Tennismeisjes stelden teleur Bestuur van Telstar zal niet geheel verdwijnen Sprinter Rob Heemskerk ook in Oslo naar fraaie tijden Nederlandse B-zwemploeg had nauwelijks tegenstand Go Ahead krijgt geen geld voor een lichtinstallatie r BEWIJSMATERIAAL IN HILVERSUM Elly Crocké, Els Spruyt en Trudy Groenman nog niet op internationaal niveau Tom Okker redde Nederlandse eer tegen Dell Bouwmeester bleef ook tegen Donner zonder winst Ledenraad schrok terug van uitwerking forse maatregel BENELUX-PLOEG HANDHAAFDE ZICH GOED TEGEN NOORWEGEN Post weer in vorm Schroder eerste in Ulvenhout Nederlandse dames hadden succes op Gymnaestrada Cijfers in Oslo 15 DONDERDAG 22 JULI 1965 Okker redde de show Koersen op Duindigt Els Spruyt was van de Nederlandse tennismeisjes gisteren de sterkste in het toernooi in Hilversum. Zij gaf Norma Baylon in ieder geval goed partij. Na afloop van de enerveren de strijd was er een verkoelende dronk voor beiden. Wat hadden we zonder Tom Okker moeten beginnen. Eerst die nare morgen waarop de laatste drie Nederlandse tennismeisjes van het Hilversumse gra vel werden geveegd. Vervolgens de regen, die bijna drie uur lang huishield en het publiek tot vervelens toe dwong af te wachten en te zitten, als maar te zitten op een bankje, en te staren naar die baan waarop Nederlands hoop, Tom Okker, moest verschijnen. De laatste der vaderlandse tennismohikanen. Tom Ok ker wist het: zijn nederlaag zou het tries te einde betekenen van de Nederlandse solisten op dit overigens internationaal gezien, heel „duur" tennisevenement. Hij kwam akelig langzaam op tempera tuur, maar in de tweede set tegen de steeds verder aftakelende Amerikaan Donald Dell vond de Haarlemmer zijn zelfvertrouwen terug. Het publiek leefde mee en Tom groeide weer naar een ni veau, dat hij zo zelden aan zijn fans toont. Tom Okker won. Gelukkig, alles rondom het „Melkhuisje" kon weer op gelucht adem halen. Nog voordat de regen de orde en regel maat kwam verstoren, had de verzamelde Gooise tennismenigte de trieste afgang mee moeten maken van Elly Crocké, Spruyt en Trudy Groenman. Els Spruyt, die de vorige week nog op het eveneens In de radoistad gehouden toernooi van „Gooiland" zo flonkerend voor de dag was gekomen, verweerde zich wel goed. Zij bracht er nog iets van terecht. Zij speel de moedig, vermeed de lobs en maakte het de eerstgeplaatste Argentijnse Norma Baylon knap lastig. De Argentijnse ver kilde onder de neervallende druppels en Elsje snoepte haar vlot de tweede set af. Niettemin werd het: 1-6, 6-4, 2-6. En och, Trudy Groenman en Elly Crocké misten snelheid en durf. Elly had nog een redelijk begin tegen Edna Bu- ding. De Duitse had een moment de groot ste moeite met de returns van de snel gestarte Elly. Zij werd zichtbaar ner veus, maar het werd haar daarna wel ge makkelijk gemaakt. Elly hield het nog geen set vol (7-5) en in de tweede liet zij zich van de baan spelen (6-1). En zo verging het Trudy Groenman. Er moest een meisje uit Rhodesië aan te pas ko men om de Groningse aan het verstand te brengen dat zij nog veel, heel veel routine moet opdoen. Trudy dacht bij