Binnenkort kiest een tweede kotter zee voor vis tochten Vanuit IJmuiden ook naar Helgoland en Zuid-Engeland Boeiend volksdansprogramma in Bloemendaals Openluchttheater ederland onze opruiming gaat door De belangstelling is fantastisch'* Gemeentebibliotheek V eisen Aardbeien en groenten uit Beverwijk „Danstheater Internationaal" Havenberichten Honderveertig boze torenflatbewoners in Beverwijk bankstellen, dekens, bergmeubels, linnenkasten, eethoeken, matrassen, veldbedden, vast tapijt, gordijnstof, enz., enz. Voor de POLITIERECHTER DONDERDAG 22 JULI 1965 5 Haaien vangen! ft mm FABELACHTIGE KOOPJES in WONINGINRICHTING EUROPA MEUBEE IJMUIDEN - MARKTPLEIN 29 - TELEFOON 7541 Na zes jaar Tegels gestolen WEEKABONNEMENTEN Gebr. Duyker sterksten in Kennemerland-rit Telstar naar Duitsland BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK Het gaat 'best met de belangstelling voor het sportvissen op zee vanuit IJmui den. Organisator J. Lourens, eigenaar van hotel-restaurant „De Bruinvis", krijgt vele keren per dag aanvragen om zo'n tocht mee te maken. Dagelijks tuft de kotter „De Bruinvis" vanaf de aan legplaats bij het Sluisplein naar zee met aan boord doorgaans 20 tot 25 hengelaars, die hun geluk op zep gaan beproeven. „Dit is het eerste jaar van deze vistoch- ten en de belangstelling is fantastisch", vertelde de heer Lourens ons. „Ik liep al enkele jaren met plannen rond. Ze wer den mij meer afgeraden dan aangeraden, maar toch heb ik doorgezet." De IJM 42 (Margrieta) is niet meer in de vaart als kotter voor de sportvissers, die naar zee willen. Deze boot is onlangs verkócht naar Tanger. Daarvoor in de plaats vaart nu de IJM 27 (De Bruinvis). Het is de voormalige KW 58 (Cornelia Andriana) die begin dit jaar werd ge kocht door de heer Lourens. Hij verkocht deze kotter weer door aan de heren Paul van Laar en diens zwager J. H. de Vries, die het schip geheel klaar maakten voor zijn nieuwe bestemming. De heer Lourens „runt de vistochten", de anderen zorgen voor de boot. Met „De Bruinvis" wor den dagtochten gemaakt tot ongeveer tien mijl buiten de kust. „Er zjjn zelfs al enkele keren groepen uit Keulen geweest om een dag mee te gaan vissen", hoorden we van de heer Lou rens. „Er komen veel mensen uit Duits land om zo'n vistocht te beleven. Ook wel Belgen en verder heel wat uit IJmuiden zelf en de omgeving, zoals h.v. uit Am sterdam. En dat betreft dan allerlei men sen, tot dokters toe. Ook veel perso neelsverenigingen en hengelclubs. En ik hoor niets dan lof over zo'n dag met tot besluit een visdiner hier in mijn restau rant." En wat wordt er gevangen op deze toch ten? „In het voorjaar veel schar en ook gullen. De laatste twee maanden veel wij ting en schar. Momenteel gaan we leuk makreel vangen. Het visserij laboratorium te IJmuiden heeft mij ook al gebeld. En kele heren willen een dagje mee om makreel te vangen en die vissen te mer ken". De heer Lourens heeft nog meer plan nen dan alleen het laten varen op en vis sen vanaf „De Bruinvis". Een week of zes geleden kocht hij de IJM 3, een de gelijk stalen kottertje, dat echter ander half j^ar niet meer in de vaart is ge weest. De „Ria" (er wordt nog een an dere naam voor het schip bedacht) ligt nu aan het steigertje in de IJmuidense ha ringhaven, vlak bij de vismeelfabriek. De IJM 3 wordt daar flink onderhanden ge- De IJM 3 ligt thans aan een steiger in de haringhaven. Over enkele we ken is de kotter geheel opgeknapt en klaar voor reizen naar de verre vis gronden. Daar zullen sportvissers het met hun degelijke uitrusting onder