Vier kinderen op trekker door trein overreden en AGE Directeur zette neonreclame voor ontwapening op fabriek moe van maagzuur? ASPIRIN BAYER KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Amerikaanse Nederlander moet weg uit Zwitserland f^m Tragedie in Nieuwerbrug Meisje vermist in Groningen Bejaard N.Z.H.- locomotiefje naar museum Doden in het verkeer Proces-verbaal aangezegd Zebra's gevaarlijk voor kinderen P. Dankert wordt internationaal P.v.d.A.-secretaris neem natuur-grijze Weer blijft onvast VERWARMING Bij hoofdpijn vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. VRIJDAG 23 JULI 1965 Haarlem V elsen-IJ muiden Het deed in 1912 dienst tussen Haarlem en Heemstede Wees goed voor uzelf (en uw maag) WEERRAPPORTFN Beverwijk ga 5 Modernste rangeerstation van Europa GENèVE (AFP) De uit Nederland afkomstige Amerikaan H. Fentener van Vlissingen heeft donderdag van de Zwit serse autoriteiten bericht gekregen, dat hij vóór 30 september het land moet ver laten. Hij zal daar niet meermogen te rugkeren. Het besluit van de federale regering is een gevolg van een geschil tussen de heer Fentener van Vlissingen en een buur man over de hoogte van een villa die hij aan de oever van het Meer van Ge- nève heeft laten bouwen. Deze villa is 47 cm. hoger dan de plaatselijke bebou wingsvoorschriften toestaan. Na een reeks administratieve en juridi sche schermutselingen verklaarde het bestuur van het kanton Waadtland de heer Van Vlissingen tot ongewenste vreemdeling, omdat hij een conflict met de Zwitserse justitie had uitgelokt. De centrale overheid bepaalde daarop dat de heer Van Vlissingen het land voor goed moet verlaten. Zijn echtgenote en zijn vier kinderen mogen echter als toeristen naar Zwitserland terugkomen. De heer Van Vlissingen heeft laten we ten. dat hij geen beroep tegen het fede rale besluit zal aantekenen, maar dat hij niet goedschiks het land zal verlaten. „Als men mij het land wil uitzetten, zai dat met geweld moeten gebeuren," heeft hij gezegd. Hij noemde het besluit wille keurig en in strijd met het recht, om dat hem in strafrechterlijke zin niets ten laste zou kunnen worden gelegd. Advertentie CENTRALE Koningin Juliana, prinses Beatrix en haar verloofde zijn gisteren per vliegtuig naar Rome gereisd. Van daar gingen zij naar Porto Ercole voor een vakantie in de koninklijke villa aan de Tyreense Zee. Prins Bernhard was daar reeds enige dagen eerder aangekomen. De kinderpolitie in Groningen vraagt inlichtingen over de vijftienjarige Sietske Aaltje Meter (roepnaam Ciska) uit Gro ningen, die op 13 juli uit haar betrekking (ze is hulp in de huishouding) is wegge lopen. Vast staat dat zij op woensdag 14 juli om half tien een kaartje naar Assen heeft gekocht, in de trein Groningen-Zwol- le is gestapt en daarna spoorloos is ver dwenen. Het meisje is 1,63 meter lang, heeft lichtblond kort haar met lok over het voorhoofd, donkere wenkbrauwen, blauwe ogen, een vol gezicht en een blozende kleur. Ze draagt waarschijnlijk een don kerblauw mantelpakje waaronder een ro ze blouse, zwarte open schoenen met ho ge hak. Ze had een blauw koffertje met kleding bij zich. c 20 M aalse Kerk (Begijnhof) vandaag 20.30 u.: Orgelconcert door René Rakier. Grote Kerk (Grote Markt) zaterdag u.: concert door de Koninklijke Zangver eniging ..Mastreechter Staar". Openluchttheater (Bloemendaal): zater dag 20.15 u.: Down Town Jazz Band. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u. „De vermetele ridder Pardaillan", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „James Bond contra dr. No", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „School voor striptease", 18 j. Zaterdag 23.30 u.: „Straat der verleiding", 18 j. Luxor, 14. 19 en 21.15 u.: „De superman van de geheime dienst", 14 j. Minerva, 14.30 u.: „Vier rakkers en een oude jeep", a.l.; vandaag 20.15 y, en za terdag 19 en 21.15 u.: „Maarrr dokter", a.l Rembrandt, 10.30 u.: „Popeye festival' a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Goldfinger 18 j. Roxy, 14.30. 