de gunstige voltooiing van de eerste set (3-6) er reeds te zijn. Zij kreeg zelfs gedwon gen rust door de regen, maar ging ver volgens ten onder aan beslist niet louter passing shots van Pat Walkden: 3-6, 6-4, 6-2. Wat Nederland restte was het optreden van Tom Okker. Het zich ruim twee uur vervelende publiek poogde met handge klap de wedstrijdcommissie uit de „tent" te lokken, maar het centre-court bleef leeg tot een dweil de laatste restanten nattigheid had opgenomen. Tom moest de show redden en de Amerikaan Donald Dell zou het slachtoffer worden. Maar Do nald Dell trok zelfverzekerd van leer. De toeschouwers werden er stil van. Bij een goede smash van favoriet Tom klapte het publiek wel eens wat al te snel en te luidruchtig, zelfs als returns niet achter wege bleven. Zo werd Donald Dell toch wel wat onzeker, hij streed immers tegen het publiek. Tom Okker kwam heel lang zaam op toeren. Soms bracht hij de toe schouwers tot doffe wanhoop maar na een verloren gegane eerste set kwam er toch een keerpunt. Eindelijk gleden de ballen als sissende projectielen over het net. Weg waren de te hoog en daarbij nog veelal door het midden geplaatste re turns. Dell begon te wankelen. Tom Ok ker verloor nog zijn eigen service (2-1), maar keek nu wat minder schichtig naar de tribune. Daar ging hij: 3-2, 3-3, 4-3 en 4-4 en dat nog wel op een eigen ser vice. Het werd angstig stil toer. de Ame rikaan op 4-5 kwam, maar toen trad die wonderlijke verandering bij Okker weer in werking. Met niet te stuiten vollies sloeg Tom Donald Dell naar alle hoeken. De Haarlemmer greep zijn kans aan: 7-5. In de laatste set faalde de Amerikaan ge heel: 6-3. De langste partij van de avond werd gespeeld door Fraser en Worksman. De taaie Amerikaan hield in de tweede set de score op tot 15-13. In de avonduren moest nog een en ander door de regen vertraging afgewerkt worden. Op het cen tre-court traden Hajer-Schneider aan voor een dubbel tegen de Duitsers Bernard Buding-Kuhnke. Een kranig verweer hielp de Nederlanders niet. Het Nederlandse duo wisselde ook al enorme hoogtepunten af met trieste blunders: 6-4, 6-4. De da- mesdubbels Ridderhof-Groenman en Croc- ké-Stöve besloten de dag toch prettig door royale overwinningen. Toen Tom Okker met Mc.Mallan het sterke dubbel Higgins- Saul (6-3, 6-2) geklopt had was het slot in zijn geheel prettig. De uitslagen waren: Dames enkelspel achtste finales: Buding (Did.)'Krocké (Ned.) 7-5, 6-1; Tegart (Austr.)Swan (Z.-Afr.) 6-4, 6-6; Bay lon (Arg.)Spruyt (Ned.) 6-1, 4-6, 6-2; Van Zyl (Z.-Afr Ven'turino (Fr.) 6-2, 6-1; Lesh (Austr.)Emanuel (Z.-Afr.) 6-2, 6-2; Durr (Fr.)Pegel (Zwe.) 6-0, 6-1; Walkden (Rhod.)—Groenman (Ned.) 3-6, 6-4, 6-2. Heren enkelspel achtste finales: Buding (Did.)Davidson (Austr.) 7-5 ,6-1; Kuhnke (Did.)Ruffels (Austr.) 6-2, 6-1; Hewitt (Austr.)Guzman (Ecuador) 6-3, 6-3; Newcombe (Austr.)—Cooper (Austr.) 6-2, 7-9, 6-0; Roche (Austr.)Mukerjea (India) 6-4, 6-1; Okker (Ned.)—Dell (VS) 2-6, 7-5, 6-3; Fraser (Austr.)Worksman (VS) 6-1, 15-13. Damesdubbelspel, eerste ronde (acht ste finales): Emanuel/Wiggill (Z.A.) Jansen/Venneboer-Spruyt (Ned.) 6-4, 6-3; Krocké/Stöve (Ned.)Baars/Castell (VS) 6-2, 6-0; Swan/Walkden (Z.A.