Carnavalsmoord had nasleep op een boerderij in Zundert AGE Verkeer rond Den Bosch een chaos Kort en bondig* V moeyan maagzuur? GRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Dreigende taal uit Djakarta Stewardes verdedigde zich met een mes STOP'NTIJGER IN UW TANK! Doden in het verkeer Pension voor vreemde arbeiders wordt niet ontruimd Inlevering verboden wapens niet onbevredigend Minister Suurhoff bracht werkbezoek aan Amsterdam Nieuwe storingen DINSDAG 27 JULI 1965 Communistische vrouwen eisen terugkeer van voetballer Wawejai Weduwe van slachtoffer mishandeld Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk ESSO EXTRa 1166111 natuur-grijze Wees goed voor uzelf en uw maag) Kerkelijk nieuws Examens DJAKARTA De Indonesische com munistische vrouwen-organisatie „Gerwa- ni" heeft de Indonesische regering ge vraagd de diplomatieke betrekkingen tus sen Nederland en Indonesië te verbre ken „als Nederland de soevereiniteit van Indonesië tracht aan te tasten of te on dermijnen". De vrouwenorganisatie heeft in een telegram aan de Nederlandse re gering de onmiddellijke repatriëring van de Westiriaanse voetballer Dominggus Wawejai geëist, die volgens haar „door Nederlandse reactionairen gekidnapt is" (Wawejai, die deel uitmaakte van een In donesisch voetbalteam dat op tournee was door Europa, van de Nederlandse re gering toestemming gekregen zijn studie in Nederland te voltooien). De vrouwenorganisatie waarschuwt de Nederlandse regering in haar telegram „de principes van samenwerking op ba sis van wederzijds belang te handhaven en geen vijandelijke houding aan te ne men ten opzichte van Indonesië. In geval van een voortdurende vijandelijke hou ding van de kant van Nederland zou het Indonesische volk passende tegenmaat regelen gaan nemen". De communisti sche vrouwenorganisatie verklaarde te hopen dat de Nederlandse regering de wrevel van de Westiriaanse studenten en andere jongeren zou begrijpen over de „reactionaire houding van sommige Ne derlanders". Honderd Westiriaanse vrijwilligers en vijftig Westiriaanse studenten hebben vo rige week de terugkeer van hun landge noot Wawejai naar Indonesië geëist in een uiterst ordelijke betoging voor de Neder landse ambassade in Djakarta, de eerste betoging tegen Nederland sedert het her stel van de diplomatieke betrekkingen in het voorjaar van 1963. De rijkspolitie te Zundert heeft een 54 jarige landbouwer gearresteerdop besehui diging dat deze zyn dertigjarige schoon dochter zwaar lichamelijk letsel te hebben toegebracht. De vrouw zou door de land bouwer zijn neergeslagen op het erf van de boerderij aan de Rutvensestraat te Zundert, waar in de nacht van 1 of 2 maart haar man, een 31-jarige landbouwer was doodgeslagen. De vrouw is met een hersenschudding en wonden in haar ge zicht naar het ziekenhuis in Breda ge bracht. De verhouding tussen de vader van de vermoorde boer en de weduwe, die vier kinderen heeft, was al geruime tijd ge snannen. De oorzaak ligt in de houding die de vrouw heeft aangenomen na de moord op haar man. In de nacht van op 2 maart werd haar man op het erf van de boerderij doodgeslagen toen hij terugkwam van het vieren van carnaval Onder verdenking van deze moord is ge arresteerd een 31-jarige inwoner van Zun dert, die een huisvriend was van het schlachtoffer en diens vrouw. Hij ontken de. Na talrijke verhoren zei de vrouw aan de politie, dat de huisvriend de dader was geweest. Hij zou 's nachts de boerderij zijn binnengekomen, gekleed in een be Een Amsterdamse stewardess heeft van nacht een ruzie met een ex-vriend met een mes beslecht. De onenigheid ontstond toen de man de kamer van het meisje aan de Rooseveltlaan binnendrong. Haar slachtoffer werd slechts licht gewond Beiden zijn gearresteerd. V Grote Kerk, vandaag 2021 u.: Orgel bespeling door Siegfried Reda. Ned. Herv. Kerk De Hoeksteen (Sant poort): woensdag 20 u.: Orgelconcert door Marie-Claire Alain. BIOSCOREN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De vermetele ridder Pardaillan", a.l. Frans Hals: vandaag 20 u. woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „James Bond contra dr. No.", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „School voor striptease", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De superman van de geheime dienst", 14 j. Minerva, 14.30 u.: „Vier rakkers en een oude jeep", a.l.; 20.15 u.: „Tanze mit mir in den Morgen", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „Het Popeye Festi val'.', a.l.; 14, 16.15,. 