19 en 21.15 u.: „Jerry hou je roer recht", 14 j. Studio, 10.30 u.: „De vrijbuiters van het woud", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Wat een vrouw", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw waaronder Hals meesterwerken. Zaterdagavond geopend van 20.30-22.50 u., met kaarslicht en klas sieke muziek. Tot 5 september. Prentenkabinet: Grafisch werk van Wotit van Heusden, tot 25 juli. Dagelijks geopend van iO17 uur en zondag van 13—17 uur. Bisschoppelijk Museum, (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Tevens expositie van werk van Joep en Suzanne Nicolas. Tot 29 juli. Da gelijks, behalve maandag, geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u.; zon- en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10-17 u.: zondags van 13-17 u. Tot 30 augustus. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u en van 20-24 u. Expositie van tekeningen en grafiek van Jan Baptiste de Winter. Tot 1 augustus. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13) Expositie van schilderijen aquarellen, tekeningen en etsen van di verse kunstenaars. Dagelijks van 1020 u. Tot 7 augustus. Bootzaal: „100 ambach ten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 1020 u. Klassiek grammofoonpla- tenconcert van 2022.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum van Looy (hoek Kamperlaan): Fototentoonstelling van „De Muggen" en de „Groupe des Huit", Dagelijks geopend van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 u. Tot 15 augustus. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede), Expositie van schilderijen van Cor Hak en plastiek van Kees Verkade. Op werkda gen geopend van 19—22 uur, op vrijdag van 19.3022 uur. Tot 1 augustus. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 no vember openluchttentoonstelling van voor j aars- en zomerbloemen. Tropen tuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9-18 u.; golfbaan tot 21 uur. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaame/Damstraat): elke avond Cobi Schreijer, m.m.v. Alex Campbell, 's Morgens en 's middags de monstraties van oude ambachten. Vleeshal (Grote Markt): dagelijks 14.30 u.: Voorstellingen van poppentheater Merlijn, behalve zondags. Tot 28 augustus. Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke avond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 uur. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). bij en van VRIJDAG 23 JULI City, 20 u.: „FX-18 op spionenjacht". Stadsschouwburg, 20 u.: „Helden van de Rode Rivier". Ruïne van Brederode: Iedere avond gunstig weer verlichting van kasteel omringend natuurschoon; klankbeeld poëzie en muziek. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. IJmuider strand, 21 u.: Lampionnen- optocht. ZATERDAG 24 JULI City, 19 en 21.15 u.: „FX-18 op spionnen jacht". Stadsschouwburg, 20 u.: „Helden van de Rode Rivier". IJmuider strand, 20 u.: Dansavond in de Winkelstraat. Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verli_ omringend natuursc poëzie en muziek. Voorlichtingscentrum „Stichting Rijn- mond-Noordzeekanaal", Semafoorduin, IJ- muiden; geopend voor individuele bezoe kers woensdag van 15 tot 16 en zaterdag van 11.30 tot 12.30 u.; voor groepen aan vragen bij de stichting, Havengebouw, Am sterdam, tel. 020-220665, of Gemeentelijke Voorlichting Velsen, Raadhuis, tel. 4036. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 10 tot 12 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u. Een ruim 80 jaar oud stoomtramlocomo- tiefje, dat bij de N.Z.H.T.M. nog dienst gedaan heeft tussen Haarlem en Heem stede, krijgt nu een opknapbeurt in de N.S.