-Rhod.)— Sluy ter/Ven turino (Ned.-Fr.) 6-3, 6-2; Duur/Lieffrig (Fr.)Jansen/De Jongh (Ned.) 6-2, 6-4; Ridderhof'Groenman (Ned.)LanganayRouchon (Fr.) 6-1, 6-3; Baylon/Van Zyl (Arg.-Z.A.)—Pegel/ Sandulf (Zw.) 6-1, 6-1; Habicht/Lesh VS - Austr.Buding/Lepoutre Did. -N. 6-2, 0-6. 6-2. Herendubbelspel achtste finales: New- combe/Roche (Austr.)Misra/Osuna (In- dia-Mex.) 6-0, 6-1; McMillan/Okker (ZA- Ned.)—Higgins/Saul (VS-ZA) 6-3, 6-2; Fraser/Hewitt Austr.Beukers/Scholtz (Ned.) 6-4, 6-4; Buding/Kuhnke (Did.) Hajer/Schneider (Ned.) 6-4, 6-4; Bowrey Davidson (Austr.)Lall/Mukerjea (India) 6-0, 8-10, 6-4. De belangrijkste ontmoeting in de twee de ronde van het IBM-schaaktoemooi in Amsterdam van nationaal standpunt bezien althans was die tussen Donner en Bouwmeester. Wit is er, na een vijf uur durend gevecht, in geslaagd de volle winst te boeken, waardoor hij na twee ronden met evenzovele punten de leiding heeft. Ook de Joegoslavische grootmees ter Trifunovic veroverde een punt tegen zijn landgenoot Karaklaic. De ove rige ontmoetingen in de grootmeester- groep liepen op puntverdelingen uit. Het waren geen zg. grootmeesterremises, maar zij hadden evenmin een opmerkelijke lengte. De uitslagen van de woensdag gespeel de partijen in de grootmeestergroep: Tri funovic (Joegoslavië)-Karaklaic (Joego slavië) 10, Szabo (Hongarije)-Filip (Tsjechoslowakij e) »/«-■/«, Donner (Neder- land)-Bouwmeester (Nederland) 1-0, Ba- rendregt (Nederland)-Langeweg (Neder land Vs-'/j, Zuidema (Nederland)-Parma (Joegoslavië) Vi-Vi. Meestergreep: Orbaan (Nederland)-De Graaf (Nederland) 0-1, De Rooi (Neder- 1 and)-Karper (Nederland) 0-1, Ghitescu (Roemenië)-Milic (Joegoslavië) Vi-Vi, Ene- v~ldsen (Denemarken)-Plaaer (Polen) Va-"/?, Hartoeh (Nederland)-Szilagyi (Hon garije) 0-1. (Van onze sportredactie) Het is waarschijnlijk, dat het bestuur van de voetbalvereniging Telstar, op de komende jaarvergadering voor een groot deel zal aanblijven. Dat is de verrassen de ontwikkeling, nadat een commissie van vijf personen uit de ledenraad een rapport had samengesteld, als gevolg waarvan het huidige bestuur zijn congé kreeg aangezegd door de complete leden vergadering. Men is geschrokken van de uitwerking. Namens de commissie is nu aan het bestuur verzocht om mee te de len of men bereid is de plannen van die commissie te bespreken. Zeker isoveri gens, dat de heer W. Mooy niet in het bestuur terugkomt. Hij heeft al bedankt voor zijn functie van secretaris en pers contactman. Hij maakt ook geen deel meer uit van de ledenraad van Telstar, Vanuit het huidige bestuur is nog niet aan de commissie van vijf (de heren T. Zwikstra, J. Wijnberg, De Wolf, Van der Veer en J. Vermeij) meegedeeld of men bereid is met de commissie over de ge dane voorstellen te spreken. Dat bestuur is teleurgesteld, omdat de personen, die De zweminterland semi-interland zo men wil tussen de Nederlandse B-ploeg en de nationale Zwitserse vertegenwoor diging is in tweeërlei opzicht teleurstel lend verlopen. De tweedaagse wedstrijd die in het