Voortreffelijke „onvoltooide" van Tom Okker tegen Roche Sterke tennisspelers en -speelsters ook naar toernooi in Santpoort Dolmans taak om te verdedigen is wielertitel moeilijk R.C.H. F.C. ZAANSTREEK Blunder kostte Benelux zege Donner blijft aan de leiding in het IBM-schaaktoernooi Als eerste geplaatste Lesley Turner verslagen door de Duitse Edda Buding 1 Zaterdagavond Schoten-O V V O Rob Heemskerk op 200 meter weer onder 21 sec. Cijfers in Oslo lb SCH0TEN-0VV0 SPORTPROGRAMMA VOOR BET KOMENDE WEEKEINDE VRIJDAG 23 JULI 1965 Adembenemend 9 Tennisjeugd had succes in Berlijns toernooi MORGENAVOND 8 UUR: bij kunstlicht ZATERDAG 24 JULI MORGEN AANVANG 'S AVONDS 6.30 UUR HONKBAL De familie Buding was gisteren niet helemaal tevreden. Weliswaar had Edda voor een daverende sensatie gezorgd door de als nummer een geplaatste Australische schone Lesley Turner te verslaan (4—6, 3—6), broer Ingo had niet zo veel succes. Ondanks een geweldig duel dat de honderden toeschouwers volledig in zijn ban hield gelukte het de Duitser niet de als derde geplaatste John Newcombe te verslaan. Na een sensatio nele partij won Newcombe met 4—6, 9—7, 9—7; wellicht was het Budings eigen schuld dat hij vanuit gewonnen positie toch naar een nederlaag werd ge manoeuvreerd. Iets meer geconcentreerd spel in de derde set had hem de zege kunnen brengen. Ondanks het feit dat het publiek met volle teugen genoot van dit schouwspel was het toch Tom Okker die de show stal. Vrijuit spelend tegen de hooggeplaatste Australiër Tony Roche demonstreerde de jeugdige Ne derlander een spel dat herinneringen op riep aan zijn duel op Wimbledon tegen de Fransman Barthes. Moest Okker die partij met een nederlaag afsluiten, thans staan zijn papieren veel gunstiger. De eerste set werd met 6—3 gewonnen en de tweede leidt hij met 5—3. Roche is aan serve. De partij moest worden onder broken doordat een enorme plensbui het centre-court in een roeibaan veranderde. Werd op het centre-court spel vertoond coals Hilversum nog nooit heeft kunnen aanschouwen, op de bijbanen speelden cich ook drama's af. Lesley Turner werd gewipt door de niet geplaatste Edda Bu ding. Judy Tegart, vierde in het schema, werd er door de Argentijnse vechtjas Norma Baylon afgehaald. Na een span nende eerste set (8-6) werd de tweede een formaliteit (6-2). Ook voor de Duit ser Kuhrtke, kon het liedje van „er is een tijd van komen en een van gaan" worden aangeheven. Bob Hewitt bepaalde het lot van zijn tegenstander met 6-4, 4-6, 6-2. •Maar dit alles kon niet- in de schaduw staan van hetgeen de cracks op de hoofd- baan lieten zien. «f Na de nederlaag tegen Edda Buding kon Lesley Turner de teleurstelling nauwelijks verwerken. Het begon al direct met de strijd tussen Ingo Buding en Newcombe. De Duitser startte sterk en veroverde zonder al te veel echte inspanning de eerste set. Het publiek was verguld want dit betekende dat John Newcombe in nog twee sets zijn kunnen zou moeten tonen. Niemand hield er nog rekening mee dat Ingo Buding andere plannen had dan het publiek zon der meer durfde aan te nemen. Hoe het ook zij, alle inspanningen van Newcomhe ten spijt ging de strijd volkomen gelijk op. Bij de stand 6-7 won dq Duitser zelfs een matchpoint. Hij kon evenwel niet doordrukken en zo kwam Newcombe toch nog op 9-7. De derde set werd het hoog tepunt. Op knappe manier nam Buding via 3-0 een 4-1 voorsprong. Even