andere gaan opnemen tegen de haaien! nomen en keurig opgeknapt. Over enkele weken is deze kotter weer vaarklaar. Met de IJM 3 wil de heer Lourens in de eerste plaats vistochten organiseren naar Helgoland. Op die tochten zal het dan speciaal te doen zijn om het vangen van haaien, die bij Helgoland veelvuldig voorkomen. Daarnaast is er alle kans op flinke kabeljauw, „Ik heb er vraag naar, dus laat ik dat ook maar eens proberen", vindt de heer Lourens. „Het wordt werkelijk iets aparts en ik verwacht ook hier veel van. Deze verre visserij is echt iets voor de liefheb bers. De tochten met „De Bruivnis" zijn een succes gebleken, ik hoop dat dit ook een succes wordt." De IJM 3 zal een bemanning krijgen van In de afdeling voor tieners van de ge meentebibliotheek te Velsen zijn de vol gende boeken opgenomen. Nederlandse romans: L. Gast Ook viermaal is scheepsrecht; G. Guareschi Don Camillo en Peppone; F. G. Patton Goede morgen juffrouw Duif. Studieboeken: B. Garthoff Weer of geen weer; O. Kuyk en M. Deelen Be- paéldelijkLuns!; J. Hagenbeek Avontuur met 1000 dieren; K. Peereboom Zo was het in Londen '48, Helsinki '52, Melbourne '56, Rome '60; C. Vreedenburgh Tennis voor beginners en leken; J. Com- brink Handenarbeid als vrijetijdsbeste ding; J. G. Nieuwendijk Dieren in huis en tuin; L. L. von Munching Vliegkamp schepen; B. Roodnat Op Amsterdams peil Parool/Life China; A. van Kampen Continent der eenzamen. vier koppen (liefhebbers genoeg, zegt de heer Lourens) en zal zes a zeven sport vissers kunnen meenemen. „En ik kan de ze mensen vanuit IJmuiden daar brengen waar ze graag willen zijn om te vissen". De heer Lourens, denkt niet alleen aan Helgoland, maar b.v. ook aan Zuid-Enge- land en zelfs aan de Noorse fjorden. Het zullen dus gecombineerde vistochten en zeereisjes worden van zo tussen de zes en veertien dagen, al naar gelang de plaats waar zal worden gevist. De eerste aanvragen voor een dergelijke reis zijn er al. De heer Lourens hoopt de IJM 3 hier voor begin augustus in de vaart te kunnen brengen. Woensdag was er een geanimeerde aardbeienveiling in Beverwijk. De aan voer was kleiner dan daags tevoren. De kwaliteit was, ondanks de regen, nog goed te noemen. De eerste soort bracht het van 4,80 tot 6,40 per mand en voor de twee de soort werd van 2,20 tot S, 5,20 per mand betaald. Uit de toch al niet te grote aanvoer ging ook nu nog een auto met aardbeien naar West-Duitsland. Voor de doosjes, waarvan de aanvoer iets groter gaat worden, bestond meer animo; er werd er van 45 tot 69 cent per doosje neergeteld. De noteringen op de groenteveiling waren: andijvie 12-32, bloemkool 15-49, sla 4-19, spinazie 15-40, bospeen 30-49, waspeen 20-51,, postelein 22-38, sperzie bonen 220-265, snijbonen 150-180, tuin bonen 15-34, tomaten 40-89, komkommer 18-35, prei 65-93, peulen «100-205, dop erwten 70-135, rabarber 32-48, bosbiet 14- 28, rode bessen 40-105. Onopgelost. De Londense politie heeft be kendgemaakt dat zestig percent van de 1.066.467 misdrijven, die in 1964 in En- geand en Wales werden gepleegd, onop gelost is gebleven. Regering. In Jemen is een nieuwe rege ring, onder leiding van generaal-majoor Hassan al Amri, gevormd. Folkloristisch dansen in ons land doet vaak denken aan klompen, roggebrood en boerenbruiloften. Ongetwijfeld heeft het instandhouden van de „Drikusman-tradi- tie" zin voor deelnemers en toeschouwers in die streken van ons land waar ze nog „inheems" is, met name in het westen wil het niet meer zo. Op een podium doen volksdansen al spoedig onecht aan. Waarom boeien