mooie zwembad De Koerbelt in Rijssen werd gehouden is op beide avonden totaal verregend, waardoor noch de zwemmers, noch de weinige toeschou wers er veel vreugde aan hebben beleefd. De stortbuien die zich woensdagavond boven het bad ontlaadden waren zo hevig dat de zwemmers nauwelijks meer zicht baar warenIn de tweede en be langrijkste plaats is wel gebleken dat zelfs voor de Nederlandse B-zwemploeg deze Zwitserse tegenstand te gering was om ook maar enige spanning te kunnen opleveren. Nederland B won met 120 tegen 75 pun ten, waarbij de Nederlandse meisjes op alle nummers de volle winst zouden heb ben behaald, wanneer Marga Feenstra op de 100 meter rugslag niet een fout bij het aantikken zou hebben gemaakt. De Gro ningse, die met 1.16.5 achter Coby Buter (1.13.4) tweede werd, moest nu worden gediskwalificeerd waardoor Ursula Witt- mer de enige tweede plaats vpor de Zwit serse darpesploeg in de wacht sleepte. De Zwitserse zwemmers die zich konden me ten met hun Nederlandse rivalen en die ook met overwinningen op de vrije slag en de persoonlijke wisselslag voor de dag kwamen, waren Pano Caperonis (57.9 en 4.43.4) en Patrick Schibli (5.29.4 op de wisselslag). De beste Nederlandse pres taties werden op de tweede dag geleverd door Els Hulsebos en Coby Buter. Els won de 400 meter wisselslag in 5.50.9, Coby Buter was met haar 1.13.4 een goede win nares op de rugslag. Bij de Nederlandse heren hebben zich in Rijssen geen Mexi co-kandidaten gemeld. De verrichtingen waren over het algemeen matig, al is dan weer een aantal persoonlijke records ge sneuveld. De uitslagen van de 2de dag waren: Dames: 100 meter rugslag: 1. Cobie Bu ter (Ned) 1.13.4., 2. Ursula Wittmer (Zwit serland) 1.18.5., 3. Beatrice Fuille (Zwit serland) 1.22.5., Marga Feenstra (Neder land), als tweede gefinisht in 1.16.5., werd gediskwalificeerd. 100 meter vrije slag: 1. Fieneke Win kel (Ned) 1.06.5., 2. Corry Mulder (Ned) 1.07.2., 3. Franzy Zonalari (Zwits.) 1.10.7. 4. Ursula Sieber (Zwits.) 1.15.1. 400 meter wisselslag: 1. Els Hulsebos (Zwits.) 5.50.9. 2. Lida Snel (Ned) 6.16.9., 3. Karin Müller (Zwits.) 6.30.2. 4. Eveline Panchaud (Zwits.) 6.37.2. 4x100 meter vrije slag: 1. Nederland B 4.30.8. 2. Zwitserland 4.47.8. 4x100 meter wisselslag: 1. Nederland B 5.01.6. 2. Zwitserland 5.22.8. Heren: 400 meter vrije slag: 1. Capero nis (Zwits.) 4.43.4. 2. Jansen (Ned) 4.46.2. 3. Gruppelaar (Ned) 4.55.8. 4. Schlatter (Zwits) 5.06.0. 200 meter vlinderslag: 1. Van Hemert (Ned) 2.31.4. 2. Schibli (Zwits.) 2.32.0. (nieuw Zwitsers record). 3. Hofmann (Zwits) 2.40.1. 4. Bakker (Ned) 2.41.0. 200 meter "rugslag: 1. Jonker (Ned) 2.28.3 2. Ter Beek (Ned) 2.32.1. 3. Höhn (Zwit) 2.38.0. 4. Gröflin (Zwits) 2.38.1. 200 meter schoolslag: 1. Fooy (Ned) 2.52.2. 2. Fatio (Zwits.) 2.52.8. 3. Swinkels (Ned) z.t., 4. Gillard (Zwits) 2.53.8. 4x100 meter wisselslag: 1. Nederland B 4.30.6 2. Zwitserland 4.34.4 (nieuw Zwit sers record). 4x200 meter vrije slag: 1. Nederland B 9.08.4. 