19 en 21.15 u.: „Gold- finger", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Jerry hou je roer recht', a.l. Studio. 10.30 u.: „Vrijbuiters van het woud", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Wat een vrouw", a.l. De Witte Zwaan (Zandvoort): vandaag 19 en 21.30 u.: „De wet van het zwaard', 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62); Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Zaterdagavond geopend van 20.30-22.50 u„ met kaarslicht en klas sieke muziek. Tot en met 7 september. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 79); Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Tevens expositie van werk van Joep en Suzanne Nicolas. Tot 29 juli. Da gelijks, behalve maandag, geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u.; zon- en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10-17 u.: zondags van 13-17 u. Tot 30 augustus. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u en van 20-24 u. Expositie van tekeningen en grafiek van Jan Baptiste de Winter. Tot 1 augustus. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13) Expositie van schilderijen aquarellen, tekeningen en etsen van di verse kunstenaars. Dagelijks van 1020 li. Tot 7 augustus. Bootzaal: „100 ambach ten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 1020 u. Klassiek grammofoonpla- tenconcert van 2022.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum van Looy (hoek Kamperlaan): Fototentoonstelling van „De Muggen" en de „Groupe des Huit", Dagelijks geopend van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 u. Tot 15 augustus. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede), Expositie van schilderijen van Cor Hak en plastiek van Kees Verkade. Op werkda gen geopend van 1922 uur, op vrijdag van 19.3022 uur. Tot 1 augustus. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 no vember openluchttentoonstelling van voorj aars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9-18 u.; golfbaan tot 21 uur. Pannekoekenhuisje (Bloemendaal): Ex positie over Thijsse's Hof. Dagelijks van 917 uur. Tot 1 september. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaame/Damstraat): elke avond Cobi Schreijer, m.m.v. Alex Campbell, 's Morgens en 's middags de monstraties van oude ambachten. Zondags gesloten. Vleeshal (Grote Markt): dagelijks 14.30 u.: Voorstellingen van poppentheater Merlijn, behalve zondags. Tot 28 augustus. Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke •vond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 uur. Raadhuis Zandvoort, vandaag 20 uur: Gemeenteraadsvergadering. DINSDAG 27 JULI City, 20 u.: „Im Schwarzen Rössl". Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. WOENSDAG 28 JULI City, 20 u.: ..Im Schwarzen Rössl". Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. Voorlichtingscentrum „Stichting Rijn mond-Noordzeekanaal, Semafoorduin IJ muiden; geopend voor individuele bezoe kers woensdag van 15 tot 16 en zaterdag van 11.30 tot 12.30 u.; voor groepen aan vragen bij de stichting Hayengebouw, Am sterdam. tel. 020-220665, of Gemeentelijke Voorlichting Velsen, Raadhuis, tel. 4036. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u. (jeugd); filiaal „Spaarnberg", Sant poort (ook voor r.-k. bibliotheek): 14 tot 17 u. (jeugd). R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 u.; fi liaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u. DINSDAG 27 JULI „Inci- Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: dent op Cyprus". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Vreemde bedgasten". Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, na aanvraag te bezichtigen, Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwqk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. WOENSDAG 28 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Inci dent op Cyprus". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Vreemde bedgasten". Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 u. en 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. bloed geel carnavalspak, en haar toen heb ben verteld dat hij haar man had dood geslagen. Samen zouden ze toen het gele carnavalspak in de keukenkachel hebben verbrand. Na deze verklaring werd de rechtszaak uitgesteld. De verdachte bleef ook daarna ontkennen. Hij zit thans in het huis van bewaring te Breda, maar zal in september naar Utrecht gaan voor een psychiatrisch onderzoek. De nu gearresteerde man nam het zijn schoondochter zeer kwalijk dat zij zolang haar bezwarende wetenschap heeft ver zwegen. De arbeiders, die momenteel bezig zijn met de reconstructie van twee beruchte rotondes in Den Bosch, zijn waarschijnlijk de enige bouwvakkers in Nederland, die rustig doorwerken in de vakantietijd. Uit het feit, dat hiervoor bij hoge uitzonde ring van overheidswege toestemming is verleend, blijkt duidelijk hoeveel belang er gehecht wordt aan spoedige verbete ring van de traverse door Brabants hoofd stad, waarvan al het verkeer uit Utrecht, Nijmegen, Tilburg en Eindhoven gebruik moet maken. In normale omstandigheden kan deze .flessehals compleet met rotondes, stop lichten en een drukke spoorwegovergang al het verkeer al niet verwerken; de huidige werkzaamheden maken de ver- keersdoorstroming nog moeilijker en het vakantieverkeer tenslotte veroorzaakt he lemaal een chaos. De gemiddelde snel heid van het verkeer op de spitsuren be draagt momenteel twee kilometer per uur. Te voorkomen zijn de moeilijkheden vrij wel niet, omdat het meeste verkeer uit het noordelijk deel van de randstad naar Brabant, Limburg en het buitenland nau welijks een andere route kan kiezen dan via Den Bosch. Advertentie Op de provinciale weg van Rolde naar Grollo is de 45-jarige uitgeverij-inspecteur S. Hoog uit Assen met zijn auto tegen een boom gebotst. De auto vloog in brand, maar de heer Hoog wist zich er met gro te moeite uit* te werken. Met zware brand wonden, een verbrijzeld been en een aan tal glaswonden is hij naar het Asser zie kenhuis vervoerd, waar hij in de loop van de avond is overleden. In de gemeente Wilnis is de 47-jarige landbouwer A. van 't Riet door het om slaan van een tractor om het leven ge komen. De 26-jarige J. Berden uit Blerick, die zaterdag zwaar gewond raakte bij een verkeersongeval in het bij Venlo gelegen Duitse plaatsje Dülken is maandagmid dag overleden. De 69-jarige Amsterdammer Gerardus van Wagtendonk is maandag in een zie kenhuis in het Zwitserse Thusis overleden. De heer Van Wagtendonk stierf aan de gevolgen van een auto-ongeluk, dat zon dagavond bij Thusis was gebeurd. Bij het ongeluk in Holten, dat we gis teren meldden, zijn om het leven geko men de 23-jarige heer J. H. Scheperman, die de auto bestuurde, zijn 25-jarige zus ter mevrouw D. PaalmanScheperman en haar tweejarig zoontje Albertus, allen uit Holten. De 66-jarige mevrouw Waayer uit Am sterdam is vanochtend op de met auto matische halve overwegbomen beveilig de overweg in de Dolderse weg in Den Dolder onder de trein Amersfoort-Utrecht geraakt. Zij was op slag dood. m De vice-president van de Utrechtse rechtbank, heeft beslist dat het pand Ou degracht 234 in Utrecht niet door de huurster behoeft te worden ontruimd. De eigenares had in kort geding ontruiming geëist. Het pand biedt onderdak aan ruim 80 buitenlandse arbeiders. De eigenares, een inwoonster van Apel doorn, verlangde ontruiming van het pand wegens wanprestatie van de huur ster. Naar het oordeel van de eigenares werd het pand niet gebruikt zoals was overeengekomen. D eigenares ontvangt maandelijks 625,- aan huur. De buitenlandse arbei ders betalen de huurster totaal elke maand ongeveer 7000.