-werkplaats te Onnen. Het locomo tiefje werd in 1882 in de Londense brand- spuitfabriek Merryweather and Sons ver vaardigd. Het krijgt na de grondige res tauratie een plaats in het Spoorwegmu seum in Utrecht. Achtentwintig jaar lang deed de stoom tramlocomotief dienst op de lijnen Leiden- Katwijk en Rijnsburg-Noordwijk. Na de elektrificatie van deze lijnen verhuisde het in 1912 naar de lijn Haarlem-Heem stede en later naar de lijn Haarlem-Lei den. Na de elektrificatie van de lijn Haar lem-Heemstede deed de locomotief nog enige jaren dienst tussen Heemstede en Leiden. In 1932 werd de A 15, zoals het locomotiefje sinds 1918 heette, in Boxtel opgeborgen in afwachting van een plaats je in het spoorwegmuseum. Maar door dat lange wachten is de A 15 er niet beter op geworden. Het locomotiefje liep onder meer door oorlogshandelingen schade op en bewees ook de waarheid van het spreekwoord „Rust roest". Vier schoolkinderen uit Nieuwerbrug (gemeente Bodegraven) zijn gistermid dag in hun woonplaats om het leven ge komen, toen de trekker, waarop zij zaten door een trein werd aangereden. Het on geluk gebeurde op een met hekken af gezette particuliere overweg. De machi nist van de trein, die uit Bodegraven kwam en in de richting Utrecht reed, heeft op het laatste ogenblik tevergeefs een signaal gegeven. De slachtoffers van het ongeluk zijn de broertjes Cornelis en Johan Pieter Kok (acht en zes jaar), Gijs J. Klassen (veer tien jaar) en Martin Heemskerk (negen jaar). De vader van de twee broertjes de heer D. Kok, had juist voor het ongeluk gebeurde het hek van de over weg geopend. Een ooggetuige vertelde „Ik hoorde het signaal van de treinbestuurder. Toen ik keek stond de trekker met Gijs aan het stuur midden op de rails en zag ik de heer Kok wanhopig met zijn armen zwaai en. Er was echter niets meer aan te doen Ik hoorde een klap en zag een stofwolk Toen de trein voorbij was lagen stukken van de trekker en de lichamen langs de rails in het gras". Omwonenden hebben onmiddellijk de politie en artsen gebeld. Ook in de trein zaten twee doktoren, die echter niets meer konden uitrichten. De vier kinderen moeten op slag dood zijn geweest. Op het kruispunt Blitswijk onder de ge meente Uden (N.Br.) is donderdagmid dag het negenjarige jongetje Rutger van Iersel uit Öss bij een verkeersongeluk om het leven is gekomen. Woensdagavond is op de weg tussen Zoetermeer en Stompwijk een ijsco-wa- gen, bestuurd door de 43-jarige P. M. Ga- reman uit Zoetermeer, door een achter opkomende auto geschept.Daarbij is de heer Gareman om het leven gekomen. De Naardense gemeentepolitie heeft proces-verbaal aangezegd aan de direc- van de chemische fabriek „De Toren", ichting van kasteel en,| aan de rijksweg no 1, die sedert ongeveer schoon; klankbeeld vanj twee weken op zijn fabriek de beken de vroegere „zeeptoren" een neonre clame heeft doen aanbrengen met het op schrift „Nederland ontwapent". Vooral 's avonds, wanneer deze slogan fel tegen de nachtelijke Gooise hemel opvlamt, trekt ze sterk de aandacht. De aanwezigheid van deze neonletters is in strijd met de provinciale verordening „Landschapsbescherming" van Noord- Holland, die het hebben van dit soort za ken aan een vergunning bindt, welke in dit geval niet is verleend en zelfs niet aangevraagd. De eigenaar van de fa briek, de heer L. G. Landman, zegt zijn slagzin uit idealistische overwegingen te hebben doen plaatsen. Hij heeft ook een brochure geschreven en uitgegeven (titel: „Het is voorbij") en mede om de aan dacht op zijn (voorlopig geheel particulie re) actie te vestigen heeft hij langs de drukke rijksweg Amsterdam-Amersfoort zijn ontwapeningsleuze doen aanbrengen. De heer Landman heeft geen vergun ning aangevraagd omdat het probleem zijns-inziens geen uitstel duldtr;,<Zo'n ver gunning langs ambtelijke wegen vergt te veel tijd. Daarop kunnen we niet meer wachten De trein, die licht werd beschadigd, is naar Leiden gesleept. Tussen Alphen aan de Rijn en Woerden zijn de trein- passagiers tot vijf uur met bussen ver voerd. Daarna was het treinverkeer weer normaal. Gisteravond is op een met knipperlich ten beveiligde overweg tussen Gorssel en Eefde de zeventienjarige jongeman Ger ritsen door een losse lokomotief aangere den en om het leven gekomen. Het knip perlicht en de bel van de overweg werk ten toen de jongen de overweg overstak. Van links kwam een trein uit de rich ting Zutphen, waar hij nog wel voor langs meende te kunnen. Hij merkte ech ter niet, dat van rechts, uit de richting Deventer, een losse lokomotief de over weg al dichter genaderd was. Verontrust over het feit dat de laatste weken in verschillende