2. Zwitserland 9.09.7. In het zonovergoten Bisletstadion van Oslo, waar de Australiër Ron Clarke een week geleden een nieuw wereldrecord op de 10 km vestigde, heeft de Benelux at- letiekploeg zich woensdag op de eerste dag van de wedstrijd tegen Noorwegen goed weten te handhaven. Het verschil tussen de twee teams bedraagt slechts vier punten (55-51) en dat is aanzienlijk minder dan een jaar geleden, toen de ge combineerde ploeg de eerste dag afsloot met een nadeliger saldo (5914-45lA). He/: zal de kleine Nederlandse kolonie op de tribunes, waar ruim 9000 luchtig gekle Het is vrijwel zeker dat de thuiswed strijd van Go Ahead in de eerste ronde van het toernooi om de Europa-Cup n Drie dagen na zijn fraaie overwinning in Made toonde Peter Post woensdag in België opnieuw aan dat de vorm er bij de Amstelvener is. Post legde beslag op de zege in Middelkerke-Zedelgem, een koers over 210 kilometer. In de spurt bleef hij de Belgen Gilbert Desmet 2 en Frans Brandts, een van de grote uitblin kers uit de Ronde van Frankrijk, de baas. Twintig seconden later won de rap pe Walter Godefroot de spurt van het pe loton, voor zijn landgenoten Marcel On- genae en Roland van de Rijse. De tijd van Post was 5 uur en 30 minuten. Een enerverende eindspurt heeft de be slissing moeten brengen in de woensdag gehouden profronde van Ulvenhout, die ondanks het bar slechte weer werd bij- woond door ongeveer 20.000 toeschouwers. De uitslag: 1. Schröden (Konings bosch), 140 km. in 3.07.44, 2. Schuuring (Amsterdam) z.t. 3. Maliepaard (Willem stad) z.t. Op 1 ronde (2 minuten); 4 Cees Lute (Beverwijk), 5. Wim de Jager (Den Haag), 6. Michel Stolker (Breda), 7. Piet Rentmeester (Kalmthout), 8. Jack Mes ters (Den Haag), (tegen Celtic Glasgow) niet in Deventer wordt gespeeld. De benodigde lichtinstal laties op het hoofdterrein aan de Vet- kampstraat te Deventer is er namelijk niet. De Lichtinstallatie komt er ook niet, om dat B. en W. van Deventer niet wensen in te gaan op voorstellen van de stichting Betaald Voetbal Deventer. B. en W. ma ken namelijk ernstig bezwaar tegen het nieuwe beroep op de bevolking van De venter, die moest zorgen voor een bedrag van 100.000 gulden, zijnde de helft van 't voor de lichtinstallatie benodigde bedrag. De andere helft zou dan door de ge meente worden gefourneerd. In principe nam de gemeenteraad dit besluit enkele weken geleden. Uet bestuur van de stichting Betaald Voetbal Deventer stelde zich op het stand punt dat in de afgelopen jaren de bevol king, en dan vooral de industrie, al in zeer ruime mate had gezorgd voor de financiën van de Deventer ere-divisie- club. Het kwam met een ander voorstel: de afgelopen transferperiode heeft voor hen financieel geen windeieren gelegd. Het zou mogelijk zijn dat Go Ahead zelf de ontbrekende 100.000 gulden op tafel legde. Dit voorstel wordt echter niet ge accepteerd. Het bestuur van Go Ahead heeft nu de KNVB het voorstel gedaan de wedstrijd tegen Celtic te spelen op woensdag 15 september 's middags om vijf uur. Mocht geen toestemming worden verleend, dan blijft het bestuur van Go Ahead niets an ders over dan een aanbod van DOS (Utrecht) te accepteren de wedstrijd Go AheadCeltic in Utrecht te laten spelen. de Noren hun landgenoten hartstochtelijk