- aan kostgeld. De huurster had des ondanks enige tijd geleden aan de Huuradviescommissie verzocht de huur te verlagen tot 300 gul den, welke verzoek werd ingewilligd. De eigenares van het pand eiste daarop ont ruiming omdat het huis volgens haar niet werd gebruikt zoals was overeengeko men. In zijn uitspraak overwoog de vice-pre sident dat het pand met ingang van 1963 voor een periode van vijf jaar is ver huurd. In de huurovereenkomst is onder meer opgenomen dat het huis als kamer- verhuur- en pensionbedrijf kan worden gebruikt. Naar zijn oordeel treft de ex ploitante dus geen verwijt. Hem was ge bleken dat, toen hij een kijkje was gaan nemen, dat het pand ondanks de intensie ve bewoning in een redelijke staat ver keert. Hij heeft de eis tot ontruiming niet toegewezen en de eigenares veroor deeld tot betaling van de kosten van het geding. ..Daar concrete gegevens over de juiste aantallen verboden handwapenen ontbre ken, is het niet mogelijk vast te stellen of de inlevering van handwapenen in vele gemeenten ver beneden de verwachting is gebleven." Dit zegt de minister van Justitie, prof. mr. I. Samkalden, in antwoord op vragen van de Tweede-Kamerleden mevrouw Brautigam en mevrouw Singer-Dekker, beiden P.v.d.A. Volgens de minister hebben informaties bij een aantal politie-instanties niet de in druk gegeven dat de eerste inlevering on bevredigend wordt geoordeeld in het licht der verwachtingen. De politie blijft diligent om de niet-in- geleverde handwapenen op te sporen. Koningin Juliana en prins Bernhard hebben gisteren hun zomerverblijf in Porto Ercole opengesteld voor de persfotografen, die onder meer deze foto van prinses Beatrix en haar verloofde maakten. De koninklijke familie is van plan tot 15 augustus in Porto Ercole te blijven. Kampeerrally. Van 3 tot en met 9 augus tus wordt de zesentwintigste interna tionale rally van de Fédération Inter nationale de Camping et de Caravaning (FICO) georganiseerd op het kampeer terrein Duinreli te Wassenaar. Daar worden ruim 1500 kampeerders en caravanners uit vijftien verschillende landen verwacht. Dr. N. A. Roozendaal overleden. In de ouderdom van 66 jaar is zondag in een ziekenhuis te Leiden overleden dr. N. A. Roozendaal, oud farmaceutisch hoofdinspecteur bij het staatstoezicht op de volksgezondheid, welke functie hij van 1 juli 1947 tot 1 juni 1964 heeft bekleed. De minister van Verkeer en Waterstaat de heer J. G. Suurhoff heeft maandag een werkbezoek aan de hoofdstad gebracht. In het Havengebouw gaf de nieuwe di recteur van de Havens- en Handelsinrich tingen ir. A. Toom, de minister een uit eenzetting over de problemen van Amster dam als havenstad, o.m. over de toekom stige uitbreiding van de havengebieden in westelijke richting, waarna een boottocht de minister gelegenheid gaf het betrok ken gebied in ogenschouw te nemen. Aan de hand van maquettes in de Zuiderkerk werd de minister door de directeur van Publieke Werken, de heer A. van Walra ven, en wethouder R. J. de Wit voorge licht over het verkeer en het vervoer in de hoofdstad. Het werkbezoek werd be sloten met een rondvlucht boven de stad en een diner in het Amstelhotel. Advertentie Stop met slikken van middelen die geen blijvende verlichting geven. Vraag de apotheker of drogist NORAG Niets anders. NOR AC brengt het maagzuur in gezond evenwicht m «4n Norac is 'n NORIT produkt WWAïWVWWVWWVWWVWWWmAiVWVWVWW r vj. - 298. Met een haal van zijn poot viste Karo de fles met de groene kurk uit het water. Van dichtbij was het licht, dat uit de fles straalde, niet prettig voor de ogen. Bram morrelde eens aan de kurk. „Voorrrrzichtig," krijste Tutu en dat was niet helemaal zonder reden. Maar de papegaai wist tevoren, dat Bram zijn nieuwsgierigheid toch niet zou kunnen bedwingen. „Tja," zei Bram, „het is een vreemde bedoening. Er zit