buitenlandse volksdan sen dan wel? Het is moeilijk te zeggen. Als het behalve aan het sterker dansante karakter uitsluitend aan de uitvoering zou liggen, dan verdient alleen daarom al het „Danstheater Internationaal" o.l.v. Gerard Bitter vanuit deze kolom een ex tra applaus. Het was namelijk bijzonder boeiend, het optreden van deze amateur- groep in Bloemendaals Openluchttheater, waar hartverwarmend dansen gister avond de kilte verdreef. Deze groep, met een programma van Poolse, Roemeense, Russische, Israëli sche en Armeense dansen is uitstekend getraind, uitstekend gekostumeerd en bij zonder veelzijdig. Er wordt kennelijk^ met grote ernst gewerkt, maar evenzeer met een aanstekelijk blije overtuiging. Met dat laatste weet men de toeschouwers zeer terecht te veroveren en zelfs tot open doekjes te brengen. En dat is moei lijk, als gewerkt wordt in een openlucht theater dat, hoewel uitstekend geschikt voor volksdans, toch de intimiteit van een zaal mist, waardoor het veel moeilijker is om het publiek mee te krijgen. We schreven het al, deze groep is bij zonder veelzijdig. Ze heeft zich ook ont worsteld aan het amateurpeil en kan worden vergeleken met de buitenlandse volksdansgroepen die als „goodwill-am- bassadeurs" voor hun land de wereld be reizen. Men mag niet verlangen dat ze een Russische dans zó perfect uitvoert als een eenzijdig Russisch gespecialiseer de groep zou doen, maar daartegenover staat dan die verbluffende veelzijdigheid. Dat laatste blijkt niet alleen uit de groeps- dansen, maar ook uit de duetten en soli die voor amateurs soms uitstekend wa ren. Heel goed ook werd vaak de sfeer overgebracht, zo het religieuze karakter in de Jemenitische dansen, stoere manne lijkheid in een Joegoslavische sopsko, hu mor in een Russische polka, lieflijkheid in een oud-Russische schuifeldans en hart- veroverend ritme in een zigeunerdans uit Roemenië. We hebben er volop van genoten en ho pen, dat we deze groep nog eens zullen kunnen zien in de Haarlemse Schouw burg. Dit optreden is een herhaling waard. Hein Steehouwer Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Seve- roles, van Archangel, Zaandam; Oberon, Rot terdam; Cygnus, Antwerpen; Kemphaan, Gdynia, IJmuiden; Ritornel, Londen; Dahomey- kust, Anvers; Moselstein, Bremen; Ilona, Fopklot, IJmuiden; Thea, Ipswich; Victress, Dagenham; Braunschweig, Port Said; Folke Bernadotte, Esbjerg; Western Eagle, Baie Comeau; Orepton, Barry; Attis, Antwerpen; Nidareid, San Juan, IJmuiden; S. Aubade, Norfolk, IJmuiden; Jainville, Antwerpen, IJmui den; Adrastus, Hamburg; Hinde, Londen; Tagri, Queensbro, IJmuiden; Dione, Kemi; Philetas, Hamburg; Alsterpark, Bremen; Firn S., Vaasa; Jans, Londen; Alauette, Londen; Bruse, Kristiansand; Mare Liberum, Dagenham; Basse Indre, Rouaan, IJmuiden; Senegalkust, Rotter dam; Vela, Rotterdam; Othonia, Swansea, IJ muiden; Aurora, Londen; Helga Dehde, Ham burg; Nerlandia, Gothenburg; Schokland, Nor- sundet; Scheurbek, Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Willemijn, naar Par; Corsair, Hampton Roads, IJmuiden; Zaankerk, Kaapstad; Strom Gunhild, Zeebrugge; Arabella, Port Talbot; Zaanland, Hamburg; Jan Margarethe, Hull; Margaretha Smits, Ant werpen; Christina, Pasajes, IJmuiden; Thea, Cuxhafen; Novel, IJstad, IJmuiden; Vliestroom, Sheerness; Bernhard Schepers, Umea; Opal (ex Breda), Haroya; Pial, Truro; Gabrielle, Norr- koeping; Spartak, Moermansk; Louta, Ham burg; Karachi, Rotterdam; Trito, Rotterdam; Victress, Galehead; Wim 2, Hull; Ritornel, Ips wich; Porto, Santander, IJmuiden; Korshamn, Newcastle; Dependance, Rochester, Koog a. d. Zaan. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Over- ijsel, van Rotterdam; Socrates, Le Havre; Montferland, Antwerpen; Zaanstroom, Grange mouth; Nereus, Danaf; Peter S., Norsundet; Vechtstroom, Londen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Theresie, naar Seven Islands; Orepton, Port Talbot; Aetir, Londen; Bern, Cork; Sinon, Antwerpen; Hathor, Rotterdam; Saarland, Bremen; Geogina v. Everard, Dublin. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie (City). Ook regisseur Maurice Cloche heeft op zijn beurt het een en ander over de activiteiten van spionnen en hun trawanten willen onthullen, zodat hij voor zijn film „FX-18 op spionnenjacht" de stoere Ken Clark besloot in te scha kelen, die als geheimagent FX-18 het gebied rond de Middellandse Zee van allerlei duistere elementen komt zuiveren. Zoals gebruikelijk werkt deze Franse spionnenvanger eveneens met diverse aantrekkelijke jonge vrouwen als ver leidelijk lokaas en deze omstandigheid, gecombineerd met het weinig minder attractievolle decor van de Balearen, waar zich een deel van de handeling af speelt, maakt deze film van Maurice Cloche tot en met zondag tot een beziens waardige aangelegenheid voor allen, die bij voorkeur door middel van het witte doek met actie, avontuur en romantiek worden beziggehouden. DE TRADITIE GETROUW wordt zon dagmiddag weer een cowboy-film ge draaid ditmaal „Texas John", zijnde de onverschrokken gedragslijn van John Slaughter, die voor deze historie de meest gevreesde schutter van het wilde westen speelt. Dinsdag en woensdag kan men vervolgens in dit theater een der lieve lingen van het Duitse publiek ontmoeten en wel Peter Kraus, die in „lm schwar- zen Rössl" een zwart pendant van de bekende operette „Het Witte Paard" dus zich eveneens afspelend aan de oevers van de Wolfgangsee, een failliet hotel van de lieftallige Eva Lanz tot nieuwe bloei weet te brengen. De opnamen in de ze kleurenfilm zijn bijzonder fraai en er wordt fris gezongen, zodat velen na af loop de vrolijke melodieën nog wel eens zullen herhalen. Wat men noemt een ge zellige vakantiefilm dus. ALS SCHRIL CONTRAST met deze on bezorgde vakantie vreugde wordt het pu bliek dan donderdagavond weer even her innerd aan de angstige dagen van de be zetting, toen gewetenloze individuen in ons land nog heer en meester waren. Dit door middel van de ontroerende en hoogst beklemmende film „Het dagboek van An ne Frank" waarvan de wedervertoning zo af en toe volkomen gerechtvaardigd kan worden genoemd. (Stadsschouwburg). Wanneer be kende acteurs als Charlton Heston en Donna Reed bereid kunnen worden de hoofdrollen te verullen in een zogenoem de „western" dan kan rustig worden aan genomen dat een dergelijke film zich bo ven het middelmatige verheft. Dit mag met reden ook worden verklaard van de film „Helden van de Rode Rivier" die tot en met zondag in de Stadsschouwburg wordt vertoond. Het is een als waar ge beurd aangekondigd verhaal over een in diaanse schone, die het waagde met twee mannen de gevaarlijke wildernis in te trekken. Ter onderbreking van deze span ning wordt dan zondagmiddag „Het Tom en Jerry Festival" vertoond een se rie kostelijke tekenfilms, waarmee de ge hele familie zich danig kan amuseren. Beverwijk (L u x o r) De huwelijksmoeilijkheden tussen Carter Harrison (Rock Hudson) en zijn vrouw Toni (Gina Lollohrigida) duren al zeven jaar, als Carter in ver band met een mogelijke topfunctie bij In- Een 27-jarige rijschoolhouder uit Haar lem is door de Haarlemse