aanmoedigen, vooral goed gedaan heb ban, dat Rob Heemskerk en de na tionale 4 x 100 meter ploeg deze avond opnieuw uitstekende prestaties leverden. Heemskerk liet al op het eerste nummer, de 100 meter, zien dat tijden van 10,4 sec, tot zijn normale prestaties gerekend moe ten worden. Na zijn 10.4 van afgelopen zondag, toen hij later op de dag ook het 35 jaar oude 200 'meter record scherper stelde, kwam de sterke Brabander op de uitstekende baan van Bislet opnieuw tot deze tijd. Aanvankelijk ondervond Heems kerk heftige tegenstand van de Noor Ole Bernt Skarstein, maar toen de Nederlan der na 60 meter op volle snelheid kwam, kon de Noor zijn illusies wel vergeten. De 4 x 100 meter ploeg revancheerde zich voortreffelijk voor het falen van Gro ningen. De wissels waren'nu goed, hoewel nog niet messcherp, maar met 40,4 sec kwam het kwartet Tamminga-De Winter Popma-Heemskerk toch al dicht in de buurt van het Nederlands record, dat nu bijna een maand op 40.1 staat. Ook nu weer was Heemskerk de grote man. Had den de Noren tot de laatste wissel aardig kunnen volgen, tegen het geweld van Heemskerk was hun laatste loper, Simon sen, niet opgewassen. Fred van Herpen, die een enigszins ver moeide indruk maakte de Limburgse Groninger heeft de laatste weken wel wat zware wedstrijden gehad moest op de 400 meter zijn meerdere erkennen in de krachtige Karl Frederik Bunaes. Nadat beide lopers bijna gelijk uit de laatste bocht waren gekomen, bleek de Noor op de laatste 50 meter over iets meer „in houd" te beschikken dan onze landgenoot. Bunaes finishte in 47,2 Van Herpen kwam 0,2 sec later over de streep. Van de Belgen maakte de Olympische kampioen Gaston Roelants en Eugene AUonsius indruk. Roelants won de 10 km na een snel begin gemakkelijk. In zijn opzet om het Belgische record te verbe teren slaagde hij echter niet. Met 29.07.6 kwam hij toch nog tot een goede tijd. Pietje Beelen, die zijn zinnen had gezet op een tijd beneden de dertig minuten, kon zijn plannen (nog) niet verwezen lijken. Nadat hij Roelants zeer verstandig al direct had laten gaan kwam de klei ne atleet uit Lisse na ruim 4 km hele maal alleen te lopen doordat de Noren ook zijn tempo niet konden volgen. Toen na 5 km (14.57.0) bleek, dat een tijd van bin nen het half uur niet te verwezenlijken viel, liep Beelen uitsluitend op het behou den van zijn tweede plaats. Nadat Henk Snepvangers op de 1500 me ter een ronde het tempo had aangegeven, nam de Belg Allonsius die aanvankelijk donderdag de 5000 meter zou lopen maar in verband met werkzaamheden donder dag reeds naar huis moet, de kop over. Al lonsius hield het tempo hoog en alleen de Noorse junior Arne Kvalheim kon hem in de laatste 700 meter volgen. Allonsius won in 3.42.7, terwijl Snepvangers, die steeds verder was teruggezakt, uiteindelijk met 3.56.8 kansloos vierde werd. Hinkstapspringer Joop Kant en de Am- Rob Heemskerk (links) noteerde ook in Oslo weer fraaie tijden op de sprint. Op de 100 meter werd hij eerste in 10,4 voor de Noor Skarstein (rechts) in 10,5. er deel van uitmaken, ten onrechte zijn zwart gemaakt. Het huidige bestuur