meende Ingo minder serieus te kunnen spelen en prompt kwam Newcombe tot 4-3 terug. Nog gaf Buding niet op (5-2). Toen bleek waaraan Newcombe o.m. zijn naam te danken had. In een serie aces zorgde hij voor 5-4. Toch had Buding de zege bij wijze van spreken in zijn hand. In de tiende game van deze beslissende set kwam hij op matchpoint. Ingo ketste de bal voor hij ging serveren. Alle kracht legde hij in de ze laatste aanval, althans dat dacht hij. Een dubbelfout op het kritieke moment bracht de Australiër op gelijke hoogte (5-5). De strijd die toen volgde, was adembenemend. Beide spelers demon streerden hun technisch kunnen en toon den tevens ook aan maar gewone spelers te zijn door veel eenvoudiger ballen ruim schoots te missen. Tenslotte bleek New combe een groter uithoudingsvermogen te hebben en kon hij de partij na twee uur en tien minuten in zijn voordeel beslis sen. Tony Roche, die door zijn finale-plaats bij de internationale kampioenschappen van Frankrijk rechten kan doen gelden op de tweede plaats op de wereldranglijst voor harde banen, maakte in Hilversum niet de indruk, die we van een dergelijk „kasstuk" zouden mogen verwachten. Nu moet wel vermeld worden dat de Austra liër niet in zijn spel kon komen en in Ok ker een tegenstander vond die van plan was zijn huid niet alleen duur maar ook met verve te verkopen. Het gevolg was dat tot ieders verbazing de veel tengere Tom geen enkele moeite had met de service van zijn tegenstander. Het leek wel of een buitenwaarts zijde lings effect voor de Nederlander geen problemen opleverde. Ook de topspin die Roche met zijn forehand aan de bal mee gaf, bleek plotseling geen wapen van enorm kaliber te zijn. Okker rende direct naar een 0-1 voorsprong. In de tweede game bleef hij met zijn voet achter de zijlijn haken. Gelukkig viel de blessure nogal mee en kon de Haarlemmer korte tijd later weer verder spelen. Wel werd de stand toen prompt 1-1. In de derde game moet Roche de geladenheid van zijn tegenstander voor het eerst goed gevoeld hebben. Prima serveren, zijn spel goed spreidend en met vlijmende returns leg de Okker de Australiër zijn wil op. Roche werd boos en sloeg toen prompt vele bal len uit. Bij 2-5 mocht hij nog even terug komen, daarna maakte Okker aan alle twijfel een einde. In de tweede set maak te Roche aanvankelijk niet veel indruk. Twee keer verloor hij zijn service. Toen kwam dan toch de lang verwachte explo sie. Een nederlaag gaat nog moet de fa voriet gedacht hebben, maar een smade lijke dat nooit. Hij sloeg drie aces op op een rijtje waardoor zijn eigen opslag nog net gered werd. Hij kwam daarna ook voor het eerst door de service van Okker en maakte de eigen game (4-3). Okker herstelde zich in de inmiddels met bakken uit de lucht vallende regen koel bloedig. Goed geconcentreerd liet hij de kansen niet keren: 5-3. Op dat moment werd de partij gestaakt. Vandaag wordt de wedstrijd uitgespeeld. De uitslagen waren: heren enkelspel; kwartfinales: Newcombe (Austr)-Buding (W.Dld) 4-6, 9-7, 9-7, Hewitt (Austr)Kuhn ke (W.Dld) 6-2, 4-6, 6-2. Dames-enkelspel, kwart finales: Nor- ma Baylon (Arg)-Judy Tegart (Austr) 8-6, 6-2. Annette van Zijl (Z.Afr.)