politierechter veroordeeld tot twee weken gevangenis straf en een half jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Hij had op 15 april een auto bestuurd, terwijl de rijbevoegdheid hem was ontzegd wegens rijden onder in vloed. De rijschoolhouder beriep zich op om standigheden die hem ertoe brachten een klant weg te brengen, maar de officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, nam aan dat de man ook niet de eerste keer reed terwijl de bevoegd heid hem was ontzegd. „Die agent zei dat ik door kon lopen, mijn achterlicht brandde niet, en toen merkte hij pas dat ik naar drank rook. Een week gevangenis? En dat op mijn leeftijd!", zo klaagde een 60-jarige schil der uit Bennebroek die ondanks zijn leef tijd wel van een glaasje hield. Op 18 april was hij op zijn bromfiets door Hillegom gereden nadat hij in een café vijf borrels en een glas bier had ge dronken. Toen een agent hem aanhield omdat zijn achterlicht niet brandde con stateerde deze de alcohollucht. Conform de eis werd de schilder veroordeeld tot een week gevangenisstraf en een half jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Het is al zes jaar geleden dat een nu 59-jarige vrouw die als curatrice optrad voor een aan alcohol verslaafde man, aan de moeder van de man 1746 voor ver- plegingskosten had gevraagd en ermee naar Australië was vertrokken. De vrouw had echter al jaren lang belangeloos haar taak vervuld, tot er moeilijkheden in de familie van de verpleegde kwamen en de taak als curator door een advocaat over genomen zou worden. De vrouw die tij delijk weer in Nederland was gaf rond uit toe dat zij zich het geld had toege- eigend. De politie in Bloemendaal had nu na zes jaar de zaak nog kunnen ophelde ren. De ex-Bloemendaalse gaat over twee weken terug naar Australië. Daarmee hield de politierechter rekening met zijn straf van een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf met een jaar proeftijd. Tweehonderd gulden boete kregen twee tegelzetters uit Rotterdam en honderd gulden boete een bouwvakarbeider uit Zandvoort. Alleen de laatste was voor de politierechter verschenen. De tegelzetters hadden in juni 150 marmeren tegels bij een in aanbouw zijnd hotel in Zandvoort weggehaald en aan de bouwvakker gege ven. „Op die bouwwerken wordt enorm gestolen, de aannemers durven geen aan gifte te doen omdat anders de werkne- eis ontslag nemen", zei de officier van justitie. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers on donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ter Allied althans voor de buitenwereld de schijn moet ophouden, dat op zijn hu welijk niets valt aan te merken. Net in die tijd vertoont Toni echter weer een van haar recalcitrante buien en wil zij onder andere als Lady Godiva gaan pos ten voor de Amerikaanse ambassade, uit protest tegen he feit dat Washington een Italiaans beeldhouwwerk heeft gewei gerd. Dit moet natuurlijk tot elke prijs worden voorkomen en dit leidt dan weer tot dolkomische situaties en verwikkelin gen, die de importeur brachten tot slag zinnen als „Een explosie van dolle vro lijkheid" en „Zij vochten uit alle macht.maar nooit in de nacht". WIE OVER HETZELFDE gevoel voor humor beschikt als de onuitputtelijke sce narioschrijvers, die voor Rock Hudson steeds maar weer histories met nieuwe misverstanden en moeilijkheden weten te bedenken, zal het met dergelijke slagzin nen ongetwijfeld volkomen eens zijn. Zij gelden dan zeker voor „Vreemde Bedge- zellen" welke film hier van zondag tot en met dinsdag wordt vertoond. Hier is dan