kan zich overigens geenszins verenigen met de voorstellen, die zijn gedaan, zeker niet met de samenstelling van het nieuwe bestuur. Over de statutenwijzigingen en de reorganisatieplannen moet men zich nog beramen. De ledenraad, die de voorstellen van de commissie van vijf aangreep om het hui dige bestuur op een informele vergadering te vragen af te treden, is geschrokken van de uitwerking. Weliswaar blijft de toezegging van het huidige bestuur zijn plaatsen op de eerst komende ledenverga dering beschikbaar te stellen gehandhaafd maar zoals de huidige ontwikkeling is, zal het tegenwoordige bestuur slechts in ge wijzigde vorm terugkeren. Van een nieuw bestuur van vijf personen zoals was voor gesteld, kan niets komen, aangezien er dan eerst een statutenwijziging doorge voerd moet worden, die in ieder geval niet voor de eerstkomende jaarvergade ring (in de eerste helft van september) een feit kan zijn. Dat bij de bekendmaking van de nieu we plannen het oude bestuur in het ge heel niet is gehoord, heeft de nieuwe ont wikkeling teweeg gebracht. De 36 man tel lende ledenraad van Telstar, wil thani een democratische gang van zaken, dia zeker behelst, dat met de mening van het oude bestuur rekening wordt gehouden. De algemene opinie is nu al, dat de soep niet zo heet zal worden gegeten als ze is opgediend en dat een groot deel van het oude bestuur op de jaarvergadering, zo het daartoe bereid is, zal aanblijven. Het oude bestuur verwacht overigens wel, dat de onverdiende blamage, die men aan zijn adres heeft geuit, zal worden terug genomen. De stemming in de ledenraad is al ten dele veranderd ten gunste van het bestuur. De eerste dag van de demonstraties der „Gymnaestrada" in Wenen is voor Nederland een groot succes geworden. De eer hiervoor komt in de eerste plaats toe aan de groepen die gymnastiek voor huisvrouwen hebben gedemonstreerd. Vooral de grote groep Rotterdamse da mes heeft een daverend succes gehad met een werkelijk perfecte demonstratie. De geestdrift van het publiek was zo groot, dat talrijke open doekjes er het gevolg van waren. Maar ook de Haagse huisvrouwen hebben aan dit succes een steentje bijgedragen en ook zij werden luid toegejuicht. Op populaire muziek, die het publiek direct pakte, werd aardige oefenstof op gevoerd met tal van leuke variaties en opstellingen. De Haagse dames waren afgevaardigd door de Koninklijke Vereni ging van leraren in de gymnastiek. De Rotterdamse dames door de raad voor de lichamelijke opvoeding. Er hebben ook al veel buitenlandse groepen geturnd. Daarvan trad als eerste de Joegoslavische afdeling op. Eerst de dames en meisjes met ritmische gymnas tiek in grote perfectie en dijkwijls op ar tistieke wijze uitgevoerd. De jongens en mannen toonden hun behendigheid met springkasten en later met zware boom stammen, waarmee zij uiterst moeilijke oefenstof uitvoerden. De Poolse afdeling gaf weer meer showtumen te zien met allerlei ingewikkelde standen en pirami den. In de middaguren demonstreerden de Tsjechische turnsters. Het was een artistieke manifestatie in balletvorm, zelfs met een prima ballerina erbij. Een