-Robin Les (Austr) 6-4, 6-4. Edda Buding (WDld) Lesley Turner (Austr) 6-4, 6-3. Frangoise Dürr (Fr)-Pat Walkden (Rhod) 6-1, 6-1. De Nederlander Richard Kasten is in het heren-enkelspel van het internationale jeugdtennistoernooi te Berlijn doorgedron gen tot de derde ronde door een over winning met 6-1, 8-6 op de Duitser Janz. Zijn landgenoot Peter Soeters werd in de tweede ronde uitgeschakeld door de Duit ser Gebert, die zegevierde met 3-6, 7-5, 9-7. Bij de meisjes schaarde zich Astrid Suurbeek onder de laatste acht. Zij won gemakkelijk van de Deen Sörensen met 6-2, 6-3. Tine Zwaan bracht het niet zo ver. Zij moest haar meerdere erkennen in de Duitse Edith Winkens, 6-4, 6-2. Tom Okker ging in zijn voortreffe lijk gespeelde wedstrijd tegen Roche (toekijkend bij de behandeling) door zijn enkel. De behandeling deed wonderen, want Okker speelde daarna bijzonder sterk. (Van onze sportredactie) Met belangstelling worden de verrich tingen in het Hilversumse tennistoernooi gevolgd door de tennisliefhebbers in Ken- nemerland. Voor hen immers is het toer nooi bij het Melkhuisje behalve een voor treffelijk evenement ook een voorproefje op het toernooi, dat in eigen omgeving van 27 juli tot en met 1 augustus op de banen van het tennispark Brederode wordt gehouden. De bezetting van dit toernooi kan weliswaar niet gelijk gesteld worden aan die in Hilversum waar ge speeld wordt om de internationale kam pioenschappen van Nederland, maar is toch zeer beslist bijzonder sterk en garan deert goed tennis. Zoals bekend zal bij de heren Haarlem mer Tom Okker in bijna eigen omge ving Ken Fletcher, Bob Hewitt, Pimen- tel en Alvarez tot zijn concurrenten moe ten rekenen. In het herendubbel is Okker gekoppeld aan Fletcher en dit zonder twijfel sterke duo heeft als sterkste tegen standers de koppels Hewitt-Hoogs en Al- varez-Pimentel. Bij de dames geldt Judy Tegart als de sterkste speelster. De Aus tralische, die op Wimbledon doordrong tot de finale van het gemengd dubbel, weet in Santpoort onder meer mevr. Diepraam (Zuid-Afrika), jeugdkampione Emauel uit Zuid-Afrika, mevr. Hewitt uit Austra lië en de zusjes Sheriff uit Australië onder haar tegenstandsters. In het damesdub- bel is Judy Tegart gekoppeld aan mej. De Jongh. Bij de dames is ook de Nederland se Jetty Baars van de partij. Zij woont sedert haar huwelijk in Amerika. Mevr. Diepraam is haar duogenote in het dub belspel. Tom Okker kreeg in het gemengd dub bel miss G. Sheriff als partner en of dat voldoende tegenwicht is, indien het tot een confrontatie met Judy Tegart-Ken Fletcher zal komen, Valt te betwijfelen. Overigens is het interessant om in Sant poort te zien hoe enkele plaatselijke spe lers en speelsters zich zullen houden in het internationaal geweld. Bij de dames geldt dat voor onder meer Kea Onstein- Okker, maar zeker ook voor de jeugdige zusjes Ter Metz en voor Els Borgerding. Van de Nederlandse top is geen enkele dame in Santpoort aanwezig, aangezien er voor hen al een buitenlandse tournee was gepland. Wel komt op het Brederode-park uit Lidy Jansen Venneboer, die toch ook al onder bondstrainer Joop de Mos heeft getraind en inmiddels eveneens geldt als een van de vrouwelijke tennismusketiers. Bij de heren ontbreken Jan Hajer en Evert Schneider. Wel aanwezig zullen zijn Piet van Eijsden, Eddy Knol en Dick Stradmeijer. Met hen moeten de streek- spelers Jan Tervoort, Cees Nieland, Eric Verkade en Winny Macdonalds als sterk ste Nederlandse vertegenwoordigers wor den gezien, al wordt niet verwacht, dat zij zich in de strijd tussen Okker, Flet cher en Hewitt, Pimentel en Alvarez om de hoogste