reeds tot en met zaterdag de vertoning van „In opdracht van de O.O.M." aan voorafgegaan, een verhaal over geheim agent Napoleon Solo, die het moet opne men tegen een internationale misdadigers- bende. Speciaal voor de jeugd wordt dan zondagmiddag de Nederlands gesproken film „Vrijbuiters van het woud" ver toond, waarna woensdagavond de reprise volgt van Ingmar Bergmans befaamde meesterwerk „Als in een donkere spie gel". (Kennemer theater) Er is de zer dagen nogal enige aandacht besteed aan het kortstondig verblijf in Nederland van de bekende Engelse komiek Norman Wisdom, van welke publiciteit de directie van dit theater onmiddellijk gebruik heeft gemaakt om vrijdag en zaterdag een van zijn kluchten in het weekprogramma op te nemen. Het is het zorgeloze filmpje „Zorg dat je erbij komt", waarin deze vermaarde zot opnieuw de dolste avontu ren beleeft. De titel wijst er reeds op dat Norman thans in het marine-milieu is te recht gekomen, waar hij alles verkeerd pleegt te doen. Hij laat schepelingen te water gaan, zorgt ervoor dat een duik- demonstratie een verkeerd einde wordt bezorgd en houdt daarbij zowel zijn su perieuren als de toeschouwers in de bios coop voortdurend bezig met de vraag: „Wat zal er nu weer gebeuren?" Qp een wonderlijke manier slaagt hij er zelfs in de ruimte te worden ingeschoten, maar de afloop van dit verhaal en de manier waarop zijn liefste wens in vervulling gaat vertellen wij toch lekker niet. VAN GEHEEL ANDERE aard is de opzet van de historie, welke vervolgens tot en met woensdag wordt vertoond. „Incident op Cyprus" is de titel daarvan en de spannende intrige heeft betrekking op de pogingen van twee terroristen een jonge Engelse om het leven te brengen, die bij toeval de identiteit van hun aan voerder heeft ontdekt. Onderwijl draait in de voorstelling van zaterdagnacht een de laatste tijd gebruikelijke combinatie van misdaad en sex, met als verlokkende ti tel „Fotomodellen en chantage". En om de variatie compleet te maken kan men dan zondagmiddag nog naar „Genadeloze achtervolging" gaan kijken, voor welk scenario het Berlijn van 1960 als bron van inspiratie heeft gediend. (W.B.-t h e a t e r). De tijding dat de beroemde oorlogsfilm met William Holden Alec Guinness, Jack Hawkins en (de Ja panner) Sessue Hayakawa „The bridge on the River Kwai" vrijdag en zaterdag weer eens in Beverwijk wordt vertoond, zal waarschijnlijk door velen met instem ming worden ontvangen. Sommigen zullen deze film misschien nog wel eens willen zien, terwijl anderen, die hiervoor tot dus ver nog niet in de gelegenheid zijn geweest, dit verzuim gaarne zullen herstellen. Zon dag en maandag verschijnt dan „Ver pleegsters zonder masker" een verhaal over romantiek en intriges in een zieken huis dat, wanneer het in een damesblad zou hebben gestaan door talloze lezeres sen zou worden verslonden. En omdat in dit theater nu eenmaal nimmer een een- vervalste western mag ontbreken, wordt zondagmiddag de sensationele indianen- film „Drie revolverhelden" vertoond. De bewoners van de Torenflat in het Beverwjjkse Meerestein zjjn verbolgen op burgemeester en wethouders wegens do (vergevorderde) plannen der gemeente om een torenflat van tien hoog te doen bouwen op nog geen tweehonderd meter van „hun eigen Torenflat" (waarin ook het Stadskantoor is ondergebracht). Die nieuwe torenflat zou dan komen boven op een te bouwen A.H.