gemeenten kinde ren van drie tot en met zeven jaar, die zonder toezicht een zebra overstaken, zijn aangereden, geeft de Nederlandse Ver eniging Bescherming Voetgangers alle ouders de raad om waar de kinderen een groot deel van de vakantie buiten en op straat zijn scherp toe te zien waar ze spelen en er voor te zorgen dat zij zich niet zonder geleide door het verkeer bewegen. Men overschat in het algemeen de con centratie en het reactie-vermogen van jonge kinderen in het verkeer evenals het vermogen afstanden en snelheden juist te schatten. In het bijzonder moet er op ge let worden dat zij ook niet alleen de ze bra oversteken. De vereniging vestigt er de aandacht op dat de zebra, welke mede door haar ini tiatief zo'n belangrijke rol in het voetgan gersverkeer speelt, niet bedoeld is voor kinderen zonder geleide. Het partijbestuur van de Partij van de Arbeid heeft tot internationaal secretaris benoemd de heer P. Dankert te Amster dam. De heer Dankert volgt in deze func tie mr. M. van der Stoel op, die staats secretaris van Buitenlandse Zaken is geworden. De heer Dankert is in 1934 in Stiens (Fr.) geboren. Hij was aanvankelijk on derwijzer en werd na het behalen van de akte geschiedenis m.o. leraar in Gouda en Gorinchem. Sinds 1963 is de heer Dan kert medewerker van het Koos Vorrink Instituut van de Partij van de Arbeid. Van 1962-1963 was hij lid van het par tijbestuur en landelijk voorzitter van de Federatie van Jongerengroepen in de P.v.d.A. Van 1964 tot heden was de heer Dankert voorzitter van de Nederlandse Politieke Jongeren Contact Raad. Bedrijfsongeval. In het ziekenhuis te Al- blasserdam is vandaag overleden de 42- jarige T. P. Laurijsen uit Gilze-Rijen. De man was ernstig gewond geraakt bij een bedrijfsongeval in de Nederlandse Kabelfabriek te Alblasserdam. Uit zijn evenwicht gebracht door een uit zijn baan lopend stuk walsstaal viel hij in een warmwaterput. Het slachtoffer was vader van vijf kinderen. Na val in sloot overleden. In het stads- en academisch ziekenhuis in Utrecht is over leden de heer L. Baars, die zondag op het vliegveld Teuge is gestruikeld over een schrikdraad en in een droge sloot is gevallen. De heer Baars, die 45 jaar oud was, liep bij de val zulke ernstige verwondingen op dat hij in het Sint Li- duinaziekenhuis in Apeldoorn moest worden opgenomen. Vandaar is hij later naar Utrecht overgebracht. In papiermachine verongelukt. In de pa pierfabriek De Hoop te Eerbeek is van morgen de zestigjarige heer A. de Win kel uit Tonden dodelijk verongelukt. Bij een door de arbeidsinspectie ingesteld on derzoek is gebleken dat de heer De Win kel vermoedelijk van het bordes van de grote papiermachine is gevallen en tus sen de geleidewalsen van de filters is terecht gekomen. De heer De Winkel was op slag dood. Ds. Bouthoorn overleden. In de ouderdom van 75 jaar is plotseling overleden ds. B. N. B. Bouthoorn. Ds. Bouthoorn is Nederlands hervormd predikant in Wapenveld, Zeist, Putten, Renkum, Hui zen, Harderwijk en Bennekom geweest Advertentie Stop met slikken van middelen die geen blijvende verlichting geven. Vraag de apotheker of drogist NORAC. Niets anders. NORAC brengt het maagzuur in gezond evenwicht. m Norac is 'n NORIT produkt Advertentie x DAAR STAAT ACHTER VWWWWVWWWMWWWWWWWWWWWMWWVU fWWIMWUMIAMfWWWIMWWVUVWWWWMIMWIfWWWUWMWVWVVAAII Het K.N.M.I. deelt mee: Een omvangrijk lagedrukgebied strekt zich uit van de oceaan via de Brits» eilanden en de Noordzee naar het Oost zeegebied. Het beheerst met verschillende randstoringen het weer in geheel West en een deel van Noord- en Midden-Euro pa. In al deze gebieden is het onvast weer met temperaturen aan de lage kant. Zeer warm zomerweer is het in Mid den- en Zuid-Italië, de Balkan en een gropt deel van Spanje. Vanmorgen verplaatste zich een nieuwe depressie over Zuidwest-Engeland in de richting van de Noordzee. Het front hier van zal waarschijnlijk vóór morgenochtend ons hele land zijn gepasseerd. Daarna wordt nog iets koelere maar ook wat dro gere lucht aangevoerd, waarin enkele bui en maar ook opklaringen kunnen voorko men. VRIJDAG 23 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Zorg I dat je er bij komt". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „Geheim agent Solo in opdracht van de Ó.O.M.". W.B. Theater, 20 u.: „De brug over de Kwai". Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 u. en 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. ZATERDAG 24 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Zorg dat je er bij komt"; 23.30 u.: „Fotomodellen en chantage". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Geheim agent Solo in opdracht van de O.O.M.". W.B. Theater, -20 u.: „De brug over de Kwai". Huize Adrichem, Hoflanderweg, 14 u.: Schilder- en tekencursus door het St. Lu- casgilde. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21, Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 10 tot 12.30 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 17 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 14 tot 17 u. v>.' V- ''W'i v-.A-vvv kwamen 295. Het gebeurde maar zelden, dat Brammetje met de mond vol tanden stond. Ditmaal wist hij er evenwel geen raad meer op. Per ongeluk waren zij uit de twintigste eeuw in het jaar 1492 te rechtgekomen hoe hij ooit nog terug moest keren in zijn eigen tijd was hem een raadsel. Scheepskat Karo bracht uitkomst. Wacht eens even," zei hij aarzelend. een andere tijd terecht door één van de boordlichten te wrijven. Als ik nu de andere wrijf De vlerken van Tutu klapperden van angst. „Niet doen niet doen krijste hij, en ook Brammetje vroeg zich af of ze dan niet ergens terecht zouden komen, waar ze nog veel meer gevaar zouden lopen dan tijdens de tocht met Columbus. Toch moest er iets gebeuren. „Ga je gang," zei hij dus vastbesloten en voorzichtig wreef Karo de diamant op, die hun boordlicht was. Voor de tweede maal werd het donker bij klaarlichte dag, terwijl het goede schip Kokanje duizelingwekkend hoog op woedende golven werd opgetild en door de tijd werd geslingerd. QO Maximum-temperaturen s binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. ÏS w d d S3 S D E SE oS Den Helder zwaar bew. wzw 18 0.3 Ypenburg regen zzw 19 15 Vlissingen regen zzo 18 16 Eelde zwaar bew. z 20 13 De Bilt zwaar bew. zzw 19 7 Twente regen zzw 20 4 Eindhoven motregen z 19 7 Z.-Limburg zwaar bew. z 20 12 Helsinki geheel bew. on 26 0 Stockholm geheel bew. zzo 24 0 Oslo regen no 26 0.2 Kopenhagen half bew. ozo 19 1 Aberdeen mist n 17 0.4 Londen zwaar bew. zzo 21 2 Amsterdam zwaar bew. z 18 28 Brussel zwaar bew. z 18 8 Luxemburg geheel bew. z 18 2 Parijs onbewolkt zzw 20 4 Bordeaux zwaar bew. zzo 21 1 Grenoble onbewolkt w.st. 19 1 Nice licht bew. nnw 24 3 Berlijn regen w 23 10 Frankfort licht bew. zw 23 0.2 München onbewolkt zzw 23 21 Zürich half bew. z 22 9 Genève onbewolkt w.st. 18 1 Locamo onbewolkt w.st. 19 34 Wenen zwaar bew. wnw 24 0 Innsbruck zwaar bew. w.st. 24 3 Belgrado half bew. w.st. 32 0 Athene onbewolkt w.st. 33 0 Rome onbewolkt w.st. 30 0 Barcelona zwaar bew. w.st. 27 0 Madrid i onbewolkt w.st. 30 0 Mallorca zwaar bew. w.st. 29 0 Lissabon zwaar bew. ver. Vrijdag 23 juli 25 0 Kijfhoek, het toekomstige rangeerem-| placement voor de havengebieden rond Rotterdam, wordt het modernste ran geerstation van Europa. In 1970 hoopt men het gereed te hebben. Het wordt ongeveer zes kilometer lang. Er komt negentig kilometer spoor in te liggen. Het zal elektronisch geregeld worden. WAT ZUILEN be BI666TJ6S 6U4 ZIJN MET DIE MOOIE VER1AAR- DA6STAARI Alllt IS DAT EVEN EEN TAART'. DIE MOETEN WE PROEVEN 1 WE6AAN NAAR HUIS VOOR MEN ONS dekt! 6EFEI/IC1T6ERD; HIER 15 06 REST VAN JULI/ie TAART O, NEEN, 66EN TAART MEER: WORD Zon op 4.48 uur, onder 20.44 uur. Maan op 0.17 uur, onder 15.34 uur. Zaterdag 24 juli Zon op 4.49 uur, onder 20.43 uur. Maan op 0.40 uur, onder 16.57 uur. Maanstanden 28 juli 12.45 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 23 juli Hoog water 10.24 uur en 22.54 uur. Laag water 5.41 uur en 18.14 uur. Zaterdag 24 juli Hoog water 11.30 uur en uur. Laag water 6.50 uur en 19.26 uur. Het hoog en laag water te Zanavoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2