eer kunnen mengen. Het tournooi in Santpoort, waarvoor de tribuneaccommodatie werd uitgebreid tot 2.500, begint dinsdagmiddag om één uur en eindigt zondagavond. Toernooivoorzitter is de heer C. Vogel zang, die in zijn werk wordt bijgestaan door de heren R. H. Holl, H. Luyting, J. Möller, S. Okker, D. Potharst, L. van Schagen, C. Vogelzang jr. en mej. W. v. d. Broek. De toemooileiding verwacht, dat de eerste spelers en speelsters maandag zullen arriveren. Zij hebben als noodvoorziening een troost voor de passepartouthouders achter de hand. Indien het op de finaledagen slecht weer zou zijn, wordt er zaterdag 31 juli en zondag 1 augustus in de sport hal van Heemskerk een demonstratie ge geven door de spelers en speelsters, die ook op Wimbledon uitkwamen. Advertentie Voor de honkbalhoofdklassers staan slechts drie wedstrijden op het program ma, aangezien Sparta zondag om de Eu ropa Cup speelt in Rome tegen de Itali aanse kampioen Nettuno. Zaterdagmid dag speelt het reeds gedegradeerde VVGA thuis tegen HVA, terwijl Schoten zaterdagavond tegen O VVO speelt in het Haarlems honkbalstadion. De Haarlem Nicols spelen zondag uit tegen Ajax en de Haarlemmers moeten winnen om hun kansen op het kampioen schap te behouden. De kans op een zege is groot, maar Ajax mag niet onderschat worden getuige de 6-5 nederlaag die Spar ta twee weken geleden leed tegen de Amsterdammers. In de eerste klasse A ontvangt HCK- zaterdagmiddag De Volewijckers en al blijven de Noordamsterdammers onbere kenbaar, er zit winst in voor de jonge Kinheim-ploeg. Concurrent Storks zal wei nig moeite hebben met DIO dat zondag naar Den Haag komt. In de eerste klas se B ontvangt Rooswijk leider HHC en dat zal de Rooswijkers wel geen enkel punt opleveren. SC Haarlem ontvangt het Bussumse HCAW en dat betekent een zware opgave voor de Sportclub die ech ter niet kansloos is. Eerder in dit seizoea klopte SC Haarlem HCAW met 11-10. Op het golvende circuit van Zandvoort zullen de vaderlandse amateur-wielren ners zaterdagmiddag 24 juli met elkaar strjjd leveren om het wegkampioenschap van Nederland 1965. Wie zich na afloop van de 176 kilometer lange ren door de blonde duinen met de rood-wit- blauwe kampioenstrui mag tooien, is met geen mogelijkheid te voorspellen. Daar voor zijn er te veel factoren in het spel betrokken. De succesvolle Rotterdam mer Eef Dolman moet de titel verdedi gen. Een lastige opgaaf en temeer omdat Advertentie Een tactische blunder heeft de Bene- lux-atletiekploeg donderdagavond in het Bisletstadion van Oslo van een zege in de tweedaagse wedstrijd tegen Noor wegen afgehouden. De Belgisch-Neder landse combinatie er deden ditmaal geen Luxemburgers mee moest in het laatste nummer, de 4 x 400 meter, de overwinning prijsgeven. Noorwegen won de uiterst spannende wedstrijd uit eindelijk met twee punten verschil: 107- 105. De leiding van de Beneluxploeg zal zich na afloop van de 4 maal 400 meter van spijt wel de haren uit het hoofd heb ben getrokken, dat zij als laatste loper de Belg Dijzers en niet Fred van Her pen, onbetwist de beste van het viertal, had opgesteld. Nadat Schuyt en Vanden- wijngaarden een voorsprong van bijna vier meter hadden opgebouwd, revan cheerde Fred van Herpen zich tegen de Noor Bunaes, van wie hij daags tevoren had verloren. Van Herpen hield de voor sprong goed vast en het werd toen de taak van Dijzers om de zege veilig te