prach tige show, kleurig en vol prachtige vond sten en het succes was overweldigend. De uitslagen van de woensdag op Duindigt gehouden draverijen lulden: Prijs van Katwijk (afstand 2000 m. Ie afde ling): 1, Boyke van Our Bonn! (Th. Kooyman), tijd 2.59.8. km-tijd 1.29.9: 2. Charlie Chaplin; I. Dlna Mieke. Totalisator: winnend 0,50, plaats f 1,10, f 1,30, 2,40, gekoppeld f 4,20, covercall 3,—. Prijs van Bergen (afstand 2000 m): 1. Arturo (Th. Kooyman), tijd 2.51.5, km-tijd 1.25.8; 2. As- cure; 3. Young Ooststar. Totalisator: winnend 4,90, plaats 2,10, 3,10, t 5,60, gekoppeld 19,80. covercall 1 8,—, trio 2.384,60. Prijs van Katwijk (afstand 2000 m, 2e afdeling) 1. Dolf J. Wagenaar Sr., tijd 3.05.8, km-tijd 1.32.9; 2. Caymax; 3. Doornroosje V. Totalisator: winnend 2.70, plaats f 1,80, 3,10, gekoppeld 10,90, covercall 5,—. Prijs van Rockanje (afstand 2000 m): 1. Conny Stuart (J. van Dooyeweerd), tijd 2.48, km-tijd 1.24; 2. Zinia B.; 3. Comte du Commerce. Totalisator: winnend 3,10, plaats 1,30, f 3,40. t 1,30, gekoppeld f 19,—. covercall 9,40, trio 148,10, Prijs van Noordwijk (afstand 2000 m): 1. Do nald van Hiddum (F. van Buvtene), tijd 2.58.3, km-tijd 1.29.2; 2. Dulacinti; 3. Caprice Magowan. Totalisator: winnend f 5.30, plaats f 1,80, 1 1,70, t 3,40, gekoppeld 7,80, covercall f 4,30. Prijs van Egmond (afstand 2000 m): 1. Bianc* Scotch (N. Schouten), tijd J.54.1, km-tijd 1.27.1t 2. Dean Hollandia; 3. Boudewijn B. Totalisator: winnend f 10,90, plaats f 2,10, 1,70, f 2,10, gekoppeld 15,20, covercall 4.90. Totalisator-omzet 169.708.50. sterdammer Cees van Wees zullen even eens met weinig plezier aan Oslo terug denken. Kant blesseerde zich bij zijn der de sprong en Van Wees, weer op van de zenuwen, bracht het met de kogel niet verder dan een schamele 15.20 meter. 100 meter: 1. Heemskerk (Ned.) 10.4 sec.; 2. Skarstein (Noorw.) 10.5; 3. Tamminga (Ned.) 10.8; 4. Simonsen (Noorw.) 10.9. 400 meter: 1. Bunaes (Noorw.) 47.2 sec.; 2. Van Herpen (Ned.) 47.4; Van Den Wijngaar den (Belg) 48.2; 4. Ingvaldsen (Noorw.) 48,4. 400 meter horden: 1. Geeroms (Belg) 51.9 sec.; 2. Skjelvaag (Noorw.) 52.1; 3. Gulbrand- sen (Noorw.) 52.5; 4. Van Cauwenbergh (Benelux) 54.2. Speerwerpen: 1. Thorslund (Noorw.) 79.34 meter; 2. Os (Noorw.) 70.64; 3. Van der Heij den (Ned.) 65.10; 4. Van Zeune (Belg) 64.92. 1500 meter; 1. Allonsius (Belg) 3.42.7; 2. Kvalheim (Noorw.) 3.45.9; 3. Solberg (Noorw.) 3.51.2; 4. Snepvangers (Ned.) 3.56.8., Hinkstapsprong: 1. Jensen )(Noorw.) 15.83; 2. Paulsen (Noorw.) 15.56; 3. Herbrandt (Belg); 4. Kant (Ned.) 13.32. Kogelstoten: 1. Andersen (Noorw.) 17.26 meter; 2. Lorentzen (Noorw.) 16.54; 3. De Decker (Belg) 15.44; 4. Van Wees (Ned.) 15.20. 10.000 meter: 1. Roelants (Belg) 29.07.6 mi nuten; 2. Beelen (Ned.) 31.00.6; 3. Lien (Noorw.) 31.24.0; 4. Benum (Noorw.) 31.57.4. Hoogspringen: 1. Sletten (Noorw.) 2.03; 2. Herbrandt (Belg) 1.95; 3. Theisen (Belg) 1.95; 4. Hytten (Noorw.) 1.90. 4 x 100 meter: 1. Nederland 40.4; 2. Noor wegen 41.1. Na de eerste dag leidt Noorwegen met 55 tegen 51 punten.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 15