-Supermarkt en een Caltex-garage. Smit's Bouwbedrijf zou het gevaarte voor eigen rekening realiseren. Op elke woonlaag zijn drie woningen gepland. De bewoners van de „Stadskantoor flat" (144 in totaal) hebben een bezwaar schrift ingediend, waarin zij naar voren brengen dat realisering van het plan een wezenlijke afwijking van het goedgekeur de uitbreidingsplan Meerestein zou bete kenen, volgens welk plan voorzien wordt in de bouw van de supermarkt en de garage met daarboven (voor elk ge bouw) twee woonlagen, waardoor het vrije uitzicht niet zou worden belem merd, althans niet in die mate als het geval zou zijn bij tien woonlagen. Het ligt in de bedoeling, dat reeds in november van dit jaar met de bouw zal worden begonnen; maar dit zal in elk geval toch niet eerder kunnen zijn dan na goed keuring door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, die de bezwaren niet zon der meer kunnen negeren. Door de Beverwijkse rennersclub „Ken- nemerland" werd woensdagavond op het elf kilometer lange parcours in de Wij- kermeer de zomercompetitie voortgezet met een rit over vijf ronden. De broers Chris en Aad Duyker gaven daarin weer volledig de toon aan. Zij waren samen met de C-klasser Cees Durge meteen na de start uit het dertien man sterke pelo ton ontsnapt en veroverden een voor sprong van bijna drie minuten. Durge werd zodoende onbedreigd winnaar in zijn categorie en Aad Duyker in da sprint weliswaar door broer Chris ge klopt greep de zege bij de B-klassers, De uitslagen waren: A-klasse: 1. Chris Duyker. B-klasse: 1. Aad Duyker, 2. J, van Hooff, 3. J. Bobeldijk. C-klasse: 1. C. Durge, 2. A. Bakker, 3. T. Pekel, 4. L. Koopman, 5. D. Rens, 6. H. Smeets, 7. J. Jansen. Telstar speelt zaterdag een oefenwed strijd tegen de Duitse club Rot Weiss in Essen. Als voorbereiding op de komende competitie zal de Velser eredivisieclub nog drie oefenwedstrijden spelen. 31 juli speelt een combinatie uit tegen ZFC en 7 en 11 augustus zijn er thuiswedstrijden tegen respectievelijk Rotherljam United en Alkmaar. Kort en Van Wooning, heb ben inmiddels ook weer een nieuw Tel star-contract getekend. GEBOREN: Johannes M., d. van J. G. Beentjes en M. C. Schouws; Corine A., d, van J. Kok en H. A. de Boer; Nicolaas J. C., z. van J. C. Eskes en M. D. van der Lem; Karin M. W„ d. van A. J. Korteland en M. H. Burggraaff; Ingeborg, d. van J. van Splunder en A. Coldenhoff; Lucas W„ z. van W. J. Brantjes en M. W. Luttik- huizen; Johanna M., d. van J. J. Komen en C. M. Adrichem; Mark, z. van J. van der Hoek en C. H. Streefland; Elisabeth A., d. van P. C. van der Linden en M. T. J. L. Bovens; Eva M., d. van R. P. Kleintjes en B. Mè van den Berg; Sandra M., d. van J. H. van Diepen en J. A. A. Jacobi; Comelis M., z. van C. G. R. Moesbergen en M. G. Koelemeij; Helena A. G., d. van J. P. van der Veldt en G. H. Heijnen; Raimond J. W., z. van G. J. Groot en C. A. J. de Mol; Petrus A. G. M., z. van A. J. Koopman en G. G. M. Hendriks; Johanna C. W., d. van W. C. Hartenberg en C. J. Kaijen; Marcel, z. van N. Kluft en M. G. Kleijer; Angelo, z. van F. Gentile en G. Rozenhart; Atse K, z. van J. de Wilde en N. van Dooren; Cornelis J., z. van J. Schenk en P. A. Vos; Robert P., z. van A. E. Wever en M. Keij; José, d. van C. Langbroek en H. K. P. van der Plas; Catharina A. M., d. van G. M. Doodeman en H. D. Beentjes; Ronald J., z. van G. H. Eijman en M. E. Houps; Syl via,, d. van I. Peitgen en I. Thiemig; Johan G., z. van J. J. Broeze en B. J. Marckel- bach; Christiaan J., z. van A. Scheermeijer en E. Gore. ONDERTROUWD: C. Bol en A. W. Ver donk. GETROUWD: J. J. Twaalfhoven en M. A. A. Klaase; R. J. de Laat en J. M. M. van den Berg.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5