stellen. De blonde Belg bleek echter niet over voldoende zelfvertrouwen te be schikken en toen hij na 150 meter al om ging lopen kijken waar zijn tegenstander bleef, was het duidelijk dat Noorwegen de eindoverwinning zou grijpen. Ruim 8000 Noren schreeuwden zich de kelen schor, toen Simonsen bij het uitko men van de laatste bocht zijn achter stand wegwerkte en tenslotte zelfs nog enkele meters uitliep. Geen overwinning dus voor de Beneluxploeg, die voor het eerst in zijn driejarig optreden zeer dicht bij een zegepraal was. Op de tweede dag werden opnieuw weer enkele opvallende prestaties gele- leverd. De meest in het oog springende was wel de 20.9 seconden van Rob Heemskerk op de 200 meter. De Braban der, die afgelopen zondag in Groningen met 20.8 een nieuw nationaal record ves tigde, toonde wederom dat hij momenteel tot Europa's beste 200 meter lopers be hoort en hij bewees tevens dat zijn tijd van zondag geen uitschieter is geweest. Op het laatste stuk bleek opnieuw dat Heemskerk uitermate sterk is. Jaap Smit trok zich ook nu weer goed aan Heems kerk op en met 21.3 werd de Groninger een goede tweede. Marius Bos en No Opdenoordt kwamen eveneens uitstekend voor de dag. Bos zorgde al op het eerste nummer voor een verrassing door na spannende strijd met de Noor Weum en de Belg Legros als tweede te eindigen. Weum zegevierde dank zij een laatste krachtsinspanning in 14.3 terwijl Bos met 14.4 zijn persoonlijk record scherper stelde. Opdenoordt liep tegen de sterke Noren Heiland en Fuglem een tactisch uitste kende 5 km race. Nadat Henk Snepvan gers, die de geblesseerde Belg De Her- toghe verving, na 2400 meter had moe- 110 meter horden: 1. Weum (Noorw.) 14.3 sec.; 2. Bos (Ned.) 14.4; 3. Legros (Belg) 14.5; 4. Christiansen (Noorw.) 15.1. 3000 meter steeple chase: 1. Roelants (Belg) 8.35.4; 2. Ellefsaeter (Noorw.) 9.16.0; 3. Ha- mersland (Noorw.) 9.19.8; 4. Willems (Ned.) 10.46.0. 200 meter: 1. Heemskerk (Ned.) 20.9 sec.; 2. Smit (Ned.) 21.3; 3. Bunaes (Noorw.) 21.6; 4. Simonsen (Noorw.) 21.8. 800 meter: 1. De Ridder (Belg) 1.51.0; 2. Pharo (Noorw.) 1.51.1; 3. Lambrechts (Belg) 1.51.3; 4. Jebsen (Noorw.) 1.51.5. Kogelslingeren: 1. Krogh (Noorw.) 60.90 m; 2. Foeleide (Noorw.) 60.30; 3. Bigelbach (Lux.) 45.62; 4. Hertoghs (Belg) 44.24. 5000 meter: 1. Opdenoordt (Ned.) 14.17.0 min.; 2. Fuglem (Noorw.) 14.18.4; 3. Heiland (Noorw.) 14.34.0; 4. Snepvangers (Ned.) 14.52.4. Polsstokhoogspringen: 1. Coppejans (Belg) 4.50 m; 2. Foerde (Noorw.) 4.30; 3. Schie (Noorw.) 4.20; 4. Wijsen (Ned.) 4.00. 4 x 400 meter: 1. Noorwegen 3.12.8 min.; 2. Benelux 3.13.4. Vèrspringen: 1. Theisen (Belg) 7.52 meter; 2. Papy (Belg) 7.26.3; 3. Pettersen (Noorw.) 7.12; 4. Bergh (Noorw.) 7.09. Discuswerpen: 1. Haugen (Noorw.) 52.52 meter; 2. Lorentzen (Noorw.) 51.32; 3. De Decker (Belg) 49.22; 4. Termont (Belg) 48.58. ten lossen, bleef de Limburger vlak bij het Noorse duo. De Nederlandse kam pioen lanceerde in de laatste 200 meter zijn befaamde eindsprint. Met 14.17.0 bleef de Maastrichtse chauffeur 0.8 se conden beneden zijn beste tijd en een ver betering van het zeven jaar oude Neder landse record van Joep Delnoye (14.11.0) zit er binnenkort zeker in. Evenals het vorige jaar toen de Bene luxploeg met 121%-85V2 nog ruim ver loor, zag Gaston Roelants de poging om zijn wereldrecord op de 3000 meter steeple chase (8.29.6) te verbeteren, mis lukken. Desondanks