 1. ADA 33,8 sec., 2. Atmodes 34,1 sec., 3. Suomi 37,8 sec. Jongens-c: 60 m.: H. Thomas, DEM 7,6 sec., H. Martens, DEM 8,1 sec., Th. Bootsma, DEM 8,4 sec. Hoogspringen: H. Thomas, DEM 1,40 m., H. Martens, DEM 1,35 m., G. Nijssen, DEM 1,35 m. Ver springen: H. Thomas, DEM 5,35 m., H. Martens, DEM 5,02 m., Th. Bootsma, DEM 5,01 m. 4x60 m.: 1. DEM 31,1 sec., 2. Suomi 34,2 sec. Jongens-d: 60 m.: Fr. Eijkelenboom, DEM 8,8 sec., F. Uiterwijk, Haarlem 8,8 sec., K. van Griffen. Haarlem 9,2 sec. Hoogspringen: C. Schilp, Suomi 1,35 m., F. Uiterwijk, Haarlem 1,35 m., K. van Griffen, Haarlem 1,25 m., H. Kleine, DEM 1,25 m. Verspringen: K. van Grif fen, Haarlem 4,58 m., C. Schilp, Suomi 4,52 m., F. Uiterwijk, Haarlem 4,30 m. 4x60 m.: 1. DEM 34,7 sec., 2. Haarlem 34,8 sec. De 17-jarige Hagenaar Richard Kasten en de twee jaar oudere Amsterdamse Hetty Baas zijn zaterdag in Doetinchem tennis kampioen bij de oudere jeugd geworden. Richard Kasten versloeg in de finale zijn stadgenoot Peter Soeters, Hetty Baas won van de 16-jarige Judith Salome, die eerder deze week kampioene bij de jongere jeugd was geworden. Het vorig jaar werden de titels bij de oudere jeugd gewonnen door Niek Fleury en Betty Stöve. De uitslagen zijn: Jongens: Halve finales: Richard Kasten (Den Haag)Nanno Kranenborg (Gro ningen) 6—3, 6—4; Peter Soeters (Den Haag)Willem Pufkus (Den Haag) 46, 64, 9—7. Finale: Richard KastenPeter Soeters 64, 64. Meisjes, halve finales: Hetty Baas (Am sterdam)Astrid Suurbeek (Bergen) 46, 63, 6—4; Judith Salome (Amsterdam) Ria Houps (Den Haag) 60, 64. Finale: Hetty Baas—Judith Salome 64, 75. WIELRENNEN. Italo Zilioli, met Jacques Anquetil de grote afwezige in de Ronde van Frankrijk, won zondag in Lugano met voorsprong de Ronde van Tessino. Zijn tijd over de 231 km bedroeg 5 uur 56 min. en 33 sec. De uitslag was verder: 2. Giuseppe Fezzardi (It.) op 45 sec., 3. Luciano Galbo (It.) z.t.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5