geen lampje in de fles en toch brandt er licht. En de kurk is groen, wie heeft daar ooit van gehoord. En er zit ook een briefje in." Hij kuchte eens en keek zijn vrienden om de beurt aan. „Ik zou de fles natuurlijk kunnen terug gooien in het water," zei hij aarzelend. „Rrrreusachtig," vond Tutu dat idee. „Maar wie weet is er iemand in nood en als er iemand in nood zit, moet ik hem helpen," zei Brammetje. Zonder ver der te overleggen greep hij een kurke- trekker, waarmee hij de kurk uit de fles trok. Het licht scheen plotseling dieper en fel ler te worden en Karo en Tutu hielden de adem in van spanning. Maar er gebeurde niets. „Zie je wel?" zei Bram, maar hij ver zweeg dat hij zelf ook even op de benen had staan trillen. BAfWWWWWWWWWWWWWWWWWVS/VWVWÏ Het KNMI deelt mee: Boven Scandinavië handhaafde zich een depressie. Een randstoring, die maandag plaatselijk zware buien in ons land ver oorzaakte, trok naar het zuidoosten weg, maar er naderde reeds een volgende sto ring van Schotland. Hoewel zij minder actief is dan haar voorgangster veroor zaakte zij veel bewolking en ook nog en kele buien. De temperaturen bleven ver beneden normaal. Een zwakke rug van hoge druk, die van de oceaan naar Ierland kwam, werd van morgen alweer aangetast door een oceaan front dat Ierland nadert. Dit front, dat vergezeld wordt door een regenzone, kan morgen ons land bereiken, zodat het on bestendige en koele weer nog steeds blijft voortduren. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. ft a cS IK HOORbE VERTEH6N, CAT U Z.I6K WAS, MEESTER,,, J EN IK 6R6N6 EEN tEKKERE VIS MAAR IK SEN ECHT NIET ZIEK OFSCHOON - IK VOEU ME WEU WAT SLAPJES! VIK ZAUPE SCHOOI. MAAR EEN VJEEKIE SIUITEN 1 ZIEK? IK BEN nete MAAU NIET ZIEK' ^^PËWjlGfN Kerknieuws Ned.Her.Kerk van Scheps. Ned. Herv. kerk Benoemd tot hulppred. te Willemsoord H. J. Trommel, a.s. em.pred. te Nieuw- Weerdinge. Aangenomen naar Arkel H.J. de Ridder te Beuningen. Geref. kerken Aangenomen naar Schevingen (vac.wij- len dr.H.Holtrop) dr. E. de Vries te Amsterdam-West - naar Moordrecht D.N. Verschoor, kand. te Naaldwijk, die be dankte voor Heeg en voor Vijfhuizen. Bedankt voor Joure (2e pred.pl.) en voor Zuidhorn G. Haaksma te Nieuw-Am- sterdam - voor Rheden-de Steeg Tj. Does burg te Tienhoven voor Stedum M. Berg te Gies„en-Rijswijk. De heer J. A. Nijbau te Santpoort is niet geslaagd voor kandidaats economie, maar voer doctoraal economie. Den Helder geheel bew w 16 0.1 Ypenburg zwaar bew. w 16 4 Vlissingen geheel bew. w 16 5 Eelde zwaar bew. zw 16 1 De Bilt geheel bew wzw 17 8 Twente geheel bew wzw 16 13 Eindhoven zwaar bew. wzw 17 6 Z.-Limburg geheel bew. w 19 12 Helsinki zwaar bew. zzo 18 1 Stockholm zwaar bew. zzw 19 4 Oslo regen wnw 22 8 Kopenhagen regenbui w 17 2 Aberdeen onbewolkt wnw 15 0.2 Londen zwaar bew zw 19 0 Amjterdam regen w 16 0.5 Brussel geheel bew wzw 18 0.2 Luxemburg zwaar bew. wzw 18 1 Parijs geheel bew w 19 2 Bordeaux onbewolkt zw 21 0 Grenoble zwaar bew. w.st. 22 0.4 Berlijn zwaar bew. w 19 1 Frankfort geheel bew. zw 22 0.1 München zwaar bew. wzw 18 4 Zürich zwaar bew. zzw 18 3 Genève regenbui w 20 1 Locarno onbewolkt 0 27 0 Wenen licht bew. wnw 16 19 Innsbruck zwaar bew. w.st. 13 2 Belgrado regen nw 38 0.1 Athene onbewolkt nw 35 0 Rome onbewolkt nno 32 0 Barcelona zwaar bew. w.st. 26 0 Madrid zwaar bew. w.st. 29 0 Mallorca onbewolkt w.st. 28 0 Lissabon onbewolkt wnw 26 0 Dinsdag 27 juli Zon op 4.54 uur, onder 20.38 uur. Maan op 2.56 uur, onder 20.31 uur. Woensdag 28 juli Zon op 4.55 uur, onder 20.37 uur. Maan op 4.13 uur, onder 21.14 uur Maanstanden 28 juli 12.45 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 27 juli Hoog water 2.09 uur en 14.44 uur. Laag water 10.14 ui.r en 22.46 uu.r Woensdag 28 juli Hoog water 3.03 uur en 15.38 uur. Laag water 11.10 uur en 23.41 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort la 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. f

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2