kwam de Olympische kampioen met 8.35.4 nog tot de beste wereldtijd van dit seizoen. Willy Wil lems die een nieuw Nederlands record wilde lopen, kreeg een ovatie van het sportieve Noorse publiek toen hij zich na ruim 2000 meter in de bak blesseerde, maar de race bijna hinkend toch uitliep om het zo belangrijke punt binnen te halen. Op de werpnummers waren de Noren, evenals woensdag, veel te sterk. Bij het discuswerpen en kogelslingeren werd het tweemaal een derde en vierde plaats. De twee springnummers van donderdag het polshoog- en het verspringen lever den evenwel Beneluxoverwinningen op. Coppejans won het polsstokhoog met 4.50, een prestatie waarbij Servee Wij sen precies een halve meter achterbleef. het aantal deelnemers bijna 400 man weer bijzonder groot en sterk is. Het stellen van een prognose is 'n on mogelijke taak. Niet alleen de valpar tijen, lekke banden of andere malheur kunnen van invloed zijn op het verloop van de koers, maar ook de weersomstan digheden spelen een grote rol: de ene rijder voelt zich het beste in zijn element bij een verkwikkend zonnetje en de an der hoopt voor zaterdag op een fikse zee bries met regen. Aan spanning en strijd lust zal het zeker niet ontbreken. Het kampioenschap levert vele voordelen op. De titel moet dus verdedigd worden door Eef Dolman. Hij heeft dit seizoen al weer enige klinkende prestaties geleverd en de 19-jarige Rotterdammer is dan ook opnieuw sterk favoriet. De meeste tegen stand kan Dolman verwachten van de Limburgers Harry Steevens, Wim Sche pers en Eddy Beugels, Harm Ottenbros uit Alkmaar, de Amsterdammers Daan Holst en Gerard Koel, de laatste vooral als het op een sprint aan mocht komen; Henny Schouten uit Badhoevedorp, Joop Hoogland uit Aalsmeer, de Leidenaar Nol Kloosterman, Cok v.d. Hulst uit Zoelër- woüde." de Brabanders Rini Wagtmans, Pierre Pellenaars en René Pijnen, de snel opgekomen Peter Tesselaar uit Kalver- dijk, Gerrie Bruin uit Andijk, wereld kampioen Tiemen Groen uit Follega, Nico Lute uit 's-Graveland, de Halfwegger Jan Fransen en van André van Middelkoop uit Rotterdam. Ook de Haarlemmers Jan v.d. Horst en Ted Blom en Jan Serpenti uit Wijk aan Zee, mogen niet over het hoofd gezien worden. Zij kunnen voor het verrassende element zorgen. Alleen de Heemsteedse favoriet Henk Peters is van de kanshebbers uit de Haarlemse con treien niet van de partij. Hij neemt zo als bekend aan de ronde van Canada deel. De start van de amateurs is om één uur en zij moeten het bijna 4200 meter lange circuit 42 keer afleggen (176 km.). Voorafgaande aan dit kampioenschap strijden de nieuwelingen in een race over 63 km. (start elf uur) om de nationale wegtitel en daarvoor hebben eveneens zo'n 400 renners ingeschreven. Een re cord-aantal voor de nieuwelingen. De grootste kanshebber is ongetwijfeld de snelle Amsterdammer Harry Jansen, die al zeventien koersen in dit seizoen gewon nen heeft en vooral in de eindsprint on genaakbaar is. Ook voor de aspiranten (200 deelnemers) valt er weer een kampioenstitel te win nen. Zij gaan om tien uur van start en moeten 25 km. fietsen. De technische uitvoering van deze kam pioenschappen is door de Koninklijke Ne derlandse Wielren Unie weer opgedragen aan de Haarlemse wielerclub „De Kam pioen". In de derde ronde van de grootmeester- groep van het IBM-toernooi in Amster dam was de overwinning van de ex-we reldjeugdkampioen, de Joegoslavische grootmeester Parma, op zijn landgenoot Trifunovic wel het opmerkelijkste gebeu ren. Trifunovic heeft een roep van on verslaanbaarheid. Er was in deze ont moeting een theoretische versterking in de opening nodig om hem van het rechte pad te brengen. FilipDonner liep vrij snel remise. De Nederlanddse grootmeester blijft op kop. Karaklaic, de Joegoslavische meester hij was al eens landskampioen legde r ZATERDAG 24 JULI Hoofdklasse: VVGA—HVA Schoten—OVVO Eerste klasse A: HCK—Volewijckers Eerste klasse B: Rooswij k—HHC HCTIW—CTC Tweede klasse A: HFC HaarlemMeteoor TYBB*—Terrasvogels DCGLijnden Tweede klasse B: Blauw WitGeuzen ThamenSpartaan RCHKennemerland Tweede klasse C: RFC—Hazenkamp Derde klasse A: THB—Neptunus Hawks—VUC Derde klasse B: Ripperda—DSS Shell—ODIZ Derde klasse C: Elinkwij kCaribe Quick A.—Animals Reserve 1: Storks 2—SC Haarlem 2 OWO 2—Nicols 2 Reserve 2A: PSV 2—Sparta 3 HCAW 2—Hazenkamp 2 Reserve 2B: Kennemerland 2— Schoten OVVO 3—Schiedam 3 RAYON HAARLEM 1B: DIO 2Kennemerland 8 TelefoniaHCK 3 Schoten 4—RCH 3 2A: Foresters—-Geel Wit 2B: Alcm. Victrix Bloemendaal 2 DSS 2—Terrasvogels 3 2C: Kennemerland 4Nicols 5 2D: OG 4Alkm. Boys HBC '64 2—THB 4 2E HCJ 2—Telefonia 2 ZONDAG 25 JULI Hoofdklasse: Ajax—Haarlem Nicols Eerste klasse A: Storks—DIO UW—PSV Eerste klasse B: SC Haarlem—HCAW Tweede klasse A: OG—Quick Tweede klasse B: ADO—HMS Tweede klasse C: DHS—Feijenoord Robur '58Laakkwartier SchiedamTilburg Derde klasse A: Libanon—Wassenaar EBHC—SVL Derde klasse B: TWM—Thor Bloemendaal— Watergraafsmeer Derde klasse C. Baseball Pais— Uitsmijters TrekvogelsHBC Reserve 1: VVGA 2—UW 2 Reserve 2A: Schiedam 2Tilburg 2 ADO 2—CTC 2 Reserve 2B: Ajax 2—RCH 2 Volewijckers 2HVA 2 RAYON HAARLEM IA: Terrasvogels 2—HHC 3 HCK 2—HFC Haarlem 2 SC Haarlem 3—HVH TYBB 2—OG 2 1B: Nicols 3Rooswijk 2 2A: OG 3—HCK 4 2B: Nicols 4—TYBB 3 2C: TZBPVFS Schoten 5—Halfweg 2 2D: Ripperda 2—HCK B 2E: DSS 4—TYBB' 4 grootmeester Szabo het vuur na aan d« schenen. In een middenspel zonder dame» offerde hij de kwaliteit voor een gevaar lijk initiatief. Het reikte echter niet ver der dan remise, voor dit resultaat moest de Joegoslaaf tenslotte zelfs nog knap werk leveren. Lange weg verbeterde zijn ran,glijstpositie ten koste van Zuidema. De ex-jeugdkampioen thans Neerland» jongste meester stond ongemakkelijk, toen hij een onverantwoord pionoffer bracht. De liquidatie was vrij eenvoudig. BouwmeesterBarendregt is na een hevig tijdnoodduel afgebroken, mis schien heeft wit kansen. De uitslagen waren: Parma (Joegosl.) Trifunovic (Joegosl.) 10; Langeweg (Ned.)Zuidema (Ned) 10; Bouwmees ter (Ned.)Barendregt (Ned.) afgebr.; Filip (Tsj.sl.)Donner (Ned.) Vi'/s; Ka raklaic (Joegosl.)Szabo (Hong.) De stand na 3 ronden luidt: 1. Donner 2"/s; 2. Szabo 2; 3. Parma lJ/i en 1 afg.; 4/6. Filip, Trifunovic, Langeweg 1*/»; 7/8. Karaklaic, Zuidema 1; 9. Barendrecht Vi en 1 afg.; 10 Bouwmeester 0 en 1 afg. De uitslagen in de meestergroep luiden: Szilagyi (Hong.)Orbaan (Ned.) 10; Plater (Ned.)Hartoch (Ned.) 'i/tVs; Mi- lic (Joegosl.)Enevoldsen (Den.) Vsj/j; Karper (Ned.)Ghitescu .(Joegosl.) VsVi; De Graaf (Ned.)De Rooi (Ned.) 10. De stand na 3 ronden luidt: 1. Szilagyi 3; 2. Karper 2»/j; 3. De Graaff 2; 4/6. Ghi tescu, Milic en Plater l'/i; 7/8. Enevoldsen, Hartoch I; 9. Orbaan V»; 10. De Rooi V».

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 15